Opinie o Strauss Cafe Poland Sp. z o.o. w Toruń

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Strauss Cafe Poland Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Strauss Cafe Poland Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Przemysł spożywczy - produkcja herbaty i kawy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Strauss Cafe Poland Sp. z o.o. w Toruń

Cycaty Nicki

Gastro trzyma Witek vel Dżizus nie zna ròżnic między marżą a narzutem :p

kawosz

Lepiej nie mogłaś trafić.Ta firma to wymarzone miejsce pracy dla kelnerki,słyszałem że szukają dla prezesa i dyrektora jako bonus za ich wkład w "rozwój" firmy.Podobno dają także samochód i laptopa.Powodzenia

Nostradamus

Pewien pan X powinien napisać książkę pod tytułem "Jak rozwalić firmę w pięć lat" Menadżerowie nie bardzo rozumiejący po tu przyszli(pośmiać się i wypić kawę w showroomie) ,niewykształceni i bez pomysłu na dalszy rozwój, kłamstwo i obłuda ,zero rozwoju, brak honoru i ciągłe mydlenie oczu ,Odchodzą i będą odchodzić najlepsi klienci, dlatego bo czytają to forum oraz słuchają ludzi którzy mieli styczność z w/w. Szkoda patrzyć jak rozpada się ten zamek z piasku :) Kiedyś to była duma dzisiaj ...

zainteresowana

Czy były już przeprowadzone rozmowy na podkarpaciu? Jeżeli tak to czy może ktoś się podzielić wrażeniami i odczuciami jakie wywarła na nim ta rozmowa - osoba przeprowadzająca rozmowę i firma jako całość. Jakie oczekiwania i co oferują. Będę wdzięczna, ponieważ jak wynika z opisów wyżej firma jest jakoś dziwnie zarządzana, różnie traktują ludzi w zależności od stanowiska a i stabilność pracy jest bardzo wątpliwa. Zatrudnić się na kilka miesięcy to nie jest to co mnie interesuje.

Jakie zadania lub pytania rekrutacyjne otrzymałeś od rekrutera w firmie Strauss Cafe Poland Sp. z o.o. na stanowisko Asystent/-ka Biura? Czy były zgodne z wymaganiami wskazanymi w ogłoszeniu? Kiedy otrzymałeś odpowiedź zwrotną?

miś

ojej :) Powyżej wszystko zostało napisane.Poszukiwania nowych PH nie mają nic wspolnego z rozwojem,to nie są nowe etaty.Szukają chętnych w miejsce tych którzy sami się zwolnili bądz zostali zwolnieni.

To kto rządzi na tym Podkarpaciu? Jakiś normalny czy raczej nie? Pomaga czy raczej szkodzi?

@Zainteresowany

Masz problem z czytaniem ? Na to pytanie jest odpowiedź powyżej

@Zainteresowany

Masz problem z czytaniem ? Na to pytanie jest odpowiedź powyżej

Zainteresowana

To ja czegoś nie rozumiem, w ogłoszeniu nikt nic nie wspominał że będzie to umowa na zastępstwo? A jeżeli wspomniana "laska" jest na macierzyńskim to nie jest zwolniona? No chyba że strategią firmy Strauss jest zwalnianie dzień po powrocie? O co w tym chodzi? Kto doprowadza do takiej sytuacji? Czy takie działania są normą w tej organizacji?

