Opinie o IKEA Industry Poland Sp. z o.o. w Wielbark W. Witosa 31

Branże: Meble - pozostała działalność

Tzn

A skad ikea ma brac kase i nam placic jak nie bedziemy pracowac i produkcja bedzoe stala?kazdy by chcial siedziec w domu i kase brac ale z wlasnej koeszeni nikt nam placic nie bedzie.Musimy pracować i ruszyć ta fabrykę żeby przetrwala

Będzie gorzej
@Tzn

A co zakład ma z produkcji? Jeśli nie sprzedaje. Może stać bo nie ma gdzie sprzedać. Nie ma sprzedaży nie ma pieniędzy a sklepy prędko nie otworzą a nawet jesli to mebel nie będzie produktem najbardziej potrzebnym do życia a ludzie będą bez kasy i pieniędzy zaczną się masowe zwolnienia i w tym waszym zakładzie też połowa straci robotę. Dlatego nie skorzystali z pieniędzy z rządu tylko płacili 100% żeby nie zwracać. Powodzenia w nowej rzeczywistości.

@Będzie gorzej

Dla niektorych ten zaklad jest niesmiertelny...oni jescze zyja w iluzji!????

Śmiech na sali
@Tzn

To se pracuj przez tydzień czy dwa nie upadnie wiec nie pisz tu takich komentarzy jestes ryzykantem to idź i nie namawiaj innych. Jak ktoś zachoruje to trzeba pozwać ten zakład za brak środków bezpieczeństwa i namawiania do powrotów i korzystania z urlopów.... tylko wlb ma takie pomysły inne zakłady jakoś lepiej są zarządzane

John

Według Institute for Health and Evaluation (Instytutu Wskaźników Zdrowotnych i Ewaluacji) University of Washington szczyt zachorowań w Polsce z powodu Covid-19 nastąpi 27 kwietnia. Wówczas w ciągu doby może umierać nawet ponad 70 osób. Specjaliści podkreślają jednak, że jest to tylko prognoza obarczona błędami. Oby się mylili bo dużo osób jednak wyjdzie z domu i pójdzie do pracy.

Ee
@John

Tak k.u.r.wa i w tv mówią że najgorsze przed nami a my mamy do roboty, powinni wydłużyć postojowe o tydzień!

M
@Ee

A co Cię tydzień uratuje siedzenia w domu. Minie jeden drugi trzeci pandemia i tak będzie się rozwijac

Podobno w samochodzie mogą jeździć tylko 2 osoby ciekawe co się będzie działo na parkingu

Felek

Ograniczenie w liczbie pasażerów dotyczy transportu publicznego i samochódów osobowych w których jest co najmniej 9 miejsc. Ograniczenie nie dotyczy aut osobowych. Można o tym poczytać na stronie komendy policji i na stronie gov. Wiadomo że policja może zatrzymać i spytać w jakim celu przemieszczamy się tak licznie ale przejazd do pracy nie podlega ograniczeniom.

Nie tak
@Felek

To doczytaj sobie dokladnie że dotyczy to przemieszczania się rodziny z tego samego domu. Obcym sobie osobom nie wolno

Pracownik fiz
@Nie tak

Można tylko w maseczkach

GB

Tak się boicie to idźcie na L4, potem będziecie pierwsi do zwolnienia. Tyle osób teraz pracuje np. w sklepach gdzie mają kontakt z tyloma osobami i jakoś pracują a większość z Was wolałaby siedzieć i brać pieniądze. Znajac życie i tak by było źle. Zacznijcie dbać o higienę, jak ma być dobrze jak z 30% osób nie myje nawet rąk wychodząc z łazienki ???? jeszcze jedno: media kłamią

Słyszałem, że od poniedziałku mają dzwonić do ludzi i wzywać do pracy, a Ci co nie będą chcieli to będą dostawać 60% postojowego.

Jony
@444

Tylko zaczynamy prace od nocnej zmiany kolego coś ci sie pomieszało.Zastanów sie najpierw a potem napisz:)

Pracus
@444

Raczej nie realne bo do poniedziałku nie możemy czekać tylko juz stawić sie w pracy wiec musimy wiedzieć oraz jak połowa zostanie w domu jak ma ruszyc produkcja biuro zejdzie nas wspomoc

Poinformowany.
@444

Mistrzowie w zeszlym tygodniu wysyłali wiadomości z informacja ze wracamy do pracy 20 zaczynając nocna zmiana

@Poinformowany.

Ja nie dostałem.

Ff
@Poinformowany.

