Opinie o UBS w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie UBS. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie UBS o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT - hosting stron internetowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o UBS w Kraków

Bededw

Czy ktoś orientuje się jak wyglada sprawa przedłużania umów na czas określony ze względu na fuzje? Czy przedłużają?

Byly pracownik dzialu audytu

Moja opinia jest negatywna. Pracowałem w UBS w jednym z dzialow audytowych w czasach kiedy biuro miescilo sie w Zabierzowie i bardzo nie polecam pracy w UBS. Bardzo duzo zależy od managera (dlatego jezeli komus sie trafi super dopasowanie to gratuluje), natomiast ja miałem bardzo nieprzyjemną managerkę w Polsce jak i średnio sympatycznego managera w Szwajcarii. Pomijajac wywyzszanie sie, przelozeni ignorowali prosby o mozliwosc pracy z domu na okresie probnym (mimo ze lokalnie z zespolu nie musialem miec z nikim interakcji, bo glowni stakeholderzy byli w innych krajach, a pracy bylo duzo i trzeba bylo robic nadgodziny plus opcjonalnie praca w sobote). Totalny brak poszanowania czlowieka i jego czasu. W dniu kiedy zlozylem wypowiedzenie moj manager zyczyl sobie 4 godziny nadgodzin (przy ukladzie "nie koncz pracy w danym az ci nie pozwole"), a jak wspomnialem, na prace z domu nie wyrazil nikt zgody. Raz zdarzylo sie ze zachorowalem (ale czulem sie dobrze) i chcialem pracowac, i wtedy to magicznym trafem wyrazono zgode na tymczasowa prace z domu (poniewaz jak sie potem okazalo, lokalna managerka byla w ciazy i po prostu bala sie zarazic). Instrumentalne podejscie na maksa, a po przebytej chorobie bez L4 oczywiscie powrot do biura. W wigilie w calym pomieszczeniu naszego dzialu siedzialem sam (cala reszta urlop albo home office) - w sumie otrzymanie dodatkowego dnia pracy z domu do limitu bodajze 2 czy 4 na miesiac bylo naiwnoscia. Podsumowujac: jezeli ktos lubi dobre pieniadze, nie przeszkadza mu arogancja przelozonych i uprzykrzanie zycia na maksa (np dlugimi nadgodzinami czy tez wycofaniem sie ze wspomnianego podczas rekrutacji elastycznego czasu pracy) - mozna pracowac.

?
@Byly pracownik dzialu audytu

Ile oznaczają te dobre pieniądze?

Monika z UBSu

maksymalne widełki w audycie na AO to obecnie ok. 15 tys. brutto miesięcznie co nie jest łatwe do uzyskania. Czy to dużo wedlug was?

aspoleczna
@Monika z UBSu

to chyba podstawa, masz jeszcze nadgodziny wychodzi ok 20-25 tys

Audyt
@aspoleczna

Czyli audyt w UBS to najlepiej płatny dział finansowy?

Anna Kermel

A jakie są realne wynagrodzenia na AD ? Proszę o realne odpowiedzi , a nie dużo, mało, czy tyle ile sobie wynegocjujesz (negocjować to może sobie piłkarz Barcelony) ;)

Monika z UBSu
@aspoleczna

Powyższa informacja jest mało wiarygodna - pracownicy z wieloletnim stażem na ranku AO otrzymują zazwyczaj 12-14 tys. brutto miesięcznie.

aspoleczna
@Monika z UBSu

a widzialas ich umowy? moze Ty tyle masz

whi
@Anna Kermel

Już było gdzieś poniżej pisane, widełki na AD w zeszłym roku to 15-25k, teraz może delikatnie wyższe

Nick155555

Potwierdzam, @aspoleczna wypowiada się na temat kilku firm na raz jako pracownik, oczywiście bzdury jakie filozofom się nie śniły. Zalecam nie brać nic co pisze na poważnie :)

Poszukiwacz perspektyw

Witam wszystkich wyjadaczy, czy jest tu jakis kumaty pracownik, ktory moze mi podpowiedziec czy jest szansa dostac sie do UBS bez studiow obecnie mam 1,5 roku doswiadczenia jako mid w dziale pricingu pozdro mordeczki i dzieki za odp

Anonymous

Hi, does anyone know how much is the monthly salary in the "graduate entry program"?

anonymousanonym
@Anonymous

Hi, have you got interviewed for this position lately? I'm also wondering the salary range for this position

