Opinie o Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. w Tarnów

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. w Tarnów

Od kilku lat, z roku na rok jest tylko gorzej, aktualnie to już katastrofa. Powpychali swoich znajomych na wysokie stanowiska. Osoby te nie mają bladego pojęcia ani o pracy ani tym bardziej o praktyce. Co chwile tylko się chwalą, że mają takie plecy, że wystarczy pstryknięcie i już pracownik jest zniszczony. Niestety, nie są to słowa rzucane na wiatr. Jedni pracują za dwóch, czasami i za trzech, a garstka osób, które w obślizgły sposób wchodzą w wiadome miejsce, robią prawie nic. Tzn. robią, zbierają dane na innych, czego kto nie zdążył zrobić, gdzie kto jaki błąd popełnił, kto ile siedzi w toalecie, itp. Człowiek później tylko się tłumaczy z każdej rzeczy. Z nerwów, zmęczenia, przepracowania, zrezygnowania, robi się błędy, których nigdy się nie popełniało. Czy można zmienić pracę? Można, oczywiście. Jednak gdy przepracowało się ponad 15 lat na danym stanowisku, ma się wiedzę, umiejętności, to jednak wolałby zostać "na swoim", a nie uczyć się (dosłownie) wszystkiego. Tu nie chodzi o obsługę klienta czy programy (nie uwłaczam nikomu!), tu chodzi o prawo energetyczne, paragrafy, specyfikacje techniczne, zakresy, materiały, praktykę itp. Więc człowiek, jak ten osioł, trzyma się kurczowo, bo w końcu raz w miesiącu płacą. Podwyżki? Oczywiście, że są. Awanse? Jak najbardziej. Tylko komu to wszystko jest dawane? No tymi z plecami. W mgnieniu oka został zatrudniony pracownik. Jeszcze nie dostał umowy na czas określony (a może i dostał już), a już dostał podwyżkę i awans o dwa stopnie. Ci z plecami wraz ze swoimi pupilami znęcają się psychicznie i zastraszają innych. Robią to z uśmiechem na twarzy. To jest naprawdę przerażające. Odnosi się wrażenie, że pracuje się między osobami o osobowości dyssocjalnej. Związki zawodowe? Tak, jasne, mamy wiele związków. Jedna część: zanim prośba o pomoc doszła gdziekolwiek, to cynk poszedł do odpowiednich osób. Inne związki: poległy, te osoby mają naprawdę szerokie plecy (politycy, prezesi innych wpływowych firm, znani adwokaci, osoby na wysokim stanowisku w naszej firmie…). Rozpacz, totalna rozparz. Czy można by pójść po pomoc do odpowiedniego urzędu? Pewnie tak, jednak boimy się, swoje przeszliśmy i przechodzimy. Jak to zostało nam powiedziane „próbujcie dalej, ale chyba macie rodziny na utrzymaniu, czyż nie?”. Serdecznie nie polecam. Nie wiem czy jest tak wszędzie, w innych jednostkach. Jedno jest pewne, nigdy w życiu nie byliśmy tak załamani i bezradni.

Krystyna do Pracownik.

To co piszesz to kompletne bzdury, jest oczywiście tak ale odwrotnie, Ci starzy pracownicy tzw. betony rządzą spółka od 20dtu i więcej lat. Sami niektórzy mówią że to firma rodzinna, jak ktoś przyjdzie z zewnątrz niejednokrotnie z lepszymi kwalifikacjami i stażem to jest ośmieszany i pogardzany, Przecież to wszystko idzie sprawdzić , rodziny małżeństwa i kolesie którzy pracują po kilkanaście lat i więcej, oprócz tego to z ich grona są w większości wybierani kierownicy i dlatego tak jest. Niektórzy którzy zostali poodwolywani ze stanowisk dalej pracują w tych samych działacie i praktycznie to oni rządzą no bo już dużo wcześniej podporządkowali sobie pracowników. Fakty się człowieku liczą a to wszystko idzie sprawdzić

Witam. Znalazłem ogłoszenie do pracy w tej firmie w swojej okolicy na stanowisko montera. Jak wyglądają zarobki na tym stanowisku? Jest coś wspomniane o premiach ale może ktoś powiedzieć konkretnie co i ile?

Antoni

O to mnie trochę zaniepokoiłeś, powiem Ci szczerze. Skoro pieniądze niższe to napiszesz, ile dokładnie dają? No i w sprawie tych wymagań to nie ukrywam, że też bym chętnie się dowiedział jakie one dokładnie teraz są? Bo jak piszesz o tym, że doświadczeni pracownicy odchodzą, to niepokojąco to dla mnie brzmi.

Jak to jest z tymi podwyżkami w PSG? Czemu jest taka duża dysproporcja miedzy pracownikami, którzy w pracują od zawsze..a pracownikami nowo przyjętymi? Czemu związki zawodowe pozwalają żeby tak było? Z tego co się zorientowałem , to nie jest wina pracodawcy, tylko wina starych pracowników którzy zarabiają dużo więcej, a przecież przepisy unijne które częściowo weszły w życie mówią co innego- reszta przepisów kodeks pracy ma wejść w sierpniu, i jasno o tym mówią . W regulaminie wewnętrznym powinno być dokładnie i jasno sprecyzowane o nierówności płac i konsekwencjach jakie grożą osobom , którzy dopuszczają się dyskryminacji. Druga sprawa , to co się dzieję z pieniędzmi, które są za dane stanowisko , np. odchodzi pracownik na emeryturę, a nowy pracownik dostaje przykładowo o połowę mniej, a będzie wykonywał taką samą pracę ?

