Opinie o Sabre Polska Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Sabre Polska Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Sabre Polska Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sabre Polska Sp. z o.o. w Kraków

SgBOSS

Firma przygotowuje się do cięć, dlatego zabezpiecza się żeby tych, których wyrzuci z rozpędu móc jeszcze wykorzystać w razie problemów z kodem. Reszta "szczęśliwców" będzie miała podkręcone tempo. Styczeń będzie ciekawy.

WujekDobraRada

Myślę, że nastroje są za bardzo pesymistyczne. Wiele hałasu o nic. To tylko świstek papieru. Takie umowy są codziennością wielu korporacji. Podpisywałem podobne pismo u innego pracodawcy i jakoś żyję. Moim zdaniem firma po prostu chce móc liczyć na swoich pracowników. Lepiej podpisać, niż niepotrzebnie narażać się.

@WujekDobraRada

Tak, w narodzie jest wielu takich co podpisuje by się nie narażać... na kolanach przed wielkim bratem.... eh

HH
@WujekDobraRada

W mojej firmie niczego takiego pracodawca nie żąda. I nie podpisałbym żadnej współpracy z firmą po wygaśnięciu umowy o pracę.

Stach

Właśnie przeczytałem ten dokument i pytanie, jakie ciśnie mi się na usta jest następujące - czy osoby, które wypisują podobne bzdury jak wyżej, potrafią czytać za zrozumieniem?? Ja wiem, że to prawniczy bełkot, ale nie ma w nim nic nadzwyczajnego. Dotyczy głównie ochrony własności intelektualnej. Podpisywałem już podobne pismo w poprzedniej pracy i nic złego mi sie nie stało. Skąd jakieś niestworzone historie, że przez 2 lata po ustaniu stosunku pracy ktoś miałby pracować nad kodem??? Tak się właśnie rodzą plotki - jedna osoba niedoczyta i potem powstają z tego bajki. A jak ktoś ma wątpliwości, to niech się poradzi prawnika. BTW - znam wiele firm IT, które też mają podobne umowy, Sabre nie jest tu żadnym wyjątkiem.

Swiadomy

Uwaga na Sabre. To typowy offshore, nikt sie nie liczy tutaj z ludźmi - szkoda czasu na ta firme, chyba ze chcesz byc zwykłym numerkiem, resourcesem. Biznes midel firmy sie konczy, podobnie jak kiedys dla kodaka. Szefostwo chce wycisnąć ostatnie $ z tej firmy i przejsc do likwidacji.

nim ano
@Swiadomy

Proszę o dowody. Bez nich jesteś tylko kolejną osobą z opinią.

Ptyś
@Swiadomy

> To typowy offshore, nikt sie nie liczy tutaj z ludźmi - szkoda czasu na ta firme, chyba ze chcesz byc zwykłym numerkiem, resourcesem. Jak w każdej korpo w KRK...

@Ptyś

Przesuwaja nam ludzi z zespolu do zespolu kub wyrzucaja kontraktorow. A czy wszedzie jest tak świetne jak w Sabre sam sprawdze bo zamierzam złożyć papiery. Myślę ze sa lepsi pracodawcy w Krakowie

Programista Java

Rozmowa profesjonalna

Jak działa HashMapa (szczegóły), Generics, Java concurrent API (Atomics, synchronized keyword, CountDownLatch, InterruptedException), String pool

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
SGFrajerzy

Teraz Sabre może zwalniać programistów do woli, zawsze można ich wezwać później do pracy za darmo przez 2 lata.

AOA

To chyba ktoś z Amadeusza płaci sabrowym HRom za takie akcje, żeby przykryć swoje ostatnie 'osiągnięcia' w dziedzinie security???

SabreSucks

Sabre jest bliskie bankructwa. Dlatego potrzebują ludzi do pracy za darmo przez 2 lata.

Sabrownik

Ci co zostali wywolani w poniedzialek, nie zostali wypuszczeni, az nie podpisza. Teraz HRy daja mozliwosc swobodnego przeczytania i podpisania maksyamlnie do grudnia. Duzo osob do tej pory dostalo dokument, ale nie podpisalo.

