Opinie o Kainos Software w Gdańsk

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Kainos Software. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Kainos Software o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Kainos Software w Gdańsk

Lukasz

Ja polecam Solwit. Profesjonalnie i sympatycznie :)

DevOps
@Lukasz

Ja polecam Codementors (pora kursami też robią outsourcing do dużych firm). Fajna firemka, bez tego całego korpo zadęcia.

she

Nie polecam, moją aplikację odrzucono ze względu na rzekomy brak doświadczenia (choć to nie prawda), a oferowano ją osobie (mężczyźnie), który zielonego pojęcia nie ma na ten temat. Nie wiem na jakich zasadach dokonuje się rekrutacji, ale widzę tu jawną dyskryminację ze względu na płeć.

Ona
@she

Zgadzam się z powyższym. Wg mnie pierwszy etap rekrutacji to algorytm identyfikujący płeć kandydata i usuwający żeńskie zgłoszenia.. Pierwszy raz spotkałam się z sytuacją automatycznego odrzucenia mojej kandydatury mimo 100% zgodności moich kwalifikacji z wymaganiami określonymi w ogłoszeniu. Oczywiście płakać nie będę, bo jak się okazuje zatrudniane są tam osoby mające znikome pojęcie o zagadnieniach związanych z branżą, a moim celem jest współpraca z najlepszymi. Firmy Kainos już nie zaliczam do tego zaszczytnego grona :)

Grażyna
@Ona

@Ona Hmm przykro mi, że nie przeszłaś rekrutacji w Kainos. Jaka natomiast panuje atmosfera pracy w tej firmie? Jest w stanie mi ktoś odpowiedzieć?

masa

Proces rekrutacyjny - żenujący. Nie wiem jak jest dalej może w środku jest raj - ale się nie przekonam.

itakniezgadniesz
@masa

Potwierdzam.

pukpuk
@masa

Potwierdzam! Rozmowa telefoniczna czysto teoretyczna. Wypytują się o jakieś mało istotne rzeczy, które nie mają żadnego związku z ewentualnie wykonywaną pracą na tym stanowisku.

Zibi
@pukpuk

Może podasz jakieś przykłady? Inaczej na nic zdaje się Twoja opinia. "Mało znacząc znaczące" według Ciebie to jakie? Jakie byly pytania na jakie stanowisko? Jak już piszecie to o kontach inaczej jest 20 opinii, z których nic nie wynika... ????

P
@pukpuk

Często ludzie mają wrażenie, że to mało istotne rzeczy, a w praktyce często wychodzi brak zrozumienia fundamentów jak rzeczy działają. Potem człowiek by chciał zrobić coś sensownego, tyle że podstaw brakuję :)

Grażyna
@P

A możecie podać jakieś konkrety odnośnie rekrutacji? Interesuje mnie, jak dokładnie ona wygląda i z ilu etapów się składa. Fajnie byłoby przeczytać też coś więcej o pracy w Kainos Software.

Kainos

Nie polecam. Zawracaja ci glowe rekrutacja. Rozmowa telefoniczna potem osobista w siedzibie. Pozytywny feedback, bardzo dlugi czas oczekiwania na odpowiedz zeby w koncu sie zdecydowac ze jednak teraz nie beda nikogo zatrudniac na danym stanowisku w najblizszym czasie . Szkoda marnowania czasu kandydata... Moze by tak lepiej by bylo zastanowic sie wczesniej czy beda otwierac rekrutacje I kogos zatrudniac?

wiesław
@Kainos

Rozmowy po angielsku czy polsku?

@Kainos

Dokładnie, u mnie podobna sytuacja, przyszła mi automatyczna odpowiedź, nawet nie telefoniczna, że niestety nie i ostatecznie nie przyjęli nikogo na to stanowisko.

pukpuk
@Kainos

Potwierdzam. Zawracają głowę. Pytają się o mało istotne rzeczy.

