Opinie o Fortaco JL Sp. z o.o. w Janów Lubelski

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Fortaco JL Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Fortaco JL Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja konstrukcji metalowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Fortaco JL Sp. z o.o. w Janów Lubelski

pills

I czy z tej mile widzianej wiedzy (inżynier produkcji jak coś) to mogę liczyć na przeszkolenie albo jakieś materiały do zapoznania się?

prełc
@pills

jeżeli jest to na tyle istotne to pewnie tak

Keks
@pills

jeżeli to coś co będzie potrzebne w pracy, to na pewno

@prełc

A szkolenie jest normalnie płatne jak godziny pracy czy nie? Wiesz może?

Keks
@Edyta

nie no, to sie zalicza w czas pracy normalnie

polo
@Keks

a jak są takie szkolenia to dostaje się jakieś potwierdzenie, że się je odbyło?

fate
@polo

Nie no z tego co rozumiem to mowa o przeszkoleniu na stanowisko, z czegoś takiego nigdy się nie dostaje certyfikatów, bo to wewnętrzne szkolenie mające cię przygotować do tej konkretnej pracy, a nie jakieś szkolenie zewnętrzne

fate
@polo

Tak to w każdym razie rozumiem

polo
@fate

no okej, w sumie ma sens

pills

Na jakich podstawach są tu premie?

mikser
@pills

zleży czy pytasz o premie dla fizycznych, czy biurowych

dla fizycznych

na operatora aplikowałem

@mikser

A ja dla biurowych. W sumie chciałabym na to stanowisko aplikować i tak się zastanawiam czy jest szansa podskoczyć na zarobkach tak o 600 w górę na premiach?

Umm
@Edyta

Ale na jakie stanowisko, bo nie powiedziałaś?

@Umm

a mi jest ktoś w stanie odpowiedzieć?

frekwencyjne i za produktywność

spoko, dzięki

@cat

nie wiesz może na jakich zasadach konkretniej?

@pills

już tu nie pracuję, więc trudno mi powiedzieć

@pills

nie wiem czy coś się nie zmieniło

@pills

a nie chcę wprowadzać w błąd

aa, rozumiem

@cat

może ktoś inny rozszerzy info

dzięki i tak

@pills

to chwilę możesz czekać i tak

@pills

proponowałbym zadzwonić jeśli zależy ci wiedzieć wcześniej

@cat

A ile wynosi premia za frekwencję? Na czym to polega? Że nie można wziąć ani jednego dnia wolnego tak?

briko

Można tu przyjść do przyuczenia czy tylko z doświadczeniem już?

@briko

Zdarza się, że przyjmują też do przyuczenia. Obecnie na CNC szukają.

@Tabaluga

A jakieś uprawnienia tam trzeba mieć czy nic?

Nie

@briko

Na pracuju masz ofertę, poczytaj co i jak

Znalazłem, dzięki.

@Tabaluga

I umowa o prace od początku tak?

Tak mi się wydaje

@briko

Ale nie pamiętam już do końca jak to była na początku, bo kawał czasu minął

@Tabaluga

To i tak pomogłeś, dzięki

Fabian

Hej, widzę w ofercie, że są dopłaty jak ktoś dojeżdża więcej niż 30 km. Orientuje się tu ktoś czy jest to stała kwota czy jakoś zależna od tego jak masz daleko?

Domino
@Fabian

Ciężko powiedzieć, chyba najlepiej będzie jak bezpośrednio zadzwonisz. Pewnie może zależeć od konkretnej odległości, cen paliwa i tak dalej...ale szczegółów nie znam

@Domino

No okej, myślałem, że trafię na kogoś kto dojeżdża i odrazu będę widział

@Domino

Fakt, że tych zmiennych może być kilka

Domino
@Fabian

Ja niestety nie pomogę, ale może ktoś będzie w stanie rozwinąć ten temat

szpinak
@Fabian

Może zadzwoń i zapytaj po prostu? Myślę, że odpowiedzą co i jak bez problemu

@szpinak

To dopytam sobie na rozmowie, dzwonić specjalnie nie będę

Jakie zadania lub pytania rekrutacyjne otrzymałeś od rekrutera w firmie Fortaco JL Sp. z o.o. na stanowisko Młodszy Kontroler Finansowy? Czy były zgodne z wymaganiami wskazanymi w ogłoszeniu? Kiedy otrzymałeś odpowiedź zwrotną?
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
thunder

Gdzie znajdę oferty bezpośrednio do Janowa Lubelskiego? Jak wyszukuję, to znajduje mi tylko te do Wrocławia

hm
@thunder

Może po prostu tam teraz nie ma ofert

Są. praca . pl

@odp

A to widzisz, ja na pracuj .pl patrzyłem

@odp

I tak na ten portal to nie zaszedłem jakoś

@thunder

Na przyszłość szukając pracy polecam jednak nie ograniczać się do poszukiwania wyłącznie w obrębie jednego portalu...

