Opinie o UBS w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie UBS. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie UBS o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT - hosting stron internetowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o UBS w Kraków

LDN

Hej, aktualnie pracuje w Londynie za okolo £60k rocznie z bonus okolo £70-75K jako Entry level Analyst. Myslalem zeby do Polski sie przeprowadzic i moje pytanie na ile moge liczyc na Entry Level z 13m experience i Angielski Polski bilingual?

@LDN

@LDN Informowanie o tym, ile zarabiasz w Londynie jest bez sensu, bo to miasto ma zupełnie inne przeliczniki kosztów i zarobków niż Kraków. Nie napisałeś też o jakie stanowisko/dział chodzi. W niektórych działach, gdzie wymagana jest np. zaawansowana wiedza matematyczna, zarobki są dużo wyższe niż na prostszych, typowo operacyjnych stanowiskach. Jeśli chcesz się dowiedzieć ile mniej więcej możesz zarabiać w Krakowie, to wystarczy poświęcić około 10 minut i poczytać wcześniejsze posty na tym forum. Temat widełek płacowych był poruszany wielokrotnie :)

LDN
@Adam

Ma sens bo jak nie bedzie wiecej niz £50k to zostaje w Londynie a przelicznik mnie nieinteresuje wykonuje prace I tyle oczekuje, trzeba znac wlasna wartosc. Interesuje mnie tylko FO czyli IBD, AM albo S&T

IT expert
@LDN

Zostań w Londynie, w Polsce nie jesteś potrzebny.

IT Inexpert
@IT expert

Ty lepiej idz komus napraw outlook albo excel a nie tutaj siedzisz

hhyyfd

Cześć, czy są jakieś zauważalne różnice pomiędzy dywizjami, do której się trafia? Czy jest to, z perspektywy pracy na co dzień, raczej nieistotne? Mam na oku dwie podobne pozycje, ale osadzone w różnych dywizjach, stąd moje pytanie. Z góry dziękuję za odpowiedź!

@hhyyfd

Można by rzec że każda dywizja to osobna firma Jak to w korpo są wspólne elementy ale raczej operacyjne. Jakie to brygady ?

hhyfd
@Jasio

Chodzi mi o ewentualne różnice między stanowiskami o podobnym charakterze w Group Functions oraz Investment Bank

magoo

Czy ktos startowal na role Client Data Maintenance Analyst? Jak wyglada rektutacja?

s

Cześć :) czy ktoś jest w stanie powiedzieć coś więcej o stanowisku Business Risk Analyst i jakie jest wynagrodzenie na start na tym stanowisku? Dzięki!

Serdel
@s

Życie Ci niemiłe? chcesz po roku rzucić się do Wisły albo wpaść w głęboką depresje?

@s

widac lubisz Risk jak chcesz przyjac to prace

s
@s

Możecie rozwinąć swoje myśli? Nie znam firmy ani warunkow tam panujących.

magoo
@s

czy wiesz moze cos wiecej na ten temat :)?

Asia
@magoo

Kiedy będzie powrót pracowników do biura?

Staż

Bardzo nieprofesjonalna rozmowa rekrutacyjna. Pierwszy telefon - pani z HR miła, pytania typu, czy jestem zainteresowany zostaniem w UBS po stażu, ile godzin chcę pracować. Telefon umawiający na rozmowę - ta sama pani, nie było problemu z wybraniem dogodnego terminu. Rozmowa - miało być 2 rekruterów, przyszedł tylko pan z Indii, nic nie wspomniał o braku drugiej osoby. Po jego pokoju cały czas chodziły różne osoby, ktoś nawet wziął gitarę. Był hałas. Potem na łóżku siedziała dziewczyna, która patrzyła na mnie, słuchała odpowiedzi. Wyglądała na zniecierpliwioną i ewidentnie chciała, żeby rekruter się pospieszył. (Była przygotowana do wyjścia, trzymała torebkę.) Następnym etapem miała być rozmowa z managerem, zrezygnowałem z dalszej rekrutacji.

