IPF

opinie o firmach | GoWork.plznak

Twój głos ma znaczenie,

podziel się swoją historią!

Chcę opowiedzieć o firmie

Opinie o IPF

Aktualność
Witajcie!

Cieszymy się, że odwiedzacie profil IPF na portalu GoWork. Jesteśmy otwarci na Wasze opinie. Czytamy wszystkie komentarze na tym profilu i zawsze staramy się wyciągać wnioski, również te płynące z konstruktywnej krytyki.

Pamiętajcie jednak, że wolność wypowiedzi ma swoje ograniczenia. Nie ma tu miejsca na obrażanie, naruszanie godności czy też pisanie nieprawdy. Polskie prawo gwarantuje ochronę dobrego imienia, dlatego komentarze zawierające treści niezgodne z nim oraz te, które naruszają zasady regulaminu serwisu, będą archiwizowane przez Administratora.

Nasza działalność opiera się o wartości takie jak uczciwość, szacunek i konstruktywny dialog. Nie ma tu przyzwolenia na komunikację z pominięciem tak ważnych zasad.

Zachęcamy Was bardzo do dzielenia się opiniami na temat pracy w IPF. Wierzymy, że otwarta i rzetelna komunikacja wpłynie na wzrost zadowolenia pracowników oraz na dalszy rozwój naszej firmy.

Pozdrawiamy,
Zespół IPF
Rybarczyk

Czesc. Chciałbym zacząć prace przez tą agencję. Intetesują mnie tylko oferty w niemcy bawaria. Czy ktos tu moze sie wypowiedziec jakie tam sa firmy i w jakich warunkach sie pracuje i za ile ojro?

Pracownik Lyon

Ogólnie praca nie jest zła i nie mam większych zastrzeżeń. Wypłata na czas, kwatera przyzwoita, dojazdy na zakład za friko. Do tego umowa o pracę i to francuska.

@Pracownik Lyon

Procownik Lyon: napisałeś "Do tego umowa o pracę i to francuska" - z tego co wiem, to podpisujemy jakąś formę francuskiej umowy o pracę lecz to nie normalna umowa o pracę a raczej śmieciówka. Nie masz ZUSów (w tym ubezpieczenia zdrowotnego, wypadkowego ani składek emerytalnych). Po drugie: taka umowa to praca tymczasowa.

Spawacz

Pracuje z Ipf od kilku miesięcy. Wyjazd sprawnie zorganizowany. Umowa legalna, francuska, wypłata zawsze wchodzi na konto w terminie.

Masza
@Spawacz

Ogólnie nie polecam. Zetną CI kasę ze wszystkiego, żeby wyjść na swoje. A jak nie zawsze znajdą powód zeby zabrac z wynagrodzneia

Roman A.

Byłem z nimi na robocie we Francji jako spawacz 135. Kwatery ok, robota też.

Roman A.
@damian

Z tego co pamietam to jakies 2500 euro na reke, juz na czysto, po potraceniach (np. za kwatere). Nadgodziny czasem wpadaly ale nie bylo ich duzo. Do kwatery doplacali wiec mnie kosztowała tylko 200 euro na miesiac, warunki przyzwoite. Dojazdy do zakladu pracy za darmo były.

Byniu

Witam, pracowałem dla tej firmy jako operator cnc pod Berlinem. Z początku współpraca nie układała się jak powinna, lecz prawdopodobnie po zmianie osoby zajmującej się tym "projektem" kontakt jak i współpraca zaczęła iść w dobrą stronę. Przyzwoity kontakt mailowy jak i telefoniczny, panie z biura próbują załatwiać wszystko co trzeba. Wypłata zawsze taka jaka powinna, nie zawsze terminowa ale to zależy od banku, niektórym przychodziła, niektórym dzień po. Co miesiąc paski z wypłatą także jest podgląd wszystkiego. W porównaniu do innych firm pośredniczących moim zdaniem jak na razie IPF wypada lepiej niż dobrze. Co do samej pracy to zależy gdzie się trafi. Pozdrawiam

Pyjter
@Byniu

Możesz coś więcej powiedzieć, język komunikatywny jakie stawki ? Na jakiej maszynie cnc pracowałeś.

