BNP Paribas Bank Polska S.A.

Opinie o BNP Paribas Bank Polska S.A.

ER

Ile zarabia doradca klienta ? Jaka podstawa? Jak wyglądają premie ?

Klient

Nie polecam do obsługi oddziału w Braniewie (podejrzewam, że i praca tam niezbyt miła). Pracuje tam dziewczyna (taka w krótkich jasnych włosach), która ciągle krzyczy na klientów i innych pracowników. Zero zahamowań. Drze się jak na bazarze, ale nie chodzi o podniesiony ton tylko o chamskie krzyczenie na drugiego człowieka. Zachowuje się jakby prosto z roli przyszła, nie ubliżając rolnikom oczywiście. W głowie mi się nie mieści, że taki chamski człowiek bez klasy pracuje w miejscu jakim jest bank. Żeby to jeszcze raz było, ale nie raz jak stałem w kolejce to słyszałem jej krzyki. Dzisiaj aż odechciało mi się obsługi i wyszedłem. Wolę już jeździć do Elbląga niż słuchać krzyków w Braniewie.

@Klient

Racja. Pracuje tam taka, która wiecznie krzyczy. Też byłam świadkiem jak akurat dawała upust swojej kulturze osobistej.

@Klient

Dzień dobry, dziękujemy za sygnał. Bardzo nam przykro nam z powodu tej sytuacji. Prosimy o opisanie sprawy w formularzu kontaktowym pod linkiem https://www.bnpparibas.pl/kontakt/formularz-kontaktowy - dzięki temu, trafi ona w ręce odpowiednich osób, które zajmą się jej wyjaśnieniem.

Dzień dobry, będziemy wdzięczni za skierowanie tej sprawy przez formularz kontaktowy dostępny na stronie https://www.bnpparibas.pl/kontakt/formularz-kontaktowy - zweryfikujemy tę sytuację wewnętrznie.

Latek

Witam, zaproponowano mi ofertę w BNP Paribas. Na stanowisko doradcy klienta indywidualnego. Jak wyglada kwestia realizacji planów sprzedażowych ? Czy są one możliwe do realizacji ? Czy premię można zobaczyć na własne oczy ? Oddział nie jest duży 3-4 doradcow. Przedstawiono mi kwotę premi max 2700brutto miesięcznie. Jak u Was z realizacja planów ? Premie miesięczne czy kwartalne ?

Podpowiedź
@Latek

Tak to prawda - miesieczna premia maksymalna wynosi 2700 zł brutto (co kwartalnie może dać przy maksymalnych kwotach 8100 brutto. Mydlić oczy uwierz, że potrafią każdemu. Obecnie przy zmianach jakie zaszły doradcy w całej Polsce (są comiesięczne rankingi) z ledwością wyrabiają minimalna premię 85% planu która gwarantuje ci około 500 zł brutto. Plany nierealne, sprzedaż kredytów bazowana jest w większości jedynie na pośrednikach. Jeżeli to twoja pierwsza praca w banku nie polecam tego pracodawcę. Sama pracuje to rok i zastanawiam się gdzie udać się dalej. Z podstawą wynagrodzenia też szału nie ma a i konkurencja więcej może Ci zaproponować.

Maj

Praca w korporacji która zamiast dbać o swoich pracowników przeżuwa ich i wypluwa. Zarobki niedługo będą na poziomie najniższej krajowej. Pracodawca nie dba o to by wszystkim pracownikom przynajmniej lekko indeksować wynagrodzenia. O podwyżkę doprosić się jest bardzo trudno bo zawsze sic brak na nią pieniędzy. Atmosfera coraz gorsza, dyr Regionalni łamią kręgosłupy pracownikom. O etyce w biznesie juz nawet nie będę pisać. Pięknie na zewnątrz w środku (usunięte przez administratora) BNP przed fuzjami był dużo lepszym miejscem pracy. Teraz to moloch w którym nikt za nic nie chce odpowiadać. Spychologia stosowana, ale pracownik za wszystko musi się tłumaczyć NPS ściema masz mówić klientom żeby dawali dychy. I po co malować trawę na zielono. Pozdrawiamwszystkich byłych i obecnych pracowników.

iśkawwa
@Maj

Zgadzam. Się, (usunięte przez administratora)swoich pracowników po prawie 2 dekadach pracy, masakra. nie polecam.

