Opinie o Zakłady Usługowe EZT S.A w Sosnowiec

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Zakłady Usługowe EZT S.A. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Zakłady Usługowe EZT S.A o rekrutacji.

Branże: Firmy sprzątające

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Zakłady Usługowe EZT S.A w Sosnowiec

Super

Posiadacie jakieś informacje z życia firmy? Napiszcie, jak wygląda poziom wynagrodzenia oraz inne warunki zatrudnienia w Zakłady Usługowe EZT S.A. Wasza opinia może pomóc innym użytkownikom.

EZT S.A umożliwia swoim pracownikom awans w ramach awansu wewnętrznego. Z brygadzisty czy Koordynatora można stać się po odbyciu szkoleń i sprawdzeniu umiejętności kierownikiem,

ccccc

szkolenia? jakaś kpina!

ccc

u mnie sie grafikiem nie interesuje, po co ?

Madi

Ta firma to porażka. Tyrasz i nic z tego nie masz.... Nie polecam...

Specjalista ds. Marketingu

Rozmowa z działem HR, II etap z kierownikiem.

Rzeczowe.

logo firmy Pracownik w Dziale Technicznym ds. technicznych
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy
logo firmy Agent nieruchomości
Sokółka
Successio Sp. z o.o.
logo firmy Koordynator ds. Zarządzania i Bezpieczeństwa Nieruchomości
Katowice
Imar Service Group Sp. z o.o.
smerfetka

Interesuja mnie opinie tylko o zakładzie EZT S.A w Sosnowcu

Odpowiadając Panu pragniemy zaznaczyć że wiele procesów rekrutacyjnych prowadzonych jest obecnie przez firmę. Nie jest prawdą że karierę robi się wyłącznie z rekrutacji wewnętrznej. Wystarczy spojrzeć na portale internetowe jak wielu osób szukamy niższego i średniego szczebla w różnych lokalizacjach kraju, co oznacza rozwój. Od ubiegłego roku działa w firmie telefon tzw. Help Desk,odbiera go dział HR - zawsze można wszelkie uwagi zgłaszać by zapobiec wszelkim niedomówieniom lub/ i im zapobiec. Nie jest prawdą że karierę robi się w w/w sposób. Raczej poprzez wspólne spędzanie czasu np. na świeżym powietrzu uprawiając sporty i czerpiąc z tego radość.

@anonymous

Dziękuję za pozytywny komentarz Anonymus, nareszcie zadowoleni pracownicy EZT mają głos. Staramy się działać pro pracowniczo, działa w firmie system szkoleń i adaptacji zawodowej. Każdy głos niezadowolenia lub wątpliwości można zgłaszać do działu HR

Pracowałam w EZT. Dobrze wspominam czas pracy.Wynagrodzenia zawsze na czas- to bardzo ważne. Urlopy zawsze do ustalenia- nigdy z tym problemu nie miałam. Zgłoszenie że źle się czuję i pójdę do lekarza, zawsze kierowniczka pytała jak się czuję.Ja odbieram to jako troskę. Złego słowa nie moge powiedzieć.Polecam prace w EZT Ale wielu wspópracownikow było zwykłymi nerwusami.Zamiast spytać i wyjaśnić woleli robić dramat i aferę o nie wiadomo co A potem wylewanie żali na forum.

@anonymous

12.12.2017 pisząc,używasz w stosunku do firmy wulgaryzmów, które zostały usunięte przez administratora i nikomu nie polecasz firmy,zakładasz maila celem wymiany informacji, a 31.01.2018 piszesz,że złego słowa nie możesz powiedzieć i polecasz pracę w EZT. CO SIĘ ZMIENIŁO??? NAPISZ PRAWDĘ-to Ty najpierw wylewasz żale i rozpoczęłaś ten wątek

@anonymous

anonymous 12.12.2017 14:46 Pracowałam u nich w 2010 roku i teraz w 2017 kazali mi zapłacić prawie 300 zł za zaległe składki zdrowotne. (usunięte przez administratora) i krętacze. Nikomu nie polecam.

anonymous ten pierwszy
@kajtuś

Kajtuś niestety na tym portalu można zamieszczać 100 komentarzy z tym samym nickiem. Nic się nie zmieniło w moim podejściu, nie zmieniam raz wystawionej opinii. Myślę, że jakiś olociulolo po prostu pisze pod takim samym nickiem, bo widocznie mu prawda w gardle stoi Jak masz jakieś pytania pisz na maila, będziesz miał pewność.

