Opinie o Projekt Business Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Projekt Business Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Projekt Business Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Projekt Business Sp. z o.o. w Warszawa

nabity

Takie "firmy" powodują, że człowiek tylko traci zaufanie. Nabijanie w butelkę. Mieli prowadzić fanpage, skonczyło sie na jednej grafice, nie dostaliśmy umowy, ale pieniędze zainkasowane. Odmowa zwrotu pieniędzy mimo, że nie mamy podpisanej umowy = wyłudzenie. Sprawa przekazana do działu prawnego, gdyż nie mamy siły na proszenie się o swoje pieniądze. II raz w ciągu 12 lat pracy w e-handlu spotykam się z tak nierzetelną i nieuczciwą firmą.

Prawnik
@nabity

Ta firma próbuje wyłudzać pieniądze i działa na granicy prawa zasłaniając się nagranymi rozmowami , żeby później moc zastraszać klientów . Składam pozew w tej sprawie . Osoby oszukane proszę o kontakt : justynamb2@wp.

Jimi

Mogę prosić o kontakt mailowy? Wojas93@interia.eu

Karolav
@Prawnik

Witam. Czy na końcu adresu e-mail po kropce ma byc " pl" ?

Karolav
@Prawnik

Poproszę o kontakt mailowy reptak@op.pl

marga
@nabity

witam , własnie przedłożyli mi automatycznie umowę, której nie chce kontynuować z powodu przestoju firmy spowodowanego pandemia. tłumaczą, iż moja rezygnacja została złożona zbyt późno, ich regulamin to 30 dni.pomocy!!!! nie mam już więcej sil !!!

też nabity
@marga

Witam, mam to samo. Wczoraj dostałem maila z fakturą i informacją że umowa przedłuża sie automatycznie zgodnie z regulaminem, którego wcześniej nie otrzymałem, dopiero wczoraj razem z fakturą za płatność na kolejny okres. Czy udało się Państwu jakoś przewalczyć tą kwestie z nimi?

Aleks

Kompletny brak profesjonalizmu, dodzwonić się to jak do prezydenta, prowadzenie fanpage zero wiedzy o firmie tylko link kopiuj wklej.A i uważajcie umowa jest automatycznie przedłużana znowu na rok. TRAGEDIA

Olek
@Aleks

witam. Mam to samo .automatycznie przedłuzona umowa. Nic się z tym nie da zrobić?

@Aleks

Umowę można wypowiedzieć w każdej chwili, jeśli klient jest niezadowolony, przedłużanie automatyczne w formie praktykowanej przez projekt business uważany jest jako nieuczciwa praktyka rynkowa. Jestem nękają przez Panią Zanetę od dłuższego czasu przez rozwiązanie umowy po terminie. Sprawę oddałam w ręce adwokata

Asiaaaa22
@Marga

Proszę mi powiedzieć, co adwokat Pani powiedział ?

@Asiaaaa22

Takie działania są niezgodne z prawem, mam na myśli przedłużanie umowy w sposób jaki to robi firma P.B. nazywa się to nieuczciwą praktyka rynkowa. Najlepiej niech Pani zapyta prawnika, bo nie znam szczegółów Pani przypadku. Pozdrawiam i życzę szczęścia

Zdecydowanie NIE polecam!!! Zamieszczają słabe, bardzo nie trafione posty, (usunięte przez administratora) Liczy się dla nich tylko kasa, zadowolenie klienta to kwestia drugoplanowa ;-)

@Piotr

Mam propozycję zebrać wszystkich oszukanych klientów i złożyć doniesienie o (usunięte przez administratora) internetowe

@Anna

kajkla12@wp.pl jesteśmy także (usunięte przez administratora) ..jak zadziałać?

@Anna

Ja już oddałam sprawę w ręce adwokata, nieuczciwi i wyłudzacze. Radzę zrobić to samo. Nie dajcie się oszukać!

@Piotr

Uwaga na automatyczne przedłużenie umowy! To ich taktyka aby nie wypuścić klienta!

FIRMA WSTAWIAJĄCA POSTY NA FACEBOOK NA POZIOMIE 10 LATKA (usunięte przez administratora) I NACIĄGACZE, (usunięte przez administratora) ABSOLUTNIE

Marga

Uwaga na automatyczne przedłużenie umowy! Od miesięcy mnie nękają i straszą przekazaniem sprawy do sądu, twierdzą, że wypowiedzalam umowę po terminie. Sprawę oddałam w ręce adwokata, nie mam ochoty tracić z nimi mojego cennego czasu. Radzę zrobić to samo bo Pani Żaneta jest nieugięta w zastraszaniu

Brałeś udział w rekrutacji do Projekt Business Sp. z o.o.. Jakie warunki Ci zaproponowano? Czy na rozmowie kwalifikacyjnej panowała przyjazna atmosfera? Czy coś Cię zaskoczyło?
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy .NET -Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card
logo firmy PHP Backend Developer
logo firmy Serwisant IT - praca mobilna
Personnel and Media Solutions
Seweryn

Sprawny kontakt i rzeczowa współpraca. Polecam szczególnie grafiki i znajomość branży. Obecnie współpracujemy 5 miesiecy

Kalina

Firma słowna i terminowa. Realizacja punktów współpracy przebiegła bardzo sprawnie. Zdecydowanie polecam

