Opinie o UBS w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie UBS. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie UBS o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT - hosting stron internetowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o UBS w Kraków

zero

moja ocena po dwóch latach pracy to 0/5 gwiazdek .

tttt
@zero

mógłbyś rozwinąć? Chętnie się czegoś dowiem od kolegi prawdopodobnie z innego działu :)

asd123

Na jakie zarobki można liczyć na stanowisku Client Data Maintenance Analyst? 2 lata doswiadczenia w stejcie na podobnym stanowisku, pozycja a2

Asker

Na jakie zarobki można liczyć na start jako Quant?

@Asker

Quanty to smietanka. Górny pułap widełek.

Krzysiek

Jak oczami menagerów/pracodacw ogólnie patrzone są osoby ubiegające się o pracę majace doświdczenie 4 letnie w State Street? Wiem, że pytanie zbyt ogólne, ale czy osoba która jest tylko A2 (starszym analitykiem) moze ubiegać się o prace na stanowisko AO?

Riv
@Krzysiek

AO w UBS to więcej niż A2 w State. Celował bym raczej w górne widełki EE czyli jakieś 6,5 - 7,5 k brutto

Krzysiek
@Riv

Możesz mi powiedzieć co to jest AO? To jest osoba która pełni funkcję managerską? Zarządza zespołem? Czym się różni od EE?

@Krzysiek

Klepnji wujka google. Archaizm ze świata finansów ktory nie może albo źle przystaje do IT. EE świeżak, AO regular, AD senior, D principal albo ogarnięty manager.

Riv

Sorry za tak późną odpowiedź. AO to mniej więcej odpowiednik SA w State

Staż

Bardzo nieprofesjonalna rozmowa rekrutacyjna. Pierwszy telefon - pani z HR miła, pytania typu, czy jestem zainteresowany zostaniem w UBS po stażu, ile godzin chcę pracować. Telefon umawiający na rozmowę - ta sama pani, nie było problemu z wybraniem dogodnego terminu. Rozmowa - miało być 2 rekruterów, przyszedł tylko pan z Indii, nic nie wspomniał o braku drugiej osoby. Po jego pokoju cały czas chodziły różne osoby, ktoś nawet wziął gitarę. Był hałas. Potem na łóżku siedziała dziewczyna, która patrzyła na mnie, słuchała odpowiedzi. Wyglądała na zniecierpliwioną i ewidentnie chciała, żeby rekruter się pospieszył. (Była przygotowana do wyjścia, trzymała torebkę.) Następnym etapem miała być rozmowa z managerem, zrezygnowałem z dalszej rekrutacji.

Pytania tylko techniczne. Część pytań była normalna, dużo dziwnych i mocno specyficznych, pytania o wzory matematyczne, konkretne funkcje, których normalnie nigdy się nie używa. Uważam, że pytania były przesadzone jak na pozycję stażową za 27 zł za godzinę. Oferowali umowę zlecenie i pracę tylko stacjonarną.

logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy .NET -Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card
logo firmy PHP Backend Developer
Sabina

Czy podczas procesu rekrutacji na stanowisko Corporate Action specialist sprawdzę są umiejętności z excela? Jeśli tak to w jaki sposób się to odbywa? Test ?pytania w trakcie rozmowy? Z góry dziękuję za odpowiedź

Czy jest ktoś do dołączył do UBS w ostatnim czasie (do 3 miesięcy)?

tnumber

Pracowałem jako software developer w wielu krakowskich firmach, ale takiego Janusz managemengu w życiu nie widziałem. Człowiek w tej firmie jest wrabiany na każdym kroku, nawet zanim jeszcze zacznie pracować. Na przykład miałem być na supporcie 20% czasu, ale okazało się że 3 tygodnie w miesiącu to jest standard. Bonus roczny - manago utnie Ci go według widzimisię i absolutnie ma gdzieś co tam napisali twoi koledzy w peer review. Jakość pracy - byle kto jest w stanie do twojego projektu wrzucić śmierdzące psujące się g-no, ale Ty to masz się uchylić i nie wymagać standardów jakości. Co z tego że to Ty będziesz odpowiadać za wdrażanie i wsparcie? Nikogo to nie obchodzi. Najlepsze kwiatki to security - PMowie i management pomimo tego co głoszą to nie są realnie zainteresowani poprawnością budowanego softu ponieważ to wymaga dodatkowego nakładu pracy. Każde opóźnienie dla nich to potencjalnie gorszy bonusik na koniec roku. Spodziewaj się że z każdej strony będą zmuszać Cie do wrzucania psującego się śmierdzącego g-na na PRODa.