@ Zakłady Usługowe EZT SA Wyjaśnij proszę wysoką rotację pracowników w Waszym oddziale w Praszce? Brak stabilizacji czy raczej nie macie żadnego planu jak utrzymać pracowników?

Ezt

@ zaklady uslugowe ezt. Rotacja bo sie nie nadajeta do niczego lenie hehe

@Ezt

Praca w Praszce na malarni jest specyficzna, więc i kwalifikacje muszą być odpowiednio wysokie. Może po prostu dla niektórych praca jest za ciężka a i obiekt bardzo nowocześnie zarządzany np. w systemie Kaizen. Jeśli ktoś jest zainteresowany proszę o kontakt z działem rekrutacji

Hunter

Ktoś z Was wie może, czy EZT posiada jakieś obiekty na terenie Sosnowca/Dąbrowy G. ??? Dzięki za odpowiedzi.

@Hunter

Firma posiada zarówno na terenie Sosnowca jak i dąbrowy Górniczej wiele obiektów i pracę w usługach czystościowych . Zapraszamy do kontaktu z naszym działem rekrutacji 32/29175 86

kociak34

Ja też pracuję w Sosnowcu na obiekcie u Pani Kasi i bardzo sobie chwalę. nie rozumiem serio tych ludzi,wypłata terminowa, środki czystości pod dostatkiem, kierownik fajny. ja tam jestem zadowolona i nie zmieniła bym nigdy w życiu

Wrocław

NIE NARZEKAM, FIRMA OK!

kajtuś

ODPOWIEDŹ DLA ZAKŁADÓW USŁUGOWYCH EZT-My obecni i byli pracownicy,zleceniobiorcy i osoby wykonujące umowę o dzieło bardzo dobrze rozumiemy istotę problemu.Zakłady Usługowe EZT z pełną świadomością i chęcią zysku,zawierała z osobami bardzo wygodną dla siebie formę zatrudniania w oparciu o umowę o dzieło.Stosowanie umów o dzieło miało na celu obejście przepisów o ubezpieczeniu społecznym co jest wykroczeniem przeciw prawom pracownika oraz przeciw przepisom o ubezpieczeniu społecznym.Zawieranie takich umów, zamiast umów o pracę, nie nakładało na pracodawcę obowiązku płacenia pracownikom za urlop,za chorobę,za środki czystości,za godziny nocne,za godziny nadliczbowe,co powodowało zysk dla zakładu,a stratę dla pracownika.A kto nie godził się na takie warunki zostawał zwalniany z pracy.Od KWIETNA 2010r zakład nagle zrozumiał,że w ochronie nie można stosować umów o dzieło,gdyż umowa taka wymaga,aby świadczenie uwieńczone zostało konkretnym i obiektywnie sprawdzalnym rezultatem,posiadającym cechę samoistnej wartości i zmieniło umowy o dzieło w umowy zlecenie.A pracownicy w dalszym stopniu byli wykorzystywani i oszukiwani,bo charakter łączącego strony stosunku,miał wszystkie znamiona umowy o pracę czyli wykonywana była praca określonego rodzaju na rzecz pracodawcy,pod jego kierownictwem oraz w miejscu i czasie wyznaczonym przez pracodawcę.Warto przypomnieć iż zgodnie z art 281 pkt 1 k.p. pracodawca (ewentualnie osoba działająca w jego imieniu),który zawiera umowę cywilnoprawną w warunkach w których zgodnie z art 22&1 k.p. powinna być zawarta umowa o pracę dopuszcza się WYKROCZENIA PRZECIWKO PRAWOM PRACOWNIKA.Firma zatem łamała wszelkie prawa-zarówno te przeciw pracownikom,jak i te przeciw przepisom o ubezpieczeniu społecznym,a dzisiaj pragnie zrozumienia,że to nie jest jej wina,tylko wina ZUS-u.GDYBY ZAKŁADY USŁUGOWE EZT W 2010r ZATRUDNIALI LUDZI ZGODNIE Z PRAWEM DZISIAJ,ANI FIRMA,ANI BOGU DUCHA WINNI PRACOWNICY NIE MUSIELI BY PŁACIĆ JAKICHKOLWIEK PIENIĘDZY. Więcej uczciwości panowie !!!!!!!!