Tylko szkoda że nie do wszystkich taka wiadomość dotarła. Widać mistrzowie mają swoje wybrane osoby z którymi chcą się kontaktować. A Ty sobie radź.

Jojo
@444

Dokładnie. Od poniedziałku,a nawet niedzieli do wracamy do pracy.

Xyz

https://zapodaj.net/299856140469b.jpg.html W końcu:)

Kiedy dolkladnie zamykaja wasz zaklad?

A wasz kiedy?

Jony

Kiedy przyjdzie na to pora .To tylko życie

Tylkoze

Granice są zamknięte to czy jest sens wracać do tej pracy póki co?

Mela

Czy ktoś wie coś o tym że niby mają nam płacić 80% i przedłużyć te wolne? Czy to tylko taka plotka.

Jacek
@Mela

Ja to się boję iść do pracy, jak to prawda z tym 80% to zostanie w domu....

Ff

Autobusy wrócą po tych urlopach czy z powrotem samochodami będziemy musieli jeździć?

Basia s
@Ff

Dobre pytanie, w sumie powinni dać znać wcześniej czy mamy sobie transport ogarnąć.

Mrówka
@Basia s

Było już w ostatniej informacji od mistrza że transport w własny zakresie .

Jan
@Ff

Przecież na ostatnim zebraniu mistrzowie przekazywali żeby zapewnić sobie transport a nie tylko o podwyżki pytacie

....
@Ff

Było na dwa pierwsze tygodnie bo tylko jeden zakład pracował czyli tartak jak póżniej miał cały zakład pracować miały autobusy jeżdzić

Tu nick wpisz
@....

Autobusy będą jak ograniczenia rząd zniesie. Taka była informacja od mistrza. A i upominał żeby i prywatnymi samochodami nie jeździć więcej niż we dwie osoby do pracy.

....
@Tu nick wpisz

Rząd nie ma nic do tego ilu będziesz jeżdził prywatnym samochodem abyś był pewny siebie możesz sam lub więcej

@Mrówka

dziwne byłem słuchałem i nie usłyszałem że mam jeździć z jednym pasażerem i że wraca transport własny

Tu wpisz nic
@....

Nie prawda zostałem upomiany w piątek w szczytnie ze nie można jeździć w cztery osoby jeśli auto 5 osobowe.

Ted

Chcą żeby ludzie pracowali a co z maseczkami ?

lil
@Ted

2 metry odległości musi być gorzej jak na koniec pracy przepustki odbijać wtedy jest łamane prawo każdy ma to (usunięte przez administratora)

lil

Maseczki nadają na pół godziny jednorazowo a póżnej trzeba wymienić

Ktos
@Ted

No tak 35 stopni niedługo na hali mąki włóż i pracuj a może czas wrócić do normalnosci

Cfgg

Wracamy do pracy 20? Coś ktoś wie?

Yht
@Cfgg

Wracamy 20 do pracy.

Mrówka
@Cfgg

Na tą chwilę wracamy 20.04.2020 r. Żeby się po zarażać.

Hwd
@Mrówka

Zawsze mieli pracowników gdzieś jak nie zabrali premii to i 13tki jeszcze by się coś znalazło a teraz niech się po zarażają aby firma ruszyła narazie jest mało na Warmii Mazurach ale niech tylko Ikea ruszy.

Ediii

Ja już chce wrócić do pracy.Juz mam dosyć siedzenia w domu i zastanawiania się co się dzieje z ta ikea i czy za chwilę będzie do czego w ogóle wracac

Jak tu wracać do pracy jak coraz więcej u nas zarażonych ? Jak będziemy przez bramki przechodzić w odstępach 2 metrowych ? Przecież Ikea to największe skupisko ludzi no rozumiem że jak będziesz spadek zarażonych to chętnie wruce do pracy ale nie jak jest wzrost!?

Asia
@Gość

Słyszałam nieoficjalnie że przerwa ma być przedłużona dla wszystkich i 80 % kwestia ile czasu czy tydzień czy dwa

@Asia

na chwilę obecną nie ma co słyszałem tucholski wysłał smsy itp nie będzie telefonów wracamy a nie że (już nas pozwalniali zamykają itp)jeżeli ktoś nie czuje się na siłach wrócić niech wystąpi o urlop dalej lub idzie do lekarza nikt go nie bedzie winił jesteśmy rozumni za długi przestój nie będzie do czego wracać pierwszy raz zgodzę się z górą

To nie plota, taką informację puścił w obieg związkowiec wysyłając SMS do pracowników

Eee

To prawda..I teraz mamy mieć przekrojowe...zapiepsza nam urlopy

Obserwator
@Eee

Ciesz się że masz pracę, a nie przejmujesz się urlopem. Bo od lipca możesz mieć dużo wolnego czasu ale już bezpłatnego .