@pukpuk

Czy w trakcie rozmowy o pracę osoba ją przeprowadzająca przedstawia początkowe warunki zatrudnienia w Kainos Software? Jeżeli tak, to zachęcam Ciebie do podzielenia się nimi. Swoją wypowiedzią pomożesz osobom zastanawiającym się nad aplikacją do firmy.

k4d
@wiesław

głównie chyba po polsku ale na pewno część po angielsku

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko Senior DevOps Engineer w firmie Kainos Software? Podziel się z nami pozytywnymi aspektami rekrutacji, jak również wszelkimi zastrzeżeniami odnośnie procesu. Jaki był rezultat Twojej rozmowy?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Project Manager
MS POS Poland Sp. z o.o.
Dariusz

Zajrzałem na oficjalną stronę internetową firmy Kainos Software i znalazłem nowe oferty pracy, które dodał pracodawca. Na stronie opisywane jest dokładnie to, jak wygląda proces rekrutacyjny i widnieje tam informacja o rozmowie telefonicznej z potencjalnym kandydatem. Możecie napisać, czy po samej takiej rozmowie pracodawca określa, czy się nadajemy na dane stanowisko?

k4d
@Dariusz

Po takiej rozmowie (jak będzie ok) możesz zostać zaproszony na rozmowę na miejscu w biurze - rozmowa już typowo techniczna (zależy od stanowiska) . Po tej rozmowie zapada decyzja o ofercie zatrudnienia.

Iwona

@pracownik, dziękuję za odpowiedź, warunki dodatkowe jakie w takim razie oferuje Kainos Software są godne podziwu i rzadko się zdarza, że ktoś oferuje coś takiego w Polsce. Ktoś wie jak teraz obecnie z rekrutacją, może poszukują kogoś na jakieś nowe stanowiska?

Wiki

Czy jest tak dobrze, że przestaliście pisać?

Niki
@Wiki

Nie, jest jeszcze lepiej.

Arek

Dobra firma zawsze będzie solą w oku konkurencji!!

Czarek

Nawet najlepsze firmy mają swoich hejterów.

Syl

Rekrutacja w wydaniu Kainos: 1. Nagabuje cie na Linkedin ich rekruter. 2. Udostepniasz mu swoje resume i zwracasz mu uwagę na brak swojego doświadczenia z HCM 3. Otrzymujesz odpowiedź że to nie ma znaczenia w świetle twojego doświadczenia w innych obszarach danych. 4. Pierwsza rozmowa. Pozytywny feedback. 5. Druga rozmowa - negatywny feedback bo brak doświadczenia w HCM. Panu rekruterowi I.S z Kainos proponuję żeby stanął jakieś 50cm przed betonową ścianą i wykonał serie szybkich skłonów zamiast zawracać ludzim (usunięte przez administratora) i marnowac ich czas.

Cezary

Dobra firma to i dobra praca, czy dlatego tak rzadko piszecie?

Byłem na spotkaniu rekrutacyjnym w tej firmie. Nigdzie, podkreślam, nigdzie nie zostałem tak miło przyjęty.

Iwona

Na stronie firmy można znaleźć informacje o licznych benefitach na jakie mogą liczyć pracownicy Kainos Software. Między innymi można znaleźć informacje o możliwości wyboru godziny rozpoczęcia pracy, pracy zdalnej z domu 3 dni w tygodniu oraz pomocy w rozwoju w postaci szkoleń, konferencji, jasnej ścieżki kariery oraz dofinansowania do hobby. Możecie powiedzieć o tych benefitach coś więcej? Jak wyglądają one w praktyce? @były pracownik wspominał, że nie do końca działa możliwość pracy zdalnej. A jak to jest w Waszym przypadku? Może jest to mocno zależne od zajmowanego stanowiska?

@Iwona

w wiekszosci projektu mozna pracowac do 3 dni w tygodni zdalnie, w jednym projekcie teoretycznie 1 dzien w tygodniu (zwykle wiekszosc osob bierze piatek), ale da sie dogadac spokojnie co jakis czas wziac wiecej, a jak masz jakis wazny powod to i caly tydzien da sie pracowac z domu. Mozna rozpoczac prace od 8 do 10 rano. Szkolenia, konferencje to jak jak chcesz na cos jechać, robisz requesta i jak manager zatwierdzi to jedziesz. Warunek jest taki, ze musi to dać cos firmie, to znaczy, ze np podzielisz sie potem wiedza z innymi w ramach prezentacji itd., albo pozwoli lepiej wykonywac twoje obowiazki. Jesli chodzi o hobby to dostajesz 1500zl na wydanie na cokolwiek rocznie. Musisz tylko przyniesc fakture. Niektorzy np brali lekcje driftingu, albo kitesurfingu.

