Opinie o AMLUX Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy AMLUX Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie AMLUX Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy sprzątające
Firmy sprzątające Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o AMLUX Sp. z o.o. w Warszawa

Diana

zgadzam się z tą osobą.

Radek

Dlaczego? Możesz uzasadnić?

Były Handlowiec

Pracowałem jako przedstawiciel handlowyi opowiem jak to wygladało. Podstawa to 2500 zł netto do 3000 zł netto,to zależy jak wynegocjujesz. Ja miałem 2500 zł netto. (usunięte przez administratora) Auto uzytkowujesz swoje, zwrot za paliwo dostajesz 0,70 gr za km a powinno być 0,83 gr Zwrot zapaliwo wyglada tak : np wrezesień tankujesz za swoje pięniądze, a zwrot za paliwo otrzumujesz Pażdziernik 20. Więc 1,5 miesiąca tankujesz za swoje pięniądze, oraz jak się auto popsuje to też za swoje naprawiasz. Obiecują wysokie prowizje, a cięzko zdobyć klienta, bo to najdroższa firma jako sprzątająca. Jedyny plus tej firmy, że wypłata jest na czas, oraz mozna zdobyć doświadczenie. Teraz pracuję w innej firmie sprzatającej, mam auto służbowę i nawet do dyspozycji prywatnej. Umowę o pracę podstawa 4000 zł netto plus premie oraz Karte Multisport,opiekę medyczną Luxmed i za to firma płaci. Dziękuje firmie Amlux, że zdobyłem doświadczenie i teraz pracuje w firmie konkurencyjnej.

Czarnula
@Były Handlowiec

Info dla autora wpisu: Jeśli umowa-zlecenie jest u tego samego pracodawcy co umowa o pracę, to firma powinna opłacić ZUS.

Inspektorka

Brawo i gratulacje :)

koordynatorka
@Były Handlowiec

Gratuluję! Ja nie miałam tyle szczęścia, ale fakt doświadczenie mam :)

Mariusz

Rozumiem Twoje rozczarowanie w związku z zaistniałą sytuacją, ale jak sama wiesz - pomyłki się zdarzają. Firma Amlux jest solidnym przedsiębiorstwem świadczącym usługi porządkowe i utrzymania czystości. Posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty, które można zobaczyć na ich stronie. A ponieważ jest to zakład pracy chronionej, szukają także osób z II i III stopniem niepełnosprawności, którym zapewniają opiekę medyczną. Proszę osoby zatrudnione w firmie lub takie, które niedawno aplikowały, o informacje dotyczące zatrudnienia i wynagrodzenia. Jak się Wam pracuje i jakie macie zdanie o pracodawcy?

@Mariusz

Historyjki obrazkowe o certyfikatach i solidności, to sobie w kieszeń włóżcie! Typowy moloch powstały w latach 90 stosujący w swojej polityce pracowniczej dziki kapitalizm (tzn. haruj jak wół, bo przecież zleceiówka nie określia czasu Twojej pracy, a zgdnie z kodeksem wystarczy Ci 11 h odpoczynku) Pięć podpisanych umó zlecenie, żeby w świetle prawa wszystko było ok. No i telefony o 6:00 od Pań sprzątających, żedziś nie przyjdą. Pracujesz pod szumną nazwą INSPEKTOR, a jesteś murarz, tynkarz, akrobata. Ktoś nie sprząta - zastępujesz, są do umycia okna, ludzi nie ma - myjesz sam! Mało tego! kasa jest na to przeznaczona, ale Ty jako inspektor tego nie dostaniesz, bo mówią Ci, że robisz to w swoim czasie pracy i figa. Nie polecam! Z całego serca!