Jasio
@Eee

Tak naprawdę nie mają prawa zabrać nam urlopu bo przestój powinien być w okresie letnim ale nikt się nie sprzeciwi. Tak jest im wygodniej bo 14 dni wolnego i tak by musieli dać. Gdyby teraz nie dali by musieli płacić ludziom 80 procent

Nick Cave
@Jasio

Była taka piosenka o Jasiu: jakim, to już sobie dopowiedz. No i poczytaj trochę, to może nie będzie o Tobie. I pomyśl, najpierw: skąd pieniądze na Twoje uroszczenia, skoro produkcja stoi.

Basia s
@Jasio

Jakie 14 dni? Skoro urlop jest od 6 do 17 kwietnia to jest 10 dni roboczych. Więc nie piszcie głupot że zabierają nam 14 dni urlopu!

Nik

Co to znaczy że pracownicy będą zobligowani?! Pracownik zgodnie z kodeksem pracy obowiązującym w naszym kraju powinien wykorzystać urlop wypoczynkowy w terminie jemu odpowiadającym (nie mówię o urlopie zaległym) a nie wtedy kiedy ktoś chce (usunięte przez administratora)pracowników oszczędzając na kosztach i wysyłać ludzi na ich urlopy, a Filip i Flap wspaniałomyślnie wszystko podpisują żeby tylko zostać przy korycie.... Art. 162. Na wniosek pracownika urlop może być podzielony na części. W takim jednak przypadku co najmniej jedna część wypoczynku powinna trwać nie mniej niż 14 kolejnych dni kalendarzowych.

Sven Hannavald
@Basia s

9 dni. Odlicz Poniedziałek Wielkanocny.

Hanavald

Związkowiec napisał o zwolnieniu 100 pracowników i przestańcie ludziom wkręcać... Bo jak jest to nikt nie wie, tylko szwedzi

Asdf
@Jasio

Pokaz gdzie jest napisana że przestój musi być w okresie letnim.

Fajna

Słuchajcie,czy ktos moze cos wie kiedy wracamy do pracy,czy Ikea wyposaży w nas w maseczki,? Tylko głupie odp albo domysły z palca wyssane wsadżcie sobie gdzies

Sven

Ikea Industry w Wielbarki ppwoli bedzie przygotowywana do wygaszenia produkcji. Cały zaklad do likwidacji w ciagu 1 roku. Info z pierwszej ręki i potwierdzone.

@Sven

rozmawiałeś osobiście ze Szweckim zarządem więc na pewno wszystko wiesz jak to ma wygłądać i kiedy dostaniemy wypowiedzenia

XXXX
@Sven

Może sprzedadzą jeśli znajdzie się kupiec ...

Omnibus
@XXXX

To może zròbmy zrzutkę,i odkupimy fabrykę!!!!A co,nie stać nas???W kupie siła!!!!

Sven Hannavald

Już demontują Centera i Obla. Po świętach Homagi UV1. XD

Hanavald
@Sven

To się zwolnij i przestań takie rzeczy opowiadać, ca ma być to bedzie

Chlasyawa

Wy nie dostajecie zadnych konkretnych informacj od szefostwa na temat waszego zakladu? My czyli chlastawa-babimost-zbaszynek (okolo3 tys pracownikow)wiemy ze produkcja spada o 15% ,wiec okolo 10% pracownikow traci prace....

Ząbek
@Chlasyawa

Nic nam nie mówią. Zawsze wszystko w tajemnicy przed pracownikami, jakby od tego zależało życie dyrekcji. Jak już się dowiadujemy czegoś to nieoficjalnie lub w ostatniej chwili.

Vhshsbs
@Ząbek

Tak właśnie o to chodzi.. Dowiadujemy się zawsze albo na końcu albo od osób trzecich .

Czy już teraz 20 napewno wracamy do pracy?

Zobaczymy

Módlmy się o to żebyśmy mieli gdzie wrócić.a nie o to kiedy wrócimy. Żeby ikea przetrwała ludzie mają rodziny na utrzymaniu,kredyty na karku A niech teraz ikea ogłosi upadłość to my zostaniemy z niczym. Daj Boże żeby ona przetrwała!

