BNP Paribas

Opinie o BNP Paribas

bb 2016-03-09 12:29
Nie przejmowałbym się tym aż tak bardzo. To efekt fuzji i tego, że większość z tych zwolnionych osób zatrudni się potem na zasadzie outsourcingu, często wymuszając samozatrudnienie. Taniej, bo bez benefitów, bank już nie musi się martwić skomplikowaną rekrutacją i marudzeniem o nieterminowość wypłat -"to nie my, to firma zewnętrzna". Nie wiem czy to ten sam standardowy proces, ale zapewne.
poszukujący 2016-03-15 20:48
Hej, widziałem na pracuj.pl nowe oferty do BGŻ BNP, jak choćby Specjalista ds. Wsparcia Sprzedaży w Zespole Wsparcia Oddziałów. Pracuję u konkurencji i od kiedy robimy za akwizytorów, coraz częściej myślę o zmianie, ale nie chciałbym wejść z deszczu pod rynnę...Wydaje mi się, że to stanowisko to coś nowego w BGŻ, więc, czy ktoś może więcej napisać na ten temat? Co robi dokładnie taka osoba. Pozdrawiam
zuber 2016-03-16 15:51
hej, mogłabyś powiedzieć coś więcej o tej rozmowie? bo zaraz będę na taką szła....
koki 2016-03-16 20:41
Czy przeprowadzaja rozmowe z ramienia hr byla Aleksandra Grajczyk?
jan 2016-03-18 12:02
Cześć, czy aplikował ktoś z was w ostatnim czasie na stanowisko FUND DEALING SERVICE NETWORK SPCIALIST? Chodzi mi dokładnie o to, czy dostał ktoś tę robotę, byłem ostatnio na 2im etapie i czekam na jakieś info od BNP, ale z tego co czytam, pomimo obietnic, że się odezwą bez względu na wynik rekrutacji, nie robią tego, więc chciałem zapytać czy dostał ktoś z was info zwrotne odnośnie tego stanowiska?
karol 2016-05-08 19:00
Generalnie nie polecam pracy w BNP SSC, jeżeli chodzi o rozwój i szkolenia to jedno, może dwa w roku. Tak na początek dla młodszego specjalisty o to można tam rok posiedzieć, ale to nie jest praca dla wykwalifikowanych specjalistów.
ramon 2016-05-24 16:44
Peniądze które oferują może nie są mega rewelacyjne, ale też nie ma wstydu.

Minusy:
- w wielu działach, np. w IT, nie posiadają stałych zespołów- zatrudniają głównie kontraktorów na kilkumiesięczne kontrakty B2B
- ciężko znaleźć tam wybitnych specjalistów, od których można się uczyć
- płaska struktura a mimo to bardzo protekcjonalne stosunki między pracownikami
- typowo korporacyjne podejście do pracy wielu osób- moja praca musi być zrobiona, a zaraz obok mnie niech się wali co chce i kiedy chce- co mnie to obchodzi
Monia 2016-07-09 21:06
byłam na rozmowie rekrutacyjnej, dla mnie to wstyd i żart żeby tak potężny bank przeprowadzał rozmowę w sprawie pracy w poczekalni dla personelu marketu to nie żart proszę Państwa.
Żaba 2016-07-21 12:41
Byłam na 4 rozmowach i po każdej mnie informowali jaki jest efekt więc chyba zmienili teraz taktykę i informują;)
Olek 2016-07-27 22:33
Jako były pracownik z 20 letnim stażem pracy w BGŻ stwierdzam, że totalnie dziadowski bank. Kadra menadżerska, to sami czarodzieje i nieudacznicy.
gucio 2016-08-11 11:55
jak wygada praca w windykacji telefonicznej??
Ala 2016-08-30 09:17
Płacą bardzo mało, chyba najmniej na rynku banków. A jak mówisz o podwyżce na kwotę która w innym banku jest na początek to dyrektor śmieje Ci sie w twarz i sam mówi ze możesz iść gdzie indziej. Kadra menadżerska to dno...
ecia85jj 2016-09-14 09:51
Witam ,
Chciałam zapytać jakiego wynagrodzenia moge sie spodziewac jako doradca klienta indywidualnego w placówce banku. Nie jest to duze miasto domyslam się ze to takze ma wpływ na zarobki. Będe wdzięczna za odpowiedz.
janek 2016-09-16 21:55
Ciężko coś więcej powiedzieć o warunkach pracy i zarobkach w połączonym banku BGŻ BNP bo wystepują ogromne dysproporcje pomiędzy pensjami specjalistów które delikatnie mowiąc - nie zachwycaja vs zarobkami kadry zarządzającej.

