Opinie o Gdańskie Usługi Komunalne Sp. z o.o. w Gdańsk

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Gdańskie Usługi Komunalne Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Gdańskie Usługi Komunalne Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Zbieranie odpadów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Gdańskie Usługi Komunalne Sp. z o.o. w Gdańsk

Bezrobotny

Szukają ŁADOWACZA NIECZYSTOŚCI STAŁYCH z pensją od 4 500 PLN brutto, to ile wynosi na czysto u was pensja?

Kaja

I taką najniższą dostają ładowacze nowi i ci, co mają kilka lat stażu pracy? I kasa taka sama? A może jakoś premiami to rekompensują? Może są dodatki za frekwencje, staż w firmie??

m

Chcę się zatrudnić jako ładowacz nieczystości stałych, możecie mi powiedzieć jakie miesięcznie są pensje na rękę / średnia z ostatnich 3 miesięcy? Czy to jest goła pensja, czy wchodzą w to jakieś dodatki, etc? Jeżeli jest coś o czym powinienem wiedzieć jako nowy pracownik, chętnie się dowiem

On
@Lucek

Akurat okres gdzie dostaje sie posilek regenracyjny konczy sie w marcu. Raczej tak tez dostaje. O trasach sie nie wypowiem bo nie wiem. Ale pewnie masz swoj rejoni musisz sie obrobic. Kedni koncza o 14 drudzy pozniej. Wszystko zalezy od rejonu .

Małgosia Nowy wpis

Czy na etat pracownika biurowego trzeba mieć ukończony jakiś konkretny kierunek? Wykształcenie ma być minimum średnie lub w trakcie studiów, a ja właśnie jestem studentką administracji. Skoro jest to praca biurowa to w jakim celu wymagane jest prawo jazdy?

Adam Nowy wpis

Z jakich powodów strajk się szykuje? Firma szukając aktualnie ładowacza nieczystości stałych informuje o stawce od 5 300 PLN brutto, stabilnym zatrudnieniu, pracę na pełen etat, prywatnej opiece medycznej oraz świadczeniach socjalnych (w tym bonach świątecznych).

Karina Nowy wpis

Ale nie ma w ogóle podwyżek w tej firmie? Nikt nie dostaje i nie można sobie dorobić? Co jaki okres są te podwyżki i w jakich kwotach? Czy ktoś się może podzielić informacją? Widać, że w ogłoszeniu o pracę na stanowisko ładowacza nieczystości stałych jest całkiem wysoka pensja jak za taką pracę - od 5300 brutto i jakieś dodatkowe świadczenia, a w obowiązkach odbiór odpadów, nie piszą nic że są wymagane jakieś uprawnienia, studia, czy wykształcenie

m

@m

Hej, ja też jestem zainteresowany. I dodam pytania od siebie, bo może ktoś na zbiorczo odpowie. Czy taki ładowacz dostaje jakieś ubranie robocze? Jest to odzież np. kurtka i czapka na zimę, czy także spodnie, koszulka, buty? Czy samemu trzeba inwestować

on

ciuchy dostają to nie januszex ze trzeba miec swoje w okresie zimowym nawet obiady jako posilek regeneracyjny

Lucek
@on

Jak darmowe jedzonko to dla mnie na duży plus. Kierowca śmieciarki też taki dostaje bo akurat mają ofertę i chcę się dostać. Trasy odbioru (usunięte przez administratora) są wyznaczone i wcześniej ustalone punkty? Każda informacja mi się przyda.

On
@Lucek

Bezrobotny

@Bezrobotny

Od 1 stycznia podwyższają pensje.

@Adam

A wiadomo, jak wygląda ta podwyżka? Czyli, o ile urośnie ta pensja 4500 zł brutto? I wiecie, czy taki ładowacz nieczystości dostaje jakiś dodatek za pracę w trudnych warunkach?

Jedyne podwyżki dla ładowaczy to jest zmiana wysokości najniższej krajowej. Od stycznia wzrosła najniższa krajowa to i ładowacze także mają zwiększone stawki.

