Opinie o UNICEF w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy UNICEF. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w UNICEF o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi dla firm - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o UNICEF w Warszawa

Team leader

(usunięte przez administratora) Nie mogłem już więcej znosić ich nieprofesjonalnego podejścia i brakujących realnej wiedzy o fundraisingu. "Wiedzę" którą dostawałem była stara, standardowa, a najważniejsze, że NIE BYLA AKTUALNĄ, wszystko co mówili nie sprawdzało się w praktyce. Żeby mój team mógł osiągnąć bardzo duże oczekiwania wynikowe, narzucone z góry, musiałem dużo kombinować i samodzielnie szukać aktualnej informacji i dokształcać mój team.... Jednem słowem(usunięte przez administratora) żadnej pomocy i wsparcia przez przełożonych, a tylko więcej więcej i więcej. Omijać szerokim łukiem.

Robert Z.
@Team leader

Nie polecam pracy w biurze Unicef w Warszawie. Kiepska atmosfera i bardzo niskie zarobki.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w UNICEF?

FR

We Wrocławiu jest super koordynator który bardzo dba o swoich ludzi, zawsze pomaga i podchodzi z dużą wyrozumiałością do fundraiserów. Też cała atmosfera jest bardzo dobra

Co wchodzi w socjal UNICEF?

Wyciskacz
@Agnieszka

A karta Multisport lub coś podobnego? Jak to wygląda?

Trochę już pracuje
Użytkownicy czekają na odpowiedź 16 dni.

Ja się kompletnie z tym nie zgadzam, a pracuje już jakiś czas. Wiedza jest aktualna i dostosowana do moich potrzeb. Zespół, w którym jestem nie ma bardzo dużych oczekiwań wynikowych, każdy z nas ma taki sam cel wynikający z umowy - wystarczy przeczytać zakres swoich obowiązków. Żadnej pomocy? Chyba ktoś tu nie pracował w UNICEF. Tutaj pomoc jest codziennie i w każdej sytuacji, wsparcie również. Wspieramy się i dopingujemy sobie w całej Polsce. Praca w tej organizacji to przyjemność. @Pracodawca

Jestokej Nowy wpis

Czasami jest trudno jak w każdej pracy z klientem, ale czuje się dobrze i czuje się doceniana. Szkoleń jest cała masa. Koordynator dba o nasze morale. W porównaniu z poprzednią pracą tutaj jest chociaż wsparcie i słowo wdzięczności. Czytam te niektóre wyssane z palca opinie i zastanawiam się, czy nie piszą tego inne organizacje. Unicef daje możliwości, a jak ktoś chce to je wykorzysta

Trochę już pracuje Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 16 dni.

Ala Nowy wpis

Witam. pojawiały się wcześniej komentarze dotyczące słabszych zarobków. czy na każdym stanowisku są tak postrzegane? Na stronie widziałam ofertę dla Starszego Specjalisty ds. Projektów Advocacy i niestety nie wskazano w niej żadnych widełek placowych. Czy dla pewności można o nie prosić?

Robert Nowy wpis

Nie polecam tam pracy. Atmosfera jest słaba i niskie zarobki.

Firma UNICEF poszukiwała pracowników. Wziąłeś udział w procesie rekrutacyjnym? Ile etapów obejmował ten proces? Podziel się swoimi przemyśleniami dotyczącymi przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.
logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
Team leader

@Team leader

A dodasz w jaki sposób zostałeś upokorzony? Co się stało? Sam musiałeś dokształcać swój team? A co ze szkoleniami itp? Nie ma żadnych organizowanych? Zdziwiło mnie to, bo dopiero co przeczytałam jak ktoś inny pisał o możliwościach rozwoju, więc za pewniak wzięłam kursy i szkolenia.

Robert Z.
@Team leader

Zauważyłem w tych w miarę aktualnych opiniach rozbieżności względem zdania odnośnie pracy. Podobnie jest z widełkami od godziny w ogłoszeniu które dodali parę dni temu dla fundraisera. Jeśli chce mieć te górne 46 zl to co mam zrobić?

Fundraiser

Zatrudnili 8 osob zeby zebrali kilku darczyncow, nastepnie wszystkich zwolnili zeby zaplacic kwote o obnizona o "koszty szkolenia" czyli innymi slowy ucieli 100% wyplaty z pierwszych dwoch dni i 60% z nastepnych

@Fundraiser

Raczej tak to nie działa, te co nie chcą pracować zostali zwolnieni. Każdemu podczas podpisywania umowy jest wszystko tłumaczone. Jaki są oczekiwania i konsekwencji.

@FR

A jakie są oczekiwania i konsekwencje? Te osoby, które zostały zwolnione to ile dni/tygodni pracowały? I w jakim sensie nie chcieli pracować? Zaniedbywali swoje obowiązki?