@kajtuś

Szanowni Państwo, pragniemy powtórnie przytoczyć nasze słowa zawarte w objaśnieniu zamieszczonym dnia 28.12.17 r. jesteśmy pełni zrozumienia ,iż zaistniała sytuacja zaskoczyła zarówno firmę EZT S.A jak i Państwa. W ówczesnych latach Wszyscy pracodawcy oraz osoby podejmujące pracę mieli możliwość i prawo skorzystania z dowolnej formy zatrudnienia, która została im zaproponowana czyli umowa o pracę, zlecenie lub dzieło. Decyzja o formie zatrudnienia była decyzją obu stron. W tamtych latach ,czyli w okresie styczeń-kwiecień 2010 wynagrodzenie wypłacane z tyt. Umowy o dzieło nie podlegało składkom ZUS-owskim i nikt tego wówczas nie kwestionował. Jednakże w wyniku przeprowadzanych przez ZUS kontroli w wielu przedsiębiorstwach, również w Zakładach Usługowych EZT S.A organ ten przekwalifikował funkcjonujące wówczas umowy o dzieło w umowy zlecenia z obowiązkiem opłacenia składek zarówno na ubezpieczenie społeczne jak i zdrowotne. A zatem Zakłady EZT S.A uznały i zapłaciły naliczone składki wraz z odsetkami za siebie i swoich byłych pracowników. Z tego tytułu składki zostały zaewidencjonowane na Państwa indywidualnych kontach w ZUS i z tego tylko tytułu domagamy się zwrotu opłaconych składek bez należnych ZUS-owi odsetek. Szanowni Państwo, pragniemy powtórnie przytoczyć nasze słowa zawarte w objaśnieniu zamieszczonym dnia 28.12.17 r. jesteśmy pełni zrozumienia ,iż zaistniała sytuacja zaskoczyła zarówno firmę EZT S.A jak i Państwa. W ówczesnych latach Wszyscy pracodawcy oraz osoby podejmujące pracę mieli możliwość i prawo skorzystania z dowolnej formy zatrudnienia, która została im zaproponowana czyli umowa o pracę, zlecenie lub dzieło. Decyzja o formie zatrudnienia była decyzją obu stron. W tamtych latach ,czyli w okresie styczeń-kwiecień 2010 wynagrodzenie wypłacane z tyt. Umowy o dzieło nie podlegało składkom ZUS-owskim i nikt tego wówczas nie kwestionował. Jednakże w wyniku przeprowadzanych przez ZUS kontroli w wielu przedsiębiorstwach, również w Zakładach Usługowych EZT S.A organ ten przekwalifikował funkcjonujące wówczas umowy o dzieło w umowy zlecenia z obowiązkiem opłacenia składek zarówno na ubezpieczenie społeczne jak i zdrowotne. A zatem Zakłady EZT S.A uznały i zapłaciły naliczone składki wraz z odsetkami za siebie i swoich byłych pracowników. Z tego tytułu składki zostały zaewidencjonowane na Państwa indywidualnych kontach w ZUS i z tego tylko tytułu domagamy się zwrotu opłaconych składek bez należnych ZUS-owi odsetek.

była123
@kajtuś

Czepiacie się a już zapomnieliście ludziska jak o robotę było kiedyś ciężko, byłeś szczęśliwy że ją dostałeś w EZT. Jaki kraj takie zasady. Prawo pozwalało to dawali dzieło. Ciesz się że nie zatrudniali na czarno jaki inne małe firemki.

@była123

jakby zatrudniali na czarno, to dzisiaj nikt by nie musiał płacić-ani firma,ani pracownicy,trochę wiedzy z prawa pracy.

@Zakłady Usługowe EZT S.A

byliśmy w zusie i składki nie zostały za ewidencjowane na naszych indywidualnych kontach, gdyż firma weszła w układ ratalny z ZUS .Czyli płacą raty jak w banku i nasze składki mogą być spłacone za np.dwa lata,a nam każą zapłacić od razu

@prawnik??

Dostałem Pit 8c i co niby mam z nim zrobić? Pracowałem w tej beznadziejnej firmie w 2010r na umowie dzieło. Wypisali mi przychód 630 zł co z tym można zrobić?