Kaja

Jak długo czeka się na odpowiedź od firmy Gdańskie Usługi Komunalne Sp. z o.o. po przesłaniu CV? Podziel się opinią z rozmowy o pracę na stanowisku Ładowacz nieczystości stałych. Jaki był jej rezultat?
logo firmy Asystent projektu
Katowice
CP Consulting Engineering Services
logo firmy Ogrodnik, Sprzedawca
Poznań
Marek Nicgorski Berberys Sprzedaż Roślin Ozdobnych i Akcesoriów Ogrodniczych

Cześć, mam takie pytanie o ten okres próbny. Na ile ta umowa jest na początku? Patrzyłem na ogłoszenie na kierowcę i właśnie napisali, że na razie na początek dają umowę o pracę na czas próbny, dlatego chciałem tutaj zajrzeć i zapytać o więcej szczegółów, może ktoś wie.

Janusz

Dziwne rzeczy dzieją się w tej firmie W ciągu ostatnich kilku dni oskarżają tyle osób A co z tymi którzy zostali złapani nie są winni?

Ewcia
@Janusz

Możesz napisać jakie konkretnie są to dziwne rzeczy? O co poszły te oskarżenia? Czy na dzień dzisiejszy wszystko się wyjaśniło? Napisz proszę jak zakończyła się cała ta sprawa.

@Ewcia

Napisz ile zarabiają co stają sobie na stopce ?

Grześ

Forma wypowiedzi w oczy kole, a jak z treścią? Kto tu kogo "sprzedał" i czy częste tu są takie sytuacje? Jak się w ogóle pracownicy traktują, nie wspominając już przełożonych, jakie Ci mają podejście do pracowników? Widzę, że jest oferta dla ładowacza nieczystości stałych za 4 - 4,5 tyś zł brutto, przy umowie o pracę. Ale atmosfera i szacunek jeden do drugiego, to też ważne dla mnie sprawy i nie zmienię roboty, na taką, gdzie jest z tym problem.

Morus

Prezes nie toleruje związków zawodowych i robi wszystko żeby się ich pozbyć

Morus

Kolego "Kruszyna" z 812 wiem że to ty doprowadziłeś do zwolnienia kolegów związkowców a teraz zwalasz winę na mnie

Nikt warzny 2

Ja bym jeszcze dodał że pan z 812 ma urlopy co roku w wakacje a inni tylko co dwa lata i gdzie tu sprawiedliwość. A może jakieś znajomości ? Znacie może odpowiedź ? Ja też bym chciał co roku mieć urlop w sezonie .

Prosto z mostu...
@Nikt warzny 2

Związek płaci za te komentarze Panie skarbnik?

@Nikt warzny 2

A ja dodam że urlop trzeba wykorzystać po roku bo przepada jeśli nie zna się prawa to niestety trzeba żale wylewać na forum. Albo iść do państwowej inspekcji pracy

Bronisław
@Jan

A czy te, jak je nazywasz, żale, są uzasadnione? Każdy pracownik ma możliwość skorzystania z urlopu w okresie letnim, kiedy jest najlepsza pogoda, a dzieci mają wakacje?

Tak sobie czytam te opinie i zastanawiam się czy to portal, który ma pomóc ludzią którzy szukają pracy czy jakiś dziennik sflustrowanego pracownika... Większość z Was narzeka że nie ma ludzi do pracy, a nie pomyśli że te wasze pięknie wstawione tutaj opinie (nie wszystkie prawdziwe) własnie przyczyniają się do takiego stanu rzeczy. Jeżeli piszecie to zredagujcie prawdziwe informacje i nie wylewajcie swoich gorzkich żali bo to nie jest odpowiednie miejsce. Mówicie że nie dostaliście całej premi, a zapytałeś siebie samego czy zrobiłeś wszystko żeby ją dostać? Wykonałeś swoją pracę w całości tak jak należý? Brakuje tego tamtego... Takie teraz nastały czasy. Idz do prywaciarza on da Ci wszystko i jeszcze więcej. Pozdrawiam kolegów do zobaczenia jutro w pracy.

