Opinie o Elektrobudowa S.A w Katowice

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Elektrobudowa S.A. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Elektrobudowa S.A o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wykonywanie instalacji elektrycznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Elektrobudowa S.A w Katowice

człowiek-buła

WYROK TRYBUNAŁU (pierwsza izba) z dnia 12 lutego 2015 r.(*) Odesłanie prejudycjalne – Artykuły 56 TFUE i 57 TFUE – Dyrektywa 96/71/WE – Artykuły 3, 5 i 6 – Pracownicy spółki z siedzibą w państwie członkowskim A, delegowani w celu wykonywania prac do państwa członkowskiego B – Płaca minimalna przewidziana w układach zbiorowych państwa członkowskiego B – Legitymacja procesowa organizacji związkowej z siedzibą w państwie członkowskim B – Przepisy państwa członkowskiego A zakazujące przeniesienia na osobę trzecią wierzytelności z tytułu wynagrodzenia W sprawie C‑396/13 mającej za przedmiot wniosek o wydanie, na podstawie art. 267 TFUE, orzeczenia w trybie prejudycjalnym złożony przez Satakunnan käräjäoikeus (Finlandia) postanowieniem z dnia 12 lipca 2013 r., które wpłynęło do Trybunału w dniu 15 lipca 2013 r., w postępowaniu Sähköalojen ammattiliitto ry przeciwko Elektrobudowie Spółce Akcyjnej, TRYBUNAŁ (pierwsza izba), w składzie: S. Rodin, prezes szóstej izby pełniący obowiązki prezesa pierwszej izby, A. Borg Barthet, E. Levits (sprawozdawca), M. Berger i F. Biltgen, sędziowie, rzecznik generalny: N. Wahl, sekretarz: I. Illessy, administrator uwzględniając pisemny etap postępowania i po przeprowadzeniu rozprawy w dniu 11 czerwca 2014 r., rozważywszy uwagi przedstawione: – w imieniu Sähköalojen ammattiliitto ry przez J. Kailialę, asianajaja, oraz J. Hellstena, – w imieniu Elektrobudowy Spółki Akcyjnej przez V.-M. Lanne’a, asianajaja, oraz W. Popiołka, adwokata, – w imieniu rządu fińskiego przez J. Heliskoskiego, działającego w charakterze pełnomocnika, – w imieniu rządu belgijskiego przez M. Jacobs oraz L. Van den Broeck, działające w charakterze pełnomocników, – w imieniu rządu duńskiego przez M. Wolff oraz C. Thorninga, działających w charakterze pełnomocników, – w imieniu rządu niemieckiego przez T. Henze’a oraz B. Beutlera, działających w charakterze pełnomocników, – w imieniu rządu austriackiego przez G. Hesse’a, działającego w charakterze pełnomocnika, – w imieniu rządu polskiego przez B. Majczynę oraz M. Arciszewskiego, a także przez J. Fałdygę oraz D. Lutosyańską, działających w charakterze pełnomocników, – w imieniu rządu szwedzkiego przez A. Falk oraz C. Hagermana, działających w charakterze pełnomocników, – w imieniu rządu norweskiego przez P. Wenneråsa, działającego w charakterze pełnomocnika, – w imieniu Komisji Europejskiej przez E. Paasivirtę oraz J. Enegrena, działających w charakterze pełnomocników, po zapoznaniu się z opinią rzecznika generalnego na posiedzeniu w dniu 18 września 2014 r., wydaje następujący Wyrok 1 Wniosek o wydanie orzeczenia w trybie prejudycjalnym dotyczy wykładni art. 56 TFUE i 57 TFUE, art. 12 i 47 Karty praw podstawowych Unii Europejskiej (zwanej dalej „kartą”), protokołu (nr 30) w sprawie stosowania Karty praw podstawowych Unii Europejskiej do Polski i Zjednoczonego Królestwa, załączonego do traktatu FUE, art. 3, art. 5 akapit drugi i art. 6 dyrektywy 96/71/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 16 grudnia 1996 r. dotyczącej delegowania pracowników w ramach świadczenia usług (Dz.U. 1997, L 18, s. 1, i sprostowania Dz.U. 2007, L 301, s. 28, i L 310, s. 22), a także art. 14 ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 593/2008 z dnia 17 czerwca 2008 r. w sprawie prawa właściwego dla zobowiązań umownych (Rzym I) (Dz.U. L 177, s. 6, i sprostowanie Dz.U. 2009, L 309, s. 87). 2 Wniosek ten został przedstawiony w ramach sporu pomiędzy Sähköalojen ammattiliitto ry (zwanym dalej „Sähköalojen ammattiliitto”), fińskim związkiem zawodowym sektora energii elektrycznej, a Elektrobudową Spółką Akcyjną (zwana dalej „ESA”), spółką z siedzibą w Polsce, dotyczącego wierzytelności płacowych wynikających ze stosunku pracy. Ramy prawne Prawo Unii 3 Dyrektywa 96/71 w art. 1, zatytułowanym „Zakres stosowania”, stanowi: „1. Niniejszą dyrektywę stosuje się do przedsiębiorstw prowadzących działalność w państwie członkowskim, które w ramach świadczenia usług poza jego granicami delegują pracowników zgodnie z ust. 3 na terytorium innego państwa członkowskiego. [...] 3. Niniejszą dyrektywę stosuje się wówczas, gdy przedsiębiorstwa wymienione w ust. 1 podejmują następujące środki, wybiegające poza granice państwowe: [...] b) delegują pracowników do zakładu albo przedsiębiorstwa należącego do grupy przedsię

