Opinie o UBS w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie UBS. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie UBS o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT - hosting stron internetowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o UBS w Kraków

czyzdalnie

Czy UBS dalej pracuje zdalnie ? Jeśli tak to do kiedy może się to utrzymać i czy nawet po powrocie do biura pracownicy mają możliwość częściowej pracy zdalnej?

Adrian2347
@czyzdalnie

Tak. Praca z domu ponoć ma zostać w systemie rotacyjnym. No tydzień w biurze tydzień z domu.

xdacd

Na jakie zarobki można liczyć na stażu w UBS?

Xx
@xdacd

25 złotych stawka podstawowa, 31 złotych wyższa. Wyższa jest zarezerwowana głównie dla osób technicznych lub osób z doświadczeniem/ dodatkowym językiem.

Amona

Jaka kwota realna dla osoby z 4 letnim doswiadczeniem w state street?

Stażysta

Hej, Na jakie kwoty można liczyć w Asset Management po przejściu ze stażu na umowę (EE)? Czy mniej niż 6k brutto dają? Na pewno nie ma możliwości negocjacji zarobków.

dvgdhd
@Stażysta

ze stazu na EE to jakies 5.5-5.7

Staż

Bardzo nieprofesjonalna rozmowa rekrutacyjna. Pierwszy telefon - pani z HR miła, pytania typu, czy jestem zainteresowany zostaniem w UBS po stażu, ile godzin chcę pracować. Telefon umawiający na rozmowę - ta sama pani, nie było problemu z wybraniem dogodnego terminu. Rozmowa - miało być 2 rekruterów, przyszedł tylko pan z Indii, nic nie wspomniał o braku drugiej osoby. Po jego pokoju cały czas chodziły różne osoby, ktoś nawet wziął gitarę. Był hałas. Potem na łóżku siedziała dziewczyna, która patrzyła na mnie, słuchała odpowiedzi. Wyglądała na zniecierpliwioną i ewidentnie chciała, żeby rekruter się pospieszył. (Była przygotowana do wyjścia, trzymała torebkę.) Następnym etapem miała być rozmowa z managerem, zrezygnowałem z dalszej rekrutacji.

Pytania tylko techniczne. Część pytań była normalna, dużo dziwnych i mocno specyficznych, pytania o wzory matematyczne, konkretne funkcje, których normalnie nigdy się nie używa. Uważam, że pytania były przesadzone jak na pozycję stażową za 27 zł za godzinę. Oferowali umowę zlecenie i pracę tylko stacjonarną.

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy .NET -Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card
logo firmy PHP Backend Developer
Ola

@Kriss no właśnie? Może ktoś podpowie, proszę:)

Kriss

Hej, jakie zarobki mozna oczekiwać jako risk Control specialist? Jestem po ekonomii. Dzięki!

Jasiu

Jaki jest w UBS travel allowance dla ranków DI oraz ED ?

Wojtek

Czy w Krakowskim UBS jest jakiś dział który zajmuję się analizą fundamentalną spółek? Jeśli tak to jakie wymagania trzeba spełnić?

Jacek
@Wojtek

Tak - jest dział equity reserch. Wymagania, w zależności od oferty.

Wojtek

Corporate Actions Team ( Operations)- Na stronie UBS widze dwie oferty pracy do tego dzialu jedna na stanowisko CA specialist (late shift),druga Securities Specialist (A0) godziny pracy 8-16. Opis stanowiska/ wymagania sa niemal identyczne, wiec pierwsze pytanie czym te dwa stanowiska sie róznią, poza tym ze jedno jest EE a drugie AO ? I ogl chcialbym poznac opinie na temat pracy w tym teamie bo wiem ze w korpo miedzy teamami warunki pracy atmosfera ilosc obowiazkow moga byc bardzo rozne. Chodzi mi o to czy osoba pracujaca wczesniej w innym korpo interesujaca sie rynkami finansowymi, majaca wiedze na temat EQ, FI procesowania CA bedzie mogla tam normalnie pracowac. Czy panuje tam wieczny choas nikt nic nie wie i ogl dzialadnie od przypadku do przypadku ?:D Jak wyglada proces wdrozenia pracownika? Czytalem ze nowe osoby nie sa zbytnio szkolone z obsłógi wewnetrznych systemów co wydaje sie byc absurdem ale chcialbym poznac opinie osob ktore znaja sprawe od srodka.

N
@Wojtek

tez mnie interesują te pytania

@Wojtek

Ponawiam pytanie, czy ktoś się orientuję jakie są warunki pracy w dziale operations?

nie polecam

gonitwa i chaos

Polecam
@nie polecam

Jak ruszy wszystko owszem! Każdy jest ważny a jak nie jest ważny zostawia deser na koniec :D a później wow tyle :) !!!

@Polecam

Co masz dokładnie na myśli pisząc jak ruszy wszystko?

jaktojest?

jesli dolaczylem w sierpniu 2020 do UBS, a okres podwyzek jest w lutym 2021, to czy jest szansa ze zalapie sie w 2021, czy dopiero szansa w lutym 2022...? czy jest cos takiego jak podwyzki inflacyjne ?

