3 Dodaj opinię
3 206 325 5 1

Opinie o Weegree

Filtruj opinie po kryteriach:

Rafal

Mam pytanie dla pracowników weegree. Pracuje tam pare miesiecy i teraz po kilku dniach urlopu płatnego okazało sie że jest on naliczony od najniższej kwoty krajowej , czyli za dzien urlopu dotałem 18 euro.

Pracownik Belgia

Byle z weegree w belgii i bylo ok. Podobalo mi sie kontakt z rekrutacja konkretne podejscie. Ma miejscu wporzadku mialem swoj pokoj. Praca tez ok tylko czasem dojazdy daleko. Ogolnie firma ok.

TakNie3
Jebaka

Prawda o Weegree jest następująca: 1. Nie zwracają kasy za dojazd wiec trzeba wydać ok 500zł na podróż w jedną strone 2. Pracujesz w Belgijskich firmach na zasadzie outsourcingu (weegree cie wynajmuje), nie możesz przejść bezpośrednio pod firme (usunięte przez administratora) 3. Ubezpieczenie zdrowotne działa na zasadzie EKUZ, płacisz za swoje a NFZ ci zwraca za leczenie po kilku do kilkunastu tygodni. 4. L4 nie jest możliwe bo musiałbyś wrocić do polski by uzyskać formularz od lekarza (usunięte przez administratora) 5. Zwracają 0,19 euro za dojazdy do pracy swoim autem. W belgii paliwo jest drogie wiec nie ma szans żeby zwróciło sie zużycie auta, tylko paliwo. 6. Do pracy wstajesz o 4 by na 5 być u pracodawcy, o 6 zaczynacie robote i kończycie o 15:30 bo nikt nie płaci za przerwy, wracasz z pracodawcom 1,5 godziny do firmy i wtedy jesteś wolny. Wychodzi że pracujesz ponad 12 godzin a płacą za 8 i to w dodatku jak pilnujesz ewidencji godzin. Jak ktoś lubi chodzić spać później niż o 21 to bedzie miał problem z wypoczeciem. Trzeba do tego troche podejść jak do obozu przetrwania. 7. W belgii ceny są 2,5 razy wyższe wiec warto zabrać słoiki i przemyśleć 2 razy swój zysk. Jeżeli jedziesz do budowlanki to lepiej wyjdziesz na tym w PL dlatego ogłoszenia do budowlanki nie znikają. 8. "Atrakcyjne wynagrodzenie" oznacza 14,9 eur brutto czyli około 10 eur na reke. To niewiele jak na Belgie. 9. Wypłacają zaliczki, trzeba tylko powiadomić koordynatora i poczekać 2-5 dni. 10. Kwatery są różne, w moim wypadku dom jednorodzinny z 1 łóżkiem na pokój-żadnych pietrowych łóżek czy sal wypchanych ludźmi nie widziałem. 11. Jeżeli mówisz po angielsku i rzeczywiście jesteś wykwalifikowany to myśle że oferta nie jest atrakcyjna za to jak znasz język i ściemnisz na rozmowie że sie znasz to pewnie zaproponują ci robote bo Belgowie itak potraktują cie z góry jako osobe niewykwalifikowaną do brudnej roboty. 12. Mała lodówka, brak pralki, butwiejące drewniane meble to standard, kiepy gaszone w szafach, słoiki z fajkami i smród nikotyny to niestety standard (usunięte przez administratora) 14. Jak trafisz na kwatere z imprezowiczami (usunięte przez administratora) to masz kape bo sie nie wyśpisz a w dodatku za szkody w kwaterunku wszyscy płacą solidarnie. 15. Wiele firm belgijskich ma swoje kwatery dla cudzoziemców wiec gdybym myślał o przyjeździe jeszcze raz to spróbowałbym zatrudnić sie bezpośrednio. 16. Magia zysku firmy polega na tym że umowe masz na najniższą krajową za to w aneksie masz normalną stawke wg propozycji. Pracodawca odprowadza składki i podatek od umowy nie od aneksu więc ucinają sporo z brutto dla siebie ok 4 eur za każda godzine pracy + prowizja od Belgijskiego pracodawcy a wynajęcie ciebie. 17. Jeśli zerwiesz umowe lub wypowiesz ją bez zachowania okresu wypowiedzenia narażasz sie na kare "za straty zysku" ile? Nikt tego nie wie.