@odp

Ale nigdzie nie napisałem, że ograniczałem sie do jednego portalu

@odp

Wydawało mi się, że tego to już się coraz mniej używa

OP
@thunder

Nie trzeba wchodzić na żaden konkretny portal, wpisując "Fortaco Janów praca" wyjdą wszystkie wyniki zawierające oferty pracy

OP
@thunder

Nie wiem, może niektórzy z was lubią sobie po prostu życie utrudniać, czy cos.

sajo

Operator CNC - jak się wam pracuje? Jakie dodatki za nocki?

gieroj
@sajo

i w jakim systemie praca ogólnie? 3 zmiany?

gieroj
@sajo

byłbym wdzięczny za odp

hekta
@gieroj

Tak, 3 zmiany

@hekta

to tak się podepnę tutaj. Rozumiem, że w piątek ta nocka też obowiązuje i w sumie to kończy się w sobotę rano?

@toronto

No a jakie te dodatki za nocki, bo w końcu się nie dowiedzieliśmy?

nie wiem...

@Agata

sam zadawałem pytanie, więc jak można się domyśleć, nie mam pojęcia na ten temat

elrond

Jak wygląda proces rekrutacji na spawacza?

@elrond

Jakby ktoś krok po kroku opisał jak to wygląda etapowo, to byłbym wczny

@elrond

Wdzięczny* coś mi ucięło w pół słowa

@elrond

raczej niewiele różni się od innych rekrutacji, bo rozmowa jest jak z reguły chyba z HR i przełożonym

@elrond

a, taka różnica w sumie to próbki spawalnicze sobie życzą

@007

To ok, robiłem już coś takiego. A warunki proponują uczciwe?

w moim odczuciu tak

@007

Tzn? Na co można liczyć?

Kuternoga
@elrond

A na jaką stawkę można liczyć jako spawacz?

@Kuternoga

Ciekawe też czy jest normalna umowa o pracę?

daniello
@elrond

na całkiem sporo benefitów, premie

daniello

tak, też jest

Moro
@Kuternoga

18PLN na godzinę. Żyć nie umierać za taką kasę. Wszyscy do roboty mercedesami jeżdżo. Zwalniajcie się ludzie i przychodźcie po kokosy do fabryki.

uh
@Moro

a może pozwól ludziom samym decydować co chcą robić ze swoim życiem?

Abc

To chyba podchodzi pod Rzecznika praw Obywatelskich. A co na to Związki?

agroturysta

Takiego (usunięte przez administratora) jak ta firma nigdy nie widziałem robiłem w różnych firmach w Polsce i za granicą każdy na umowie najniższa krajowa a reszta w premiach których i tak nie dają tak jak na rozmowie. Nigdy nie dajcie się wciągnąć na pracę na robocie spawalniczym bo to wtedy dopiero się zaczyna podwójne obowiązki w robocie poczujesz się jak opentany bo olatasz się jak głupi zanim zająć się swoją robota to robot i spawanie manualne plus przy okazji czarnemu jeszcze będziesz suwnica operował stanowiska 2 do sprzątania od razu i stawka oczywiście taka sama a w premi ci tam jakiejś dadzą 50 zł ochłapy jakieś . Robot stanie to lataj w tą i z powrotem a i zadają pytania czemu tak mało zrobiłeś bo wiadomo czym więcej robot staje tym więcej razy trzeba latać ale nikogo to nie obchodzi swoją norme i tak musisz zachować. Poza murami fortaco w społeczeństwie że niby tyle dają w urzędzie pracy wisi ogłoszenie że dają 3350 zł brutto a tak naprawdę dadzą na work service 17,50 na godzinę to wynosi 2800 kłamstwo jakich mało tyle oferujesz w umowie to tyle pisz premia nikogo nie obchodzi waszą bo to są wasze już regulaminy tak samo zabrali dodatek za 2 zmianę bo wiadomo rząd podwyższył średnia krajowa to już by na tym stracili (usunięte przez administratora) jedne . Won (usunięte przez administratora) . Tam ktoś na biurowcu a może i jest ich więcej doją z was i chałupy co roku nowe stawiają a i koń was okradał ile mógł teraz pewnie leży w jakuzii z widokiem na gołe niebo z gwiazdami

