logo Kainos Software

Kainos Software

Gdańsk

Opinie o Kainos Software

Programista 2014-08-29 23:17:48
Nie mogę odpowiedzieć o samej firmie, jednak o procesie rekrutacji za który podobno Kainos otrzymał jakieś nagrody. Na piśmie wygląda to pięknie, a w rzeczywistości wygląda to tak że po rozmowie telefonicznej w przypadku odmowy wysyłają wiadomość "Nie chcemy Pana" i ani słowa dlaczego, człowiek mógłby się poduczyć, lepiej przygotować, a w rezultacie się odechciewa. Do tego nie odpisują na emaile. Słabo.
8
outsourcer 2015-01-28 11:56:18
Musicie wziąć pod uwagę, że tego typu firmy jak m.in. Kainos to takie spółki, które skupiają się na tzw. outsourcingu. Oczywiście pojęcie to nie jest nowe i ma znacznie głębsze znaczenie w biznesie, niestety jak to bywa na naszym polskim grajdołku, pojęcia takie są przedefiniowane i przeinterpretowane na wygodniejszą (dla firmy oczywiście) formę. Firmy IT zajmujące się takim "autsorsingiem" bardzo często prowadzą (nawet w 80% przypadków) fikcyjne rekrutacje. Oczywiście one są sterowane przyszłym potrzebom, możliwościom pozyskania ważnego klienta i zlecenia na ważny projekt. Ale mają na ogól na celu uzupełnić bazę danych informacji o "kapitale ludzkim" na danym rynku pracy. Rekrutacje są przeprowadzane, czasem nawet firmy zewnętrzne są zaangażowane w proces, kandydaci zapraszani , profesjonalnie przepytywani, ale czy z tych rozmów coś wynika?

Oczywiście nie chcę pisać o firmie Kainos, bo nigdy nie byłem u nich na rozmowie, pomijając wysyłkę 4-5 razy cv do nich, ale piszę o tym, ponieważ byłem na kilkunastu takich rozmowach (w firmach zajmujących się outsorcingiem IT), nie mówiąc już o ogromnej ilości dokumentów, które wysyłałem w odpowiedzi na takie oferty. Nigdy w ten sposób nie zdobyłem prac, ale głodny zawsze informacji o przebiegu rekrutacji, nie dostając wiadomości zwrotnej, chodziłem na różne targi pracy w trójmieście, co było idealną okazją by zaczepić rekruterów przy stanowisku targowym danej firmy. Oczywiście rekruterzy zaczynali opowiadać bajkę o niesamowitych możliwościach rozwoju zachęcając mnie do bliżej poznania się z firmą. Przerywałem po chwili mówiąc, że już byłem u państwa na rozmowie wtedy i wtedy, na takie i takie stanowisko. Po chwili przechodzę do rzeczy, że chciałbym się dowiedzieć jaki jest wynik, czy państwo kogoś zatrudnili itd. itd. No i tu "automat" się zacinał, wachlarz ulotek i gadżetów targowych się kończył, żaden "coaching" nie przewidział takiej sytuacji. Zaczynały się "y, em, aa, yy" i tłumaczenia, że rekrutacja została przerwana, bo klient się nie zdecydował i takie tam. Oczywiście rekruter przy standzie musi powiedzieć, że pana cv zostaje u nas na cele czysto rekrutacyjne (bo zaczęli się bać GIODO) i wykorzystane w momencie podobnej rekrutacji na pewno weźmiemy pana ofertę pod uwagę. Jedną firmę złośliwie poprosiłem by spalili moje cv i nie chciałem, żeby moje dane zalegały u nich.

Firmy tego typu oferują na ogół 3 różne formy zatrudnienia, stajecie się ich pracownikiem na ich pensji czy monecie (często jest płaca za godzinę, w przypadku zastoju pracy taryfikator nie bije, nawet jak siedzicie w biurze), ale tak naprawdę pracujecie tylko i wyłącznie w projekcie jednego klienta, niemalże jako ich regularny pracownik zdalnie. Ja po tylu rozmowach i orientacji na rynku pracy, po prostu w ofercie wiem po krótkich zabiegach szperania w sieci, pod jaka firmę jest napisana. I jeśli oferta mnie interesuje, bezpośrednio zwracam się do firmy, która jest zainteresowana pozyskaniem pracownika na stanowisko. Jeżeli tej informacji nie znajduję, zakładam w 90%, że oferta ma na celu proces pozyskania bieżących informacji o kandydatach na danym rynku pracy, których z każdym rokiem przybywa - ktoś te studia w końcu kończy.