Pieczarki poiley landivy Nowy wpis

Do agencji Ipf nie mam żadnych zastrzeżeń , pracuje z nimi już 3ci rok o zawsze wszystko jest Ok , jedynie co mogę się przyczepić to zamieszanie związane z kwaterami - przeprowadzki , spanie po salonach itd itp. Pieniądze zawsze tak jak trzeba a jeśli jest jakiś brak wszytsko sprawnie można wyjaśnić i pieniądze po 2 dniach są uzupełnione. Co do pieczarkarni to jest zwykły (usunięte przez administratora) , człowiek się nie liczy tylko ma pracować i być na każde zawołanie. Grafik jest ruchomy , w zaplanowany jeden dzień wolny w tygodniu dostaje się telefon o 12.30 że trzeba przyjść dl pracy na 13.30 , nigdy nie wiadomo ile godzin się pracuje , zawsze pod koniec zmiany jest wiadomo czy zostaje się dłużej czy nie. Pieczarkarnia w piątek oznajmiła że nie przedłuża mi kontraktu który kończy się za dwa dni , zostałem na lodzie bez pracy którą ciężko będzie zorganizować przez weekend.

OL Nowy wpis
@Pieczarki poiley landivy

Na ile miałeś taki kontrakt podpisany z agencją? Też chciałbym wyjechać w pogoni za zarobkami ale interesowałoby mnie podpisanie właśnie takiego dłuższego kontraktu. Za takie kwatery pracownik podnosi koszta czy leży to po stronie pracodawcy bo ktoś napisał na forum, że płaci się za łóżko? Na takich pieczarkach jest tylko jeden dzień wolnego w tygodniu? Ile ci przeciętnie wychodzi godzin tygodniowo i jeżeli to nie problem to powiedz ile masz na godzinę?

DO Nowy wpis

Operator CNC we Francji, mam chęć spróbować pierwszy raz wyjechać gdzieś za granicę do pracy, tak jak pisze to by był mój pierwszy raz. Zatrudnienie jest na francuskiej umowie. Czy wobec tego należały by mi się jakieś dodatki socjalne? Jest dodatek w euro dla kogoś pełniącego funkcje kierowcy, mógłbym spróbować, ile tego dodatku jest?

Użytkownicy czekają na odpowiedź 26 dni.

Witam jest oferta na laminiarza był ktoś i może się wypowiedzieć?

Jędrzej

Wszystko szybko ogarnięte. Potrzebowałem roboty od zaraz i dzięki pani Klaudi udało się wyjechać w kilka dni. Zero zbędnych papierków nie trzeba było nawet jechać do ich biura w Poznaniu. Mieszkanie w miarę ale niestety pokój trzeba było dzielić z obcym. Za to było blisko do zakładu. Co do samej pracy to bez niemieckiego było trochę ciężko ale z ekipą jakoś daliśmy radę. Kokosów nie było, ale wiedziałem na co się pisze. Pieniądze takie jak w umowie.

Młódy

Niestety Transport płatny do Francji nawet 220 € Zakwaterowanie za łóżko 80€ za każdy rozpoczęty tydzień. Zrzutka na paliwo by dojechać do pracy. 300€ za zerwanie terminu końca kontraktu bez względu który to kolejny jak i I. Obciążenie za dewastacje " solidarnie Ty płacisz za pijaków i (usunięte przez administratora)" Nie masz prawa odmówić pobytu na zaproponowanej kwaterze. Nic mi nie pomogli w urzędach - pozostałem bez karty VITALE niezbędnej do lekarza a była obiecana. Po 3 miesiącach postanowiłem zmienić pracodawcę i nie wracać do nich. Każdy zrobi jak chce lecz musi liczyć duże koszty pracy w tej firmie.

Patka
@Młódy

A co jeżeli pracownik chce znaleźć sobie swoją kwaterę i za nią zapłacić nawet więcej? Również nie może i musi mieszkać ze wszystkimi innymi pracownikami? Jestem ciekawa, ile tak mniej więcej w ogóle można zarobić, bo mówisz, że są tutaj duże koszta pracy... Da się w ogóle coś odłożyć z wypłaty przy normalnym, spokojnym trybie życia?

Pracownik IPF

Ja pracuje od stycznia i jest OK. Mogę zmienić kwaterę ale za 320 euro nie znajdę za taką kasę we Francji. Dorzucam się do paliwa ale tak samo by było gdybym jezdził w Polsce. Przeciez jedzenie tez trzeba kupować. A czemu zerwałeś pracę a nie wypowiedziałeś umowę? przeciez wtedy nie ma 300 euro. wszystko jest w umowie.