Kamil schody

bardzo pozytywny efekt. współpracujemy rok i zamierzam kontynuować współpracę

sledziki

Składniki: 6-8 filetów śledziowych solonych, bez skóry (najlepiej matjasów) ok. 1-1,5 szkl. zwykłego mleka (% nieistotny) 2 duże cebule olej słonecznikowy świeżo, grubo zmielony pieprz czarny Okazje: Boże Narodzenie Sposób przygotowania: Na zimno Posiłek: Kolacja Kroki wykonania: Filety opłukać, przełożyć do miseczki, zalać mlekiem tak aby lekko je przykryło i odstawić w chłodne miejsce na minimum 30 min. - ja odkrawam kawalątek fileta i próbuję, jeśli jest zbyt słony to zostawiam w mleku jeszcze na jakiś czas. Wymoczone filety osączyć, opłukać w wodzie i dokładnie osączyć na papierowych ręcznikach. Osuszone pokroić na m/w 1-2 centymetrowe kawałki. Cebule obrać, pokroić w drobną kostkę. Przełożyć do miski, zalać wrzącą wodą, po 3-5 s. odcedzić, przelać zimną wodą i dokładnie osączyć na sicie - sparzona cebula jest delikatniejsza w smaku i lżej strawna. W słoiku (albo naczyniu, które możemy później szczelnie zamknąć) układać warstwami cebulę - śledzie - cebulę - śledzie...itd. aż do wyczerpania składników, ostatnią warstwą powinna być cebula. Każdą warstwę oprószam dość obficie grubo mielonym pieprzem i nie ugniatam ich. Gdy słoik jest prawie pełen wlewam po trochu olej. Gdy ścieka w dół słoika delikatnie "pomagam" patyczkiem szaszłykowym - olej wypełniając wolne przestrzenie między składnikami wypycha pęcherzyki powietrza a poruszanie patyczkiem przy ściankach naczynia pomaga im się wydostać. Wierzch powinien być przykryty olejem. Słój zakręcamy i odstawiamy na przynajmniej 12 godzin w chłodne miejsce aby smaki się przegryzły. Trudno mi podać dokładną ilość oleju ponieważ zawsze wlewam po prostu aż słoik będzie pełen.

Okna Szczecin

jestem zadowolony ze współpracy, firma zwiększyła docieralność do mojej oferty. Wpisy adekwatne do mojej branży,. Polecam

Grzyboraj

Przepisy.plDania i przekąskiDania główneDania z mięsemDania z wieprzowinąSchabSchab pieczonySchab z pieczarkami pod pierzynką z majonezu i żółtego sera Schab z pieczarkami pod pierzynką z majonezu i żółtego sera Autor: przepisy.pl 328 2737 os. łatwe 40 min. 6 os. POBIERZ PDF 7382 osoby zapisały UDOSTĘPNIJ 50 Składniki schab środkowy bez kości 1 kilogram pieczarki 500 gramów Majonez Hellmann's Babuni 150 gramów Ketchup Hellmann's Pikantny 50 gramów Przyprawa do mięs Knorr 2 łyżki cebula 1 sztuka żółty ser 100 gramów ząbek czosnku 1 sztuka natka pietruszki 1 pęczek EMAIL LISTONIC MOJA LISTA ZAKUPÓW 25zł na pierwsze zakupy z darmową dostawą! Wklej ten kod finalizując zakupy: 6VZVWZPTT8 Przygotowanie krok po kroku Krok 1 Schab oczyść z błon i tłuszczu. Pokrój w ok 1 cm grubości kotlety. Mięso oprósz dokładnie przyprawą do mięs. Krok 2 Pieczarki umyj, zetrzyj na tarce o grubych oczkach, cebulę pokrój w drobna kostkę, czosnek rozetrzyj na pastę, pietruszkę drobno posiekaj – wszystko razem wymieszaj z majonezem i ketchupem. Tak przygotowany farsz nałóż na poszczególne kotlety. Krok 3 Posyp je po wierzchu żółtym serem. Całość piecz w piekarniku nagrzanym do 180 stopni C przez około 15 minut. DODAJ NOTATKĘ Dobra rada: Pieczarki można zastąpić pokrojonymi drobno suszonymi pomidorami. Tagi:kotlety na obiadschab pieczony w piekarnikukuchnia polskagrzybymięsodania główneschabcebulawielkanocwieprzowinapieczarkischab pieczonyser żółtyprosty przepisobiadpieczenieulubione daniafriscopomysł na obiadpomysł na schabz grzybami 50 Opinie o przepisie Anna Najbor , 27.09.2018 Bardzo dobre danie. Ja jednak schab trzymałam w piekarniku dłużej niż w przepisie. Polecam. Odpowiedz Marcin Kosela , 18.03.2017 Smaczne Odpowiedz

Bakczysaraj

Bakczysaraj12 Jeszcze wielka, już pusta Girajów dziedzina3! Zmiatane czołem baszów ganki i przedsienia, Sofy, trony potęgi, miłości schronienia, Przeskakuje szarańcza, obwija gadzina. Skroś okien różnofarbnych powoju roślina, Wdzierając się na głuche ściany i sklepienia, Zajmuje dzieło ludzi w imię przyrodzenia I pisze Baltasara głoskami: RUINA.45 W środku sali wycięte z marmuru naczynie; To fontanna haremu6, dotąd stoi cało I perłowe łzy sącząc, woła przez pustynie: Gdzież jesteś, o miłości, potęgo i chwało! Wy macie trwać na wieki, źródło szybko płynie, O hańbo! wyście przeszły, a źródło zostało.