@Tomek

młody pracownik będzie miał tysiące km sieci w głowie i co kiedy było robione, ma doświadczenia z tych robót, zwłaszcza jak coś poszło nie tak? Fakt, obecnie sieć jest na komputerze w GIS, ale w sytuacjach awaryjnych liczy się to co masz w głowie na temat sieci i pracy na niej, żebyś umiał szybko przetworzyć te informacje co masz w systemie. Tego nie da się wyedukować na żadnej uczelni. Ps. obecnie u mnie ma być zatrudniony nowy młody pracownik, gnębię dyrekcję że nie może to być człowiek "po znajomościach", lecz zweryfikowany prze zemnie z umiejętności szybkiego uczenia się systemów informatycznych z których będzie korzystał i analizy danych.

Alicja

Polska Spółka Gazownictwa jest bardzo dobrą firmą szanującą każdego pracownika i mająca bardzo dobrą kadrę zarządzającą szczególnie Ci ludzie którzy przychodzą z zewnątrz, mający dużą wiedzę , dobre kwalifikacje i doświadczenie często zdobyte w innych firmach , które bardzo przydaje się w PSG, tym bardziej że świat idzie cały czas do przodu i żeby utrzymać się na rynku europejskim czy światowym trzeba cały czas nadążać za światem i i konkurencją. Stanie w miejscu tylko i nic nie zmienianie doprowadzi każdą firmę do likwidacji, tak było za (usunięte przez administratora), czy się stoi czy się leży to 2 tysiaki się należy..i co ciekawe, bardzo dużo osób nadal tak myśli, szczególnie z tych co od zarania pracują i oni w większości chcieliby żeby nic się nie zmieniało, żeby było, tak jak było przez przeszło 20 lat po 1989 roku, a tak się nie da w obecnym czasie, trzeba nadarzac za postępem cywilizacyjnym. Obecnie Polska Spółka Gazownictwa bardzo dobrze to robi, w mojej ocenie jest to jeden z najlepszych zarządów ostatnich lat. Super!

Patriota
@@DSV

Kolego powiem Ci krótko abyś się nie zdziwił "nowym rządem" nie pamiętasz kto chciał sprywatyzować PSG ? Tak Ci co maja obiąć rządy . Jeszcze zatęsknisz ! Aha ta premia co mamy otrzymać to sobie ją zapamiętaj od jakich rządów dostaniesz bo od "nowych " zapomnij że cokolwiek otrzymasz !!!! Żebyś się kiedyś nie obudził i bedziesz pracował już w spółce niemieckiej !

Żaklina Nowy wpis

Nie wiem, skąd tu Tarnów w profilu, ale skoro jest jeden profil dla całej spółki, to zapytam o pracę w Warszawie. Może ktoś z Was robi jako Młodszy Specjalista ds. Wsparcia Użytkowników. Jak daleko się jeździ w ramach tego helpdesku? Jakie zarobki i czy jest trzynastka (w końcu to państwowa spółka)?

Xwz

Mam wrażenie, że PSG działa jak firma rodzinna. Na wolne stanowiska zatrudniane są żony pracowników, co wydaje się być zbyt częste, by było przypadkowe. To naprawdę oburzające. Prowadzone rozmowy kwalifikacyjne to tylko strata czasu ubiegających się o stanowisko bo z góry już wszystko jest ustalone i karty rozdane. Ktoś powinien się temu przyjrzeć

@Xwz

To w takim razie czemu na stronie jest tyle rekrutacji u nich skoro biorą tylko swoich.. zastanawiam się czy wyolbrzymiasz czy tak jest naprawdę. Ja wpadłem na montera sieci i do 27 jest rekrutacja otwarta to spróbuję, tylko nie ma podanych widełek i to mnie trochę martwi ?

Mariusz

Sam się zastanawiałem czy rekrutować bo szwagier mówił że na 8-9 tyś brutto podobno można liczyć rok temu, nie wiem jak jest teraz na stanowisku montera lub specjalisty młodszego może ma ktoś informacje ?

Nowy pracownik
@Xwz

Nie zgodzę się z Twoją opinią. CV złożyłem przez olx nie mając nikogo z rodziny w gazowni. Zaproszenie na rozmowę dostałem po ok 3tyg. Po dwóch dniach od rozmowy otrzymałem informację że mają przyjemność podjąć ze mną współpracę. Wszystko jest w jak najlepszym porządku.

@Nowy pracownik

A gdzie startowales? W jakiej miejscowosci bo cud naprawdę

Dido Nowy wpis
@Mariusz

Po roku czasu monter może liczyć na 5000netto czyli 6850brutto jeśli chodzi o młodszego specjaliste to nie wiem jakie są zarobki tyle mogę powiedzieć .

. Nowy wpis
@Dido

Chyba jak kwartalną masz i pracujesz już długi czas :) Na start gazownia daje 4200 brutto plus dodatki. Więc wychodzi koło 4 tys max dla nowych pracowników. Ci co pracują powiedzmy 2 lata mają 5400brutto plus dodatki na rękę wychodzi 4800.

