Opinie o Alcatel Lucent w Bydgoszcz

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Alcatel Lucent. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Alcatel Lucent na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi telekomunikacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Alcatel Lucent w Bydgoszcz

Rekrut

Witam ile w danej chwili można zarobić? Chciałbym aplikować, nie wiem czy warto. Pozdrawiam

Zadowolony
@Rekrut

8000tys brutto jest do ugrania jako programista wiec nokia jest jednym z najlepiej placacym pracodawca w rejonie (o ile nie najlepszym)

@Zadowolony

AHAHAHAHAHAHAHA :D Już pomijając "8000tys" brutto - czyli 8 milionów tak? Nawet napisać poprawnie kwoty nie umiesz... A 8000 brutto to ja tam zarabiam odchodząc jakieś 5 lat temu. Od tego czasu podwoiłem swoją pensję nadal pracując w Bydgoszczy oczywiście, więc nie wprowadzaj ludzi w błąd w tak żenujący sposób.

"tam zarabiałem" miało być

Gosia_wasza_kochana
@Były Pracownik

16 tys na uop? Chyba w snach.

@Gosia_wasza_kochana

Brutto? Chyba jednak nie w snach. Po prostu żyjesz nadal w realiach tego ALU-kołchozu i nie wiesz, jak bardzo świat odjechał.

Ryszard

Ostatnio cisza na forum to pewnie jest dobrze i nikomu nie chce się pisać.

Inżynier Rozwiązań Chmurowych

Cześć, mam pytanie co do oferty http://nokiabydgoszcz.pl/oferty-pracy/inzynier-rozwiazan-chmurowych/ Orientujecie się czy trzeba wymiatać w pythonie, ansible i chmurach, żeby się załapać? Wiecie czym dokładnie zajmuje się na tym stanowisku?

jasiu_smietana
@Inżynier Rozwiązań Chmurowych

To nieważne, bo obecnie rekrutacja w Nokii jest wstrzymana (globalnie).

@jasiu_smietana

Wiadomo jak długo rekrutacja w Nokii ma być wstrzymana?

jasiu_smietana
@Anna

O to trzeba by spytać zarząd. Pewnie jak już zwolnią parę osób. ;)

qwqw

Firma stosuje dyskryminację zarobkową. Swoim wieloletnim pracownikom nie podnosi pensji, a nowe osoby zatrudnia za nawet dwukrotność pensji osoby, która pracuje na identycznym stanowisku. To tak samo jak operatorzy telefonii komórkowych. Owszem są promocje, ale tylko dla nowych abonentów.

Ziomek z Galerki Pomorskiej
@qwqw

Nie żartuj Ziom, to jawne łamanie kodeksu pracy... Takiej firmy nie stać na takie błędy. Musi być inny powód. Może te osoby są lepsze dwa razy od Was, stąd takie różnice w zarobkach. Z drugiej strony nie macie związków zawodowych, żeby rozwiązać ten problem?

dfsdfsd
@Ziomek z Galerki Pomorskiej

Musi być inny powód? Nawet Ci najlepsi są traktowani w taki sposób. Dopiero próba ich odejścia i widmo porażki projektu powodują, że jednak można znaleźć pieniądze (które dawno temu powinna taka osoba dostać, a które na start dostaje jakiś chłystek bez doświadczenia). W Nokii jest dyskryminacja zarobkowa!

worker
@Ziomek z Galerki Pomorskiej

Hehe, widać, że wiesz jak jest :) Są tam stare ramole, które się poukrywały po kątach (w każdej korpo można się zadekować) i tylko marudzą, że za mało zarabiają. Pracowałem w takim zespole, nigdy więcej z mentalnymi starcami (wiek tu nie ma nic do rzeczy, to są po prostu zgredy). Na szczęście te nazwiska są znane w środowisku i raczej nikt normalny ich do pracy nie zatrudni. Dla tych, którym się chce, Nokia stwarza dobre warunki pracy. Ale w żadnej firmie nie należy się zasiedzieć. Wybór póki co mamy spory, korzystać póki można.