lucyna

uszyste, wilgotne i długo utrzymujące świeżość ciasto z truskawkami. Wysokie i podzielne – pieczone w sporej foremce. Lekkie – pieczone z dodatkiem oleju i dużej ilości mleka. Truskawki w tym cieście smakują cudownie, puszczają sporo soku, który wsiąka w ciasto i czyni je jeszcze bardziej wilgotnym. Do ciasta będziecie potrzebować proste i łatwo dostępne składniki, które pewnie macie w domu, dokupcie jedynie truskawki. Ciasto bardzo nam smakowało :). Składniki: 4 duże jajka 1 i 1/4 szklanki drobnego cukru do wypieków 1 szklanka (250 ml) oleju np. słonecznikowego lub rzepakowego 1 szklanka (250 ml) mleka 450 g (3 szklanki) mąki pszennej 1 opakowanie cukru wanilinowego (16 g) lub ziarenka z 1 laski wanilii 2 łyżeczki proszku do pieczenia 500 – 600 g truskawek Wszystkie składniki powinny być w temperaturze pokojowej. Jajka (w całości) i oba cukry umieścić w misie miksera i ubić (końcówkami miksera do ubijania piany z białek) na najwyższych obrotach miksera do momentu uzyskania jasnej, puszystej masy, która nawet potroi swoją objętość. Mikserem planetarnym masa jajeczna powinna być ubijana od 7 – 10 minut, mikserem ręcznym od 10 – 15 minut. Masa podnoszona na mieszadle miksera powinna opadać lekko w postaci wstążki na resztę ciasta i pozostawać na jej powierzchni przez kilka dobrych sekund. Wlewać strużką olej, dalej ubijając. Następnie wlewać strużką mleko, dalej ubijając. Bezpośrednio do piany przesiać mąkę pszenną z proszkiem do pieczenia i delikatnie wymieszać z ciastem przy pomocy szpatułki. Ciasto wlać do formy o wymiarach dolnych 33 x 22 cm, wyłożonej wcześniej papierem do pieczenia. Na wierzch wyłożyć truskawki, odszypułkowane i przekrojone na pół, jedna obok drugiej. Piec w temperaturze 170ºC, najlepiej bez termoobiegu, przez około 45 minut lub dłużej, do tzw. suchego patyczka. Wyjąć, wystudzić. Po wystudzeniu można oprószyć cukrem pudrem. Smacznego :-).

Alibaba

Jednym z podstawowych warunków uzyskania pożyczki jest, by mikroprzedsiębiorca prowadził działalność gospodarczą przed dniem 1 marca 2020 r. Wnioski o udzielenie pożyczki dostępne są na stronie internetowej powiatowego urzędu pracy, Wortalu Publicznych Służb Zatrudnienia - psz.praca.gov.pl oraz poprzez platformę: praca.gov.pl wraz z formularzem umowy. Wypełnione wnioski należy złożyć w powiatowym urzędzie pracy właściwym ze względu na miejsce prowadzenia działalności gospodarczej lub poprzez platformę praca.gov.pl. Formą rekomendowaną jest złożenie wniosku w formie elektronicznej poprzez platformę praca.gov.pl. Znacznie przyspieszy to otrzymanie pożyczki. Najważniejsze pytania i odpowiedziCzy prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą i przebywając na L4 (nie zawieszając działalności) można ubiegać się o pożyczkę? Jeżeli mikroprzedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą jest czasowo niezdolny do pracy wskutek choroby i pobiera z tego tytułu zasiłek chorobowy, to nie ma przeszkód, aby ubiegał się w tym czasie o pożyczkę. Oczywiście jest to możliwe, tylko o ile ponosi koszty prowadzenia działalności gospodarczej, których pokryciu służy pożyczka. Czy osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą i pobierająca zasiłek macierzyński ma prawo ubiegać się o pożyczkę? Pobieranie zasiłku macierzyńskiego nie stanowi przeszkody do ubiegania się o pożyczkę, o ile przedsiębiorca spełnia warunki do jej uzyskania, działalność gospodarcza nie została zawieszona, a osoba wnioskująca o pożyczkę ponosi koszty prowadzenia działalności gospodarczej, których pokryciu służy pożyczka. Czy warunek określony w ustawie, zgodnie z którym przedsiębiorca musiał prowadzić działalność przed 1 marca jest spełniony także wtedy, gdy przedsiębiorca prowadził, ale zawiesił swoją działalność przed 1 marca, a następnie rozpoczął prowadzenie jej na nowo albo wznowił jej wykonywanie po 1 marca? Warunkiem uzyskania pożyczki jest prowadzenie działalności przed dniem 1 marca 2020 r. To oznacza, że przedsiębiorca w dniu 29 lutego 2020 r. prowadził działalność gospodarczą i nie mogła być tego dnia zawieszona. Oprócz tego przedsiębiorca ubiegający się o pożyczkę powinien mieć też aktywną działalność gospodarczą w dniu składania wniosku. Ustawa daje również możliwość uzyskania dofinansowania z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych w przypadku określonego spadku obrotów przez przedsiębiorstwo. Czy mikroprzedsiębiorcy mogą łączyć ze sobą tę formę pomocy i pożyczkę? Pożyczka dla mikroprzedsiębiorców jest niezależną formą wsparcia i można ją łączyć z innymi instrumentami dostępnymi w ramach Tarczy Antykryzysowej. Należy jednak pamiętać, że środki dwóch lub więcej dofinansowań ze środków publicznych nie mogą być przeznaczone na pokrycie dokładnie tego samego kosztu. Czy składając wniosek o umorzenie pożyczki trzeba przedstawić jakieś dokumenty np. rachunki z wydatków? Przy składaniu wniosku o umorzenie pożyczki nie będzie konieczności przedstawiania rachunków z wydatków. Takie dokumenty należy jednak zachować w razie ewentualnej kontroli. Czy istnieją ograniczenia co do celów, na które można przeznaczyć środki z pożyczki i czy mogą być one kwestionowane? Cele pożyczki zostały określone w ustawie. Środki mają pokryć bieżące koszty działalności gospodarczej. Zatem żadne wydatki nie będą kwestionowane, o ile przedsiębiorca wykaże, że są to wydatki związane z prowadzoną przez niego bieżącą działalnością gospodarczą. Wnioski o przyznanie pożyczki muszą przejść ocenę i akceptację Urzędów Pracy. Czy istnieje możliwość, aby przyśpieszyć procedury i aby pomoc szybciej trafiła do przedsiębiorców? Ministerstwo zaapelowało do samorządów i urzędów pracy o sprawną obsługę wniosków i rozpatrywanie ich bez zbędnej zwłoki. Dodatkowo resort przekazał środki przeznaczone na finansowanie kosztów obsługi zadań z ustawy COVID-19 w wysokości 0,5 proc. kwoty z rezerwy Funduszu Pracy na finansowanie zadań realizowanych przez PUP. Urzędy otrzymały też wytyczne i instrukcje dotyczące realizacji wniosków od przedsiębiorców. Podstawą jednak jest prawidłowo wypełniony (nieskomplikowany) wniosek. Proces przyznania pożyczki przyspieszy złożenie prawidłowo wypełnionego wniosku w formie elektronicznej. We wniosku należy wypełnić rubrykę dotyczącą deklarowanej wielkości przedsiębiorstwa. Dokument odwołuje się do prawa przedsiębiorców, jednak w załączniku do wniosku znajduje się odniesienie do definicji mikroprzedsiębiorcy z przepisów unijnych. Czy kierować się zatem definicją z wniosku, czy z załącznika? Może się zdarzyć, że przedsiębiorca, który zgodnie z prawem krajowym jest mikroprzedsiębiorcą, jednocześnie nie będzie się zaliczał do tej kategorii w rozumieniu przepisów unijnych. Nie ma to jednak znaczenia, ponieważ to przepisy krajowe w tym przypadku określają grupę beneficjentów tej formy wsparcia. Przedsiębiorca musi zatem określić we wniosku wielkość przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy Prawo przedsiębiorców. Natomiast