Ktoś ma opinię nt. tych poszukiwań na kilkanaście lokalizacji Architekta Rozwiązań IT? Jest ktokolwiek z IT spółki w Krakowie? Jak tam macie, jakie stawki? Ciekawe, czy szeroko tu omawiane praktyki rodzinne odchodzą w zapomnienie po wyborach parlamentarnych - sądziłem, że szybciej się z tym spółki państwowe uporają.

To ja może wytłumaczę filozofia motywacji pracy w dużych firmach państwowych na tym właśnie polega. Motywacją nie jest chęć rozwoju, naprawy czy polepszenia procesów, jakaś innowacyjność, pro-turbo-nowoczesność podniesienie harmonicznej jakości i wykorzystania zasobów. To chodzi o coś innego o strach i lęk żeby ludzie bali się że stracą pracę bo wtedy będą bardziej posłuszni podporządkowani ulegli a zarazem wydajni w pracy. I najlepiej żeby taka osoba miała jak najwięcej kredytów do spłacenia np hipotecznych, 5 dzieci do wyżywienia i w dodatku alimenty do zapłaty z poprzedniego małżeństwa a w dodatku była w wieku przed emeryturą czyli praktycznie bez szans na inne zatrudnienie. I taka osoba będzie właśnie poświęcała się bez limitów będzie mega wydajna, posłuszna lojalna i oddana. Filozofia oparta na strachu i lęku powoduje u 80 % pracowników że wykonują pracę i tak to w skrócie wygląda działa

o to jest pytanie?

Częściowo się z Tobą zgadzam, ale w większości się nie zgadzam, ponieważ ja jestem nową pracownicą z wykształceniem i nie mam nic do powiedzenia, bo rządzą starzy pracownicy i kierownik. Pensję mają dużo większe od mojej chodź wiekszość z nich nie ma nawet wyższego wykształcenia. Przecież tak naprawdę to kierownik wnioskuje o podwyżkę swojego pracownika i do niego powinnaś sie zgłosić albo napisać konkretnie . Góra nie jest od tego żeby pilnować pracowników , bo ma inne strategiczne zadania do wykonania .Od tego są bezpośredni przełożeni.Nie chce mi się wierzyć, że pracujesz 15 lat i jest u ciebie coraz gorzej, bo u mnie pracują po 10 lat i mają bardzo dobrze, z pensjami dużymi włącznie. Wydaje mi się że Tobie zależy bardziej chyba, żeby uderzyć w Zarzad czy prezesa niż w problem o którym piszesz.

@o to jest pytanie?

Oczywiście wszystkiemu winni są "starzy pracownicy" co kolwiek przez to rozumiesz kierownicy itd a zarząd jes jak najbardziej w porządku. Tylko że wszystkie zarządzenia polecenia dotyczące spółki są podpisywane przez zarząd. A zarządzenia są takie że czasami człowiekowi się nuż rozkłada w kieszeni. Przykładowo przy awari najważniejsze jest wypełnienie karty drogowej rozpoczęcie zadania w Neptunie protokoły z awari A na samym końcu usuwanie awari A cza leci i koszty dla sprawcy też A nie daj Boże na pogotowiu jest 2 pracowników to trzeba czekać na trzeciego bo tak mówi instrukcja. Takie młode orły po studiach z wyższym wykształceniem jak Ty piszą te bzdury i my musimy się do nich stosować zero praktyki A uważają że zjedli wszystkie rozumy i do tego brak szacunku dla pracowników beż wyższego wykształcenia. Zanim pozwolisz się na aluzje że nie pisze po Polsku informuje że nie posiadam tak wysokiego wykształcenie jak Ty pozdrawiam wszystkich posiadających wykształcenie poniżej wyższego beż was ta firma nie warta by była ani grosz życzę dalszej bezpiecznej pracy

