Interkar

Reda

Opinie o Interkar

Ja również podzielę się swoją historią pracy w Interkarze. @Ty już wiesz kto niemalże trafnie opisał opisał to co dzieje się w firmie. Ja jednak wypowiem się o tej firmie okiem byłego pracownika sfery technicznej. Pracowałem jako monter Wifi. Pracowałem w Interkarze około 7 miesięcy od początku obiecywana mi była umowa, niestety umowy o pracę się nie doczekałem miałem tylko umowę zlecenie za 300 i resztę pod stołem, o podwyżce nie było mowy, a ewentualne podwyżki podawane są w formie premii która w każdym momencie może zostać odebrana. Warunki pracy są słabe, o podstawowym wyposażeniu nie chce się nawet wypowiadać bo żeby korzystać z porządnych narzędzi musiałem kupować sobie osobiście. Zaciskarka którą otrzymałem była pokroju takiej za 20 zł z allegro która po kilku zaciśnięciach nie nadawała się do użytku, śrubokręty, klucze wszystko używane i bardzo niskiej jakości. Samochód który otrzymuje pracownik w moim mniemaniu powinien być doprowadzony do stanu porządku itp. Mój był brudny(jakbyś wiadro piasku w nim wysypał), nie działały w nim podstawowe rzeczy np jak hamulce, czy ładowarka, jak pojechałem do mechanika z nim to stwierdził że ten samochód nie powinien jeździć, no ale jeździ do tej pory. Drabina pordzewiała, pokrzywiona itp Telefon służbowy otrzymałem z pękniętą szybką, tez nie najwyższych lotów. Żadnego wsparcia w terenie jeśli chodzi o nawigacje, nie dostałem służbowej NAVI, ani żadnych map. Jedziesz w ciemno i szukasz. Odnośnie polityki sprzętowej raczej nie ma co się wypowiadać, firma raczej skupia się na montowaniu sprzętu starszego, oraz opiera się na sprzęcie używanym w głównej mierze zdawanym z demontaży, ale niektórych obudów to wstyd było wieszać. Odnośnie wypłaty nie przyznam racji poprzednim wypowiedziom, ja dostawałem wypłatę zawsze na czas i na konto i kopertę więc w tej kwestii było ok. Ogólnie większość ludzi przynajmniej z mojego działu była spoko, brak jakiegoś widocznego wyścigu szczurów, ale ciężko pracować tam bez podstawowych narzędzi. Jednak góra firma raczej nie jest nastawiona na dobro pracowników i jest polityka jak nie Ty to ktoś inny przyjdzie. Jakoś internetu jest raczej ok, światło działa na pewno zresztą radiówka też, wszystko naprawialiśmy na bieżąco. Opinie o jakości internetu to moim zdaniem bujda na resorach.

@Bujda 27.02.2017 10:50
Bujda to ta twoja historia. Co masz na myśli pisząc "Jakoś internetu jest raczej ok [...] [...] Opinie o jakości internetu...

@Bujda Widać że jesteś amatorem albo jakimś pseudo Januszem myślącym że ping określa jakość Internetu. Na działanie wpływa wiele aspektów, nie sam ping. Wiec nie będę się z Tobą wykłócał, jak powiesz w jakim obszarze mieszkasz to lepiej będzie określić na jakie pingi jesteś skazany.

Taki jeden z Władka
@Bujda 27.02.2017 10:50

Ta... ty co chwilę coś naprawiacie.. internet zrywa mając 5 ms pingu potrafi np skoczyć do 999 ms kiedyś było super na dzień dzisiejszy to sam syf. Współczuć tylko mi że rodzina nie ma zamiaru zmieniać dostawcy tylko ze jednego względu.. Nie wiemy ile będziemy tu mieszkać a nowa umowa liczy co najmniej rok

Koń

Firma KRZAK. Wydmuszka. Klient robiony jest w konia.

Zbigniew Widlarz

Firma bardzo rzetelna gdzie pracownicy szybko i profesjonalnie założyli mi internet z czego jestem zadowolony a obsługa bardzo miła co polecam .

Szukasz pracy?