i.k.

Bajki i przypowieści Ignacy Krasicki O utworze Tematyka utworów jest różnorodna, propaguje pozytywne wzorce postępowania lub wskazuje i potępia niewłaściwe postawy, takie jak: zło moralne, pycha, zazdrość, chciwość, skąpstwo. Bardzo często postaci dobierane są na zasadzie kontrastu (głupi–mądry, stary–młody, strachliwy–buńczuczny). Epoka oświecenie Rodzaj epika Gatunek bajka, przypowieść Poziom klasy IV–VI, obowiązkowa Pierwsze wydanie Bajki i przypowieści, na cztery części podzielone, 1779 r., Warszawa Główni bohaterowie Bohaterami są ludzie, zwierzęta a także przedmioty reprezentujące konkretne cechy ludzkie lub wzorce postępowań. Dominują bajki zwierzęce, ale należy je czytać alegorycznie jako zakamuflowane ludzkie wady i przywary. Wybrane cytaty Cytat z bajki Czapla, ryby i rak Wzdrygała się czapla niby; Dała się na koniec użyć, Zaczęła służyć Cytat z bajki Szczur i kot Mnie to kadzą – rzekł hardzie do swego rodzeństwa Siedząc szczur na ołtarzu podczas nabożeństwa. Sprawdź także Projekty szkolne Wizualizacje „Bajek” Ignacego Krasickiego Autor Helena Olkucka, Zespół Szkolno-Przedszkolny „Milenium” w Legionowie O projekcie Tworzenie filmików ilustrujących wybrane bajki Ignacego Krasickiego

czerwcowego dnia tatuś przyniósł wiadomość o przeprowadzce. Cała rodzina miała przeprowadzić się do nowego, dużego mieszkania przy ulicy Kwiatowej. Rozpoczęły się przygotowania do przeprowadzki: każdy pakował do skrzyń swoje rzeczy, zrobiła to również Karolcia. Zaczęło się zwyczajnie Nadszedł dzień przeprowadzki. Wszyscy spieszyli się i byli ogromnie zdenerwowani. Mężczyźni w niebieskich kombinezonach wynosili spakowane skrzynie i meble. I wtedy, w szparze podłogi, gdzie dawniej stał kredens, Karolcia dostrzegła niebieski koralik. Dziewczynka zapragnęła go mieć i, nie zważając na to, że ciotka Agata czeka na nią w taksówce, ostrożnie wyciągnęła koralik i ścisnęła go w dłoni. Ciotka Agata poganiała, ale na ulicy zrobił się korek i taksówka utknęła. Kierowca żałował, że jego taksówka nie ma skrzydeł, bo wtedy mogliby unieść się nad ulicą. Karolcia pomyślała, że też chciałaby, żeby taksówka miała skrzydła. Ku jej zdziwieniu pojazd zaczął unosić się nad ulicą. Kierowca wesoło mrugnął do Karolci, ona popatrzyła na ciotkę Agatę, która właśnie się zdrzemnęła. Kierowca zatrzymał samochód koło domu towarowego. Ciotka Agata właśnie się obudziła i postanowiła zwiedzić dom towarowy, w którym chciała kupić sobie nowy kapelusz. Karolcia udała się do działu zabawek, aby obejrzeć pokoik dla lalek. Sprzedawczyni zaczęła namawiać ją na kupno pięknego domku, ale Karolcia nie miała pieniędzy. Wtedy sprzedawczyni zaproponowała pokoik w zamian za niebieski koralik. Karolcia ze zdziwieniem sięgnęła ręką do kieszeni, ale kierowca zaczął krzyczeć na sprzedawczynię. Złapał dziewczynkę za rękę i odciągnął od stoiska. Następnie wyjaśnił, że sprzedawczynią jest zła czarownica Filomena, która koniecznie chce zdobyć błękitny koralik. Wsiedli do taksówki. Ciotka Agata kupiła sobie kapelusz z żywymi fiołkami. Karolcia chciała jeszcze porozmawiać z kierowcą, ale taksówka właśnie podjechała na ulicę Kwiatową. Dziewczynka i ciotka wysiadły z samochodu i udały się w kierunku nowego domu. Rodzice zdziwili się na widok nowego kapelusza ciotki Agaty, a ona sama nie potrafiła wyjaśnić, skąd go wzięła. Trochę o sąsiadach i o deszczowym dniu Nowe mieszkanie było bardzo przyjemne, był tam balkon i duże okna z widokiem na piękne klomby. Karolcia miała również miłych sąsiadów: starszego o rok Piotrka, Leszka i jego siostrzyczkę Janeczkę oraz Dorotę i Agasię. W nowym mieszkaniu pojawił się jeszcze jeden lokator: mała kotka Gracja. Pewnego deszczowego poranka Karolcia w swoim starym płaszczyku wyszła do sklepu po bułki. Kiedy po powrocie sięgnęła ręką do kieszeni, by oddać resztę cioci Agacie, znalazła tam zapomniany koralik. Sama się dziwiła, że o nim zapomniała. Poszła do łazienki, umyć