@Zainteresowana

Nie wiem jak sytuacja wygląda na podkarpaciu ale takie działanie i postępowanie firmy w stosunku do pracowników stało się normą. Z tego co czytam to i tak tam jest na razie delikatnie, bo co powiesz na to, jak przyjeżdża bez zapowiedzi kierownik z drugim pracownikiem jako świadek i wręcza CI wypowiedzenie. Wracając do tematu z podkarpacia, z tego co mi wiadomo, nie można zaraz na drugi dzień zwolnić kobiety wracającej z macierzyńskiego. Więc co? Wróci do pracy i co zaproponuje jej kierownik, żeby się sama zwolniła, bo już ktoś pracuje na jej miejscu? Wydaje mi się, że to niedoprecyzowanie ogłoszenia jest celowe, żeby nie zniechęcać potencjalnie przyszłych pracowników z doświadczeniem KAM-a, ponieważ oczywistym jest, że nikt nie zmieni stabilnej pracy na chwilę, czas bliżej nieokreślony, na firmę o bardzo negatywnym postrzeganiu przez obecnych pracowników, byłych pracowników, a nawet przez klientów gastronomicznych jak i detalicznych.

Witam, Na wstępie zaznaczam, że zapoznałem się z opiniami wyżej. Mam jednak kilka pytań, obecnie prowadzona jest rekrutacja na Podkarpaciu na stanowisko KAM. Jak wygląda praca w tutejszym oddziale, kto jest Kierownikiem, jaka panuje atmosfera, finanse, samochód bo rozumiem, że fiesty są do. Detalu? Jak oceniacie strategię firmy, promocje, i wsparcie przełożonych? Czy warto aplikować czy jest to strata czasu? Z góry dziękuje za wszelkie merytoryczne informacje które pomogą mi podjąć decyzję bo w sumie temu służy ten portal. Pozdrawiam

@Kandydat

Tam szukają nastepcy ,, laski,, która uciekła na macierzyński. Czy w godzinie ,, W,, jesteś w stanie zajść w ciążę ? Chyba nie.O kierowniku nie będę pisał bo zlamalbym regulamin forum i trafił z pozwem, ,kiedys to był fajny gość, dziś-lepiej nie pisać. Unikac jak ognia.

Elita
@Kandydat

Zgadzam się. To prawda. Powiązania też są mocne, jak chcesz za dużo wiedzieć, uważaj.

JA

Potencjalnie nowi chętni przyszli pracownicy aplikujący do tej firmy. Na samym już początku firma podaje nieprawdziwe informacje w ogłoszeniu o pracę, a mianowicie: 1) oferują stabilną pracę - o tym każdy może już zapomnieć, czasy stabilizacji skończyły się z chwilą zmian w strukturach władzy i odejściu poprzedniego prezesa (jakieś 2 lata temu) przykład: pracownicy z ponad dwudziestoletnim stażem zostają zwolnieni z powodu likwidacji etatu, stanowiska faktycznie nie ma przez rok zgodnie z przepisami, ktoś inny nieoficjalnie się tym zajmuje i jak już można, to etat powraca, 2) pracę w młodym, dynamicznie rozwijającym się zespole - jakim młodym? wielu pracowników w wieku prawie przedemerytalnym, dynamicznie rozwijający się zespół to taki, gdzie ciągle redukuje się etaty i tych ludzi jest coraz mniej. To jest dynamizm w wykonaniu firmy STRAUSS - dynamicznie zwalniać ludzi ale tylko na najniższym szczeblu, 3) systematyczność, terminowość, dokładność - najpierw niech zaczną egzekwować to od siebie, a potem od podwładnych - śmiech na sali. Sprawa pojawiających się coraz częściej ofert pracy nie jest spowodowana rozwojem firmy jak kłamliwie informują w ogłoszeniu tylko lawinowym zwalnianiu się pracowników spowodowanych polityką prowadzoną przez firmę. Od początku istnienia STRAUSS dawniej ELITE w Polsce nie było tylu odejść i zwolnień co w przeciągu ostatnich półtora, dwóch lat. BRAWO PANIE PREZESIE I PANIE DYREKTORZE HANDLOWY. Dla Waszej wiedzy, ponieważ jesteście tak oderwani od rzeczywistości, że już nie wiecie: dobry i zaangażowany pracownik to taki, który jest zadowolony z pracy, pracodawcy i płacy. Na chwilę obecną żadne z tych trzech warunków firma nie spełnia i dlatego obecni pracownicy odchodzą. Na koniec jeszcze jedno: jak firma sama zwalnia to nigdy nie było ogłoszenia, pojawiają się one wtedy, gdy to pracownicy sami się zwalniają, więc pozostawiam zainteresowanych z przemyśleniami, dlaczego pojawia się coraz więcej ofert pracy do tej firmy. Jeżeli chcecie pracować w firmie, która już na wstępie okłamuje przyszłych swoich pracowników to GORĄCO ZAPRASZAMY!!!