ARTI
@Mariusz

I pewnie slidnie płaci a pracownicy są na konkretnych umowach .... .HAHAHAHAHA

koordynatorka
@Mariusz

Ale cóż to za rewelacja ? Wszystkie firmy mogące zatrudniać osoby z grupą inwalidzką dostają duże zwroty z PFRON-u..żadna łaska ze strony Amlux-a, że zapewniają opiekę medyczną, skoro mają właśnie duże zwroty.

grazyna
@Mariusz

amlux jest solidny ale dla siebie ,a ja mam dowody jak co miesiąc mnie kantowali i to dość słono.

mario 666

Jest wakat na dyrektora Operacyjnego … Czy ktoś przybliży specyfikę tego stanowiska w tej firmie, zakres obowiązków i wynagrodzenie, jeśli oczywiście ktoś coś wie na ten temat. Pozdrawiam

logo firmy Agent nieruchomości
Ełk
Successio Sp. z o.o.
logo firmy Administrator
Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa Techniczna
logo firmy Koordynator ds. Zarządzania i Bezpieczeństwa Nieruchomości
Katowice
Imar Service Group Sp. z o.o.
Gargamel

Niestety firma wykorzystuje pracowników bo mało kto wie jak sobie radzić z takimi firmami. Po pierwsze jeśli wykonujesz pracę codziennie przez określony czas to już nie traktuje się tego jako umowa o dzieło wtedy najlepiej zgłosić się z harmonogramem (zawsze kserować co miesiąc) i kopią umowy do ZUS o objęcie ubezpieczeniem z tytułu umowy o pracę. Jeśli masz dokumenty i świadków to zawsze ZUS wyda decyzję pozytywną o objęciu ubezpieczeniem społecznym z tytułu umowy o pracę, a wtedy w stosunku do firmy jest robiony przypis składek z urzędu no i niestety firma musi zapłacić za nas składki. Gdyby wszyscy tak robili to takie firmy nie wykorzystywałby pracowników. Dbajcie o swoje interesy i nie pozwalajcie się wykorzystywać. W dzisiejszych czasach nie wyobrażam sobie by firma nie płaciła na czas swoim pracownikom a ta firma tak robi. W umowach pomijam to że bezprawnie nazwanych o dzieło brak jest wyszczególnienia kwot wynagrodzenia oraz tego do kiedy ma być płatne. Czytajcie to co podpisujecie. Jeśli dalej będą ludzie którzy będą pracować na ich zasadach to dalej będzie ta firma wykorzystywać ludzi. Pamiętajcie że oni żyją z waszej pracy gdyby nie wasza praca oni nie mogli by przystępować do przetargów.

Witold
@Gargamel

Czy w Amluxie opóźnienia w płatnościach zdarzają się sporadycznie, czy raczej jest to norma?

Forum nie służy do obrażania ludzi, taki wpis może być uznany za niezgodny z regulaminem i usunięty. Napisz proszę co konkretnie sprawiło, że Twoja opinia jest tak negatywna? Czy współpraca z kierownictwem nie układała się pomyślnie?

M

Czy mozn sie jakos skontaktoeac z Pania prv ?

Rysiu55

Wspaniała firma , pracuje tu 7 lat, wynagrodzenie na czas i czasem Manager dołoży z własnej kieszeni premie

@Rysiu55

Tak, dołoży. Dogoni i jeszcze raz dołoży.

@Handlowiec

Masz poczucie humoru. A tak poważnie to oznacza, że nie ma premii? A inne dodatki do wynagrodzenia. Interesuje mnie ten temat, więc proszę napisz coś więcej. Na stronie https://pracodawcy.pracuj.pl/amlux-sp-z-o-o,39793 jest sporo interesujących ofert rekrutacyjnych. Warto tam zajrzeć i znaleźć coś dla siebie.

Honorata

To już w żadnym razie nie są praktyki zgodne z Kodeksem Pracy. Jeśli taka sytuacją faktycznie miała miejsce AMLUX to chyba wypadałoby od razu zgłosić ten fakt wyżej postawionym instytucjom. Czy właśnie taki krok planujesz podjąć? Informuj nas na bieżąco o rozwoju tej sytuacji.

@Honorata

Poinformuję później, bo pewnie tutaj ktoś siedzi z pracowników tej firmy, nie chciałbym żeby oni byli przygotowani na to.

Honorata

Na początku wypadałoby Ci przypomnieć, że na forum GoWork.pl wypowiadamy się w sposób kulturalny, bez używania wulgarnego słownictwa. Jeśli nie będziesz przestrzegał tej zasady, wówczas administracja serwisu będzie usuwać Twoje posty. Co więcej, właściwie nie wyjaśniłeś nam, dlaczego masz tak złe zdanie o pracodawcy, jakim jest AMLUX. Może wobec tego teraz zechcesz rozwinąć swoją poprzednią myśl? Pamiętaj tylko o rzetelnym podejściu do tej kwestii.

