Opinie o UBS w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie UBS. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie UBS o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT - hosting stron internetowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o UBS w Kraków

rekrutacja pytanie

Hej, po jakim czasie dostaliscie feedback od nich ze przeszliscie pomyslnie rekrutacje?

Pytanik

Czy w UBS dalej można pracować hybrydowo/zdalnie?

Michal
@Pytanik

Chyba zależy od działu. W moim można najwyżej 2 dni w tygodniu (bez wyjątków dla osób mieszkających poza Krakowem)

Trade & Processing Specialist in Global Loan Services z ogłoszenia ze strony kiedy może zacząć pracę? Szukam zatrudnienia jak najszybciej. Chciałbym wiedzieć, ile trwa cały proces rekrutacyjny, niedługo się rozstaję z pracodawcą poprzednim i nie chcę mieć przerwy w CV.

Jarzyna

Siema, jak wyglada sprawa corocznych podwyżek w UBS? Występuje to wogole? W jakiej wysokości? To standard, a może tylko czasami od wielkiego dzwona?

kk
@Jarzyna

Zależy od tego jak bardzo jesteś potrzebny firmie (albo sprawiasz takie wrażenie).

Staż

Bardzo nieprofesjonalna rozmowa rekrutacyjna. Pierwszy telefon - pani z HR miła, pytania typu, czy jestem zainteresowany zostaniem w UBS po stażu, ile godzin chcę pracować. Telefon umawiający na rozmowę - ta sama pani, nie było problemu z wybraniem dogodnego terminu. Rozmowa - miało być 2 rekruterów, przyszedł tylko pan z Indii, nic nie wspomniał o braku drugiej osoby. Po jego pokoju cały czas chodziły różne osoby, ktoś nawet wziął gitarę. Był hałas. Potem na łóżku siedziała dziewczyna, która patrzyła na mnie, słuchała odpowiedzi. Wyglądała na zniecierpliwioną i ewidentnie chciała, żeby rekruter się pospieszył. (Była przygotowana do wyjścia, trzymała torebkę.) Następnym etapem miała być rozmowa z managerem, zrezygnowałem z dalszej rekrutacji.

Pytania tylko techniczne. Część pytań była normalna, dużo dziwnych i mocno specyficznych, pytania o wzory matematyczne, konkretne funkcje, których normalnie nigdy się nie używa. Uważam, że pytania były przesadzone jak na pozycję stażową za 27 zł za godzinę. Oferowali umowę zlecenie i pracę tylko stacjonarną.

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.

Lidia

Poważnie? A czym to skutkuje, bo nawet nie wiem? Ile osób tam na tym dziale finansowym jest tak w ogóle, i jaka konkretnie część to kobiety? Wiadomo jaka jest atmosfera?

Anonimowe

Dzień dobry, Czy ktoś może podpowiedzieć czym różni się oferta Analysta od Specialisty? Czy Analysta to jest jak w zwykłych firmach Senior Specialist ?

Dzień dobry

Czy w UBS nadal nie rekrutuje na stanowiska? Wieść gminna niesie, że w związku z przejęcie Credit Suiss zewnętrzne rekrutacje zostały/były wstrzymane, tak aby wykorzystać i zoptymalizować dotychczasowe zasoby kadrowe. Mam +5 doświadczenia w krakowskich firmach związanych z Investment Bankingiem (raczej produkcja, nie IT i nie Accounting). Poszukuje stanowiska oferującego mniej więcej ok. 8k netto. Liczę się z tym, że będzie to praca hybrydowa jeżeli już nie w pełni stacjonarna. Ilość nadgodzin niestety dowolna ze wskazaniem im więcej tym lepiej - jednak tylko gdy są raportowane i wypłacane. Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź

Dorota

Pracował ktoś jako Finance Analyst? Nie wiem, czy nadal tak jest, bo widziałam tylko ogłoszenie sprzed pół roku, ale wymagali wtedy niemieckiego. Wiadomo, jaki poziom jest potrzebny, żeby sobie realnie poradzić? Ja mam takie B1/B2.

GrazynaSprezyna

Jakie są widełki na gradzie D w działach IT?

potencjalny_pracownik

Cześć, chciałam zapytać ile wynosił dodatek transportowy na AD oraz DI? Czytałam w komentarzach poniżej, że już go zniesiono, ale była to chyba jednakowa stawka w zależności od grade, tak? Pytam, bo chciałam aplikować na stanowisko DI, ale zastanawia mnie czy po tej zmianie nie będą próbowali "zaniżyć" oferty.... a tak, dodatek był zawsze gwarancją jakiejś wyższej kwoty. Dziekuję.

whi
@potencjalny_pracownik

tak, nie ma juz dodatku transportowego, został on włączony do wynagrodzenia. Takze nie widzę powodu do obniżania wynargodzenia, po prostu mów tyle ile chcesz zarabiac ;)

elektryk

Czy orientuje się ktoś, czy ładowarki samochodowe na Fabryczna Office Park są darmowe? Dzięki

?

Czy wie ktoś jak wygląda powrót do pracy po urlopie macierzyńskim/wychowawczym ? Wraca się do starego zespołu? Są przeprowadzane jakieś dodatkowe rozmowy? Dają cały potrzebny sprzęt do pracy zdalnej? Dzięki za odpowiedź

@?

