Opinie o FADO Sp. z o.o. w Bydgoszcz

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie FADO Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie FADO Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja i przetwórstwo tworzyw sztucznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o FADO Sp. z o.o. w Bydgoszcz

Chomik

Mam pytanie mam doświadczenie jako ślusarz mechaniki maszyn jak i produkcyjny oraz przy obsłudze i programowaniu to tokarek cnc czy znajdzie się dla mnie praca u was w zakładzie

Mam pytanie na ile zmian pracujecie na produkcji, szukam nowej pracy :)

Bylem i widziałem

Ustawiacz no to sproboj. Pracownik produkcji-do boju. Kasa taka sobie chyba że ktoś pracował za najniższą. Ale jesteś tam na chwilę. Bo atmosfera cię zgnebi. Jeśli potrafisz podpier... i patrzeć podpier.... w oczy to popracujesz dłużej. Poczekaj aż poznasz kierownika produkcji. Żadne pieniądze nie są tego warte. Zrobi z Ciebie glupka winnego za... za wszystko bo jesteś do niczego. Ale tak pracują na trzy zmiany.

Kola
@Bylem i widziałem

O kim mówisz? O pępku świata?

Szanowny Czytelniku, Skoro tutaj jesteś to istnieje duże prawdopodobieństwo iż masz zamiar uczestniczyć,lub już uczestniczysz w rekrutacji na któreś ze stanowisk techniczno-inżynieryjnych w Fado. Zakładam również, że interesuje Cię jak wygląda praca w tej firmie, dlatego też postaram się owa wiedzę zamieścić w tym wpisie. Samo Fado powstało w połowie lat 80 ubiegłego wieku, kiedy to u schyłku poprzedniego ustroju, wielu rodzimych biznesmenów zakładało swoje interesy korzystając ze swoich kontaktów z władzą lub aparatem bezpieczeństwa. Początkowo Fado było samą narzędziownią założoną przez ojca obecnego szefa -Jerzego, jednakże w późniejszym czasie rozszerzyło swoja działalność o dział wtryskowy. Wspomniawszy już o Panu Jerzym chciałbym przybliżyć jego sylwetkę. Wśród starszych bydgoskich narzędziowców związanych z przetwórstwem tworzyw sztucznych, jest on postacią doskonale znana. Zasłynął głównie dzięki swojemu usposobieniu furiata, osoby która z byle powodu reaguje agresją w postaci krzyków i wyzwisk. Jest święcie przekonany, że wprowadzenie atmosfery terroru wpływa pozytywnie na pracę jego podwładnych. Najprawdopodobniej, powyższy model sprawdzał się jeszcze kilkanaście lat temu, gdyż bezrobocie było wysokie, a na rynku pracy panowała zasada „10 innych czeka na twoje miejsce”. Niestety, błyskotliwy umysł Pana Jerzego nie zarejestrował przemian, które zaszły ostatnimi laty, kiedy to bezrobocie drastycznie spadło a świadomość kultury pracy zdecydowanie wzrosła. Co więcej, pojawiły się narzędzia, które pozwalają na wymianę opinii o danym pracodawcy, co jest niewyobrażalną bolączką właściciela, którego marzeniem jest aby zgodnie z jego moralnością Pani Dulskiej, wszelkie brudy nie wypływały poza mury firmy. Owocem tej mentalności są niezliczone usunięte wpisy z portalu GoWork, które Pan Jerzy kazał wykasować (przy okazji grożąc sądem), gdyż pokazywały prawdę dziejąca się w Fado, która nie licowała z tym co właściciel chciałby aby ujrzało światło dzienne. Połączenie bardzo niskiego bezrobocia z negatywnym wizerunkiem firmy (na który Pan Jerzy pracował długie lata) spowodowały spore braki kadrowe w firmie, które szef bezskutecznie próbuje uzupełnić. Mimo wszystko nie przełożyło się to na poprawę kultury pracy, a właściciel jak ten stary ślepy koń w kopalni, pomimo utraty wzroku dalej, instynktownie porusza się po starych ścieżkach. Jeśli jednak, drogi Czytelniku, dalej chcesz aplikować do Fado , dam Ci kilka dobrych rad: 1. Właściciel ma nóż na gardle, jeśli jesteś specjalista w branży form wtryskowych to proszę ceń się, za pracę w takich warunkach kwota wynagrodzenia powinna być pięciocyfrowa- nie pozwólmy się wykorzystywać Januszom biznesu 2. Pod żadnym pozorem nie gódź się na wynagrodzenie w postaci podstawa + premia uznaniowa, gdyż Pan Jerzy będzie wychodził z siebie aby Ci owa premię uciąć (jest w tym mistrzem) 3. Absolutnie nie wierz w zapewnienia, że po okresie próbnym dostaniesz jakaś podwyżkę- kwota ma być tu i teraz na umowie- inaczej zostaniesz kolejnym który odszedł „bo dostał 100wkę więcej” w innej firmie 4. W żadnym wypadku nie zgadzaj się na to ,aby część wynagrodzenia była przekazywana pod stołem. Dlaczego? -patrz pkt.2.