Staż

Bardzo nieprofesjonalna rozmowa rekrutacyjna. Pierwszy telefon - pani z HR miła, pytania typu, czy jestem zainteresowany zostaniem w UBS po stażu, ile godzin chcę pracować. Telefon umawiający na rozmowę - ta sama pani, nie było problemu z wybraniem dogodnego terminu. Rozmowa - miało być 2 rekruterów, przyszedł tylko pan z Indii, nic nie wspomniał o braku drugiej osoby. Po jego pokoju cały czas chodziły różne osoby, ktoś nawet wziął gitarę. Był hałas. Potem na łóżku siedziała dziewczyna, która patrzyła na mnie, słuchała odpowiedzi. Wyglądała na zniecierpliwioną i ewidentnie chciała, żeby rekruter się pospieszył. (Była przygotowana do wyjścia, trzymała torebkę.) Następnym etapem miała być rozmowa z managerem, zrezygnowałem z dalszej rekrutacji.

Pytania tylko techniczne. Część pytań była normalna, dużo dziwnych i mocno specyficznych, pytania o wzory matematyczne, konkretne funkcje, których normalnie nigdy się nie używa. Uważam, że pytania były przesadzone jak na pozycję stażową za 27 zł za godzinę. Oferowali umowę zlecenie i pracę tylko stacjonarną.

logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
MartaH

Kontakt z HR jest praktycznie zerowy, zakładasz niezliczoną ilość "ticketòw' żeby się z nimi skontaktować. Zaczęłam pracę 10 lutego, nie załapałam się na żadną podwyżkę inflacyjną gdyż nie przepracowałam pełnego roku, gdy pozostali dostali 10% podwyżki. Co do samej atmosfery pracy zależy od zespołu i tean managera. Po zakończeniu tam pracy już dwa miesiące próbuje uzyskać od HR papierową wersję świadectwa pracy

Interested

Hej, jestem zainteresowany pracą w UBS na stanowisku Legal Documentation Senior Specjalista with German. Czy wie ktoś może na jakie wynagrodzenie mogę liczyć?

Max

Jaki polecacie dział finansów w którym do pracy wykorzystywało by się między innymi power BI? Interesująca mnie kwota zarobków to 15 tysięcy brutto. To byłby rang AO, czy już AD? Dodatkowo jak po roku pracy rosną wynagrodzenia? Zależy mi na stałych wzrostach.

bejba

Nie polecam. Pracodawca nie zapewnia sprzętu do pracy. Za korzystanie z własnego jest wypłacany śmiesznie niski ekwiwalent ale tylko dla osób na umowie o pracę. Tymczasem połowa mojego zespołu to były osoby na śmieciówkach, które wykonywały dokładnie te samą pracę co wszyscy ale żeby budżet się spinał to zatrudniano nas jako 'stażystów'. Te 'staże' trwały 12 miesięcy a potem była rotacja. Nie miało to oczywiście nic wspólnego ze stażem, cały zespół obowiązywał dokładnie ten sam czas pracy, ten sam zakres obowiązków i nie wiązało się to ze zdobywaniem dodatkowych umiejętności. Sama LM mówiła otwarcie że dla niej nie ma rozróżnienia kto jest na jakiej umowie. Dodatkowo w pracy była ogromna presja i micromanaging. Decyzja o odejściu była jedną z lepszych decyzji w moim życiu.

@bejba

Twoja wypowiedź się totalnie nie klei. Staże w UBS są co do zasady przeznaczone dla studentów i trwają max 12 miesięcy. To chyba oczywiste, że umowa stażowa to nie to samo co umowa o pracę - uwzględnia mniejszy wymiar czasu pracy i elastyczność, bo stażyści często nie pracują po 8 godzin dziennie i w wybrane dni łączą pracę z nauką, a ze względu na mały staż pracy mają też niższą stawkę niż pracownik z kilkuletnim doświadczeniem. Jeśli nie jesteś już studentem lub świeżo upieczonym absolwentem to raczej nie aplikujesz na staż tylko na etat, proste. Dodatkowo żalisz się, że stażyści robią to co etatowi pracownicy (czyli de facto mają okazję nauczyć się wszystkiego czym zajmuje się dany dział) po czym za chwilę piszesz, że nie zdobywa się wiedzy? Skoro stażysta robi to samo co reszta pracowników to zdobywa całość wiedzy i umiejętności dostępnych dla danego działu i nie wiem czego jeszcze więcej oczekujesz.

