Opinie o CGI Information Systems and Management Consultants (Polska) Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie CGI Information Systems and Management Consultants (Polska) Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w CGI Information Systems and Management Consultants (Polska) Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o CGI Information Systems and Management Consultants (Polska) Sp. z o.o. w Warszawa

Specjalista

Co do CGI: Pracy dla dobrego developera jest niewiele. Praca dla klientów w Polsce jest w większości na bardzo starych technologiach (łącznie z Cobolem) więc jak ktoś liczy na rozwój - to gdzie indziej. Większość pracy to bardzo odtwórczy "maintenance" - kopiuj, wklej, zaglądnij do logu, wypełnij excela, etc. Dlatego dla słabszych ludzi to fajne miejsce, ci lepsi - najczęściej szybko zmieniają pracę, kiedy frustracja ich dobije. (usunięte przez administratora) "Benefity" - ściema. Pamiętajcie, że benefity mogą być w dowolnym momencie cofnięte albo zmienione. I tak się regularnie dzieje. Np. legendarna premia za wyniki - raz na kilka lat tysiąc złotych. Nawet obniżono standard Medicoveru w ramach oszczędności, etc. Szkolenia - właściwie nie ma. I w sumie nie ma w tym nic złego. Ot, trzeba się uczyć samemu. Ale ściemnianie (usunięte przez administratora) Do szkoleń zalicza się wewnętrzne bullshity na temat "jak używać karty dostępowej" albo "dlaczego trzeba mieć antywirusa" Pensja - cóż to firma międzynarodowa, co oznacza, że ma wyraźnie wyższe koszty. jeśli ktoś programista zarabia 10.000 brutto to klient musi zapłacić 20.000. A klienci tyle w Polsce nie płacą. Wolą sami zatrudnić. No i pamiętajcie - dyrektorzy dostają premię za małe koszty :) Dlatego jak tylko skończy się projekt - out. Choć w tej chwili jest akurat takie ssanie na kogokolwiek, że akurat zawsze się znajdzie coś. Projekty - całkowita losowość. Mało innowacyjnych projektów, bo CGI nie ma takich kompetencji. Więc najczęściej proste poprawianie i uzupełnianie historycznych już aplikacji (typu Java 1.4), czego nie chce się już dotykać żadna inna firma. Inne - to duża korporacja, i wszystkie procesy są scentralizowane. Zamawianie kości pamięci może trwać 3 miesiące, zmiana danych w HR też kilka. (w skrajnych przypadkach) Podsumowując - wszystko zależy od projektu. Żadnej gwarancji. Ale na pociechę - gdzie indziej nie jest dużo lepiej :)

Stella

Firma ma opinię dobrego pracodawcy. Myślę, że konkurencja próbuje zaszkodzić!!

Babushka
@Stella

To popytaj ludzi, którzy tam pracują. Opinie są różne. Wszystko zależy gdzie trafisz. Najlepsze zdanie o firmie mają ludzie, którzy pracują na projektach u klienta, najgorsze ci, którzy trafiają do działów "supportowych", a dramat jest w administracji.

@Babushka

Z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że znasz dobrze firmę CGI Information Systems and Management Consultants. Może zechcesz w takim razie podzielić się z użytkownikami swoim doświadczeniem w pracy w tejże firmie i powiedzieć kilka słów o tym, na jakie warunki zatrudnienia można w niej liczyć. Opinie osób pracujących w firmie są bardzo cenne na forum.

Aneta

@Programista, czy pracujesz obecnie w CGI Information Systems and Management Consultants? Jeśli tak, to może posiadasz aktualne informacje odnośnie rekrutacji w firmie? Na jakie stanowiska poszukiwani są pracownicy?