Zbigniew Widlarz

Łysy Marian

Ogólnie, jako serwisant techniczny to sprawa wygląda tak: -im więcej pokażesz, ze umiesz, tym więcej obowiązków dostaniesz :) -stawka godzinowa (czy na łopacie, czy na obsłudze całej sieci radiowej oraz światłowodowej, obsługą klienta, tłumaczeniem się dlaczego dostaje stary router, antenę z demontażu i innych dziwactwach) jest tak samo śmieszna. 8-10zł/h :D -umowa na czarno, zlecenia na pół etatu, koperty bez odprowadzenia podatku pod stołem.. -Jakiekolwiek pomysły pracowników na usprawnienie pracy są weryfikowane wg, widzimisię szefa, czyli najtańszym kosztem. (najtańszy, to nie jest synonim słowa najlepszy) - Kadra kierownicza szpieguje, porównuje co do minuty raporty dzienne (szpiegowskie) z zamontowanymi GPS w autach. oraz specjalnie tworzy między pracownikami atmosferę powodującą donosicielstwo. - za byle jakie przewinienie karać mandatami po 50zł z pensji? Śmiech.. - Praca ludzi w biurze to męka i mobbing. - no i na wejściu traktują każdego jak złodzieja. Prezes mierzy wszystkich swoją miarą. W innych firmach bywa gorzej, jak i lepiej. Zależy jakie kto ma ambicje i oczekiwania wobec pracy. Praca jest dobra żeby nauczyć się fachu serwisanta wifi, oraz odejść do innej lepszej firmy. Bardziej traktowałbym to jak staż, niż pracę na której by zależało.

sf

Najważniejsze dla mnie jest to, żeby atmosfera opierała się na przyjacielskich stosunkach, a to istotne

Ty już wiesz kto.

Jeśli zastanawiasz się nad jakąkolwiek pracą w INTERKAR, to wiedz, że jakiś czas temu zwolniłem się z Interkar ze stanowiska projektanta, bo: -chamstwo i prostactwo szefa było nie do zniesienia i kontakty z nim ubliżają inteligentnym ludziom, mobbing, "ja chcę i tak ma być" lub "mokre sny"- zrealizuj to co niemożliwe, w przeciwnym wypadku- Twoja wina, jesteś nieudolny. -panowała atmosfera donosicielstwa (dwie- trzy osoby "szpicle"). -wg mnie jeśli zwierzchnik ma mniejsze pojęcie o temacie niż ja, to szkoda marnować czasu na współpracę. -wypłata przeważnie spóźniona (po 10tym, przy tym głupie tłumaczenia, że przelew wyszedł 10go, a wiemy dobrze, że pieniążki mają być 10go już w dyspozycji pracownika i to problem pracodawcy- zachęcam do zapoznania się z przepisami). -na papierze najniższa krajowa, reszta "pod stołem". Gdy się zwolniłem, oczywiście otrzymałem tylko to co było na papierze, czyli pewien % wypłaty. -premia ugadana "na gębę" (od sztuki zrealizowanego projektu budowlanego na sieć światłowodową), niewypłacana od kilku miesięcy skumulowała się do ponad 15000PLN, nie odzyskana do dzisiaj (wg radosnej filozofii szefa- straciłem do niej prawo zwalniając się, bo przecież byłem jego własnością i niewolnikiem). -chorujesz? zwolnienie lekarskie nie jest honorowane przez szefa. Wypisuj wniosek urlopowy. -otrzymałem ofertę w normalnej firmie u uczciwego pracodawcy i lepiej płatną. Reasumując- jeśli potrzebujesz na przeczekanie pracy, to każda jest ok, lepsze cokolwiek niż nic. W Interkar czego nie masz na papierze to nie masz wcale (umowa gentlemańska "na słowo" z szefem kosztowała mnie ponad 15k- więc słowo tutaj jest nic nie warte). Przez firmę przewinęło się kilka osób podczas mojej pracy w tym miejscu, przeważnie jeśli to byli ludzie na poziomie, to szybko odchodzili. Można dużo opowiadać...