Zofia

Włochy to piękny i malowniczy kraj na południu Europy. KaŜdy, kto spojrzy na mapę, znajdzie je od razu. Mają kształt ogromnego buta. Na cholewie, a takŜe na obcasie tego buta pełno jest miast i wsi. Łączy je ze sobą sieć dróg i torów kolejowych. Na mapie wyglądają one jak nitki pajęczyny. Nie będę wam opisywał krajobrazu Włoch. Kiedyś zapewne przeczytacie wiele ciekawych ksiąŜek o tym kraju. Kto wie, moŜe nawet niektórzy z was, gdy dorosną, pojadą do Włoch, aby je zwiedzić. Przekonają się wtedy, Ŝe Ŝaden opis nie potrafi oddać ich piękna. Bo trudno słowami odmalować prześliczny kolor nieba, które jest tam bardziej niebieskie niŜ turkus. Trzeba je zobaczyć. Trzeba na własne oczy ujrzeć malownicze stare miasta i miasteczka włoskie, cytrynowe i pomarańczowe gaje, góry i doliny, aby się nimi naprawdę zachwycić. Posłuchajcie dziś historii, która zdarzyła się we Włoszech. Będzie to opowieść o ludziach i o pewnym psie. O psie, który jak prawdziwy turysta, sam podróŜował koleją po całym kraju. Będzie to zarazem opowieść o wielkiej przyjaźni. Nie jest to zmyślona historia. ChociaŜ dziwna, zdarzyła się naprawdę... Pewnego dnia... Tak, pewnego dnia na węzłowej stacji Marittima w środkowych Włoszech oczekiwano na pociąg, który szedł z Turynu do Rzymu. Był upalny lipcowy dzień. Słońce, jak to we Włoszech, grzało tak mocno, Ŝe ludzie musieli chować się w cień. Na peronie stacyjnym było pusto, bo wszyscy podróŜni ukryli się w poczekalni. Tylko zawiadowca stacji wyszedł przed budynek, włoŜył urzędową czapkę i zapiął bluzę munduru na ostatni guzik. Słychać juŜ było gwizd zbliŜającego się pociągu. Zza kępy drzew, które rosły obok dworca, wysunęła się błyszcząca elektryczna lokomotywa - za nią przemknął sznur wagonów. Zatrzymały się. Kiedy do pociągu wsiadło kilku pasaŜerów, zawiadowca podniósł rękę, dając sygnał odjazdu. W tej chwili zobaczył, Ŝe z ostatniego wagonu wyskoczył jakiś pies. Pociąg odjechał, a pies podbiegł do zawiadowcy i zaczął się łasić. Potem pokiwał ogonem i rozejrzał się dookoła. TuŜ przy torze stała pompa stacyjna. Pies podbiegł do kamiennego zbiornika na wodę, który stał obok pompy, i jednym susem wskoczył na cembrowinę. Kolejarz patrzył, jak psiak chłepcze wodę, wreszcie obrócił się na pięcie i wrócił do biura. Zamknął starannie drzwi, zdjął czapkę i pogrąŜył się w swoich papierach. Po chwili usłyszał skrobanie do drzwi. Uchylił je i zobaczył znowu psa. - Czego chcesz? - roześmiał się. Pies usiadł przed nim i popatrzył mu w oczy. - Czego chcesz? - spytał znowu zawiadowca. - Jesteś głodny? Spojrzał uwaŜnie na kundla. Było to bardzo miłe kudłate psisko podobne trochę do szpica, a trochę do owczarka. Oczy miało wesołe i szelmowskie. Jedno ucho sterczało ostro do góry, drugie opadało w dół. Nadawało to psu pocieszny, a zarazem zawadiacki wygląd. Zawiadowca sięgnął po swój chleb z kawałkiem sera, pokruszył go i poczęstował gościa. Pies był widać głodny, jadł z apetytem, ale nie łapczywie, jak to czasem robią źle wychowane kundle. Kolejarz pogłaskał go. Poczuł sympatię do tego zwierzęcia i pomyślał, Ŝe warto się nim zaopiekować. Od dawna chciał mieć psa - przyjaciela, który bawiłby się z dziećmi i pilnował domu. Mieszkał dwadzieścia kilometrów od stacji, tuŜ przy małym kolejowym przystanku. Okolica dookoła jego domu była pusta. „Dzieci ucieszyłyby się, gdybym im przywiózł tego psa” - pomyślał kolejarz. - Pojechałbyś do mnie? - spytał. Pies zaszczekał cicho i pomerdał ogonem. Wyglądało na to, Ŝe zrozumiał. - Będzie z tym trochę kłopotu - powiedział zawiadowca. Wiedział, Ŝe przepisy kolejowe zakazują surowo przewoŜenia zwierząt osobowymi pociągami. Jako kolejarz nie mógł naruszyć tych przepisów. Ale bardzo chciał zabrać psa ze sobą. „Coś trzeba będzie wymyślić” - mruknął. II Pociąg miejscowy z Marittimy do przystanku obok Piombino, gdzie mieszkał zawiadowca, odchodził dopiero wieczorem. W ciągu kilku godzin, które kolejarz i pies spędzili razem, zdąŜyli się zaprzyjaźnić. Pies ani na krok nie odstępował nowego pana. Chodził z nim po całej stacji. Późnym popołudniem obaj wybrali się do bufetu. Zawiadowca jadł podwieczorek i częstował psa. - Skąd pan go ma? - spytał bufetowy. - Miła psina taką sympatyczną mordę... - Przyjechał rzymskim pociągiem - wyjaśnił zawiadowca. - Widać ktoś chciał się go pozbyć i wysłał w podróŜ. Ludzie mają róŜne sposoby... - Tak pan myśli? - roześmiał się bufetowy. - A bilet miał? - Podszedł do psa i podał mu plasterek kiełbasy. - Delikatny pies - pochwalił. - Nie rzuca się jedzenie. Ma honor. - Mądre psisko - przyświadczyli kolejarze, którzy siedzieli przy stole. - Jak się wabi? Zawiadowca wzruszył ramionami. - Ja bym go nazwał „Lampo”[] - powiedział jeden z kolejarzy. - śywy jak iskra, ślepie mu się świecą, a i grzbiecie ma jasną pręgę - widzicie? Prawdziwa błykawica nie pies.