Karol
@iśkawwa

Pracujesz tam 20 lat? O co chodzi z tym wspomnianym wyżej łamaniem kręgosłupa (domyślam się, że moralnego)? Czy zatrudniając się w BNP można liczyć na zachowanie równowagi pomiędzy pracą, a życiem rodzinnym? Czy ilość obowiązków jest dobrze zbilansowana? I, czy jeżeli cokolwiek nie gra, jest gdzie to zgłosić, by doczekać się reakcji? Jakieś w ogóle pozytywy?

Doradca Klienta

Rozmowa z HR zdalnie jak najbardziej na plus, przyjemna. Niestety nie za bardzo wiedziały o wynagrodzeniach, premiach itp. Rozmowa w oddziale z dyrektorką regionu tragedia. Na rozmowie nie było dyrektorki oddziału, sama dyrektor regionu. Rozmowa trwała chwilę, Pani przyszła z takim nastawieniem, że widać było, że chce tylko przeprowadzić ta rozmowę i skończyć pracę. Nie słuchała, co mówię, zadawała dwa razy takie same pytania. Jeśli miała kogoś z lepszymi kwalifikacjami na stanowisko, to mogła odwołać rozmowę ze mną. Niestety to była strata czasu na dojazd i rozmowę z Panią Dyrektor :)

Scenka sprzedażowa, której nie dało się zrealizować, dlaczego chcę tu pracować itp.

Askier

Czytam co piszą pracownicy na temat pracy w tym banku i to aż pachnie (usunięte przez administratora)i wyzyskiem na kilometr. Jednak francuskie firmy mają z tym problem w Polsce ew mają to gdzieś. Miałem słac cv na jedną z ofert pracy ale raczej sobie daruję

Były na szczęście pracownik

Wynagrodzenie balansujące na granicy z najniższą krajową. Nieadekwatne w stosunku do oczekiwań. Mydlenie oczu idiotycznym, wewnętrznym marketingiem i obietnicami bez pokrycia. Brak elastycznych godzin pracy w operacjach, które nie pracują z klientem i nie ma znaczenia, o której godzinie "wyklepią" normę. Utajnione wynagrodzenia, nawet widełki dla danego stanowiska, przez co pracownik nie może sprawdzić, czy jest dyskryminowany. Na podwyżki ciągle "nie ma budżetu" lub "trwają negocjacje z inwestorem z Francji". Gdy ktoś odkryje poważną nierówność - w wynagrodzeniu czy premii, i tak nie może nic zrobić, bo w końcu wynagrodzenia są tajne :) OMIJAĆ TO (usunięte przez administratora) SZEROKIM ŁUKIEM - chyba, że ktoś jest masochistą lubiącym przymierać głodem w połowie miesiąca

Pampampa
@Były na szczęście pracownik

Prawda! Ostatnio podwyższali wynagrodzenia najmniej zarabiającym, bo zrównali by się z najniższą krajową. Chyba im się wstyd zrobiło, że ludzie BANKU ZMIENIAJĄCEGO SIĘ ŚWIATA będą zarabiac najniższą. Widełki oczywiście tajne, zarobki też ... a ludzie i tak wiedzą kto ile ma. Moja koleżanka mająca mniej obowiązków ode mnie zarabia ok. 500 zł więcej ... dochodzi do takich sytuacji, gdzie pracownik na niższym stanowisku zarabia więcej niż jego kolega na wyższym. Paranoja!

Ala
@Były na szczęście pracownik

Zgadzam się, wynagrodzenia to kpina! Premia jeszcze gorsza. Nie polecam pracy, pracuje się z ludźmi, którzy nie poszerzają swoich horyzontów i nie potrafią pomoc klientowi, gdy ten przyjdzie do banku z trudna sprawą. Wielka spychologia i unikanie.