To dwa kompletnie różne światy
Mocno różnią się również benefity.
jan4343 2016-10-11 19:40
Miałem okazję pracować w kilku bankach i z przykrością stwierdzam że Bank BGŻ BNP Paribas cechują:
- ogromny chaos na poziomie organizacyjnym i kompetencyjnym, mimo że struktura jest jasno określona to w codziennej pracy trudno dotrzeć do osób odpowiedzialnych za pożądany obszar/projekt
- osoby pełniące role koordynatorów "nic nie koordynują" i nie orientują sie w realiach banku
- jeszcze większy chaos po 2 fuzjach(połączenie BGŻ z BNP oraz BGŻ BNP z Sygma Bank Polska)
- duży przerost zatrudnienia nad rzeczywistym zapotrzebowaniem w działach techniczno-informatycznych
- wadliwe procesy i systemy bankowe o bardzo dużej awaryjności
- narastająca panika w firmie przed planowanymi zwolnieniami ( od 1 stycznia planowane są zwolnienia, pracę straci ok 2 tys osób)
-fatalna komunikacja wewnątrz firmowa, pomiędzy poszczególnymi zespołami działającymi w banku
- silnie korporacyjny model działania
- imprezy poprojektowe wyłącznie dla ludzi na wyższych stanowiskach, "mrówki" są pomijane gdy mówi się o sukcesie na który najmocniej zapracowali, co powoduje frustrację twoich podwładnych

Jeśli nic sie nie zmieni na lepsze to bede szukał innej pracy bo nawet przyzwoite wynagrodzenie nie daje satysfakcji jesli masz świadomość że tworzysz coś co jest beznadziejnie słabe i poniżej mozliwości twoich i całego zespołu.
error 2016-10-16 13:46
@kika no uwierz mi że ty żyjesz w jakimś zupełnie innym świecie albo nawet innej galaktyce i nigdy nie pracowałaś w BGŻ BNP Paribas :)
Jest jeszcze druga możliwość: swoje wpisy zamieszczasz na zamówienie i płacą ci za to- jesli tak to jest już totalnie żenujące :)

W BGŻ BNP wiele zadań zlecają zewnętrznym firmom IT- zamiast inwestować w zespoły specjalistów oraz ich szkolenie.
Kosztuje to kosmiczne pieniądze i nie wnosi nowej jakości do firmy.

Ale cóż, kto bogatemu zabroni zatrudniać kontraktorów (zamiast zatrudniać własnych specjalistów) i płacić grube pieniądze innym firmom za systemy które działają wadliwie jeszcze przed wdrożeniem? :)

Nie polecam tej firmy ludziom którzy chcą się rozwijać i nauczyć czegoś nowego
mońka 2016-10-19 20:50
Witam, aplikuje na stanowisko doradca klienta detalicznego, region lublin, czy moze ktos powiedziec ile taki doradca zarabia? mam doswidczenie 2letnie. Jak wygląda proces rekrutacji?
dowo 2016-10-19 20:56
W końcu najważniejsze dla mnie jest stabilne zatrudnienie, ale czy wypłata jest adekwatna do powierzanych obowiązków.
bbb 2016-11-01 20:40
witam
każdemu rozsądnemu poradziłabym, aby zastanowili się się czy mają taki problem życiowy, że muszą się zatrudnić się w tym banku. Nie ma zmiłuj się zwłaszcza gdy osiągniesz pewny wiek, co widać jak potraktowano ludzi pod szyldem restrukturyzacji zatrudnienia.
bbb 2016-11-01 21:10
napisałem
restrukturyzacja 2016-11-05 13:33
Restrukturyzacja nie będzie szokiem dla pracownikow bo juz teraz co zaradniejsi skladaja wypowiedzenia i dziekuja Bankowi za wspolprace.