Anonim

Jeśli ktoś uważa, że pensja jest słaba, a pracodawca jest nastawiony na wyzysk, to chyba do dzisiaj szuka pracy w kiosku "ruchu" za 20 zł/h + 5 zł premii za każdy sprzedany egzemplarz telemagazynu. Jeśli ktoś pokazuje, że radzi sobie z powierzonymi mu zadaniami, to chyba logiczne, że następstwem będą nowe zadania, za które pracodawca "rozliczy" pracownika. Pracowałem w kilku firmach i jestem bardzo zadowolony z pracy w tej firmie. Fajna atmosfera, zawsze idzie się dogadać, a to, że trzeba pracować... no cóż... nie wstaje się przecież przed ósmą, aby przez osiem godzin nic nie robić. ..

ccc

uff już u nich nie pracuje - wyzysk, brak szacunku, pensja baaardzo słaba, szkoda mi tylko pozostałych którzy dalej tam siedzą (bo muszą)

DreK

Orientujecie się może czy w Interkarze można zmienić czas trwania umowy z 24 na 12 miesięcy (oczywiście z dopłatą ze strony użytkownika, bo krótsza umowa = droższy abonament). Chodzi tu o internet radiowy. Czeka mnie wyprowadzka i nie chciałbym jeszcze przez kolejny rok płacić abonamentu nie korzystając z niego.

gepard.net

Przyszedłem z firmy tygrys tutaj i jestem zadowolony, pensja prawie o połowę wyższa i normalne warunki.

norbi

Witam To mam Pytanie jak ta firma jest lipna to jaką najlepiej byście polecili do pracy ?

bronek

chwila moment, tak narzekacie na interkar a oni sa juz tyle lat na rynku. Gdyby bylo tak jak piszecie, to pracownik dluzej niż pół roku by nie pociągnął, bo to żadna przyjemność pracować w firmie która nie płaci na czas pensji, wyzyskuje, nie szkoli, nie dba o pracownika, itp. itd. To komu wierzyć ? Chyba najlepiej bedzie jak się u nich zatrudnie i sam się przekonam ile w tym prawdy.

Maciek

uważam że jest ok, pracujesz to zarabiasz. ja po dwóch miesiącach jestem bardzo zadowolony. przedewszystkim wypłata jest cała zawsze na czas, a nie tak jak gdzie indziej. ci co narzkają to pewnie jakieś studenty co myślą że za nic będą dostawać kaskę hehe

Jaa

Praca jako admin ok. Na poczadku robisz jako admin potem jak juz zaczynasz ogarniac to dorzucaja Ci coraz wiecej obowiazkow zwiazanych z magazynem, autami itd, w sumie to wszyscy co ogarniali jako admin nie dawali rady bo za duzo obowiazkow a z adminem to nie mialo nic wspolnego. A placa to kazdy ma inna I nikt nic nie powie na ten temat. Ja odradzam

Krzychu

Zbychu
@Krzychu 11.09.2015 08:46
Żaden "Zbychu", ani "jaa" nie pracuje w tej firmie, więc ich wypowiedzi są ściemą!...

Fakt, nie kojarzę pracownika o imieniu 'jaa', masz rację, on nie istnieje! :D ...also - napisał że pracował, nie że pracuje, i w sumie to napisał w miarę obiektywnie :)

jaa

noto może ja sie wypowiem. pracowałem w tej firmie trochę czasu i jeśli chodzi o wypłacalność to nigdy nie było z tym problemu i zawsze tyle na ile sie z szefem uzgodniło. Bywało czasami tak że urwał 50 zl. ale to było zawsze z winy pracownika także nie za darmo. ps. żaden Tomasz nie pracuje w tej firmie. przynajmniej przez ostatnie 3 lata. co do sprzętu jaki mają technicy to różnie to bywa. a internet to tak naprawde zależy od tego który technik go zakłada...

Zbychu

Odłóż te tabletki, bo ci szkodzą :D Może chodzi o inną firmę? Interkar nigdy nie miał sprawy w sądzie, siejesz ferment, no ale wiadomo - konkurencję boli, to musi sobie odbić. Tomasz: Od 15 lat nigdy się nie zdarzyło aby ktoś nie dostał wypłaty na czas, zarobki w zależności od stanowiska - na jakie aspirujesz?