Tez mnie to interesuje, ale nie po macierzyńskim tylko ogólnie po odejściu z firmy, do tego tez by się ktoś odniósł? Byli pracownicy wracają? Jeśli tak to na jakich warunkach? tych wcześniej wypracowanych może czy raczej wszystko się jakoś zeruje? I czy powroty są częste?

Pytajnik

A ktoś wypowie się o stażu w Persona & Corprate Banking i/lub Financial Reporting? Albo chociaż o etatowej pracy w tych działach?

Bejba
@Pytajnik

Jesli chodzi o FR to jest ciezko. Bardzo dobrze musisz znac angielski jest duzo procedur.

Czy w UBS są jakieś prezenty na święta?

Zawiedziony Pracownik
@Nowy

Nie, to chyba jedyna korpa jaką znam w której nawet punktów nie dostaniesz - jak to ktoś niżej napisał, nie ma chyba drugiej korpy tak niedbającej o pracowników.

chce tutaj pracowac

Czy UBS prowadzi aktualnie rekrutacje czy jest freez?

chce tutaj pracowac

A ogłaszali coś do kiedy może potrwać?

Akurat ja zatrudniony od 02.11 a ze mną w Krk z 15 osób

Rzaba

Hej, na ile podpisuję się pierwszą umowę? 3 msc/6 msc/ nieokreślony czy jeszcze inaczej ?

Dyrektywa ds. równości

Moi drodzy, Rada Europejska przyjęła nowe przepisy o przejrzystości wynagrodzeń 24 kwietnia 2023 r. i rząd ma trzy lata na jej przeniesienie do prawa krajowego. Unijna dyrektywa ma pomóc zwalczać dyskryminację płacową i zlikwidować lukę w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn w UE. Na mocy nowych przepisów firmy w UE będą zobowiązane udzielać informacji o wynagrodzeniach i jeśli luka płacowa ze względu na płeć przekracza 5% – podejmować odpowiednie działania. Firmy zatrudniające ponad 250 pracowników będą musiały przedstawiać odpowiedniemu organowi krajowemu sprawozdania roczne na temat swojej sytuacji w zakresie luki płacowej ze względu na płeć. Mam pytanie związane z tą kwestią - jeśli mamy kłaść taki nacisk na równouprawnienie i równość wynagrodzeń, czy korporacje monitorują także podział zatrudnienia ze względu na płeć na różnych stopniach zaszeregowania? Czy na stanowiskach juniora, specjalisty, seniora, managera, leada, senior managera itd. zawsze jest udział mężczyzn i kobiet bliski 50%/50%? Czy kobiety i mężczyźni są awansowani i zatrudniani biorąc pod uwagę taki parytet, aby utrzymać balans? Czy taki parytet jest w ramach danego działu np. finanse, zakupy, IT, HR, sprzedaż? Jakie są wasze doświadczenia i czy należałoby podnieść taką kwestię uchwalając przepisy związane z dyrektywą? Czy było to adresowane przez zarząd UBS?

kandydat

Czesc, złożyłem swoje CV na oferte dla analityka. W ogloszeniu mają, że wymagają znajomości narzędzi BI. Co jest częsciej uzywane wUBS: Power BI czy Tableau? Zanjmosc ktorego z tych programow jest lepsza?Czego sie u was uzywa na co dzien?

@kandydat

Jeszcze nikt Ci nie odpowiedział, w sumie mam nadzieje, że cos wpadnie bo mnie tez to zastanawiało. Ja w BI akurat siedzę. Swoją drogą widzę, że cv masz złożone od ponad tygodnia, to po jakim czasie się kontaktują? Masz już ustalony termin samej rozmowy?

Ciekawaa

Wie ktoś czy na staż biorą tylko osoby zaraz po studiach? Czyli ludzie koło 30 lat też mają możliwość się dostać, żeby jakoś zacząć?

whi
@Ciekawaa

stażyści są zatrudniani na umowę zlecenie, więc nie wiem czy ktoś koło 30-tki by się skusił

@whi

No a ile taki staż potrwa? Jeśli dla przykładu 3 miesiące to praca na przeczekanie i potem można się starać o normalną uop? po takim stażu stawki są wyższe? Ile wyniosą?

Inia

Ile trwa proces rekrutacyjny na Income Processign Team Leadera? Zbyt wiele na stronie nie napisali na ten temat w ogłoszeniu, a ja jeszcze jestem członkiem zespołu innej firmy i nie chcę też marnować jakoś dużo czasu, zwalniać się z pracy, etc. Zwłaszcza, jak praca nie jest pewna. Długo się czeka na decyzję od zatrudnieniu, ktoś z państwa wie?

@Inia

Jeśli chcesz brać udział w procesach rekrutacyjnych to niestety, ale trzeba "zmarnować" trochę czasu, bo nikt cię nie zatrudni po 5 minutowej rozmowie, szczególnie, że chodzi o stanowisko osoby zarządzającej zespołem :) Jak w każdej dużej firmie będzie na pewno rozmowa telefoniczna z HRami i około godzinna rozmowa z przedstawicielami zespołu (czasem więcej niż jedna, zależy od stanowiska).

Zostaw merytoryczną opinię o UBS - Kraków

• Jak się pracuje w UBS?

Zobacz opinie na temat firmy UBS tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 414.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w UBS?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 138, z czego 11 to opinie pozytywne, 55 to opinie negatywne, a 72 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy UBS?

Kandydaci do pracy w UBS napisali 12 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

UBS
2.3/5 Na podstawie 405 ocen.
  • Krakowska 280
    32-080 Kraków