Sabrownik

W skrocie: - nie moge posrednio i bezposrednio uczestniczyc w rekrutacji obecnych pracownikow Sabre - sabre moze mnie zapytac gdzie obecnie pracuje/jakie mam plany, gdzie chce pracowac i musze im odpisac - przez 2 lata po zakonczeniu wspolpracy mam na ich zawolanie pomagac z debugowaniem nieudokumentowanego kodu - sabre moze monitorowac laptopa poprzez nagrywanie dzwieku/video kiedy pracuje z domu albo uzywam laptopa poza biurem albo po godzinach pracy

@Sabrownik

Podziekujcie obecnemu Site Leaderowi. Jak jeszcze pracował w Motce to zrobił to samo.

NotSG
@Kargul

Ktorego site leadera masz na mysli - bo z tego co wiem od paru miesiecy takie stanowisko juz nie istnieje w KRK :)

@NotSG

A pan PM? Już nie pracuje w Sabre?

ZawiedzionySG
@Kargul

Side liderzy w KRK (w tym PM) jak i BLR zostali wyeliminowani. Brak side lidera gwarantuje DFW pelna kontrole. Tzw. senior liderzy to nic innego tylko bierne narzedzia w rekach DFW. Ludzie o ktorych trudno mowic ze sa liderami (sa tylko ze stanowiska)

@ZawiedzionySG

Ajajaj, to się porobiło... czyli Sabre w KRK stało się już tylko "szwalnią IT", nawet bez własnego site leadera... kiepsko, oj kiepsko...

Pawlak

A takie było ładne... amerkyńskie... Szkoda :D

@SG a czy ktoś już wie co dokładnie znajduje się w tym dokumencie, który wprowadził Sabre Polska. Czy może ktoś go podpisywał lub przeczytał w całości? Wiadomo, że nie powinno się podpisywać czegoś czego do końca nie podpisaliśmy. Dajcie znać osobom na forum jaka jest jego treść.

SG

Ja na 100% tego nie podpiszę- na pewno nie w tym kształcie i nie ze zobowiązaniem do świadczenia jakiejkolwiek pracy dla Sabre po rozwiązaniu umowy. Na dochowanie tajemnicy od biedy na zakaz konkurencji czy nawet rekrutowania kolegów można się zgodzić, ale reszta to prawdopodobnie bezprawna kpina z ludzi. Nowo przyjęci i idący na rozmowę- pytajcie koniecznie o nowe zobowiązania odnośnie własności intelektualnej!

ExSG

Po tym widac ze prawdziwych liderow juz w firmie nie ma

Dyzio

Wieść o 2-letnim okresie wypowiedzenia wprowadzonym w Sabre szybko rozchodzi się po Krakowie. Nie znajdziecie łatwo nowej pracy.

Tt
@Dyzio

Są korpo w Krk które zamierzają przyjąć 200-300 nowych osób więc ze znalezieniem pracy nie będzie problemu

10.10.2017
@Tt

Jakie to firmy planują przyjąć tyle osób? Pytam ze szczerej i uzasadnionej ciekawości bo chciałbym wiedzieć gdzie mogę w takiej sytuacji szukać

Tt
@10.10.2017

ABB, DELPHI...

Kazik

@Ano nima Czy możesz coś więcej dodać w tej sprawie?

gucio
@Kazik

Tu masz: https://www.thelayoff.com/t/Pz7cuWI jeżeli to prawda, to firma chyba chce sama zmusić ludzi do odejścia zamiast ich zwalniać