Tak9Nie
@Jebaka

Drogi Panie, Postanowiliśmy się odnieść do Pana opinii, gdyż nie możemy zgodzić się z większością zarzutów. Model zatrudnienia, o którym Pan wspomina jest standardowym modelem stosowanym przez wszystkie firmy realizujące projekty za granicą. Ubezpieczenie, które oferujemy jest STANDARDEM na terenie całej Unii Europejskiej, my dodatkowo jako firma załatwiamy całość formalności w imieniu pracownika a także oferujemy naszym pracownikom prywatne ubezpieczenie grupowe. Zaświadczenie L4 wystawione przez lekarza za granicą jest tak samo honorowane jak to wystawione przez lekarza w Polsce. Co do zwrotów za dojazdy własnym samochodem do pracy, to stawka ta jest uregulowana przepisami prawa i każdy pracownik przed wyjazdem jest o tym informowany. Informacje dotyczące godzin pracy, dojazdów czy warunków mieszkaniowych, które Pan przedstawia są krzywdzącym uogólnieniem i mocno odbiegają do rzeczywistości. Większość kandydatów zdaje sobie sprawę, że praca w sektorze budowalnym wiąże się z pracą na budowach na terenie całej Belgii, a dłuższe dojazdy na budowy są w większości przypadków refundowane. W kwestii wynagrodzenia, stawki są uzależnione od zajmowanego stanowiska, doświadczenia oraz układu zbiorowego pracy obowiązującego konkretnego klienta. Nasze wynagrodzenia są mocno konkurencyjne na rynku, a jeśli otrzymywał Pan wynagrodzenie w wysokości 10€ netto, zakładamy, że pracował Pan na stanowisku pomocniczym. Warto też dodać, że naszym pracownikom zapewniamy posiłek w czasie godzin pracy. Zaliczki realizowane są od razu po zgłoszeniu takiej potrzeby. Oczywiście jeśli zgłoszenie ma miejsce w piątek to faktycznie przelew może dojść po 3-4 dniach, ale my nie mamy na to wpływu, tak działają banki. Co do zakwaterowania, to tak jak Pan wspomniał zapewniamy darmowe lokum, nie „upychamy” ludzi po kilka osób w pokoju, większość pracowników mieszka w pokojach jednoosobowych, co zapewnia prywatność i komfort w kontaktach z osobami bliskimi. Za porządek na mieszkaniu odpowiedzialni są mieszkańcy (nasi pracownicy), co zresztą reguluje regulamin, który każdy pracownik podpisuje przed wyjazdem. Mieszkania, które oferujemy naszym pracownikom są wyposażone w duże lodówki, a na większości mieszkań są też duże zamrażalki, w których pracownicy mogą przechowywać jedzenie przywiezione z Polski. W przypadku awarii czy braku jakiegokolwiek sprzętu jest on na bieżąco dokupowany. Zdarza się, że pracownicy działu operacyjnego umawiają się z pracownikami i liderami projektów na pomoc w uzupełnieniu wyposażenia mieszkań. Jednak pomoc ta zawsze jest odpłatna i przysługuje za nią zwrot za zakupy, przejechane kilometry oraz poświęcony czas. Co do bezpośredniego zatrudnienia się u pracodawcy belgijskiego, to większość firm w Belgii niechętnie zatrudnia obcokrajowców bezpośrednio u siebie, a firma belgijska, która zapewnia swoim pracownikom zakwaterowanie to rzadkość. Każdy pracownik ma możliwość zweryfikowania wysokości kwoty odprowadzanej do ZUSu, a co za tym idzie przekonać się, że przytoczona przez Pana „najniższa krajowa” nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Nie obowiązują żadne kary za zerwanie umowy lub jej wypowiedzenie, wręcz przeciwnie, zawsze staramy się rozwiązywać takie sprawy polubownie, a w przypadku zakończenia projektu nie zostawiamy pracownika na lodzie tylko staramy się jak najszybciej znaleźć dla niego nową pracę.

TakNie5
Brawo Ty
@Jebaka

Popieram w 100%Taka jest cała prawda o tej agencji ,nie wiem dlaczego nazywają się spółko ,jak działo na zasadzie'' Wypożyczalni '' Wiec nim się zatrudnicie w tej agencji lub przez -zastanówcie mocno ..

Mariusz

Lubię atmosferę w Weegree za: Świetna firma. Zarządzana na wysokim poziomie. Polecam!

Tak4Nie7

Tragiczny czlowiek

To gdzie pracuje?