Marek drugi zegarek
@worker

Po co mają ich zatrudniać, skoro Oni nie szukają innej pracy, wynika z tego co piszesz. Troche żółci kolego wylewasz. A co powiesz o kadrze zażądzającej? Chyba Oni są tam najdłużej i nie narzekają na warunki pracy, to też są zgredy? Też ich nikt nie zatrudni? Mam dla Ciebie ważny komunikat, ♧Oni nigdy nie odejdą (z własnej woli), chyba, że nogami do przodu♧

Natalia
@Marek drugi zegarek

Szukam pracy 505-795-557

Hruszczka
@Natalia

Dzień Świra - (usunięte przez administratora)

Inżynier Oprogramowania

Zazwyczaj w rekrutacji biorą udział 2 lub 3 osoby (oprócz kandydata) - manager oraz 1 lub 2 inżynierów. Rozmowa jest prowadzona najpierw po polsku, a potem po angielsku, aby sprawdzić czy kandydat zna język. Czasami też dostaje się fragment technicznego tekstu do przetłumaczenia (np. o macierzach dyskowych, o serwerach, konfiguracji, etc). Pytania sprawdzające wiedzę ograniczają się do wyciągnięcia od kandydata informacji o sieciach IP, protokołach TCP, UDP, SNMP, o konkretnych językach programowania i ich funkcjonalnościach, dostępnych bibliotekach, itp. Generalnie sprawdzane jest to co kandydat napisał w CV. Jeśli napisał nieprawdę, to od razu jest skreślony (tak, bywają tacy co ściemniają w CV). Następnie przychodzi czas na rozwiązanie tzw. "problemu". Problem może być różny w zależności od stanowiska na które się aplikuje. Chodzi w nim o to aby sprawdzić czy kandydat potrafi myśleć i nawet jeśli nie zna rozwiązania, to czy potrafi iść w jego kierunku analizując różne warianty. Najgorsze co może być, to gdy kandydat powie "nie wiem" i dopuści temat. Wielkim plusem jest znajomość Linuxa (konsola). Kompletnie nie ma znaczenia czy ktoś zna się na hardware czy też nie. Mogłeś nigdy nie rozkręcać komputera, a będziesz przyjęty jeśli potrafisz dobrze programować.

Pytania są różne: - optymalizacja prostego algorytmu (są różne), - określenie jak dany kod zadziała, - naprawienie błędu w kodzie, - co się stanie gdy... i tutaj podany scenariusz, - obliczenie czasu odpowiedzi serwera, - co to jest DNS, do czego służy, - jak działa TCP/IP, - co to jest maska podsieci, jak się liczy, - protokoły TCP, UDP, jak działają, czym się różnią, - podany jest opis funkcjonalności i pytanie - jak byś to przetestował.

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Test Automation Engineer
SMART-HR
Weronika

@Jacek, @Zdzichu, nie, nie jestem botem, jestem użytkowniczką forum i tak jak Wy chcę się dowiedzieć jak najwięcej na temat pracy w Alcatel Lucent, niektóre wpisy są dość szczątkowe i ubogie w informacje dotyczące warunków pracy, więc chciałabym dowiedzieć się jeszcze więcej. Myślę, że nie tylko mi zależy na poznaniu pracodawcy z obiektywnego punktu widzenia, po to zostało stworzone to forum.

@Weronika

Nie jesteś użytkowniczką, tylko pracownicą portalu. I Twoje sztuczne podbijanie wątku tylko zniechęca ludzi. Wielu już anulowało powiadomienia o nowych postach, ja tez sie zastanawiam nad tym.

Weronika

@Maciek widzę, że znasz firmę Alcatel Lucent od środka, czy mógłbyś napisać o niej coś więcej? Jak traktowani są pracownicy w tej firmie? Jaka jest atmosfera w firmie? Każda opinia jest cenna dla kandydatów do tej pracy.

Zdzichu
@Weronika

widzę, że potrafisz tylko wklejać ciągle te same teksty. Czy mogłabyś postarać się bardziej? Może wyciągnęłaś już wnioski z opinii, które pojawiały się wcześniej? Na miejscu Twojego pracodawcy zastąpiłbym Cię botem (a może nim jesteś?).