Na rynku pracy w najwiekszych miastach (W-wa, Kraków) jest teraz tak duzo ofert ze to pracodawcy maja problem ze znalezieniem odpowiednich pracownikow - a nie odwrotnie.

Ja nowej pracy szukalem zaledwie 2 tygodnie i nie zaluje- bylo warto.
Praca w BGZ BNP to nie jest wyrok- jesli jestem dobry w tym co robisz- szybko znajdziesz cos lepszego.
Jola 2016-11-09 11:09
Hej. Pracowałam w sklepie i sprzedawaliśmy sprzęt w systemie ratalnym BGZ BNP. Podobno kiedy pracownik zostaje zwolniony to jego konto powinno wygasnąć bądź powinno zostać zamknięte. Moja szefowa jest trochę nierozgarnięta i nie wiem czy to zrobiła. Mogę się z domu jakoś zalogować i sprawdzić czy mój login i hasło wciąż są aktywne? Problem mam bo nie pamiętam adresu do tej stronki gdzie się logowałam i pisałam :/ Można to jakoś sprawdzić, albo zadzwonić na jakąś infolinię?
S8 2016-11-21 18:22
Witam,

Proszę pamiętać, że BNP Securities Services nie jest bankiem komercyjnym. Zarobki tu będą zawsze wyższe niż w banku detalicznym z racji potrzeby bardziej specjalistycznej wiedzy. Również grupowe zwolnienia nie będą tu miały miejsca w najbliższym czasie z racji przenoszenia funkcji z zagranicy do Polski.

Pozdrawiam,

SK
zigi 2016-11-23 15:20
Wszystko. Masakra.
ficzer 2016-11-23 15:26
Zwalniam się właśnie i nie polecam nikomu. Chaos, zarządzanie przez strach. Największy minus to brak możliwości porozumienia się z IT w Krakowie, banda i klika która jest do niczego nie potrzebna.
lbn 2016-11-23 20:43
Kiepski menedzment, w ciagu dnia tysiace maili na ktore czlowiek nie nadaza odpisywac. Brak standardow jakosci obslugi klientow, ale nie dziwota bo pracownicy przychodza sfrustrowani do pracy, nadgodziny, nadgodziny....nadgodziny zwiazane objeciem dodatkowych obowiazkow ktore byly utajone na rozmowie kwalifikacyjnej. Dla szanujacych siebie i swoje zdrowie nie polecam. Lublin.
gorszy_sort 2016-11-28 20:49
W połączonym BGŻ BNP Paribas nadal istnieje wyraźny podział na:
1) pracowników BNP Paribas
2) przejmowanych pracowników ex-BGŻ

Najbardziej to widać gdy osoby z BGŻ (menedżerowie)ze znacznie większym doświadczeniem zawodowym otrzymywali niższe stanowiska niż to przewidziane jest według stażu pracy dla pracowników BNP.
Podział na praconików 1. i 2. kategorii jest nadal bardzo widoczny i krzywdzący dlatego koledzy z BGŻ stale rezygnują.
Ratel 2016-12-03 12:15
Kurcze, nie sposób nie przyznać racji powyższym argumentom... Chyba trafiłem na najgorszy możliwy okres w tym Banku: migracja, stres związany z frustracją migrowanych klientów wyładowywany oczywiście na pracowników oddziałów, nadgodziny niepłatne są standardem (chyba zgłoszę to do PiP-u, bo już mi się uzbierało kilka dni), menadżerowie w oddziałach których dotąd poznałem to jakaś kpina- ktoś z centrali powinien ich objąć monitoringiem i sprawdzić poziom wiedzy, bo słusznie nie biorą się za obsługą klienta w placówce....

A najbardziej wku.... mnie zgłoszenia na EA, które pozostają bez odpowiedzi albo są rozpatrywane na odwal się, a za kilka dni klient i tak wraca ze skargą..... Dodzwonić się do kogoś zajmującego Twoją sprawą to też niezła przygoda, bo przecież jakieś terminy na odpowiedź mailową backoffice nie obchodzą...