Tak4Nie
Anty wazelina.
@Mariusz

Przecież to od razu czuć i nawet śmierdzi że to pisal człowiek z biura lub jakiś D.. właz

Były.
Nazwa działu: Produkcja

Przez przypadek wszedłem na opinie tej spółki i nie mama pojęcia skąd tyle dobrych opine dla tej spółki ,agencji /działa również pod inną nazwa/-podejrzewa z piszą to ludzie z biura itp. Moje przygoda z tą firmo dawno się zakończyła ale jedno co mogę napisac to Nic dobrego -no prawie . Maja/mieli / mnóstwo budów ,nie maja ludzi do pracy pewnie -efekt niski stawek i nie bójmy się tego powiedzięc -wysokich Norm ustalonych przez Belgów do wykonania Cale ,metry ,kilogramy ..Ludzie przyjeżdżali i zaraz sobie odpuszczali -lub nie wyrabiali zawyżonych Norm . Dla tej firmy -agencji, najlepiej żebyś miał wszystkie umiejętności w ręku -pracował za h/Euro. . Jeśli ta firma nie obudzi się zaraz ,nie będzie miał kto u nich pracować -a konkurencja na rynku jest duża ? Dochodzą jeszcze dojazd na własne ręki . Jedną zaleto tej firmy to wypłacalność .

Tak4Nie
Cała prawda
@Były.

Potwierdzam,wysokie to sama tylko normy do wykonanie .Zobaczcie ich ogłoszenie na Facebook wystawiane przez (usunięte przez administratora)-ludzie ich wyśmiewają.

Mariusz

Cała współpraca z weegree super, od momentu rekrutacji, poprzez pomoc przy wyjeździe, zakwaterowanie i samą pracę, elegancko. Jestem bardzo zadowolony. Byłem pół roku w Belgii i polecam, wszystko obyło się bezproblemowo.

bladykris

oto moja opinia nt. weegree zalety: 1. zarobki są dobre, w niektórych agencjach dają zdecydowanie gorsze warunki 2. praca jak w opisie - ciężko do czegoś się doczepić 3. mieszkanie - całkiem czyste, schludne i zadbane. 4. rekrutacja - bardzo ok, mili i konkretni wady: 1. niemili ludzie na miejscu - chyba to byli z samej pracy, a nie z agencji, ale i tak wkurzało nas ich aroganckie podejście. 2. drożyzna w sklepach - w sumie za dużo nie zaoszczędziłem 3. inni Polacy - masakra, z nimi było cięzko, z różnych projektów, z różnych firm, ciężko się z nimi pracowało. chyba tyle!

reksiu84

Firma ok nie mam zastrzezen. Pracowalem troche w belgii w 3 roznych miastach teraz niedlugo kolejny wyjazd. pozdrawiam

Opolanin

Znam Weegree od wielu lat, bardzo często o nich słyszę od znajomych lub po prostu z miasta. Ostatnio postanowiłem się przekonać, czy faktycznie znajdą mi pracę. W sumie znaleźli i to blisko Opola, jakieś 10 km od centrum, jako elektryk na jednym z projektów. Praca spoko, koledzy z pracy bardzo fajni, do teraz z niektórymi trzymam kontakt. Szef nawet ok, czasami nie był zbyt miły, ale mimo wszystko nie mogę na niego narzekać. Zarobki - bo wiem, że większość oto pyta/o tym pisze- też ok. Nie było problemów z wypłatami czy wysokością stawki.

Renata

Pracowałam w katowicach poprzez weegree jakoś 2 lata. Wszystko spoko, praca normalna, stawka też była dobra. Teraz wyjeżdżam za granicę i znowu weegree znalazło mi pracę, więc jak najbardziej polecam.

Majk

Firma ok. Nie mam zastrzeżeń. Byłem przez pół w belgii i jak będą znowu szukać spawacza, to znowu pojadę Pzdr

Kusy
Nazwa działu: Produkcja

Pracowałem na różnych projektach w Weegree (raz na pralkach raz na produkcji gadżetów) i zawsze było ok, cały czas uczciwe warunki pracy, wszystko legalnie i oficjalnie rozliczane w oparciu o umowę. Od kilku lat z nimi współpracuję i nigdy nie mam większych zastrzeżeń. Kontakt z nimi od samego początku jest prosty i łatwy, rekruterki prowadzą krok po kroku aż do samego zatrudnienia, następnie jest się pod opieką jednego z ludzi z Weegree. Dzwoniłem, gdy miałem problemy i wątpliwości, starał się on pomagać, tyle ile mógł. Jeśli nie odebrał, to zawsze oddzwaniał. Mogę naprawdę polecić tę agencję, bo dobrze działają i nie mogę na nich powiedzieć złego słowa.

