Opinie o Biaform w Białystok

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Biaform. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Biaform na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Stolarze
Stolarze Białystok

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Biaform w Białystok

Były pracownik tej firmy

Biaform to typowa polska firma opierająca swoją działalność na taniej siłe roboczej.

Dziadek

Ogólnie to tam pracują dziadki którzy czekają do emerytury za 2500 zł . Młodych jest sporadycznie jak są to na dobrych stanowiskach 3500zl dostaną na rękę więc siedzą bo się nie narobią a ZAROBIĄ więc im pasuje. No i mobing na porządku dziennym także nie polecam

Młoda
@Dziadek

Jestem z tych młodych i właśnie się zastanawiam o jakim stanowisku Pan tutaj wspomina, że 3500 na rękę.

Kiedy to było?
@Młoda

ile masz lat?

czyli
@Młoda

czyli co!?

Robilem na was kiedyś

nadal w tej dziadowskiej firmie nie ma PPK?

@Robilem na was kiedyś

Jeśli jeszcze nie ściągnąłeś to nie. Firma przez wiele lat walczyła o przetrwanie i stała nad przepaścią więc nie zdążyła zadbać o tynki. A podczas tego stania nad przepaścią stanowiła zabezpieczenie materialne dla około 350 osób. Nawiasem mówiąc dalej je stanowi

Iron
@Robilem na was kiedyś

W firmie nie ma PPK, są za to o wiele lepsze PPE, w przeciwieństwie do PPK składki płaci tylko pracodawca. Może przystąpić każdy pracownik po przepracowanych 3 latach

INNA
@Edek

a nawiasem mówiąc: czy prawdą jest, ze ta firemka ma gigantyczne problemy ze znalezieniem ludzi do pracy,ciężkiej,źle wynagradzanej, w systemie zmianowym, i musi ściągać tanią siłę roboczą zza wschodniej granicy? A co do pracowników, to chyba raczej oni, przy zerowym bezrobociu zapewniają właścicielom firemki zabezpieczenie materialne. Przy zerowym bezrobociu pracownicy są cenniejsi, niż firma! Bo pracownik nową pracę może znaleźć z dnia na dzień, a firemka nowego pracownika już nie!

@INNA

Właściciele firmy swoje pieniądze zarobili już dawno i to bynajmniej nie tylko w biaformie i o przyszłość swoją i swoich rodzin martwić się nie muszą. Kilka ładnych lat temu aby w dobie kryzysu 2008 ratować nierentowna wobec rosyjskiej konkurencji (tania siła robocza, tani surowiec) firmę włożyli swoje prywatne pieniądze i w ten sposób uratowali miejsca pracy ludziom. Nadal nie jest łatwo (rząd dokłada starań ) ale firma działa i jest podstawą utrzymania dla kilkuset rodzin.

@Edek

z Ukrainy,czy Białorusi te rodziny? Pracując w 2020 jako pomocnik produkcji w 4 brygadówce zarabiałem nie wiele więcej niż ówczesna najniższa krajowa. Środa wolna,niedziela pracująca. Jednym słowem-BIAFORM

@JUŻ NA WAS NIE ROBIĘ!

Są regularne podwyżki, są premie i inne dodatki. A wiesz czemu trzeba pracować 7 dni w tygodniu ? - żeby osiągnąć minimum, które sprawi że produkcja będzie opłacalna. czemu ? z powodu rosyjskiej konkurencji , która ma tanie drewno i bardzo tanią siłę roboczą . Gdyby Lasy Państwowe nie prowadziły rabunkowej działalności - realia płacowe byłyby inne. poza tym przedsiębiorcy muszą finansować hojne wydatki rządu (500+ ,i inne prezenty pochodzą z podatków ) na ponad 100 niepotrzebnych organizacji pozarządowych np. ordo Iuris . DAlej na nich głosuj!

@Edek

nie, nie trzeba pracować siedem dni w tygodniu. Przeszedłem do innej pracy, pracuję od poniedziałku do piątku.,zarabiam więcej niż w Biaformie w 4 brygadówce jako pomocnik produkcji.

@Iron

Może przystąpić każdy pracownik po przepracowanych 3 latach. Czyli lepsze dla kogo? Dla właścicieli?

@Patryk

PPE jest lepsze nie ppk. Najlepiej jest czytać ze zrozumieniem a nie od razu atakować.

Patryk

Umowę o prowadzenie PPK dla nowo zatrudnionej osoby można zawrzeć dopiero po upływie 3 miesięcy zatrudnienia tej osoby u danego pracodawcy. Przeczytałem taki tekst w Internecie ze zrozumieniem. Czyli rozumiem,że jeśli w Biaformie w jakimś okresie będzie pracować np. 20 pracowników i żaden z nich nie przepracuje 3 lat, to pracodawca w ramach PPE nie zapłaci na nich ZŁOTÓWKI?

@Patryk

Akurat w Biaformie ponad 80% załogi pracuje ponad 3 lata i prawie wszyscy są w PPE.

Patryk

czyli jeśli będę pracował mniej niż 3 lata to firma nie zapłaci na moją emeryturę dodatkowo NIC? TAK? •

Gosia

nic,a nic.

@Patryk

Za ppe płaci się dodatkowo i jest to dodatkowa zachętą dla pracowników którzy są już z firmą związani. Przy tym nie wszystkie firmy mają to w ofercie. Większość firm oferuje ppk gdzie z większości ciężar finansowy spoczywa na pracowniku

OCZYWIŚCIE, ŻE NIE.

@BYŁY

Bo to jest dodatkowy bonus dla ludzi którzy na na dłużej są z firmą związani. PPE w stu procentach obciąża pracodawcę i dlatego pracodawcy rzadko mają to w ofercie.biaform akurat ma.

@Patryk

czyli jeśli będę pracował mniej niż 3 lata to firma nie zapłaci na moją emeryturę dodatkowo NIC? TAK? TAK. NIC A NIC.

@BYŁY

Jeśli po raz dziewiąty stawiasz to samo pytanie i sam sobie dajesz oczywistą odpowiedź to nie dziwię się że nie możesz znaleźć miejsce pracy

Mnóstwo ludzi zza wschodniej
@INNA

tak to prawda. W firmie pracuje mnóstwo ludzi zza wschodniej granicy. Powodem jest brak ludzi do pracy za takie pieniądze,w takim systemie.

Człowiek Lewicy

zatrudnianie pracowników z najbiedniejszych państw Europy to dla firm świetny biznes i ogromna oszczędność kosztów! Cierpią na tym polscy pracownicy,którym trudno wywalczyć podwyżki pensji!

@Człowiek Lewicy

czyli warunki pracy tu w firmie są tak dobre, że aż szkoda, żeby Polak nie mógł tu pracować? A można prosić o jakieś szczegóły odnośnie nich? Teraz od nowego roku jeszcze się polepszą?

Tak wygląda
@Człowiek Lewicy

Tak w tym kraju wygląda prowadzenie działalności gospodarczej.

mam pytanie:
@Człowiek Lewicy

a czy Białorusini i Ukraińcy mają umowy o pracę, czy o wiele gorsze,ale korzystniejsze dla właścicieli tej firmy umowy zlecenia?

@mam pytanie:

Wszyscy mają umowy o pracę

DAGOMIR

Wszyscy Polacy, jasne. A jak w przypadku taniej siły roboczej z Białorusi i Ukrainy?

Daj nam znać, jak oceniasz atmosferę na rozmowie kwalifikacyjnej w Biaform. Czy rekruter przedstawił Ci warunki zatrudnienia i opowiedział o systemie pracy na stanowisku Pracownik produkcji drzewnej?
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
przyciśnięta

Łbem w mur...
@przyciśnięta

Mnie spotkała uczulenie, ale oczywiście nikt przed zatrudnieniem w tej kwestii badań nie robi, bo po co? I że na leki prawie dwie stówy wydałam, też nikogo nie obchodzi. Powiem krótko - najgorszy syf, w jakim miałam "zaszczyt" pracować. "Pracować" - czy to odpowiednie słowo? Wszystkie nastawione pozytywnie do życia istotki informuję: NIE IDXCIE O SKLEJEK, BO ODECHCE SIĘ WAM WSZYSTKIEGO, CAŁA MOTYWACJA I CHĘĆ DO ŻYCIA LEGNIE W GRUZACH TEGO ŚMIERDZĄCEGO PRZYBYTKU!!! Wolałabym żebrac pod kościołem - nie trzeba ię napinac i tracić zdrowia! Pozdrawiam sklejkowy PLEBS! Zadowolony były (DZIĘKI BOGU) skazaniec! :(:(:(

Dorota

ROBOL

badania kosztują!