Tymon
@jaktojest?

Nie otrzymasz podwyżki z początkiem 2021, lecz dopiero w następnym roku.

pp
@jaktojest?

dostaniesz normalnie podwyżkę w sierpniu 2021, wtedy kiedy je przyznają. jeśli chodzi o bonus roczny to również, ale odpowiednio pomniejszony (luty 2021).

Filip
@pp

Nie przyznaa podwyzek w sierpniu

Nel
@pp

Ja też dołączyłam w ciągu roku. Czyli trzeba czekać do kolejnego roku na podwyżki, czy faktycznie po roku coś może być? Na razie słyszę sprzeczne informacje:)

ksks

firma która notuje miliardowe zyski netto każe zakupić laptopy do pracy koszt pracownika. przepisy chyba mówią co innego w tej sprawie śmieszna firma.

Filip
@ksks

Nie jest na koszt pracownika- dostajesz zwrot w ratach za sprzet

Ma ktoś opinie o pracy w PMO? Jakie wynagrodzenie jest tu osiągalne? Dwa lata doświadczenia + ang, niem B2/C1.

Dana

A jakie są zarobki jako change risk assesstment specialist? Czy praca na tym stanowisku jest ciekawa?

Sbu

Hej, orientujecie sie w jakich dzialach zaczyna sie prace przed, lub najpozniej o 8?

qolo

w dziale ochrony

@qolo

Czyli tylko ochrona moze liczyc na rozpoczecie pracy o ludzkiej porze. Znamienne dla korpo piekielka

Zaskoczony
@Sbu

O kurcze, są jeszcze ludzie którzy wstają z kurami.. (myślałem ,że odeszli wraz z PRL) ja nigdy w pracy nie stawiłem się przed 9 i typowe 9to5 jest dla mnie jedyną poważną opcją..

@Zaskoczony

Majac male dzieci jednak lepiej zaczynac i konczyc prace odpowiednio wczesniej

Abcd
@Sbu

Czyli nie ma ruchomych godzin pracy, trzeba zaczynać o 9 i wszyscy tak pracują?

HR zaczyna czasem nawet około 7

Zainteresowana

Czy mogłabym prosić o info jakie są faktycznie warunki pracy w firmie i benefify? - godziny pracy - czy są elastyczne? - czas pracy 8h czy 8h30min? - kwestia laptopów - to prawda, ze każdy ma pracować na własnym sprzęcie? Czy coś się zmieniło w tej kwestii? - podwyżki inflacyjne, bonusy, czy są? - nadgodziny do odbioru czy do wypłaty? - czy praca póki co w pełni zdalna? Mówią coś o powrocie do biura? - jakieś inne plusy/minusy?

@Zainteresowana

1. zależy od teamu, generalnie w umowie masz elastyczne. osobiście mam normalnie wybór przychodzić kiedykolwiek 7-9:30, ale jeśli akurat będzie team który współpracuje z np. Chinami i będzie codzienna konferencja z nimi o 8:30... no to takie już nie do końca elastyczne. tak więc - zależy. 2. 8:30 3. Tak, każdy ma pracować na własnym sprzęcie, dostajesz za to dodatek do pensji (niski). Niedługo się to może zmienić, ale prędzej na zachodzie niż w Polsce. 4. Są, zarówno podwyżki jak i bonusy/premie roczne. 5. I to i to. Zasada jest, że masz wybrać, ale przy luźniejszym managerze który nie zwróci na to uwagi, zostaną Ci wypłacone pod koniec okresu rozliczeniowego. Są takie 3 w roku. 6. W pełni zdalna, nie mają ciśnienia żeby wracać, a zwłaszcza do Zabierzowa. Powrót będzie raczej dopiero do nowego biura na Fabrycznej, ostatnie teamy tam wchodzą coś koło końca sierpnia albo lipca. Jak dla mnie spoko, zwłaszcza porównując z korpo pokroju state street czy capgemini, ale co team to inaczej i czytając też tutaj niektórych oczekiwania co do pracy..

Zainteresowana
@od 2018

Dziękuję pięknie za wyczerpującą odpowiedz

Firma żenada, wszyscy z kijami w tyłkach, bezsensowny dress code. Atmosfera taka, ze można ciąć nożem - wszyscy nawzajem sie obgadują, patrzą na siebie podejrzliwie, tworzą jakieś dziwne grupki wzajemnej adoracji. Jeśli dobrze trzymasz z managerami to masz awansik inaczej zapomnij, a już nie daj boże spojrzyj krzywo na kogoś z kółeczka directorów, albo powiedz jedno niewłaściwe słowo to masz przerąbane - właściwie możesz szukać miejsca w innym dziale :) O prace zdalną nie można było sie doprosić (jedyny plus covida), managerstwo ma wywalone na to czy masz wlaściwe dostępy czy nie - radź se sam. W ogóle warunki dostania awansu są jak dla mnie bardzo dziwne i średnio zrozumiałe. Dodatkowy minus to brak możliwości przejścia na wyższy rank przy rekrutacji wewnętrznej. Tragiczny dział HR, takiego (usunięte przez administratora) na kółkach nie ma chyba nigdzie indziej. Ogólnie nie polecam, no chyba że jesteś korposzczurkiem gotowym na podlizywanie się managerom każdego dnia.

