Opinie o Proal LTD Sp. z o.o. w Wejherowo

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Proal LTD Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Proal LTD Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wyroby metalurgiczne - Nakładanie powłok na metale

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Proal LTD Sp. z o.o. w Wejherowo

Jolanta

Nie wiem, o co chodzi z tą pracą przez agencję, bo teraz firma szuka pod własnym szyldem ślusarza-szlifierza i to na już. Mnie co innego zastanawia, że praca jest w godzinach 6.00-18.00 (tak podali). Chyba na dwie zmiany? Czy to takie nadgodziny wpisane na stałe w tą robotę i dobrze opłacone?

Qqq

Nadgodziny jakie nadgodziny zapomnij w tej firmie brak nadgodzin! Za dużo kombinujesz nie ma Cię to Cię nie ma premia uwalona i brak dyskusji .

Xxx Nowy wpis

Czy warto tu przyjść na pomocnika szlifierza? Widziałem ofertę z kiedyś do takiej funkcji. była już wtedy wpisana ta premia do 40% o której pisaliście. Jej zasady do dziś są niezmienne, niezależnie od doświadczenia?

Dalej tu tak jest, że nadgodzin nie chcą za bardzo dawać? Zastanawiałem się czy bym nie mógł jako szlifierz ruszać o 6 o kończyć o 16, skoro tak dwie zmiany się rozkładają. W czym problem ze tak nie mogę?

Rekruter Nowy wpis

Dzień dobry, aktualnie nie rekrutujemy, pracujemy na jedną zmianę. Zmianowość oraz możliwości nadgodzin ustalane są przez Szefostwo, w związku z tym, że jest to firma produkcyjna, wszystko zależy od danej sytuacji na rynku i ilości zamówień.

Szlifierzy to ja widziałem, że chyba od września nawet szukali. dlatego brak ludzi, bo praca ciężka tak jak ktoś napisał? zastanawiam się jak w tym roku płatna już po ewentualnych podwyżkach? Kiedyś pisano o tych kwotach 4200 zł oraz do 40% uznaniowej (a przynajmniej tak było w ogłoszeniu)

Ciekawe o którą robotę teraz komuś chodziło, że zdaje się być ciężka i jednocześnie jest przy tym mało płatna? Czy wiecie? mnie kiedy interesowała oferta na wózek od nich ale wiem, że już dość dawno jest wygasła. Mimo wszystko wiecie czy będą jeszcze przewidywali przyjęcia?

xyz

Nie ma wolnych etatów w dziale magazynu. Oferta wygasła, bo jest nieaktualna. Jedyna rekrutacja jest na szlifierzy, ta praca nie należy do lekkich, detale swoje ważą.

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie Proal LTD Sp. z o.o. na stanowisko Ślusarz-Szlifierz OD ZARAZ? Czy przeprowadzana jest wstępna rozmowa telefoniczna?
Yurii

Praca ciężka i mało płatna

A czemu jest tak, że tych nadgodzin jednak nie ma? prace maja tu w miarę ok zorganizowaną i po prostu nie ma co więcej robić? chciałem się dowiedzieć ile maksymalnie dałoby rade na magazynie tutaj zgarnąć, zwłaszcza teraz po nowym roku już, co sądzicie? Znane są przyszłe stawki?

VA

W całej firmie nie ma nadgodzin to czego oczekujesz ?

@VA

Pewnie większej kasy, skoro o nadgodzinach mowa? a inaczej nie dorobisz, ani nie dobijesz sobie lepszej kwoty? Nawet premia czy cos? niby pisali, że wynosi ona ze 40%. To jedyna szansa na dodatkowa kasę?

Jolanta

@Jolanta

Szlifierz pracuje 6-14:00 lub 8-16:00, nie ma zmian do 18:00 . Szukają szlifierzy polaków i ukraińców, mężczyzn. Nadgodziny praktycznie nie występują.

Hanka
@xyz

Kobiety to gdziekolwiek są potrzebne? I co to za dwie zmiany? Te same rzeczy się na nich wykonuje i wybierasz od której godziny zaczynasz czy na szlifierni tez maja szersze rozwarstwienie?