Jacek
@Weronika

Weronika skończ już powtarzać w kółko to samo. Nudna jesteś.

fizyczny

Pracuje tu dłuższy czas na produkcji i jest coraz gorzej pod każdym względem.O ile kiedyś można było akceptować warunki finansowe bo była całkiem normalna atmosfera tak dziś firmę nazwałbym kolejnym (usunięte przez administratora).Brygadziści myślący, że swoim zachowaniem typu robienie zdjęć na hali pracownikom czy też wiecznym kontrolowaniem ich aż do przesady (o szczegółach nie będę pisał) liczą ,że tym sposobem zrobią wielką karierę. Może i zrobią tylko nie zdają sobie sprawy ,że z tego powodu ludzie odchodzą z firmy. Co za tym idzie opinia idzie w świat. Brak współpracy i szacunku do pracownika jest na porządku dziennym. Owszem można pomyśleć ,że przecież kontrole to rzecz normalna jak w każdej firmie. Ale jak ktoś się nie przekonał na własnej skórze jak to wygląda to ciężko zrozumieć. Często panuje totalny chaos. Niby szkoli się pracownika pod konkretne stanowisko a okazuje się ,że tak naprawdę musisz być jak to mówi pan kierownik "elastyczny" - czyli skakać z jednego stanowiska na drugie i nie ważne jest to ,że takie skakanie ze stanowisk często mija się z celem. Nie wspomnę już o tym ,że zdarza się że każe się czy też prosi się pracownika o zostanie na nadgodzinach po czym na koniec dnia taki pracownik słyszy ... w sumie nie ma potrzeby żebyś zostawał. Szanowny Pan Dyrektor przyjeżdża bardzo rzadko a jak już przyjeżdża(ostatnio bodajże po 2,3 latach)to robi spotkanie motywujące "przewidujemy dla państwa premie". Oczywiście premie mało kto zobaczył a Ci co się o nie starali to jej nie zobaczyli (wiadomo układy, układziki , sympatie , antypatie). Najciekawsze zaś było podobno zapytanie starszych pracowników - jakie państwo widzą możliwości usprawnienia pracy? Nowy pracownik na wstępie nie dostanie nowych narzędzi tylko musi pożyczać .I tak zaczyna się latanie od stanowiska do stanowiska zarówno pracownika nowego i starego i szukanie własnych narzędzi :P Co oczywiście zajmuje czas i wybija z rytmu. A norma i czasy gonią pracownika. Układy są na porządku dziennym. Tu nikt wyżej nie awansuje jeśli nie jest od kogoś z rodziny , czy też "ekipy" albo jest nie jest przez lata dupolizem i donosicielem. Ale nie ze wszystkim jest tak źle. Jak jesteś nowy na pewno zarobisz więcej niż pracownicy ze stażem 10 i więcej lat także na wstępie motywacja jest spora :D Do tego obietnice o rozwijającej się firmie,darmowej herbacie, kawie w automacie,no i oczywiście podwyżkach . No i jeszcze jeden ważny pozytyw dla nowych. Na początku od nowych nie wymaga się za dużo, no tak żeby nie zniechęcić zbyt szybko :D No i jeszcze jeden plus to tak ,że nie wymaga się żadnego doświadczenia w montażu czy testach mimo,że tak się podaje w ogłoszeniach firmy . Bierze się każdego bo nie ma chętnych do pracy. Czy warto?Zdecyduj sam

@fizyczny

Brzmi dokładnie tak, jak to zapamiętałem sprzed kilku lat. I to nie z produkcji, tylko z oprogramowania, ale jak widać to po prostu standard.

qw

Cała ta Nokia ( Alcatel-Lucent) to jedno wielkie g*wno, bo jak g*owno traktują lojalnych pracowników.

Maciek

Każdy jest w firmie na własne konto. Taką płacę jaką sobie wywalczył na rozmowie kwalifikacyjnej, taką ma. Jeśli ktoś nie jest zadowolony z obecnych zarobków, to powinien zrezygnować i odejść jeśli nie ma szans na podwyżkę. Nie zastanawiajcie się dwa razy czy warto. Warto.

Jasiek

Nie widzę powodu żeby młody pracownik który wykonuje dobrze pracę dostawał mniej od starszego pracownika!!

gnom
@Jasiek

troll

tgrghtrh
@Jasiek

Nie widzę powodu, aby stary pracownik, który wykonuje lepiej pracę od młodego, dostawał mniej od młodego!

ddd

Takie pytanie - co się robi jako montażysta?

