Opinie o Emerson Process Management Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Emerson Process Management Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Emerson Process Management Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Maszyny i części do maszyn - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Emerson Process Management Sp. z o.o. w Warszawa

@Wieczny_student a one są normalnie płatne?

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w Emerson Process Management Sp. z o.o.? Chętnie zatrudniają?

Wieczny_student

Tak, wiem, że są praktyki studenckie oraz praktyki wielomiesięczne. Też kilku najlepszych ex-studentów po takich praktykach zatrudniono. Było to jakieś 2-3 lata temu.

Jakie narzędzia pracy zapewnia Emerson Process Management Sp. z o.o.? Można liczyć na służbowe auto? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

Covid19

Tak, bo płacisz opłatę za używanie do celów prywatnych zgodnie z prawem każdego miesiąca.

exEmerson

Witam, Firma daje duże poczucie bezpieczeństwa pod względem finansowym. Pensje są konkurencyjne i oczywiście wszystko zależy od doświadczenia pracownika. Dodam, że konkurencja oferuje lepszą kasę ale jakoś nie wiele lepszą. Dużym plusem jest samochód do dyspozycji nie byle jakiej klasy. Można się sporo nauczyć i co najważniejsze cieszyć się zdobytym doświadczeniem. Firma daje sporo możliwości, ale również podcina skrzydła i nie daje się rozwinąć. Ogólnie mówiąc, każdy jest kowalem własnego losu. Jak się nie podoba droga wolna - drzwi są otwarte. Trawa nie koniecznie jest zieleńsza u sąsiada. Firma ma spory potencjał, ale z obecnym zarządem błądzi (mowa nie tylko o PL ale również o US). Małe firmy są dużo bardziej elastyczniejsze. Miło wspominam okres tam spędzony, ale czas na zmiany. Pozdrawiam i polecam serdecznie firmę. Do pewnych spraw należy dojrzeć. Gówniarze zawsze będą marudzić jak im to źle. Zawsze można założyć własny biznes i sprawdzić jak to jest :)

nick
@exEmerson

bardzo ładny sponsorowany komentarz ;)

logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.

Mirek - 2011-02-15 19:42:33Bylo fajnie za starego dyrektora(usunięte przez administratora) nastał nowy, to wyrównał zarobki i się zrobiła kicha. Atmosfera też siadła. Wyścig szczurów. Jeden na drugiego donosi i dołki kopie. Gdy popatrzysz na ich stronę internetową, w rubryce kontakty znajdziesz więcej Dyrektorów i Kierowników niż pracowników liniowych. To się nazywa, pozapłacowa motywacja pracownika. I wiadomo, że gdy taki Dyrektor jedzie jako zwykły sprzedawczyk do klienta, to ten ze strachu własną czapką mu buty wyczyści. Generalnie nie polecam.Absolutnie nie polecam, pracowalam w tej firmie 6 miesiecy. Na interview zapytano mnie czy lubie duzo pracowac. Duzo pracowac dla Emersona oznacza pracowac po 12 albo wiecej godzin dziennie na zamkniecie. Nic dziwnego, skoro pracowalam za 5 osob zwolnionych w kraju, ktory obslugiwalam. Nadgodziny oczywiscie nieplatne, ale i z odbiorem ich jest problem. Awansow nie ma. Kolega dostal awans, tylko dlatego, ze zlozyl wymowienie. Inzynierowie maja nie lepiej, ci junior pracuja na 2 etatach, na swoim i na etacie swojego menagera ktory siedzi gdzies w Hiszpanii i nic nie robi. Acha, nawet jesli mowia, ze umowa na czas nieokreslony po okresie probnym, moze sie okazac, ze to nieprawda. Zalezy jak sie podlizujesz przelozonemu. O przedluzeniu mojej umowy zadecydowala przelozona, ktora zaczela prace 2 miesiace po mnie. Nie mogla scierpiec tego, ze jestem bardziej popularna w teamie niz ona. Postanowila przedluzyc mi laskawie umowe o nastepne 3 miesiace, tak by w miedzyczasie sciagnac swoja kolezanke na moje miejsce. Patrzac mi sie w oczy, zapewniala mnie ze wszystko bedzie ok, a tymczasem 2 dni wstecz bylo juz dane ogloszenie na moje stanowisko. Nie wspomne juz o szukaniu na mnie haka. Wszystko dzialo sie za przyzwoleniem managementu i dzialu HR. To jest firma, w ktorej nie ma kultury. W tej firmie nawet czlowieka nie potrafia kulturalnie zwolnic. Acha, cos dla kobiet, nie planujcie nawet dziecka pracujac w tej firmie, tu po wychowawczym dostaje sie wilczy bilet. Uwaga na (usunięte przez administratora) Ta osoba nie byla juz lubiana w swojej poprzedniej firmie, Cemexie. Perfidny czlowiek.