Ka
@Zobaczymy

Chyba by musieli przekształć się na produkcję masek czy płynów dezynfekujących żeby nie upadła.

@Zobaczymy

Trzeba było nie brać kredytòw.Bo ryzyko zawsze istnieje.A nikt nikomu nie gwarantował że ten zakład będzie funkcjonował wiecznie.Jedno z przykazań założyciela IKEA,wyraźnie mòwi,że zawsze musimy mieć świadomość kosztòw.I o tym należało pamiętać,gdy brało się kredyty...

Gb
@Pako

Odezwała się osoba która nie ma na głowie kredytu.W jakim ty kraju żyjesz bo napewno nie w Polsce skoro jeszcze nie wiesz że nie mając kredytu niczego się w naszym kraju nie dorobisz !no chyba że mamusia z tatusiem wszystko podstawiaja Ci pod ryj A ty wszystkie zarobione pieniążki do kieszeni i na balangi wydajesz.Dlatego nawet nie wiesz co oznacza strach utraty pracy

Osz
@Pako

(usunięte przez administratora) Zacznij żyć na własny rachunek i się wtedy wymądrzaj żeby nie brać kredytów! Ty (usunięte przez administratora) Robić ci się nie chce to (usunięte przez administratora) stąd i przez swoje lenistwo nie potepiaj tych co boją się stracić pracę! (usunięte przez administratora)

@Gb

A to niby kredyty są sposobem na dorobienie się czegokolwiek?Tak się składa że pracuję,i nie muszę,a nawet nie chcę brać kredytòw na cokolwiek,bo niby dlaczego mam płacić za coś o wiele drożej niż to jest warte,?Ale widzę że chęć natychmiastowego posiadania,powoduje u co niektòrych otępienie,co w konsekwencji przy jakimkolwiek tąpnięciu finansowym objawia się właśnie wielkim zdziwieniem...Jak byś nie wiedział,to na tym właśnie polega mistyka finansòw.A najlepiej zainteresuj się podstawowymi prawami ekonomii .

@Osz

Żałosny jesteś...I widocznie niewiele w życiu osiągnąłeś.Domyślam się że ten zakład uratował twe nędzne jestestwo na tym padole.Strach i zdefekowane majtki Tak Cię właśnie odbieram.Mòdl się zatem żeby runo leśne,było w tym roku obfite....

Pako

Tak mam rodzinę.I dlatego aby zapewnić im godziwe życie nie na kredytach,nie bazuję tylko na pracy w ikea.Biorąc kredyty staliście się niewolnikami własnych nieprzemyślanych decyzji,i notabene bankòw.A mòwiąc bardziej prościej,to od zamierzchłych czasòw istniało powiedzenie:Dobry zwyczaj,nie pożyczaj I ja jestem temu wierny.Bo teoretycznie,pożyczony pieniądz,to szybki pieniądz,ale w praktyce okazuje się że koszta takiego pieniądza,są ogromne.Czego dobitnym przykładem jest obecna sytuacja.

Chrysler
@Pako

No fakt. Ludzie sie pogubili w tych kredytach...zycie ponad stan to nic dobrego!!!!!!!

@Chrysler

Dokładnie.Widzę że są na tym forum ludzie myślący.Nie chcę być prorokiem,ale ta obecna sytuacja,otworzyła furtkę dla zarządu.W momencie gdyby naprawdę zaczęły się zwolnienia grupowe,mogą np nie wypłacać odpraw zwalnianym pracownikom.zasłaniając się pandemią i kryzysem.I co wtedy??Ale obym się mylił..Jeszcze jedno mnie ciekawi.Jaka reakcja będzie ze strony panòw związkowcòw.Czy tym razem wròcą z tarczą czy też jak zawsze na tarczy....

Chrysler
@Pako

Najprawdobodobniej będzie tak ze pracowników z umowami na stale zwolnią bez swiadczenia pracy...(3 miechy Ci placa ale Ciebie juz w zakladzie nie ma....)

@Chrysler

Myślę że możesz mieć rację z tą opcją.Zatem obserwujmy dalszy rozwòj sytuacji...

Mietek

Gdzie się leczysz ?

Znawca.
@Zobaczymy

Do kogo się modlić???Boga nie ma...

Zostaw merytoryczną opinię o IKEA Industry Poland Sp. z o.o. - Wielbark

• Jak się pracuje w IKEA Industry Poland Sp. z o.o.?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w IKEA Industry Poland Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy IKEA Industry Poland Sp. z o.o.?

IKEA Industry Poland Sp. z o.o.