Alicja
@agroturysta

Trochę nie rozumiem Twojego rozgoryczenia, przecież przy podpisywaniu umowy powinieneś mieć wyszczególnione warunki zatrudnienia- stawkę i obowiązki. Jeśli się na nie nie zgadzasz, to czemu podpisujesz umowę? Na każdym stanowisku stawki też są pewnie różne. A skoro jest premia i ostatecznie wypłata się zgadza, to w czym problem?

Rozsądny
@agroturysta

Niestety prawda jest taka że te premie są coraz mniej warte inflacja je zjada a człowiek musi naginać coraz więcej. Przychodzić wypluty do domu za najniższą krajową mija się z celem.(usunięte przez administratora) coraz więcej słyszy się że ktoś się będzie zwalniał. (usunięte przez administratora) Szkoda bo kiedyś to była porządna firma (usunięte przez administratora)

@Rozsądny

Przecież wiadomo, że inflacja zjada nie tylko premie ale też i pensje. Ale trzeba się cieszyć, że chociaż są takie dodatki. Ile można tej premii wyciągnąć skoro dla ciebie to mało?

Pegi
@Rozsądny

Szlachta ze wsi na górze baluje a czerń chłopska haruje i migranci też. Oby wystarczało na olej to będzie dobrze. Podobno, żeby się ludziom żyło lepiej z zakładu firma w najbliższych dniach wysyła trolejbus po migrantów na granice aby usprawnić przyszły proces produkcyjny.

Doświadczony życiem
@agroturysta

Jeżeli mogę wam coś doradzić to nigdy przenigdy nie dajcie się nabrać na pracę w tej firmie a najgorszym możliwym miejscem jest obsługa robota spawalniczego. Totalna porażka nie dość że trzy zmiany to oprócz obsługi robota trzeba robić wszystko mam na myśli spawać ręcznie sprzątać wymieniać beczki nie ma ani chwili żeby odsapnąć. (usunięte przez administratora) Praca jak na akord tylko zarobki poniżej krytyki i cały czas jesteś pod obserwacją.(usunięte przez administratora). Na rozmowie obiecują gruszki na wierzbie a potem zaczyna się jazda. Operatorom robota marne 50 groszy do godziny dadzą co za taką robotę jest śmieszną sumą.(usunięte przez administratora)!

jurek

Niewiele jest tej premi.

@jurek

50 zł, jak pisał @agroturysta?

Kaligula
@agroturysta

Szukają pracowników i będą sobie szukać do usłanej śmierci bo nikt nawet młody się już nie nabierze. Kiedyś jak roboty nie było to ludzie tam byli zmuszeni iść ale jak się okazało że robota jest wszędzie to nikt się nie kwapi. Zasuwać za grosze na zmiany a ile osób z tej fabryki na raka umarło szkoda gadać. Wdychać płucami te pyły latami wiadomo jak się kończy. Za jałmużnę w postaci najniższej krajowej niech frajerów szukają ale już raczej nie w Janowie i okolicach. Nawet ci z Godziszowa mają wywalone. Teraz sam asfalt przyszło im sprowadzać ciekawe jak daleko na tym zajdzie nasz wielki dyrektor co kiedyś bułki rozwoził.

Abc
@Kaligula

Racja już Ukraińcy uciekają do Szczecina bo nie opłaca im się tutaj robić za 30 zł na rękę. Chore to Fortaco Janów i ta cała Dyrekcja.