@anonymous

Pracowników,którzy otrzymają PIT-8c z kwotą,którą będą musieli doliczyć do przychodu informuję że jest : 1) wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu wydany 20 grudnia 2016 r ( I SA/Wr1092/16 ).Sąd potwierdził,że wartość zaległej składki na ubezpieczenie społeczne w części finansowanej przez pracownika,a zapłaconej przez pracodawcę nie stanowi dochodu podlegającego opodatkowaniu PIT. 2) wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 8 lipca 2014 r (K7/13).Zdaniem Trybunału zapłata zaległych składek za ubezpieczonych nie stanowi dla nich przychodu. 3) wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z 27 października 2015 r ( II FSK 1891/13 ).Sąd wprost wskazał w nim,że po stronie byłych pracowników nie powstaje przysporzenie majątkowe podlegające opodatkowaniu podatkiem dochodowym. I mimo,że urzędy skarbowe interpretują,że jest to przychód,stanowiska takiego nie podziela judykatura.Pracodawcom i pracownikom pozostaje obrona swoich praw na drodze sądowej, co jak widać przynosi pozytywne efekty.

frantz

przerabiam z EZT to samo odnośnie składek ZUS, w wyroku sądu nic nie było o tym że pracownik ma zapłacić składki za siebie, spieprzyli sprawę (oszukali pracowników i pąństwo) wtedy i teraz chcą odzyskać część kasy, to chciwość

zet
@anonymous

moja mama dostała tez takie pismo i co teraz?

Barbara
@anonymous

Moja mama dostała tez gigantyczna składkę . Zakład powinien sam uregulować te pieniądze a teraz ściagają od pracowników . NFZ ściągnąć chce od firmy za 2 miesiące a firma rząda uregulowania za 4 miesiące. Próbują wyłudzić . Złodziejska firma

L.
@anonymous

Witam. Ja również dostałam takie pismo tyle że mam wpłacić 530 zl. Mam pytanie co dalej państwo z tym robią bo nie wiem czy wpłacić.

Wkurwiony
@anonymous

Ja też pracowałem u nich w 2010 i przywalili mi prawie 900 zł,ale ci (usunięte przez administratora) ode mnie tych pieniędzy nigdy nie dostaną,byłem już u prawników,i nawet kancelaria adwokacka im nie pomoże,którą sobie wynajęli.......

Patryk
@L.

Na chwile obecna planujemy wysłać zapytanie do firmy prawniczej oninformajenskd się tak wota wzięła , jak ja naliczyli i o udukomentowanie ze EZT uregulowało kiedyś ta składkę i czy ma podstawy (z góry wiadomo nie ma ) do ściągnięcia takiej należności

forum

@anonymous

Na forumprawe. org jest post dotyczący tej sytuacji. Szukajcie w prawie pracy "zakłady usługowe".

@anonymous

po kontroli zus wydał ok 1000 decyzji o zapłatę zaległych składek.więc będzie nas masa ludzi od których żądają zwrotu pieniędzy.może się zgadamy co robić dalej?

kajtuś

dobry pomysł,ponieważ zus wydał ok 1000 decyzji w sprawie zaległych składek,więc będzie nas masa ludzi od których żądają zwrotu pieniędzy

@kajtuś

@kajtuś Założyłam maila żebyśmy mogli się wymienić informacjami, adres to : zwrotskladek@wp.pl

@anonymous

Z uwagą czytamy wszystkie komentarze naszych obecnych i byłych pracowników, zleceniobiorców oraz osób które wykonywały umowę o dzieło i staramy się zrozumieć ich intencje. Jednak w przypadku opisanej sytuacji odnosimy wrażenie całkowitego braku chęci zrozumienia przez nich istoty problemu. W wyniku przeprowadzonej w 2014r kontroli za okres styczeń-kwiecień 2010r ZUS uznał funkcjonujące wówczas umowy o dzieło jako umowy zlecenia z obowiązkiem opłacenia składek zarówno na ubezpieczenie społeczne jak i zdrowotne. Firma nasza odwołała się od decyzji ZUS do Sądu, jednak Sądy nie podzieliły naszego stanowiska i podtrzymały decyzje ZUS. Byliśmy zmuszeni uregulować naliczone składki zarówno te od pracodawcy jak i leżące po Państwa stronie a także naliczone odsetki . Składki te zostały zaewidencjonowane na Państwa kontach w ZUS i jako firma wezwaliśmy Was do zapłaty tylko tej części składek którą powinien pokryć zleceniobiorca bez należnych dla ZUS odsetek. Chcemy podkreślić, że należne dla ZUS-u odsetki zapłaciliśmy z własnych środków i nie obciążyliśmy nimi nikogo z Państwa. Każdy, kto do końca 2017r wpłaci kwotę widniejącą na piśmie otrzymanym z kancelarii prawnej będzie mógł ją sobie odliczyć od przychodu przy składaniu zeznania rocznego za 2017r / po otrzymaniu od nas stosownej informacji pisemnej /natomiast pozostałe osoby otrzymają PIT-8C z kwotą , którą będą musieli doliczyć do przychodu. Jako firma nie mamy wpływu na interpretację przepisów prawa / nawet wstecz / przez instytucje państwowe i organy podatkowe. Zawarte umowy o dzieło, zgodnie z obowiązującą wówczas i niekwestionowaną przez ZUS praktyką nie rodziły obowiązku ubezpieczenia zdrowotnego i społecznego. W związku z tym nie naliczono i nie odprowadzono składek na ww. ubezpieczenia oraz na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Naliczono i odprowadzono do Urzędu Skarbowego podatek dochodowy od osób fizycznych w pełnej wysokości. Po kontroli ZUS byliśmy zmuszeni dokonać korekt deklaracji i wpłacić należne składki. Doskonale rozumiemy państwa niepokój i złość i podzielamy te emocje. Ze swojej strony dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższy obowiązek był dla Państwa jak najmniej dolegliwy