Ja2
@JA

100 % prawdy.Jak ktoś nie jest ograniczony i nie jest w stanie wykonywać poleceń ,które nie mają żadnego sensu i nie da się przekonać ,że czerwone jest zielone to nie ma czego szukać w firmie strauss (specjalnie napisałem z małej litery bo firma na to nie zasługuje).Oni nie szukają ludzi którzy myślą ,są kreatywni, mają pomysły bo mądrzejszymi od siebie nie da się kierować. Jeżeli ktoś szuka pracy w której chciałby pokazać ,że ma pomysły i chciałby je realizować to nie ten adres tu możecie tylko realizować pomysły przełożonych, a poziom managerów -żenujący. P.S. Do pseudo-dyrektorów/prezesów/managerów - wiem ,że to czytacie: dzień, w którym mnie zwolniliście był jednym ze szczęśliwszym w moim życiu ,a teraz nawet nie macie pojęcia jak się miło patrzy jak ta firma zamienia się w zgliszcza. Ciekawe , że można się cieszyć jak ginie coś co się budowało.A jednak. Nie pozdrawiam

Caro
@JA

A co powiecie o innych miastach np Warszawa .

gastronomia

Witam, moze ktos napisac kilka slow na temat pracy w kanale gastronomicznym? Jakie godziny pracy? standardowo start 8-9 rano czy praca bardziej w południe- wieczory? Jak dużą baze klientow posiada jeden PH i ile minimum wizyt dziennie trzeba zrobic? Daja dobre narzędzia- komputer, telefon, samochod? dziekuje za odpowiedzi! pzdr

@gastronomia

Duzo opinii o tej firmie już napisano, praca od 8.00 do czasu powrotu z trasy, kasa taka jak wszędzie, dział horeca raczej do likwidacji przez właścicieli (polityka prezesa doprowadziła do masowego odejścia klientow ) .jezeli masz nóż na gardle i potrzebujesz kasy na już to idź ale od razu aplikuj do innych firm.

gastronomia
@kawosz

Dział horeca do likwidacji? Ostatnio pojawiło się kilka ogłoszeń na PH właśnie do kanału GASTRO stąd moje pytanie. Cały czas te samy osoby zarządzają kanałem gastro czy pojawił się ktoś nowy i podejmują próbę postawienia firmy na nogi w kanale HORECA? Jaką furkę dostaje PH gastro? Będę wdzięczny kawosz za wszystkie informacje. pzdr

@gastronomia

Idealna praca dla takiego głąba co nie umie czytać albo czyta bez zrozumienia. takich ludzi w tej firmie potrzebują co nie mają nic do powiedzenia i nie mają własnego zdania, tylko ślepo wykonują to co w danym dniu a nawet w danej godzinie coś poronionego wpadnie do pustej głowy przełożonemu. Zaplanowane wcześniej zadania czy umówione spotkania są niczym z chwilową zachcianką wodza najwyższego. Co do furki to masz do wyboru BMW 3 lub 5 - idioto!!!

slawi

Witam, Jeżeli jeszcze ktoś ma wątpliwości w sprawie podjęcia pracy w firmie to szczerze gratuluje.Bylem na rozmowach które niczego nie wniosły ,gość jak by czytał encyklopedie ,prowadząc rozmowy miałem wrażenie jakby zaliczy kolejny dzień w pracy ,oczywiście spóźniony i mało profesjonalny .Jeśli coś na chwile to proszę ale to co piszecie to szczera prawda

mala
@slawi

Zastanawiam sie jakiej jakosci sa produkty tej firmy bo o żetelnosci mam złe zdanie