Z jednej strony masz rację, to nie miejsce na żale lecz z drugiej strony niech zainteresowani wiedzą przed przyjściem do guku z czym będą mieć do czynienia. Ludzi niema ? To nie wina czasów skoro tu ładowacze dostają najniższa krajowa a kierowcy ok 3500 netto z premia na rękę. Przykład konkurencyjnej firmy gdzie ładowacze mają na rękę więcej niż w guku kierowcA. Kolejna kwestia to podejście do ludzi , jak tobie coś się nie podoba to się zwolnij - najlepszy argument między innymi po którym ludzi brakuje. Aż dziw bierze że jeszcze w ogóle ludzie tam pracują. Mniej zarabiać się chyba nie da. Sam pracowałem więc wiem jak to wygląda, a co do prywaciarza to co jest w tym złego? Z tym że prywaciarz bardziej szanuje pracownika bo mu zależy na własnej firmie ? W tej firmie jedyny plus to godziny pracy i dzięki temu jeszcze tam ludzie pracują .

J

Zapewne pisała to osoba siedząca w biurze bo każdy wie jak jest szara rzeczywistość na szeregowym stanowisku w tej firmie

Bronisław
@J

Każdy kto tam pracuje wie, jaka jest rzeczywistość tu się zgodzę. Ale dla kogoś, kto się rozgląda za robotą nie wszystko jest jasne. Ładowacz dostaje najniższa krajową? Czy są do tego, jakieś premie lub dodatki czy rozbudowany socjal? I jakie są godziny pracy, bo podano to, jako zaletę, no chyba, że są też inne?

Nikt wazny

Kierowca 812 JEST LENIWY CIAGLE GRA NA TELEFONIE CHŁOPAKI ZAMIAST ZGŁOSIC TO TAM GDZIE TRZEBA NW BOJA SIE GO MOIM ZDANIEM ON POWINIEN MNIEC TELEFON ZABRANY A NIE POTEM ZE REJONU NIE KONCZY PO PO 50 SEKUNT ON PO RZY PUNKCIE STOI O ZAŁADOWANIU (usunięte przez administratora) MASAKRA A POTEM SZUKA FRAJERÓW ŻEBY KTOS ZA NIEGO ZROBIŁ A SAM O12 IDZIE DO DOMU

Prosto z mostu...
@Nikt wazny

Związek płaci za te komentarze Panie skarbnik?

@Prosto z mostu...

Jak pytasz o związek to żonę spytaj. Bo ciekawe w interesie jakiego związku może być pisanie na temat jednostek zatrudnionych w zakładzie pracy. A tak w ogóle to jest portal o opinii na temat pracodawcy a nie pojedynczych osobach. Więc następnym razem wysil się trochę i nie komentuj bez sensu.

Nikt ważny
@Prosto z mostu...

Powiem tak nie trafiłeś w ta osobę co pisałeś a co prawdy się boisz że rejonu nie kończysz i ciągle na telefonie grasz ciągle stoisz po 50 sekunt

SS
@Nikt ważny

Też kolego nie trafiłeś,Ja nie odpisuje bo z zasady nie taplam się że świniami w błocie. Pozdrawiam serdecznie P.s zapraszam do mnie na "stopkę"będziesz modlił się żebym stał dłużej.

GUREG

Pracuje w GUK kilka lat i jest mi tam dobrze. Siedzę cicho, nie wychylam się i jest ok. Wykonuje rozkazy, gdy jadę sam w miasto, zaciskam zęby, muszę wytrzymać . Jak trzeba to trochę doniosę co nie co na kogoś i dzięki temu mam dobre podwyżki gdy inni małe . He he takie życie . Firma dba o ludzi, mamy nawet darmową wodę do picia. Rano dużo pije bo ja lubię pić . Na zimę dają nam obiady. Czasem są bardzo dobre no wtedy nie starcza dla wszystkich bo inni podjadają . Jak przyjdzie lazania to sam podkradam. Tak jak pisałem wyżej sumiennie wykonuje rozkazy Pani Patrycji oraz jej prawej ręki Jarka. Co prawda kotów nienawidzę ale od 6ej do 14ej uwielbiam je. Okazuje to głaszcząc je i cmokając. Kotki też odwdzięczają się (usunięte przez administratora) na moje i kolegów buty. Nam to nie przeszkadza bo my pracujemy przy śmieciach w smrodzie . Przełożeni są znośni , czasem Pani Patrycja ma dziwne humory ale każda pięćdziesięcioletnia panna tak się zachowuje, trzeba wybaczyć. Gdy tylko jej podpadniesz to jesteś zniszczony, taka żelazna dama ale w spodniach. Dawno temu gdy przyjąłem się do pracy podobała mi się. Potem dowiedziałem się , że jest "cipła" i nie gustuje w chłopakach, wolny świat . Krótko mówiąc jak lubisz dużo mówić to będziesz miał dobrze .

