Opinie o Media Markt w Opole Generała Kazimierza Sosnkowskiego 16a

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Media Markt. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Media Markt na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Media Markt w Opole Generała Kazimierza Sosnkowskiego 16a

Nie lubię Media Markt Nowy wpis

Sprzedają towar, którego nie mają - podają dostępność od ręki, przyjmują kasę, ale potem okazuje się, że jednak towaru brak. Zwrot pieniędzy w terminie - najczęściej:) - 4 dni roboczych. W święta to już więcej dni kalendarzowych. Zapłaciłem przeszło 5,5 tyś. i nawet (usunięte przez administratora) przepraszam od pracownicy nie usłyszałem. Odradzam, bo takiego (usunięte przez administratora) w handlu internetowym to jeszcze nie widziałem.

Czy rozmowa kwalifikacyjna do Media Markt odbywa się w siedzibie firmy?

Klijent Nowy wpis

Zakupiłam u nich odkurzacz i przysłali mi odkurzacz brudny z włosami, używany, podrapany wyglądał jak by ze 3 miesiące odkurzali nim sklep ja nie rozumie zamówiłam nowy odkurzacz a oni mi przysyłają takie coś to się w głowie nie mieści jak można coś takie wysłać klijentowi. Masakra taka sieć ja jestem rozczarowana

Jak się pracuje z ludźmi z Media Markt?

Jesteś już po rozmowie rekrutacyjnej w firmie Media Markt? Zostaw swoją opinię dotyczącą jej przebiegu. Czy spełniła Twoje oczekiwania? Jaki był jej rezultat?
logo firmy Key Account Manager (pompy ciepła)
DTH Selection
logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
Opole
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.
logo firmy Kierowca Betonomieszarki
Berger Beton sp. z o .o.
Anonimus

Nie wiem gdzie wy pracujecie chyba w Kambodży za 1600 na rękę mi zaproponowano 3200 brutto na start a po okresie próbnym podwyżka. Pozdro dla normalnych a nie lewusów którzy za darmo pieniądze chcą i jeszcze im zle. Nauczeni od małego lewizny i nieróbstwa.

mediamarktowska
@Anonimus

a całym szacunkiem ale u nas na sklepie takiej kwoty brutto nie mają nawet pracownicy z długim stażem więc pewnie nie jesteś zwykłym sprzedawcą, więc nie mów że ktoś jest lewusem bo takie są stawki czy pracujesz dobrze czy źle

wiecha
@Anonimus

jak ty mało wiesz, o podwyżce zapomnij ,ludzie pracują tu latami i nic. Nie nazywaj nas lewusami bo inaczej w (usunięte przez administratora)dostaniesz. Pracownicy solidni, każdy pracowity za dwóch. Nie chodzi o to jacy są pracownicy ale jaka jest firma i jaki ma cel. Cel zysk za wszelką cenę, cenę zdrowia i szczęścia pracownika. Brutto hihi a do wypłaty ledwo powyżej 2 ki . Plany kosmos , cały czas rosną. Powodzenia zapraszamy zobaczymy ile optymizmu pozostanie ci po okresie próbnym.

Stan

Każdy otrzymuje takie wynagrodzenie na jakie zapracuje i jakie ma kwalifikacje!

Expert/doradca klienta
@Stan

Już nie, każdy jest zależny od obrotu sklepu.

kurczak
@Stan

odpowiedz - żenada, pracownik nawet dobry dostanie figę jeśli market nie wyrobi planu, plany wyj... w kosmos. Firma dba ale tylko o siebie i swoje (usunięte przez administratora) pracownik to tylko numerek i jego tabela. Ludzie pracują tu tylko z przyzwyczajenia, bo kasa niewolnicza. Wstydźcie się prezesi Media Mark jesteście beznadziejni.

Adi12

Jako były pracownik mogę powiedzieć, że w dniu w którym odchodziłem z tej pracy mi ulzylo :) czyli to już o czymś świadczy. Z myślą o odejściu chodziłem już jakiś czas że względu na panujące tam warunki. Kierownicy mają wszystko gdzieś, bo często się zdarzało że nie było żadnego kierownika na zmianie. Jeden pracownik często na zmianie, gdzie musisz pracować na kilku działach bo na wszystkim oszczędzają i nawet jeśli dostaniesz jakaś premie to pracujesz jak za kilku. Kierownictwo niekompetentne, nie znające realiów pracy, jeśli jesteś młody i wykształcony to szkoda Twojego czasu.

