Opinie o Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. w Tarnów

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. w Tarnów

Edukacja

Jeżeli ktoś zapewne wyedukował się na zasadach modelu pruskiego będzie dobrze czuł się w tej pracy. Dla tych co nie wiedzą w skrócie na czym to polega. Ja jednakże uważam że myślenie krytyczne ma większą wartość a hierarchia zbudowana na strachu prowadzi do (usunięte przez administratora) Model pruski powstał na początku XIX wieku w Prusach Fryderyka Wilhelma III na fali industrializacji. Celem edukacji było wówczas wykształcenie obywateli na potrzeby państwa pruskiego o ustroju absolutnym. W szkołach obowiązywała ścisła dyscyplina i hierarchia. Nie było tam miejsca na indywidualizm, rozwijania poczucia autonomii czy kreatywność u ucznia. Nadrzędnym celem tego systemu na owe czasy było wykształcenie obywatela na potrzeby administracji i posłusznego pracownika fabryki pracującego taśmowo, którego rytm pracy regulował dźwięk dzwonka, który do dziś obowiązuje w polskich szkołach.

nicra
@Edukacja

tak to prawda, dlatego mamy wysyp nowych kierowników, bo starzy się nie dali "podpiąć" pod nowe zasady. W między czasie mamy młodszych specjalistów i specjalistów od 15 lat, a z zewnątrz świeżych starszych spec

I tak po kolejnym czacie z prezesem mozemy pomazyc o podwyszkach. Ale czego mozna bylo sie spodziewac , ktos kto ma pieciocyfrowa pesje nie zrozumie kogos dla kogo podwyzka to dodatkowe pieniadze na rachunki, jedzenie. Zaraz podniosa sie glosy ze prezes odpowiada za cala firme, jest to prawda ale ile jest dtanowisk w centrali, zakladach gdzie siedza ludzie ktorzy prawie nic nie robia a stawki maja duzo wyzsze niz kierownicy mistrzowie i monterzy na placowkach to oni odpowiadaja za prawidlowa prace sieci gazowych oraz zdrowie i bezpieczenstwo odbiorców w razie jakiegos wypadku to nad nimi wisi prokurator. Pozostaje mi tylko zyczyc bezpiecznej pracy i miec nadzieje ze kiedys przyjdzie ktos kto bedzie docenial tych co sa na samym dole drabinu

Zgadzam sie z Tobą w calej rozciągłości. Nie ma co liczyc na zmiany dopoki stanowiska we wszystkich spolkach skarbu panstwa befe obsadzane wg opcji politycznych. Powinna ta byc osoba z branzy ktora przeszla wszystkie szczebele kariery zawodowej od montera do prezesa. Tylko taki czlowiwk jest wstanie zrozumiec na czym polega praca w takiej firmie. Zna bolaczki i zagadnienia z ktorymi boryka sie zaklad . Dzis lucza sie statystyki i kontrola pracownikow. Uwaza sie ze ten na dole drabiny jest najwiekszym przestepca. A korupcja i przekrety toczy kierownictwo i dyrekcje. Moze czas najwyzszy przyjzec sie temu problemowi. Ryba zawsze psuje sie od glowy. Pozdrawiam wszystkich pracownikow ktorzy haruja na pensje kieronikow dyrektorow i prezesow.

Ostatni dobry prezes to był wróbel, a co się z nim teraz dzieje każdy wie, ciągają go i wymyślają głupoty. Chłop jeździł po oddziałach oprócz dyrekcji zapraszał normalnego biurowego i montera na spotkanie i każdy problem był obgadany i tak co pół roku albo nawet częściej. A teraz szkoda gadać. Pokonczysz studia kursy w weekendy za własne pieniądze i nic z tego nie ma. Zrobisz jeden błąd z powodu dużej ilości pracy i stresu to od razu pół premii. Masakra

Xxx

Bo siedzimy cicho na tyłkach i tyle mam wrażenie może jestem w błędzie ale większości pracowników pasuje a nawet twierdzą że jest świetnie O pseudo "związkach "Szkoda się wypowiadać walczą tylko o swoje i ich rodzin posady tak POSADY nas nająć w poważaniu . Może nadszedł czas pokazać że bez nas tak tych na samym końcu łańcuszka ģóra nie istnieje

Nnn

Witam mam pytanie czy na stanowisku montera wymagane jest wykształcenie zawodowe czy z gimnazjalnym też jest szansa? Mam doświadczenie w pracy montera ponad 9 letnie ale nie jestem pewien czy wykształcenie ma tu duże znaczenie?

stary pracownik

Witam : Potwierdzam wcześniejsze najnowsze opinie - 35lat pracy a awanse dla ''swoich'' i ludzi bez kompletnej wiedzy . Po prostu żenada i smutek .