Zenek

I jak są te zatrudnienoa?chodzi mi o dział marketingu znajomy mówił że są ale nie widziałem ogloszen

Anka1111
@Zenek

Były na początku lutego, znajomy startował ale się nie dostał;(((

Zenek
@Anka1111

O szkoda słyszałem o dobrych zarobkach i możliwości szkoleń, a Anka słyszałaś może i czymś ciekawym w tej branży i rejonie podwarszawskich???

Fabian
@Zenek

Wiesz coś więcej? Znalazł ktoś ogłoszenie, mozna prosić link?

@Zenek

widzieliście ogłoszenie? Może ktoś podesłać link do ogłoszenia..

Kamila
@Zenek

Wyszukaj  Toggle navigation Cytaty o przyjaźni. 37 prawd na trudne czasy  Asia w dziale KULTURA9 czerwca 2016 82854 Nie wiem, czy wiecie, ale 9 czerwca obchodzony jest Dzień Przyjaciela. Z tej okazji łapcie sporą dawkę motywujących (bądź demotywujących) cytatów. A ja w to szczególne święto życzę Wam, aby przyjaciół, jak wina, nigdy Wam nie zabrakło. Enjoy! Alan Alexander Milne, Kubuś Puchatek – A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? – spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. – Co wtedy? – Nic wielkiego – zapewnił go Puchatek. – Posiedzę tu sobie i na ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika. – Puchatku? – Tak Prosiaczku? – Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś. Przyjacielu, jeśli będzie ci dane żyć sto lat, to ja chciałby żyć sto lat minus jeden dzień, abym nie musiał żyć ani jednego dnia bez ciebie. Alba de Céspedes, Lala Każdy z nas potrzebuje czasami ręki, która wyciągnęłaby go z kłopotów. Albert Camus Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem. Andrzej Sapkowski, Czas pogardy Jeśli ma się przyjaciół, a mimo to wszystko się traci, jest oczywiste, że przyjaciele ponoszą winę. Za to, co uczynili, względnie za to, czego nie uczynili. Za to, że nie wiedzieli, co należy uczynić. Antoine de Saint-Exupéry, Mały Książę A ponieważ nie ma magazynów z przyjaciółmi, więc ludzie nie posiadają przyjaciół. Nawet w obliczu śmierci przyjemna jest świadomość posiadania przyjaciela. Prawdziwym przyjacielem jest ten, z którym człowiek zwiąże się liną. Antoine de Saint-Exupéry, Twierdza Jedyny szacunek, który jest coś wart, to szacunek ze strony nieprzyjaciela. Szacunek przyjaciół wart jest tylko wtedy, gdy wznosi się ponad ich wdzięczność, podziękowania i wszystkie bardziej prymitywne odruchy… Camilla Läckberg, Księżniczka z lodu Problem w tym, że jeśli ze strachu przed wrogiem otoczysz się murem obronnym, ten mur nie przepuści również przyjaciół. Carlos Ruiz Zafón, Gra anioła Nie ufam tym, którzy są przekonani, że mają wielu przyjaciół. To znak, iż ni znają ludzi. Edgar Allan Poe Zawsze wierzyłem w głupców. Moi przyjaciele nazywają to wiarą w samego siebie. Edward Stachura Prawdziwy przyjaciel to nie ten, który odwala za ciebie całą robotę, lecz ten który uświadomi ci, że wszystko masz zrobić sam. Elbert Hubbard Przyjaciel to człowiek, który wie wszystko o tobie i wciąż cię lubi. Ernest Hemingway Powiedz mi, kim są twoi przyjaciele, a powiem ci, kim jesteś. Ernst Zacharias Przyjaźń to nie tylko wspaniały prezent, lecz także ustawiczna praca. Gabriel García Márquez, Dwanaście opowiadań tułaczych Dopiero wtedy zrozumiałem, że umrzeć to znaczy już nigdy więcej nie spotkać przyjaciół. Haruki Murakami, Przygoda z owcą Przyjaciele, z którymi zabijamy czas, to właśnie prawdziwi przyjaciele. J.R.R. Tolkien, Drużyna Pierścienia To zależy, czego od przyjaciół oczekujesz. Możesz nam zaufać, że cię nie opuścimy w dobrej czy złej doli, choćby do najgorszego końca. Możesz też nam ufać, że strzec będziemy twojej tajemnicy lepiej niż ty sam jej strzegłeś. Ale nie licz na nas, byśmy ci pozwolili samotnie stawić czoło niebezpieczeństwu i odejść od nas bez słowa. Jesteśmy twoimi przyjaciółmi. Boimy się okropnie, ale pójdziemy z tobą albo za tobą, jak psy za tropem. Janusz Leon Wiśniewski, Samotność w sieci Przyjaciel staje się fragmentem naszej biografii, jak data urodzenia, pierwsza szkoła czy imiona rodziców. Jerzy Pilch, Miasto utrapienia Przyjaźń polega na tym, także na tym, że nie dostarcza się przyjaciołom zbytecznych zgryzot. John Green, Gwiazd naszych wina Dobrych przyjaciół trudno znaleźć, a jeszcze trudniej zapomnieć. Małgorzata Musierowicz, Ida sierpniowa Nikt chyba nie miałby przyjaciół, gdyby słyszał, co mówią oni za jego plecami. Regina Brett, Bóg nigdy nie mruga. 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu Jeśli przyjaciele są wysoko na twojej liście priorytetów, to nawet gdy stracisz zdrowie, i tak zachowasz to, co liczy się najbardziej. Robert Więckiewicz Nie interesują mnie pozorne relacje, pozór kontaktów i samozachwyt, że jesteśmy en vogue, trendy, w głównym nurcie. Nie jesteśmy. Jesteśmy w (usunięte przez administratora) Jeśli pani nie usiądzie i nie będzie mogła porozmawiać ze swoimi bliskimi normalnie, to jest pani w (usunięte przez administratora) za przeproszeniem. I siedem tysięcy znajomych na Facebooku nic tu nie pomoże. Roma Ligocka, Czułość i obojętność Przyjaciel to człowiek, do którego dzwonię po wielu miesiącach milczenia, a nie pyta: dlaczego się nie odzywałaś, tylko mówi: cieszę się, że właśnie dziś słyszę Twój głos. Sándor Márai, Księga ziół Tylko przyjaciel nie jest egoistą; w przeciwnym razie żaden z niego przyjaciel. Jedynie przyjaciel nie jest samolubny, bowiem nie dla siebie, ale dla przyjaciela pragnie wszystkiego, co dobre i piękne. Stephen King, Roland Tylko wrogowie mówią sobie prawdę. Przyjaciele i kochankowie bez przerwy kłamią, złapani w sieć zobowiązań. Steve