Vienio_1955
@ddd

montuje

@ddd

Stażysta

BlackLady24

Hej, szukałam forum Nokia Bydgoszcz, ale kolega przekierował mnie tutaj. Czy to jest Nokia? Jestem specialistką od HR i Security - cyber. Z opisów poniżej wynika, że to jakiś kołchoz. Czy ten Alactel, to jest ta prawdziwa Nokia? Chciałam tu aplikować, ale po wpisach jestem przerażona.

Szperacz
@BlackLady24

Tak, to jest właśnie to miejsce.

Weronika

@anonymous twierdzisz, że firma nie traktuje sprawiedliwie starych pracowników, możesz napisać coś więcej? Chodzi o słabe docenienie w postaci pensji, złą atmosferę w pracy, brak benefitów pozapłacowych? Fajnie byłoby gdybyś wymienił też zalety pracy w Alcatel Lucent, takie szczere opinie byłych lub obecnych pracowników bardzo pomagają osobom poszukującym tutaj pracy.

@Weronika

(usunięte przez administratora) nie udawaj niedorozwiniętej... Rozumiem, że Ci płacą za rozkręcanie dyskusji, ale masz już napisane czarno na białym WSZYSTKO. A co chwilę przychodzisz i powtarzasz swoją mantrę, żebyśmy napisali coś więcej. Takim spamem sprawiasz, że ludzie wyłączają powiadomienia o nowych wiadomościach i już tu nie wrócą.

Szperacz
@Były Pracownik

Portal jest sterowany. Kliknąłem "lajka" pod odpowiedzią krytykującą Weronikę i za chwilę został on wycofany. Pod jej odpowiedzią licznik pomocnych głosów jest zero. Ale oczywiście nie mogę ponownie zalajkować bo pokazuje się że juz oddałem głos. Jesteście BEZNADZIEJNYM portalem.

@Weronika

Firma nie traktuje sprawiedliwie starych doświadczonych pracowników, ponieważ nie chce im podwyższyć wynagrodzeń do tych panujących na rynku, podczas gdy zatrudnia nowe osoby bez doświadczenia na warunkach dużo lepszych. Firma zamiast dać podwyżkę komuś kto już jest, woli, aby ta osoba odeszła a na jej miejsce przyszedł ktoś zupełnie nowy bez doświadczenia, któremu zaoferuje się lepsze pieniądze niż zarabiają starzy pracownicy i którego Ci starzy będą jeszcze musieli szkolić. Brak w tym jakiejkolwiek logiki... Trzeba być baranem do kwadratu aby tak zarządzać.

Nokia BDG - Cloud Development

Ile można zarobić w Nokii w Bydgoszczy na stanowisku Cloud Development and Verification Engineer? Chodzi mi o pierwszą pracę bez wcześniejszego doświadczenia - końcówka studiów inżynierskich. Ciężko się dostać? Może ktoś podpowiedzieć czego spodziewać się na rozmowie rekrutacyjnej?

wujek_dobra_rada
@Nokia BDG - Cloud Development

Nie masz doświadczenia? To nieważne, możesz dostać 10k na UoP albo 12k na B2B. Najważniejsze, że nie jesteś starym lamusem, który się tam zasiedział i od dekady robi za 5k. Może jeszcze będzie Cię taki szkolić i płakać, ale i tak zostanie i nic nie zrobi. Stanowisko sugeruje, że szukają devów i testerów pod jedną nazwą. Czyli musisz albo umieć programować (czyt. pisać skrypty konfiguracyjne) albo testować. Wtedy pracę masz zapewnioną, bo prawie nie ma kompetentnych kandydatów.

Nokia BDG - Cloud Development
@wujek_dobra_rada

Tutaj link do oferty; https://pl.indeed.com/viewjob?jk=3fa7701fc719dff5&tk=1ch12joqi93shamk&from=serp&vjs=3 Myślisz, że idzie się dostać w podstawową wiedzą?

@Nokia BDG - Cloud Development

tak, szukaja niedoswiadczonych, maximum 1-2 lata doswiadczenie. W grupie wymagania sa duze, to cos podobnego do devopS, czyli: framework, skrypty, windows, unix, linux debian, docker, os, ci, cd. Lepiej, zebys umial jak najmniej i wtedy masz szanse. Kilku frajerow nauczy Cie wszystkiego i za kilka chwil bedziesz ekspertem.