Programista

Praca w biurze dla programisty oznacza typowy open space. Praca u klienta - zależy jak trafisz, zwykle lepiej, za to załatwianie wszystkiego trwa 2+ razy dłużej, no i powodzenia z używaniem np. Mavena na komputerze banku. benefity są, część fajnych, np. dopłata do akcji firmy, czy wypasiony medicover, część od czapy, np. firma radośnie spamuje Cię propozycjami spacerów czy rzucenia palenia. Szkolenia: na początku jakieś 5 mln bzdurnych, nie mających nic wspólnego z tym co robisz lub zamierzasz robić szkoleń do przeklikania się, czteroliterowych korpo-skrótów do nauczenia, papierów do podpisania. Później może jedno na parę miesięcy? Kolekcja portali dla pracowników, wiele z nich widzisz po raz pierwszy po 1+ pracy, potrafią zachować się w nieprzewidziany sposób i zostawić cię w rękach HR. HR jest outsorcowany do Manilii. Łatwiej zmienić pracę niż konto na które przychodzą przelewy. Jeśli masz skomplikowane nazwisko lub polskie litery w imieniu, zapomnij. Czasem łatwo poczuć się jak produkt firmy, a nie jej pracownik, i nie, kolejna prezentacja powerpointa ze zdjęciami uśmiechniętych ludzi nie poprawiła mi tego odczucia. Zarówno programiści, jak i bazodanowcy, lądują na stanowisku "konsultant". W moim odczuciu, to takie combo programisty i analityka - w różnych fazach projektu w różnych proporcjach. Jeśli lubisz bez zastanowienia realizować dopracowaną dokumentację, to złe miejsce. Jeśli lubisz porozwiązywać też trochę nieprogramistycznych łamigłówek, a do klawiatury siadać wiedząc, z czego wynika takie a nie inne wymaganie, to tutaj się wyżyjesz. Minus tego rozwiązania jest taki, że łatwo zaniedbać rozwój programistyczny. Nie wiem, z czego to wynika, ale nigdzie indziej nie spotkałem się z programistami tak zupełnie, absolutnie nie zainteresowanymi programowaniem. Ci ogarnięci są tak zaganiani, że przykro patrzeć, a jeszcze trudniej zazdrościć. Technologie z roku 1995. O clean code możesz zapomnieć. Wiedza o projekcie, wszystkie ustalenia, przechowywane są w głowie programistów. Podczas rekrutacji, spytaj o testy jednostkowe i integracyjne w projekcie, i narzędzia do przechowywania wiedzy, i nie daj się spławić. Za to świetny, świetny kontakt z klientami, dużo satysfakcji z tworzenia tego, czego oni faktycznie potrzebują, i wspólnego dopracowywania wymagań. Fajna biblioteka wirtualna, tzn. sama strona koszmarna w obsłudze, ale olbrzymi wybór książek od Scali po Arduino.

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
szyszka

Czyli nie ma sensu tam wysylac cv ?

@szyszka

@szyszka Dziękuję za pytanie. Zajrzyj proszę na naszą stronkę karier cgikariera.pl - jeśli któraś z propozycji idzie w parze z Twoją ścieżką kariery, warto aplikować. Jeśli masz jakieś wątpliwości, zawsze możesz się skontaktować ze mną bezpośrednio (kontakt jest na dole strony)

Aneta

@korporuch to miejsce do opinii o firmie CGI Information Systems and Management Consultants (Polska) Sp. z o.o. a nie jej pracownikach. Nawet w regulaminie jest o tym mowa: http://www.gowork.pl/regulamin Pracodawca nie ma wpływu na to jakie charaktery posiadają jego pracownicy i jakimi są ludźmi. Do tego Twoja wypowiedź już podchodzi pod rasizm i musisz liczyć się z tym, że na forum nie powinny znajdować się takie treści.

Aneta

@korporuch dokładnie każdy ma prawo do swojego zdania. Nie jestem pracownikiem CGI Information Systems and Management Consultants (Polska) Sp. z o.o. i nie jestem związana z ta firmą. Nie chce jej bronić, bo nie jestem po żadnej ze stron. Nigdy nie pracowałam tam, ale jestem moderatorem forum i chce, żeby osoby wchodzące na forum miały dostęp do rzetelnych informacji stąd te pytania. Czy w takim razie może mi odpowiedzieć na pytania?

@Aneta

Aneta, co do benefitów to są one na stronie firmy i nie warto się o nich rozposywać. Za to warto o stosunkach międzyludzkich - są one w tej firmie chore. Tak nadętych, napuszonych i niemiłych ludzi nie spotkałem nigdzie, a pracuję już kilkanaście lat. Mgmt żyje w swoim świecie. Jak doniesiesz o mobbingu lub innym problemie, a jesteś w tym sam, to cię wywalą w białych rękawiczkach i zamiotą sprawę pod dywan. Ludzie to albo geje, erotomani, albo robią fuszerkę a klient płaci. Jak tylko trochę nie pasujesz do zespołu i masz inne zdanie i je wyrażasz to jesteś spalony i cię wywalą. Mgmt zawsze stanie po stronie kierownika - bo lepiej wywalić jednego pracownika z dołu niż przywołać kierownika do porządku. Nie polecam nikomu pracować w tej firmie, jeśli nie jest znajomym i nie wie, na co idzie. Nowego zawsze wyślą na minę. Hr to kpina, to przepłacone lale.