Pytania tylko techniczne. Część pytań była normalna, dużo dziwnych i mocno specyficznych, pytania o wzory matematyczne, konkretne funkcje, których normalnie nigdy się nie używa. Uważam, że pytania były przesadzone jak na pozycję stażową za 27 zł za godzinę. Oferowali umowę zlecenie i pracę tylko stacjonarną.

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy .NET -Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card
logo firmy PHP Backend Developer
Anton

Brałem udział w rekrutacji do działu IT. Tragiczne nastawienie Pana z działu do którego kandydowałem, który szuka jak by tu zagiąć kandydata, samemu nie mając żadnej wiedzy:) Już prawie byliśmy na etapie pytania jakim chcę być owocem, widać czasu trochę zbrakło. Już po chwili okazuje się że Panu nie pasują moje widełki, i najchętniej zatrudniłby mnie (ze specyficzną wiedzą z danego działu i kilkoma latami w nim doświadczenia), jako juniora na EE, de facto oferując połowę stawki którą podawałem składając CV na to stanowisko. Po co zapraszać na rozmowę kandydata który ma oczekiwania powyżej widełek na tym stanowisku? W trakcie rozmowy wyszło na jaw że samo stanowisko nie jest za grosz techniczne - ot tworzenie papierologii dla biznesu, pod nazwą stanowiska która sugerowałaby rzeczywistą pracę z narzędziami IT. Nie dajcie się zwieść szumnie nazywanym stanowiskom w tej firmie - okaże się że to jakaś klepanina.

zainteresowany

Czesc, czy ktos moze sie podzielic jak wyglada rekrutacja do IG monitoringu? Czy ktos moze podeslac jakies informacje o tym stanowisku i jak atmosfera w teamie?

nowa
@zainteresowany

hej, podbijam pytanie. temat tego zespolu jeszcze chyba nie byl poruszany. warto probowac czy lepiej odpuscic?

Lucyna
@nowa

A czy wiadomo kiedy pracownicy wrócą na stałe do biur?

Ss

Do jakich dzialow jest sens aplikowac majac dosiwadczenie jako fund accountant w State Street?

Ss
@Ss

Podbijam prosbe o odpowiedz

Ad.
@Ss

Operacyjnych

pvgff

1. Czy laptopy, które spłaca UBS zostają potem na własność użytkownika nawet po odejściu z firmy? 2. Co mniej więcej obejmuje pakiet medyczny albo jaki jest to konkretnie typ jeśli ktoś wie? Będę wdzięczny!

jan paweł drugi papież
@pvgff

Odnośnie laptopów - tak, to twój laptop, a UBS Ci go co miesiąc amortyzuje w wypłacie. Ja np. nie kupowałem żadnego laptopa, tylko zadeklarowałem swój gamingowy laptop kupiony 2 lata temu xD Bo można i tak.

@jan paweł drugi papież

Jest jakiś górny pułap cenowy, do którego zwracają za zakupiony sprzęt? Laptopy gamingowe z reguły tanie nie są.

Greek
@2137

Standard to 3k PLN czy 3.5. Nie ma granicy ale przy wyższych kwotach potrzeba więcej aprovali

OoO

Czesc, Czy jest ktos w stanie podrzucic jak wygląda rozmowa rekrutacyjna na stanowiska finansowe, tj jest o co np pytają? i dodatkowo jakie są widełki na różnych rolach w finansach?

nowa12

Czesc, czy ktos moze sie podzielic opinią nt testow excela jak wygladaja oraz przykładowe pytania z dziedziny finansow (treasury, sprawozdania finansowe)na rozmowie rekrutacyjnej? Czy polecacie dzial treasury (rola Business analyst)?

Wojtek

Żeby nie powtarzać co już zostało napisane. Ilość minusów przeważa plusy, które zresztą maleją z dnia na dzień niestety. Management w dziale IT na tragicznym poziomie, nie wie jak jest w innych działach ale IT to dramat.