Obecny pracownik

Chyba pracujemy w dwóch różnych firmach w takim razie;) W ciągu 9 lat pracy w tej firmie z "kijem w (usunięte przez administratora) u kogoś spotkałem się tylko raz. Jeśli chodzi o atmosferę, to też nie wiem za bardzo o co chodzi. Od samego początku wszyscy byli dla mnie mili, nadal są, nie ma to związku z rankiem, na którym się znajduję. Anyway, bardzo współczuję doświadczeń w takim razie. Pamiętaj, że atmosferę tworzą głównie pracownicy, więc jak ktoś wkracza do tej firmy z całym inwentarzem roszczeniowości i nierealnych wymagań, to ma bardzo twardy upadek. Bardzo interesuje mnie kwestia "tragicznego działu HR" wspomnianego przez Ciebie, bo tutaj również mam bardzo dobre doświadczenia. Może po prostu wystarczy być miłym dla ludzi, wymagać dużo od siebie, a mało od otoczenia i wszystko się ułoży?;-) :-) :-)

Xx

Przecież nie ma już dress codu

nana

Mam pytanie odnośnie podwyżek - jak często są podwyżki i w jakiej procentowej wysokości? Mam na myśli sytuację bez awansu.

Perez
@nana

Chyba podwyżki ciśnienia.

Nana
@Perez

Wiem jakie są realia, że najbardziej się opłaca po prostu zmieniać firmę. Ale mimo wszystko jakby ktoś udzielił merytorycznej odpowiedzi, byłoby miło:)

men
@Nana

Podwyżki przyznawane są raz do roku w lutym. Domyślnie prawie każdy (przynajmniej na niższych rankach) otrzymuje około 5%, natomiast jeżeli masz dobrego i ogarniętego szefa, który dba o pracowników to jest on w stanie wynegocjować nawet 30%, przy czym to on musi o to zawalczyć z HRami. Jeżeli masz Line Managera polaka to raczej zapomnij :) Tajemnicą poliszynela jest że raz na kilka lat w Polsce uruchamiany jest dodatkowy proces przyznawania podwyżek w środku roku (sierpień/wrzesień) gdzie wybrani mogą liczyć na dodatkowe 10-20%.

@men

u mnie podwyżki są co roku w sierpniu, a w lutym bonus roczny, ale kolega widzę chyba gdzieś indziej pracuje.

Kiedy można spodziewać się informacji o awansie na wyższy rank? Czy jak dotychczas nie została wysłana to nie można liczyć na awans w lutym?

Dzordz

Polityka awansów jest żałosna. Niby powinieneś zostać w połowie roku poinformowany, że zostałeś nominowany do awansu, niektórzy managerowie przestrzegają tego, inni nie. Tak. Zwany "communication day" ma miejsce w lutym i wtedy dopiero dowiaduje się człowiek o awansie lub nie. Nie można awansować w innym momencie roku. Aplikowanie do innych działów na wyższe pozycje oznacza przejście na niższa pozycje i liczenie na szczęście że w czasie communication day uda się uzyskać awans w nowym dla siebie dziale. Nie polecam.

Ala
@Dzordz

A jak wygląda kwestia ocen rocznych i ich wpływu na awanse/podwyżki? Ma to jakieś znaczenie, jaka jest skala i czy jest jakiś standard?

@Ala

ocena 4 na rocznych to indykator, że chcą Ci dać awans i dostaniesz go teraz, albo za rok.

Hrka

Czesc, posze o opinie o stanowisku Hr Operations Specialist? Na jakie wynagrodzenie mozna liczyc po 1,5 pracy w State Street (finanse)?

@Hrka

Po 1.5 roku w SS zapewne 15.000/20.000.

tomek

myślę, że ok 22000 brutto jak jesteś dobra(y) to może 30k brutto

@tomek

A tak na poważnie?

Valeto
@Marcin

Prze to firma wiec na poważnie i bogato :)

@Valeto

No dobra, pośmialiśmy pozartowalismy a tak serio?

pytanie

A jaka firma robi background check dla UBS?

N
@pytanie

hej, jaka firma robi background check dla UBS?

kandydat

ktos cos w tym temacie?

pytanie
@pytanie

jak wygląda background check w tej firmie?

Xxx
@pytanie

Firma z Katowic. Weryfikują pracodawców, wykształcenie itp. Nic strasznego, jak się nic nie ukrywa

Zostaw merytoryczną opinię o UBS - Kraków

• Jak się pracuje w UBS?

Zobacz opinie na temat firmy UBS tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 419.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w UBS?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 142, z czego 11 to opinie pozytywne, 55 to opinie negatywne, a 76 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy UBS?

Kandydaci do pracy w UBS napisali 12 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

UBS
2.3/5 Na podstawie 405 ocen.
  • Krakowska 280
    32-080 Kraków