Tatiana
@Młódy

Co do tych kosztów, to przed wyjazdem kandydat nie miał informacji, że takie koszta trzeba pokrywać ze swojej kasy? Czy to okazało się dopiero po przyjeździe? W umowie z firmą jest to wszystko jasno zapisane np. jaka kasa za kwaterę, jaka kasa za zerwanie kontraktu??

@Jaras

Witam w sobotę mam wyjechać na pieczarkarnie do Francji do miejscowości Landivy , może ktoś coś więcej powiedzieć o tej sytuacji jak tam jest ? Dziękuję z góry

GK
@@Jaras

Cześć, też jestem ciekawa odpowiedzi, jak tam jest na miejscu?/ Wiecie, czy może czy ta placówka gdzie się pracuje, to jest jakaś wieś i generalnie z dala od miasta? A i czy jak ma się dzień wolny, to jest gdzie go spędzić, czy to jest taka dziura, że dookoła tylko pola i nie ma jak dostać się do miasta np. na zakupy?

Kuba
@@Jaras

@Jaras witam mam pytanie jak ci tam na tej pieczarkarni powiedz coś więcej o warunkach pracy i o firmie ponieważ też mam tam pojechać do pracy. Z góry dziękuję za szybką odpowiedź Pozdrawiam

aga Nowy wpis
@@Jaras

czy ktos może napisac jak w tej pieczarkarni jest

Grzegorz

Witam, czy ktoś jeszcze ma problem z wypłatą? A raczej jej brakiem? Agencja zobowiązana jest wypłacac wynagrodzenie za pracę do 10 dni każdego miesiąca jest 12 a pieniędzy nie widać nie słychać, ponadto jest piątek więc dziś już przelew także nie dojdzie w weekend także, czyli co 15stego w poniedziałek? :D

@Grzegorz

Przepraszamy za zaistniałą sytuację. Większość pracowników otrzymała pensje w terminie. Zaległe wynagrodzenia zostaną przelane najszybciej jak to możliwe. Prosimy o chwilę cierpliwości.

EL
@Grzegorz

Hej, a czy to pierwsza taka sytuacja, gdzie wynagrodzenie nie wpłynęło na czas? A może takie coś się już zdarzało w przeszłości? No i trochę czasu już minęło, ostatecznie kasa wpłynęła na konto?

Emil

Czy ktoś poleca praca przez tą agencję w Niemczech?

@Emil

Chętnie dowiem się opinii . Planuje wyjechac do niemiec do Hanoweru

Oksana

Kto pracował w Holandii?!

Majki

Czy ktoś planuje wyjazd jako operator CNC do lavardac?

Operator
@Majki

Ja otrzymałem ofertę pracy tam, ale to jest bardzo daleko i chyba sie wacham.

WG
@Operator

Można poznać jakieś detale tej oferty? Chodzi mi o to, jaką stawkę dają, jak wygląda sprawa mieszkania, ubezpieczenia. I co do tego ma odległość? Firma nie zapewnia transportu na miejsce i każdy sam musi dojechać, bez pomocy finansowej od firmy?

@WG

Dzień dobry, Stawka zależy od stanowiska i posiadanego doświadczenia. Każdy nasz pracownik zatrudniony jest legalnie na umowę o pracę i posiada ubezpieczenie. W przypadku wyjazdu do pracy we Francji organizujemy transport. Jest możliwość kredytowania biletu. IPF zapewnia także transport na miejscu, z kwatery do miejsca pracy. W przypadku wyjazdu do Niemiec wyjazd odbywa się na własną rękę. Jeśli ma Pan dodatkowe pytania, to zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu: +48618474066. Pozdrawiamy Zespół IPF

Lolo

Elektryk Pariba zero odpowiedzi od pani natali niewiadomo co z co z kontraktami kwatery porazka no I donosy

Nigdy więcej.

Firma IPF wysyła ludzi do pracy, po przyjeździe do Francji nie ma pracy, taka jest organizacją Pan pracujacych w tej firmie sprawa jest rozwojowa, po informowaniu firmy IPF o problemach, telefonów w biurze nikt nie odbiera, głuche telefony!!! (usunięte przez administratora) Najgorsza firma z jaką spotkaliśmy się!

@Nigdy więcej.