Anto

Nie jestem pewien kiedyś w starej firmie jak pracowałem to chyba od nich ciągnęli internet i było ok, podłączyliśmy też bxm.pl i też było ok. teraz to niewiem czy tak by zrobili

Martimac

Ludziska powalone kozystam z internetu od ponad 3 lat umowe podpisalem na 150Mb downloadu i 15 Mb uploadu a jak jest w rzeczywistposci . . . ano 279 download i 32 upload nie moge chciec niczego wiecej , zdazyla sie tylko raz awaria w wejherowie i po niecalych 1,5 godziny wszystko dzialalo !!! Porownujac Interkar do konkurencji to konkurencja powinna spalic sie ze wstydu tak trzymac panowie ! ! !

:-)

PIP już był w tej firmie dwa lata temu i jakoś żadnej kary nie dostali i niczego się nie nauczyli :-)

Krzysztof

Ani razu nie zdarzyło się żeby wypłata była później niż 10-ego, przecież jakby było inaczej, to nikt by nie przyszedł pracować, kłamczuszku ;)

haha

No oczywiście że są prawdą - każdy post tutaj jest tak prawdziwy jak to że wszędzie indziej jest różowo i kolorowo

Wojtek

Jaki problem?

xxx

Polecam Interkara !!

neno

Neta z interkara mam od jakiś 3,5 roku. Nie powiem zdarzały się zahwiania sygnału - około 1-2 minut raz na jakieś 30 dni. Za każdym razem gdy prosiłem o sprawdzenie - zgodnie z czasem jaki był umowie było to robione. Obecnie nie mam zabójczej prędkości - zwyczajnie wykupiłem od nich 5Mb. Jaka to wygląda na liczniku? ano tak ze najmniej co miałem do było około 3,0 a w nocnych porach do jakieś 5,2 5,15 5,06. Dlaczego do nich poszedłem? Ano dlatego ze kiedyś miałem neta w zakichanym orange. Związałem się z nimi umową i szlak mnie trafiał. Nie wiem na jakich zasadach ludzie pracują w Interkarze, ja pracuje obecnie w innej firmie o innym profilu. Piszecie umowy śmieciowe ?? - ja też pracuję na śmieciówce. Nie bee stał po stronie pracodawcy ale powiem tyle, że jesli trzeba płacic za każdego pracownika ponad 1000zł i utrzymać się na rynku - to jest powodzenia życzę. Ludzie uruchomcie myślenie. Nie każdego pracodawce stać na utrzymanie pracowników, utrzymanie firmy i jeszcze dać godną wypłatę. Nie bronie Intrkara - pisze ogólnie bo wiedze co się dzieje. Wiem wiem .. zaraz powstanie 1000 postów ganiących to co napisałem - ale postawie sprawę prosto: Skoro uważacie ze takie miliony się zarabia - otwórzcie swój biznes - czy ktoś wam tego zabrania ??? czy ktoś was zmusza do pracy w tej firmie? Sam zarabiam gówn...ne pieniądze na smieciówce. Próbowałem otworzyć coś swojego, banda zwana Urząd skarbowy, ZUS - zżarła mój mały kredyt który wziałem na firmę, kliencie nie pozapłacali - sprawy w sądach - i co z tego że w sądach? .Kasy nie mam, ZUS i US komornika przysłali i zabrali co chcieli - a ja dalej w sądzie z byłymi klienatami - tyle że już nie mam hajcu na prawnika. Wiec szanowna Szlachta , szanowni magnaci - załóżcie firmy i zarabiajcie te miliony. powodzenia. Póki co to Interkar w stosunku do mnie z umowy się wywiązuje i mam nadzieje ze tak zostanie. JEśli ma ktoś pytania - to proszę pisać na posta, jesli trzeba podam swój adres domowy i zapraszam na pogaduch - nie mam nic do ukrycia

J

Najlepiej zadzwonić do firmy - to nie jest forum firmowe, wchodzę tu od czasu do czasu żeby zobaczyć jakie kreatywne rzeczy o nas piszą, niemniej już odpowiadam ;) Wszystko rozbija się o to czyją własnością jest router - jeśli był przekazany za 1.23zł., to na protokole przekazania sprzętu jest napisane że urządzenie jest własnością interkaru i należy je zwrócić po zakończeniu umowy. Jest to w sumie fajne rozwiązanie, bo taki routerek ma wieczną gwarancję - jak coś z nim by było nie tak, to go wymieniamy, nieważne czy ma rok, czy 5 lat. W razie wątpliwości i ewentualnych pytań zapraszam do "oficjalnego" kontaktu z firmą, pozdrawiam!