bardzo zadowolony były pracownik

No i wyszło szydło z wora ;-)Wszystkie krętactwa zostały ocenione tak jak powinny. Panie ''Ryży'' czekam na sianko. Ps.pozdrowienia dla cykorów co bali się zapisać do fińskich związków zawodowych.

Jarosław

Na chleb dla dzieci ciężko jest w elb. zarobić.

Bóbr
@Jarosław

Nie bądź taki Dzik Jarosław

mated

Witajcie,mam ogl pytanie odnoszace sie do Elektrobudowa S.A. mianowicie chodzi mi o wasza prace,jak sie u was pracuje,jak jest z zakwaterowaniem bo z tego co wiem robicie w delegacji caly czas,jak jest z wyzywieniem itp?

Czy rekrutacja na stanowisko SPAWACZ MIEDZI w firmie Elektrobudowa S.A odbywa się w pełni/również zdalnie? Ile jest etapów? Jak oceniasz każdy z nich?
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
biuro

a może słyszeliście coś o opiniach na temat pracyw biurze elektrobudowy? wiadomo, że podwykonawcy to bardzo dużo robią i jest dużo tych firm, ale na prawde to nie wiem do konca co robic w tym temacie. myslicie, ze dam rade znmalezc prace w tej firmie czy nie bardzo? mam ostatnio za duzo zajec w sowiej poprzendiej firmie i chce czegos wiekszego

B

Ja również "boksuje się" o własne pieniądze od firmy podwykonawczej,która jest z kolei następną firma podwykonawcza firmy pod nazwa "Euro-Inwest Projekt s.c." którzy sa podwykonawca firmy Elektrobudowa.Gdy dzwonie do 1 ten twierdzi ze 2 nie zapłacil,gdy dzwonie do 2 ten twierdzi ze 3 nie placi wiec on niema z czego zaplacic.Wiec gdy jestes lub masz zamiar byc podwykonawca Elektrobudowy,musisz zapomniec o wypłacie

Wolontariusz

Zastanawia mnie jeden fakt,jak taka firma elektryczna jak Elektrobudowa SA może brać za podwykonawców na Metrze Warszawa takie dno jakim jest Euro Inwest Projekt,która słynie z zatrudniania amatorów ,rozsyłania ich po całym kraju w celu zbijania godzin i bezużytecznemu traceniu pieniędzy z budżetu inwestycji.Jak to jest,że miasto Warszawa nie interesuje się takim procesem.Ciekaw jestem czy dyrekcja Elektrobudowy wie też o tym,że Euro Inwest Projekt nie popłaciło swoim podwykonawcom za roboty na metrze,które sami im zlecili,bo sami nie mają kim tego zrobić.Może czas,aby sprawą zainteresowały się odpowiednie instytucje i raz na zawsze rozwiązały ten złodziejski proceder.