Iwona

@były pracownikdługo już nie pracujesz w firmie? Kiedy miały miejsce cięcia, o których wspominasz? Chętnie dowiemy się też od obecnych pracowników, jak obecnie wygląda praca w Kainos Software.

Iwona

@rozmowny dziękujemy za Twoją opinię. Osoby zainteresowane szczegółami odnośnie aktualnych ofert pracy i benefitów oferowanych przez firmę zachęcam do zapoznania się z informacjami na stronie internetowej firmy https://www.kainos.pl/kariera/

rozmowny

Rekrutacja tragiczna. Gada się z jakimś przeciętniakiem po angielsku, który zadaje ogólne pytania, na które nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, co ciekawe pytania są zawsze takie same - rok, do roku. Ciekawi mnie na jakiej podstawie podejmują decyzję, skoro mimo bardzo dobrego w moim odczuciu rezultatu rozmowy, odpowiadają "nie, bo nie" dzień po, a po paru miesiącach proponują kolejną (trzecią) rekrutację. Czy ma się coś tu zmienić? Bo moje odpowiedzi na te same pytania się nie zmienią, bo są zgodne ze zdrowym rozsądkiem i 20 letnim doświadczeniem w b. dużych projektach, a nie jakiś rzemieślniczych zabawach jakie robi Kainos. Czy może mam odpowiedzieć, że jestem w pełni dyspozycyjny na wyjazdy zagraniczne do UK do tydzień, co miesiąc i na wyjazdy kilkumiesięczne, oraz że oczekuję wynagrodzenie z dolnego pułapu widełek, a nie ze środka? Wtedy nie było by problemu. Kolega tam pracował na niższym stanowisku, bo Developera. Nieźle się na nim wożono i mimo ewidentnego niedozasobowania zespołu, obarczano go winą za opóźnienia i kazano siedzieć po godzinach (niepłatnych), aby skończył - przesiadywał, aż w końcu opadł sił i chodził tylko na 8 godzin, no i nie przedłużono mu umowy, mimo iż nie mieli kim tego projektu ciągnąć.

Firma lubi wykorzystywać pracowników. W delegację jeździ się na znacznie dłużej niż było to przewidziane. W praktyce z miesiąca robią się 3 albo więcej, jest to tak zwany kainoso miesiąc. Zaraz po zatrudnieniu wysłali mnie na pół roku na wioskę w Irlandi kiedy podczas rekrtacji mówiłam, że zgadzam się na delegację do miesiąca. Zazwyczaj ma się więcej obowiązków nie w opisie stanowiska bez żadnej podwyżki czy awansu. Strszanie dużo początkujących programistów bez doświadczenia.

paker\

pi09 myślę że na niektórych stanowiskach zarobisz tutaj większe wynagrodzenie, jak chcą do pracy jako Senior Software Engineer (Java) do Belfastu to pewnie góra forsy jest na pensję

Krzesimir

a jakie zarobki jako tester - NIE senior. ? stanowisko nazwijmy to początkujące. Gdańsk czy ktoś na początku może oczekiwać ze 3k - 3.2k? wiem, że w pewnych bankach (ich dzialach it) na wstępie dostaje sie 3k lub troszkę wiecej. na stanowiskach takich podstawowych - i ewentualnie jeszcze pytanie jeżeli ktoś wie, czy po kilku latach pracy w Polsce można pracować u nich w UK czy raczej starają się mieć jak najwięcej ludzi w Polsce?

Yao

Hmm, czemu nagle zniknęły ze strony oferty pracy na stanowisko Software Engineer? Zostały same oferty Senior Software Enginner.

Zostaw merytoryczną opinię o Kainos Software - Gdańsk

• Jak się pracuje w Kainos Software?

Zobacz opinie na temat firmy Kainos Software tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Kainos Software?

Kainos Software
2.4/5 Na podstawie 50 ocen.
  • Jana Z Kolna 11
    80-864 Gdańsk