Esme
@Pampampa

taaak, u mnie w Centrum Operacyjnym dochodziło do sytuacji, że na tym samym stanowisku było 1.500 brutto różnicy(sic!), bo ja umiałam się odezwać od początku i w obiecywanych okresach dopytać o podwyżkę, więc ją dostawałam, a dziewczyna, która zaczęła pracę niecały rok po mnie po 4 latach miała ciągle 1.500 mniej ode mnie, bo grzecznie czekała cichutko, aż ją docenią (hahaha!)... Podwyżki oczywiście miałam jeszcze za czasów Raiffeisen, od chwili przejęcia przez BNP nie dostałam ani złotówki, a i premie były takie same jak w Raiffie. Z ciekawostek powiem jeszcze, że jak nowy szef przyszedł z innego banku, to pościągał sobie stamtąd swoich ludzi, którym na wstępie dał więcej od nas... Zarobki oczywiście niby tajne, ale przecież zawsze wszyscy wiedzą...

Esme

Pracowałam w Centrum Operacyjnym w Rudzie Śl. najpierw gdy jeszcze był to Raiffeisen (świetny pracodawca btw, germański porządek w procedurach i systemach, podwyżki co roku), ale po przejęciu przez BNP bardzo szybko zrobiło się (usunięte przez administratora) Bałagan, nikt nie wie co ma robić, stare programy, żadnych podwyżek. Niby premie były, ale nikt nie wie do końca jak je liczyli. Do tego nowy przełożony i jego metody doprowadziły mnie do załamania nerwowego, z którego wychodzę jeszcze rok po zakończeniu pracy. Obiecywana podwyżka, a na koniec okazało się, że nic nie dostanę, bo już "zarabiam za dużo". Zero słuchania próśb i sugestii pracowników, wprowadzanie jakichś dziwnych programów dla "poprawy" wydajności, do tego blokownie w HR możliwości przejścia do innych zespołów. Odradzam, nie warto, szkoda zdrowia.

Joanna

Jak to jest u Was z kredytami?pracuje u konkurencji i nie zdaża się żeby mieli kredyty w BNP Paribas, chyba że limity przez Allegro .

Kocór
@Joanna

Niestety mam w tym przybytku kredyt (wypowiedziany przez bank) restrukturyzacja jest tylko z nazwy, laska jakaś z windykacji bezczelnie wmawia że pisma były wysłane. Do kogo i gdzie to sama nie wiedziała. Dlatego sprawę oddaje do prawnika.

@Kocór

Dzień dobry, chcielibyśmy pomóc w wyjaśnieniu tej sprawy, jednak będziemy potrzebowali więcej szczegółów. Bardzo prosimy o kontakt poprzez wiadomość prywatną na Facebooku i o powołanie się na ten wpis oraz nick przypisany do opinii.

Jakie są widełki na stanowiska Specjalista ds. Obsługi MŚP w biurze Katowicach? Najbardziej interesuje mnie podstawa.

Haha
@Kasia

Zaczynasz od 3800 brutto Jak dużo sprzedajesz i pracujesz po 10h (nikt nie płaci za nadgodziny i nie chodzisz na urlop) to do 5000 brutto dojedziesz ale nie warto tyle życia marnować :)

Czy w bnp paribas ktoś otwiera przesłane CV ? Niby szukają pracowników a jak człowiek prześlę swoje CV to nawet nie zostaje otwarte ...

Domi
@Nowy

Daruj sobie rekrutacje do tego miejsca. Ja przepracowałem tu pół roku i o te 6 miesięcy za długo. Rozczarowanie było już na samym starcie - podczas rekrutacji zostały mi przedstawione konkretne widełki dla mojego stanowiska po czym na etapie podpisania umowy okazuje się ze wynagrodzenie jest niższe bo brakuje mi doświadczenia. Teraz przy przedłużeniu umowy okazało się, ze pensja jest taka sama mimo większego doświadczenia a na zadane przeze mnie pytanie o podwyżkę usłyszałem, ze najważniejszy jest plan z tabelek. Kompetencje przełożonych zostawiają wiele do życzenia, bank który nosi miano przyjaznego pracodawcy powinien zwracać uwagę kto pełni role zarządzających zespołami a nie tylko brać pod uwagę wyrobienie planów z tabelek. Nie maja oni zielonego pojęcia o kierowaniu ludźmi i motywowaniu zespołu, motywacja jest wyłącznie za pomocą kija. Z obecnym doświadczeniem i umiejętnościami dostałem ofertę z wynagrodzeniem dwukrotnie większym, także zdecydowanie odradzam poszukiwanie pracy w tym banku.