Kysy
@Doświadczony życiem

Pan dyrektor z propagandą na tym forum przechodzi samego siebie. Jak ktoś przeczyta te wpisy kadrowych to pomyśli że kolejka do zatrudnienia sięga conajmniej fotoradaru tylko dlaczego cały czas ogłoszenie wisi i nikt się nie zgłasza? Nikt się już na te wasze numery nie nabierze Bruner chyba że przybysze z odległej krainy o ciemniejszej od nas skórze ale im to chociaż zapłacić potraficie. Brak poszanowania dla rodaków jeszcze wam się odbije dyrektorku. Kiedy wirus się skończy młodzi na Niemcy uderzą a starzy cały czas odchodzą na emeryturę. Skończą się interesy, samochody i inne korzyści z zakładu. Kasta cwaniaków zakasa rękawy a nowy (usunięte przez administratora) za konia wróci spawać skąd przyszedł.

@Abc

Uważasz, że 30 zł na rękę na godzinę to mało? Mnie się wydaje, że płaca całkiem ok. Jest do tego jakaś premia albo inne benefity?

Janowiak
@Damian

A to gdzie tak płacą 30 zł na rękę to z wielką przyjemnością bym się tam przeniósł bo z tego co wiem to 20 zł na rękę to już jest coś bo podzielić wypłatę razem z tymi fikcyjnymi profitami to na rękę wychodzi od 17 zł do 19 zł. Przestańcie takie bzdury żenada

były
@Damian

Nie płaca tyle co piszesz.

Bb

Bo to prawda

Bb

Bo to prawda

Mądry
@Janowiak

Hahaha wszyscy chcą pracować w Furtaco a tak na prawdę pies z kulawą nogą nie przychodzi. Nie dajcie się nabrać na wpisy pań z kadr. Najniższa krajowa to upokorzenie dla wykwalifikowanego spawacza, a praca jak na akord za G wartą premie kiepski interes. Związków Zawodowych brak. Pan Prezes przyspawany do stołka jak Putler. Lepiej nie będzie. Zdecydowanie odradzam. Amen.

Morison

Jest tu możliwość zmiany stanowiska po jakimś tam czasie? Chodzi mi np. jak jest jakieś stanowisko i wpierw ktoś z firmy może się o niego ubiegać?

minimoka
@Morison

Masz na myśli rekrutacje wewnętrze dobrze rozumiem? Jeśli tak to takie się odbywają

@minimoka

Tak, właśnie o coś takiego mi chodziło

@minimoka

Oczywiście żeby nie było to wiem że najpierw swoje odpracuję jak się dostanę. To tak w ramach wyjaśnienia

mimimoka
@Morison

No to raczej.Myślałem że to zbyt oczywiste żeby pisać

Lolek

Przerwy są wliczone w czas pracy, czy na zasadzie pracujesz 8h plus tam powiedzmy pół h przerwy obligatoryjnej oprócz tego? Ostatnio spotkałem się z tym drugim, po raz pierwszy w życiu w sumie, więc teraz wolę z góry zapytać, żeby się potem ewentualnie nie zdziwić.

@Lolek

Pierwsze słysze że takie rzeczy się dzieją... Tutaj normalnie pracujesz 8h i masz przerwę wliczoną w ten czas. Myślałem, że tak jest wszędzie

@Wow

Dobra, a one są w wyznaczonych godzinach czy można sobie ją dowolnie odebrać?

@Wow

Nooo i ile jest jest tak właściwie jeszcze jakbyś powiedział

@Lolek

w wyznaczonych godzinach, inaczej byłby chaos

45minut, więc bardzo na rękę

No w sumie racja

Dobra, dziękuję za odpowiedzi

Ramyo

Hej, czy sytuacja na zakładzie jest stabilna? Są zamówienia, nie ma problemu w tej kwestii i nie ma strachu uderzać do pracy?

Domik
@Ramyo

Ja nie widzę problemu, firma działa cały czas

Miki
@Ramyo

Chłopie wszędzie tylko nie tu.

Laki
@Domik

To masz złe wiadomości, bo mają być zwolnienia.

papa

jest ogłoszenie monter spawacz do przyuczenia podobno a w wymaganiach wykształcenie techniczne. czy to oznacza że średnie czy wyższe bo już nie rozumiem i na jakim poziomie znajomość rysunku technicznego. jak mi ktoś wyjaśni to będę wdzięczny. no i doświadczenia nie mam jeszcze zbytnio. nadam sie?

VVV
@papa

znajomość rysunku masz mieć na takim poziomie, żebyś sobie poradził to chyba jasne

@VVV

wow co za wyczerpująca odpowiedz. dzięki. może ktoś coś więcej powiedzieć?