Igor

Spoko firma, dobrze się pracuje i jak sami widzicie na forum są bardzo wyważone i obiektywne opinie, polecam.

Jesteś już po rozmowie rekrutacyjnej w firmie FADO Sp. z o.o.? Zostaw swoją opinię dotyczącą jej przebiegu. Czy spełniła Twoje oczekiwania? Jaki był jej rezultat?
mocny

Dzień dobry, Miałem okazję odbyć rozmowę rekrutacyjna z Panem właścicielem Fado. Facet sprawiał wrażenie dość aroganckiego, jednak to co mnie najbardziej w nim odrzuciło to fakt w jaki sposób wypowiada się o swoich obecnych pracownikach, a mianowicie usłyszałem że: - pracuje u niego „banda idiotów” - nawet małpy by swoja pracę wykonały lepiej niż ludzie w fado - wśród pracowników sporo jest darmozjadów, leni i obiboków - pojawił się zarzut, że wielu pracowników fado to zwyczajni złodzieje którzy reglanie kradną Na domiar złego twierdzi, że połowę obecnej ekipy by najchętniej wywali już jutro na „zbity pysk”, dlatego właśnie prowadzi tak szeroko zakrojoną akcje poszukiwania rąk do pracy. Mam nadzieję, ze odpowiednie osoby przeczytają ten wpis i dowiedzą się co tak naprawdę myśli o nich ich szef.

Serio?
@mocny

Wypisujesz takie oskarżenia, ale Twoja opinia jest wciąż "pozytywna"? Ciekawe... Chyba gdyby tak było, to więcej ludzi by taki "ewenement" opisywał...

Tomasz

Czy macie powód żeby oskarżać firmę? Najłatwiej jest to robić szczególnie przez byłych pracowników.

@Tomasz

Niestety często zdarza się, że w Internecie przelewane są negatywne emocje. Dlatego warto by pracownicy wypowiadali się nie tylko w sposób pozytywny czy negatywny ale także brali pod uwagę czynniki neutralne. Co możesz powiedzieć nam na temat benefitów pozapłacowych w firmie? Dla wielu osób jest to interesująca informacja.

@Tomasz

Nie oskarżać a mówić o tym co w danej firmie się widziało i nie było to nic przyjemnego. Ludzie czytają opinie, nie muszą im ufać jeśli zechcą na pewno przyjdę tam do pracy. Ja nie atakuje firmy. WYRAŻAM SWOJĄ OPINIĘ. Czytałem o firmie - tak komentarze. Byłem i widziałem i większość pracowników tej firmy, większość potwierdzi. Duża większość. Jeśli ktoś chce to sproboje.

Roman
@Bylem i widziałem

Widzę, że od dawna jesteś aktywny w wątku dotyczącym opinii o pracy w firmie FADO. Z informacji, które znalazłem, można dowiedzieć się, że firma poszukuje pracownika na stanowisku przedstawiciela handlowego. Masz jakieś informacje związane z tą posadą, którymi mógłbyś się podzielić na forum? Ciekawi mnie, czy warto aplikować.