Nie mówiąc już o tym, że wszystko jest przesuwane na gazownie. Faktury, wywozy śmieci, złomowanie gazomierzy, dziurawienie gazomierzy, projekty, inwestycje, skargi, CRM, SiR, duże gazomierze, eksploatacja, OT, LT, PSP, POD, wystawianie opłat za montaże, demontaże, wznowienia, wstrzymania, plombowania i od cholery innych rzeczy. Za chwilę to jeszcze na gazownie spadnie robienie przelewów do wypłaty. Najbardziej zabawne to są faktury. Uzupełnia się wszystkie dane, księgowość musi tylko zaklepać, ale przyjdzie co do czego, to według wszystkich danych to księgowość wystawia faktury. Człowiek więcej spędza czasu nad biurokracją niż nad pracą, a pracę trzeba wykonać. Też mam wykształcenie wyższe i przyszły do nas dwie osoby (oczywiście z plecami) z wykształceniem. Wypowiadają się identycznie! Czyli, że: pracownicy źli, zarząd cudowny, debile bez wykształcenia, starzy i młodzi, myślą, że rozumy posiadali, ich pracę da się wykonać szybciej i lepiej. Ta dwójka świetnie została zweryfikowana przez te wszystkie cudowne innowacje i ulepszenia. Mieli zastąpić jedną osobę... We dwójkę jedną osobę. Polegli jak tylko się dało! Te cudowne innowacje, protokoły, kliknięcia i weryfikację sprawiły, że były po terminie ze wszystkim, dosłownie. Czy chociaż przeprosili? Jeden przeniósł się do działu pomiarów, drugi do MOK-u. Dlaczego? Bo okazało się, że te dwie osoby, szczycące się tylko tym, że mają wyksztalcenie, robiły 1/10 we dwoje tego co jeden pracowników że stażem bez wykształcenia. Za moją działkę nawet nie chcieli się zabrać. Praca na gazowni ich przerosła, więc przeszli do biura. Teraz siedzą i co robią? Narzekają jak to ci bez wykształcenia są oporni, a co z wykształceniem to bez kija nie podchodź. Więc tak, ja z wykształceniem mówię, że takie wlazidupy nie wiedzą czym jest praca i gdyby nie te osoby z wieloletnim stażem, którzy mają wiedzę praktyczną, teoretyczną i doświadczeniem zarabiają niewiele więcej od tych co posiadają tylko wykształceni, to ta firma by padła. Ale przez takie wlazidupy, całujące rączki rządzących sprawiają, że firma zamiast iść do przodu, to tonie w chorych innowacjach, które nawet nie stały obok praktyczności.

Zgadzam się z Tobą we wszystkim i obawiam się że to dopiero początek zrzucania wszystkiego na barki Gazowni, a najśmieszniejsze jest to że robią to osoby które z księgowością i prawem nie miały nic wspólnego i wszystkiego musiały się uczyć. Pisząc o prawie informuje że taż na gazowniach opracowywane są służebności przesyłu i inne sprawy a na końcu wysyła się do radcy prawnego który odpowiada że nie ma źadnych uwag i to cała jego praca. Z bior na Gazowniach po jakimś czasie wszyscy uciekają bo za dużo wszystkiego a dziale czy sekcji praca jak konia klapki na oczach i do przodu bo odpowiadają za jeden temat. Zobaczymy co będzie z nimi po połączeniu z Orlenem żaden przedsiębiorca nie pozwoli sobie na to żeby coś się dublowało. A na zgazowniach wykonuje się dokładnie to co w sekcjach i dzialach

Kk

Całe szczęście nie wszędzie jest tak jak piszesz ale i u mnie w gazowni znajdą się tacy a w sumie taki który ma wysoko postawione cele jest bardzo ambitny zapomniał tylko że to swoimi rękoma powinien te cele osiągać a nie czyimiś Ale taka zakała to chyba wszędzie się znajdzie

Krystyna

Do Pracownik: To tu piszesz to są bzdury i kłamstwa, tak właśnie było wcześniej to znaczy 30/20 lat kiedy rodziła się ta patologia. To oni stworzyli to kolesiarstwo, rodziny, braci, siostry, małżeństwa itd. Przecież to idzie sprawdzić, nawet w jednych działach pracują, albo rozwożą się samochodami po gazownicy warszawskich i do zakładu itp. I niektórzy z tych starych pracownikow zmieniają tylko stanowiska nawet jak zostanie usunięty ze stanowiska kierownika to dalej pracuje w tym samym dziale. Koszmar! I ty piszesz że od kilku lat źle się dzieje w PSG. Bzdury. To co ja piszę można sprawdzić a Ty po prostu kłamiesz jak wielu innych nie przedstawiając żadnych faktów. Teraz dopiero od kilku lat jest dobrze w PSG i w całej Polsce ponieważ jest dobre zarządzanie Spółkami i Polską.

Krystyna do Pracownik.

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Tarnów
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
Tarnów
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.
logo firmy Monter Izolacji Termicznej - Blacharz
Izoinstalbud Sp. z o.o.
@szukapracy
Użytkownicy czekają na odpowiedź 42 dni.

Witam, czy mógłby mi ktoś podać widełki jakie są na młodszego specjalistę zazwyczaj? Rekrutuje się i nie wiem co w sumie wpisać w formularzu, żeby się odezwali, bo jakoś jednak mało ofert w zawodzie jest. Z góry dziękuję

Ile etapów rekrutacji jest na stanowisko Specjalista ds. Analizy i Przetwarzania Danych? Albo inaczej: od kiedy można zacząć. Tak się złożyło że jeszcze jestem na okresie wypowiedzenia w innej firmie i nie wiem, czy to ogarnę wszystko.

Grzesiu

Witam, słyszałem że w PSG super płacą i jest fajna atmosfera/warunki pracy na jaką podstawową wypłatę i ewentualne dodatki mogę liczyć zatrudniając się na stanowisku Młodszy Specjalista ds. Stacji i Sieci Gazowych lub Monter Sieci i Instalacji Gazowych ?

NicOsobistego..

A ja potwierdzam jedną najważniejszą informację na temat PSG..ZNAJOMOŚCI.. tylko i wyłącznie... ( Jak w każdych Państwowych molochach ) Nikłe szanse w ogóle się zatrudnić bez nich oczywiście ... /byłyJużPracownik

@NicOsobistego..