@papa

Najlepiej jakbyś zadzwonił do kadr albo umówił się na rozmowę. Wtedy dowiesz się czy twoja znajomość rysunku technicznego jest odpowiednia. Bo nie wiadomo, czego konkretnie będą od ciebie oczekiwać. jakbyś miał info to pisz, bo ja też jestem zainteresowany złożeniem CV.

Salvador
@papa

Chyba powinieneś umieć ocenić swoje umiejętności w tym zakresie.

@Salvador

każda firma ma inne wymagania więc pytam tu

Salvador
@papa

Ok, rozumiem, niestety nie umiem pomóc.

@Salvador

a to wykształcenie? bo już dzisiaj chce dzwonić może ktoś na szybko akurat odpowie

@Salvador

nie chce wyjśc na głupka jak jakieś większe wykształcenie jest potrzebne

@papa

Chodzi o to, żebyś tytuł technika miał. Więc średnie zawodowe wykształcenie.

@papa

Nie wyjdziesz, kto pyta nie błądzi.

Dzwoń, nie pękaj ;)

kandydat
@Damian

To sprawdzają też rysunek techniczny? Nie wiedziałem.

Lego
@kandydat

to juz wiesz no popatrz jaka niespodzianka. jednak to forum się czasem do czegoś przydaje

Ulm
@kandydat

Skoro wymagają, to raczej sprawdzą, cięzko w takiej kwestii zaufać w ciemno

Komik
@kandydat

byłeś może na rozmowie? sprawdzali ten rysunek? ja co prawda w miarę go ogarniam ale dobrze też sobie powtórzyć ewentualnie

@Komik

jak chcesz sobie powtórzyć rysunek??

goliat
@x

Po pierwsze nie wiem po co takie pytanie zadajesz bo jak dawno temu miał to mu nie zaszkodzi powtórzyć. Po drugie to wątpie żeby ci odpowiedział aktualnie...

freddie

Na ile zmian się na ten moment pracuje? 2, 3? i po ile godzin?

WD
@freddie

W większości praca jest na trzy zmiany po 8 godzin.

Franciszek
@WD

Weekendy też pracujące?

Taskow
@Franciszek

przy mnie jeszcze byla praca niby od pon - pt ale byly też nadgodziny w soboty

Klakson
@Taskow

sam sie zastanawiam jak to jest i czekam az sie jakiś pracownik wypowie, teraz jestem troche zbity z tropu przy jednej ofercie bylo zaznaczone, że są 3 zmiany i niby praca od poniedzialku do piątku, ale. przy godzinach pracy też są wypisane nadgodziny, wnioskuje z tego że nic sie nie zmieniło byłbym jednak wdzięczny za potwierdzenie nie oczekuje zadnych objaśnień

Per
@Klakson

jak sobie sam przejrzysz więcej ich ofert a nie tylko jedną losowo wybraną to sam zobaczysz, że nie na każdym ogłoszeniu jest tak napisane, więc wnioskuję, że nadgodziny mogą być przy wybranych stanowiskach

Klark
@Per

to jest takie dosyć logicznie chyba, ze tylko dla mnie bo już nie wiem, nadgodziny nie są dla zasady tylko wtedy jak jest dużo pracy a musi być zrobione, nie brakuje miejsc gdzie spokojnie wyrabiasz sie na zmianie albo jak zostawisz na kolejny dzien to sie nic nie dzieje

@Klark

a często są?

@x

zależnie od potrzeby, trudno tak określić czy często czy nie, bo nikt tego nie notuje

@Michu

No dobra nie notuje ale tak z praktyki może ktoś coś powie? akurat zależy mi na tej kwestii dość

@x

No to z niczego tego nie piszę tylko właśnie z doświadczenia

@x

Nie jest tak, że są cały czas tylko czasami

Wars

Wie ktoś jak z przyjęciami od nowego roku? Są jakieś wakaty

Dr.R
@Wars

coś tam przyjmują ale zależy co chcesz

Wars
@Dr.R

Chodzi mi o produkcję, nie wiem co tam jeszcze trzeba powiedzieć

@Wars

najlepiej to sobie sprawdzić oferty a nie mówić innym czego szukasz a oni ci znajda oferte. może jeszcze cv za ciebie wysłać? no przecież to nie takie trudne

@Koman

zapytał tylko, chyba po to jest to forum żeby się dowiedzieć

@Potoc

no a ja tylko odpowiedziałem no i co? adwokat się znalazł

Ulm
@Koman

I będziecie się Panowie teraz tak przegadywać?