TakNie3
Monika

Pracowałam na produkcji w jajkach. Robota śmierdząca i nieciekawa, robiłam tam jakoś przez rok, koleżanki z pracy niefajne - małoprzyjemne, pierwsze leciały do przełożonych, gdy coś się nie zgadzało. Pod tym wzlędem porażka na całej linii. Warunki mieszkalne słabe, ale nietragiczne. Pracowałam w innych agencjach i tam było fatalnie, robaki, grzyb, niedomykające się drzwi - czasami po 3 dniach rezygnowała. Tutaj jest czasami tłoczno, nie zawsze jest bardzo czysto, ale nie mogę bardzo narzekać. Za taką kwotę, to mieszkanie nie jest złe. Pieniądze - stawka godzinowa sie zgadzała, z tym nie było problemu. Kilka razy sie przypomniałam, ale przepraszali i wszystko było od tego czasu wporządku. W innym agencjach zdarzały się, że przez 2-3 miesiące miałam opóźnienia. Tutaj jest inna bajka.

Lukys

Potwierdzam, że kontakt z koordynatorami jest sredni, ale nie mialem takich sytuacji, jak wcześniejsi, ze gość by nie odebrał kilka razy z rzędu. Zdarzały się sytuację, ale potem zaraz oddzwaniali, wiec nie miałem żalu do nich. Hajs? Tutaj nie rozumiem juz zarzutów, podpisałem umowę i wszystko bylo według niej, zgodnie z planem, na czas (no prawie, tutaj faktycznie były obsuwy), zawsze kwota ustalona na samym początku. Na miejscu szefowie firmy (nie agencji, ich nie poznałem) byli aroganccy, ale to już zakladam nie wina agencji, a tej firmy. Ale ktoś napisał, że nie po to się przychodzi do pracy, aby szukać kolegów czy koleżanek. Praca to praca, nie ma sentymentów, ale jak ktoś uczciwie pracuje, to o pracę się nie boi.

nikt ważny

Firma profesjonalna, ale nastawiona tylko na kasę. Pracownik to tylko źródło ich dochodu i interesują sie Toba do podpisania z nimi umowy (usunięte przez administratora)Nie oczekiwałam kokosów, ale gdy podpisałam umowe z nimi i chciałam sie czegoś dowiedzieć,dopytać, sami mówili, że koordynatorzy są pod telefonem w razie pytań, to mój nigdy nie obierał telefonu a jak już sie zdarzyło to nie był kompetentny by udzielić mi informacji. Nie polecam.

wymagający
 Rekomendacja

Pracowałem na projekcie k. Opola, zwyczajna budowlanka, praca jak praca. Trzeba zapi***lać, aby zarobić na chleb, ludzie srednio mili (nawet z weegree), ale nie chodze do pracy aby mnie lubili, ale aby zarobic. Papiery wszystko na czysto, nie bylo z nimi problemow, hajs byl w miare na czas, jakies opoznienia sie zdarzaly, ale w innych firmach bywalo gorzej, wiec nie patze na to. Ogolnie jak ktos chce pracowac i nie boi sie pracy, to polecam. ale jak ktoś jest francuskim pieskiem i wszystko mu przeszkadza, to niech idzie do kiosku gazetki przerwacac.

Redgard

Opowiem na podstawie własnego doświadczenia oraz innych pracowników firmy Weegree, więc to jest opinia zbiorcza. Jest wielki bałagan organizacyjny, wśród pracowników oraz kierownictwa. Jak już było wspomniane, firma może wysłać do klienta na parę dni bo nie wie jak długo będzie trwał "projekt", a pózniej klient olewa, a oni olewają pracownika. Wiadomo business itd., ale przynajmniej wiecie teraz, że z olewaniem firma niema problemu, cyk i pracownik olany. Masz problemy w pracy? Nie spodziewaj się na pomóc kierownictwa lub innych pracowników. Zawsze wszystko jest robione z spóżnieniem, bo zapominają o wszystkim, a póżniej wszystko się pali itd., co oczywiście wpływa na efekt pracy, stwarza problemy, generuje stress itd., a dodatkowo póżniej jeszcze pracownik jest winny, lol Jeśli chcecie pracować w firmie gdzie jest mniej stresu (wiadomo że nie da rady pracować bez stresu, w każdej firmie on jest, lecz tutaj poziom braku porządku jest zbyt wysoki, a to nie jest moja pierwsza praca, więc mam jak porównać normalną firmę oraz symulację firmy from "Weegree"), która ma porządek, to na bank nie Weegree

Mlody82

Witam pracował ktoś jako robotnik drogowy w miejscowości Isselburg jakie warunki i ile godzin dziennie

Andrzej
@Mlody82

Warunki ok i godziny tez sa.