Dlaczego IPF miałby wysyłać pracowników za granicę nie mając dla nich pracy? Takie działanie nie miałoby sensu i wiązałoby się dla nas z ponoszeniem niepotrzebnych kosztów. Przecież działalność naszej firmy - tak jak każdej innej agencji pracy - bazuje na pracy pracowników u zagranicznych pracodawców, a nie na samym wysyłaniu osób za granicę - to już domena biur podróży. Jeżeli chodzi o Pana/i wypowiedź odnośnie telefonów: to w końcu odbieramy czy nie odbieramy? Głuche telefony? To znaczy, że dostał/aPan/i jednak telefon od nas, ale się nikt nie odzywał? A może my dzwonimy, a to Pan/i się nie odzywa?

Cicha
@Nigdy więcej.

Ta sama sytuacja w 2023 roku. Ludzie przyjezdzaja na wlasny koszt do Francji (bez kontraktu, bez umowy) i sa odsylani do Polski, bo nie ma pracy.

Cnc

Mialem miec zapewniony dojazd do pracy, wyszlo tak ze dojazd byl tylko na poczatku. Jak wyszedl zamet z covidem, nie bylo dojazdu. Wlascicielka firmy na wlasna reke kombinowala mi dojazd ze swoimi pracownikami. Na pytania do koordynatorki co jest grane, uslyszalem "nie wiemy co z pan zrobic" Pieniadze marne, cale szczescie ze na czas zawsze byly. Ogolnie nie polecam.

@Cnc

pracowałeś na jakim stanowisku i w jakiej miejscowości?

Cicha
@Cnc

Mnie też IPF zostawili bez dojazdów. Pomogli mi ludzie z francuskiej firmy.

Leszek

Praca w IPF była cudowna. Pojechałem na projekt produkcji fasolki w okolicach Agen. Pani Klaudia, Kamila, Alicja, Julia i Natalia były niesamowicie pomocne. Wypłata doszła na czas i pieniądze zgadzały się z kwotą podaną w ofercie. Jakość kwatery oceniam na 10/10. Inni pracownicy byli bardzo mili. Na zakładzie byłem bardzo dobrze traktowany przez Francuzkich przełożonych. Jeżeli pojawiały się jakieś problemy - koordynatorka projektu natychmiastowo reagowała. Zawsze odbierano ode mnie telefony i nie było żadnych problemów z komunikacją. Serdecznie polecam pracę w IPF! To najlepsza agencja z jaką kiedykolwiek pracowałem.

Wiola
@Leszek

No no, jakie słowa. A co z kwaterami? Bo jak tak fajnie, to czy mieszkania dla pracowników też są takie super? Jak te kwatery wyglądają, ile osób w pokojach, jak warunki sanitarne? I czy firma pokrywa koszty tych noclegów?

Mira
@Leszek

A jak wygląda kwestia komunikacji z tymi francuskimi przełożonymi? W jakim języku to się dobywa, jak pracownik nie zna francuskiego? Trzeba znać angielski czy oni może mówią po polsku??

DA

O co pozwałeś firmę, jeśli mogę wiedzieć? Jakie warunki do mieszkania i zarabiania Ci tam stworzono?

NC

Intryguje mnie oferta jeżeli chodzi o pracę na produkcji we Francji. Nawet umowa jest francuska z odprowadzony mi składkami emerytalnymi. Pracował ktoś na tym stanowisku? Chciałabym poznać jakieś realne zarobki. Widziałam, że praca jest tymczasowa a jeżeli chodzi o stałą współpracę to jest taka możliwość? Oczywiście jeżeli ktoś się sprawdzi...

@NC

Dzień dobry. Zgadza się. Nasi pracownicy we Francji są zatrudnieni na francuską umowę o pracę i są od nich odprowadzane wszystkie składki :) Na ten moment mamy kilka ofert na produkcji w całej Francji, a zarobki zaczynają się od 1700€ netto. Wszystko zależy od zakładu i ilości przepracowanych godzin. Jak najbardziej jest możliwość dłuższej, a nawet stałej współpracy. W razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu 618474066.

SA
@IPF

Czy firma również załatwia zakwaterowanie? Opłaca je? Czy znajomość języka francuskiego w pracy na produkcji jest konieczna? Na sam początek jaką umowę oferują i na jak długo? Chcę tutaj aplikować :]

Pracownik IPF
@SA

PO stronie IPF jest zagwarantowanie zakwaterowania a pracownik partycypuje w kosztach naliczanych tygodniowo a nie od razu za miesiąc. Znajomość języka na produkcji nie jest wymagana a jeśli pracownik zna język albo/i jedzie swoim autem prywatnym IPF daje dodatkowe bonusy finansowe. Od początku jest to umowa francuska a długość kontraktu zależy od Klienta we Francji. Preferowane są osoby na wyjazd które chcą podjąć współpracę na dłuższy okres czasu.