Napisałeś, że jesteś byłym pracownikiem, czyli jednak nie jest to reguła skoro tutaj pracowałeś? A dlaczego w sumie zdecydowałeś się odejść? Z powodu jakichś warunków może? Napiszesz coś więcej? Chodzi mi o ogólny komentarz czy warto starać się o pracę w tym miejscu :)

Obiektywny
@NicOsobistego..

Dobry wieczór. Niestety nie mogę się z Panem zgodzić. Nie miałem żadnych znajomości, a złożenie CV do PSG na stanowisko montera sieci i instalacji było spontaniczne, wynikające z chęci zmiany w życiu. Gdy już zwątpiłem w jakąkolwiek odpowiedź po ponad 2 tygodniach otrzymałem mail, że ktoś w najbliższych dniach się ze mną skontaktuje w sprawie rozmowy rekrutacyjnej. Obecnie jestem po rozmowie, która przebiegła pomyślnie i w miłej atmosferze. Po zadeklarowanych przez Panią od rekrutacji 2-3 dniach w sprawie kontaktu zwrotnego dotyczącego podjętej decyzji - otrzymałem odpowiedź pozytywną. Być może sytuacja, o której wspomniałeś miała miejsce w jednym z oddziałów, aczkolwiek nie oznacza to, że tak jest wszędzie. Wiadomo, ilu pracowników, tyle opinii, a prawda jest taka, że wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. Nie jestem 20-latkiem, więc w kilku branżach już pracowałem i nigdzie miodu nie było, a wszędzie wymagane jest zaangażowanie w pracy, bo nikt za darmo nie płaci. Zwłaszcza prywaciarze. W PSG stawiam na stabilność zatrudnienia, podnoszenie kwalifikacji, doświadczenie, comiesięczne wynagrodzenie na czas i socjal, który firma gwarantuje pracownikom, a który nie każda firma zapewnia. Czasami warto stanąć z boku i zastanowić się nad tym, czy naprawdę wszędzie wokoło w zakładach jest taki miód? Czy zarabia sie więcej? A jeżeli tak, to zatem przy ilu godzinach w miesiacu?! - pytanie retoryczne. Życzę optymistycznego podejścia do pracy. Wszystkiego dobrego. Pozdrawiam

@Obiektywny

Stabilność zatrudnienia? :) Napiszesz mi, czy jest szansa, aby pracować na umowie o pracę na czas nieokreślony? Co wchodzi w socjal, który jest tutaj oferowany i o którym wspominasz?

Mateo
@Obiektywny

Hej, jakie zarobki na start ? Podstawa, premia ?

@Tomek

W firmie na każde stanowisko są widełki płacowe np min 4000 max 8000 i zgodnie z wszelkimi przepisami wszystko jest zgodnie z prawem

@Tomek

Ciekawe co powiesz po 30 latach pracy gdy będziesz miał wiedzę i praktykę tych osób. Nie zapomnij zae za wyszkolenie młodych nie mają nic a na swoją pensje zarobili ciężka praca i znajomością branży i wiedzą nie wszystko da się wykonać zgodnie z instrukcjami opracowanymi przez orłów którzy dopiero skończyli studia i pracują w firmie dzięki znajomością. Teoria nie idzie w parze z praktyka

Jakbyś znał kodeks pracy , to byś takich głupot nie pisał.( widełki płacowe są w innym celu) Jeśli widełki płacy są po to,żeby zwiększać dysproporcję w płacach i krzywdzić innych pracowników, to nie ma nic wspólnego z prawem pracy i nowymi przepisami które weszły od czerwca 2022. Przykład; pracownik pozywa pracodawcę za nierówne traktowanie w płacach i co Sąd wtedy robi? Po pierwsze Sąd Pracy wzywa pracodawcę o przedstawienie zarobków innych pracowników na tym samym stanowisku lub wykonujących podobne prace.

Do Ja; to musicie być bardzo rozgarnięci jeśli potrzeba wam aż 30 lat ,żeby mięć wiedzę i praktykę. To jest własnie to wasze biadolenie, jakimi jesteście fachowcami. Bzdury! Człowiek rozgarnięty i kreatywny nie chwali tym co potrafi , bo wie że każdego jest w stanie zastąpić po krótkim zapoznaniu się z obowiązkami. Nie ma ludzi niezastąpionych.

Kk

Widełki są podnoszone szkoda tylko że ich maksymalna wysokość a minimum w którym znajduje się 90% pracowników stoi w miejscu

monter

na czym polegają widełki?

@Tomek

Pań się marnuje taki geniusz co wszystko wie i umie powinien pracować w firmie która to doceni. Albo jest inne wyjaśnienie starałeś się o pracę w firmie i Pana odesłali z kwitkiem. Jeszcze raz gratuluję geniuszu

@Kk

Podniosą ale po podwyżce obowiązującej od 1 czerwca i zrobią tak żeby wszyscy zmieścili się w tym przedziale. Będą mogli wtedy powiedzieć że poszli na rękę pracownikom i podnieśli min. Aby tak dalej a fachowcy uciekną. Już teraz brakuje inspektorów nadzoru inwestycji i innych specjalistów znających nasze branźy

Brakuje inspektorów, to nie ma kogo awansować? To chyba dobra posada, bo rozwojowa dla osób niżej. Szkolenia na tę posadę oferuje firma? bo chyba potrzebne są odpowiednie kwalifikacje w gazownictwie?