Tomasz

Podczas śniadania Cześnik radzi się starego służącego, Dyndalskiego, co do swego ożenku z młodziutką Klarą, potem decyduje się jednak na starszą Podstolinę. Po chwili przybywa wezwany przez Cześnika Papkin, ubrany na modę francuską. Wprasza się na śniadanie i przechwala swoimi (zmyślonymi) podbojami sercowymi oraz bohaterskimi czynami. Cześnik wysyła go z poselstwem do Rejenta Milczka, który jest właścicielem połowy zamku kupionego niegdyś przez ojca Klary. Cześnik nie może sam dojść z sąsiadem do porozumienia. Papkin, bez powodzenia, próbuje się wykręcić od tego zadania. Chętnie natomiast zgadza się na przedstawienie Podstolinie w imieniu Cześnika jego matrymonialnych zamiarów. REKLAMA Kiedy okazuje się, że Rejent naprawia mur graniczny, wzburzony Cześnik wysyła wystraszonego Papkina, aby przepędził murarzy. Tymczasem Obok na wpół rozwalonego muru, w altanie, potajemnie spotykają się Klara i Wacław. Zapewniają się o wzajemnym uczuciu. Wacław ma dość ukrywania swej miłości i chce pojąć ukochaną za żonę. Spór Rejenta i Cześnika stanowi poważną przeszkodę w realizacji tego zamierzenia. Papkin aresztuje Wacława, kiedy ten zmierza do swojej części zamku po spotkaniu z Klarą. Dzięki temu Rejentowicz przebywa w domu Cześnika jako jeniec. Papkin przyprowadza do Cześnika Wacława i przechwala się swoim męstwem. Cześnik każe jednak więźniowi odejść i nie słucha jego namów do zawarcia pokoju z Rejentem. Papkin wspaniałomyślnie daruje Wacławowi wolność, ale ten upiera się, że zostanie w niewoli. W końcu ujawnia kim jest, wyznaje, że kocha Klarę i obiecuje Papkinowi sakiewkę złota za zachowanie milczenia przed Cześnikiem. Kiedy Klara dowiaduje się, że Wacław jest w domu Cześnika, wpada w panikę. Potem jednak namawia ukochanego, by zyskał przychylność Podstoliny, a wtedy może uda im się pobrać. Niestety Podstolina okazuje się być dawną miłością Wacława i jest szczerze rada ze spotkania z dawnym adoratorem. Na koniec Cześnik wysyła Papkina do Rejenta z wyzwaniem na pojedynek. Zrozpaczony i przerażony szlachcic wyrusza z tą misją. Rejent Milczek oświadcza synowi, że ożeni go z Podstoliną. Papkin odbywa trudną rozmowę z Rejentem, który wyraźnie go lekceważy i z rozmysłem straszy. Mimo to Papkin informuje Milczka o wyzwaniu go na pojedynek przez Cześnika, a następnie opuszcza niebezpieczną cześć zamku. Wcześniej jednak dowiaduje się o planowanym przez Rejenta ślubie Wacława z Podstoliną. Tymczasem w swojej części zamku Cześnik przygotowuje się do wesela i do pojedynku. Wraca Papkin z listem Rejenta. Po jego przeczytaniu wpada we wściekłość. Odzyskuje rezon, kiedy się dowiaduje, że w jego domu przebywa Wacław Rejentowicz. Niewiele myśląc postanawia ożenić go z Klarą i tym samym zemścić się na sąsiedzie. Zakochani wpadają w euforię. Ostatecznie sąsiedzi godzą się i wspólnie błogosławią młodym.