@Hanka

@Hanka kobiety nie mają na razie zmianowości, pracują od 7:00 rano przez 8h. Natomiast szlifierze pracują tydzień od 6:00 w poniedziałek, kolejny tydzień od poniedziałku na 8:00 i tak w kółko.

@xyz

A dlaczego jest ta podmianka dwugodzinowa? Co się dzieje przez ten okres czasu, że wymagana jest ta wspomniana zmianowość? Coś w firmie pewnie ale opowiecie jak procesy w praktyce przechodzą?

proal@proal
@Jolanta

Praca jest na II zmiany od 06.00 do .14.00 przez cały tydzień I drugi tydzien 08.00- 16.00

Jaga
@proal@proal

A wyjaśni ktoś może te różnice w postaci dwóch godzin? Czemu one maja służyć? Wygląda to na zamierzone ale fajnie znać konkret. I jak jest z kasą? Z opisu oferty wynikało, że będzie to kwota od 4,200 zł plus do 40% premii. trudno ugrać max? I czy podstawa rośnie wraz ze stażem pracy?

@Jaga

@Jaga to jest praca dla mężczyzn, którzy mają zdolności manulane, sprawne ręce i dobry wzrok, jeśli chcą wyrobić premię muszą być szybcy i dokładni zarazem. Nie każdy jest w stanie nadążyć za tempem nie tracąc na jakości. Ale z czasem nabiera się wprawy i jest się coraz lepszym szlifierzem, każdy kiedyś zaczynał. Nie ma dodatku stażowego, premię musi sam wypracować frekwencją i zaangażowaniem. Osoba, której nie ma w pracy, nie może liczyć na nagrodę uznaniową. Po pewnym czasie umowy, przewidziane są dodatki na wakacje czy święta.

@Rekruter

Witam, a tam wyżej pisali cos o pracy dla kobiet. Czy po takim czasie jest ona jeszcze aktualna? Chce się dowiedzieć, bo może moja Pani ze mną by przyszła. Opis dla mężczyzn już widzę i biorę go pod uwagę. Proszę jeszcze o określenie tego czego na dzień dzisiejszy mogą się spodziewać kobiety

@Rekruter

dodatki : na wakacje ale jak przepracujesz od lipca do lipca to dostaniesz ale jak juź od sierpnia do lipca to nie ma już nic jak Ci zabraknie jeden dzień do 365 dni to dostaniesz figa z makiem i taka jest prawda, na święta Boże narodzenie to kubek trochę słodyczy i też finito.

Rekruter

Nie mam aktualnie otwartych ogłoszeń na stanowisko dla kobiet, natomiast sytuacja w zakładach produkcyjnych często jest dynamiczna, zależna od ilości zamówień. Zachęcam do złożenia CV, ponieważ osoby z doświadczeniem produkcyjnym mogą zwrócić uwagę osób decyzyjnych w obszarze potencjalnego zatrudnienia. Nasz zespół kobiet pracuje w obszarze piłowania, maskowania, są to osoby z wysokimi zdolnościami manualnymi, dobrym wzrokiem, precyzyjne i dokładne. Wszystkie te cechy badane są w czasie prób (dotyczy także szlifierzy)- możliwych pod okiem brygadzisty(tki). Wtedy kandydat(ka) jest w stanie ocenić czy ta praca jest dla niego, a Brygadzista ocenia wstępnie zdolności wymagane na stanowisku. Dopiero wtedy obie strony podejmują decyzję czy chcą podjąć współpracę.

@pracownik

Umowa o pracę jest oświadczeniem woli obu stron. Albo się przyjmuje warunki panujące w firmie albo nie. Nie jest to miejsce do dyskusji na temat socjalu - od tego są związki zawodowe, jeśli ich brak, przedstawiciele załogi podpisujący się pod wewnętrznymi regulaminami zakładu, a nie forum internetowe.

lol
@Rekruter

może po prostu głupio wam o to jakie macie warunki placowe i tyle a forum jest od tego aby to ludzie wiedzieli , związki zawodowe których nie ma w firmie, a na rozmowie kwalifikacyjnej nie ma rozpiski o tym jak wygląda premia i jak jest uznawana, jak chcecie być fair to grajcie fair.