gucio
@Kazik

Ano Nima
@gucio

W zaistniałej sytuacji- dokładnie tak, jak ktoś już napisał- zalecam spokój i po prostu odmowę podpisania tego dokumentu. To niedopuszczalne, niemoralne a przede wszystkim nieprofesjonalne, żeby w jakikolwiek sposób formalnie wymagać od pracownika współpracy po zakończeniu stosunku pracy i obligować go do tego w jakikolwiek sposób- zapewne jeszcze pod rygorem finansowym i bez dokładnego określenia zakresu i trybu tej współpracy. Mam nadzieję, że ani jeden pracownik nie podpisze tego dokumentu. Parafrazując klasyków- "wszystkich nas nie zwolnią", także jak na razie glowa do góry, business as usual, ale nie przystoi nam podpisywać tego typu zobowiązań. Nowym pracownikom + tym, którzy zamierzają podpisać umowę radzę dopytać dokładnie w HR cóż to takiego te 20-kilka stronnic i również po prostu nie podpisywać. Niezależnie od pensji, jaką wynegocjowaliście. Skala zawodu, jaką odczuwam w/s do teamu HR a także nowo powstałego "Senior Leadership", po tylu latach przesedzenia w tej firmie, jest ogromna. Przecież zapisy tego typu nie mają prawa funkcjonować w Polsce. Czy nikt z Was nie miał odwagi przeciwstawić się temu? To i tak nie wypali. Po tej historii firma autentycznie może się już nie podnieść. Smutno mi. Pozdrówka dla wszystkich!

Ano nima

Czy ktoś może odnieść się rzeczowo, merytorycznie i racjonalnie do rzekomych treśći, które można znaleźć w niedawno zakomunikowanym dokumencie, który będzie musiał podpisać każdy pracownik ? W/g komentarza na layoff.com , pracownicy w KRK rzekomo mają składać kuriozalne oraz nierzadko niezgodne z polskim prawem zobowiązania. Odsyłam na layoff.com po konkrety. Ktoś już widział ten dokument i miał przyjemność go podpisywać?

@Bonus a jakie stanowisko by Cie interesowało. Z tego co widzę to firma Sabre Polska rekrutuje teraz na stanowiska: Senior Performance Analyst, Senior Database Administrator - NoSQL, Manager - Database Administration. Wszystkie ogłoszenia są dostępne na stronie gowork.pl.

Bonus

Wy sobie rozmawiacie jak dobrze można zarobić w Sabre a ja nie widzę zupełnie nowych ofert pracy! Chyba, że ktoś ma wiedzę w temacie pracy to bardzo proszę podzielić się tym na forum? Jakie trzeba mieć doświadczenie?

ale o co kaman
@Bonus

Ofert pracy pojawiło się sporo. Jeśli chodzi o doświadczenie to zależy na jaki level startujesz. Trochę pytanie bez sensu bo w Sabre z rekrutacją jest jak w każdej firmie, jak masz zerowe doświadczenie po studiach to wbijasz na staż, jak masz niewielkie to startujesz na associate'a czyli juniora itd. itp.

Bolo

Co tu dużo piać, Sabre to świetny pracodawca i fajnie się tu pracuje.

niechciej

Te kwoty dla seniora (18k do powyżej 20k) to przy umowie o pracę?

@niechciej

b2b, odlicz od tego z 5k (po zapłaceniu dochodowego, zusów, nfz)

byle sg
@niechciej

Ja pisałem o kwotach przy umowie o pracę. I dodatkowo dwie firmy oferowały > 20k (przy umowie o pracę), dla seniora.

rik
@byle sg

20k na seniora na UOP to raczej nie w KRK :)

inny
@rik

Dlaczego? Miałem taką ofertę w tym roku (nowa firma wchodząca do KRK). Nie wspomne już o IG gdy wchodziło pare lat temu, seniorzy dostawali 17k-20k. Potrzebowali dość dużo ludzi i to szybko. Więc teraz troche się wartość rynkowa devów podniosła :) BTW. Jeśli ktoś oferują B2B to troche brzmi to jakby chciał oszczędzać na pracownikach.

cz

Dzięki, ale podaliście górną granicę czy raczej pewnie się dostanie mniej, no i ofert jest powiedzmy sobie z takimi widełkami znikoma ilość, od święta się takie oferty pojawiają. A senior devów w KRK jest tysiące. No nic dzięki.

Zostaw merytoryczną opinię o Sabre Polska Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Sabre Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Sabre Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 68.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sabre Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 43, z czego 5 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sabre Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Sabre Polska Sp. z o.o. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sabre Polska Sp. z o.o.