Opinie o UBS w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie UBS. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie UBS o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT - hosting stron internetowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o UBS w Kraków

Bolek0793

Trade & Processing Specialist- zastanawiam się nad zaaplikowaniem. Ktoś może powiedzieć jakąś opinię na temat tego stanowiska?

Caravaggio

Hej, ile teraz wynosi „dodatek transportowy” dla AD?

MK
@Caravaggio

Dodatek transportowy dla ranku AD to obecnie 2460 PLN brutto, płatne wraz z wynagrodzeniem.

Lombard
@MK

Piękny sposób unikania opodatkowania i zmniejszania przyszłej i tak niezbyt dużej emerytury! Przecież to powinno być karalne. Na dwóch najniższych rankach dostajesz ok. 500 zł dodatku transportowego, ale kiedy awansujesz na kolejny level (AD) to magicznie dodatek transportowy rośnie do kwoty 2460 PLN brutto a sama wypłata tylko o standardową roczną podwyżkę. Z perspektywy osoby, która pracowała w kilku innych miejscach, UBS wypada bardzo słabo pod tym względem.

AWS
@Lombard

Po przeczytaniu twojego posta z ciekawości sprawdziłem swoje paski wypłat i jak byk wydnieje że pieniądze z dodatku transportowego również są potrącane o składki społeczne oraz podatek.

Kacper

Firma działa tylko w Krakowie ?

TTT
@Kacper

Także we Wrocławiu

stażysta

Na jaką wypłatę mniej więcej mogę liczyć po przejściu na umowę EE po rocznym stażu?

Pp
@stażysta

Ok 8 tyś brutto. Dokładniej to zależy od działu

AV
@Pp

Czy w przypadku stażu półrocznego w dziale IT sytuacja wygląda podobnie?

Staż

Bardzo nieprofesjonalna rozmowa rekrutacyjna. Pierwszy telefon - pani z HR miła, pytania typu, czy jestem zainteresowany zostaniem w UBS po stażu, ile godzin chcę pracować. Telefon umawiający na rozmowę - ta sama pani, nie było problemu z wybraniem dogodnego terminu. Rozmowa - miało być 2 rekruterów, przyszedł tylko pan z Indii, nic nie wspomniał o braku drugiej osoby. Po jego pokoju cały czas chodziły różne osoby, ktoś nawet wziął gitarę. Był hałas. Potem na łóżku siedziała dziewczyna, która patrzyła na mnie, słuchała odpowiedzi. Wyglądała na zniecierpliwioną i ewidentnie chciała, żeby rekruter się pospieszył. (Była przygotowana do wyjścia, trzymała torebkę.) Następnym etapem miała być rozmowa z managerem, zrezygnowałem z dalszej rekrutacji.

Pytania tylko techniczne. Część pytań była normalna, dużo dziwnych i mocno specyficznych, pytania o wzory matematyczne, konkretne funkcje, których normalnie nigdy się nie używa. Uważam, że pytania były przesadzone jak na pozycję stażową za 27 zł za godzinę. Oferowali umowę zlecenie i pracę tylko stacjonarną.

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy .NET -Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card
logo firmy PHP Backend Developer
Majkel

Witam, Czy macie moze jakies opinie dot. pracy na stanowisku Liquidity and Funding Analyst? Warto? Jakich zarobkow mozna oczekiwac? Pozdro

Bolek0793

Dzień dobry, Na jakie zarobki można liczyć mając 4 lata doświadczenia w korporacji, z tego 3 lata w bankowości- hipoteki/ wypłata pożyczek, sprawy ogólnokredytowe. Angielski C1, dodatkowy język Norweski B2. Na jakie stanowiska ewentualnie aplikować z wyżej wymienionym doświadczeniem? Obecnie specjalista ds. procesowych w innym banku.

Patrycja

Czesc widze ze pootwierali troche wakatow do treasury. Jest tu ktos z treasury i moze powiedziec kilka slow na temat tego dzialu? Jakie beda widelki z 2-3 letnim doswiadczeniem?

Niwa

Ile można zarobić na stanowisku IT Project Management Officer w UBS w Krakowie? 5000zł netto czy więcej?

Francuz

Dwa pytania, które stanowisko jest lepsze zarobki/atmosfera Junior Market Data Application Administrator czy IT project officer czy obydwa są na Czerwonych Makach czy któraś z tych jest w Zabierzowie? Szczególnie interesuje mnie ta pierwsza posada.

J-Jone
@Francuz

Miałem okazję pracować na tym drugim stanowisku i zdecydowanie polecam. Duże możliwości rozwoju, dobre warunki finansowe i bardzo prężny zespół. Co do juniorskiej posady - kilka znanych mi osób pracuje na podobnych stanowiskach w firmie i zdania są podzielone... Powodzenia!

@J-Jone

Można przybliżyć widelki dla team leader mającego np. 7 osób w zespole A nad nim już w PL tylko jeden senior manager ?