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Tarnów
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Inżynier Serwisu Aparatury Kontrolno Pomiarowej
logo firmy Monter Izolacji Termicznej - Blacharz
Izoinstalbud Sp. z o.o.
logo firmy Zatrudnimy betoniarza
Candidate Competente GmbH
Prcuś

Moi drodzy proszę o wypowiedzi co to się dzieje w naszym zakładzie że chcą likwidować / mają w planach likwidować sekcje i działy zarządzania majątkiem a pracowników zachęć do przejścia na gazownie. Ile w tym prawdy, po co znowu takie zmiany ???

nick
@Prcuś

gdzie to słyszałeś? każdy coś piernie, rzuci, a nie wiadomo ile w tym prawdy

@Prcuś

Jesli to prawda to witamy w piekle

Cześć :) Co sądzicie o stanowisku Inspektora Nadzoru ? Myślę, żeby aplikować na to stanowisko, ale dziwi mnie jeden fakt, że bardzo dużo rekrutacji jest w całej Polsce. Czym to jest spowodowane ? Nikt nie chce przyjść do pracy ? 7000 zł brutto podstawy dają plus premie to chyba nie wygląda to najgorzej. Co sądzicie ?

Rumb
@Kandydat

A za 2 m-ce będziesz musiał robić i podpisywać co Ci każą następnie po roku pójdziesz do pudła jak inspektorzy z Wrocławia bo twoi przełożeni się wykpią, że o niczym nie wiedzieli i nie znają się w ogóle na tym co nadzorujesz.

tak
@Kandydat

Działaj zgodnie ze sztuką budowlaną, nie naginaj zasad pod prośby wykonawców/kierowników to sobie poradzisz.

Janek
@tak

Niestety ale kolega Rumb ma tutaj 100 procent racji. Nie będziesz działał zgodnie ze sztuką budowlana jeśli masz pod sobą okolo 50-80 budów, które musisz "obrobic". Nie pchają się w to kolego bo tak jak kolega wyżej napisal- to Ty będziesz widniał w papierach bo Ty podpisywał będziesz swoimi uprawnieniami.

Greg
@Kandydat

Odpowiedzialność, stres i zakres obowiązków nie adekwatne do zarobku.

Bez nazwy
@Janek

Również jestem inspektorem nadzoru w PSG i dokładnie tak to wyglada. Ok 80 budów, które trzeba ogarnąć, każdy chce aneks, pismo, dokumenty księgowe, wszędzie jakiś problem i oczywiście Twoja wina bo się nie wyrabiasz. Bo nie jesteś w stanie wszystkiego zrobić. Nie wspomnę o przetargach czy sporządzaniu planów….. a później jak coś będzie nie tak z gazociągiem to przebiec Ty byłeś inspektorem. Kierownicy budów maja po 60 lat. Ciekawe kogo pociągną do odpowiedzialności.

@Kandydat

Współczuje w razie podjęcia obowiązków

Robotnik

Witam, może ktoś się wypowiedzieć jak wyglądają teraz warunki pracy, atmosfera itp na gazowni w Krośnie ?

nik

żeby czasem nie zaczęli zwalniać

Wie ktos co dzieje sie w zakładzie Kraków

Biedny

Mnie chcieli wyrzucić tzn idąc tropem komunistycznym dajcie mi człowieka a znajdę paragraf bo trzeba było wsadzić kogoś z rodziny, w miarę dobrze płacą dobry socjal nic poza tym atmosfera do bani ludzie falszywi

Nobody

To jest żywy przykład państwowej spółki, gdzie siedzą ludzie z nadania i siedzą wysoko. Wymyślają bzdury, oczekują nie wiadomo czego, przecinek, kropka, notatka. Ta firma musi upaść, żeby istnieć. Im szybciej, tym lepiej dla pracowników, którzy ja za te biedapensje ciągną.

Nobody in nice body

Prawda. jakakolwiek zmiana jest realna tylko poprzez zmianę partii rządzącej. Siedzą Namaszczeni odgórnie, a Ci z kolei ustawiają swoich. Piękne stanowiska rozchodzą się po znajomościach, te gdzie trzeba pracować za mały pieniądz - są jako oferty pracy.

Witam czy ktoś może wypowiedzieć na temat pracy w magazynie na Kasprzaka w Warszawie? Jest tam teraz prowadzona rekrutacja na stanowisko specjalisty ds. Magazynowania. Jak atmosfera w magazynie / Kierownik?

Nie

Aplikant

Witam , jak wygląda system zmianowy na stanowisku montera ? Czego mogę się spodziewać ? Czy monter jest przypisany do jednej gazowni ?

nick
@Aplikant

system zmianowy - dowiesz się na rozmowie od kierownika. jeden wrzuci Cię na pogotowie na dwie zmiany, drugi na trzy zmiany, albo na jedną na sieć. A i to nie jest wyznacznikiem, bo kierownik zdanie zmienić może w trakcie. Czy jest przypisany - to powinno widnieć w ogłoszeniu jakie tereny gazowni. pozdr

@aplikant
@nick

A czy system zmianowy oznacza czterobrygadówke ? Zazwyczaj młodzi pracownicy trafiają na pogotowie czy zależne jest to od zapotrzebowania ?