@mala

FORT to śmieci pozamiatane w fabryce, PEDRO`S jest najgorszy w porównaniu do WOSEBY, TCHIBO czy PRIMY, MK - jak chcesz w niej znależć ponad 50 nut smakowych to ją pij przy książce do muzyki. A zresztą - tak jak w reklamie - kawa MK nie jest do picia tylko do smakowania, więc weź jej jeden łyk i resztę wylej do zlewu, może przeczyści odpływ, bo tylko do tego się ona nadaje. Polecam TCHIBO EXCLUSIVE, którąkolwiek WOSEBĘ, może też być LAVAZZA. Rewelacyjna jest ILLY ale jest droga.

Widzę tutaj wypowiedzi ze strony klientów bardziej gastronomicznych niż zwykłych sklepowych handlowców. Pragnę również się podzielić odczuciami i współpracą z tą firmą. Najogólniej można powiedzieć tak: kup dużo w nieatrakcyjnej cenie, wystaw towar na sklepie za darmo, idealnie dla firmy STRAUSS by było gdybym narzucił marży 0% ponieważ ja ten towar muszę sprzedać a ONI muszą tylko zarobić, a co najciekawsze po sprzedaży dużej ilości kawy do sklepu przez tą firmę dalsze losy towaru jak i klienta w ogóle ich nie interesują. Zero serwisu, zero troski. Promocji prawie brak no chyba, że chodzi o kawę z miesięcznym terminem przydatności do spożycia. Na pytanie co jak się wszystko nie sprzeda pada odpowiedź, że wymian nie ma. No właśnie, nikt nie poruszał problemu wymian towaru przeterminowanego czy uszkodzonego. Jestem poinformowany, że wymian od tego roku nie ma tylko uszkodzenia fabryczne, na które trzeba będzie czekać bliżej nie określony czas. A co z zabraną kawą do wymiany w połowie 2014r? Za chwilę minie już rok od tego momentu a przedstawiciel zdawkowo odpowiada, że on ze swojej strony zrobił wszystko tylko kierownik blokuje akceptację i wysyłkę wymian i on nie ma zielonego pojęcia ile to jeszcze potrwa. Podsumowując: drodzy handlowcy! Uważajcie co kupujecie i ile ponieważ z problemami zostaniecie pozostawieni samym sobie. Kupujcie tylko to co się sprzedaje i tyle, żeby wystarczyło do następnej dostawy. Pozdrawiam.

RPH

Witam, Ktoś stwierdził, że ta firma się rozwija, ciekawy jestem czy ktoś porównywał swojego pita 2014 do 2013? Różnica kilku tysięcy!!!!! Oczywiście na minus ! Rewelacyjny system premiowy zdaje egzamin. Dziękujemy !!!

@RPH

rozwój? w Polsce w 2014 nastąpił spadek przychodów do poziomu 297 mln NIS [izraelska waluta] a przychody w 2013 były na poziomie 368 mln NIS, a w 2012 nawet 407 mln NIS. Znaczenie oddziału polskiego w całej grupie także spada, % udziału przychodów w całej grupie odpowiednio 2014 3,6%, 2013 4,5%, 2012 5%

RPH

Witam, U nas również zaczęło się: maile o ankiecie, spotkania, rozmowy jak wypełnić co napisać żeby było idealnie... Powtórka z rozrywki tyle tylko, że bez delegacji dyrektora sprzedaży i MMSa. Reszta identycznie, napiszcie że jest świetnie to może będzie lepiej...

my
@RPH

Tak. Napiszcie tak jak wam każą, że jest świetnie, a na pewno będzie lepiej. Lepiej będzie, ale rządzącym tą firmą a nie tym na samym dole. Oni, dzięki pozytywnej ankiecie będą chwaleni za efekty, a przedstawiciele dalej będą traktowani jak niepotrzebny balast i śmieć.