Aneta

@monter w Twojej wypowiedzi zauważyłam, że są i pozytywy i negatywy. Chciałabym wiedzieć czego według Ciebie jest więcej w firmie CGI Information Systems and Management Consultants (Polska) Sp. z o.o. i czy polecasz do niej aplikować. Warto pracować w tej firmie?

monter

Firma ta to typowy body leasing. Biuro w Warszawie jest w dobrej lokalizacji ale niestety można wylądować na Open Space z malutkimi biureczkami na ok. 100 osób, chyba w call center jest tylko gorzej. W samej firmie obsadzone są już stanowiska lokalnych gwiazd, więc osoby nowe mogą zapomnieć o jakimkolwiek awansie bo niestety w tej firmie doświadczenie czy wiedza merytoryczna nie jest istotna, a cały proces oceny pracowników to totalna fikcja. Warto negocjować satysfakcjonującą stawkę od początku ponieważ o podwyżce można zapomnieć, chyba, że w momencie rzucenia papierami. Ludzie są raczej mili ale projekty bywają frustrujące ponieważ dominuje zasada "klient nasz pan" więc w problematycznych sytuacjach nie można liczyć na managment, bo ten będzie tylko przyklepywał brnięcie w absurd.

Aneta

@korporuch firma CGI Information Systems and Management Consultants benefitom poświęciła oddzielną zakładkę, więc to oznaczałoby, że ma się czym chwalić. Opisałeś kilka, a jak w życiu wyglądają np. te benefity: FUNDUSZ INWESTYCYJNY, UBEZPIECZENIE W PODRÓŻY, PREZENTY czy też PROGRAM WSPARCIA PRACOWNIKÓW (http://cgikariera.pl/#benefity)? Powiesz coś o tym więcej? Zaciekawić to może osoby, które będą aplikować na któreś z tych stanowisk: http://cgikariera.pl/.

@Aneta

@Aneta nic ci nie odpowiem bo ewidentnie jestes z CGI i próbujesz bronic opinii pracodawcy w internecie. Kazdy ma prawo do swojego zdania. pozdrawiam

korporuch

Jestem in-house Oracle Developerem w tej firmie. 95% czasu spędzanego na projekcie to wróżenie z fusów - co to klient miał na myśli pisząc kilkustronicową specyfikację składającą się w większości ze zrzutów ekranowych. Dla mnie to w sumie dobrze, bo nie umiem programować, jedynie robię ctrl-c ctr-v i okazyjnie jakiś przebłysk geniuszu w postaci kilku linijek kodu od siebie. Może dzięki temu tu wytrzymuję, bo jest to dla mnie jakieś wyzwanie intelektualne, ale innym się dziwię - dawno by już drugiego googla napisali zamiast być wyrobnikami w zachodniej korporacji (typowe podejście w Polsce i nic nie zapowiada zmiany na lepsze). Kod głównie ma robić wraźenie na kliencie, a nie działać sprawnie i szybko. czy nawet bezbłędnie. Stąd konstrukcje typowe dla hurtowni danych w tabelach składających się z pięciu wierszy ip. - całkowity przerost formy nad treścią. Robimy głównie tzw. odpady z zachodu - czyli to, co firmy z zachodu w tym zachodnie odziały tej korporacji sobie odpuściły, bo za trudne, ryzykowne, niskomarżowe i mało prestiżowe. Ponieważ każdy oddział sporządza swój własny P&L oddziały z innych krajów to tak naprawdę konkurencja, w dodatku roszczeniowa iwymagająca (bo jesteśmy jedną firmą i powinniśmy się wspierać). O benefitach i płacy nie będę się wypowiadał. Oficjalnie równość, sprawiedliwość i wg. kompetencji, a w rzeczywistości - kolega z biurka obok robiący 3x mniej co ty na tym samym projekcie (ale bardziej asertywny od ciebie) może zarabiać 3x tyle co ty. Na początku sprzedają bajeczki o super benefitach (doliczają je do oferowanego wynagrodzenia) ale nie dajcie się na to nabrać, liczy się tylko kasa, która co miesiąc wpływa na konto (np. benefit - wszystkie lepsze obiekty i zajęcia wymagają dopłąty, a poziom usług w medicover sięgnął już dna).

Aneta

@Dexi długo już pracujesz w firmie? Pamiętasz czego można się spodziewać na rozmowie kwalifikacyjnej?