Przyszły

Cześć Czy ktoś ostatnio był na rozmowie rekrutacjnej na stanowisko sprzedaży zdalnej ?

Julia

Cześć jakie są widełki wynagrodzenia jeśli chodzi o doradcę hipotecznego. Czy w banku jest możliwość skorzystania z kafeterii mybenefit?

byly
@Julia

5000 brutto

Patrycja

Na jakie zarobki mogę liczyć na stanowisku ekspert w dziale compliance? Z 4 letnim doświadczeniem w takim dziale w innym dużym banku.

Vilge

Czy aplikując na stanowisko doradcy klienta detalicznego mogę liczyć na wynagrodzenie 6000 brutto, czy jest to nierealne? Posiadam kilkuletnie doświadczenie w bankowości

Dobra dusza

Krzywdy, zadane mi w tym miejscu bolą mnie do dziś. Banda świrów i sekciarzy, z oderwanym od rzeczywistości Guru sekty... Już raz to napisałem, ale po przeszło roku od zwolnienia się z tego piekła i pracy na tym samym stanowisku w innym banku, podtrzymuję swoją opinię. Naprawdę, nie szukajcie pracy w tym miejscu i cieszcie się życiem, póki go z Was nie wyciągnęli... Mam znajomych, którzy dalej tam pracują i widać zielone zmiany na ich twarzach, bo jak twierdzą (usunięte przez administratora)im się chce. Dwa miesiące dochodziłem do siebie po pracy w tej chorej organizacji. Ocena 1,4 mówi wiele.

Załamka
@Dobra dusza

Ciesz się, ze już nie musisz tego przechodzić. Tu jest (usunięte przez administratora) i dyskryminacja nawet w samym HR więc nie ma co spodziewać się, ze w innych obszarach jest lepiej. Ktoś mógłby zainteresować się rotacją w tym obszarze, bo cały czas widać odpływ pracowników.

Świeżo zakończony
@Załamka

Kończę właśnie pracę w BNP. Kilka miesięcy próbowałem się przenieść na inne stanowisko. Bezskutecznie. Jest jakaś chora bariera na przesuwanie pracowników z oddziałów. Odchodzi bardzo dużo doradców hipotecznych. Chore plany sprzedażowe. Obowiązków bardzo dużo. Platform caz kilkanaście. Wszędzie bałagan. Odsyłanie klientów do innych oddziałów. Brak kompetencji pracowników. RMS to jakaś pomyłka. Nie polecam Szczerze nie polecam można stracić zdrowie

Pracow.nick

Niestety totalny brak kompetencji zarządu przekłada się na gigantyczny bałagan w organizacji :(

Alersandr
@Pracow.nick

Czekałem na kartę trzy miesiące i nigdy jej nie dostałem. Pobrano ode mnie również opłatę za kartę, która nie istnieje. Nikt w banku nic nie wie. Kartka została wysłana i na tym koniec.

@Alersandr

Aleksandr, zachęcamy do kontaktu w tej sprawie przez kanały zautoryzowane, np. po zalogowaniu do bankowości elektronicznej GOonline, korzystając z funkcji wysłania wiadomości lub czatu z konsultantem. Mamy tam dostęp do kont Klientów, więc będziemy w stanie zweryfikować tę sytuację i udzielić szczegółowych informacji. Do Twojej dyspozycji pozostają również konsultanci naszej infolinii pod numerem +48 500 990 500. Pozdrawiamy!