Michu

Praca dobra na kilka miesięcy, z czasem myślą tylko jak Ci uciąć pieniądze, które ciężko wypracowałeś bo praca do najlżejszych i najciekawszych nie należy. Jak zrezygnują z kogoś to na tą jedną czy dwie osoby dla cięcia kosztów pozwalnia się 3 innych pracowników. Kierownictwo to jakieś nieporozumienie, począwszy od dyrektora po kierownika sprzedaży i resztę.

Tytus

Gdyby ktoś się jeszcze zastanawiał nad tą firmą jako pracodawcą to niech weźmie pod uwagę, że podczas zagrożenia epidemiologicznego, kiedy cała ich konkurencja zamknęła sklepy na kłódkę i zgasiła światło oni każą pracownikom stawiać się w pracy. Tak wygląda praca u Niemca. Jedyne co się liczy to kapusta i słupki w excelu.

Olany1

Bylem na dwóch rozmowach półgodzinnych. Czyli dotarłem do ostatniego etapu. Kierownik mówi. Tak na pewno do Pana zadzwonię do końca tygodnia. I zlał mnie. Ja zadzwoniłem i powiedziałem co myślę o takim traktowaniu ludzi. Współczuję pracownikom Media Markt.

Starszy sprzedawca

Plusy: - umowa o prace - stabilne zatrudnienie - karta multisport po 3 miesiącach - medicover Minusy: - premia zależna od obrotu sklepu (nawet jak wyrobisz 2000netto premii to jej nie dostaniesz jeśli sklep nie zrobi obrotu/a tak zazwyczaj jest). - wysokie plany sprzedażowe - klient to świętość, często kosztem pracownika (odrzucony zwrot bo towar brudny/porysowany/niekompletny) kierownik wzywany: zwrot przyjęty/niezgodnie z regulaminem i tu pracownik często nasłucha się wielu przykrych słów - podwyżki krajowe/brak podwyżek podstaw w sklepie - nie zostaniesz przeszkolony ze sprzętów jeśli nie jesteś sprzedawca z wieloletnim doświadczeniem nikt Cię nie nauczy - dochodzi do mobbingu za zamkniętymi drzwiami - panie składające cv pyta się o to czy chcą mieć dzieci, czy je planują (odpowiedz twierdząca je dyskwalifikuje automatycznie) - dokładanie obowiązków bez przełożenia na wynagrodzenie - częste nadgodziny (nie płatne, może kiedyś gdzieś sobie te godziny odbierzesz) Kilka lat temu mimo mniejszych podstaw było dużo lepiej w tej firmie.. ale to tylko informacja, ze czas na zmiany.

Alicja
@Starszy sprzedawca

Twoim zdaniem w Media Markt dochodzi do mobbingu. To poważny zarzut, świetnie by było, gdybyś go uzasadnił. Na jakiej podstawie tak sądzisz? Możesz napisać jakiś przykład?

Byłymediakowiec

W Media było dobrze jakieś 6 lat temu od tamtego czasu z roku na rok jest co raz gorzej a ostatnie 2 lata to jakaś żenada. Firmę interesuje tylko sprzedaż ubezpieczeń, usług i polecanie orenga na siłe. Jak sprzedaż sam towar jesteś dla nich nie opłacalny, lepiej nie sprzedać nic niż samego golasa. Parametry tabelki są tak skonstruowane ze na sprzedajesz im dużo gwarancji firma się obłowi a tobie rzucają ochłapy. Dla przykładu sprzedając jakieś 3 lata temu powyżej 30 Szt G+ miesięcznie pracownik z podstawą i wszystkimi premiami dostawał jakieś 3 tys na konto teraz za to samo otrzymuje jakieś 2300. Wiec halo coś tu chyba k..wa jest nie tak. Na sam koniec napisze tylko ze centrala swoje a dyrektor markietu swoje jednym słowem jest panem swoje folwarku a centralna ma wyj....ne no to co on może z pracownikami wyprawiać ważne są wyniki.