Olga W.

Zapewne to osoba, która wylądowała na stanowisku dyrektora w Teksasie. To się nazywa mieć tupet.

Zuzanna

Od dawna nie pracujesz już w Emersonie? Wiesz może, jak tam aktualnie się pracuje? Jak z atmosferą?

Julek

A na jakiej podstawie są wybierane te młode talenty ,o których mówicie?

Wiecie czy w Emerson Process Management Sp. z o.o. szukają chętnych na staż?

EPM

Programy stażowe się zdarzają. Firma też szuka młodych talentów. Zawsze warto wysłać CV - może akurat pojawi się takie zapotrzebowanie.

Henry

Bardzo złośliwe są te opinie, szkoda, że nie doceniają niektórzy dobrej pracy w dobrej firmie!!

Zbynio

Zastanawiam się nad przyczyną tej ciszy.

Bosch

Cześć czy coś wiadomo jakie zmiany szykują się po przejęciu Aventicsa?

Może ktoś podpowie czy firma ma jakieś nowe oferty pracy?

Benek

Czy jest jakiś powód tej ciszy?

Olek

Podpowiedzcie czy firma prowadzi rekrutację?

Czy są staże za granicą?

Rewa
@Andrzej

Tak. W Rumunii...

@Andrzej

Z tego co pamiętam, to staży nie było. Ale są szkolenia zagraniczne. No i oczywiście projekty, czyli realizacje. Znam takich co byli kilka miesięcy na uruchomieniu za granicą. Nie zawsze w ciekawym miejscu, ale w końcu to nie wakacje.

Barbara

Czy jest centrala na wszystkie państwa?

Rewa
@Barbara

Na Europę w Rumunii bo to spółka giełdowa i niskie koszty są istotne

@Barbara

Centrala w Europie jest w Szwajcarii, a główna w USA.

Zuzanna

Widzę, że na forum toczy się rozmowa o wyższych stanowiskach. A teraz Emerson Process Management poszukuje Inżyniera Serwisu (Emerson Process Management Sp. z o.o.). Czy ktoś pracuje na tym stanowisku i powie jak wygląda praca? Czy też są podzielone opinie tak jak w dziale projektów? To w końcu warto czy nie tam aplikować? Powiedzcie, bo to istotne dla osób zastanawiających się nad pracą.

Inż
@Zuzanna

Praca w fajnym ambitnym zespole ludzi. Praca po 2 latach pracy w firmie stała się rutyną i z czasem nudą. Dobra alternatywa dla tych co pracują cały czas w rozjazdach jako automatycy. Ja za kase którą zarabiałem w tej firmie wolę jechać na kontrakt i bezsensowne zarządzanie ludźmi w firmie E. zostawić innym ludkom. Jak ktoś lubi korpo szczury polecam.

C
@Inż

czyli to co powszechnie wiadomo o korpo

XX

naprawdę mała popularność firmy

Zuzanna

@Inż czyli atmosfera jest na plus, tylko Ty nie lubisz pracować w korporacjach? Zajmowałeś się zarządzaniem zasobami ludzkimi? Czemu praca stała się nudą? Nie dostawałeś żadnych nowych zadań? Czułeś, że się nie rozwijasz?

