SHH Sp. z o.o.

Wrocław

Opinie o SHH Sp. z o.o.

terra wita 2010-01-13 18:07
Firma nieuczciwa. Szefowie nie wywiązują się ze swoich zobowiązań. Brak płynności finansowej zarówno w stosunku do dostawców jak i pracowników.
Dymacz 2012-04-13 00:41
Firma moloch, można powiedzieć masówka, praca zmianowa, przełożeni niekompetentni, nie naadją się na zarządznia, bez odpowiedniego doświadczenia. Najważniejsze jest \"wyrobienie normy\". Popularnie wśród pracowników określana jako \"(usunięte przez moderatora)\" - zrób swoje i spadaj, a jak zrobisz więcej to może Ci łaskawie zapłacimy. Praca może i dobra, ale dla ludzi po studiach bez ambicji
aaa 2016-04-26 11:56
rzeczywiście można to zauwazyć na przykładzie SHH @ kolod. Widziałem , że jakiegoś inżyniera oprogramowania szukali ale przed może dwu laty. Także szmat czasu
Pracownik 2016-10-27 08:20
Firma jest od wielu miesięcy niewypłacalna i zalega pracownikom z pensjami za wiele miesięcy. Nie polecam.
Były 2017-05-27 19:33
Zarząd uważa, że zarządza, a nie potrafi zarządzać.
Kierownicy uważają, że kierują, a nie potrafią kierować; kompletnie brak im kompetencji kierowania ludźmi i projektami.
Pracownicy kompletnie są pozbawieni wiary w siebie i tylko dlatego tam jeszcze pracują. Nie wierzą w siebie, bo kierownicy (przepraszam, derektorzy) nie dbali o ich rozwój. W efekcie pozostała jeszcze kadra jest w tym momencie pozbawiona podstawowych kompetencji do wykonywania zadań zleconych przez górę, a działania są podejmowane ad hoc, bo trzeba.
Zarząd nie przedstawia żadnego sensownego planu wyjścia z trudnej sytuacji jaką jest wielomiesięczny brak płynności. Pracownicy jak tylko znajdą sensowną pracę od razu odchodzą, zmuszając Zarząd do podpisywania wypowiedzenia umów o pracę za porozumieniem stron, bo przez brak płynności wypłaty bywają spóźnione nawet o kilka miesięcy.
Zarząd stosuje metodę uników i ma poważne braki komunikacyjne, przez co atmosfera w firmie tylko się pogarsza. Nikt z pracowników już im nie wierzy.
Stan infrastruktury, budynek, IT i wiele innych jest wręcz katastrofalny.
Wiele można by o tej firmie pisać, o tym jak nie powinno się jej prowadzić, a raczej jak firma mogła tyle lat przeżyć bez prowadzenia, ale wyszłaby z tego ogromna książka. Wystarczy napisać, że trzeba się trzymać z daleka dla własnego dobra.

Orła cień 2017-06-12 19:15
Smutne to ale prawdziwe.
Przez wiele lat obserwowaliśmy jak marnuje się potencjał tej firmy, jak nie wykorzystuje się szans rynkowych, możliwości ludzi, ich pasji i zaangażowania. Patrzyliśmy jak przychodzili nowi ludzie, pełni chęci, skuszeni wizją pracy w niszowej ale bardzo ciekawej branży, po czym po dwóch latach, roku, kilku miesiącach odchodzili zniesmaczeni stylem pracy, zarządzaniem, z niezapłaconymi pensjami.
Fatalna komunikacja, brak jakichkolwiek ścieżek rozwoju, zacofanie technologiczne, szkolenia od wielkiego dzwonu, chaos organizacyjny. Podejmowanie błędnych, nieprzemyślanych decyzji na poziomie kierownictwa, brak opieki i kontroli nad nowymi pracownikami, kuriozalne przekazywanie ogromu odpowiedzialności na nowych pracowników (młodemu pracownikowi z dwuletnim stażem pracy, bez żadnego doświadczenia w branży, przekazano opiekę nad strategicznym projektem, co doprowadziło do katastrofalnego zachwiania procesu produkcji)....
Tak można by wymieniać bez końca.
Zgadza się - zarząd nie ma pomysłu na prowadzenie tej firmy. Nie wie czym i w jakim zakresie firma miałaby się zająć.
Ludzie, którzy tu jeszcze pracują robią to z zasiedzenia i z braku innej pracy. Czy zarząd zdaje sobie z tego sprawę? Czy świadom jest tego jak wydajny jest taki pracownik w takiej sytuacji? Czy ma świadomość, że każda (prawie każda) z tych osób tylko szuka możliwości, by się stąd wyrwać? I że piękne słowa o czekającej firmę świetlanej przyszłości, powtarzane od LAT, już na nikogo nie działają?

Ta firma miała kiedyś przed sobą świetną przyszłość. Kilka, ładnych lat temu. Przewinęły się przez nią osoby, które miały pasję i wierzyły, że może stać się ona prawdziwym liderem w swojej branży na rynku polskim. Ale firma zaprzepaściła swoją szansę przez brak męskich, racjonalnych biznesowo decyzji, nie zatrudnieniu odpowiednich osób, nie zdyscyplinowaniu (zwolnieniu?) niektórych już zatrudnionych, pokierowaniu lub choćby daniu możliwości rozwoju pozostałym. Pozwoliła odejść pracownikom, którzy byli filarami tej firmy.
Jeśli właściwe decyzje nie zostaną podjęte w najbliższym czasie (w co chyba już nikt nie wierzy), to przed tą firmą nie ma przyszłości.
Koliber 2017-07-25 17:42
Od maja sytuacja w firmie uległa radykalnej poprawie. Opinie Orła i Byłego nie są zgodne z rzeczywistością i nie były takie w dniu powstania powyższych postów. Za to z wypowiedzi Orła można wyczytać ogromny żal, pewnie odczuwał dużą stratę po odejściu z pracy w tak unikalnej firmie i dla usprawiedliwienia swojej decyzji wytoczył iście subiektywną argumentację.
Zostaw swoją opinię o SHH Sp. z o.o. - Wrocław
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie SHH Sp. z o.o.