FR

Raczej tak! Nie znam dokładnie tego przypadku ale każdemu podczas podpisywania umowy jest tłumaczone jaki są oczekiwania od jego pracy i co będzie, jeżeli nie wykona tego. Często tolerują działania Fundraiserów nawet poniżej oczekiwań.

Jestem bardzo zadowolona ze współpracy. Możliwości rozwoju, które daje to miejsce są naprawdę imponujące. Ponadto, w dziale, w którym pracuję, działają naprawdę zaangażowane osoby, które mocno identyfikują się z misją organizacji, co również wpływa na codzienna atmosferę. Oczywiście, że zdarzają się sytuacje, które denerwują i frustrują - w biurze pracuje sporo osób, więc to normalne, że nie wszyscy będą się ze wszystkimi zawsze zgadzać.

Co wchodzi w socjal UNICEF?

Lukrecja

W ogłoszeniach o pracę można znaleźć taką między innymi informację: • Dofinansowanie opieki medycznej • Możliwość skorzystania z bezpłatnej nauki języka angielskiego • Dodatkowe dni wolne od pracy od naszej Pani Dyrektor :)

Alutka
@Lukrecja

Te dodatkowe dni wolne z czego wynikają? I jak dużo ich jest? płatne tak? co do tego angielskiego jeszcze to jaki to byłby poziom? I gdzie ta nauka się odbywa? :)

Agnieszka
@Alutka

Dodatkowe dni są płatne i jest ich około 5 - to zależy od roku. Daty ustalane są przez Zarząd i HR. Lekcje angielskiego są online na różnych poziomach.

Wyciskacz
@Agnieszka

A karta Multisport lub coś podobnego? Jak to wygląda?

Nabory dla koordynatorów są może stale? Zastanawiam się nad tym, ponieważ oferta od końca września jest widoczna na cala Polskę na stronie. mnie interesuje ta nowa sprzed paru dni dla specjalisty ds. social media i content marketingu. Wymagania wiem, że spełniam, szukam także stabilnego zatrudnienia. czemu wiec ktoś jest teraz potrzebny? jakiś awans się nadarzył? Albo zespół się powiększa?

Wiem

To co jest na stronie jest aktualnie, możesz śmiało wysyłać zgłoszenie????

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w UNICEF?

Niezadowolona

Wyglada źle. Na tym można by było zakończyć ale pokrótce chodzi o to, ze ryba psuje się od głowy. Ludzie, którzy z początku są fajni i koleżeńscy, z czasem przejmują zachowania panujące w organizacji. To niestety się nie zmieni, bo góra ma zagrzane posadki na wiele lat do przodu…

nowa
@Niezadowolona

cześć, nawet jeśli nie wszystko działa idealnie, a nigdzie tak nie działa, to uważam że kwestie nieporozumień warto rozwiązywać na bieżąco, wewnątrz organizacji, a przede wszystkim z osobami, których dotyczy dany problem. Szczera rozmowa, pozbawiona wzajemnych uprzedzeń może zdziałać cuda :-)

Olga
@Niezadowolona

a tacy pracownicy na niższym szczeblu to sie dogaduja, tutaj jest w porzadku ?

@Niezadowolona

Mało konkretów, dużo ogólników w Twojej ocenie.

Honorata

A można w takim razie prosić o rzetelną opinię dotyczącą wspomnianej atmosfery? Na dzień dzisiejszy jest inaczej niż parę miesięcy temu?

Zadowolony pracownik
@Honorata

Myślę że każda opinia tu napisana będzie subiektywna. Każdy człowiek ma inny charakter i będzie inaczej postrzegał tę samą sytuację niż jego kolega czy koleżanka. To co dla jednego jest naturalne i wpisane w kontakty międzyludzkie dla innych będzie urastało do rangi dramatu. Są ludzie, którzy wszędzie zobaczą jakiś problem a jeśli go nie ma to sami wykreują. Moja opinia jest taka - każdemu życzę pracy w takiej atmosferze. Jeśli ktoś twierdzi że jest zła to znaczy że ma bardzo małe doświadczenie jakie mogą być stosunki między pracownikami i przełożonymi oraz samymi pracownikami. Raczej nie opierałabym się na opinii tych niezadowolonych bo są one naprawdę bardzo subiektywne i absolutnie nie odzwierciedlają rzeczywistości a nawet przejaskrawiają tę rzeczywistość. Warto samemu sprawdzić!

Hmmm
@Zadowolony pracownik

A na jakim poziomie jest rotacja pracowników? Dramatycznym ludzie odchodzą. To chyba o czymś świadczy…

Zadowolony pracownik
@Hmmm

Jedni odchodzą inni są zwalniani... Są działy, gdzie nie ma rotacji pracowników, w innych jest ona duża.... Tak jak wcześniej napisałam, każdy ma prawo wyboru i jeśli mu cos lub ktoś nie odpowiada to szuka dalej. Większość pracowników to młodzi ludzie, którzy poszukują swojego miejsca. Jest również sporo osób, które pracują już kilkanaście lat - gdyby było źle to również by uciekły...