Noe
@J-Jone

A ile można zarobić na stanowisku IT Project Management Officer w UBS w Krakowie? 5000zł netto czy więcej?

Aksuga

Jakie są obecnie widełki na AO z 4 latami doświadczenia w innym korpo? Z góry dziękuję za odpowiedź.

kandydacik

hej, czy ktoś orientuje się jaki jest okres oczekiwania na decyzję ewentualnego przyjęcia do firmy? 2 tygodnie po rozmowie kwalifikacyjnej (ostatni etep rekrutacyjny) i nadal cisza.

@kandydacik

a do jakiego działu aplikowałeś? Bo czekam już ponad 2 tygodnie na jakakolwiek reakcje na moje CV, mam doświadczenie na podobnym stanowisku a nic się nie stało ze statusem aplikacji.

@kandydacik

hej, jak długo czekałeś na pierwszy telefon od HR po wysłaniu aplikacji? I do jakiego działu aplikowałeś?

qolo
@kandydat

Oni chyba to nikogo nie zatrudniają i do nikogo nie dzwonia xd

ss
@qolo

ubs ma (usunięte przez administratora)politykę i wystawia ogłoszenia na zewnątrz mimo, że już dawno ma kandydata z wewnątrz. dostaje 10cv i nawet nie zaprasza na rozmowy. a generalnie to, że dużo osób chce tu wejść, głównie przez wysokie zarobki, wcale nie pomaga

@ss

jeśli oni tylko wewnątrz szukają, to czemu tak długo wisi ogłoszenie i nie zmieniają statusu aplikacji zewnętrznych kandydatów? Chyba wewnątrz rekrutacja przechodzi szybciej.

kandydacik
@kandydat

4 dni od złozenia CV pierwszy telefon, po 2 dniach test z excela i po tygodniu rozmowa kwalifikacyjna na kamerze

@kandydacik

a do jakiego działu aplikowałeś?

pytanie
@kandydat

podbijam. Do jakiego działu aplikowałeś?

N
@pytanie

mam status We are reviewing your CV juz w ciagu 3 tygodni i nikt do mnie nie zadzwonil.

MN
@N

a masz ten status juz po rozmowie kwalifikacyjnej?

N
@MN

wlasnie nie. do jakiego dzialu aplikowales?

aplikacja
@kandydacik

czy ktoś kto aplikował z zewnątrz i bez polecenia do działu operacji miał telefon z HR w ostatnim czasie? Moja aplikacja ma status we are reviewing your application już prawie miesiąc i nikt nie dzwonił.

Him

Cześć, aplikujac do działu procesów i IT w departamencie Global Risk , czy jako team leader na co mozna liczyć w wynagrodzeniu? Czy praca w GRS nie jest żmudna w perspektywie wieloletniej? :-)

Miszel
@Him

GRC, nie pchaj się tam, ludzie wytrzymują maksymalnie 1 rok i uciekają nawet bez nagranej nowej pracy, żeby tylko odpocząć psychicznie... zarządzają osoby "wychowane" przez tępy, surowy polski outsourcing w Capgemini 15 lat temu, life/work balance nie istnieje - jeśli masz

Manolo
@Him

GRC to jest strasznie dziwny twór w UBS, nie polecam, własie się stamtąd niedawno zmyłem. Zarządzają osoby które o zarządzaniu nie mają pojęcia lub takie, które całą swoją karierę spędziły w UBS - bardzo częsta i jedna z najgorszych możliwych opcji. Oni żyją w tak odrealnionym świecie, że osoby które jakkolwiek liznęły jakiejkolwiek innej korpo pracy łapią się za głowę. Wyprane mózgi, team leaderzy całe życie pracujący w UBS głośno mówią, że wg nich UBS to świetne miejsce do pracy i jest najlepsze na rynku w Krakowie... IT nie działa, Skype się wiesza, w Outlooku nie jesteś w stanie przeglądać maili tak się citrix tnie a co dopiero używanie jakiegokolwiek innego oprogramowania. Chore, szkoda zdrowia, nie polecam, nie pozdrawiam.

Current
@Manolo

Potwierdzam, bank niby osiąga rewelacyjne wyniki finansowe ale technologicznie to (usunięte przez administratora) i metr mułu. Nikt kto ma ambicje ponad wolno działającego Excela nie będzie zadowolony...

@Him

No dobra, ale pytanie było o widelki team leadera. Po drugie mówicie o kierownikach zasiedzialych alby z capgemini. Akurat wiem kto był by moim i jest to dział z Zurychu...A więc?