@Honorata

W każdym razie ja to jakoś przeżyję. Jest też konkurencja, kontakty są więc... Powodzenia!

@Handlowiec

Twoja wypowiedź w dalszym ciągu niewiele nam mówi. Skoro nadal aktywnie uczestniczysz w dyskusji to byłoby miło, jakbyś przedstawiał innym swoje myśli w sposób nieco bardziej klarowny. Nie zapominaj, że cały czas wchodzą tu osoby realnie zainteresowane pracą w AMLUX, dlatego dobrze byłoby przekazać im rzetelne informacje na temat tej firmy. Powiesz nam zatem, w czym właściwie tkwi Twój problem, jeśli chodzi o tego pracodawcę?

@Honorata

Powtórzę jeszcze raz, bo kilka poprzednich moich komentarzy usunęli. Konkretnie w moim przypadku nie wypłacili kasy za kilometrówkę za ostatni miesiąc pracy, jak się dowiedzieli że odchodzę z firmy. Wszystko było super do tej pory jak się nie zwolniłem.

Mama
@Rysiu55

To masz wielkie szczęście bo moj syn nie dostał ani umowy ani wypłaty ciągle mówią że wszystko jest w toku a w rzeczywistości wszystkie papiery ktore podpisał zginęły i nikt za to nie odpowiada, a jak nie ma umowy to nie ma wypłaty. Dla mnie to wyzysk ludzi

Teresa
@Mama

Czy sytuacja została wyjaśniona? Brak umowy jest rzeczywiście niepokojący. Warto porozmawiać z przełożonym na temat nowych dokumentów. Daj znać, czy wynagrodzenie ostatecznie zostało wypłacone.

radek

Jak wygląda proces rekrutacyjny na szeregowego pracownika? W moim UP firma ta zamieściła ogłoszenie , że szuka do pracy przy sprzątaniu terenu zewnętrznego. Praca: w godz: 07:00-15:00, 5 x tyg Wynagrodzenie: 2200,00 zł zł netto

inspektor

Zależy od miasta.

@radek

Trzymam kciuki za to, abyś szybko uzyskał potrzebne Ci informacje. Co prawda @inspektor Ci odpowiedział, ale w trochę lakoniczny sposób, a więc czekamy na jakieś konkrety. Ja słyszałam jedynie, że firma AMLUX wszystkim swoim pracownikom umożliwia możliwość awansu w strukturach spółki, a to - chyba sam przyznasz - bardzo ważna rzecz. Ostatnio na forum pisałeś już kilka dni temu - może już dostałeś zaproszenie na rozmowę?

Szymciasty
@radek

Przychodzisz, dostajesz plik papierów do wypełnienia, najpierw pracujesz na umowę zlecenia (dostaniesz ją gdy kadry obronią papiery i odeślą do Ciebie). Później dostaniesz umowę o pracę (o ile jest taka przewidziana)

Witold
@Szymciasty

Po jakim czasie pracodawca oferuje pracownikowi zatrudnionemu na podstawie umowy zlecenie umowę o pracę? Czas ten jest w jakiś sposób określony, czy może jest to uzależnione od adaptacji danej osoby oraz jej poprawności wykonywania powierzonych obowiązków? Mam nadzieję, że zechcesz mi pomóc.

Szymciasty
@Witold

Najpierw podpisujesz umowę zlecenia i całą masę różnych oświadczeń i dokumentów. Całą ta sterta jest przesyłana do kadr w centrali. Papiery wracają, gdy kadry je obronią. Może to potrwać tydzień lub miesiąc, zależy jak się wyrobią. Umowe o pracę dostaniesz po obrobieiu przez kadry kolejnej stery papierów, jeśli jest takowa przewidziana i jest na to budżet na obiekcie.

Maja
@Szymciasty

Dobrze, że zechciałeś w sposób dokładny wyjaśnić tę kwestię. AMLUX w chwili obecnej rekrutuje, a więc takie informacje przydadzą się szczególnie tym, którzy planują aplikowanie tam. A powiesz jeszcze, na jakie - oczywiście mnie więcej - stawki może liczyć właśnie nowy pracownik?