Czym ten Wrocław się tak wyróżnia, że mogłoby być właśnie w nim najlepiej? Na głównej stronie są oferty i jest taka na wszystkie lokalizacje dla koordynatora lokalnego. Czyli każde miasto bezwarunkowo będzie dostępne? czy są jakieś przewidywania co do zarobków w przyszłym roku? wtedy być może będę sobie czegoś szukać

Krysia

Pracowałam, widziałam i młodym ludziom szczerze tej organizacji nie polecam! Na zewnątrz UNICEF Polska prezentuje się świetnie, ale... Organizacja w środku przypomina czasy dworskie, z mocnym podziałem na kasty "lepszych" i "gorszych". Brak zaufania i ścisła kontrola pracowników to powszechność, ze standardami które zamiast promować otwartą komunikację to promują intrygi, politykę, ploteczki itp. Jeśli czytasz ten komentarz i szukasz pracy w nowoczesnej organizacji która odpowiada na potrzeby pracownika, to UNICEF taką organizacją nie jest, dlatego odradzam bo się rozczarujesz.

@Krysia

Bardzo subiektywna i przez to nieprawdziwa opinia. Ale dobrze, że nie ma absolutnie przymusu pracy w tej organizacji, w związku z czym pracują osoby, które są zadowolone, albo jest im tak dobrze, że nie chcą zmieniać... Bo osoba chętna do pracy wcześniej czy później znajdzie swoje miejsce. Patrząc z perspektywy pracy w innych miejscach, akurat pracę w UNICEF Polska bardzo polecam.

Mogę też być Krysia
@Krysia

@Krysia Organizacja w środku przypomina czasy dworskie, z mocnym podziałem na kasty "lepszych" i "gorszych". Brak zaufania i ścisła kontrola pracowników to powszechność, ze standardami które zamiast promować otwartą komunikację to promują intrygi, politykę, ploteczki itp. - skąd Ty to wzięłaś? Popracuj nad logiką i j. polskim. 1. Organizacja nie może przypominać czasów... 2. Kasta to zamknięta warstwa społeczna, do której przynależność jest dziedziczna... 3. Jak standardy mogą promować? (Standardy - to normy określające podstawowe wymagania stawiane czemuś)... Rozumiem, że GoWork jest anonimowy, ale brzmisz jak (usunięte przez administratora) Dla mnie zero wiarygodności z takich opinii.

Daga
@Krysia

Ja od niedawna pracuję, bardzo sobie chwalę atmosferę. Wszyscy sobie pomagamy… Może ma znaczenie w jakim mieście- ja w Szczecinie ☺️

Biel

Unizef to porażka nie zatrudniajcie się tam robią problemy jak tylko mogą od 2 tygodni chodzę za pieniędzmi by teraz dowiedzieć się ze ich nie dostanę brawo banda (usunięte przez administratora) i (usunięte przez administratora)!!!!

@Biel

na jakim stanowisku pracowałeś?

Honorata

O to już jakaś wstępna informacja po tej dawce niepewności z jego strony. Podasz szczegóły odnośnie swojej pracy, że jest taka dobra? Trzeba mieć jakieś szczególne predyspozycje co do tego? jakie?

Czy istnieje możliwość rozwoju w UNICEF?

Ktoś to był

Raczej tak , kwestia rozwoju ogólnej sytuacji. Były czasy gdzie nie było żadnych szkoleń , a były i takie że coś się działo co tydzień . Nie wszystkie skierowane do wszystkich . Moim zdaniem warto powalczyć o szkolenia dla siebie, jeśli planuje się pozostanie na dłużej . Będzie to inwestycja dla organizacji , jak i dla pracownika :)

@Ktoś to był

Sam w sobie rozwój to ważna sprawa. Tylko zastanawia mnie teraz to stwierdzenie, że trzeba o nie “powalczyć”. W jaki sposób rywalizuje się tu o szkolenia? Jakie najbardziej atrakcyjne odbywały się w ostatnim czasie?

Jak szefostwo w UNICEF traktuje ludzi?

Dobrze

Sławomir

A coś więcej? Dobrze, bo płaci na czas, zapewnia szkolenia? jakieś konkrety dajcie :D

@Sławomir

To że płaci na czas i zapewnia szkolenia to chyba raczej standard.... Cokolwiek by tu nie napisać będzie tylko subiektywną opinią.... Jeśli ktoś wcześniej spotkał się że złym traktowaniem przez pracodawcę to tutaj otrzyma odmienne doznania. Ale zazwyczaj odzywają się Ci niezadowoleni i sfrustrowani (powody są różne, często osobiste). Ja polecam tego pracodawcę ale jakie będą indywidualne odczucia to już tylko czas może pokazać.