KAtarzyna
@Tomasz

Finanse publiczne obejmują zjawiska i procesy gromadzenia, oraz podziału środków pieniężnych, będących w dyspozycji władz publicznych. Środki te pochodzą głównie z danin publicznych, majątku publicznego, oraz z przychodów zwrotnych tj. kredytów, pożyczek i emisji papierów wartościowych. Ze środków publicznych realizowane są cele i zadania publiczne. Według ustawy o finansach publicznych, gospodarka środkami publicznymi jest jawna. Osoby zainteresowane mogą zapoznać się z m.in. sprawozdaniami z wykonania budżetu państwa jak i budżetów jednostek samorządu terytorialnego. Finanse publiczne dzielą się na: finanse państwa, finanse jednostek samorządu terytorialnego, finanse systemu ubezpieczeń społecznych. Finanse publiczne obejmują procesy związane z gromadzeniem środków publicznych oraz ich rozdysponowywaniem, w szczególności: gromadzenie dochodów i przychodów publicznych, wydatkowanie środków publicznych, finansowanie potrzeb pożyczkowych budżetu państwa, zaciąganie zobowiązań angażujących środki publiczne, zarządzanie środkami publicznymi, zarządzanie długiem publicznym, rozliczenia z budżetem Unii Europejskiej. (art. 3 u.f.p.) Finanse publiczne są wykorzystywane przez instytucje sektora finansów publicznych, do których należą: organy władzy publicznej, w tym organy administracji rządowej, organy kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sądy i trybunały, jednostki samorządu terytorialnego oraz ich związki (związki metropolitalne), jednostki budżetowe, samorządowe zakłady budżetowe, agencje wykonawcze, instytucje gospodarki budżetowej, państwowe fundusze celowe, Zakład Ubezpieczeń Społecznych i zarządzane przez niego fundusze oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i fundusze zarządzane przez Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Narodowy Fundusz Zdrowia, samodzielne publiczne zakłady opieki zdrowotnej, uczelnie publiczne, Polska Akademia Nauk i tworzone przez nią jednostki organizacyjne, państwowe i samorządowe instytucje kultury. (art. 9 u.f.p.) Funkcje finansów publicznych Podstawowe funkcje finansów publicznych: alokacyjna- związana z pobieraniem i gromadzeniem środków pieniężnych w celu ich wykorzystania w realizacji zadań publicznych, redystrybucyjna - związana ze zmianami w podziale dochodów finansów publicznych. Wydatki redystrybucyjne to m.in. zasiłki, renty, emerytury (redystrybucja społeczna), wsparcie finansowe na badania i rozwój (redystrybucja gospodarcza). stabilizacyjna - służy łagodzeniu skutków, jakie powstają w wyniku realizowania funkcji alokacyjnej i redystrybucyjnej finansów publicznych. Służy do łagodzenia wahań cyklu koniunkturalnego za pomocą odpowiednich instrumentów. Środki publiczne Środki publiczne to szczególna kategoria środków finansowych występująca w obrocie gospodarczym. Środki publiczne mogą być przeznaczone wyłącznie na: sfinansowanie wydatków publicznych, sfinansowanie rozchodów budżetu państwa lub budżetów jednostek samorządu terytorialnego. Według art. 5 ustawy o finansach publicznych, środki publiczne obejmują: dochody publiczne np. dochody z mienia, podatki, składki, darowizny, spadki na rzecz sektora publicznego), środki pochodzące z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegające zwrotowi środki z pomocy udzielanej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), środki pochodzące ze źródeł zagranicznych, niepodlegające zwrotowi, inne niż wymienione w grupie 2, przychody budżetu państwa i budżetów jednostek samorządu terytorialnego, oraz innych jednostek zaliczanych do sektora finansów publicznych pochodzące: ze sprzedaży papierów wartościowych, oraz z innych operacji finansowych, z prywatyzacji majątku Skarbu Państwa oraz majątku jednostki samorządu terytorialnego, ze spłat pożyczek udzielonych ze środków publicznych, z otrzymanych pożyczek i kredytów, przychody jednostek sektora finansów publicznych uzyskiwane w związku z prowadzoną przez nie działalnością oraz pochodzące z innych źródeł. Wydatki i rozchody publiczne Wydatki budżetu państwa dzielą się na następujące grupy wydatków: dotacje i subwencje, świadczenia na rzecz osób fizycznych,

Magda

Czy praca jest ciężka ?

Urszula
@Magda

@Magda Jesteś już po rozmowie rekrutacyjnej? Napisz proszę jak ona wygląda w Projekt Business?

Konrad
@Magda

Czy są tu pracownicy? Wypowiedzcie się tak szczerze..

Patryk
@Urszula

Ja byłem tam na stażu. Muszę powiedzieć że mają niezle tempo pracy, tam cały czas się cos dzieje , brakuje nieraz czasu coś zjeść ale można się wiele nauczyć i jest możliwość awansu szkoleń dzień leci moment. Chętnie bym tam został ale przez ???? nie ma narazie miejsc;(

@Patryk

wiesz kiedy planują kolejną rekrutacje?

@Michalina

stażem równiez jestem zainteresowana, czy wówczas trzeba się zarejestrować w Urzędzie Pracy?

Też jestem ciekawa jak przyjęcia ?

@Kasia

Podpinam się pod pytanie, prosze o informacje

Zostaw merytoryczną opinię o Projekt Business Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Projekt Business Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Projekt Business Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

Projekt Business Sp. z o.o.
4.5/5 Na podstawie 163 ocen.

Projekt Business Sp. z o.o.