Mam porównanie z innymi bankami w temacie fuzji i jeżeli to było najważniejsze wydarzenie w "banku zmieniającego się świata" to pracownicy sprzedaży nie otrzymali należnego odpoczynku. Po ogłoszeniu sukcesu, zaczeło się narzekanie na sprzedaż i czemu takie słabe wyniki... Niektórym korpo przeżarło zdolność racjonalnego myślenia i boją się wyjść poza schemat, aby się nie narazić. Współczuje nowozatrudnianym pracownikom, bo pewnie wiele sobie obiecywali i im też obiecywano po pracy tutaj. Starzy pracownicy nie mają motywacji/ochoty pomagać nowym, bo sami są zawaleni robotą - no i mają coraz większe plany sprzedażowe, bo za zrobienie premie w poprzednim kwartale jesteś nagradzany zwiększeniem indywidualnego planu....

Chyba jeszcze u żadnego pracodawcy dotychczas tak nie czekałem na weekend, tak bardzo wypala mnie praca w tym banku. Smutne ale prawdziwe, nie wiem jak inni pracownicy, ale ja za każdym razem liczę na to że ta praca będzie tą do emerytury. Dając 100 % z siebie, otrzymam stabilizację, dobre warunki pracy i normalną atmosferę. Ja daję sobie/ pracodawcy jeszcze troche czasu- jeżeli nic się nie zmieni to nie zamierzam tracić tutaj swojego potencjału, czasu i energii.
Amalis 2016-12-11 17:36
najgorsza bolączką bankujest niekompetencja kierowników średniego szczebla z przezwoleniem na to kier. wyższego szczebla. Kier średniego ma robić za karbowego z batem , ma poniewierać bez kompetencji i zasad tymi co wypracowują wynik dla firmy. Nalezy wziąć się za tych obiboków i z nimi zrobić porządek w firmie, oni działają na szkodę banku.
jeszcze pracownik 2016-12-14 07:32
miałem do czynienia z różnymi bankami, pracuję w bankowości od lat, bank BGŻ był super pracodawcą gdzie szacunek do pracownika i kompetencje były na codziennym porządku, niestety połączenie z BNP nie wyszło tej instytucji na dobre( zastanawiam się jak to możliwe, że przy naszym porządku prawnym ta firma może jeszcze w nazwie mieć słowo bank). Pracuję na stanowisku doradcy biznesowego, który nie ma absolutnie żadnych kompetencji do podejmowania decyzji kredytowych, rola takich doradców ogranicza się do skanowania dokumentów i odmawiania każdemu klientowi kredytu, najśmieszniejsze jest to, że bank oczekuje jakości od doradców a decyzje negatywne wydawane w centrali są na akord i chyba centrala ma jakiś wewnętrzny konkurs na ilość wydanych negatywnych decyzji. Nie polecam pracy w tym banku, sektor jest na tyle szeroki, że nawet w małych miastach na 100% można wybrać innego pracodawcę. Pochodzę z miasta, w którym mieszka 22 tyś ludzi może się wydawać, że tu trudno o pracę nic bardziej mylnego ja nowej pracy szukałem 2 tygodnie i jestem dziś szczęśliwy, że mogłem rozstać się z BGŻ BNP Paribas największym hitem było otrzymanie ankiety, w której to pracodawca dopytuje się o powody mojego odejścia w celu uniknięcia podobnych błędów w przyszłości ;-) nie wiem czy jakiś komediopisarz wpadłby na taki śmieszny żart. Raz jeszcze jesli ktoś chce kandydować na doradcę biznesowego odradzam, polecam inne banki np BZWBK ( tam pracuje się fajnie bo można być profesjonalistą, ale są niewielkie pensje)
jan23432 2017-01-03 22:30
Po połączeniu banków
na samych tylko benefitach stracę ok 2- 2,5 tys zł rocznie:
-Większe opłata za kartę Multisport,
-większa opłata za analogiczny pakiet medyczny (dla siebie i żony),
-droższe ubezpieczenie ,
-dofinansowanie m.in. do wypoczynku - które wcześniej otrzymywałem- akurta w BGŻ BNP Paribas mi w ogóle nie przysługuje (bo zarówno ja i żona zarabiamy po ok 3 tys zł każde- według Banku jestem zbyt bogaty).