@Nokia BDG - Cloud Development

Plus dodatkowo za 6 miesięcy przerzucą Cię do innego projektu z innymi technologiami o których nie będziesz miał pojęcia.

Dawid

Może niektóre osoby wybierają sobie niewłaściwą pracę i stąd to niezadowolenie!!

wujek dobra rada
@Dawid

Moze wez rozbieg, walnij barana w siane i tak do skutku

@Dawid

A może by wystarczylo, aby firma zaczela traktować sprawiedliwie starych pracowników...

Ch n P

Hehe, dobre.

Józek

@Weronika Z wpisów można wyciągnąć wniosek, że jest to dobra firma ale "na chwilę" (2-4 lata). Jest stabilność (płaca, ZUS) ale nie licz absolutnie na podwyżkę czy awans. Trafiasz do wielkiego wora i jesteś małym trybikiem w dużej maszynie w której nikt nie będzie się przejmował jednostką. Nawet jak w złości tupniesz nogą i "zagrozisz" odejściem. Nie łudź się, że kogoś to wzruszy. Na pewno dobre miejsce na start, pierwsze doświadczenia itp.

ex-worker
@Józek

true, przy odejsciu zaproponowali 400pln. Nowa firma 2k na +

dawnoodeszlem
@ex-worker

wow, mnie nic nie zaproponowali szacun

Profesor Miodek
@dawnoodeszlem

Pewnie dlatego, że "odeszłeś". Gdybyś "odszedł", to może byś coś dostał :D

Aano

Na jakie stanowisko aplikowałeś i ile zaproponowali / ile chciałeś dostać?

Nik

Dolaczam sie do pytania..

wiemwszystko

HR reprezentowal zapewne pan Radzio. O jego niekompetencji chodza juz legendy.

Pracownik_8
@wiemwszystko

Dokładnie. Pan Radzio to ewenement, specjalizuje się jedynie w propagandzie sukcesu na linkedin raczej nie ma co liczyć na specjalne skille w działalności HR.

@Pracownik_8

A (usunięte przez administratora) nadal tym wszystkim dyryguje?

pracuje-w-alu
@Były Pracownik

Tak. Jak Elzbieta II - nie do zdetronizowania...

ex-worker

N to firma z frustratami z alu i to samo bagienko. Bylem pogadac za namowa i zaluje. Co do profesjonalizmu pana r sie tutaj nie wypowiem bo szkoda strzępić. Time wasted.

Weronika

@Józek, dziękuję za wyrażenie opinii na temat pracy w firmie Alcatel Lucent. Czy możesz napisać coś na temat możliwości rozwoju zawodowego w tej firmie? Czy pracodawca organizuje dla pracowników ciekawe merytoryczne szkolenia, które podnoszą ich kwalifikacje? Napisz proszę coś na ten temat.

Weronika

@domyslny_krystian, nie jestem z urzędu pracy, ani w żaden sposób powiązana z firmą Alcatel Lucent. Staram się jedynie uzyskać jak najwięcej merytorycznych i potwierdzonych informacji na temat pracy w tym miejscu. Dlatego zachęcam do dalszego wyrażania opinii na temat pracy w firmie Alcatel Lucent i dzieleniem się swoimi doświadczeniami na ten temat.

domyslny_krystian
@Weronika

Zbierasz informacje od 2 miesięcy. Zdążysz iść na rozmowę przed emeryturą?

zz
@domyslny_krystian

Ci moderatorzy na gowork są wyjątkowo niekompetetni. Wystarczy poczyttać opinie o kilku firmach żeby widzieć, które opinie są od nich, bo sztuczność rzuca się w oczy.

Mam dość

Wiecie może jak wyłączyć otrzymywanie powiadomień o wpisach na Gowork... Zaczęły mnie one już męczyć...

Zostaw merytoryczną opinię o Alcatel Lucent - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w Alcatel Lucent?

Zobacz opinie na temat firmy Alcatel Lucent tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Alcatel Lucent?

Kandydaci do pracy w Alcatel Lucent napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Alcatel Lucent