Dexi

CGI to firma świadcząca outsourcing IT klientom z Polski i zagranicznym. Projekty realizowane nie są innowacyjne , rzadko ciekawe - to integracja usług, różnego rodzaju wewnętrznych systemów większych firm. Nie jest to firma dla osób, które chcą wykorzystywać najnowsze technologie - tylko raczej sprawdzone przestarzałe rozwiązania. Niektóre projekty są bardziej na czasie ale jest ich mało. Ponieważ firma jest kanadyjska są dość wysokie standardy politycznie poprawnego zachowania, gdyż korporacja wnikliwie monitoruje zadowolenie pracowników ankietami, więc muszę przyznać, że jak na polski managment managerowie są bardzo ucywilizowani - co jest dużą zaletą. Wyścig szczurów jest raczej minimalny wśród pracowników IT, nie wiem jak w części managersko administracyjnej. Jak wiele osób pisało tutaj śmietanka HR'owo administracyjna jest w tej firmie przerośnięta, przepłacana i ostentacyjnie rozleniwiona gdyż wszystkie usługi mają zlecone na zewnątrz i o byle zaświadczenie trzeba pisać prośby do krajów trzeciego świata i tygodniami czekać na odpowiedź - jedynie rekrutacja i recepcja wydaje się pracować. Niektóre projekty wymagają wizyt/pracy u klienta. Płace ponad średnią. O szkoleniach można zapomnieć ponieważ wg. HR 90% rozwoju pracownika to praca na projekcie, a reszta to okazjonalnie organizowane prezentacje prowadzone przez ludzi z firmy, którzy chcą się popisać. Nowe biuro na jest w dobrej lokalizacji, urządzone dość ładnie ale są to ogromne open-spacy gdzie o komfort pracy zadbano jedynie pracownikom managmentu i administracji. Firma ta jest więc dobra dla osób ceniących bardziej spokój niż rozwój i zarobki.

jolka

A wypłata jaka u nich jest? Dziękuję za szybką odpowiedź

e

Cześć wszystkim. Mam pytanie - czy pracuje się w siedzibie, czy u klientów? Interesuje mnie stanowisko plsql developera.

pw_stud

Witam, Po przeczytaniu powyższych postów można śmiało stwierdzić, że CGI to dobra firma. Jednakże ja, jako student już z dyplomem inżyniera z Politechniki jakich mogę spodziewać się zarobków na starcie oraz na co mam uważać? Proszę o informację i wskazówki, z góry dzięki ;)

Lyiiiiiisu

Wczoraj byłem tam jako kurier, na zeskanowanie kartonu i zwrócenie mi go czekałem ok. 45 minut, ponieważ pracownicy martwili się o odesłanie kartonu, za co trzeba byłoby zapłacić 10 zł. 1 gwiazdka, bo mają tam ładne dywany.

fresh

Pracuje @CGI krótko. Jest cool. Napisze za rok;)

gratulacje

Tomasz, powodzenia! Może zrobisz coś więcej dla pracownikow niż te dwie panie z HR, co w złotych tarasach na wyprzedażach siedzą i udają, że coś robią.

Tomasz_CGI
@gratulacje

Myślę, że jedną z fajnych rzeczy w pracy w CGI, które nasi Konsultanci bardzo sobie cenią, jest nie tylko elastyczny czas pracy, ale też możliwość wykorzystania dłuższej przerwy obiadowej. Sam uwielbiam chodzić do pobliskiej restauracji chińskiej, w której smakach się zauroczyłem:) PS. Zdarza się, że czasami musiałem zostać dłużej, ale CGI przywiązuje dużą wagę do zdrowego balansu między pracą a życiem prywatnym, więc odebrałem czas wolny w innym terminie - super sprawa, kiedy jest taka piękna pogoda!

Tomasz_CGI

Cześć, jestem odpowiedzialny za pozyskiwanie Talentów w CGI i co miesiąc składam oferty pracy, które nie są do odrzucenia;) Moje wrażenia są pozytywne - z pierwszej ręki mogę potwierdzić, że CGI w Polsce rozwija się dynamicznie (głównie w technologiach Java, Tibco, .Net i Oracle) Konsultanci IT, którzy przychodzą do nas na rekrutacje, cenią sobie fajnie prowadzone rozmowy, przyjazną atmosferę, fajny dojazd i bardzo rozbudowany pakiet socjalny. No i różnorodność projektów, w tym możliwość pracy w międzynarodowych zespołach :)

jinx
@Tomasz_CGI

No z tym .NET to bym się nie rozpędzał ;). Z pierwszej ręki powiem. Płacą dobrze robota lekka ale irytująco mało ambitna.

Zostaw merytoryczną opinię o CGI Information Systems and Management Consultants (Polska) Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w CGI Information Systems and Management Consultants (Polska) Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy CGI Information Systems and Management Consultants (Polska) Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy CGI Information Systems and Management Consultants (Polska) Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w CGI Information Systems and Management Consultants (Polska) Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

CGI Information Systems and Management Consultants (Polska) Sp. z o.o.
2.9/5 Na podstawie 51 ocen.

CGI Information Systems and Management Consultants (Polska) Sp. z o.o.