Obrońca

Być i widzieć to dużo za mało żeby oceniać firmę tym bardziej, że maja dobrą opinię jako pracodawca.

@Obrońca

Czy kierownikiem produkcji nadal jest P.S.? Jeśli tak to broń ,,Obrońco,, broń.

Bylem i widziałem

Nie polecam, zero szacunku dla pracownika przynajmniej tego na produkcji.

wolny
@Bylem i widziałem

A mógłby kolega napisać ile płacą ?

Hanna

Jeśli macie dowody na tego typu zachowania jak tu opisany to sądzę, że forum nie jest odpowiednim miejscem. Tu najchętniej chcę poczytać co firma aktualnie robi, jakie są warunki pracy i płacy, to co interesuje nowych.

prawda o fado

Myślący

Nikt nie twierdzi, że FADO jest idealna firmą. Wszędzie mogą zdarzyć się trudne sytuacje, często wynikające z błędów ludzkich. Generalnie firma nie ma specjalnie dużych potrzeb osobowych! Jakoś to nie gra z info na forum

Spokojny

Szukając pracy słyszałem sporo dobrego o firmie Fado i nie bardzo rozumiem dlaczego niektórzy narzekają? Sadzę, że gdybym był niezadowolony z pracy to bym ją zmienił. Ale może jest ktoś kto podpowie kilka informacji o firmie , jak się pracuje? Z góry dziekuję

Spoko

Czy Fado nie ma więcej ofert pracy poza oferta dla ślusarza? Słyszałem sporo dobrego i nich i mam zamiar aplikować. Dobrze byłoby zdobyć trochę informacji od pracowników. Jaka jest atmosfera w pracy, bardzo cisną kierownicy w robocie kierownicy? Z góry dzięki

Steffi

Czy dowiem się czegoś o firmie na tym forum? Bardzo dawno nikt nie pisał. Mnie interesuje praca na produkcji w drukarni z najnowszej oferty. Może ktoś podzielić się informacjami o firmie? Jaka jest atmosfera w pracy? Czy można tu zarobić godziwe pieniądze?

Cogito_ergo_sum
@Steffi

Firma na drukarki najnowszej klasy. Można zarobić godziwie.

Iwona

@Pracownik jak długo pracujesz już w firmie? Możesz opowiedzieć więcej, co najlepiej podoba Ci się w pracy w Fado?

długotrwale bezrobotny

już lece do was ino japonki wciągne na giry

Iwona

Obserwujecie stronę firmy Fado? Znajdziecie tam aktualne oferty pracy dla profesjonalistów, absolwentów i studentów. http://www.fado.info/o-firmie/kariera/oferty-pracy/ Na które stanowisko aplikujecie? A może masz już doświadczenie z tą firmą? Opowiedz jak wyglądała Twoja rozmowa kwalifikacyjna!

Mam tu pracę od dawna i jak czytam wpisy ludzi , którzy nie zasługują na dobre słowo to aż mnie trzepie złość. Fado jest ok. i nieroby nie zepsują opinii firmie.

rzeczowy

domek, klocu, były ... wszyscy wiedzą, że kim jesteś. Każdy kto pracował i pracuje w firmie zna twoje chore usposobienie. Alkohol, narkotyki nie pomagają w trzeźwym mysleniu. wyleciałeś na zbity pysk i się wyżywasz. no tak, a co ma robić. przecie nie masz pracy. Każdy kto pracował i pracuje w firmie zna twoje chore usposobienie. Alkohol, narkotyki nie pomagają w trzeźwym mysleniu. wyleciałeś na zbity pysk i się wyżywasz. no tak, a co ma robić. przecie nie masz pracy. obrażasz też inne kraje bez podstawy, lepsi oni niż taki chwast. klocu - tyle masz w glowie, takiego kloca, ktory zwalil ci sie na leb.

dim

Beznadziejna firma, okropna atmosfera, kiepskie zarobki i brak perspektyw na rozwój zawodowy. Panie rzeczowy, po co sie tak rozpisywać, skoro można caly przekaz ująć w jednym zdaniu?

Zostaw merytoryczną opinię o FADO Sp. z o.o. - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w FADO Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy FADO Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

FADO Sp. z o.o.