Przy 3 tys zł na rękę 2500 to prawie dodatkowa pensja.

Tak wygląda to od strony finansowej
Wniosek jest prosty: pracownicy przejętych banków BGŻ i Sygma Bank Polska na tej fuzji dość mocno stracili.
A to niestety dopiero początek cięć.
Pracownik PF 2017-01-12 13:25
Bank nie docenia starych pracowników, wręcz ich dyskryminuje finasowo. Pracując na tych samych stanowiskach i wykonując tą samą pracę, otrzymujemy nierowne wynagrodzenia. Wytłumaczeniem jest to, że każdy ma inne doświadczenie i inne kompetencje zdobyte przed zatrudnieniem.
Po 10 latach doświadczenia na danym stanowisku (3 lata w innej firmie + 7 w BNP PARIBAS )z wykształceniem dostosowanym do profilu stanowiska, mam niższą podstawę niż nowy, niedoświadczony pracownik.
Osoby, które obecnie są zatrudniane do pracy, bez wcześniejszego doświadczenia i z wykształceniem niekierunkowym, a czasami bez wyksztalcenia. Dostają na początek kilkaset złotych więcej niż starzy pracownicy. Na pytanie dlaczego tak jest? Dostajemy od przełożonych odpowiedz, że większe pieniądze, bardziej zmotywują do pracy nową osobę niż taką, która pracuje kilka lat i jest wypalona. ( Miłe docenienie i motywacja)
Proszę drogi pracodawco nie dziwić się, że zapał i motywacja do szkolenia nowych pracowników u tych starych jest znikoma. Skutkuje to tym, że taki nowy, "zmotywowany finasowo" pracownik nie daje sobie rady, bo nie dostaje wsparcia od innych i odchodzi... lub zostaje w zatrutej atmosferze. Natomiast u starych motywacja spada coraz bardziej, rośnie za to frustracja, która przedklada się na jakość obsługi klienta.
obserwator 2017-01-13 22:46
Bank zmieniającego się świata. Na jaki ? chyba gorszy.. najgorsze standardy pracy, zwalnianie ludzi z wieloletnim stażem w byłym bgż (jak masz pow.50 lepiej nie opisywać ) kumoterstwo i samouwielbienie, odpuszczam sobie dosadniejsze określenia które mogłyby ujawnić personay)
Zulek 2017-01-18 10:38
Chcę złoży cv do nich. Może ktoś podpowie jak przebiega rozmowa rekrutacyjna? Jakie zarobki na wejście mają?
Agat 2017-01-18 23:02
Ja dostalem na start 3300 brutto, chociaz chcialem wiecej- rozmowa mila, w moim przypadku bez scenek sprzedazowych- opis pracy, obowiazkow, itd...
grosik 2017-01-25 19:15
Ja zaczynam pracę od lutego i mam pytanie o atmosferę w firmie w Warszawie? Rozmowa była bardzo profesjonalna, warunki jak na początek dobre moje obawy to atmosfera!
Złotówek 2017-01-25 21:11
Grosik, na jakie stanowisko sie dostałeś ? I jak wyglądała Twoja rozmowa ? W którym miejscu będziesz pracować? Tez niedawno takowa miałem i jestem ciekaw.
anne 2017-01-25 22:12
ja pracowałam w fimie kilka lat. Okres ten uważam za stracony. Otworzyłam własną firmę przez franczyzę, kontakt znalazłam na http://polskafranczyza.pl/index.php i teraz wiem, że żyję:) tzw franchising sami sprawdźcie. Powodzenia!
Ewelina 2017-01-26 13:06
Rekrutację zaczęłam w październiku na stanowisko Doradcy Klienta Biznesowego w Warszawie. Nie spieszyło mi się z podjęciem decyzji, więc nie odczuwałam terminu oczekiwania na odpowiedź ze strony HR. W grudniu miałam drugi etap rozmowy. Pierwszy odbył się z pracownikiem HR i Dyrektorem Oddziału, a drugi z pracownikiem HR i Menadżerem Biznesu. Pytania podstawowe: jak zacznę pracę, co robiłam wcześniej, jak pozyskiwałam Klientów (pracowałam jako DKB w innym banku). Jeśli chodzi o BGŻ BNP Paribas to skupiają się bardzo na Klientach z segmentu AGRO. Warunki i profity są dopasowane. Moje CV zostało przekazane przez kolegę, który pracuje w BNP od maja 2016; chwali sobie pracę. Zresztą umówmy się... W każdym banku jest presja i w każdym oddziale będzie zawsze coś nie tak. Jeśli wykonujesz targety, to nie dotkną Cię. PR jest najważniejszy i dlatego warto sobie budować odpowiednie relacje. Nie wiem jak będzie, bo zaczynam od lutego. Poza tym odejścia pracowników czy zwolnienia zdarzają się w każdej branży. Rotacje są wszędzie. Jeśli ktoś nie czuje bluesa to będzie szukać wymarzonej pracy na innym stanowisku. Jeśli będę pamiętała to dodam opinię po 3 miesiącach pracy.
Co do umowy to dostałam od razu na sześć miesięcy. Odbędę dwutygodniowe szkolenie w Lesznie, z czego się cieszę (inaczej wygląda praca po szkoleniu, a inaczej przez prowadzącego mentora w placówce). Auto pulowe na placówkę, system premiowy kwartalny, opieka medyczna w LUX MED, karty Benefit. Co najważniejsze - gotowy portfel Klientów. Ja zaczynam od zapoznania się ze swoim portfelem, a potem praca na poleceniach. Jakieś cztery lata temu byłam Klientką tego banku i nigdy nie narzekałam. Pozdrawiam!
obserwator 2017-01-26 18:33
powodzenia!!!!!!
Marta 2017-01-29 19:12
Hej! Byc moze sie spotkamy w Lesznie bo rowniez zaczynam prace od lutego jako DKB , dokladnie 20 lutego tyle ze pod Poznaniem ;)
Nadzieja 2017-01-31 01:15
Ktoś może aplikował na stanowsko Performance Analyst i może coś napisać więcej o przebiegu rozmowy i rezultacie ?