Egon
@GUREG

Afera zapomniałeś napisać że umiesz remontować

Irena
@Egon

Z tym remontowaniem to w jakim kontekście piszesz, bo chyba nie rozumiem? Czyli koniec końców wobec poprzednich opinii nagle warunki tutaj uznajecie za dobre? Pytam, bo pisałeś wczesnej o myciu rąk czyli po miesiącu Ci się odwidziało? A święta jak uczciliście?

Jan

Ciekawe jak taki prezes może ludziom spojrzeć w oczy?Czyta co jego podwładna wyprawia i nic nie reaguje? Jak chcecie trzymać dyscyplinę? Kiedy jedna mądra głowa z drugą zrozumie że z (usunięte przez administratora) nie ma pracownika...a słabo opłacony personel nie ma motywacji do pracy... Drogi p.Bartku i p.Januszu bardzo proszę zrobić porządek z tymi co naprawdę psuja wewnętrzny spokój firmy.Usuncie tych co robią swoją prywatę na garbie firmy. Chciałbym żeby panowie choc przez chwilę powalczyli i pracowników tak jak walczyliście o Ukraińców...

Egon
@Jan

Nic nie zrobią ...ręka rękę myje...tak to jest jak się bierze ludzi POukładzie

Iza
@Egon

A zgłaszaliście to przełożonym czy tylko tutaj piszecie? Może kierownictwo nie wie, że powinno walczyć o pracowników, jest taka możliwość?

Jan

Wszyscy zapomnieli dodać że ta p.Patrycja nie dość że ma firmowe auto to na warsztacie firmowym naprawia swoje prywatne auto i motocykl a między czasie pojawiają się auta rodziny i znajomych...a taki darmowy serwis na koszt miasta Gdańsk

Agnieszka
@Jan

Ciekawe co tu piszecie, ogólnie portal jest przecież po to żeby tez poznać pracodawcę… a powiedz czy zgłaszaliście gdzieś takie sytuacje? Bo to chyba trochę nie fair?

Gargamel

Uwaga hit mydło jest w pracy co pół roku bo kasa poszła na koty i na roboty budowlane w domu szefowej i na jej prywatne auto

Gargamel

Ja bym dodał że p. Patrycja z p. Jarkiem to chyba pracują na pół etatu więcej ich niema niż w pracy . I niech mi ktoś powie jak to jest dwóch pracowników kierowca i ładowacz dostali auto służbowe na dojazdy do pracy ok 30 kilometrów w jedną stronę . A w weekendy na dodatek fuchy robią za miejskie pieniądze . Ale już niedługo ktoś się weźmie za tą śmieszna firmę .

Siwy

Brak ludzi do pracy składy wyjedzaja nie pełne ale i tak p.Patrycja 2- 3 zabiera na prywatny remont mieszkania.Siwy biega nic nie robi ale koty karmi... ręce opadają... Pieniądze śmieszne ludzie odchodzą Biorą do pracy kogo trafia..pijaków itp...

Kociara

Niestety koty to najważniejsze osoby w firmie szybciej jakiegoś pracownika pani zaadoptuje ????