Hej, zastanawiam sie na aplikowaniem do UBS. Jakie sa benefity pozaplacowe w UBS? Z Waszych wypowiedzi wynika, ze Multisport i opieka medyczna. Czy jest pesion plan / retirement plan, albo Pracownicze Programy Emerytalne? Z gory dziekuje za odpowiedz

Eska

Hej. Zna ktos widelki na stanowisku due dillegence advisor? Pozdrawiam

Rafał
@Eska

Okolice 10 tys brutto

Ubsowiec

W połowie marca telefon z HR o pozytywnym wyniku rekrutacji. Pozostały formalności i wkrótce miała pojawić się oficjalna oferta. Do dziś - początek maja cisza

@Ubsowiec

Zdarza się pewnie budżet już został rozszarpany.

Nobody
@Jasio

Ta firma jest po prostu niepoważna i tyle. HR w niej ma głęboko gdzieś nawet jak ktoś chce zmienić dział. Próbowałem i wiem że nie odpisują nawet własnym pracownikom o tym co się dzieje i jaka decyzja była i dlaczego. Nawet zapytanie wprost o tym co się dzieję z moją rekrutacją do innego dziełu mi nikt nie odpisał.

Kamila

W tym momencie trawaja szczepienia młodych ludzi w kraju, czy w związku z tym, wiadomo cos o powrocie pracowników do biura?

MAKAPAKA

Czy UBS oferuję umowę na czas nieokreślony od razu, ,czy najpierw na trzy miesiące, a następnie na czas nieokreślony ? Widełki na AO możliwe 14k przechodząc z innej firmy ?

Atomek
@MAKAPAKA

Umowa na czas nieokreślony podpisywana jest po wygaśnięciu 3-miesięcznej umowy na okres próbny. Na AO do 14k raczej nie dobijesz, nastawiałbym się bardziej na 12k, choć dużo zależy tutaj od działu.

Julka
@Atomek

Hej, a jeśli chodzi o stanowiska finansowe, ewentualnie AML z niemieckim? Czy z 4 letnim doświadczenie w korpo, biegłym niemieckim i dobrym angielskim mona liczyć na 10 tys brutto?

Dudeeee
@Atomek

Ja w styczniu 2020 zacząłem pracę na ranku AO i dostałem 12k brutto. Z tego co wiem dostałem maks na dana chwilę, ale wiadomo - rynek w Polsce jest bardzo dynamiczny i wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie. Wszystko jest determinowane sytuacją na rynku w danej chwili. Firma ogólnie jak dla mnie jest strzałem w 10! Wiadomo, nie ma miejsc idealnych, ale zdecydowanie jest więcej plusów niż minusów. Firma bardzo dba o pracownika, a management (przynajmniej u mnie) jest rewelacyjny - konkretny i bardzo pomocny. Pracowałem juz w kilku korporacjach, ale ta jest zdecydowanie daleko z przodu przed poprzednimi firmami - pod każdym względem. Szczerzę polecam UBS!

Ala
@Dudeeee

A dział IT czy finansowy?

Dudeeee
@Ala

Group Technology ;)

Jolanta

Czy po rozpoczęciu pracy w UBS w Polsce, istnieje możliwość przeniesienia do oddziału za granicą? Jeżeli tak to na jakich warunkach, czy ktoś z Was był w takiej sytuacji?

Wololo
@Jolanta

Będziesz miał szczęście jeśli twój manager nie będzie robił problemów kiedy po 18 miesiącach spróbujesz zmienić zespół w Polsce. Pamiętaj że przed kierownikiem niema żadnych tajemnic. HR natychmiastowo donosi na pracownika który wysłał CV na stanowisko w innym dziale.

Mam rozmowę na stanowisko Access Control and Risk Reporting Specialist. Orientuje się ktoś może czy rozmowa będzie w całości po angielsku? Jakich pytań można się spodziewać? Będę wdzięczna za informację.

Pomoże ktoś?

Koziolek

Hej, mialaś już rozmowę?

@Koziolek

Jaki rank ma Financial Crime Reporting Specialist? Na jakie wynagrodzenie można liczyć?

Odp
@.

Zwykle rozmowy są po angielsku. Ja miałam dwie rekrutacje do UBS, raz z managerem z Krakowa w całości po angielsku, a na drugie stanowisko to był miks polski+angielski+niemiecki, później rozmowa z managementem ze Szwajcarii w całości po niemiecku. Oczywiście to było do działu gdzie potrzebny był język niemiecki i dodatkowo angielski. Trzeba patrzeć w ogłoszeniu, jakich języków wymagają i na pewno zostaną one zweryfikowane na rozmowach :)

Musli
@Odp

A możesz coś podpowiedzieć na jakie tematy po niemiecku? Luźna rozmowa czy jakieś specjalistyczne słownictwo?