@Ewa

Żeby być inspektorem nadzoru inwestycji trzeba mieć uprawnienia budowlane w zakresie sieci i instalacji

Krystyna
@monter

Widełki płacowe to graniczne kwoty wynagrodzenia, jakie pracodawca może zaoferować osobie przyjmowanej na dane stanowisko

asd
@Tomek

o tak nie ma niezastąpionych, ciekawe jak ten geniusz Tomek by sobie poradził. Nikt nie powiedział że trzeba 30 lat pracy żeby mieć wiedzę i praktykę. Po 30 latach posiada się naprawdę rozległą. Przykład czy poradził by sobie tak jak brygadzista mistrz terenowej jednostki, który na pamięć zna zasuwy na gazociągach i które trzeba zamknąć aby odciąć określony obszar w razi potrzeby (awaria), a tego to nawet część dyspozytorów nie wie. Tomek musiałby szukać w dokumentacji, musiałby wiedzieć gdzie jest dokumentacja lub odpowiedni system w którym to jest zinwentaryzowane i wiedzieć jak to obsługiwać, wyszukiwać, a czas ucieka. Są kompetencje, doświadczenia i wiedza, której nie da się ot tak zastąpić. Ale takie wykształcone tomki nasłuchały się korpobełkotu a o prawdziwej pracy nie mają pojęcia.

Czyli tutaj nie pomagają takich wyrobić?

exPracownik

* Patrz dla znajomych i rodziny maksymalne :(usunięte przez administratora)i lepsze posadki

Krycha
@Tomek

Powiedzcie mi czy związki zawodowe walczą o wszystkich pracowników ?

Kk

Tyle że widełki dolne stoja w miejscu a podnoszone są tylko te górny próg to jest celowe działanie (usunięte przez administratora) z góry

piotr
@Tomek

raczej jest odwrotnie. pracownik z 30 letnim stażem maja tyle samo pieniędzy co młody

@Krycha

Zwiazku walcza o siebie tylko bo sa na garnuszku dyrekcji

@piotr

Nie jest to prawdą . Nowi pracownicy zarabiają więcej niz starzy . Nie liczy się wiedza . Licza sie koneksje. Juz sa problemy z przekazaniem wiedzy mlodym . Wiekszosc doswiadczonych pracownikow odeszla z racji wieku. Nie przyspasabia sie mlodych wczesniej. Widac wszedzie brak konpetencji . Firma nie dba o renomę i bezpieczenstwo.

@asd

Do asd, wręcz przeciwnie , to tacy pracownicy jak ty ciągle powtarzający o swojej wiedzy i praktyce są oderwani od rzeczywistości , a kiedyś przecież też zaczynali od zera , niejednokrotnie niemającym nic wspólnego z wykonywaniem pracy na swoim stanowisku. To nadal często niestety tak się zdarza.. Oczywiście są osoby, które są dobrymi fachowcami i mają dość długą praktykę ale te osoby mają szacunek do innych i potrafią z nimi rozmawiać i jednocześnie rozwijać się . Zasmucę cię , że są osoby które które przychodzą do pracy, często maja dużo większą wiedzę od ciebie, a tacy ludzi jak ty żyjecie PRLem, i nie chcecie dopuścić do tego, że coś można zmienić albo coś nowego wprowadzić, bo wszyscy wtedy co to robią są głupi i nie mają pojęcia .. Ośmieszasz siebie i tych którzy naprawdę są dobrymi fachowcami i mają praktykę nie tylko w PSG ale również w innych firmach w Polsce i zagranicą i tym się nie chwalą , to tylko tacy jak ty zadufani i zakompleksieni, widzą tylko siebie i tych co podobnie myślą od 30 lat

Antoni
@Tomek

Nie zgadzam sie z Toba gdyby nie starzy pracownicy ta firma dawno by upadla. Kazdy z nas dochodzil do tego co ma cięzka pracą a Ty bys chcial od razu chcial miec wszystko na juz . Popracuj kilka lat zdobądż doswiadzczenie .

zz
@Tomek

Jak będziesz miał taką wiedzę jak pracownicy 40-letni to się zapytaj o podwyżki...

@Tomek

Witam, Monter Sieci i Instalacji Gazowych - jak wygląda taki typowy dzień na tym stanowisku? W ogłoszeniu jest wzmianka o zmianach, ile ich jest i jakie godziny? Dzięki z góry.

Jest oferta na montera instalacji i sieci gazowych. Biorą bez problemu bez grupy 3E​..? Nie mam a chciałbym się do was przyjąć. Niby piszą w ofercie ze jeżeli będę gotowy ją wykonać to ok. Pytanie czy wszystko opłaci wtedy firma? Albo chociaż dostanę dofinansowanie? Robił z was ktoś tak i może mi coś napisać o kursach? Niby oferują różne kursy i szkolenia. Jak to w rzeczywistości wyglada?:p