@lol

Wszystko jest omawiane na rozmowie rekrutacyjnej, każdy wie na jakie warunki się zgadza lub nie. Pracodawca odpowie na każde pytanie, zarówno wynagrodzenie jak i okres wypowiedzenia również jest zawarty w warunkach zatrudnienia, wystarczy czytać ze zrozumieniem, nagroda uznaniowa to nagroda uznaniowa.

Lol2
@Rekruter

Chodzi mi o premię aby ja otrzymać to trzeba być cały miesiąc w pracy żadnego l4 nawet jednego dnia, napocić się w pracy bo limity minut są mega zawyżone i co chwilę jest dokręcanie minut no bo pracownicy za dużo procent premii przecież nie mogą wyrobić no bo kasa a jej ciągle brak w firmie.

@Lol2

Ale wychodzi na to, że macie chyba także nadgodziny? Nawiązuje teraz do tego całego L4, o którym piszecie. Ciekawi mnie to czy można tez zrobić tak ze taki dzień wolny sumarycznie tymi nadgodzinami sobie właśnie odbijesz. Czy wtedy premia dalej by obowiązywała jeśli godzin w miesiącu miałbyś dokładnie tyle co trzeba?

Qqq

Iwona

60min x 8h na dobę daję 480min - 30 minut przerwa - 450 minut na dobę , 450 minut na dobę i więcej daje wyrobioną premię w ciągu dnia, a jak masz poniżej to lipa premii w ciągu dnia jest 0%, wystarczy jeden dzień chorobowego aby Szefowa uwaliła Ci z premii im dłużej jesteś na L4 tym mniejszą masz premię, jeżeli jesteś 2 tygodnie w pracy i wyrobisz tą premię w 100% a potem 2 tygodnie jesteś na L4 to na 100% nie dostaniesz premii w tym miesiącu.

Co tu wiele mówić, praca ciężka i brudna jak w kopalni, ciągłe podkręcanie śrubki przez pana (usunięte przez administratora) Normy takie że nie idzie pracować tam normalnie w swoim tempie, chodź kierownictwo udaje że normy są bardzo przyzwoite, a wcale tak nie jest, napewno nigdzie indziej nie znajdziecie tak specyficznego systemu pracy. Z tego co słyszałem to już 80% mężczyzn jest już pewna że odchodzi z pracy i wogle się nie dziwię. Druga sprawa to że praktycznie całym urlopem dysponuje pracodawca o normalny dzień urlopu trzeba się prosić podobnie jak o ciuchy do pracy chodź podobno to akurat jest jednyna rzecz która zmieniła się na plus w firmie, a no i z większością ludzi można dobrze się dogadać. Reasumując nie polecam firmy szefowa może nie taka najgorsza ale zaślepiona przez swojego najbliższego współpracownika , a jeśli nic tam się nie zmieni to firmie grozi stagnacja lub co gorsze całkowite zamknięcie. Ps. Oczywiście wypowiadam się tylko jako mężczyzna o pracy kobiet nie mogę się wypowiedzieć ponieważ za wiele niewiem i za długo tam nie pracowałem żeby zobaczyć jak kobiety prosperują napewno nie wyglądało to źle

Ewelina

Niewesoło opisujesz @Brudny Hary. A czy na magazynie też takie BHP jest i cała reszta problemów (z urlopami, premiami itp.)? Obiecywali w ogłoszeniu na magazyniera, że jest ubezpieczenie na życie i premie za wyniki.

@Ewelina

aktualnie nie szukają nikogo na magazyn, ubezpieczenie na życie jest dobrowolne.

Brudny Hary

Ludzie na produkcji się zwalniają bo nie są wstanie wyrobić premii, ciągle gadanie więcej trzeba zrobić bo brak kasy, zachęcam was do komentowania i wyrażania swojej opinii bo im więcej nas będzie to lepiej może kadra kierownicza dostrzeże problem bo jak dla mnie kompletnie się do tego nie nadaje. Kasa słaba, brak nadgodzin jakich kolwiek dodatków żadnych jeżeli chodzi o socjal o ciuchy robocze trzeba chodzić i się prosić, urlop to tylko na żądanie. Ciągłe wdychanie pyłu chodzi o aluminium co druga osoba na produkcji ma brak w uzębieniu to jest straszne .