Kiedy to było?
@Łbem w mur...

a kiedy pracowałaś na tę firmę?

Chłopiec
@przyciśnięta

a na tych ,,klejach" same kobiety?

@przyciśnięta

To prawda, tyrają jak woły.

ONA
@przyciśnięta

Straszne, że takie rzeczy dzieją się w zakładach pracy i to w dodatku tam gdzie kobiety pracują. Współczuję.

Edek

Zwracajcie trochę uwagę na daty postów które komentujecie bo jednak od 2017 roku trochę się zmieniło w firmie

@Edek

na lepsze czy na gorsze? W 2017 roku pensje były zbliżone do ówczesnej najniższej krajowej, a teraz do obecnej? Takie to zmiany?

Edek

Sorry, ale gdzieś jest kres maniakalnej zabawy w to samo pytanie i tą samą odpowiedź. Czasem naprawdę z delfinami jest się łatwiej porozumieć .

@Edek

Wszystkie kobiety pracujące "na klejach" mają odcisnięte pręty na nogach od tych metalowych barierek bo tam trzeba się wychylić i się przyciska metalową rurką do ciała. Mnie niestety też to spotkało. a teraz w 2022 roku taka praca wygląda inaczej?

Edek

Przejdź się i zapytaj panie.

@Edek

jaki jest sens w odpowiedzi, która nic nie wnosi do sprawy? Po oto jest ta strona by przedstawić opinie u różnych firmach z punktu widzenia pracowników, jak też zadawać pytania dotyczące tych kwestii. I tyle Jest tak tam FATALNIE jak wynika z opinii z roku 2017 i 2018? Te opinie są prawdziwe?

Edek

Tak jest sens że gdyby naprawdę interesowało cię czy sprawa została załatwiona to znał byś odpowiedź na to pytanie z roku 2017 a twoim celem jest robienie zadymy.

@Edek

warunki pracy na KLEJACH się zmieniły, czy są takie same jak w 2017 i 2018?

muszę zadać pytanie w języku ukraińskim, albo rosyjskim żeby mi ktoś odpowiedział?!

To ty znasz języki obce ?

Pytanie po co ty tutaj w ogóle stawiasz pytanie?

@Marta

bo po to jest ten portal.

Tak,taka informacja jest przydatna dla ludzi którzy chcieliby się ewentualnie w firmie zatrudnić. Tylko ty wylewasz od wielu tygodni pomyje na tą firmę więc nie masz zamiaru się w niej zatrudniać. To po co stawiasz te pytania o zarobki?

Klejarka
@Edek

Podaję odpowiedź: bez zmian Edek, jeśli jesteś pracownikiem formy to zapraszam na walce klejarskie, porozmawiamy - o ile wiesz, gdzie to stanowisko się znajduje.

@Klejarka

Jeśli pani jest pracownikiem zakładu to o 8:00 w najbliższy poniedziałek zapraszam do pokoju pani z BHP ja również tam przyjdę. tylko najpierw proszę mi powiedzieć co jest problemem, bo tydzień temu wizytowaliśmy to stanowisko . Jeśli nie pasuje 8:00 w poniedziałek to poproszę o zaproponowanie innej godziny i dnia.

@Klejarka

Następnym razem proszę się nie podszywać pod pracownice naszej firmy. Kłamstwo na zawsze krótkie nóżki.

@Klejarka

1 PYTANIE: czyli czeka Pani do emerytury,tak? Tak jest w wielu firmach produkcyjnych, w których są bardzo ciężkie, fatalnie wynagradzane prace. Na dodatek system zmianowy. Starsi pracownicy boją się, że nie poradzą sobie gdzieś indziej, gdzie zarobki są wyższe (choć też nie wiele, w tym kraju robolom bez znajomości płaci się bardzo mało, o wiele za mało w stosunku do ich wydajności), prace lżejsze (choć też nie znacznie, prace w tym kraju dla ludzi bez znajomości się ciężkie), dlatego wkurzeni kurczowo trzymają się takich prac. Taka sytuacja ma miejsce w Pani przypadku? 2 PYTANIE: A Pan Panie Edku chociaż godzinę przepracował na produkcji w Biaformie? Nie pytam o powolne spacerowanie po zakładzie, ale o PRACĘ.

Joanna
@przyciśnięta

Skąd wiesz niby, że wszystkie? Znasz ukraiński?!

NAPISZ KONKRETNIE

a czy ktoś może w takim razie odpowiedź na moje pytanie? Ile na jesieni 2022 roku zarabiają na rękę operatorzy produkcji, którzy pracują w systemie 4 brygadowym? 4 dni na rano, dzień wolnego, 4 popołudnia, dzień wolnego, 4 nocki, 2 dni wolnego.

@NAPISZ KONKRETNIE

A czemu się u źródła nie poinformujesz?

@NAPISZ KONKRETNIE

To ty nie wiesz ile się w biaformy zarabia ????przecież wszystkim odradzasz tą pracę...

Xxx

W okolicach 4500-5000 na reke

W OKOLICACH 3400 na rękę
@Xxx

w okolicach 3400 na rękę.

@W OKOLICACH 3400 na rękę

No i skąd taka rozbieżność w waszych wyliczeniach? Trzeba znaleźć sobie złoty środek czy o co chodzi?

W OKOLICACH 3400 NA RĘKĘ
@Wiktoria

Kolega pracuje jako operator produkcji. Mówił mi kilka tygodni temu, że zarabia na rękę około 3400 zł. Oczywiście pomocnicy produkcji zarabiają dużo mniej.

Izabela
@W OKOLICACH 3400 NA RĘKĘ

W okolicach czyli raz więcej raz mniej..? Wiesz może od czego to zależy? Czy są jakieś premie?

On6
@W OKOLICACH 3400 NA RĘKĘ

Ja tam mam 4000 ponad na rękę co miesiąc,nie wiem jak wy..

W OKOLICACH 3400 NA RĘKĘ
@On6

a jakie masz stanowisko? Czym się zajmujesz? Rozmawiałem w październiku z kolegą,który pracuje w Biaformie jako operator produkcji. Obsługuje maszynę. Pracuje w systemie czterobrygadowym-4 dni na rano,dzień wolnego, 4 popołudnia, dzień wolnego, 4 nocki, dwa dnia wolnego z czego jedną w dużej mierze przesypia i zarabia około 3400 na rękę. Taką kwotę podał mi w październiku Czasami ma 3 niedziele pracujące. Oczywiście pomocnicy produkcji zarabiają zdecydowanie mniej. Możesz konkretnie napisać On6 o swojej pracy w Biaformie? Jakie Ty masz stanowisko? Czym się zajmujesz?

@On6

to jest bez premii jakichkolwiek? a wiadomo wobec tego jak się w biurze zarabia? czy ktoś tam się może orientował w temacie?

Halina

Jest otwarta rekrutacja na Księgową. Czy może ktoś opowiedzieć o rekrutacji, a chodzi mi o pytania czy zadania dotyczące znajomości prawa podatkowego, bilansowego itd.?

jedźmy do Niemiec.

Niemieckie firmy mają coraz większe trudności ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników. W marcu ich niedobór osiągnął nowy rekord - 558 tys. wolnych miejsc pracy. W pierwszym kwartale bieżącego roku niedobór wykwalifikowanych pracowników w Niemczech osiągnął rekordowy poziom, pomimo obciążeń gospodarki spowodowanych pandemią koronawirusa i wojną w Ukrainie. W marcu liczba wolnych miejsc pracy, na które nie było odpowiednio wykwalifikowanych bezrobotnych, wzrosła w całym kraju do poziomu 558 000. Według Centrum Kompetencji ds. Zabezpieczenia Pracowników Wykwalifikowanych (KOFA) oznacza to, że w ciągu zaledwie trzech miesięcy luka w zatrudnieniu w tej grupie pracobiorców powiększyła się o kolejne 88 000 wakatów. Jedźmy do Niemiec i przekazujmy te informacje naszym przyjaciołom z Ukrainy.

@jedźmy do Niemiec.

Jak na osobę apelującą aby prezentować tu tylko wiadomości na temat bioformu to dziwny anons... Fryzjer w Niemczech kosztuje około 60 € proste strzyżenie; wymiana opon w małym samochodzie 150 €; godziwe warunki mieszkaniowe 700- 800 €, jedna gałka lodów nawet 3 €. Nie zapomnijcie tego wszystkiego porachować zanim pojedziecie na te kokosy! Mówię to z perspektywy osoby która mieszkała 5 lat w Niemczech. Mogę te koszty mnożyć specyficznie dla średnio wymagającej kobiety. Kosmetyczka nieosiągalny majątek tam kosztuje, zrobienie hybryd 120 €. Polecam w Niemczech zarabiać a w Polsce wydawać, ale godne życie tam jest bardzo drogie. Oczywiście można się żywić chlebem z aldiego i żyć w hotelu robotniczym.

jedźmy do Niemiec

to może firmy niemieckie zapewniają zakwaterowanie dla obcokrajowców? A nawet jeśli nie to co za problem, wynająć jedno mieszkanie na 10 osób? Poza tym po co chodzić do fryzjera w Niemczech? Kilka godzin i jest się z powrotem w Polsce... Wymiana opon...2 razy w roku. Też można w Polsce. Rząd Niemiec podjął w środę decyzję o podniesieniu płacy minimalnej z 9,82 euro do 12 euro brutto za godzinę. Zgodnie z planami ministra pracy Hubertusa Heila nowe przepisy mają wejść w życie 1 października. Płaca minimalna w Niemczech od 1 października 2022 roku wyniesie 12 euro brutto za godzinę. Przypominam. 1 euro to prawie 4,70 złotego!

@jedźmy do Niemiec

To były tylko przykłady usług które są wściekle drogie w Niemczech ale także innych krajach zachodnich. Proszę sprawdzić cenę świeżego chleba 5-7 euroJak się w Polsce wynajmie w 10 osób jedno mieszkanie to też wychodzi tanio:)). Oczywiście że jak się zaciśnie pasa i rezygnuje z kawałka życia, dobrego i zdrowego jedzenia to można za granicą sporo odłożyć Alles Gute!!

@jedźmy do Niemiec.

W Polsce jak się umie układać glazurę czy malować ściany to zarabia się więcej niż niejeden dyrektor dzisiaj nie trzeba w tym celu wyjeżdżać za granicę.

Jedźmy do Niemiec

przez 3 lata można tak żyć by zarobić na mieszkanie, prawda? Ile trzeba pracować w polskich firmach by uzbierać na mieszkanie? 25 lat? Czy 40?

@Jedźmy do Niemiec

To jest niestety mrzonka i fantazja bo nawet znając język niemiecki i pracując na wyższym stanowisku nie zarobi się w 3 lata na mieszkanie. Nawet zakładając gotowość do wegetacji i ciężkiej pracy przez kilka lat oraz mieszkania w hotelu robotniczym razem z pluskwami i jedzenia prowiantu polskiego. Sorki, ale to jednak tak nie działa. Natomiast warto spróbować pracy za granicą żeby się samemu przekonać

@Marcin

Stawki dochodzą do 1000 PLN za M2. Za podstawowe wykończenie 50 M2 mieszkania dwie osoby za 4 tygodnie pracy wzięły prawie 50000. Bez faktury. I po co to komu zagranica?

@Jedźmy do Niemiec

Ten gość który umie układać glazurę za 5 lat kupi mieszkanie.

jedźmy do Niemiec

a ten gość,który pracuje w Biaformie?

@jedźmy do Niemiec

Twoim zdaniem Niemiec po 5 latach pracy może kupić mieszkanie w Niemczech ? Podaj mi kraj w Europie w którym ludzie po kilku latach pracy są w stanie odłożyć na mieszkanie?

@jedźmy do Niemiec

No ale ty przecież nie pracujesz w biaformie tylko w rewelacyjnej firmie która rewelacyjnie ci płaci. Przecież po to tu jesteś żeby szkalować tą firmę . to po namawiasz ludzi żeby wyjeżdżali do Niemiec niech pracują w twojej firmie gdzie jest przecież Raj na ziemi.

Jedźmy do Niemiec

napisałeś, że gość który umie układać glazurę za 5 lat kupi mieszkanie. A gość,który pracuje w Biaformie za ile lat kupi mieszkanie?

@Jedźmy do Niemiec

A Ty w swojej rewelacyjnej nowej firmie za ile lat kupisz mieszkanie? po co namawiasz ludzi do wyjazdu do Niemiec skoro tam tak dobrze zarabiasz?

Janek
@jedźmy do Niemiec.

Też radzę do Niemiec jechać, tylko z walowką, a zarobki wydawać w Polsce. Bo inaczej się nie da

Stop Januszex.exe

Kategorycznie odradzam zatrudnienie w tym (usunięte przez administratora)pracy dla każdego kto posiada choćby szczątkową godność , zarobki 2400netto (pomimo posiadanych uprawnień i doświadczenia) a atmosfera pracy rodem z radzieckiej fabryki. Również nie dajcie się zwieść słodkimi słówkami o premie jakościowe czy uznaniowe gdyż kierownik pod którym to butem przyjdzie wam pracować jest przeszkolony do (usunięte przez administratora) znieczulicy. Co ciekawszym faktem jest to że firma ma oddelegowanego pracownika do kontrowania niepochlebnych wypowiedzi w internecie co już jest wyrażnym sygnałem ze nie dzieje się tam dobrze. Pozdrawiam i zalecam omijanie tego miejsca szerokim łukiem.

Joanna
@Stop Januszex.exe

Ale to takie premie jakościowe czy uznaniowe w ogóle mają miejsce w takim razie, czy nie za bardzo?

4 brygadòwka to KOSZMAR!

@Stop Januszex.exe

Wow. za to Patryk/już na Was nie robię i 20 innych nicków kontynuuje oblewanie pomyjami firmy o której wie tyle co zje bo pracował 10 lat temu. Niestety nie znalazł do tej pory lepszej metody wyładowania swojej frustracji więc wypisuje się na portalu gowork. A wszystko dlatego że w związku z brakiem jakichkolwiek kwalifikacji zarabia w każdej firmie najniższą krajową

@Stop Januszex.exe

Gościu piszesz bzdury! A czemu nie rozwijasz swoich teorii na temat że jest rynek pracownika?

@Stop Januszex.exe

Ha ha ha .pracownik oddelegowany jest pracownikiem który robi to z własnej woli między innymi po to żeby twoje durnoty prostować

@aktualny pracownik

3 opinie, 3 różnych osób w ciągu....5 minut.....? A poza tym skoro komuś zarzucasz pisanie kłamstw i prostowanie tych rzekomych kłamstw to napisz KONKRETNIE jakie są zarobki w tej firmie. Np. ile zarabiają na rękę operatorzy produkcji pracujący w systemie czterobrygadowym! PISZ! Cztery dni na rano, dzień wolnego, cztery popołudnia, dzień wolnego, cztery nocki, dwa dni wolnego.... KONKRETNIE.

@NAPISZ KONKRETNIE

Naprawdę niedobrze się robi od ciągle tych samych pytań i ciągle tych samych odpowiedzi dla człowieka który nie ma z firmą nic wspólnego. To nie są rzekome kłamstwa tylko po prostu kłamstwa które wypisujesz na tym portalu trollu.

@Stop Januszex.exe

Trollu przelicz sobie Ile wynosi płaca minimalna i ile wynosi Netto od płacy minimalnej zanim kolejny raz napiszesz te bzdury. Apeluję do administratora żeby przemyślał formułę że każdy sfrustrowany życiowy nieudacznik może tu wylewać pomyje i siać dezinformację.

@Edek

W bioformie nie ma nikogo kto zarabia płacę minimalną nawet na okresie próbnym Trollu. Od wielu miesięcy stawiasz te same retoryczne pytania. Skoro nie masz żadnych kwalifikacji to nie dziw się że wszędzie będziesz zajmował miejsce w ogonie i nawoływał do emigracji zarobkowej. Już się dorobiłeś w Niemczech i wróciłeś z Mercedesem?

@Stop Januszex.exe

Jakbyś miał doświadczenie i uprawnienia to byś siedział zadowolony nad jeziorem a nie majstrował takie gorzkie wypowiedzi na tym forum Frustracie..

Halina
@Marcin

A to w takim razie na jakie zarobki można liczyć? Kwota jest o wiele niższa na tym okresie próbnym, czy nie ma dramatu?:)

PYTAM KONKRETNIE

@Halina

Halina, w zależności od stanowiska - zadzwoń do kadr. W tej chwili naprawdę pracownicy przyzwoicie zarabiają z premią (premia nawet pow. 2 tys) gdyby jeszcze inflacja tego nie zżerała regularnie....

Oj
@Stop Januszex.exe

2400netto?siejesz tak jak Tusk propagandę.. Ja mam 3700 netto takie minimum.

Jan
@Stop Januszex.exe

Stek bzdur jakiegoś frustrata najpewniej wylanego z roboty

Czy w firmie Biaform można pracować na pół etatu?

aktualny pracownik

Zasadniczo nie, ale są w firmie stanowiska dla pracowników wykwalifikowanych w systemie pracy dwuzmianowym. Niekoniecznie w tej chwili są wakaty na te stanowiska trzeba się w kadrach dowiadywać.

Niebieski loczek

Mój bliski znajomy pracował tam 2 lata temu. Obiecywali kokosy i premie , a co doczego po domu chodził nagi bo miał tylko dwa komplety ubrań. Chłopak się nie dorobił na tym interesie. Dobrze, że szybko zakończył karierę w Biaformie. Do dzisiaj prezentuje dziwne akcje psychiczne jak tylko usłyszy na temat tej firmy. Szkoda Waszego zdrowia !!!!

@Niebieski loczek

ale jak to nagi? Nawet jak Ciebie zapraszał do mieszkania?! I co korzystałaś na tym? :P Pewnie często go odwiedziłaś gdy pracował w Biaformie :P

Niebieski loczek
@Karolina

Niestety nie! Miał takie ciało że bym chyba cały dzień i noc od Niego nie wychodziła :p, a musieliśmy jednak pracować bo jego pensja była zbyt niska 2300 zł netto

@Niebieski loczek

no tak...2300 netto to bardzo mało...i pracował na taką żałosną kwotę w systemie czterobrygadowym?!

@Niebieski loczek

Rozczarowane Trolle z niebieskimi loczkami- dzisiaj za kreatywność piątka. Bardzo proszę piszcie tylko nieco bardziej pozytywnie o biaformie. To naprawdę podstawa utrzymania dla kilkuset polskich Rodzin. Większość ludzi ma 10- 20 lat stażu i to jest ich jedyne miejsce pracy w życiu. Jeśli liczyć premię to naprawde wynagrodzenie nie są najgorsze w tej chwili.

Patryk

Zakłady Przemysłu Sklejek BIAFORM S.A. w Białymstoku zatrudnią na umowę o pracę: kobiety i mężczyzn na produkcję Oferujemy: - zatrudnienie na umowę o pracę + premię - wzrost wynagrodzenia wraz z nabytym doświadczeniem i zaangażowaniem - przyuczenie do danego stanowiska pracy - dofinansowanie do wczasów - dodatek świąteczny - ubezpieczenie grupowe na życie dla pracownika i członków rodziny - dostęp do kasy zapomogowo-pożyczkowej dla pracownika - możliwość zrobienia uprawnień (np. na wózek, suwnice) Opis stanowiska: - praca przy obsłudze maszyn na linii produkcyjnej płyt drewnopochodnych - sklejek Wymagania: - wykształcenie zasadnicze zawodowe lub średnie techniczne - gotowość pracy na 3-zmiany w systemie czterobrygadowym - mile widziane doświadczenie w pracy przy obsłudze maszyn produkcyjnych Osoby zainteresowane ofertą prosimy o przesyłanie dokumentów (CV, klauzulę o ochronie danych osobowych) wraz z podaniem nazwy stanowiska na adres: e-mail: rekrutacja@biaform.com.pl znalazłem na bialystokonline takie ogłoszenie. KONKRETNIE: JAKIE Z PREMIĄ SĄ WYNAGRODZENIA?

@Patryk

Drogi Panie Patryku to nie jest miejsce na rozmowę kwalifikacyjną więc zapraszamy do Dzialu kadr Biaformu.;) Miłego weekendu

Patryk

bo pojawiły się opinie, ze ludzie krytykujący zarobki w tej firmie przesadzają, wręcz kłamią. Proszę więc napisać, jakie te zarobki są. Czy prawdą jest, że pracując w czterobrygadówce (niech będzie, że na najniższym stanowisku) zarabia się, czy się kiedyś zarabiało, niewiele więcej niż najniższą krajową.

Patryk

nie chcę tutaj uczestniczyć w rozmowie kwalifikacyjnej,tylko interesują mnie FAKTY o zarobkach. Bo jedni piszą, ze jest w Biaformie dobrze,inni, że źle. Pewna Pani bardzo krytycznie 5 lat temu pisała o pracy na KLEJACH. Mnie interesują FAKTY. FAKTY się liczą, nie słowa. Czy jest możliwe pracować w tej firmie w czterobrygadówce i zarabiać nie wiele więcej niż najniższa krajowa? TAK albo NIE. Teraz, czy kiedykolwiek? Niech Biaform istnieje kolejne 100 lat! Nie płaci podatki do budżetu centralnego ,gminy itp! Ale jak jest z ZAROBKAMI, i czy jest jest bardzo CIĘŻKO NA TYCH KLEJACH!? JAK JEST?

Proszę
@Patryk

Proszę się zastanowić nad tym co Pan za absurd pisze! Pan chce fakty ustalić na portalu na którym ludzie posługują się nickami a nie nazwiskami. Połowa uczestników to trolle (zarobkujący studenci) które na wielu portalach wklejają te same teksty żeby podkręcić atmosferę i wywołać dyskusję.. jakie fakty można ustalić nie odpowiadając ze słowa i bez odpowiedzialności wylewając kubły pomyj i inwektywn. Tu rzadko wchodzą zadowoleni pracownicy, tylko zwolnieni i sfrustrowani którzy chcą wylać swoje emocje.

@Patryk

Jeśli ma Pan ambicje do bycia organem kontrolnym, to niech pan swoje CV do pip-u czy innych organów kontrolnych złoży. Ale dla Pana wiedzy, chociaż już takie informacje były na portalu, wynagrodzenie niewiele wyższe niż najniższa krajowa zarabia się wyłącznie na okresie próbnym i bez uprawnień, następnie jest ono uzależnione od w/w , zaszeregowania stanowiska i wyników pracy.

Serio?
@Proszę

A ja pracuje, czytam i udzielam się, bo zbyt dużo kłamstw. Do zobaczenia w palarni albo na parkingu, ciekawe czy będzie takie fikando z "pani" strony. Wyjdź z biura na plac lub halę produkcyjną to pogadamy.

@Patryk

powtarzam pytanie. czy Panie pracujące na klejach mają jakieś uprawnienia? Ile te panie zarabiają po roku pracy?

Złosliwy
@Patryk

Mają uprawnienia do formowania wsadów na klejach! :).

@Patryk

To stań przed portiernią i rób ankietę, bo jak widzisz na tym portalu nikt nie widzi potrzeby rozmowy z zadymiarzem. P.s chyba że chcesz Panie wspomóc finansowo jakby było krucho na tych klejach

Patryk

wspieram Biaform od lat płacąc podatki, z których finansowana jest nauka ludzi w rozmaitych szkołach. Z wiedzy tych ludzi, ich kwalifikacji, korzysta ta firma, Korzysta z infrastruktury drogowej itp. To wszystko zawdzięcza PODATKOM! Więc mam prawo zadawać takie pytania, bo PŁACĘ NA TĘ FIRMĘ!

@Patryk

Wolne żarty. Ty płacisz za swoje piwo a nie na tą firmę. :)))))

@Patryk

Pierwsze słyszę żeby państwo cokolwiek płaciło prywatnej firmie. Prywatne firmy są łupione żeby było na 500 plus dla twoich dzieci i fundację złodzieja Rydzyka !! Masz prawo z toalety skorzystać a nie pytania prywatnym firmom stawiać!!!

@Patryk

"wspierasz biaform od lat płacąc podatki" Boże jakie to żałośnie głupie.... Naprawdę czasem warto coś przemyśleć zanim się napisze.

@aktualny pracownik

Oraz inne kiełbasy wyborcze czy mierzeje rządzących autokratów. Bez obaw - za chwilę wybory więc sypną nową kiełbasę wyborczą także będziesz się cieszył Patryku. Już możesz zająć miejsce w bloku startowym a potem dalej wybieraj pseudo specjalistów którzy je...ą podatkami i innymi daninami prywatne firmy. A potem czekaj żeby ci te prywatne firmy dobrze zapłaciły. I nadal żyj tak bezrefleksyjnie.

Rozbawiony xD

I pracują całe życie w sklejkach - nie wierząc, że poradziliby sobie gdzie indziej zarabiając więcej przy lżejszej pracy. Serio, jak słucham w palarni kobiet w wieku mojej matki co uważają, że nie potrafią nic prócz klejenia łuszczu i jak się prześcigają w metrach by dostać premię albo pracują zakatarzone, bo jak pójdzie jedna z drugą na zwolnienie to już premii w danym miesiącu nie otrzyma to wiem jak tu pisać pozytywnie? Potrafię zrozumieć wiele, ale generujecie tym ludziom wyścig szczurów do tej marnej premii.

@Rozbawiony xD

I pracując w innym miejscu i zarabiając krocie wie Pan o czym się mòwi u nas w palarni. Cuda, cuda ogłaszają!

@Rozbawiony xD

To krótki test wiedzy o biaformie Co się wydarzylo na magazynie wyrobów gotowych? A już problem z prętami na klejach się wyjaśnił:))?

Rozbawiony xD

A co się wydarzyło? xD A o prętach piszą Ci co nie widzą jak to wygląda. Jestem pomocnikiem i kilka razy pomagałem przy prasie - chyba jedno z cięższych stanowisk nie licząc sortowania gotowej sklejki.

WSZĘDZIE TAK JEST
@Rozbawiony xD

w każdej(usunięte przez administratora) firmie są tacy ludzie. Zarabiają marne grosze, nie wiele więcej niż najniższa krajowa, tyrają jak woły, narzekają na pracę, na skutki pracy- różne dolegliwości bólowe, rozregulowany organizm itp. ale jednocześnie wręcz drą swoje durne polaczkowate mordy na innych rzekomo wolno pracujących pracowników. Pojawi się ktoś nowy, jak to nowy to na początku wolno pracuje, to taki polaczkowaty zarabiający grosze przygłup,albo przygłupka wręcz przypieprza się do tej osoby, pogania ją itp! Rozumiem ktoś na kierowniczym stanowisku,który nie chce tego stolka stracić, bo ze swoimi kwalifikacjami, na ogół mega skromnymi, podobnej nie znajdzie..Ale zwykły,zarabiający naprawdę bardzo mało robol. Przygłupku,bądź (usunięte przez administratora) Przez takich jak ty nadgorliwców praca w Polsce jest tak fatalnie wynagradzana. Ty nigdy nie powiesz nic krytycznego właścicielom,dyrektorom,kierownikom itp, tylko opier d a lasz takcih samych gów..... wynagradzanych, tyrających roboli jakimi sama jesteś!~

Ugułem całe te

Polecam z całego serca !!!!!!

Patryk

ile kosztuje polskich podatników wykształcenia magistra inżyniera w Polsce?

@Patryk

Czemu do Ciebie nie może dotrzeć że ten magister inżynier pracuje i płaci podatkii i niezmiernie się cieszy że może zarabiać na swoje utrzymanie w swojej ojczyźnie i w zawodzie a nie na zmywaku w Anglii.

@Patryk

Wykształcenie w Polsce nie jest bezpłatne ! Spróbuj się bez pieniędzy utrzymać się na studiach.

Edzio
@Patryk

To zapytaj rodziców magistra inżyniera bo to oni ponoszą cały ciężar kształcenia a nie podatnicy. Uczelnie utrzymują się ze studentów zaocznych.

@Pan x

Studenci by się zdziwili jakby się dowiedzieli że to dzięki panu Patrykowi studiują. Rodzice a najczęściej ich własna praca plus stypendium.

BYM SIĘ NIE ZDZWIŁ.
@Pan x

ja bym się nie zdziwił. Profesor na 1 roku powiedział nam jasno: powinni Państwo przykład się do nauki bo PODATNICY na tę naukę płacą.

@BYM SIĘ NIE ZDZWIŁ.

Oj zdechnę, Patryku drogi to jest hit miesiąca!!!!.. Nie do pobicia jesteś! Przyjmij do wiadomości że profesorowie muszą podawać źródła swoich informacji i nie głoszą prawd objawionych tak jak ci się wydaje w twojej pozycji Myślisz że jak napiszesz że ktoś z tytułem profesora coś powiedział to jest to prawda? Nie ma dobitniejszego dowodu na to że nigdy nie studiowałeś.

@BYM SIĘ NIE ZDZWIŁ.

Drogi Patryku "już na was nie robię " teraz podszywasz się pod studenta ale odradzam ci takie akcje bo śmierdzi kłamstwem na kilometr.

Jak jest:
@Pan x

struktura przychodów z działalności dydaktycznej w szkołach wyższych, Google grafika. 1 grafika od lewej. DOTACJE Z BUDŻETU 76,9%. OPŁATY ZA ZAJĘCIA DYDAKTYCZNE 12,1%. POZOSTAŁE 10,9% ŚRODKI Z BUDŻETÓW GMIN I INNE FUNDUSZE PUBLICZNE 0,1%

@Jak jest:

To sprawdź jeszcze w Googlach czym się zajmują uczelnię i czy tylko dydaktyką? To jest po prostu miejsce pracy naukowców. Przypominam też że fundusze na dotacje do funkcjonowania uczelni pochodzą m in. Z podatkow które płaci biaform do budżetu.

@Jak jest:

Żeby nie prowadzić rozmowy że ślepym o kolorach https://biznes.newseria.pl/news/zdobycie-wyższego.p1137311206

Jak jest
@Biurwa

oczywiście, że tak! Firmy działające w Polsce korzystają z ludzi wykształconych na uczelniach zarówno za pieniądze podatników jak i prywatne środki osób pobierających naukę!

@Jak jest

Odpłatnie.

Tak jest
@Edek

jak to? Moim zdaniem firmy płacą tylko za pracę. Oddają pracownikom część zysków,którzy ci pracownicy wypracowują. I tyle.

A JAK JEST NAPRAWDĘ?!

najpierw (usunięte przez administratora) (według opozycji i antyPiSowskich mediów) miał zniszczyć polską gospodarką, a obniżył bezrobocie do zera. Później pandemia według kapitalistów i ich (usunięte przez administratora) miała odtworzyć rynek kapitalisty, a nadal jest rynek pracownika. Teraz pi e przą, że wojna na Ukrainie spowoduje załamanie na rynku pracy. A jak było ZEROWE bezrobocie tak nadal jest. Jak firmy poszukujące TANICH pracowników, nie mogą ich znaleźć,albo nawet znajdują i ci rezygnują z pracy po kilku dniach, tak nadal się dzieje! Zatrudnienie rośnie w Polsce skokowo,a średnia pensja wzrosła rok do roku o 12%!!!!!

@A JAK JEST NAPRAWDĘ?!

To przecież oznacza że można sobie swobodnie wybrać najlepsze miejsce pracy z najlepszą płacą w najlepszych warunkach. Żyć nie umierać! Rynek pracownika. To skąd się bierze twoja frustracja?

@A JAK JEST NAPRAWDĘ?!

Ja ci już pisałem że jak umiesz przeklinać i niewiele więcej to zawsze będziesz miał w życiu pod górkę. A problem klejarek już rozwiązałeś? Jak się zaczynasz podszywać pod pracowników to ci się wątek kończy co?

A JAK JEST NAPRAWDĘ!!!
@Marcin

RADOŚĆ! Mamy ZEROWE bezrobocie!!! Hip hip hura!

misio
@A JAK JEST NAPRAWDĘ!!!

a poza tym wszystko ok???

@misio

strona jest poświęcona warunkom pracy. Martwi ciebie ZEROWE bezrobocie w Polsce, bo trudno znaleźć super pracowników do tyrania za niewielkie pieniądze?

misio
@A JAK JEST NAPRAWDĘ?

Niskie bezrobocie bardzo mnie cieszy, Ale martwi mnie że ekonomia zawsze zakreśla cykl koniunkturalny i zawsze trzeba myśleć o tym co nas czeka a nie o tym co jest. To że jesteśmy w górze cyklu oznacza tylko jedno że będziemy też w jego dole za jakiś czas. I trzeba będzie poradzić sobie także w takich warunkach. Wtedy bezrobocie będzie znacznie wyższego nie ma innej opcji. Dopiero wtedy zacznie się o przedsiębiorcach myśleć jako o tych którzy dają miejsce pracy a nie krwiożerczych hienach

@misio

Przyjęta przez Radę Ministrów Aktualizacja Programu Konwergencji (APK) przewiduje, że stopa bezrobocia mierzona według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) spadnie do 2,7% w 2022 z 3,4% w 2021 r. APK stanowi główny element przyjętego dziś „Wieloletniego Planu Finansowego Państwa na lata 2022-2025” (WPFP). „Polska jest krajem o bardzo niskiej stopie bezrobocia. Szacuje się, że stopa bezrobocia według BAEL spadnie z 3,4% w 2021 r. do 2,7% w 2022 r. W kolejnych latach bezrobocie POZOSTANIE na NISKIM poziomie (2,6% w horyzoncie prognozy) w wyniku trendów demograficznych i utrzymywania się tempa wzrostu gospodarczego” – czytamy w komunikacie. czyli bredzisz. A poza tym mam pytanie: czy widzisz różnicę pomiędzy pracą za 2500 netto, a 3500 netto? Bo chyba zdajesz sobie sprawę, że są lepsze i gorsze firmy?

@misio

Brak bezrobocia jest możliwe właśnie tylko dzięki przedsiębiorcom czyli tak zwanym kapitalistom. Więc należy zacząć ich doceniać Bo to oni tworzą miejsca pracy.

@A JAK JEST NAPRAWDĘ?

No skoro pan Pinokio Premier który na trzy zdania w dwóch kłamie tak napisał to z pewnością jest to warte żeby tak jako prawdę objawioną prezentować naiwny człowieku. Sam sobie komentuj te brednie

@A JAK JEST NAPRAWDĘ?

Swoją drogą ciekawe czy ty wiesz co znaczy słowo konwergencja bez Google i slownikow :))))

@A JAK JEST NAPRAWDĘ?!

A wiesz ile zarabia kolega obajtek i kto to jest? To może się zainteresuj tematem i tam skieruj swoją energię. Bo to są miliarderzy i pasożyty a nie przedsiębiorcy którzy tworzą miejsca pracy i ryzykują całym swoim majątkiem w razie niepowodzenia i upadłości. Zainteresuj się gnojem Rydzykiem który jest kolejnym pasożytem tudzież fundacjami narodowymi to są wszystko miejsce gdzie w wysyłane są twoje pieniądze a potem z przeprowadzane są okruchy na które się rzucasz Iza które jesteś wdzięczny. Polecam uwadze manipulatora kłamca i propagandzista pana Kurskiego które również żyje z twoich pieniędzy i na które zrzuca się przedsiębiorca wbrew swojej woli na którego tutaj od wielu miesięcy plujesz.

JAK JEST NAPRAWDĘ?

ty się modlisz o to by znów w Polsce było MASOWE bezrobocie?! Jakim człowiekiem trzeba być by tak robić.... Straszne... Naprawdę marzy ci się by znów na jedną beznadziejną ofertę pracy przypadało 50 kandydatów?! By ludzie byli BEZROBOTNI! By z tego powodu musieli się godzić na wszystko by mieć jakąkolwiek pracę!? TO BYŁ KOSZMAR!!! Wkurza ciebie, że ludzie wysyłają 5 cv i dostają..5 propozycji pracy?! Wybierają NAJLEPSZĄ DLA N I C H ofertę! Kierują się SWOIM interesem! Bo niby CZYIM mają się kierować!? Właścicieli firm,kosztem swego!?

@JAK JEST NAPRAWDĘ?

Mówiąc szczerze to mam trochę inne tematy modłów. I kwestii bezrobocia w nich nie poruszam:))

@JAK JEST NAPRAWDĘ?

Swoją drogą jakim psycholem trzeba być żeby zrobić jakąś chora listę zarzutów, włożyć je komuś w usta i napisać: jakimś strasznym trzeba być człowiekiem żeby tak myśleć! Przypominam że to twoje własne słowa wyłącznie twój (usunięte przez administratora)

A JAK JEST NAPRAWDĘ?!

APEL Do administratora: proszę u osuwanie opinii nie związanych z Biaformem! i ponawiam pytanie: czy widzisz różnicę pomiędzy pracą za 2500 netto, a 3500 netto? Bo chyba zdajesz sobie sprawę, że są lepsze i gorsze firmy?

@A JAK JEST NAPRAWDĘ?!

Ty sam się powołujesz na programy rządowe i konwergencje,:))) . Działasz tutaj od wielu miesięcy w jednym celu: obniżenia ratingu firmy- w której nie pracujesz- może więc my , prawdziwi pracownicy , powinniśmy się zwrócić do organów ścigania w celu zewnioskowania o sprawdzeniena czyje zlecenie działasz. Mało tego -podszywasz się pod opinie pracowników i piszesz bzdury i oszczerstwa. Więc zanim wy stosujesz Apel do administratora to przemyśl kwestie zasadności twojej obecności na tym portalu

Krysia

Weźcie się wszyscy do roboty! Pilnujcie swoich zadań w firmie i tyle. Zacznijcie doceniać tą pracę nawet jak to cyrk na kółkach. Popatrzcie na drugiego człowieka z uśmiechem, a nie z jadem w oczach. Skupcie się na konkretnych działaniach zamiast skakać sobie do oczu na każdym kroku. I zapraszam do realnej rozmowy, a nie uciekania w anonimowe komentarze. To tyczy się wszystkich! Każdy broni swojej części tej firmy, bez całościowego spojrzenia. Bez jedności dalego nie zajdziemy. Sama też się o to staram i Was również do tego zachęcam.

@Krysia

Bardzo mądre słowa Niezależnie od tego jak skończy się i czy w ogóle skończy się wojna na Ukrainie, to w czwartym kwartale roku jej skutki ekonomiczne będę już mocno odczuwalne. Mnóstwo firm zachodnich nie ma już do kogo jeździć nie ma dla kogo wysyłać części zamiennych ani sprzedawać technologii itp itd Znowu będzie walka o przetrwanie więc po prostu róbmy swoje najlepiej jak umiemy. póki możemy

Swoja
@Krysia

Święta Prawda

@Swoja

@A JAK JEST NAPRAWDĘ?!

No tak swojej odpowiedziałeś "swojej" że ni czorta nie wiadomo o co chodzi. Ona o morale pracy a ty ... Cholera wie o czym

A JAK JEST NAPRAWDĘ!!!
@Edek

ona nie o żadnym morale pracy, tylko o tym, że robole rzekomo powinni zaciskać pasa, godzić się na wszystko na marne pensje, marne czynności ,system zmianowy itp. bo alternatywą jest brak pracy! BZDURA! Mamy ZEROWE bezrobcoie!!!Z E R O W E!!! To kapitaliści zabiegają o pracowników,walczą o nas, nie odwrotnie!!!

@A JAK JEST NAPRAWDĘ!!!

kapitaliści tworzą miejsca pracy, aby Pan Panie Patryku mógł zarabić na PAna piwko i kiełbaskę . JAkby nie było tych hien kapitalistów , to nie byłoby gdzie pracować. Myślę że jakby PAn mógł wybrać , to wolałby PAn być kapitalistą

Zgadzam się z tą opinią
@ja

Bo najgorsze co człowieka niszczy to brak pracy, a jak się komu dane miejsce nie podoba, to nikt siła nie trzyma. Miejsc pracy jest przecież dużo na rynku.

Mądrze napisane!!!
@Zgadzam się z tą opinią

pewnie, że tak!!! Z łatwością przy ZEROWYM bezrobociu można znaleźć dobrą pracę! I te problemy firm bazujące na TANIEJ sile roboczej będą się pogłębiać z kwartału na kwartał, z roku na rok! Za rok o tej porze będzie jeszcze trudniej znaleźć im roboli do tyrania za kiełbasę i piwo (jak ktoś lubi)! Na rękę teraz powinni płacić CO NAJMNIEJ 3000 ZŁOTYCH!!! I to za za pracę od 8 do 16! Za trochę trudniejsze prace, w gorszym systemie CO NAJMNIEJ 4000 ZŁOTYCH! PODKREŚLAM-NA RĘKĘ!

@Mądrze napisane!!!

To załóż firmę i płać tyle a nie dyktujesz komuś Ile ma płacić.

@Mądrze napisane!!!

A możesz zdradzić źródło swoich głębokich analiz na podstawie których twierdzisz że za rok będzie tak rewelacyjnie?

@Mądrze napisane!!!

Drogi Patryku vel 'już na was nie robię " czy ty nie mógłbyś się zająć wychowywaniem swoich dzieci i dbaniem o żonę zamiast podszywać się na tym portalu pod pracowników tudzież krytykować firmę w której od wielu lat już nie pracujesz i nie masz zielonego pojęcia ile się u nas zarabia.

@Marcin

Przyjęta przez Radę Ministrów Aktualizacja Programu Konwergencji (APK) przewiduje, że stopa bezrobocia mierzona według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) spadnie do 2,7% w 2022 z 3,4% w 2021 r. APK stanowi główny element przyjętego dziś „Wieloletniego Planu Finansowego Państwa na lata 2022-2025” (WPFP). „Polska jest krajem o bardzo niskiej stopie bezrobocia. Szacuje się, że stopa bezrobocia według BAEL spadnie z 3,4% w 2021 r. do 2,7% w 2022 r. W kolejnych latach bezrobocie pozostanie na niskim poziomie (2,6% w horyzoncie prognozy) w wyniku trendów demograficznych i utrzymywania się tempa wzrostu gospodarczego” – czytamy w komunikacie. czyli bezrobocie jest de facto ZEROWE. I takie przez lata pozostanie. Czyli firmy opierające działalność na TANIEJ sile roboczej, będą miały ogromne PROBLEMY z obsadzeniem wszystkim miejsc. Kto wie, może będą w nich jakieś ..przesunięcia.. np. ktoś z biura trafi na produkcję.... Ciekawe ile na niej wytrzyma? :P

@A JAK JEST NAPRAWDĘ?

Ale to już raczej nie twoje zmartwienie, tylko ludzi z biura.

@A JAK JEST NAPRAWDĘ?

Tak tak , a niejaki pan glapiński jeszcze w zeszłym roku o deflacji a nie o inflacji mówił. A teraz wszyscy się zastanawiają jak to pomóc z tym biedakom którzy opierając się na jego prognozach kredyty wzięli. Jak masz takie zacięcie dziennikarski to może skromniej do pana glapińskiego szefa narodowego banku polskiego parę słów z upomnieniem.

JAKIE JEST TWOJE ZDANIE?
@Marcin

a Twoim zdaniem ile pracownicy z biura wytrzymaliby na produkcji?

ZAŻĄDAJ OD WŁAŚCIELI!
@Jasiek

to jest profil dotyczący Biaformu, nie RPP. Skoro jesteś taki wrażliwy społecznie to zażądaj od właścicieli tej firmy, by PODNOSILI PENSJE DLA LUDZI stąd, zamiast ściągać tanią siłę roboczą zza wschodniej granicy!!!!

@JAKIE JEST TWOJE ZDANIE?

Nie muszą bo mają wybór którego ty nie masz frustracie

@ZAŻĄDAJ OD WŁAŚCIELI!

Trochę niekonsekwentny jesteś Patryku bo ty się powoływałes na dane rządowe . Oczywiście niepełne i kłamliwo- populistyczne jak wszystko w wykonaniu tego kłamliwe go rządu. W związku z twoimi brakami w edukacji od razu tłumaczę co oznacza populistyczny- przeznaczony dla prostych odbiorców i nastawiony na ich konsumpcyjnalo- socjalne roszczenia aby kupić ich głosy w wyborach.

@ZAŻĄDAJ OD WŁAŚCIELI!

A z którego zdania ty wyczytałeś moją wrażliwość społeczną? Jeśli jestem wrażliwy społecznie to w odniesieniu równości szans dla dzieci a nie ich indolentnych rodziców.

Edek
@JAKIE JEST TWOJE ZDANIE?

A po kiego czorta mają zastanawiać się nad tak absurdalnym i propozycjami. Tak samo jak ty nie powinieneś sobie łamać głowy nad tym jak to się pracuje przy biurku bo nie masz na to szans najwidoczniej.

@Mądrze napisane!!!

Gościu, zamiast wznosić na tym portalu okrzyki to zakładaj firmę, płać ludziom choćby po 6000 netto, rozliczaj koszty to wtedy zobaczysz jaki to słodki chleb być przedsiębiorcą wtedy z innej perspektywy spojrzysz na swój ukochany rząd Iza interesuje cię gdzie podziewają się pieniądze które wpłacasz mu na konto co miesiąc. Przecież to dzięki firmom i przedsiębiorczości Polaków jest niskie bezrobocie. Zastanów się co ty robisz plujesz na firmę która przyczynia się do tego że masz z czego wybierać na rynku i możesz pracować w siódmym niebie i zarabiać krocie.

Swoja

Z czego nie którzy majol te premie 4 godziny pracy 4 godziny godziny latania do palarni po 20 min.siedzenia i zbierania plotek i gadania o firmie u nie których to tak wyglonda praca przyjść podpisać listę i robić tak żeby się nie narobić a zarobić, a cała dyrekcja i nie którzy podkreślam nie którzy kierownicy oczy przemykajol .A metry myślę że sol dopisywane do zeszytów.

@Swoja

Nie da się metrów sztucznie wpisać do zeszytu bo one muszą też być na magazynie: (

Jak komuś tak bardzo źle niech zmieni pracę. Takie marudzenie tylko psuje atmosferę w firmie!!!

klejareczka

atmoswera to i tak jest straszna wiec nie gadaj ze ktoś psuje . a jesli tak mówisz to pewnie sama to robisz

XYZ

Jak można popsuć coś czego nie ma?

Pracownik1
@klejareczka

Dobrze Panie Darku????????????

rrrrraaaa

dlaczego Polacy mają zmieniać pracę? Przecież to polska firma,korzystająca z polskiej infrastruktury,inżynierów itp. Dlaczego chcesz pa ja cu zastąpić nas tanią siłą roboczą ze wschodu?!

Dokładnie,jak się komuś nie podoba zawsze można zmienić pracę na lepszą a nie wylewać pomyje na pracodawcę.

W SOLARISIE
@Marta

w Solarisie strajkują! W Uchwytach też strajkowali!

@W SOLARISIE

czemu ludzie strajkują? bo siła nabywcza pieniądza gwałtownie spada i inflacja szaleje . Ale jednocześnie dramatycznie podniosły się ceny surowców (niektóre o setki procent!) i strajkujący pracownicy nie zawsze rozumieją że takie podwyżki jakich oczekują mogą w perspektywie kilku/kilkunastu miesięcy zagrozić bytowi firmy. NAtomiast ZAWSZE trzeba w takiej sytuacji usiąść do stołu i rozmawiać.

Już jest zepsuta.

Olo
@Marta

w Solarisie strajkują bo firma ma REKORDOWE ZYSKI.

mruk
@Olo

NIE CHCĘ BRONIĆ SOLARISA, bo nie znam szczegółów , ale sądzę że pracownicy widzą że przychód się powiększył, a to co innego. W ostatnim roku niebotycznie wzrosły koszty produkcji - o setki procent niektóre substraty....

Osoba

Znieczulica to co się dzieje w sklejkach dla Ukraincow I Białorusinów w tak ciężkim czasie wojny dla nich nie którzy z różnych stanowisk traktojol ich jak (usunięte przez administratora) obrazajol,wyzywajol od różnych nie podoba się praca z osobami że wschodniej granicy proszę bardzo droga wolna .

@Osoba

Proszę to koniecznie zameldować przełożonym a najlepiej po prostu dyrektorowi. Jeśli coś takiego miało miejsce to jest bezdennie głupie zachowanie. Białorusini nie są winni temu że mają prezydenta idiotę.

Typowy janusz

Każdą firmę produkującą sklejki stać na podwyżki w obecnych czasach. Oczywiście, ze rosną koszty, ale cena sklejki tez idzie w kosmos. Z embargiem na Rosję i Białoruś firmy sklejkowe w Polsce będą mogły zażądać ceny jaka tylko im się przyśni. Firmy meblowe i transportowe trzęsą portkami, bo nie będą miały materiału. A wy nie dostaniecie nic, bo jesteście (usunięte przez administratora) we własnym kraju :) a jak sie nie podoba to koledzy ze wschodu będą robić za tzw. (usunięte przez administratora) i będą tym zachwyceni. Właściciele zakładów w Polsce to zwykli wyzyskiwacze i „stara gwardia” co się przemalowała na demokracje :)) pracując w Polsce jako kierownik zarabiałem 5netto. Wyjechałem stad na zachód pare lat temu i dalej jest 5 netto, tylko euro. Jasne, na zachodzie tez traktują Cię jak (usunięte przez administratora) ale wole być Murzynem tam, niż u siebie w kraju… przykre ale tak właśnie jest. Życzę wszystkim wytrwałości i zdrowia, przede wszystkim psychicznego

@Typowy janusz

Nie warto się wypowiadać w kwestiach na których się nie znasz, bo nie masz zielonego pojęcia o wynagrodzeniach w firmie ( które de facto wzrosły i których ważnym elementem stała się premia) nie masz zielonego pojęcia o realiach handlu, kosztach produkcji, cenach surowców, cenach energii, przewidywalności biznesu, konieczności bycia przewidywalnym dostawcą jeśli chcesz żeby za pół roku kiedy sytuacja zwróci się o 180 stopni i wpadniemy w dół gospodarczy ktoś jeszcze przy nas został, nie masz pojęcia o koniecznych inwestycjach. Więc nie wypowiadaj się tak lekko o tym że można płacić. Poza tym w tą bajkę o 5000 € uwierzy tylko ktoś kto nie pracował na zachodzie.

@Typowy janusz

Tak gwoli ścisłości nadal można spokojnie importować sklejkę.nie ma najmniejszych ograniczeń. Transport wzrósł o 100% bo wszyscy się boją wozić ale producenci pracują dalej pełną parą.

@Typowy janusz

To może pochwal się ile kosztuje fryzjer czy wymiana opon czy też czynsz na zachodzie. Bo nawet jeśli tyle zarabiasz w co wątpię to jeśli chcesz tam godnie żyć to lwią część tych pieniędzy wydasz na mieszkanie, dużo droższe utrzymanie i paranoicznie długie usługi. Fajnie jest zarabiać na zachodzie i wydawać w Polsce :)

Rozbawiony xD

Co nazywasz premią? Te 100 złotych więcej względem poprzedniego roku, gdzie nasza praca poszła o dwa razy tyle do przodu... śmiech na sali. Żyły ludzie sobie wyprówają by wskoczyć w dziwne tabelki i wykresy, które nie uwzględniają ani jakości surowca o którym tak bębnisz ani awaryjności maszyn. Starczy popatrzeć ile towaru przerabiamy, tym bardziej, że w tym roku zauważam taki skok, że szok. Ale premia jest? Jest. Nie ważne, że psia, ważne, że jest.

@Rozbawiony xD

Chcesz się psychiki podszyć pod pracownika ale to ci się nie uda bo pracownik by takich bzdur nie napisał..

Biurwa

A niby czemu biuro nie ma prawa się wypowiedzieć. Tak, mogłoby być lepiej finansowo, ale ogólnie JEST DOBRZE!

JUŻ NA WAS NIE ROBIĘ!!!
@Biurwa

JAKO POMOCNIK PRODUKCJI zarabiałem nie wiele więcej niż najniższa krajowa pracując w 4 brygadówce!Poszedłem do innej firmy, nie pracuję w 4 brygadówce i pensja natychmiast wzrosłA o KILKA STÓW!!!

@JUŻ NA WAS NIE ROBIĘ!!!

Proponuję żebyś zamieścił takie ogłoszenie w kurierze porannym tak aby wszyscy się dowiedzieli że już nie musisz pracować w 4 brygadowce. Od kilku lat sytuacja w firmie która stała nad grobem się poprawia, także finansowo dla pracowników i naprawdę trzeba mieć złą wolę żeby temu zaprzeczać. Po kryzysie 2008 firma była w dużych tarapatach i nie było pewne czy przetrwa. Pieniądze które się zarobi wkłada się także konieczne naprawy w parku maszynowym i remonty tak aby firma mogła dalej egzystować. Przyjmij uprzejmie do wiadomości że nie zawsze pracodawca jest w stanie tyle płacić Ile by pracownicy chcieli.. nie jest to wyraz braku szacunku dla ludzi, tylko konieczność!!!!!!!

@JUŻ NA WAS NIE ROBIĘ!!!

A Ty człowieku swoje, nawet w tych dniach, kiedy naprawdę są ważniejsze rzeczy niż wylewanie własnej żółci ! W zeszłym roku za drewno płaciło się jak za złoto. Nie masz zielonego pojęcia jakie są warunki w tej branży więc nie krytykuj tych,którzy pomimo pandemi kryzysów ekonomicznych i innych zawieruch ciągną ten wózek i dzielą się z pracownikami tym czym mogą.

JUŻ NA WAS NIE ROBIĘ!!!

Przyjmij uprzejmie do wiadomości, że przy ZEROWYM bezrobociu ludzie nie muszą godzić się na pracę w 4 brygadówce za pensję nie wiele wyższą niż najniższa krajowa! Tylko o to mi chodzi.

@JUŻ NA WAS NIE ROBIĘ!!!

Dokładnie. Nie muszą i nie godzą się, bo po okresie próbnym zarabiają dużo więcej .

@Edek

Nie rozumiem pretensji o wynagrodzenie. każdy wybiera sobie swobodnie miejsce pracy i nie musi się godzić na oferowane mu warunki jeśli mu nie pasują. Tym bardziej jak już się znalazło dla siebie szczęśliwie zadowalające wynagrodzenie.

@Marcin

w czasach masowego bezrobocia nie można było swobodnie wybierać swojego stanowiska pracy. Teraz zresztą też nie. Nepotyzm w tym kraju jest ogromny! Żałuję jedynie, ze zgodziłem się pracować w 4 brygadówce za takie pieniądze na tę firmę, na jej właścicieli.

@JUŻ NA WAS NIE ROBIĘ!

Z tego co wiem to kilka zakładów sklejkowych upadło, bo były nierentowne, to proszę się zastanowić to źle czy dobrze ten zakład zmiejscami pracy był i jest

@Biurwa

Piszę że swojego punktu widzenia i mam do tego prawo. Czego nie akceptuje to agresywnego języka na tym portalu. Wali się w bęben, jakby ktoś miał z niewolnictwem do czynienia.szukajcie lepszych miejsc pracy a najlepiej je sami stwòrzcie

@Biurwa

szukałem i znalazłem. Jedyne czego żałuję to to, że kiedykolwiek pracowałem na rzecz Biaformu.

Baby
@BYŁY

Pracowałeś na podstawy umowy o pracę którą sam podpisałeś i nie pracowałaś charytatywnie tylko otrzymywałeś za pracę wynagrodzenie na które się sam zgodziłeś. Chyba że pracowałeś bez wynagrodzenia?

@BYŁY

A nie pracowałeś czasem w Biaformie na swoją rzecz?

Rozbawiony xD

Naprawy parku maszynowego? Remonty? Dziękuję za jeszcze większe rozbawienie mej osoby. xD

No widzisz
@Rozbawiony xD

nie masz pojęcia co się u nas dzieje. Nawet ludzie z ulicy widzą remonty nie mówiąc o tych co pracują NAPRAWDĘ u nas .

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa kluczową rolę w osiąganiu wyników. Jak wygląda ten aspekt w Biaform?

Pea

Zadaj pytanie w języku rosyjskim, albo ukraińskim! TO BIAFORM przecież!

Szczera prawda

Atmosfera? Tu każdy drugiego by w łyżce wody utopił, a niby takie zgrane zespoły i wszystko cacy. Guzik prawda! Firma przesiąknięta syfem, brakiem organizacji, komunikacja na poziomie zerowym, ale za to kwitnie (usunięte przez administratora) i luzidubstwo. A praca jest ciężką i warunki też bardzo złe. Sypią się ściany, na halach, aż strach przechodzić obok i jeszcze latają jaskółki i srają na wszystko. Smacznego!

Agnieszka
@Szczera prawda

aż tak źle?

Piękna pani
@Agnieszka

Odnosisz się do wpisu historycznego.

Piękna pani
@Agnieszka

Masz na drugie Patryk?

Edzio
@Piękna pani

Patryk ma na trzecie, bo na drugie ma zupełnie inaczej.;)

Były
@Piękna pani

wpis historyczny, który nie ma nawet roku?! Ta opinia jest tak głupia, że trudno uwierzyć, ze można było coś takiego zamieścić!!!!

@Były

A ty wiesz że jest aktualna bo pracujesz w Biaformie? Mam nadzieję że ktoś ci chociaż dobrze płaci za to trollowanie.

Jaki Ty jesteś Patryku niemily
@Były

Widzisz nie musisz się czuć samotny na tym portalu ze swoimi głupimi wpisami.

@Były

A dla ciebie to co się wydarzyło w czerwcu zeszłego roku to jest aktualne?

@Były

I to pisze pracownik tej firmy. Zastanawiający poziom oczytania w temacie.

Zostaw merytoryczną opinię o Biaform - Białystok

• Jak się pracuje w Biaform?

Zobacz opinie na temat firmy Biaform tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 81.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Biaform?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 52, z czego 3 to opinie pozytywne, 40 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Biaform
  • Dojlidy Fabryczne 24