Lol
@Wojtek

Management jest odpowiedni do głównego wymogu: LDN nie che nikogo kto ma jaja i umie powiedzieć "nie".

Jasio

Dość specyficzny polski oddział. W sumie nie ma żadnego R&D tylko utrzymanie dość leciwych polatanych tysięcy linii kodu. Można by rzec że programiści to wdrożeniowcy. Jako inżynier przygotuj się na monetyzacje swoich zdolności z zastrzeżeniem że jak za długo pośpisz to znajdziesz się w ogonie. Więc mamy linie produkcyjna z poganiaczami. Łańcuch cały na zewnątrz stąd słaba decyzyjność na miejscu wynikająca zapewne z tego że tutaj nie wypracowano znaczących produktów dla firmy więc ciężko o zaufanie. Polecam dla seniorów pragnących zakończyć swoją karierę.

@Jasio

Potwierdzam. Pracowałem 2 lata, programowałem normalnie może z 2 miesiąca. Reszta to bieganie z taczkami na supporcie którego miało prawie nie być.

Mona

Macie może jakieś informacje o stanowisku senior financial reporting Analyst? Mam doświadczenie 4 lata na takim samym stanowisku w innej firmie. Jaką pensje mogę zaproponować?

Czy ktoś się orientuje kiedy planowany jest powrót do biura z pracy zdalnej?

Zbyszek

Uwaga!! firma w tym roku wymaga aby podawać z kim się pracuję w tym samym mieszkaniu na home office. Podczas gdy ani regulamin pracy ani umowy o prace nie zostały zmienione. Pacownikom wydaje się, że UBS nie ma prawa budowac sobie bazy danych kto z kim mieszka. Zgłoszone do UODO, EC i kilku gazet krakowskich - może być całkiem ciekawie.

@Zbyszek

Znajomemu mówią aby pracował podczas L4, jedna koleżanka pracuje 80-100h tygodniowo. Ta firma ma głęboko gdzieś prawo i tyle.

potwierdzam
@Zbyszek

podczas jednego calla za moimi plecami przeszedł chłopak - poprostu przeszedł i dostałam reprymendę od TL ze moje środowisko pracy powinno byc bardziej profesjonalne !!! To może niech UBS kupi mi pięciopokojowe mieszkanie wtedy nie bedzie problemu !

@potwierdzam

Człowieku, ta firma działa tak że ciągle musisz przepraszać i ciągle masz mieć poczucie winy. Wtedy więcej będziesz pracował i bał się doprosić o swoje.

Alex

Brak podwyżek inflacyjnych, bonus żenada 4% A jak u was ?

Ofiserek
@Alex

U mnie to samo, zero podwyżki inflacyjnej, a bonus na podobym poziomie, ok 4%. Zawiodłem się, myslałem, że podwyżka inflacyjna to standard w takich firmach, a tu niespodzianka! Bonus też myślałem, że będzie na poziomie ok 10%. No coż, chyba poprzedni pracodawca mnie trochę zepsuł tymi corocznymi podwyżkami inflacyjnymi i super bonusem na poziomie ok 15% :D Ale wiadomo, lepsze to niż nic! Także doceniam! No i tygodniówka we wrzesniu w prezencie za dobre wyniki - miły gest!

jan paweł drugi papież
@Alex

Czy my pracujemy w tej samej firmie? Podwyżka 8,8% od miesięcznej wypłaty, bonus 10.2% rocznej. Rank AO, Evidence Lab,brak znajomości wyżej i brak włażenia w (usunięte przez administratora) komukolwiek.

Bernard
@jan paweł drugi papież

To tylko potwierdza jak wygląda polityka płacowa w UBS - dalego jej do równości, sprawiedliwości - liczy się jak głęboko komuś wjedziesz...