Karol

Firma dość specyficzna jeżeli chodzi aby wziąć urlop nie chcą dawać, brać tylko na żądanie, zarobki dość marne zapomnij o wyrobieniu premii bo jest tak wysoko ustawiona aby po prostu jej nie dać, coraz więcej obowiązków jest narzucanych na pracowników a podwyżek brak. Black Mamba i Wąski czasami zadają tak głupie pytania jak by tu pracowali od wczoraj, ogólnie nie polecam firmy.

Xxc

Albo na czarno praca bez umowy za darmo albo przez agencje pracy Tymczasowej Lives Wejherowo cech

Hardy Andrzej

Robota jak robota, jak się nie chce robić to wszędzie będzie źle. Zwolnienia były ale nie była to odpowiedzialność kierownictwa po prostu Szwecja wycofali zamówienia

xxx
@Hardy Andrzej

Zacznijmy od tego nadal przebuja pracowników do orania, a co zwolnienia to ustala kierownictwo .jak nie wesz to napisz takich głupot.

Maja
@xxx

No ale on nie napisał, że kierownictwo nie ustala, tylko że chyba na to wpływu nie mieli przez te zamówienia ze Szwecji. Czyli robota wcale nie jest taka dobra według Ciebie jak on pisze?

yyy
@xxx

Kierownictwo dostaje polecenia ze Szwecji, na decyzje odgórne nie mają wpływu, przecież to oczywiste. Jeżeli nie zna się struktury działalności firmy to lepiej się nie wypowiadać. Pozdrawiam

Maja
@yyy

Tak się teraz zastanawiam czemu nie tłumaczą tego typu rzeczy pracownikom? Może właśnie jakiś taki brak świadomości powoduje czasem nieprzyjemną atmosferę?

Fiołek

Ciekawe na jak długo ta praca będzie, myślę, że za chwilę zaczną się zwolnienia, bo robota się skończy i nowi pójdą na bruk...

Anula
@Fiołek

Bylam na rozmowie-miła Pani oprowadziła mnie po zakladzie -ale to nie dla mnie...coś musi być nie w porządku bo teraz aktualnie szukają -i na produkcję i magazyniera i brygadzistkę.... widać duża rotacja jest -czyli możliwe że praca ta nie jest idealna i super ---nie wiem...

Orwell
@Anula

Też byłem tam na rozmowie ,pewnie z tą samą osóbką co ty Anulo. Osóbka ta robiąca wrażenie mało inteligentnej po kiepskich korpo- kursach co to żakiecik w pierwszym pokoleniu nosi, z wielkim nabożeństwem oprowadzała mnie po zapylonych kątach niewielkiej hali produkcyjnej.W pewnym momencie podniosłym i świątecznym głosem zapytała mnie ,czy słyszałem o ich firmie. Trochę zakłopotany i z pewną obawą aby nie wpędzić Osóbki w kompleksy odrzekłem ,zgodnie z prawda zresztą , że nie słyszałem. Osóbka na chwilę zamarła ale nieskomplikowany rozumek Osóbki po chwili odzyskał równowagę. Pozdrawiam . Orwell

Sto
@Fiołek

I tak właśnie teraz się dzieje

Agnieszka
@Sto

Co się teraz dzieje?

Amelia Pietras
@Orwell

A czego się spodziewałeś po pierwszej rozmowie w pracy? pogadanki przy kawie? takie pytania o firmę zawsze padają na rozmowach o pracę, gdzie pracodawca sprawdza czy wiemy cokolwiek o firmie do której próbujemy się dostać... Widać brak doświadczenia w nabywaniu zatrudnienia. Opinia niepotrzebna i na niskim poziomie.

Kamila

Czy pracodawca zatrudnia pracowników do przyuczenia? Ogólnie mam na myśli to, czy osoba, która nie ma doświadczenia na rynku pracy, będzie w stanie nauczyć się obowiązków w tej firmie. Powiedzcie, czy są jakieś szkolenia wdrożeniowe i ile trwają. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

beata
@Kamila

tak, zapewniają przyuczenie, dziewczyny najczęściej przychodziły "zielone"

333, układy!!!