Także warto się zastanowić czy w ogóle warto brnąć w ten temat i nie lepiej docierać bezpośrednio do pracodawców, bez pośredników.
8
rekrut 2015-06-25 14:19:18
Całkowicie się zgadzam, brałem udział w takiej fikcyjnej rekrutacji. Oferty zniknęły, nikogo nie zatrudnili i znów rekrutacja na te same stanowiska. Kainos ma muchy w nosie, uważają się za nie wiadomo jaką firmę a w rzeczywistości są o wiele lepsze w trójmieście, na szczęście mnie nie przyjęli, mam lepszą pracę.
4
rekrut 2015-06-27 21:33:19
To odpowiedź na komentarz outsourcera o firmach outsourcingowych. W wiekszosci sie zgadzam.
1
krasiek 2015-08-16 17:39:25
Nie polecam, większosć ludzi tam pracujących ma muchy w nosie, obnoszą się że pracują w takiej wspaniałej firmie (wcale nie najlepsza). W trójmieście są o wiele lepsze firmy w których panuje super atmosfera. Tutaj to dno.
From Paris 2016-03-18 19:49:07
Is Kainos a good company? What is better in Gdansk? Except intel, I don't like this company.
WanaBe 2016-03-24 14:48:21
Witam, ostatnio miałem okazję sprawdzić firmę biorąc udział w rozmowie rekrutacyjnej.

Niestety oceniam ją mało profesjonalnie, kilka osób z czego jedna prowadzi reszta się uczy (jak prowadzić) daje jakieś wrzutki w sumie mogli by w tym czasie zrobić coś bardziej pożytecznego dla firmy.

Rozmowa polega na odpytywaniu z definicji. Jedno zadanie praktyczne na sam koniec.

Na końcu HRka przy pracownikach potwierdza twoje żądane wynagrodzenie finansowe, pełna profeska :)


Epam 2016-03-25 23:37:02
Obiecywali 3 dni pracy z domu,co okazało się kompletną bujdą :( stawia to firmę w bardzo niekorzystnym świetle i odrazu odechciewa sie z nimi współpracy.. Czasami jeden dzień pracy z domu już bywa problemem... Część pracowników zachowuje sie jakby wszystkie rozumy pozjadała reprezentując sobą tak naprawdę marny poziom..
Nehar 2016-04-09 22:15:42
Jeden projekt ms ograniczenie do 1 dnia. Reszta ma 3 dni
2016 2016-04-14 20:34:00
na kainos.pl/benefity jest napisane "do 3 dni pracy z domu" i chyba nic tu nie stawia firmy w niekorzystnym świetle, jeżeli zespół sam umawia się, że 1 dzień pracy z domu w tygodniu to optymalna ilość, żeby pracować efektywnie. w niektórych, ekhm, firmach nie ma w ogóle takiej opcji, zatem chyba nie ma powodów do narzekania, co?
1
Mad 2016-04-29 08:48:07
Karykatura zachodniej kultury organizacyjnej w wydaniu pomorsko-burackim. Tyle.
2
Kr oakowianin 2016-05-01 07:24:10
W takim razie - jakie firmy w Gdańsku byście polecili dla doświadczonych osób, skoro Kainos jest niefajny?
Lukasz 2016-05-05 15:11:57
Ja polecam Solwit. Profesjonalnie i sympatycznie :)
MMM 2016-06-13 21:22:18
A wie ktoś jakiego rodzaju umowe sie tam podpisuje? Umowe o pracę czy trzeba własną działalność otworzyć?
blabla 2016-06-15 17:06:39
Umowa o pracę na czas nieokreślony z 3-mies okresem próbnym.
1
pracownik 2016-06-15 18:47:07
Outsourcer, straszne brednie piszesz. Oczywiscie co do zasadnosci uwag do firm outsourcingowych zgadzam sie w 100%, tyle, ze ma sie to do Kainosa jak piernik do wiatraka. Nie jestesmy firma outsourcingowa, ani zadnym posrednikiem. Pracujemy dla siebie, mamy wlasne projekty. Nikt nie robi tu zadnych fikcyjnych ofert a jedyna umowa jaka oferujemy to umowa o prace na czas nieokreslony. Takze spoko, rozumiem zale, tylko po co pisac to na stronie o Kainosie, kiedy jak sam mowiles nawet nie byles na rozmowie a wszystko co napisales ma sie do kainosa nijak...
3
sceptyk 2016-06-15 22:07:03
Ciekawe, nie słyszałem, żeby firmy outsourcingowe faktycznie robiły takie sztuczne rekrutacje. Nie miałoby to większego sensu, bo pracownik jest ulotny i nieuchwytny i takie zagregowane dane nie mają żadnego zastosowania np. rok później.