Tyyyluu
@bejba

Tak to prawda. Firma nie daje laptopa do pracy, musisz mieć swój własny, za który oddają Ci pieniadze w ratach przez 3 lata. I to prawda, że nie ważne czy jesteś na ranku EE czy AO czy właśnie na stażu - robisz te same zadania w zespole, klikasz dalej - jako etatowy klikacz.

@Tyyyluu

Specyfika home office w UBS polega na tym, że instaluje się na swoim własnym komputerze/ laptopie furtkę, żeby się zdalnie zalogować do sprzętu firmowego. Nie potrzeba zatem żadnego firmowego laptopa. Mam trochę znajomych z innych korporacji w Krakowie, gdzie praca jest na laptopach firmowych i serio nie zazdroszczę home office'u w takiej formule - wieczne noszenie sprzętu z i do pracy, szczególnie mało komfortowe dla osób, które korzystają z transportu publicznego oraz niekończący się problem jeśli chce się coś załatwić między biurem a domem albo spotkać ze znajomymi, bo trzeba cały czas mieć laptopa na oku. Nie wiem serio na co ludzie tu narzekają.

@Adam

Też nie rozumiem tego narzekania. Jak dla mnie wynika to tylko z jakiegoś urażenia majestatu wielkiego sojowego pracownika, bo w poprzedniej firmie był laptop więc teraz też ma być. Wystarczy spojrzeć na sprawę nieco bardziej obiektywnie. Osobiście wole pracować na własnym sprzęcie, który jest dostosowany do moich potrzeb, a nie dostać laptopika 14 cali albo mniej od pracodawcy i latami się męczyć. Dodatkowo podróżując i pracując z różnych miejsc mogę brać ze sobą tylko jednego laptopa zamiast taszczyć dwa. Jak dla mnie same plusy.

Tom
@Tyyyluu

Czyli w UBS praca jest mało rozwojowa i po odejściu z firmy jest się mało wartościowym na rynku pracy? Skoro stażysta robi to samo co np. AO.

tozalezy
@Tom

Zalezy jaki dzial, zespol, niemniej jednak sa zespoly ktorych prace mozna by zastapic komputerem :D

Tom
@tozalezy

To do jakich zespołów/działów warto dołączyć? (Finanse) A które lepiej unikać, jeśli chce się być wartościowym na rynku pracy.

Tyluuuuuu
@Tom

Tam gdzie ja byłam to nieważny był rank, tylko, by dobrze “przeklepać” Stażysta mógł robić to samo co pracownik ranku AO

Jacek
@Tom

Chyba nie da się jednoznacznie na to pytanie odpowiedzieć, bo w samych działach stanowiska mogą być zupełnie różne. Co ja polecam to przede wszystkim stawiać na stanowiska bardziej techniczne, gdzie będziesz mieć możliwość korzystać, a co za tym idzie uczyć się narzędzi lub języków, które są powszechnie używane i pożądane na rynku. Generalnie chodzi o to żeby nie trafić na stanowisko tzw. klepacza, gdzie jedyne czego się nauczysz to wewnętrznych procesów w tej danej firmie, które nie przydadzą ci się nigdzie indziej + może trochę podszkolisz excela.

bankowiec

Cześć, Czy 20 k brutto na ranku AD jest realne?

chery

Jakie jest wynagrodzenie i ile trwa staż w UBS?

Kandydatka

Dzień dobry, chciałam zapytać, ile czekaliście ja telefon od maila, że wasze CV zostało przesłane managerowi?

@Kandydatka

Wygląda na to, że chwilowo takie rzeczy są zamrożone, na czas łączenia z CS. Ja czekałem ponad miesiąc od informacji, że trafiło do Managera do maila z informacją, że z powodu "Unforseen changes" nabór na etat zatrzymany

Hmm
@Rico

Oferta na którą aplikowalam zniknęła, moja aplikacja nie została odrzucone, ciągle jest we're reviewing. Minął tydzień od aplikacji, więc nie wiem, czy jest jeszcze szansa na telefon.

Arci
@Kandydatka

1.5 mc w moim przypadku. Zwrotkę otrzymałem 2 Czerwca, zaproszenie na rozmowę 17 Lipca.

Hmm
@Arci

To bylo zaproszenie na rozmowę na stanowisko na które aplikowales czy inne? Dostałeś propozycje pracy?