mm Białystok
@Byłymediakowiec

A więc załapałeś się na podwyżki jak reszta marketu podstawa w góre wypłata w dół :)

@mm Białystok

Sugerujesz, że od kiedy podstawa stała się wyższa w Media Markt to ludzie mniej zaczęli zarabiać? Dlaczego? Czy ma to związek z tym, iż prowizje również uległy zmianie? Wyjaśnij proszę swoją wypowiedź.

joasia
@Byłymediakowiec

2300 netto? ale żenua

Kamil
@joasia

Cześć! Czy wiecie może, jak aktualnie kształtuje się wynagrodzenie? Chciałbym ustalić, czy od marca stawki uległy zmianie.

Expert/doradca klienta
@Kamil

Witam, wszystkich chętnych zmartwię niesamowicie. Obecnie pracownicy media markt nie otrzymają premii jeśli sklep nie zrobi obrotu. Ja co miesiąc miałem 2000zl netto premii bo tyle wyrabiałem. A market czasem zrobi obrót, czasem nie (zazwyczaj nie robi). Słaby interes, nie wiedza, ze pracownicy chcą rzucić zbiorowe L4, ciekawe jak obsadza działy

Witam czy doradca klienta na dziale rtv moze liczyc na pensje w wysokosci 4 tys ze wszystkimi premiami?

zainteresowany

Jak wygląda odpowiedzialność materialna pracowników w Media Markt? Czy magazynierzy muszą płacić za wszystkie braki po inwentaryzacji? Czy pracownicy z obsługi klienta też muszą płacić. Jak to jest uregulowane w MM?

Xara

Media Opole, sama praca znośna chociaż bywała dosyć monotonna. Model premiowy zorientowany jest na sprzedaż dodatkowych gwarancji wraz z usługami, jednakże sposób obliczenia planów działa tak, aby ciężko było taki plan osiągać, nie twierdzę że plany są niewykonalne lecz często ich wykonanie graniczy z cudem. Sama podstawa wynagrodzenia niestety niska. Praca stabilna jeśli ktoś lubi takie klimaty to może się długo utrzymać. Z plusów oczywiście multisport, minus jest taki ze to umieralnia ambicji. Można mieć motywację i chęć ale to miejsce z pewnością nam te cechy odbierze. Wbrew panującym na tej stronie opiniom, uważam że kierownicy działów są ok - można się dogadać jak ktoś potrafi rozmawiać a nie tylko narzeka. Ogólnie karierę w firmie mogę ocenić jako neutralną, mimo iż miejsce w miarę fajne zarobki nie były dla mnie satysfakcjonujące. W porównaniu do opolskiej konkurencji właściwie mowa o 2 innych markach zdecydowanie mniejsze ciśnienie jeśli chodzi o realizację celów jednakże również wyraźnie niższe zarobki

@Xara

To świetnie, że Media Markt oferuje stabilne zatrudnienie. A na jakim stanowisku pracowałaś, jak wyglądała Twoja praca? Nie napisałaś nic na ten temat.

Czy w każdym mediaku jest łamany przepis, który zapewnia miejsce do siedzenia w okolicy stanowiska pracy? Ciekawe czemu inspekcja pracy się tym nie zajmie?

Rozczarowana

Sprostowanie. Chodziło o media ekspert

Rozczarowana

Zamówiłam przez internet steper. Na raty ... Czekałam ok tygodnia. Na miejscu okazało się że raty od 200 zł... Cóż...

Natalia

@Anonimus, jesteś pracownikiem Media Markt? Jakie konkretnie stanowisko obejmujesz? Czy polecasz pracę w tej firmie a jeśli tak to z jakich konkretnie powodów? Dzielenie się tego typu informacjami jest bardzo istotne dla tych którzy myślą podjęciu się pracy w tej firmie.

Natalia

@Niewolnik, bardzo chętnie poznam Twoją opinię gdyż nie do końca jestem w temacie. Jeśli byłbyś tak miły, proszę wyjaśnij mi swoją wypowiedź. Będę wdzięczna. Powiedzcie coś proszę jeszcze na temat tego, czy w Media Markt Opole przysługuje wynagrodzenie pozapłacowe bądź wszelkiego rodzaju benefity?

Zostaw merytoryczną opinię o Media Markt - Opole

Media Markt