@Zakłady Usługowe EZT S.A

Wydaje się, że poprawniejsze byłoby wykazanie kwoty składek ZUS nie w PIT-8C, ale w PIT-11 w czterech pozycjach: 1) wykazanie kwoty składek ZUS zapłaconych przez płatnika w wierszu: Działalność wykonywana osobiście w kolumnach: Przychód i Dochód bez wykazywania kosztów i zaliczki na podatek, 2) wykazanie kwoty składek ZUS opłaconych za ubezpieczonego w wierszu Inne źródła w kolumnach Przychód i Dochód bez wykazywania Dochodu zwolnionego i zaliczki, 3) wykazanie kwoty składek ZUS, które powinien sfinansować ubezpieczony, w wierszu Składki na ubezpieczenia społeczne, o których mowa w przepisach ustawy, podlegające odliczeniu od dochodu, 4) wykazanie kwoty składek zdrowotnych w wierszu Składki na ubezpieczenie zdrowotne, o których mowa w przepisach ustawy, podlegające odliczeniu od podatku. Mimo że w PIT-11 wykażemy składki ubezpieczeniowe w dwóch pozycjach źródeł przychodu jednocześnie, nie oznacza to, że zleceniobiorca osiągnął przychód z nieodpłatnego świadczenia dwukrotnie.

halo

@anonymous

Hej ktoś może napisać o pracy w Wawie.? Jakie obiekty jak płacą

EZT S.A
@Kasia

Posiadamy w Warszawie wiele obiektów i stanowisk w tym także kierownicze. Zapraszam do kontaktu z Działem Rekrutacji naszej firmy

Maliniak

Czy osoby oceniające z wielką stanowczością działania firmy mają do tego jakieś uprawnienia czy chociażby predyspozycje? Takie oczernianie firmy tylko dlatego, że komuś jest coś nie na rękę to nieuczciwe. Lepiej jak każdy zajmie się sumiennie swoją pracą.

Bolek

@ Radosław Na kilometr czuć, że jesteś podstawiony. Specjalne stanowisko od nadzoru nad social media? Wysoko mierzysz....

Radosław

Czy ktoś zadał sobie pytanie o obiektywizm w pisaniu negatywnych opinii? Wątpliwości dotyczą ciągle pozytywnych opinii, dlaczego??

Roman

Słyszałem, że można w EZT dostac dobra robotę. Może ktos napisze jak się pracuje. Trochę się skarżą niektórzy!

Radek

Tak mało wpisów ostatnio na tym wątku. Myślę, że zmieniło się w EZT na lepsze i nie macie chęci pisać?

Zostaw merytoryczną opinię o Zakłady Usługowe EZT S.A - Sosnowiec

• Jak się pracuje w Zakłady Usługowe EZT S.A?

Zobacz opinie na temat firmy Zakłady Usługowe EZT S.A tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 48.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Zakłady Usługowe EZT S.A?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 41, z czego 7 to opinie pozytywne, 25 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Zakłady Usługowe EZT S.A?

Kandydaci do pracy w Zakłady Usługowe EZT S.A napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Zakłady Usługowe EZT S.A
2.3/5 Na podstawie 158 ocen.

Zakłady Usługowe EZT S.A