Willing to relocate
@Odp

Jak Ci się udało przejść do CH? Tez próbuje ale odrzucają moje CV, nawet na dokładnie takie samo stanowisko, na którym byłam wcześniej. Z jakiego działu do jakiego przeszłaś w CH?

Ba bank

Czy w UBS są roczne podwyżki inflacyjne? Na jakim poziomie? Od czego zależą?

nobody
@Ba bank

"Podwyżki" 2021 były rzędu 3%, czyli poniżej oficjalnej inflacji pomimo rekordowych zysków firmy :) Zależy od widzimisię managera.

anybody
@nobody

Za formę podwyżki uznano widać ciastka świąteczne wysłane pracownikom pocztą.

@Ba bank

Moja podwyżka w tym roku = 0% mimo pracy po 12h na dobe przez długi czas i ratowanie projektu, z którego kazdy ucieka po kilku miesiącach (GRC), myślałem że chociaz docenia ze zostałem z nimi ale niestety.

Ex

Oj to GRC ma już tragiczna opinię... :) Strasznie śmieszny dział, nie robią absolutnie nic ważnego a mają takiego kuga w (usunięte przez administratora) i mega presję jakby ratowali świat - przynajmniej wg managementu

Pytanie21

Cześć. Jak wyglądają widełki na gradach EE i AO?

N/A
@Pytanie21

W it ee up to ~10k , ao ~16k + transportation, ad ~23k + transportation. Maksy.

zain

Witam, Mam pytanie odnośnie znajomości języka angielskiego. Jaki minimalny poziom języka jest wymagany, aby móc aplikować? Wystarczy B1? Czy są jakieś stanowiska, gdzie język obcy jest potrzebny w małym stopniu? Proszę kogoś o odpowiedz. pzdr

@zain

Jak dasz radę na rozmowie to wystarczy próbuj !

Ramss

Hej jestem na ostatnim roku matematyki finansowej na jednej z popularnych uczelni. Studia są naprawdę interesujące (procesy stochastyczne, model Blacka-Scholesa, ryzyko kredytowe, inżynieria finansowa itp. ), "liznąłem" VBA, Pythona czy R'a. Myślę że są to rzeczy które nie każdy może robić i potrzebna jest spora wiedza matematyczna, pytanie tylko czy jest to wiedza pożądana w tego typu instytucjach i jeśli tak to na jakie wynagrodzenie można liczyć zaraz po studiach bez żadnego doświadczenia? Najpierw jakiś obowiązkowy staż?

Tolkien
@Ramss

Czesc, Zerknij moze na Evidence lab

odp
@Tolkien

jak evidence lab to jedynie data science, generalnie quantitive stanowiska i inne data science teamy w UBS powinny spełnić oczekiwania, ale po 'liźnięciu' R i Pythona i świeżo po studiach średnio widzę dostanie się tam.

Poszukiwacz

Cześć, mam pytanie o wymagania językowe na stanowisko Accounting and Financial Reporting Specialist, czy w pracy na tym stanowisku trzeba używać języka w mówię? Wiadomo że na rozmowę w języku angielskim się przygotuje. Na chwilę obecną mój poziom języka oceniam na b1 , większość rzeczy rozumiem z napisać po angielsku też dam radę ale jeżeli o komunikację to średnio . Zastanawiam się czy w pracy sobie poradzę , proszę o opinie

Odpowiedź
@Poszukiwacz

Nie znam tego stanowiska, ale z tego co widzę raczej na wszystkich stanowiskach min. B2 jest wymagane, a C1 będzie jeszcze lepsze. Przydaje się znajomość biznesowego angielskiego. Trzeba umieć się porozumieć z szefostwem i współpracownikami z innych krajów, czasem też szef jest obcokrajowcem albo osoba, która szkoli. Możliwe, że dla stanowisk, gdzie głównym językiem jest niemiecki wymagania co do poziomu angielskiego są trochę inne.

Czy ciężko jest dostać się do UBS? Czy polecenie przez kolegę daje większe szanse? Może ktoś podac jakieś wskazówki jak dostać pracę?

Zostaw merytoryczną opinię o UBS - Kraków

• Jak się pracuje w UBS?

Zobacz opinie na temat firmy UBS tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 421.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w UBS?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 144, z czego 12 to opinie pozytywne, 55 to opinie negatywne, a 77 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy UBS?

Kandydaci do pracy w UBS napisali 12 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

UBS
2.3/5 Na podstawie 405 ocen.
  • Krakowska 280
    32-080 Kraków