serdeczne podziękowania dla zarządu za propozycję podwyżki o całe 300 zł. Myślę że dzięki aż takimi wielkimi podwyżkami przyciągniemy młodych pracowników do naszych szeregów, Ja sam zastanawiam się co zrobić z tak wielkimi pieniędzmi .Proponowana podwyżka wyrówna chyba min. zarobek montera "w tak mało odpowiedzialnej pracy" do min wynagrodzenia które będzie obowiązywać od lipca . A może zarząd na odchodne które niedługo nastąpi weżnie sobie odprawę po 300 zł. dla siebie a nas ludzi którzy codziennie ciężko pracują dla innych żeby gaz był dostarczany bez przerw i zachowaniem bezpieczeństwa nie będzie obrażał resztkami z pańskiego stołu. Myślę że posiadamy swój honor i związki będą nas bronić bez kupczenia i nie sprzedadzą nas za grosze i stanowiska dla swoich. Jeśli tak zmieniam stanowisko na osobę odpowiedzialną za utrzymanie powierzchni płaskich z bardzo dużo mniejszą odpowiedzialnością a pracodawca niech szuka innego naiwnego w końcu doświadczenie w naszej pracy się nie liczy co znaczy 35 lat od kopacza do mistrza z doskonałą znajomością zagadnień i warunków pracy, w końcu ważniejsze jest co powie ktoś po studiach baz znajomości praktyki życzę powodzenia. . Aby tak dalej a pozbędziecie się wszystkich specjalistów do obsługi sieci i wtedy płacz i zgrzytanie zębów.

Ciężka praca, jak ktoś myśli że młodzi pracownicy skuszą się na stanowisko montera to gatuluję!!!

Matt

Sama rekrutacja przeprowadzona w miłej atmosferze, jednak pytania specjalistyczne jak pod konkretną osobę... Niepoważne potraktowanie osób które uczestniczyły w rekrutacji. Zapewnienie że do tygodnia czasu kandydaci dostaną odpowiedź mailowo bądź telefonicznie. Brak jakiegokolwiek kontaktu.

Alicja

Młodszy Specjalista ds. Zarządzania Majątkiem Sieciowym co szukają to ogólnie ile lat ma mieć doświadczenia, żeby sie załapać na taką juniorską pozycję? Bo nie wiem, ogłoszenia nie podaje takich szczegółów. Chciałabym też wiedzieć, po ilu latach się stajemy regularem w firmie??

Witam wszystkich. No cóż kandyduje na stanowisko Monter instalacji.... Mam kilka pytań. Codzienna praca z grubsza na czym polega. Ilość wiedzy jaką trzeba zdobyć by być dobrym w tym co się robi na tym stanowisku. No i pytanie o zarobki, ile dziś można otrzymać netto/brutto jak kto woli. Bez dodatków.

@Naszczęściewodociagowiec
@Marek

Mi proponowali jakoś 3300 do ręki +10% premii za takie pieniądze to ja się z wodociągów nie ruszam. A i musisz sam zapłacić za uprawnienia.

@Marek

Witam, codzienna praca montera Polega na wymianie gazomierzy, montażu gazomierzy przy nowych umowach itp. Kontrola sieci gazowych , jakieś naprawy ogólnie utrzymanie sieci , Pracuje już 4 lata i ogólnie jestem bardzo zadowolony do pracy dostałem się kompletnie bez żadnych znajomości, co do wiedzy ja akurat skończyłem technikum w zawodzie ale uważam że jeśli zrobisz uprawnienia energetyczne ale tak uczciwie z poznaniem całego materiału nie fikcyjne to wystarczy w zupełności ,troszkę uzdolnień technicznych też musi być, uważam że jeśli ktoś chce pracować i się czegoś nauczyć a nie przychodzi do pracy za karę to sobie poradzi.Ogólnie jeśli się ktoś stara to jestem przekonany że zostanie doceniony i usatysfakcjonowany.Firma pozwala na doskonalenie się jesli jest tylko wola i chęć pracownika,z mojej strony opinia jak najbardziej pozytywna z perspektywy czasu jaki tu pracuję Pozdrawiam

Gabi
@Monter

W jaki sposób firma docenia pracowników? Na jakiego rzędu zarobki można liczyć? Czy premia w tej firmie jest możliwa? :) Napisz, jeśli możesz, bo mąż planuje tu zaaplikować...

Kristofer
@@Naszczęściewodociagowiec

Witam , twierdzisz kolego ze wodociągi lepiej płacą? Jesli mozesz się podxielić na jakim stanowisku pracujesz oraz z jakim stażem?

Kristofer

Witam, mam pytanie. Ponad miesiąc temu uczestniczyłem w rozmowie o prace w jednym z oddziałów PSG, Pani rekruter zarzekała się że da mi znać niezależnie od tego jaki będzie wynik rekrutacji i od tamtej pory cisza. Czy to możliwe zeby tyle to trwało?

Specjalista ds. Stacji i Sieci w Olsztynie. Na jakie zarobki i świadczenia można liczyć? Może ktoś się orientuje co do zakresu obowiązków i odpowiedzialbości na takim stanowisku?