Podejście do pracownika jest następujące ( nie ma znaczenia czy pracujesz od początku powstania firmy i masz doświadczenie , pojęcie o rodzaju i charakterze pracy , czy pracujesz rok , miesiąc czy dwa tygodnie . ) Jesteś traktowany jak imię nazwisko na liście obecności '' dobrze że jesteś '' ale jak chcesz się zwolnić to proszę bardzo droga wolna . Wśród pracowników panuje nerwowa atmosfera ponieważ w dobie kryzysu gospodarczego , inflacji , drożyzny w sklepach , wysokich stóp procentowych które przekładają się na wysokie raty kredytów , Firma zamiast podwyżki wypłaciła jednorazowe nagrody uznaniowe które nic nie wnoszą z perspektywy pracownika . Przedstawiciele firmy nie robią nic w kierunku wynegocjowania od Miasta jakiejś puli pieniędzy , która mogła by zostać przeznaczona na realne podwyżki dla pracowników. Oceny pracowników dwa razy do roku musisz spełnić 10 podpunktów wytycznych aby zakwalifikować się do uzyskania pełnej nagrody jednym z punktów jest bezszkodowa jazda pojazdem ... wystarczy jedna stłuczka obcierka w ciągu roku i kwota nagrody rocznej zmniejsza się o połowę , zdążały się przypadki że kolizję z końcówki roku ( październik listopad , grudzień ) firma zakwalifikowała na nowy rok co skutkowało tym że dostajesz mniej nagrody uznaniowej i nie ma możliwości odkręcenia tego błędu. Początkowe zarobki w firmie : Kierowca 3500-3700 netto w tym podstawa jest niższa ponieważ ta kwota już jest z 25 % premią . Ładowacz 2500-2700 netto Godziny pracy 6-14 i to jest jedyny plus pracy w tej firmie . Alkomat codziennie przed przystąpieniem do pracy Braki kadrowe wśród pracowników bardzo częsty problem , firma nawet korzystała z usług agencji pracy żeby rozwiązać ten problem . Za prace w osłabionym składzie jest dodatek w wysokości 700 zł jeśli cały miesiąc pracujesz sam w mojej ocenie kwota tego dodatku powinna z roku na rok rosnąć w górę ponieważ na sektorze który obsługujemy z roku na rok dochodzi coraz więcej nowych nieruchomości a co za tym idzie mamy więcej pracy więcej punktów i więcej pojemników. W okresie zimowym obiady w pracy od Listopada do Marca Karty podarunkowe na Wielkanoc i Boże Narodzenie ( pula z socjalu pobieranego z pensji ) Ubezpieczenie grupowe Pakiet medyczny podstawowy z możliwością rozszerzenia za dodatkową opłatą . Od czasu Covidu nie było żadnej imprezy integracyjnej zastanawiam się co się dzieje z pozostałą częścią pieniędzy socjalnych. Odzież obuwie raczej z tych najtańszych dostępnych na rynku ale wszystko co wymaga bhp jest na miejscu . Woda kiedyś była w butelkach obecnie jest dystrybutor wody na firmie dostajesz bidon rowerowy i możesz sobie nalać na wynos jak wyjeżdżasz do pracy w rejon .... oczywiście jak Ci się skończy to możesz sobie zjechać uzupełnić buteleczkę :) :) :) ale gdyby tak każdy zjeżdżał kilka razy w dniu żeby sobie nalać wody to raczej rejony nie były by kończone i jakie straty w paliwie :) . Na firmie można zauważyć pracowników , którzy sami sobie kupują zgrzewki wody w biedronce i trzymają w swoich szafkach w szatni . ( człowiek nie wielbłąd pić musi :) ) . Podsumowując Wymagania pracodawcy duże Formy motywacji pracowników ze strony firmy bardzo słabe wręcz brak .

Aneta

czy już od pierwszego dnia dostaje się do podpisania umowę o pracę, czy pracuje się parę dni dla sprawdzenia? piszecie ze czesto po dniu, dwóch ludzie odchodzą stąd moje pytanie jak jest z dokumentami ?

Stefan
@Aneta

Zlecenie ok 3- 6 miesięcy

Olga
@Stefan

A potem jest UoP? Na jakiś czas czy nieokreślony?

Zostaw merytoryczną opinię o Gdańskie Usługi Komunalne Sp. z o.o. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Gdańskie Usługi Komunalne Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Gdańskie Usługi Komunalne Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 22.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Gdańskie Usługi Komunalne Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 0 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Gdańskie Usługi Komunalne Sp. z o.o.
3.4/5 Na podstawie 16 ocen.
  • Jabłoniowa 55
    80-180 Gdańsk
  • NIP: 5833044136 REGON: 220683773 KRS: 0000315357

Gdańskie Usługi Komunalne Sp. z o.o.