Według prezesa wypłata nagrody 18 listopada zapomniał dodac ze dla wybranych , a pozostali nic widocznie nie robia. To samo dotyczy podwyżek , co mi z jedniraziwej wyplaty zysków na która notabene zasłuzylismy jsk wyplata w zwiazku z bardzo mala inflacja jest coraz mniej warts. Nagroda czy inne profity sa raz na rok a jesc i oplacac rachunki czeba co miesiac. Oracy i obowiazków na Gazowniach przybywa a ludz coraz mniej dzieki sapowi i innym programpm niedlugo nie befa potrzebni. Pamietam czasy kiedy czlowiek przychodzil do pracy z przyjemnoscis a teraz czeka na telefom lub msila z odxialu wsparciaze zapomnial postawic ptasxka lub innego xnaku w systemie. Moze zanim ktos zasiadzie w wygodnym fotelu i patrzy tylko na monitory przejd,ie 3 miesieczna praktyke na Gazowni i zobaczy jak wyglada zeczywistos w terenie

Krzysztof

Bardzo dziękujemy Panu Prezesowi za dzisiejszy występ. Podwyżek w obliczu inflacji nie będzie. Rachunki nie opłacą się same Panie Prezesie, a coroczna nagroda od zysku nie daje nam żadnej gwarancji utrzymania realnej wartości zarobków. Ale jak się zarabia kwoty pięciocyfrowe to nie widzi się problemów ludzi zarabiających realnie 4000 zł na rękę wliczając w to dodatki co łaska, co roku negocjowane wiele miesięcy.

oko
@Krzysztof

4000? kolego... ja po ukończeniu studiów inzynierskich i magisterskich z inzynierii gazowniczej (firma nie wyraziła zgody na dołożenie się) zapłaciłem 21k w przeciągu 7 lat, a podwyzke zgadnij jaka dostałem: 80zł brutto. na reke 3000-3200 zalezy jak wiatr zawieje

Spawacz

Panowie ile dają teraz spawaczowi 141/111 wroclaw

Zainteresowny

Witam, w oddziale w Gdańsku jest nabór na specjalistę ds pomiarów. Ktoś wie czym charakteryzuje się ta praca? Jakie są zarobki, jak wyglądają umowy? Czy praca jest stabilna i nie zwalniają po 3 miesiącach ? Dzięki za pomoc

były
@Zainteresowny

na tym stanowisku głównie zajmujesz się wprowadzeniem odczytów, harmonogramów odczytowych, marszrut odczytowych, odczytów szacunkowych, prognozowanych itp. to jest korpo, tutaj rządzi centrala, a oddziały i kierownicy to wykonawcy poleceń. Decyzje zapadają w centrali, możesz być super dobry, kierownik może byc super zadowolony, ale wyliczą w excelu "nie, jednak nie mamy kasy" albo "nie, 5 osób wystarczy, 6 nie trzeba" i po temacie - nie zniechęcam, ale dobrze być świadomym tego

inkasent
@Zainteresowny

niestety z przykrością stwierdzam że stanowisko to obejmują ludzie przypadkowi w tym kierownictwo którym przyśnią się jakieś cyferki nie mówiąc o podstawach znajomości definicji systemu, modelu wejścia-wyścia, estymacji paramentów, modelowaniu znajomości matematyki, statystki, ocenie kryteriów ilościowych i jakościowych Pan Józek z Panią Bożeną z PSG co mają plecy do 5 pokolenia robią bigos bo polski bigos jest najlepszy a potem przekazują robotę firmom zewnętrznym które jako absolut magnificencji PSG kosztem pracy inkasentów się bogacą i biznes się kręci jeahhh

Kandydatka

Hej, jak wygląda praca w biurze w Poznaniu? Mógłby ktoś się wypowiedzieć?

Cześć, powiedźcie mi proszę, jestem na okresie próbnym 3-mcznym jako specjalista, czy po okresie próbnym przy podpisywaniu nowej umowy można liczyć na jakąś podwyżkę?

Ciekawy

Witam. Mam pytanie na jakie zarobki może liczyć dyspozytor dyspozycji gazu? Jak ta praca wygląda, pracuje się po 8 czy po 12 godzin?

Zostaw merytoryczną opinię o Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. - Tarnów

• Jak się pracuje w Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 133.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 77, z czego 6 to opinie pozytywne, 29 to opinie negatywne, a 42 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o.
2.4/5 Na podstawie 38 ocen.
  • Wojciecha Bandrowskiego 16
    33-100 Tarnów

Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o.