tripson

Tak Elektrobudowa jest jednym z glownych wykonawcow Metra

emu

Apropos M(usunięte przez administratora)i spółka sto dwadzieścia siedem wykonuje nadal zlecenie dla Elektrobudowie na metrze w Warszawie ?

mieciek

Witam pracowalem na ol3 cos moze ktos napisac jak sprawa tkzwanej w owym czasie buly.tzn jak sprawa w sadzie

cosik

Panowie dla młodych po studiach dla złapania doświadczenia jak ktoś oczywiście chce się nauczyć to firma ok. Gorzej ze stawkami ciężko o dobrą. Jedynie tzw gratyfikacje trochę to rekompensują ale nie na każdym kontrakcie.

mat

Ruszyły roboty na elektrowniach, dodatkowo duże zmiany w Rynku Przemysłu gdzie też jest sporo roboty więc potrzebują ludzi. Dużej kasy nie ma się co spodziewać ale ciekawe i nitypowe tematy, można się sporo nauczyć. Polecam zdecydowanie dla młodych inż.

podwykonwaca

Jako podwykonawca nie polecam- płatności opóźnione, niejasne tłumaczenia, po zejściu z budowy koniec układów koleżeńskich, robienie wszystkiego byle by tylko była możliwość naliczenia kar. Kontrakt na ponad 150 tys zł netto. Najgorsza z dużych firm budowlanych z którymi miałem do czynienia, aż zadałem sobie trud, żeby napisać opinię tu

swój

Potwierdzam Firma kolesi

ziomal
@swój

Ja bym powiedzil ze to firma świń ten odzial z Plocka

frajerzyna

Martin ale nikt tu nie napisał, że to osoba bardziej wykwalifikowana. Tu mowa o pociotku. Bardzo częste zjawisko w Elektrobudowie. Osoba o statusie pociotka nie musi nic robić, nic wiedzieć ani na niczym się znać. Jest po to żeby być i pieniądze brać ewentualnie informować "górę" o różnych rzeczach. Od roboty są inni. Kiana a ty masz szansę, żeby Ci dorzucili jakieś 100-200 euro, ale musisz tyrać za pociotka, robić za niego robotę po prostu bo on od roboty nie jest. Jeszcze musisz mieć dobre układy, ale to już trzeba chlać wódę z pociotkami i starymi pracownikami.

frajerzyna
@frajerzyna

sory, taki mamy klimat.

Kiana

W tej Firmie stawki mają tylko pociotki. A pózniej się kierownictwo dziwi,że ludzie sie opiepszają. Boli mnie to,że ja się przyjąłem na stawce 1800 a pociotek dostał 2400. Na dodatek wszystko musze mu mówić co ma robić. Każdy jest przez te niesprawiedliwe zarobki zdesperowany.

Pękaty

Jak tam buła? jak sprawa w sądzie? co tak tu cicho? jakieś niusy?

anonimka

Teraz Elektrobudowa S.A. zatrudnia pracowników przy budowie w Tychach. [usunięte przez moderatora]

ziom

Anonim - 2013-07-06 01:15:04 Co z przerwami? Mocno sprawdzają?jeden sprawdzal na kominie

ziomek

JORDZ - 2013-04-18 20:37:39 Zostalem oskubany przez firme na ponad sto tysiecy , byłem podwykonawca Elektrobudowy , na poczatku płacili potem sie skruszyło na maxa , teraz sady i wydatki na bezmyslnosć firmy . Jak ktos szuka opini o wspolpracy to niech sie grubo zastanowi z takim [usunięte przez moderatora] wspolpracowacMusiałles miec dobre "układy" żeby jako podwykonawca się wkrecic może nie dzieliłeś się z nimi to cię [usunięte przez moderatora]. No chyba że opcja polityczna się zmieniła.. To jest dobra firma, tylko trzeba miec dobre uklady.

Zostaw merytoryczną opinię o Elektrobudowa S.A - Katowice

• Jak się pracuje w Elektrobudowa S.A?

Zobacz opinie na temat firmy Elektrobudowa S.A tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Elektrobudowa S.A?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 4 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Elektrobudowa S.A