W firmie panuja układy rodzinne, na jednej zmianie brygadzistka jest pani która ściągnęła do zakładu pół rodziny i dba o nich należycie, dając im do pracy lepiej płatne i lżejsze elementy za które dostają wyższe wynagrodzenie. Kierownictwo udaje że tego nie widzi. Jednym słowem Polska rzeczywistość i miernota. Odradzam pracę chyba że jest się związany z rodziną pani K. Profity gwarantowane.

Tramramtam
@333, układy!!!

No pewnie, że to prawda, pracowałam w tej firmie i wiem, że tam wszystko zależy od tego komu się trzyma palec, lub kogo się zna. Znam mnóstwo ludzi którzy tam pracowali i dobrze swoją pracę wykonywali, a i tak zostali zwolnieni, bo przyszli tam bez znajomości. No i te różnice w wypłatach- jakaś paranoja- niby akord??? Ale jaki?? Przecież tam wszystko zależy od tego jaką pracę dostaniesz do wykonania. Dostaniesz (usunięte przez administratora) To zarobisz (usunięte przez administratora)I nie wierzę w to, że te lepsze prace dostają ci którzy lepiej pracują, wcale tak nie jest. A różnice w wypłacie bardzo duże, to jest mega niesprawiedliwe

&&&
@333, układy!!!

Tak to prawda są osoby które dostają lepszą pracę lepiej płatną I to nie tylko z rodziny . Są raporty i kierownictwo widzi doskonale jaką pracę kto wykonuje i jaką ma dniówke i nic z tym nie robi jest to bardzo przykre

Jarosław
@&&&

Czyli żeby lepiej zarobić trzeba mieć znajomości? To kwalifikacje i doświadczenie się nie liczą tylko plecy? Aż mi się wierzyć nie chce. Te rozbieżności w stawkach wynagrodzenia między pracownikami są duże?

Praca ogólnie nie jest zła, łatwo się wszystkiego nauczyć i jest przyjemna atmosfera ale przyjmują dużo ludzi w okresie letnim a potem na zimę wywalają połowę firmy. Co najlepsze szefowa nie potrafi wziąć ciebie na rozmowe w 4 oczy tylko wysyła zawsze kogoś kto to zrobi za nią. 0 szacunku do swojego pracownika. Często spotykałam się z osobami nietrzeźwymi na swoich zmianach, Ukraińcy chyba lubią sobie tam popić w pracy. 420 pozdrawiam

Taka prawda
@420

A b... Ma przynajmniej czym jeździć do domu.jeżeli się przez całe swoje dorosłe życie nie zrobiło prawka to trzeba sobie ułożyć tak żeby móc czym do domu wrócić. Strasznie niesprawiedliwe...

B.

Zastanawiam się nad pracą w tej firmie, tylko czy da się tam zarobić? I czy to praca na stałe, czy tak okresowo wabią ludzi jak jest robota?

Olo
@B.

Czy dalej poszukują pracowników do szlifowania elementów,myśle że może to być ciekawa praca.prosze o jakieś opinie odnośnie zarobków,warunków pracy ,atmosfery itd.

Hugo
@Olo

Odkąd pamiętam szukają tam tzw,. Szlifierzy. Na wiosnę przyjmują na masę, a potem wywalają. Pracowałem, kasa mizerna, bardzo ciężka robota, rozwaliłem sobie bark od tego, no i praca cały dzień w masce, bo to jest szkodliwe

D. M.
@Olo

Widzisz... Jest marzec a oni znowu szukają szlifierz, bo zaczyna się wiosna, a z tym trochę więcej zamówień, a na jesień jak już nie będziesz potrzebny to cię wywalą. Tak tam jest... A no rozmowie obiecują złote góry

Zoo
@D. M.

A po co im ludzie skoro roboty nie ma... Na chwilę jak jest potrzeba to cię wezmą, a potem won. I tak co rok. Tylko niech to powiedzą na rozmowie prosto w oczy, a nie obiecują, że jak ktoś się stara j wogole to będzie na dłużej. A zostaja ci pi układach lub (usunięte przez administratora)

Виктор

Тяжелая работа, вы все время шлифуете вручную станком, а деньги за работу очень плохие, я не рекомендую компанию

Zostaw merytoryczną opinię o Proal LTD Sp. z o.o. - Wejherowo

• Jak się pracuje w Proal LTD Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Proal LTD Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Proal LTD Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 0 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Proal LTD Sp. z o.o.
  • Tartaczna 14