@Wars

no właśnie nie ma szału z tymi przyjęciami widzę, chyba rotacja niewielka, co?

@Ulm

Nie. ja nie mam zamiaru dłużej. a co do przyjęc to tak. były poprzyjmowali ludzi no i narazie nie ma tego za bardzo jak komuś pasuje to siedzi

@Koman

no tak, zrozumiałe, jakbym znalazł coś stabilnego to też bym się trzymał posadki kurczowo

@suzuki

no ale dla nas to niedobrze hehe no nic

halo
@Potoc

no teraz nie ma ale po prostu sprawdzaj co jakiś czas. może za miesiac znowu. oczywsiscie jeśli ci az tak zależy na tej konkretnej firmie . czasem tez niektórzy tutaj piszą jak pojawia się jakaś oferta albo wiadomo coś o rekrutacjach

Przemo
@halo

Widziałem teraz parę ofert na pracapl wrzuconych kilka dni temu

halo

jesteś dumny ze swojego poziomu jako człowieka? gratulacje, naprawdę, order buraka roku ląduje na twojej piersi.

Kato

Czy to chodzi może o panią dyrektor od finansów?

Lelek
@Kato

Chodzi o tą co wyżej fra niż wupę ma. Taka jest ważna że bez kija nie podchodź. Nie pamięta (usunięte przez administratora) jak cielęciem był. Żenada. Nidługo sami sakasajo rękawy bo nikt za takie grosze nie będzie tu robił.

info

Ile godzin się pracuje? 8? 10? 12?

@info

8h

Oddie

Na każdym dziale?

Oddie
@info

I zmiany w jakich gdzinach ogólnie?

@Oddie

a o jaki dział pytasz? produkcja zaczynała zawsze od 7:30 nie wiem czy nadal się to utrzymuje??

@Eden

Administracja też 7:30 czy jest jakoś inaczej?

@dzd

z tego co wiem to mieli tak, że przychodzili między tą 7:30 a 9 jak pasuje no i wtedy 8 godzin od tego czasu.

@Eden

Ooo to byłoby dla mnie wygodne, bo w domu to rożnie jest i czasem pasuje właśnie skończyć wcześniej albo przyjść trochę później

@dzd

no na pewno wygodnie ale najlepiej jakby ktoś potwierdził kto teraz pracuje i jest z biura.

@Eden

Prawda, będę jeszcze obserwować, może ktoś taki się pojawi

imgo
@dzd

Zawsze można zadzwonić i zapytać

@imgo

No to ja wiem ale wolę najpierw tutaj zapytać kogoś

imgo
@dzd

Zanim tu się coś pojawi to zdążysz wysłać cv i się dostać, ale twoja decyzja

Matek

Doszły mnie takie słuchy że jest tutaj taki dział który nazywa się obsługą robotów. może ktoś przybliżyć bardziej na czym to polega?

@Matek

No obsługujesz roboty spawalnicze, nie wiem co ci więcej tłumaczyć.

@Matek

Z tego co słyszałem, to w ogóle w tym roku mają dołożyć 2 nowe, ale nie pamiętam kiedy konkretnie

@kaj

i kojarzysz czy będą wtedy przyjęcia nowe?

kuba
@Potoc

predzej czy pozniej moze w koncu sie pojawia jakies przyjecia ja tez czekam na cos tak jak i ty

@Potoc

No jak przeniosą spawacza na obsługę robotów, to naturalnie zrobi się wakat na spawalni.