@RPH

Ktoś, kto pisze w taki sposób świadczy tylko o tym jakie stanowisko zajmuje w tej firmie. Gdybym zarabiał takie pieniądze za taką pracę i jakość tej pracy to też byłbym bezgranicznie i ślepo oddany tej firmie i tak samo dobrze posmarowałbym klejem stołek na którym siedzę po to, żeby tyłek mocno do stanowiska mi się przykleił.

@JA

To jest odpowiedź dla "PREZIA". Sorki "RPH"

JA

Już się zaczęła nagonka i przerabianie nogami na temat ankiety, żeby tylko dobrze wypadła. Zachęcam do wzięcia udziału i mimo wszystkich straszaków ze strony kadry kierowniczej o wypełnienie jej zgodnie ze swoim zdaniem i swoimi odczuciami. Nie bójcie się tego zrobić, ponieważ dobrze by było, aby osoby czy struktury globalne dowiedziały się jak "MLEKIEM I MIODEM PŁYNĄCA" jest firma Strauss Cafe w Polsce.

ktoś

Drogi Preziu to co dzieje się na świeci czyli rozwój tej firmy przez kilkadziesiąt lat to jedno a to jak działa zarząd Strauss w Polsce to drugie. Powyższe wpisy opisują realne działania menadżerów tej firmy. Rozumiem, że byłeś gdzieś w oddziale na świeci i wiesz jak jest a w to co opisują pracownicy na tym forum nie chcesz wierzyć. Chcesz coś jeszcze dodać?

Ex

Powiem tak: jestem byłym pracownikiem firmy i z niczego tak bardzo się nie cieszę, jak z tego właśnie faktu:) szefostwo to przerost formy nad treścią, a mobbing i niskie pensje to nic innego jak brak szacunku dla drugiego człowieka. Ci na górze krzywdy sobie nie robią, oni już wiedzą jak dzielić kasę żeby starczało od 1 do 1 i jeszcze kilkanaście tys na koncie zostało.

Czyżby w tej firmie nastąpiły lawinowe zwolnienia długoletnich pracowników? Czy to jest spowodowane zła kondycją finansową czy widzimisię prezesa?

Witam wszystkich zainteresowanych pracom w tej firmie . Zadajecie sobie pytanie czy warto - NIE WARTO. Z naprawdę fajnej firmy dojącej poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji niestety zmieniła się w (usunięte przez administratora) podsycany jadem jednej osoby całkowicie nieprzygotowanej do prowadzenia zespołu ludzi .Dlatego odradzam osobą starającym się o pracę w tej firmie to strata czasu . Jeśli chodzi o bujdy o premiach i wszelkich udogodnieniach to żenada .

instant

Fajnie że opisujecie tu takie przypadki ku przestrodze ludzi z zewnątrz, natomiast nie zmieni to niczego w funcjonowaniu firmy.Jezeli chcecie poprawy to "ktoś" się musi o nagannych praktykach dowiedzieć, są dwie drogi: badanie klimatu (słabsza metoda ) oraz anonimowa infolinia (skuteczność bardzo duża )

jojo

Dzieki o Panie że nakazales nam maluczkim zajrzeć na to forum, jestem tu pierwszy raz i przyznać trzeba że kłamstw nie widać, sądzę że po tym poleceniu zwiekszy się liczba wpisów ( nie wszyscy wiedzieli o istnieniu tej strony )

Zostaw merytoryczną opinię o Strauss Cafe Poland Sp. z o.o. - Toruń

• Jak się pracuje w Strauss Cafe Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Strauss Cafe Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Strauss Cafe Poland Sp. z o.o.?

Strauss Cafe Poland Sp. z o.o.