Refr
@Maja

Handlowiec na start ma około 2,5 tys., ci co pracują od lat mają niewiele więcej, w okolicach 3,2.

dżoana

Miałam rozmowę rekrutacyjna na stanowisko " Kierownika Regionu" przynajmniej tak mi się wydawało, bo na takie aplikowałam. Rozmowa trwała około 5 min. Osoba z którą rozmawiałam była nieprzygotowana - cytować nie będę- miałam wrażenie, że dopiero co z łóżka wstała. Kompletny brak kompetencji do przeprowadzania rozmów. Pierwszy raz w życiu byłam na czymś takim- ciężko nazwać to rekrutacją, więc wstałam i podziękowałam i wyszłam. Marnotrawstwo czasu. Generalnie nie polecam i nauczka dla mnie, czytać opinie o firmie albo puknąć się w głowę zanim wyślesz CV do firmy, gdzie "rekrutacją" jest na porządku dziennym.

Kamila

Na forum Gowork.pl niedozwolone jest obrażanie i opisywanie konkretnych osób oraz podawanie ich danych osobowych. Mówi o tym regulamin strony: https://www.gowork.pl/regulamin Dodając komentarz zaakceptowałeś regulamin, więc proszę, abyś go przestrzegał, ponieważ wpisy niezgodne z regulaminem mogą zostać usunięte.

Koordynator Jakie zarobki? Ile za kilometr?

gość
@Paweł

gość od wszystkiego: jak nie ma pracownika to jedziesz i sam sprzątasz, oby nie było za dużo obiektów bez osób sprzątających, bo się zajedziesz i braknie Ci doby. Co do wynagrodzenia to standard najniższa krajowa na umowę o pracę 1.630 zł na rękę , a reszta umowa zlecenie, albo tzw. RAZDAN - po 50 zł ( zwykła umowa o dzieło ) przelew łącznie dostaniesz ok. 2500 - 2800 zł na rękę za ok. 10 godzin pracy dziennie. Kilometrówka to 0,70 gr za kilometr, więc lepiej mieć auto na gaz i oczywiście ponad 10 letni bo musisz również wozić w nim towar na swoje obiekty, oraz jak schodzisz z obiektu to cały sprzęt wózki, odkurzacze, jak wejdzie to i pralkę lub małą maszynę. Więc radzę jak się chcesz zatrudnić to zaopatrz się w auto dostawcze.

Bogdan

Byłem na rozmowie i co.. Więcej gimnastyki, niz adekwatnej kasy. Marne groszy za paliwa.. (usunięte przez administratora)

Feliks

Słyszałem, że firma ma opinię dobrego pracodawcy i pewnie dlatego nikomu nie chce się tu pisać?

Pedro

Jaką macie atmosferę w pracy? Warto aplikować? Czy jest tak dobrze, że nie widzicie potrzeby pisania?

Aneta

udało Ci się uzyskać uzyskać ostatecznie wypłatę? Jakie było wytłumaczenie ze strony pracodawcy? Rynek pracy ulega dynamicznym zmianom, pytanie jak wpłynęły one na pracodawcę AMLUX? Jeśli macie jakieś informacje na ten temat, oraz tego, czy obecnie firma prowadzi rekrutacje, podzielcie się tym.

Aneta

@anonymous, czy możesz uargumentować swoją wypowiedź? Ważne jest, by na forum pojawiały się rzetelne informacje. Podaj proszę więcej konkretów. Jaki rodzaj umowy jest oferowany pracownikom? Czy mają oni dostęp do benefitów pozapłacowych? @Tonik, czy jesteś zainteresowany pracą w tym miejscu? Może już złożyłeś aplikację? Daj znać, jak wygląda proces rekrutacji.

Tonik

Może wyjaśnisz dlaczego odradzasz?

Aneta

Czy firma Amlux to dobry pracodawca? Czy oferuje stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę? Wymieńcie zalety i wady, które dostrzegacie w pracy w tym miejscu. Takie wskazówki przydadzą się potencjalnym kandydatom.

L

nie, ale za czeste zolnienia zwolnia

Zostaw merytoryczną opinię o AMLUX Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w AMLUX Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy AMLUX Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 185.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w AMLUX Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 81, z czego 11 to opinie pozytywne, 34 to opinie negatywne, a 36 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy AMLUX Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w AMLUX Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

AMLUX Sp. z o.o.