Rico

Mam pytanie - ile czekaliście pomiędzy "We found your profile interesting, and have shared it with the hiring manager who’s currently reviewing your application.", a jakimś telefonem od firmy? Bo czekam już miesiąc i nie wiem czy to sezon urlopowy, czy po prostu ktoś zlał rozsyłanie informacji, że już po wszystkim...

paulander90
@Rico

podobno skupiaja sie teraz na zatrudnianiu ludzi z CS i jest hire freeze ale moze ktos z wewnatrz potwierdzi

@paulander90

@paulander90 wygląda, że masz rację, bo przyszedł właśnie mail "An unexpected change, Dear (...) We greatly appreciate your interest in UBS.Due to some unforeseen changes in our hiring needs, we're sorry to inform you that we're no longer recruiting for the role of (...)"

Działy

Jakie są najlepiej płatne działy w finansach? W co warto iść w UBS?

Summer

Jakieś nowe info o tym jakie ostateczne lokacje będzie miał UBS w Polsce po wchlonieciu CS? Na ostatnim połączonym TH dla PL odniosłam wrażenie że Warszawa raczej zostanie (ostatnie pytanie) Kraków pewnie też, wychodzi na to że biuro CS we Wrocławiu do wycięcia?

Byłypracownik568

Nie polecam pracy w tej firmie. Jest to typowa korporacja która liczy tylko na wyzyskanie pracownika. Kadra zarządzająca często nie potrafi nawet spotkać się z pracownikiem tylko wysyła innego pracownika żeby przekazał informację od władzy. Jak chcesz sobie napsuć nerwów to jak najbardziej firma dla ciebie jednak w Krakowie można znaleźć o wiele lepsze korporacje które proponują lepsze zarobki i lepsze warunki pracy.

AD

Jakie doświadczenie wymagane jest, aby móc pracować jako AD? Ile lat w finansach?

An
@AD

Trudno jednoznacznie odpowiedziec na to pytanie, zależy od wielu czynnikow. W opsach mało ludzi ma AD (i tylko kadra managerska), w IT pewnie więcej i łatwiej dostać. Znam ludzi którzy po 6 latach nie dostali nawet AO. Liczba przepracowanych lat nie jest tu wskaznikiem.

dofinansowanie

Czy firma dofinansowuje sprzęt taki jak biurko, fotel, monitor? Jeśli tak, to w jakiej kwocie?

Adison
@dofinansowanie

450 brutto dodatku transportowego, 100zl miesiecznie na stanowisko pracy z domu (pomniejszane o dni gdy jetes w biurze), do 4500/40=112.5zl miesiecznie jeśli korzystasz z własnego sprzetu IT

Praca zdalna

Czy w UBS we Wrocławiu istnieje możliwość całkowitej pracy zdalnej? Czy ściągają ludzi do biura? (Finanse)

whi
@Praca zdalna

Istnieje jeśli konkretnie ustalisz sobie to na rozmowie. Tych, którzy nie wyciągnęli takiej deklaracji od menago będą po wakacjach ściągać do biura.

Zdalny
@whi

W jakim wymiarze będą ściągani? (Ilość dni w tygodniu)

Praca zdalna
@Praca zdalna

Tak, istnieje możliwość pracy zdalnej nawet w 100% czasu pracy. Trzeba natomiast wystąpić o takie odstępstwo od reguły i odpowiednio uzasadnić. Standardowo około dwa dni w tygodniu pracuje się z biura.

Specialist

Hej, czy ktoś może wie coś na temat oferty pracy na stanowisko Client Onboarding Specialist - Mandate Transition Manager (zarobki) ? Jak jest w zespole, czy to dobry dział do rekrutowania się (Transition Management Team)? Z góry dzięki. :)

awans

Hej, jak wygląda kwestia podwyżki przy awansie wewnętrznym z EE na AO? Jak kwotowo to się kształtuje?

sawanna
@awans

i podobne pytanie- awans z AO na AD?

Mateusz
@sawanna

Zazwyczaj jest to 10%.

Zostaw merytoryczną opinię o UBS - Kraków

• Jak się pracuje w UBS?

Zobacz opinie na temat firmy UBS tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 411.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w UBS?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 136, z czego 11 to opinie pozytywne, 54 to opinie negatywne, a 71 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy UBS?

Kandydaci do pracy w UBS napisali 12 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

UBS
2.3/5 Na podstawie 405 ocen.
  • Krakowska 280
    32-080 Kraków