Janowiak

Pewnie pisze to ta sama osoba co kalendarze dla fortaco zamawiała gdzie w każdym miesiącu jakiś byk jest zrobiny i niech nikt nie mówi że to wina drukarni bo drukarnia zawsze prosi o zatwierdzenie danego projektu smiech na sali a ta osoba co sama pisze i sobie odpowiada nie ociepli wizerunku firmy bo zeczywistosci jest całkiem inna i każdy o tym wie w Janowie i okolicach a pomiatać miejscowymi będą bo sami sobie na to zasługują bo ci rolnicy z kocudzy z branwi czy innych okolic będą robić (usunięte przez administratora) żeby tylko krusu nie płacić i w sobotę nawet na drugą zmianę przylecą biegiem żeby na wsi się pochwalić ze bierze prawie trzy koła za 200 godzin pracy

Fachowiec

Już nie przesadzajcie że jest tak źle! Zakład istnieje od lat 70 tych i pracuje tu juz drugie pokolenie. Wiadomo że jest kilka osób które nie radzą sobie z powierzonymi im obowiązkami i raczej powinny pracować na niższych stanowiskach żeby się czegoś nauczyć, ale uważam że spokojnie możemy, a nawet powinniśmy przyjmować na praktyki czy staże. Zakład ma bardzo dobre zaplecze technologiczne i doskonałych fachowców na produkcji.

Dunio
@Fachowiec

Zawsze sie znajdzie jeden z drugim któremu będzie przeszkadzać że musi pracować w pracy. Tyle lat już pracuje po różnych zakładach i zawsze jest narzekanie. Tutaj na prawde nie ma co narzekać, takie jest moje zdanie. Nikt tu nikogo na siłę nie trzyma a jak ktoś pracować umie to swoje zarobi.

duży
@Fachowiec

Właśnie to jest fajne, że można się wiele tu nauczyć bo jest na czym. Jeśli firma ma duże doświadczenie to zazwyczaj dużo łatwiej jest poznać branżę i się wdrożyć. Mi np. bardzo pomogli ludzie tutaj, nigdy wcześniej nie spotkałem się w pracy z tak dużą ilością fajnych ludzi.

Fach
@Fachowiec

no coż, niektórym nigdzie nie byłoby dobrze choćby cały dzień siedzieli i popijali kawkę

nonicniezrobisz
@Fach

zgadzam się też. Jest stabilnie, nie trza psuć

Nill
@Dunio

no wiesz, często ludzie sie decydują, a potem jak widzą prace nagle są oburzeni, że musza robić to czy tamto, bo przecież trzeba uważac, zeby korona z głowy nie spadła

F - Pracaspawacz.pl
@Fachowiec

Poszukujemy spawaczy z uprawnianiami ponadpodstawowymi TUV, W Rybniku. Prace przy konstrukcjach nowych wagonów towarowych. 53/55zł/h na DG Kom. 608 609 151

staż
@Fachowiec

A jak jest z zatrudnieniem po stażu? Jest w ogóle taka możliwość?

pytanie

jeśli firma nie szuka na ten moment spawacza ale ma kandydata który ma wszystkie możliwe umiejętności spawalnicze i ich potwierdzenia to jest jakakolwiek szansa że go zatrudnią?

spróbuj wysłać aplikację inicjującą

@pytanie

na stronie znajdziesz kontakt pewnie

@pytanie

ale wiesz, specjalnie dla ciebie wakatu nie otworzą, jeśli kompletnie nie ma zapotrzebowania

@iks

a kto wie kto wie, może będzie tak dobry że rozłozy ich na łopatki i go przyjmą

@pytanie

oczywiście to tak pół żartem pół serio, ale wiadomo życze żeby się udało. myślę że firma warta tego zeby się postarać bardziej niż zwykle

Agnieszka
@heh

Hej, zaciekawiła mnie Twoja odpowiedź :) Wspomniałeś, że firma jest warta tego żeby się postarać. Czy mogłabym w takim razie poznać Twoją szerszą opinię? Za co cenisz pracę w Fortaco? Jakie można wymienić plusy zatrudnienia?

@Agnieszka

przede wszytskim to stabilna firma, oferuje dobre warunki, bardzo dużo różnych dodatków

@Agnieszka

no i praca sama w sobie mi odpowiada

fortacoman
@pytanie

Firma poszukuje obecnie spawaczy - można sie zgłaszać.

@fortacoman

można podejść osobiście? jest szansa od razu na jakąś wstępną rozmowe czy trzeba się umówić?