Niezależnie od tego, Kainos nie jest typową firmą outsourcingową. Prowadzą różne projekty, w większości dla klientów zewnętrznych, ale raczej mają cały projekt pod kontrolą, a nie wypożyczają ciał jak wiele innych firm. Ma to swoje wady i zalety. W Kainosie fajni są ludzie, a projekty raczej niefajne, choć nie wszyscy się z tym zgodzą. Niefajne jest to, że gdańskie biuro to jednak trochę klasa robotnicza względem UK. Fajne jest to, że mimo wszystko da się bardzo wiele nauczyć.
pracownik Kainosa 2016-06-15 22:28:59
90% opinii nie ma zupelnie odniesienia do rzeczywistosci. Wyglada na to, ze zaden wpis nie jest dodany przez pracownika a wypowiadaja sie osoby, ktore nie maja pojecia jak to wyglada, albo maja zal, bo nie przeszly rekrutacji. Jestem w Kainosie juz od kilku lat i jest to najlepsza firma w jakiej mialam okazje pracowac, a mam spore doswiadczenie, lacznie z wielkimi korpo i w Polsce, i za granica. Sa szkolenia dla pracownikow, bardzo ciekawe projekty i pensje tez sa podane na stronie w ofertach pracy. Mimo, ze jest mozliwosc pracy z domu do 3 dni to bardzo rzadko z tego korzystam, bo w biurze jest taka fajna atmosfera. Nowe biuro jest tez imponujace. Naprawde polecam.
1
Tester 2016-06-28 16:19:13
Czesc. A ja mam takie pytanie - dlaczego dla stanowiska Test Engineer wymagana jest bardzo dobra znajomosc jezyka angielskiego, a dla Senior Test Automation Engineer, ktory ma podrozowac sluzbowo do Wielkiej Brytanii, nie ma angielskiego w wymaganiach w ogole? Czyzby Kainos byl pierwsza firma w PL z piecocyfrowymi zarobkami bez koniecznosci uzerania sie z kims w obcym jezyku? :)
Zorro 2016-06-30 10:13:42
Kilkukrotnie zgłaszałem sie do nich na rekrutacje, zarzekają sie że: "The first step in the process is that your CV will be reviewed by someone from our experienced recruitment team (no automated keyword matching here!)." a odpowiedz z automatu, że zostałeś odrzucony przychodzi po 10 mn hehehe

Próbowałem dodzwonić sie do działu HR w celu podpytania czego zabrakło na co zwrócić uwagę czy może po prostu oznaczyliście mnie u siebie w bazie jako skreślonego:
dzwonie na recepcje i ściana:
-czy mogę prosić o połączenie z działem HR,
-odpowiedz: nie nie mam możliwości połączyć z działem HR,
-no to poproszę o numer bezpośredni,
-odpowiedz nie podajemy numerów prywatnych,
-ale ja nie chce numeru prywatnego tylko numer bezpośredni do osoby która mogła by mi udzielić kilku informacje na temat rekrutacji,
-odpowiedz to proszę napisać meila,
-.....cyrk

szanująca sie firma jeśli nie chce podawać numerów wewnętrznych to mogła by choć poprosić o zostawienia numeru kontaktowego i oddzwonić. Dla mnie dno.

3
Yao 2016-07-05 19:53:07
Hmm, czemu nagle zniknęły ze strony oferty pracy na stanowisko Software Engineer? Zostały same oferty Senior Software Enginner.
Krzesimir 2016-08-18 22:44:47
a jakie zarobki jako tester - NIE senior. ? stanowisko nazwijmy to początkujące. Gdańsk
czy ktoś na początku może oczekiwać ze 3k - 3.2k?
wiem, że w pewnych bankach (ich dzialach it) na wstępie dostaje sie 3k lub troszkę wiecej. na stanowiskach takich podstawowych
- i ewentualnie jeszcze pytanie jeżeli ktoś wie, czy po kilku latach pracy w Polsce można pracować u nich w UK czy raczej starają się mieć jak najwięcej ludzi w Polsce?
1
QuickNick 2016-09-23 09:07:46
Bo to oczywiste, że senior pracujący w UK musi znać język co najmniej na poziomie C1.
paker\ 2016-09-23 10:47:30
pi09 myślę że na niektórych stanowiskach zarobisz tutaj większe wynagrodzenie, jak chcą do pracy jako Senior Software Engineer (Java) do Belfastu to pewnie góra forsy jest na pensję
Zostaw swoją opinię o Kainos Software - Gdańsk
test
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Kainos Software