Karteczku
@Alersandr

Aleksandr. Pewnie karta poszła na niewłaściwy adres. Pracownik jak otwiera rachunek to wpisuje adres korespondencyjny. Czasem otwiera się rachunków dużo jeden po drugim i łatwo o pomyłkę. Jak wysyłka pójdzie na niewłaściwy adres to przepada. Nie do odzyskania. A opłata zaczyna się naliczać i tak nawet jak karty nie używasz też opłata się pobiera. Druga sprawa klienci podają często adres hotelu, bursy. Wtedy istnieje niebezpieczeństwo, że kartę przechwyci osoba trzecia i też (usunięte przez administratora) Zgłoś się do oddziału tam ci powiedzą na jaki adres została wysłana, zostaje ślad w systemie. Niektóre oddziały mają karty wydawane na miejscu to może zadzwoń na infolinię i niech podadzą adres takiego oddziału. To na miejscu kartę otrzymasz

Karteczku
@BNP Paribas Bank Polska S.A.

BNP. Pomyślnie nad kartami instant w każdym oddziale. Nie byłoby problemów z zaginionymi kartami. Jak policzycie koszty wielokrotnych wysyłek kart to może na jedno wyjdzie a dobro klientów chyba bezcenne....

Zawiedziony

Skoro dział HR tak ładnie odpisuje na pozytywne komentarze,to może wyjaśni szaremu,zwyklemu pracownikowi co to jest tajemniczy plik CRP? Jakie są algorytmy wybierania osób do corocznych marcowych podwyżek,bo napewno nie jest to 100% wykonania planu za ubiegły rok,czy może tylko pupilki dyrektora Oddziału otrzymują podwyżki. Bo właśnie tak jest w moim Oddziale.

@Zawiedziony

Czy dobrze rozumiem, że w tym roku kto miał dostać podwyżkę to już o tym wie? Ja mam obiecana od prawie roku i co miesiąc słyszę 'poczekaj do marca' a jeszcze żadnej informacji nie mam...

@Zawiedziony

Dokładnie tak właśnie jest. Podwyżki dla swojaków. A jak robisz plany to masz premie. Takie w tej organizacji jest patologiczne myślenie.

@Zainteresowany

Oczywiście, że tak.

Karol

Praca w takim środowisku musi być mocno specyficzna? Czy można chociaż liczyć na dodatki za uciążliwe warunki pracy?

Kkk88

Pracuje w organizacji ponad dwa lata. Faktycznie można temu pracodawcy wiele zarzucić, od coraz to wyższych planów , po milion programów którymi trzeba się posługiwać bo ciężko stworzyć system w którym wszystko byłoby w jednym miejscu. Praca rms również pozostawia wiele do życzenia, faktycznie ciężko od nich uzyskać pomoc, a nawet jeżeli już do tego dojdzie to brak im podstawowej wiedzy merytorycznej. Natomiast inne rzeczy oceniam pozytywnie, być może mam szczęście nie mówię, że w każdym oddziale jest tak jak w moim ale ja naprawdę lubię prace w bnp. Pracuje w oddziale w dziale sprzedaży, mam świetny zespół w swoim oddziale ale również w innych oddziałach z okolic. Co miesiąc wyrabiam premie ja i mój zespół, na brak premii nie narzekam jest ok. Oczywiście mogli by lepiej płacić bardziej adekwatnie do wlożonej pracy No i człowiek zawsze chciałby więcej. Mi wyrobienie premii przychodzi z łatwością , mam swoich klientów, kontakty z pośrednikami i być może dobra lokalizacje która sprzyja wyrobieniu planu. Co do podwyżek pierwsza otrzymałam po pół roku od zatrudnienia wraz z umowa na czas nieokreślony, druga po roku i również wiem, że otrzymam taka w lutym. Wiec opinie, że podwyżki są niemożliwe lub trzeba wchodzić komuś w (usunięte przez administratora) żeby taka otrzymać są nieprawdziwe. Nikomu w nic nie wchodzę, staram się robię swoje i nie narzekam na wszystko i wszystkich. Pracowałam wcześniej w Banku millennium, jeżeli komuś nie odpowiada praca w bnp proszę się zatrudnić tam a zobaczy co to jest brak wsparcia, premii i podstawowych benefitów czy głupiego bonu za 300 zł na święta. Nie jestem opłacona Kryska, Baśka czy Mariola z działu hr ale zwykłym szarym pracownikiem który co miesięczną pracą otrzymuje premie i uważam bardzo dobra postawę jak na osobę na moim stanowisku. Osoba która jest zadowolona nie napisze jak się jej pracuje na forum, a jedna niezadowolona będzie wyrzucała swoje żale w internecie zamiast zmienić zwyczajnie prace. Codziennie wyskakują mi powiadomienia, jest mnóstwo pracy w bankach czy biurach nikt nie musi siedzieć tutaj za 2400 jesteśmy wolnymi ludźmi :)

Zeb43

Kolejna z HRow. Masakra.