Pozdrawiam
www 2017-02-05 14:40
pracwnicy ex bgż są gorszego sortu.
Ziomal 2017-02-12 20:10
Dobry bank trzymający poziom pracy wśród pracowników
Joanna 2017-02-28 15:12
Słyszeliście już o programie stypendialnym BGŻ BNP Paribas?
Do 15 kwietnia trwa rekrutacja do XV edycji programu. Jak informuje pulshr: "O miejsce w programie mogą ubiegać się uczniowie szkół gimnazjalnych z mniejszych miejscowości, którzy bardzo dobrze się uczą, mają ponadprzeciętną motywację, a jednocześnie znajdują się w trudnej sytuacji materialnej."
Planujecie zgłosić do programu swoje pociechy?
Joanna 2017-03-02 08:42
@222 coś Cię zaskoczyło? Może masz jakieś pytania. Chętnie postaramy się pomóc.
reg 2017-03-05 21:57
Nieprofesjonalna Pani z HR. Brak informacji zwrotnej po rozmowie.
Joanna 2017-03-06 09:50
@reg rozumiem, że spodziewałeś się informacji zwrotnej po przebytej rozmowie kwalifikacyjnej. A mógłbyś opowiedzieć jak wyglądała sama rozmowa? Na co warto zwrócić uwagę podczas aplikowania do pracy w firmie?
arf 2017-03-16 15:05
Joanna, już byłaś na rozmowie? A mógłabyś opowiedzieć jak wyglądała sama rozmowa? Na co warto zwrócić uwagę podczas aplikowania do pracy w firmie? Z góry dziękuję!
Iza 2017-03-17 11:12
Witam,Coś więcej o pracy dla specjalisty ds. analiz w Krakowie? Jak sie pracuje w tym oddziale? Czy to duży oddział? Czy rekrutacja jest wieloetapowa czy też po pierwszej rozmowie już coś wiadomo? Z góry dziękuję
Zostaw swoją opinię o BNP Paribas - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie BNP Paribas