J

Witamy konkurencję ;) Zamiast czytać anonimowe posty sfrustrowanych konkurentów, polecamy po prostu zapytać się jakiegoś sąsiada jak jest naprawdę i jak działa nasz Internet. Odnośnie praktyk - jako takich na chwilę obecną nie prowadzimy (w sensie w ramach praktyk szkolnych/z uczelni), natomiast jeśli chodzi o pracę to każdy jest przyuczany, wiadomo, ale też wymagamy aby potencjalni pracownicy coś już umieli - jakieś podstawy ;)

jabu

Kto w Wejherowie na Os.Kaszubskim na podpisaną umowę na internet światłowodowy ? Proszę o opinię zanim podpiszę umowę.

Tom

A ja słyszałem że dostali kolejne dotacje z Unii pomimo nie skończonych wielu rozpoczętych prac na terenie Redy, Wejherowa i okolic

J

Tak, plajtujemy już od 1999 roku, gratuluję poczucia humoru ;D Czyżby zazdrosna konkurencja? ;)

Ja

Kasę dostaje się za przepracowane godziny - im więcej zrobisz tym więcej zarobisz, według mnie uczciwe podejście.

kaziu

wyraz "pracujecie" akurat tu nie jest do końca adekwatny, pojęcia jak podwyżka, lepiej płatne, weekendy, pracujecie, nie są znane kompletnie w tej firmie.

?

Mam głębokie podejrzenia co do osoby wypytującej tak namiętnie o interkar... Śmierdzi szwindlem na kilometr. Marian prowadzi forumowe złote mysli? hmmm....

Wojtuś

Jak ja tam pracowałem to monterzy byli bardzo kiepscy. To samo mogę powiedzieć o ekipach które pracowały na blokach. Generalnie firma słaba. O dowództwie już nie wspomnę

jaaa, co było w tych rzekomo usuniętych wpisach o interkar? Jakieś większe problemy niż niemożność dogadania się z szefem? Pozdrawiam.

jaaa

jakiej premii??

piotr

sądząc po wypowiedzi nie dziwi fakt jaki poziom prezentuje firemka interkar i jacy ludzie tam pracują

roman

dziękuje postoje, pracowałem w tej firmie trochę i jestem rozżalony i kompletnie zawiedziony a gdy ostatnio przyszedł tzw. naciągacz z interkaru do mojego domu proponując mi oferte podłączenia internetu to się przeraziłem umową. Ludzie czytajcie dokładnie umowę, bo inaczej podpiszecie tykającą bombę, która jak podpiszecie wybuchnie światłem 100x jaśniejszym niż meteoryt w Czelabińsku. Ten kto umowę wymyślał musiał być po bardzo dobrej ścieżce i popijać mocnym winem. Jak można tak ludzi naciągać !!!

Jacek

to co napisał św. mikołaj to czysta kwintesencja i prawda. Rozpisałeś się naprawdę sporo, ale niestety jest to czysta prawda. Pozostałych wpisowiczów proszę nie wyzywać się, nie obrażać wzajemnie, bo to nie miejsce, te wpisy muszą dać tylko przyszłym pracownikom prawdziwy obraz rzeczywistości panującej w firmie interkar i dać do myślenia czy warto się tam zatrudnić czy nie. A prawdziwy obraz wpisał św. mikołaj.

Michał

Pracuję w firmie prawie 5 lat jako serwisant i jestem bardzo zadowolony. Szkolenia, zabezpieczenia, ubezpieczenie- wszystko jest. Pęsja? Nie jeden piszący tu opinie chciałby tyle zarabiać...

Zostaw opinię o Interkar - Reda

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Interkar