Fistaszek

W nieproduktywnym przedsiębiorstwie dla którego służenie społeczeństwie nie jest celem nadrzędnym oraz którego przetrwanie uzależnione jest od kwestii biurokratycznych nie może istnieć sensowny standard wynagradzania i karania pracowników. Pieniądze powierzane nieproduktywnym ludziom przyciągają rzeszę innych ludzi chcących załapać się na bumelancie stanowiska co podnosi koszty wykonywanej pracy ujmowanej w czasie jak i utraconej godności. Zatrudnianie zwalnianie oraz awanse i degradacje podlegają w takich przedsiębiorstwach decyzjom wielopoziomowej biurokracji. Praca jest bezwartościowa, każdy pracownik zastępowalny a najskuteczniejszym sposobem utrzymywania się na stanowisku staje sie udowadnianie swojej przydatności biurokracie stojącego wyżej w hierarchii. Zamiast pełnowartościowej pracy siły pożytkowane sa na korporacyjną rozgrywkę polityczną na pełen etat. Stanowiska takie mogą przyciągać tylko płytkich materialistów rozkoszujących się władzą nad innymi. Aby dostawać tylko swoją wypłatę ludzie tacy gotowi są znosić lata poniżeń żyjąc z nadzieją iż kiedy sami będą mogli poniżać kogo innego. Żadne pieniądze niewarte są duchowej zgnilizny do jakich opisane środowisko doprowadza swoich pracowników.

Magda

Polska Spółka Gazownictwa jest bardzo dobrą firmą, prężnie się rozwijającą i dbającą o pracowników. Proszę nie słuchajcie niektórych tu osób którzy wypisują głupoty. Proszę starajcie się o zatrudnienie , bo naprawdę będziecie zadowoleni. Pracuję już kilka lat i jestem zadowolona z pracy. Mam wysokie kwalifikację i pracowałem wcześniej w prywatnych firmach, to wiem jaka jest różnica. Tu macie dużo świadczeń, premie, nagrody, świąteczne, w sumie to są dobre zarobki ale co najważniejsze jest stabilizacja i spokój. Proszę nie zwracać uwagi na fakenewsy i kłamstwa, ci ludzie mają jakieś kompleksy i chcą tylko obrzydzić i zniechęcić was do pracy w PSG.

@Magda

Kilka lat pracy to zamalo zeby się wypowiadać . Wszyscy widzą co sie dzieje w firmie. At y chyba klapki masz na oczach.

@Magda

Masz rację Magda, pracowałem wcześniej w prywatnej firmie to wiem jak trzeba zapierniczac i pensja była czysta a tu różne świadczenia. Jestem bardzo zadowolony

@DSV
@Magda

Skoro jest tak dobrze to podziel sie z nami gdzie pracujesz? Gdzie takie dobre sa warunki pracy . To tez przejdziemy do tej jednostki. A moze masz plecy albo jestes przyjaciółka przełożonego. Powiedz w jaki sposób w tak krótkim czasie uzyskałaś wiedzę i doswiadczenie.

Leszek
@Monter

Powiesz jakie świadczenia? Rozumiem że nagrody np. na koniec roku ale coś poza gotówkowego jak dostęp do karty sportowej albo pakietu opieki lekarskiej? Są takie benefity?

@Leszek

Np. Barbórka, są też pieniądze z zysków.Oczywiśvie Multisport i pakiet medyczny również są. Pozdawiam

Maga
@@DSV

Nie mam pleców, ponieważ tu gdzie pracuję to są ludzie 99 procent starzy pracownicy , pracują po 20, 30 i więcej lat, inaczej znajomi i kolesie. Proponuję ci żebyś u siebie zobaczył jak jest i nie pisał głupot.

Tomasz
@Monter

Dzięki że o tym napisałeś. Wiesz może czy do pakietu medycznego można podłączyć rodzinę? Czy to jest tylko współfinansowane i trzeba coś dopłacać do benefitów?

Gosia

Ja mam nieco inne pytanie czy może wiesz na czym polega praca młodszy specjalista ds. technicznych? Czy jest to praca administracyjno biurowa czy wymaga wyjazdów w teren?

@Monter

Wow, pieniądze z zysków. Tego to w żadnej pracy nie miałem, ale fakt, że nie pracowałem w państwowej spółce :) Napiszesz ile tak przykładowo można dostać? Pewnie raz w roku, tego się domyślam, ale ciekawy jestem ile PLN :)

@Magda

Ja mam pytanie odnośnie tych dodatków i premii, jeżeli chodzi o grudzień, jakie dodatkowe pieniądze w tym miesiącu dla instalatora ? Barbórka ? Świąteczne ? Jeszcze coś ? I jakie to są kwoty mniej więcej ? I kiedy są wypłacane? Wszystko od razu czy w kilku przelewach ?

@Magda

A orientuje się pani ile wynosi pensja montera w psg ? Z premia ? Jak to wygląda finansowo

@Gosia

Specjalista ds. technicznych jest to bardzo szerokie pojęcie, tak naprawdę obejmuje wiele różnych stanowisk pracy, co konkretnie będziesz robić dowiesz się tak naprawdę po zatrudnieniu w konkretnej gazowni, ale jest to zasadniczo praca biurowa, z kontaktem lub praktycznie bez kontaktu z klientami, na niektórych stanowiskach niekiedy konieczne są wyjazdy w teren na zasadzie "wizji lokalnych".

Zostaw merytoryczną opinię o Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. - Tarnów

• Jak się pracuje w Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 132.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 76, z czego 6 to opinie pozytywne, 28 to opinie negatywne, a 42 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o.
2.4/5 Na podstawie 38 ocen.
  • Wojciecha Bandrowskiego 16
    33-100 Tarnów

Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o.