@fortacoman

w sumie nie mam daleko to nawet by mi to odpowiadało a szybsza może rekrutacja dzięki temu

@fortacoman

apropo czy mam tu jakiegoś spawacza który może opowiedzieć o warunkach pracy?

fortacoman
@Kamaro

Nie jestem spawaczem, ale mogę powiedzieć, że warunki pracy są ok. Spawacze mają odpowiedni sprzęt BHP, ponadto jest w całym zakładzie porządna wentylacja. Za dobrą pracę są bonusy (do 10zł/h czyli prawie połowa pensji). Proponuję przyjść i sprawdzić

@fortacoman

Pytanie jeszcze, do ilu godzin w miesiącu doliczają te 10 zł premii, bo jak do 1 godz./miesiąc, to sam wiesz... ;)

Omar
@Kamaro

tak to każdy by chciał sie umawiac i sobie przychodzić, trzeba sie zastosować do zasad rekrutacji, najpierw wysłać cv a potem czekac na odzew

Ksiegowy

Do 178h , średnio.

@fortacoman

są jakieś konkretne wytyczne?

Do z

Toprawda

Polskie ZOO

Niestety Pan Przewodniczący Euro jest sowicie opłacany przez Pana Dyrektora co bułki rozwoził. Zamiast walczyć o swoich chodzi na Pitu-pitu na biurowiec i wchodzi jak w masło Panu Dyrektorowi i Królewnie. Gdyby były prawdziwe związki to już dawno pogotowie strajkowe by ruszyło no ale przekupni są i swoich kolegów przehandlowali za mamonę. Hindusy i Ukraińcy boki ze śmiechu zrywają a ci co są u siebie robią za grosze i szlak ich trafia każdego dnia jak idą do tego (usunięte przez administratora) szczęścia i pomyślności. Więcej koerowników biurowych i (usunięte przez administratora)zatrudniajcie a robol jest wiadomo do czego. Władze miasta powinny się zainteresować co się tu wyrabia. Na agencji można pracować 18 miesięcy a niektórzy obcokrajowcy robią o wiele dłużej gdzie jest inspekcja pracy żeby sprawdzić czy ktoś wałków nie robi?????

Aleksandra

A dlaczego jest taka sytuacja? Może naszym rodakom nie chce się pracować? Ukraińcy i Hindusi są bardzo pracowici, może dlatego. nie sądzę żeby dostawali 40% mniej.

Mecenas
@Polskie ZOO

Skoro pracownik tymczasowy czy agencyjny może pracować najdłużej 18 miesięcy a potem musi być przyjęty na Fortaco to jak się to ma do obcokrajowców? Dlaczego pracują znacznie dłużej niż 18 miesięcy cały czas na agencji? Czy Państwowa Inspekcja Pracy nie powinna się tym zainteresować? Można podejrzewać że w tej firmie może być łamane Prawo Pracy. Czy któryś związkowiec zgłosił to do PIP czy ewidentnie im na tym nie zależy? A może potrzeba nowych prawdziwych związków a obecnych pogonić bo przeszli na stronę dyrekcji.

passo

nadal szukają spawaczy? dostałem kiedyś info, że jest zapotrzebowanie, ale to było jakiś czas temu i zastanawiam się czy już zapełnili to ludźmi, czy nadal potrzebują

Volume
@passo

Z tego co kojarzę to mieli przyjmować jeszcze. Szukaj ofert w necie. Masz uprawnienia? Bo to będzie ci potrzebne na start.

@Volume

a to nie jest przypadkiem tak że do każdej pracy spawacza są potrzebne uprawnienia? oczywiście chodzi mi właśnie o takie pełnoprawne stanowisko w większej porzadnej firmie jak ta.

Spawacz
@passo

Mają komplet. Wiem, bo jestem jednym z nie tak dawno zatrudnionych. Nawet słyszałem, że jest nadwyżka delikatna. Więc obawiam się, że się spóźniłeś na ten moment.

@Spawacz

uuuu to lipa dla kandydatów spawaczy i pewnie narazie się nie zapowiada na zmianę

Spawacz
@Olek

No jak ci bardzo zależy to możesz zerkać co jakiś czas albo wysłać na zapas cv jak masz przygotowane.

@Spawacz

to nie mi to @passo chciał na spawacza. ja to do spawania się raczej nie nadaje

Zostaw merytoryczną opinię o Fortaco JL Sp. z o.o. - Janów Lubelski

• Jak się pracuje w Fortaco JL Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Fortaco JL Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 167.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fortaco JL Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 53, z czego 11 to opinie pozytywne, 20 to opinie negatywne, a 22 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Fortaco JL Sp. z o.o.