Student

Czy UBS prowadzi obecnie rekrutację na staż / praktyki? Jeśli tak, na jaką stawkę można liczyć? Czy są to zarobki wyższe niż najniższa krajowa, czy raczej nie ma na co liczyć?

były intern
@Student

25zł brutto/h albo 31 jeśli są odpowiednie umiejętności. nie ma innych stawek w całej polsce. umowa zlecenie.

halabanaha
@były intern

stawka nie jest uzależniona od umiejętności :)

były intern
@halabanaha

Oczywiście, że jest, co można nawet przeczytać na goto/HR w odpowiedniej stronie na temat staży i informacji dla managerów. W IT wszyscy zarabiają 31zl brutto, reszta 25zl brutto. Umiejętnościami uprawniającymi do 31zl jest np. język programowania, wymagany w pracy. Proszę, nie powielaj nieprawdy.

obiektywna

bylam na rozmowie kwalifikacyjnej w styczniu, nie bylam z polecenia, rozmowa z jednym rekruterem, pozniej jeszcze przez 30 minut musialam czekac az łaskawie ktos przyjdzie wlaczyc mi test z excela, ogolnie w Zabierzowie spedzilam prawie 3 godziny i zaluje ze w ogole tam aplikowalam. Dlaczego? dlatego ze mialam otrzymac odpowiedz jakakolwiek czy to pozytywna czy negatywna do 2 tygodni natomiast firma po 2 MIESIACACH wyslala automatyczna wiadomosc ze zatrudnili kogos innego. Czekalam i mialam nadzieje ze dostane ta prace bo moim zdaniem poszlo mi ok. I nie pisze negatywnej opini tylko dlatego ze mnie nie przyjeli, tu nie o to chodzi- ale dlatego ze UBS rektuterzy caly HR jest niepowazny. Ludzie czekaja na feedback a oni nas po prostu olewaja. Zanim poszlam na rozmowe to czytalam tutaj opinie i nie sa przesadzone... nawet w polskiej firmie (nie korporacji) daja do 2 tygodni odpowiedz a tutaj maja gdzies ludzi. Teraz ciesze sie ze nie dostalam tej pracy i nie polecam rekrutowania tam. Powiem wiecej- podano mi nawet kontakt do osoby z HR z ktora moge sie kontaktowac jezeli mialabym jakiekolwiek pytania (nie, firma nie ukrywa nazwisk osob z HR jak tu ktos pisal ze to ochrona danych osobowych). napisalam po 2 tygodniach zeby sie dowiedziec i nie robic sobie nadzieji. oczywiscie osoba ta NIE ODPISALA. Postanowilam napisac opinie, zeby dala potencjalnym chetnych do tej pracy do myslenia. Naprawde szkoda czasu...

pytanie
@obiektywna

jak tak się stało, że oni do ciebie odzwonili? Od roku aplikuję tam, zaaplikowałam na stanowiska ze względu na swoje doświadczenie u konkurencji ale nie dostałam ani telefonu ani odpowiedzi automatycznej, że wybrali innego kandydata. Czym tak naprawę są te oferty o pracę?

Xxx

Jakie zarobki na pozycji SME pozycja chyba AO? Ile średnio można powiedzieć na rozmowie?

Ppp

Ta firma to kpina, nie polecam. Szkoda nerwów, czasu nawet za te pieniądze

Kamil

Cześć, czy starszy specjalista może liczyć we Wrocławiu na 10 tys brutto?

pp
@Kamil

ale czego xD starszy specjalista excela nie.

Jak po ogłoszeniu rozpoznać rank którego ogłoszenie dotyczy? Np widzę ogłoszenie z nazwą stanowiska "Reconciliation Specialist" Co sugeruje że raczej nie jest to entry level EE natomiast nigdzie nie jest to wyraźnie napisane a nie spotkałem się z analogicznym ogłoszeniem z tytułem Junior Reconciliation

Romek
@Tomek

Ewentualnie po wymaganym doświadczeniu można gdybać.

pp
@Tomek

Tylko pracownicy na wewnętrznej stronie mogą zobaczyć na jaki rank jest dana oferta. Z zewnątrz się nie da.

Marysia

hej, na jakie wynagrodzenie mogę liczyć (9-12k brutto?) na stanowisku reconciliation specialist, dodam iż posiadam 2 letnie doświadczenie na podobnym stanowisku w State Street, angielski na poziomie C1, excel etc poziom bdb (używane codziennie). Dzięki za pomoc!

sddddggg
@Marysia

Nie dostaniesz więcej jak 8k brutto :)

Kamil

Ile czasu czekaliście na odpowiedz po ostatnim etapie rozmowy? 2 tygodnie i wciąż nic

ubesman
@Kamil

Nic z tego raczej nie będzie

Zostaw merytoryczną opinię o UBS - Kraków

• Jak się pracuje w UBS?

Zobacz opinie na temat firmy UBS tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 419.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w UBS?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 142, z czego 11 to opinie pozytywne, 55 to opinie negatywne, a 76 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy UBS?

Kandydaci do pracy w UBS napisali 12 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

UBS
2.3/5 Na podstawie 405 ocen.
  • Krakowska 280
    32-080 Kraków