Honorata

Ale wprost jacyś Twoi koledzy z pracy Ci się skarżyli na coś?

Źle traktuje

Zdecydowanie odradzam ten tonący okręt. Praktyki (usunięte przez administratora), ludzie na lekach, bo psycha im siada ze stresu i kompetentne inaczej szefostwo to tylko wierzchołek góry. Widać ostatnio ucieczkę pracowników i nie jest to przypadek.

@Źle traktuje

Pracuję tu na tyle długo, że zdążyłem poznać organizację dość dobrze. Ten ''okręt" nareszcie nabiera wiatru w żagle, rozwija się i daleko mu do zatonięcia. Nikt tu nikogo nie nęka, a "szefostwo" potrafi szczerze docenić pracownika, współpracować i pożartować jeśli jest na to czas. Czy na pewno płynęliśmy tym samym okrętem?

@Źle traktuje

Ja byłabym ostrożna w braniu pod uwagę opinii byłego pracownika, który ma tak skrajne (w stosunku do obecnie pracujących) odczucia... Jedni uciekają, bo.... a na ich miejsce przychodzą inni, którzy są bardzo zadowoleni. Niestety, nie każdemu wszędzie jest dobrze i dlatego należy szukać takiego miejsca pracy żeby nie chodzić sfrustrowanym i nie psuć atmosfery... Nikt na siłę nikogo nie zatrudnia i w każdej chwili można zmienić pracodawcę, jeśli akurat ten nie odpowiada... Ale trochę przyzwoitości nakazuje żeby nie wypisywać bzdur, które oprócz bardzo subiektywnych odczuć nie maja wiele wspólnego z rzeczywistością...

Kate
@Sławomir

Nie biją ;D

Zainteresowana

Hej widziałam ostatnio ofertę pracy w unicefie. Zastawiam się nad aplikowaniem tylko jest taki problem ze mam możliwość pracy tylko 3h w ciągu dnia. Czy jest taka możliwość? Oferta bardzo mi się spodobała i bardzo mi zależy więc nie wiem czy jest szansa aplikować czy nie.

@Zainteresowana

Witam, a jaką ofertę pracy?

bote@vp.pl

Chciałabym odpisać od podatku darowiznę przekazaną na rzecz UNICEF. Cz y mogę otrzymać potwierdzenie ofiarowanej pomocy. Nigdy nie wykonywałam takiego odpisu w rozliczeniu podatkowym.

@bote@vp.pl

Darowiznę odliczamy w formularzu PIT-36 lub PIT-37 (podatnicy rozliczający się na zasadach ogólnych wg skali podatkowej). Jeśli rozliczamy się na zasadach ryczałtu, wtedy skorzystamy z PIT-28. Do wskazania ulg przyda nam się też załącznik PIT/O (PIT 0). Podczas wypełniania PIT, na formularzu powinniśmy wskazać kwotę przekazanej darowizny, kwotę odliczenia oraz dane pozwalające na identyfikację obdarowanego. W przypadku darowizny pieniężnej wystarczającym potwierdzeniem będzie dowód wpłaty (np. potwierdzenie przelewu z naszego konta bankowego na rachunek obdarowanego).

Znikające opinie

Czemu znikają nieprzychylne opinie?

NN
@Znikające opinie

Tez zauważyłem.

@NN

Tak? Mój komentarz do innej opini pojawił się kilka godzin po moim wpisie, napisane jest że przechodzi przez admina. Twojego odpowiedzi dzieli kilka minut więc chyba rozmawiasz sam ze sobą . Cóż hejterem też trzeba umieć być:)

@M Skąd taka opinia. Firma została oceniona przez wielu pracowników jako dobry pracodawca!

@Marek

Gdzie oceniona? Przecież po ankiecie która pokazała niezadowolenie pracowników już więcej ankiety nie zrobiono. Na przestrzeni ostatnich lat unicef pokazał ze traktuje pracowników jak meble.

@Anonim

A ta opinia niby o czym? I do czego? Pracuję w Unicef od kilku lat, jest naprawde Ok, jak czytam jak ktoś próbuje tu trolować to śmiech mnie ogarnia.

Jak jest z pakietem medycznym w UNICEF? Można dołączyć rodzinę?

Tak. Jak najbardziej można dołączyć rodzinę do pakietu medycznego.

Zostaw merytoryczną opinię o UNICEF - Warszawa

• Jak się pracuje w UNICEF?

Zobacz opinie na temat firmy UNICEF tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w UNICEF?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 10, z czego 3 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

UNICEF
2.8/5 Na podstawie 30 ocen.

UNICEF