@SA

Zgadza się. IPF zawsze organizuje i dofinansowuje zakwaterowanie bez względu na to do jakiego kraju wyjeżdża nasz Pracownik. Znajomość języka obcego nie jest wymagana, ale dla osób, które go znają oferujemy dodatkowe wynagrodzenie. We Francji zawsze zatrudniamy na francuską umowę o pracę. Zatrudniamy zarówno na krótszy, jak i dłuższy okres czasu. Jesteśmy w stanie zapewnić ciągłość zatrudnienia. Zapraszamy do aplikacji! :)

Jula
@IPF

Czyli jeśli znam francuski biegle, to mogę liczyć na dużo lepszą wypłatę? A ile wynosi ten bonus finansowy?

@Jula

Dzień dobry. Dla osób pełniących funkcję tłumacza na projekcie, przewidujemy bonus w wysokości 120€ miesięcznie.

DV
@IPF

Ale czy pracownik płaci coś za to zakwaterowanie? Odciągane jest z wypłaty? Czy jest to darmowa kwatera? Rozglądam się za ofertami, bo szukam pracy za granicą...

@DV

Tak. Pracownik opłaca około 300€ miesięcznie za kwaterę. Resztę pokrywa IPF. Miewamy także oferty z darmowym zakwaterowaniem dla specjalistów znających język obcy (np. niemiecki), którzy będą pełnili dodatkową rolę tłumacza na projekcie.

Czy widzieliście nowe ogłoszenie o pracę IPF na stanowisko Operator Cnc? Pojawiło się 16 października na GoWork.pl. Planujecie na nie aplikować?

Zbychu

Wszystko Ok

Pracownik Lyon

Nowy operator cnc
@Pracownik Lyon

Witam Czy pracuje lub pracował ktoś z was we Francji LA Roche sur yon. Można się tutaj czegoś dowiedzieć odnośnie tego miejsca, jest to praca przy prosukcji. Cylindrów hydraulicznych na tokarka h mori seiko. Był bym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam

Tomasz
@Nowy operator cnc

Podpinam się do zapytania. A może Pan uzyskał już jakiegoś info na priv? Z góry dziękuję za każde info!

Jestem tu nowa
@Pracownik Lyon

O jakim stanowisku mówisz ? Ja się zastanawiam jakto jest na wędlinach bo myślę czy tam nie jechać z chłopakiem. Pomoże ktoś kto tam pracuje i odpowie ?

Romeo

Wędliny?

Maria
@Pracownik Lyon

Jestem zadowolona ze współpracy z firmą. Wszystko jest tak jak mówią przed wyjazdem. Polecam

Ten
@Pracownik Lyon

Jak za friko? Trza płacić za paliwo samamu,wprowadzili z dnia na dzień. Trzeba dojeżdżać po 50km i samemu się płaci,a żeby zatankować na kartę to muso mieć 150e na karcie!

Mmm
@Ten

IPF to jedna wielka porażka. Zaczynając od zapewnionego przez nich transportu z Polski ,zero pomyslunku logicznego. Oczywiście później odciagaja Ale mniejsza z tym. Kwatery często są oddalone od miejsca pracy po 50 km. Paliwo pokrywa pracownik. Cały opiekun jest pomocny na początku. Później niestety dodzwonić się do niego lub do kadr graniczy z cudem. Szczególnie Pani Klaudi nie polecam. Co do wypłat są na czas. Ale często oszukane brakuje euro i nie wiadomo za co. Stanowczo odradzam tą firmę. Są inne lepsze np eurokontakt czy interkadra. Albo poprostu poszukać na własną rękę.Pozdrawiam

Kasia Rydz

Dziękuję za szybkie znalezienie pracy :)

Elżbieta

Chciałabym starać się o posadę pracownika pralni w Niemczech. Zastanawiam się natomiast ile trwają takie zlecenia w firmie? Jest to praca na dłuższy okres. Zakwaterowanie całkowicie po stronie pracodawcy? Kwatery czyste, zadbane? Po ile osób w pokoju?

Zostaw merytoryczną opinię o IPF - Poznań

• Jak się pracuje w IPF?

Zobacz opinie na temat firmy IPF tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 293.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w IPF?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 227, z czego 167 to opinie pozytywne, 31 to opinie negatywne, a 29 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy IPF?

Kandydaci do pracy w IPF napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

IPF