@jan paweł drugi papież

Bonus 1.5% rocznej, podwyżka 3%. Co Ty na to?

miśka

w HRach pracuja specjalne zespoły do podkrecania oceny na internetach pewnie bez nich UBS miałby 0 gwiazdek !

Bart

Odradzam wszystkim prace w Operacjach w UBS . Koszmar , toksyczna atmosfera , ciagłe eskalacje , (usunięte przez administratora) , nie osiagalne deadliny i team leaderzy z przypadku . Nie przyjmuj propozycji pracy z tamtąd !!!

On
@Bart

Niestety osoby zarządzające pracą kompletnie na zarządaniu się nie znają.. co ciekawe to głównie kobiety (mało logiki w decyzjach, wszystko na ostatnią chwilę, zero motywowania pracowników, podejście typu "wciskaj nogą a nóż się uda") UBS to koszmar w porównaniu do innych pracodawców na rynku..

Były
@Bart

Team Lead w UBS to zawsze jakiś przypadkowy jeleń któremu bez zwiększenia pensji zwiększyli obowiązki bo to jest przecież "great opportunity".

MH

Mysle ze o podejsciu do osob ktore aplikują najlepiej opisze ta sytuacja: CV wysłane, data: 15 grudnia 2020, obecny status aplikacji (na dzien 31 marca 2021): Status: We're reviewing your application – stay tuned. - 15-Dec-2020 :))))

MAnsen
@MH

Dokładnie to samo u mnie. CV wysłane na dwie pozycje pod koniec lutego. Status "We' re reviewing your application"- a mam 4 lata doświadczenia z korpo w bankowości plus jeden niszowy język. Niepoważna firma.

@MAnsen

Moim zdaniem dużo otwartych pozycji to czysta fikcja.

Nobody

Moim zdaniem firma cichaczem przekazuje projekty do kontraktorni a kierownictwo ukrywa realną skalę tych posunięć.

@Nobody

A jaka to realna skala ? Oficjalnie by odciążyć zespoły i wykorzystać to nowych produktów, ale za niedługo się okaże.

Nobody
@Jasio

Mój zespół tak odciążają że ludzie uciekają, ale nikogo z kierownictwa to nie obchodzi - pracy jest coraz więcej.

Jolanta
@MH

Na początku nie zauważyłam różnicy w latach:) Rozumiem Twoją opinię o UBS. Zdradzisz na jakie stanowisko aplikowałeś i jakie oferowali warunki?

Jolanta
@MAnsen

@MAnsen, być może nie szukają pracowników, a jedynie budują bazę kandydatów (takie praktyki zdarzają się w niektórych firmach). Czy jest tutaj ktoś, kto dołączył do zespołu UBS w przeciągu ostatnich miesięcy?

On
@Nobody

Obecnie dokładnie tak jest. Co więcej UBS wystawia lipne oferty na zewnątrz mając już kandydata z wewnątrz :) w życiu na taką ofertę sie nie dostaniesz: po otrzymaniu emaila z potwierdzieniem złożenia CV odczekują 2-3 miesiące i wtedy anulują ofertę albo piszą, że mają kogoś innego.

Były
@On

Mi zablokowali zmianę działu. Musiałem się zwolnić. Firma coś tam gada o szacunku do człowieka w swojej propagandzie. Realnie to jest typowe sz..bo w którym pracownik z Polski jest często traktowany jako ostatni kmiot.

zero

moja ocena po dwóch latach pracy to 0/5 gwiazdek .

tttt
@zero

mógłbyś rozwinąć? Chętnie się czegoś dowiem od kolegi prawdopodobnie z innego działu :)

Zostaw merytoryczną opinię o UBS - Kraków

• Jak się pracuje w UBS?

Zobacz opinie na temat firmy UBS tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 420.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w UBS?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 143, z czego 12 to opinie pozytywne, 55 to opinie negatywne, a 76 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy UBS?

Kandydaci do pracy w UBS napisali 12 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

UBS
2.3/5 Na podstawie 405 ocen.
  • Krakowska 280
    32-080 Kraków