Tak1Nie2
Jj
Nazwa działu: Produkcja

Co ile płaca co tydzien czy jak.. Chcę jechac do Belgii jako spawacz

Janusz
@Jj

Jesteś zainteresowany pracą na stanowisku spawacza? Firma Weegree zapewnia pracę w Holandii, Belgii i Niemczech. Musisz mieć doświadczenie w pracy na stanowisku spawacza MIG/MAG i mieć umiejętność czytania rysunku technicznego. Firma gwarantuje ubezpieczenie, zakwaterowanie oraz zdalną opiekę konsultanta przez cały okres trwania projektu. Jeżeli się zdecydujesz przybliż na forum jak wyglądał proces rekrutacji.

Tak1Nie2

endriu
Nazwa działu: Produkcja

(usunięte przez administratora) praca tam to nie jest jakaś bajka, ale bez przesady. warnki sa ok, spoko i w ogole, wiadomo jakby bylo czysciej, szefowie w pracy przyjennijessi to chetniej by sie wyjezdzalo. ale hajs na lape sie zgadza, mieszkanie jest calkiem znosne, ci ludzie z waegree mili. bylem przez pol roku, za 3 miesiace znowu jade

TakNie5

Robol
Nazwa działu: Produkcja

smieszny mnie wiekszosc opini tutaj. warunki kazdy zna przed wyjazdem, co wiecej, jesli decydujesz sie na hotel pracowniczy, to wiadomo, ze to nie bedzie hilton, lol. dla mnie nie ma szalu, ale wszystko uczciwie i normalnie zalatwiane. nie liczylem na groszki na wierzbie, ale na uczciwy hajs za moja prace, i to otrzymalem. dlatego polecam, po prostu przestanie fruwac i stapajcie twardo po ziemi. wtedy nie bedzie zaskoczenia jak tutaj coniekturzy maja. pozdro

Tak1Nie3

Idem

Pracowal czy pracuje ktos moze w Belgii na stanowisku; Pomocnik Murarza? Jak to tam wyglada? Widac maja duze zapotrzebowanie na pomocników? Czy to wina moze tak duzej rotacji na to stanowisko? Moze sie ktos wypowie -dzieki.

Kaja
@Idem

Nie dbaja o ludzi proste

Tak3Nie

Jebaka
@Idem

na tym stanowisku nie, ale rotacja jest duża w budowlance tyle na pewno mogę powiedzieć, kiepskie warunki zakwaterowania, dojazd nie wliczają a może być np. robota oddalona o 2 godziny drogi. Na pytanie chyba już odpowiedziałem.

Grzegorz
Nazwa działu: Produkcja

warunki pracy znośne, sama praca ciezka ale zeby nie bylo, mowili jak wyglada praca i opisywali mi wszystko przed wyjazdem. kasa spoko, na czas nie mialem z tym problemu. jak dzwonilem do opiekunow to odbierali albo po chwili oddzwaniali. za miesiac mam drugi wyjazd, jak wroce to dam znac, jak bylo wtedy.

Мария

Хорошая фирма по трудоустройству. Если нужна работа, Вам по адресу.Ребята не нарушают условий договора, всё что было обещано Вы получите. Абсолютно добросовестно подходят к выполнению своих условий.

Zainteresowany

Może dowiem się na czym ma polegać to dbanie o ludzi?

Tylko dzwoniłem.

Hej Pracuje ktoś na sortowni ziemniaków (worki po 4 kg)? Proponują darmowe mieszkanie, ok stawkę tylko pytanie ile tam się trzeba nadźwigać? Z góry dzięki za odpowiedź.

Piotr

Pracuje w Belgii przez weegree 2 lata. Pieniadze na czas, praca ok.

Mateusz

Witam. Firma jest naprawde porządna. Bardzo mi sie podoba ze zatrudnia osoby niepełnosprawne. Większość firm w Opolu tego nie robi. Młode osoby z niepełnosprawnością często pomijane przez pracodawców maja szanse w Weegree pracować przy ciekawych projektach. Lubię atmosferę w Weegree za: Elastyczność, zespół.

Ziom

Witam w sensie?? Możesz coś napisać mam zamiar jechać do belgi

Ribo

Dostałem propozycje jako dekarz za 14e na godzinę w Milmort przez weegree. Mieszkanie za free. Zus w Pl a ubezp i tu i tu.

Zostaw opinię o Weegree - Opole

Chcę opublikować:

×
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie