Opinie o Opony Dębica (TC DĘBICA S.A) w Dębica

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy TC DĘBICA S.A. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie TC DĘBICA S.A o rekrutacji.

Branże: Opony i felgi - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o TC DĘBICA S.A w Dębica

Q

Ktoś wie ile firma zarabia netto na jednej oponie?

Pieter

Odczuwalna inflacja to minimum 25% ale przeciez panowie z zz z (usunięte przez administratora) rzadzacego wiec pewnie obrali wersje dla ludu, to co podaja to smiech popatrzcie ile podstawowe artykuly podrozaly. Takze jakas smieszna podwyzka 12 15 czy 17 nawet % i tak nic nie da. Smiech na sali

Knrad
@Pieter

Każdy chce zarabiać więcej, ja też chcę i to jest normalne. Przed negocjacjami zakładałem że podwyżka musi być minimum 4-5 zł do godziny żeby pokryła inflację i taka jest, od stawki 28.4 jest to ok 4.2 zł, do tego 300 zł miesięcznie obecnościowa kosztem premii kwartalnej. Realnie dodać do tego że z automatu wzrośnie dodatek za niedziele i stawka urlopowa, ty o wyjdzie 5 zł i jeśli to co piszą na forum jest pewne, to dla mnie jest w porządku. Przypominam że siana była propaganda że nie będzie żadnych podwyżek, może max 1-1.5 zł, a dali w zależności od stawek 4-5 zł i więcej. Więc jest ok, a że to może nie pokryje inflacji..., Trudno, trzeba czekać aż inflacją spadnie.

Kempes
@Knrad

Tylko to jest nie fair mam nisza stawkę wezmę jakieś 3 zł powinno być równa podwyżka wszyscy po 4- 5 zł,. Więc mniejsza stawka tym jesteś w plecy do tego co ma większe..

Knrad
@Kempes

Tu się zgadzam, każdy powinien mieć po tyle samo podwyżki, 14% od średniej zakładowej.

Sprawiedliwy
@Kempes

Zastanów się, czemu masz niższą stawkę? Może wykonujesz mniej odpowiedzialną pracę? Może śpisz na popielniczkę w warsztacie UR? A może drzemiesz przy kalandrze? Pod wyżki powinny przede wszystkim odzwierciedlać ZAANGAŻOWANIE pracownika. Dawanie wszystkim równo (także leniom i obibokom) nie jest dobre. Wpływa negatywnie na "konie pociągowe". Bo jak koń co wygląda, i koń co pracuje dostają tyle samo obroku, to ten pracujący daleko nie pojedzie....(to takie tłumaczenie dla zapilźnioków). Równo nie znaczy sprawiedliwie, sprawiedliwie nie znaczy równo.

Małolat bt2
@Sprawiedliwy

500+ też dali wszystkim po równo i wyszło g... o, a będzie jeszcze gorzej

HDK

Oddajecie krew w piątek za wolny piątek i sobotę? Czy tylko od pn do pt się należy dodatkowy dzień?

@HDK

Jeśli oddajesz krew w piątek - w sobotę należy się Tobie dodatkowy dzień wolny. Pozdrawiam.

Menago

Tak jak Polska jest podzielona tak podzieleni sa pracownicy w naszym zakladzie :) . NA wydzialy , zaklady , umyslowych , fizycznych . Nawet podwyzki nie sa w stanie zadowolic bo przewaznie wartosciowo rozdawane promuja tego ktory nic nie robi . Fizyczni nazekaja na umyslowych a umyslowi maja daleko fizycznych bo zwiazki o nich nie dbaja . Najlepiej zarzadza sie skloconym zakladem :) Podwyzki .... negocjacje .... obudzcie sie panowie i panie ... Przy inflacji 17 % jak dostaniecie 18 % "podwyzki" to tak naprade dostaniecie tylko 1 % :) ... Pracujcie dalej za lyzke ryzu ... Tylko w grupie sila .Potrzeba nowych zwiazkow ktorzy beda placeni z naszych pieniedzy i ktorzy beda walczyc za nas wszystkich. Chcialbym zebyscie zobaczyli te ciezkie negocjacje ...kpina :)

logo firmy Szwaczka / Szwacz do przyuczenia
Dobre Miasto
Dfm Sp. z o.o.
Stanisław

Panowie ZZ jak tam sytuacja bo przecież w końcu jesteście naszymi przedstawicielami....nabranie wody w usta nie jest rozwiązaniem...co z naszymi podwyżkami. Chcemy godnego wynagrodzenia za naszą pracę jak to już ktoś napisał w świątek i piątek...nikt teraz łaski nikomu nie robi...co uzgodnione?

@Stanisław

Rozmowy się toczą bo muszą, będzie podwyżka płacy minimalnej w styczniu i tyle. Nie ma szans na nic lepszego skoro produkcja idzie dobrze, koszty wzrosły a łaski firmie nie robicie bo i tak się nie zwolnicie więc puszczają mimo uszu wasze burczenie

Biuro Rafał
@Stanisław

Robić nie (usunięte przez administratora)cieszyć się jest praca coś bedzie więcej może 1zl lub 1,5 spokojnie, nikt tu nikogo za kare nie trzyma,szanujmy to co jest nie jest źle.

BT2
@Stanisław

Ludzie opamiętajcie się, ludzie się już boją pisać na tym forum. Firma bez gazu i prądu nie pociągnie a te surowce właśnie najmocniej zdrożały. Jakie podwyżki?!? Cieszcie się że nie zwalniają a kto wie jak będzie jak tutaj zapowiadają tylko podwyżki cen energii i podatków

xyz
@BT2

Też to zauważyłem że nagle tutaj przycichło a przybyło ludzi na produkcji w postaci nadgodzin. Jak zawsze realia zweryfikowały bezsensowną paplaninę na tym forum i obrzucanie się błotem. Szkoda tylko że podwyżki z 2019 roku oddajemy już z nawiązką w postaci wyższych rachunków i cen w sklepach. A było w 2019 po prostu dobrze jak na nasze dębickie realia

Bt1
@xyz

Dobrze . Niech wkoncu zamkną ta firmę. Będzie okazja przenieść się do innej firmy. Nikt nie wziął ślubu z firmą oponiarską. Niema gazu zamykać. Odprawa. Likwidacja. Dzięki dyrektorki. (usunięte przez administratora)

@Bt1

Dyrektor nie szanuje pracowników. Nie przychodzi na negocjacje. W sumie nie ma co się dziwić. Jak tu szanować ludzi którzy nawet nie potrafią załatwić się do kibla, a nie obok czy do kosza czy też pod prysznicem w szatni. Szanujmy samych siebie następnie wymagajmy od dyrektora szacunku do naszej pracy. Podwyżki i tak muszą być. Nikogo nie interesuje że ceny za gaz i prąd wzrosły. Ludziom też ceny rachunków poszły w górę jeśli nie będzie podwyżek to pewnie będzie strajk ogolnozakladowy i się pokaże prezesowi jak to się robi u nas a nie na Słowenii. Pozdrawiam serdecznie

@.

Nie żeby ten, ale z załatwianiem się do kosza to już przesadziłeś. Chyba że znasz to z własnej autopsji to co innego, ale nie każdy robi jak Ty. U nas jak się chce iść do WC to się nie czeka na zasilającego, tylko po prostu idzie i maszynę zostawia. Reszta w punkt. Niech ten ...... Nie myśli że nas czegoś nauczy nowego, prędzej my jego!

@BT3

Zdziwiłbyś się bo to akurat w kiblu na bt3 najczęściej na nocy jest narobione do kosza. Kto ma z tego satysfakcję? Jakiś koprofil? Nie wiem ale mam nadzieję że znajdą gościa i go wywala z zakładu.

@BT2

Nie strasz nie strasz, bo się ze.....sz. Co jeszcze wymyślicie, jakie bzdury? Widać że firma działa w porozumieniu z administratorem i blokuje wypisywanie komentarzy negatywnych. Ja np. już od kilku dni nie mogę wysłać żadnego posta z telefonu, wyskakuje komunikat na czerwono o błędach, a wszystko zaznaczone prawidłowo, to apropo tego, jak ktoś napisał, że coraz mniej opinii na forum. Ciekawe czy ten post pisany z kompa uda się wysłać.....

@xyz

Ale to wina rządu że 3 lata pandemii, a teraz wojna od lutego na Ukrainie? Wszyscy tracą realne oszczędności, bo wszędzie inflacja jest grubo ponad 8%, a gdzieniegdzie nawet 80% jak w Turcji....Oczywiście, można było nie wypłacać przedsiębiorcom ponad 200 mld zł dotacji na uratowanie miejsc pracy i czekać jak będą bankrutować hotelarze, sklepikarze, fryzjerzy itp i również później narażać się na pozwy sądowe przeciwko SP, gdzie i tak Polska by musiała płacić odszkodowania za nakaz zamykania firm. Firma TC nie straci, przerzuci koszty na klientów i będzie drożej sprzedawać, także nie bójcie się, ani pracy, ani gazu czy prądu nie zabraknie. A podwyżki płacy od stycznia muszą być, choćby nawet wzrost dodatku za godziny nocne, bo to wynika z ustawy, że musi być minimum 20% stawki godzinowej minimalnej krajowej.

@Stanisław

Widać że ZZ nie popisały w piątek może spór zbiorowy bo będzie jak zawsze prezes dawał 5zl a nasze ZZ wzięły 2zl .Pozdrawiam ZZ prośba weźcie korki z Angielskiego

@Thony

Prezes dawał 5 zł, a związki wzięły 2 zł? Czy ty się słyszysz?

Kazimierz
@.

W Starostwie w RRS 20 procent podwyżki.

Bt33

14 procent i 1 procent do dyspozycji mistrzow

@Bt33

Na ile osób?

Seba
@Bt33

Zależy jak to będzie rozłożone na raty i czy to jest podpisane na rok czy na dwa lata bo na pewno do piątku będzie to podpisane tylko ile?????

Z.Z
@Seba

Mylisz się kolego, że na pewno do piątku będzie cokolwiek podpisane ...

@Z.Z

Przecież jest już podpisane. 14 procent od stawki dla produkcji+3 do dyspozycji kierownika dla produkcji. Plus premia za brak chorobowego i na żądanie 300zl miesięcznie.

Znasz się na drzewach kolego ???

Bt33

To sie zwolnij gdzie indziej bedzie więcej napewno bedziesz mial trzynastki premie kwartelne i socjalne:)

Novio

Podpisali dziś 14% podwyżki a inflacja jest prawie 16 tak że dalej będziemy (usunięte przez administratora) za te same pieniądze a ludziska będą się cieszyć że dostali coś więcej śmieszne to w (usunięte przez administratora)

Obiektywny
@Novio

Właśnie oddali, że informacje ostatnio to 17,2%. Super. Podwyżka będzie większa.

Babur
@Waldi

Gościu przeczytaj jakaś książkę o finansach i gospodarce, a dopiero później dziel się wywodami. Te 200 mld pewnie na drzewie nazbierali. Czy Ty żyjesz w jakiejś innej równoległej rzeczywistości. Jak masz takie pojęcie o elementarnych zasadach funkcjonowania rynku to powodzenia życzę w godziwym dotrwaniu do emerytury . Dramat

@BT2

Dobre :) Moze powinnismy sie zgodzic na obizke wynagrodzenia zeby pomoc firmie ? .... Juz tak kiedys bylo ...dyrektorka personalna wynegocjowala ze zwiazkami i wtedy wszystkim obnizono wynagrodzenie .... i jako jedyna fimra w grupie Goodyear wylamalismy sie z postanowien ... wszyscy inni dali mniejsze lub nie dali podwyzek ale Debica obnizyla wynagrodzenie ... Zyski zostaly przeslane , Pani Dyrektor awansowala i pracuej teraz w Brukseli W Niemczech mega problemy z energia , zaklady beda stawac .... Debica bedzie jedyna szansa dla korporacji zeby pozostac w grze ... to jedyna szansa na negocjacje . 25 % minimum . Obudzcie sie .

Zdzich

W Styczniu podwyżka i w lipcu 2023 mają być, związki wywalczyły

@Zdzich

A można prosić o konkrety? Ile? Czy będą jakieś dodatki/premie itd? Wiadomo cokolwiek więcej? Ostatnio patrzyłem na tablicę ogłoszeń i nic nie było na ten temat.

@Zdzich

Oni i walczą hahaha co im dadzą to klepną potem za wasze się zabawia i tak walczą

Tradycja.

@Qwerty

Ty też byś się zabawił, ale jesteś za tępy żeby należeć do ZZ

@PM

Za moje się już dawno nie bawią

@PM

Jednak widze kto mądrzejszy wypisuje się z ZZ .A twoja wypowiedź świadczy o poziomie Pozdrawiam panie PM

@Thony

A jednak 53% Załogi należy do Z Z

bezzwiązkowy
@PM

wygląda na to że pracownicy umysłowi bedą musieli założyć własny związek zawodowy

@PM

Poczekaj do stycznia z tymi wyliczeniami

@bezzwiązkowy

Pracownicy umysłowi mają wyższe stawki miesięczne od fizycznych stąd niższe procenty na podwyżkach. Wyjdzie im około tyle samo co i produkcji

Blum
@.

ale umysłowi mają inny poziom odpowiedzialności...i nie wszyscy umysłowi mają wyższe stawki niz fizyczni...są fizyczni, którzy mają grubo ponad 30zł na godzinę. Niektórzy są w zarządzie ZZ (bo oni są nadal na fizycznych). Jeśli taki gość ma z 50zł na godzinę (patrz: dokumenty na stronie miasta), to dostanie podwyżki z 7zł. A pracownik z maszyny - poniżej 3zł.

Myślący

@Myślący

Wypi....j trolu. Nikt nie będzie pracował za 3500 teraz, nie obchodzi nas to że gaz w górę. O nasze rachunki nikt się nie martwi jakoś!!!

Myślący

Jakich podwyżek co mało ci? nie widzisz że gaz i prąd do góry? ciesz się że i tak bardzo dobrze zarabiasz bo inni mają dużo gorzej i nie płaczą. Podwyżki prądu i gazu dadzą popalić każdej firmie a pracownicy powinni to zrozumieć i nie jęczeć. •

@Myślący

Finanse firmy są na wysokim poziomie. Dywidenda płacona jest od 1999 roku (https://www.biznesradar.pl/dywidenda/DEBICA) oraz takie perełki: "całkowita wartość pożyczek udzielonych Goodyear na dzień 23.09.2022 r., w tym z uwzględnieniem umowy pożyczki o której mowa w niniejszym raporcie, wyniesie 450 mln zł (kapitał, nie uwzględniając należnych odsetek).

Trilko
@BT3

To po co pracujesz i narzekasz czemu się nie zwolnisz? W każdej firmie jest tak samo

Bajkopisarz
@Blum

Wg wyliczeń w zarządzie związków jest kasa na poziomie 65zł na godzinę. Tam nie ma nadgodzin, dodatków, delegacje nie są wliczane...więc jak taki gość będzie dbał o załogę? I do tego PiSowiec...prawy i sprawiedliwy... można sobie sprawdzić: (usunięte przez administratora)

@Zdzich

Jakie podwyzki ? Parodia. Inflacja na poziomie 17 % w tym roku a ile bylo w tamtym ? Zwiazki negocjuja stala podwyzke w kwocie ..idioci. Trzeba negocjowac % podwyzke zdecydowanie powyzej inflacji bo ta jeszcze bedzie rosla a podwyzki sa raz w roku. W Niemczech , Francji czy Luxemburgu nawet nikt nie dyskutuje ... a Polak za (usunięte przez administratora) bedzie pracowal. Tu juz nie chodzi o (usunięte przez administratora) czy PO tu chodzi o wasze rodziny i godnosc zycia. Przez ostatnie 15-20 lat wszystkie te podwyzki to parodia

@Myślący

Czy firma wypracowuje zyski ? Place nei stanowia najwiekszego problemu a ceny energi rosna wszystkim ... trzeba zglosic sie do Pana Kaczynskiego i Pana Morawieckiego o porade ... chociaz znajac zycie skieruja cie do P.Stasiny a ten cuda juz zdzialal na wszelkich frontach

Mistrz

Mam nadzieje że dyrektor się zgodzi na te 14% podwyżki od 2022 roku, inflacja idzie w górę, pewnie przebije 20% do końca 2022 a wypłaty na coraz mniej starsza, chociaż podobno ten dyrektor ze Słowenii nie chce nawet słyszeć o podwyżkach i nie podpisze

Bt
@Mistrz

No to człowieku STRAJK i będzie podpisywał wszystko co mu podadzą. A jak spowoduje, że dojdzie do strajku to ci gwarantuje, że wróci do słoweni ale na stanowisko fizyczne.

Xyz
@Bt

He? Chyba na nadgodzinach :) hahahha

fgh

Czyli znowu sprzedali ludzi za pare groszy ?

BT3

Twoja mądrość wypowiedzi wykracza daleko poza granice parodii. Nie udzielaj się lepiej na tym forum, nie trać swojego, ani tym bardziej naszego czasu na te bzdury :)

@BT3

Cenzura jak najbardziej czuwa. Nie ma połowy komentarzy. Sprzedajne forum!

Samanta
@fgh

Witam państwa . Czy znowu naginęło opon na P. K . Bo pełno aut że salonu pod stomilem ??? Jak zwykle !! Pozdrawiam dział HR .

Alert

Rozmowy w sprawie podwyżek rozpoczęły się w piątek, na razie nic nie wiadomo i trzeba czekać na oficjalne ogłoszenia. Plotki się mnożą a głupota rozsiewa, także cierpliwości

Trimk
@Alert

Troszke nie zorientowany jesteś juz było kilka spotkań

Blum
@Alert

Z tym piątkiem to ściema...właściwie to w piątek miały się zakończyć

godzinka moze dzien...

siedzicie po 16h dzień na dzień a przyjdzie putin i zrzuci atom i wasze siedzenie tutaj nic wam nie da...

Kamil M
@godzinka moze dzien...

To wyjedź na koniec świata. Bo jeśli zrzuci na TC, to Twój dom też tego nie przetrwa. Dalej boli to siedzenie po 16 h w pracy? Wolę siedzieć w pracy niż płakać że nie mam za co rachunków opłacić. Także daruj Sobie. Nikt nie przychodzi do roboty dla frajdy, tylko żeby zarabiać i przetrwać w tych trudnych i niewiadomych czasach.

pytający

to prawda ze trzeba zdać jakiś egzamin na produkcji żeby moc pracować na brygadowe za 21zl czy kolega ze mnie żartuje?

@pytający

Tak, normalnie przyjeżdża komisja z OKE z Krakowa. Masz najpierw teorię 2 godziny, potem praktykę też 2. Wyniki na stronie po 30 dmucha roboczych... Nie zapomnij czarnego długopisu i dowodu

Bk

Jesli zwiazki chca wyjsc z twarza a nie wyjechac na tokach ratuje ich jedynie spor zbiorowy.

@Bk

Leć oponki zlepiać, jedyny sprzęt na kółkach jaki obsługujesz to wózek na opony. Odważny się znalazł co będzie ZZ grozić a jak Talony do Jubilatki na święta brałeś to żeś nachwalić się nie mógł. Jakby nie ZZ to by w ogóle podwyżek nie było

Misiek
@Bk

Uważaj bo na tych tokach to ty wyjedziesz drobny filozofie

Pablooo
@Misiek

Wszyscy pojedziecie już wkrótce ???? Pożyjemy zobaczymy hehe Wzrost funduszu plac minimum 16% Bez negocjacji wynikający z zapisów ZUZP Wszystko poniżej to porażka związków i nabijanie swoich kieszeni... Widzę że sprzedawczyki ze ZZ sie uaktywnili na stronie szkoda ze tylko tutaj sa tacy madrzy.......

Łorcyk
@Obserwator

Sprawdź sobie oświadczenie finansowe przewodniczącego, który jest radnym - i policz, ile podwyżek po 20 groszy dostał, aby otrzymać taki przyrost płacy do poprzedniego roku. Oni nie będą walczyć o załogę. Musieliby być na garnuszku załogi, a nie zarządu.

benek

Podobno od 1 pażdziernika zakaz godzin nadliczbowych Wiecie już co Ciekawe za co ja spłace kredyt.Nadliczbowe mnie ratują

Oponowy
@benek

Dalsze bzdury, bez nadliczbowych nie da się wszystkich maszyn obstawić, komuś się nudzi i pisze głupoty

@benek

Skąd masz taką informację? Jest potwierdzona przez jakieś kompetentne źródło?

Krystian

Na jakie zarobki można liczyć w tej firmie? Proszę o szczere i prawdziwe odpowiedzi.

BtE
@Krystian

A ile byś chciał zarabiać?? Na start dają 22 Brutto na Bt3. Na Bt2 oraz na Bt1 jest mniejsza stawka.

Bt-2
@Krystian

3000 -4500

Szeregowy

Gdzie można zgłosić łamanie prawa RODO przez firmę?

Były
@Szeregowy

Jak to gdzie do organów ścigania

@Szeregowy

A w jaki sposób łamane jest RODO w firmie? Osobiście się z tym nie spotkałem.

Szeregowy
@.

Tak tylko pytam w razie czego :)

kulfon

Wiecie moze czy jest szansa jeszcze byc w Avivie czy lepiej sie wypisac bo podobno indeks leci w dół i kasa spada

klapki prezesa
@kulfon

Trzymaj do końca. Dlaczego? Piszesz o indeksach, czyli o rynku akcyjnym, ten faktycznie spada. Nie wiem w co inwestuje Aviva ,może teraz bardziej w obligacje i papiery dłużne, bo tak powinni zrobić. Kasę z Avivy musimy wybrać chyba do końca marca przyszłego roku, wiec kto wie, jak będziemy na indeksie. Po drugie, całą kasę możesz włożyć ponownie w jakiś fundusz ,jeśli będzie bardzo nisko, to może warto zainwestować w fundusz agresywny ( tylko w akcje) Paradoksalnie, im niżej indeks akcyjny ,tym lepiej do takich inwestycji jak napisałem wyżej.

najlepiej
@klapki prezesa

inwestować w rynek azjatycki bo sie mega szybko rozwija i wykupic zagraniczny fundusz emerytalny bo polskie sa ch.. warte

@najlepiej

Ty się lepiej zastanów co piszesz bo chyba nie do końca masz pojęcie na jaką minę wsadzasz ludzi którzy cię posłuchają. Może i rynki azjatyckie rozwijają się szybciej niż rynki rozwinięte ale to nie znaczy że dadzą ci większą stopę zwrotu. Ogromne fundusze i ludzie z dużym kapitałem wolą lokować środki w sposób bezpieczny co za tym idzie wybierają rynki rozwinięte - przede wszystkim USA, później Wielka Brytanię i Japonię. Tutaj masz duży zakres rozwodnienia władzy co za tym idzie głupim ustawodawstwem jak w Polsce czy Chinach nie zniszczysz z dnia na dzień firmy, mało tego rzeczą święta jest własność prywatna. Polska też rozwija się od 1989 bardzo dynamicznie i nie przekłada się to na stopy zwrotu, mało tego masz jeszcze mega tania złotówkę w stosunku do dolara i do euro, dlaczego więc polskie indeksy są tak nisko? Bo jest zbyt duże ryzyko - polityczne, geopolityczne, militarne itd. Nie udzielam porad bo nie jestem uprawniony, jedynie przestrzegam przed głupotą. Rynki wschodzące to może być maks parę procent kapitału, już nie jeden się o tym przekonał.

robak
@.

Wy tu o inwestycjach a ja żyję z miesiąca na miesiąc xD Kto ma kasę to się pewnie i może bawić w krypto czy inwestycje i fakt jest to wszystko bardzo ryzykowne ale zapominacie że żyjemy w Polsce pracując za mniej niż 1tys euro netto

Robol
@robak

A to może tylko ty, kto chodzi na nadgodziny regularnie ten się może dorobić pieniędzy. Nie ma dobrej płacy bez ciężkiej pracy i poświęcenia. Można naprawdę dobrze zarabiać tylko trzeba chcieć robić a nie tylko patrzeć jak tu od roboty się wymigać, 8 godzin i do domu

@robak

Będziecie mieć inwestycje, jak będziecie musieć wybierać: ogrzewać dom żeby rodzina miała ciepło w zimie, czy może kupić kurtkę czy buty na zimę dla dzieci ....

@Waldi

Inwestuje się w takich czasach jak teraz, a oszczędza jak jest dobrze w gospodarce. Pozdrawiam

@.

Nie bój się, będzie niżej a inflacją dojdzie do 18-19%.

@Waldi

No i? W20 na -3.3, jutro lekkie odreagowanie, tak na 0.9, ale brać nie wcześniej niż jak podejdzie w20 na 1260

@Waldi

Nigdy nie wiadomo czy będzie niżej, w marcu 2020 sam krzyczałem że czekam na 1000 na WIG20 :) Ps: jutro jest sobota i nie ma sesji

kropek

jak dla mnie opona moze kosztowac i 500zl. w niemczech bedzie chodzic po 100 euro wiec niemcuchow stac...

Bambo

Po was tak nie wy r uchało jak was (usunięte przez administratora) wyr ucha stomilorze moje piękne.

Robert

Minimalna pensja od stycznia w przeliczeniu na godzinę będzie wynosić w Polsce 22zł, natomiast od lipca wzrośnie do 22.5zł. Tak informacyjnie news z dzisiaj...a my dalej udajmy ciemnogród.

Fizyczny
@Robert

Mało to takich co lata zadowolonych bo poszli na mistrzowie i "wywalczyli" podwyżkę od Stycznia? Kojarzę gościa od przemontażu co jeszcze w lipcu poszedł po podwyżkę to lider poklepał go po plecach i powiedział że dobrze pracuje i że od stycznia załatwi mu podwyżkę. Śmiech na stali, a mało takich po zakładzie lata? Z takimi ludźmi na zakładzie to żadnych podwyżek nie będzie prócz tych rządowych minimalnych

22,50 wynika z umowy-zlecenia a nie z płacy minimalnej człowieku

Darek
@Robert

To są stawki na umowach cywilnoprawnych. Od stycznia minimalna stawka godzinowa to 20,77 Wystarczy policzyć 3490:168=20,77...

Seba
@PM

A jaką fachowcu masz stawkę w TC godzinowa czy pensję stałą. Z innej bajki dodatek do godziny nocnej musi być podniesiony bo będzie się wąchał w przedziale 3,80 do 4,73 zależy od miesiąca a teraz jest 4 złote w TC

@Seba

Oczywiście, że godzinową mam stawkę ale to nie znaczy, że nie umiem logicznie myśleć

Płaca
@Seba

Proszę się przyglądnąć "płacy minimalnej" realizowanej np. przez Seito. Na umowie : stawka miesięczna = stawka podstawowa + premia za obecności. Ta stawka miesięczna to przeważnie minimalna. Pracodawca wcale nie musi dać tej płacy minimalnej jako podstawowej - a ze składnikami. Więc jeśli zawsze jest średnio ileś tam niedziel, sobót, to ta pensja jest zagwarantowana razem ze składnikami. Podniesienie płacy minimalnej przez rząd wcale nie musi oznaczać podwyżek dla pracowników. Oczywiście stawka godzinowa wynika ze średniej ilości godzin w miesiącu i raczej w krótszych miesiącach pracodawca będzie musiał dołożyć pracownikom do minimalnej.

Kared
@Płaca

Oczywiście że tak, pytanie kto zostanie w TC, jak na 4 brygadówce, piątek świątek niedziela, jeden weekend wolny w miesiącu ludzie będą zarabiać niewiele więcej niż najniższa, gdzie tyle samo zarabiają gdzie indziej od pon-pt. A swoją drogą, ciekawe jak tam nasze pipki że ZZ negocjują?

@Kared

Wszyscy zostaniecie bo wam tutaj dobrze

@Kared

Non stop ta sama śpiewa, "kto zostanie". Już od dobrych kilku lat w kółko to słyszę a ludzie jak pracowali tak pracują dalej, rotacja jest ale ktoś odchodzi ktoś wraca ktoś nowy przychodzi. Produkcja nie stanęła, maszyny puste nie stały na nadgodziny ludzie są. Bywało znaczeni gorzej a i tak śmigała produkcja jak wściekła. Nie ma szans na podwyżki, firma notuje zyski a chętni do pracy zawsze się znajdują

Te pieniądze za nadgodzinki które klepiecie z uśmiechem na twarzy oddacie kiedyś z naddatkiem u lekarzy tak samo jak oddajecie 500+. Pozdrawiam was, ani nie zazdroszczę ani nie współczuję tego podejścia do życia. I nie mówcie że jest ciężko na zakładzie bo nie jest.

Dobrotliwy
@.

Obyś nie napisał tego w złą godzinę, bo może się zdarzyć, że ty będziesz wcześniej i więcej wydawał u lekarzy niż ja. Nic nie jest wieczne, nikt nie wie co mu jest pisane. Także tego.....

Icarus
@Dobrotliwy

,, Nie wiesz co komu jest pisane". W Mikołaja też wierzysz ?? Niestety zgodzę się z poprzednikiem. To co klepiecie na nadgodzinach oddać z nawiązką jak nie teraz to na starość

@Icarus

Tak pozdro dla brygady B tylko potem mi nie płaczcie że mało i mało na pasku

bt3
@Qwerty

I Ty też uwierzyłeś w to , że gdyby nie było nadgodzin to więcej byśmy zarobili ?

@bt3

Strasznie cicho się zrobiło na BT3 :) a jeszcze parę miesięcy temu był tutaj jazgot

Zostaw merytoryczną opinię o TC DĘBICA S.A - Dębica

• Jak się pracuje w TC DĘBICA S.A?

Zobacz opinie na temat firmy TC DĘBICA S.A tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1146.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w TC DĘBICA S.A?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1040, z czego 210 to opinie pozytywne, 176 to opinie negatywne, a 654 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy TC DĘBICA S.A?

Kandydaci do pracy w TC DĘBICA S.A napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

TC DĘBICA S.A