@Kkk88

To dziwne w taki razie. Też jestem zwykłym szarym pracownikiem, też realizuje cele i to znacznie powyżej 150% rocznie i jakoś podwyżki od 3 lat nie widziałam. Ponoć za dużo zarabiam w premiach. Już nie wspomnę o jakichkolwiek szansach rozwoju. Tu już tylko kolesiostwo i układy decydują.

@Kkk88

No i jak tam po nominacjach ? Dalej różowo i kolorowo ????

@Kkk88

Dawno się tak nie uśmiałem,. HR nieustannie i nieudolnie próbuje poprawić wizerunek tego (usunięte przez administratora)na kółkach. Czytam ten komentarz już 5 raz zajadając popcorn bo takiej komedii to dawno nie puszczali. Co HR'ko powiesz na kupowanie opinii by ratować ocenę na tej stronie? Pół roku temu ocena banku była 1/5, sztacher mater I wskoczyła na 4/5 plus usunięte komentarze i masę botów. Teraz znów wam spada ocena do 1.4/5 i nic nie poradzicie.

Pracownica

A to jest jakiś HR w tym banku? Nawet nie zauważyłam! Zero szkoleń, brak podwyżek od kilku lat, benefity niczym nie wyróżniające się od rynku. Teraz zmiana opieki medycznej na Luxmed gdzie umówić się można na maksymalnie 2 tygodnie do przodu a grafiki lekarzy zajęte. Zgoda na obsadzanie dyrektorskich stołków kolesiami z zewnątrz, zero informacji zwrotnej przy rekrutacji wewnętrznej. Premie żenujące, czas zwijać żagle.

Aktualność

Zmienianie świata na lepsze mamy w naszym DNA, dlatego wsparcie firm, którym przyświecają podobne wartości jak nam, jest jednym z naszych strategicznych działań. Uruchomiliśmy właśnie nową ofertę produktową dla scaleup’ów, co jest rewolucją na polskim rynku! Naszym celem jest wspieranie rozwijających się biznesów, by mogły skutecznie działać nad postępem technologicznym i wywierać korzystny wpływ na przyszłość. Zainteresowane firmy zachęcamy do kontaktu!
Ela

A możecie napisać po polsku o co chodzi a nie jakimś niezrozumiałym bełkotem?

Nad postępem technologicznym? System to ulepa z kilku poprzednich banków. Co chwila coś się psuje lub nie działa w samym banku i w usługach dla klientów. Śmiech na sali by wspierać scaleupy, jak nie macie nic do zaoferowania konkurencja bije was na głowę już wcześniej zapewniając sobie wsparcie dla start-upów. Jakiś geniusz wpadł na pomysł że będzie takie firmy podbierał konkurencji śmiech na sali xD

Alex

Rozmowa kwalifikacyjna na bardzo niskim poziomie merytorycznym. Już w trakcie rozmowy da się wyczuć niechęć do kandydata, tak jakby karty były już rozdane, a sama rozmowa przeprowadzona z konieczności. Bardzo nieprofesjonalne zachowanie rekruterow podczas rozmowy. Nie polecam.

Zostaw merytoryczną opinię o BNP Paribas Bank Polska S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w BNP Paribas Bank Polska S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy BNP Paribas Bank Polska S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 342.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w BNP Paribas Bank Polska S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 226, z czego 24 to opinie pozytywne, 161 to opinie negatywne, a 41 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy BNP Paribas Bank Polska S.A.?

Kandydaci do pracy w BNP Paribas Bank Polska S.A. napisali 13 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

BNP Paribas Bank Polska S.A.