były emerson

@eng, proszę nie wmawiaj mi, że nie wiedziałem co się dzieje w Emersonie skoro spędziłem tam kilka lat i pracowałem w różnych działach i na wielu projektach. Nadal pracuję w energetyce zawodowej i mogę tylko powiedzieć, że Emerson znacząco odstaje od konkurencji jeśli chodzi o warunki zatrudnienia. Przykładowo na obiektach zawsze trzeba pracować dłużej niż te 8h za co Emerson nie płaci, natomiast w mojej obecnej firmie mam płacone za 10h nieważne czy je faktycznie przepracowałem. Zarobki ok. 2500 netto to w Warszawie nawet bez napiwków kelnerka zarobi.Porównywanie zarobków w Emersonie do IT to co najmniej 5 lig różnicy. Jeśli Emerson to taki super pracodawca to proszę o wskazanie więcej niż dwóch osób, które tam zostały i zaczynały karierę od początku. Odnośnie managerow to wyznają oni tylko zasadę jak najniższej ceny, niestety ten trend w gospodarce się już powoli kończy. Oni są mądrzy w biurze ale jak tylko pojadą do klienta i są jakieś techniczne pytania to natychmiast uciekają, sam byłem tego świadkiem i słyszałem co klient mówił na ich temat.

@eng
@były emerson

w kwesti zarobków i innych warunków za granicą - nie do porównania, więc szkoda zaczynać. swoją drogą nikt nie kazał pracować za 2500 netto, więc skoro się zgodziłeś to ;) i nie dziwię się, że zrezygnowałeś. 2500€ netto to, z tego co wiem, to wciąż niezbyt wiele (w przypadku pracy na etacie) jeśli weźmie się pod uwagę np. koszty życia. nie masz wrażenia, że znowu Cię oszukują? @były emerson - ja Tobie nic nie wmawiam. po prostu grzecznie pytam, skąd tak kompleksowa wiedza, bo z Twoich wypowiedzi wnika, ze pracowałeś wyłącznie w projektach/serwisie. Jeśli nie umiesz sam wskazać więcej niż dwóch osób to znaczy, że jednak brakuje Ci trochę znajomości firmy. Od razu wykluczam osoby pracujące od np. 20 lat :) Ciekawe to, co piszesz o trendach - nie zauważyłem, żeby klienci bądź potencjalni klienci mieli nagle więcej pieniędzy i nagle zaczęli dobierać wg kryteriów, których podstawowym składnikiem nie jest wysokość ceny zakupu ;) Współczuję również obcowania z managerami, którzy byli niekompetentni - pewnie nieźle się namęczyłeś stawiając na szali swoje bogate doświadczenie. Pewnie wszędzie indziej aż ociekają wiedzą. Pozdrawiam ;)

Też były...
@@eng

Fakt jest taki, że po ostatniej zmianie w kierownictwie firmy sporo osób rzuciło papiery na stół i odeszło. I z tego co się orientuję, a kontakty mam dobre, żadna z nich nie żałuje tego kroku...

@@eng

@eng Jak byś dokładnie przeczytał to nie ja napisałem, że zarabiam 2500eur, więc nie wiem dlaczego mnie o to pytasz. Koszty życia np. w Berlinie czy mniejszych angielskich miastach są porównywalne z Warszawą, mieszkania na przedmieściach nawet tańsze. Zresztą z tego co zrozumiałem z posta kolegi to dostał 2500eur od razu po opuszczeniu Emersona, więc teraz zarabia więcej bo w Niemczech w przeciwieństwie do Polski jest kultura corocznych podwyżek. Co do zarzutu na temat mojej wiedzy o Emersonie to nie chce tego więcej komentować. Spędziłem tam kilka lat znam większość ludzi i tak pracowałem tylko w projektach(w końcu z tego Emerson się utrzymuje prawda?). Nie przeczę, że pojedyncze osoby się dobrze ustawiły ale niemal wszyscy junior i specjaliści odeszli z firmy i nie powiedzą nic dobrego o Emersonie co widać na tym forum. Jeśli chodzi o kwestie ceny to mam najlepsze porównanie ile czasu zajmowało tworzenie systemu w Emersonie a ile w mojej obecnej gdzie wszystko jest ustandaryzowanie. Tylko prymitywne firmy opierają się na tanich pracownikach, najbardziej liczy się organizacja i nowe usprawnienia. Duże koncerny oprócz systemów dostarczają także technologie lub wchodzą w konsorcja i wówczas taki system można klientowi dać nawet za darmo. Managerowie w Emersonie byli wyjątkowo niekompetentni, i nie wiem jak ktoś ich mógł zatrudnić z taką wiedzą. W mojej obecnej firmie aby zostać leadem trzeba pracować co najmniej 5 lat, managerem 10 lat i to na projektach.

eng
@były emerson

Muszę przyznać, ze rozmowa robi się coraz bardziej groteskowa :) Pozwolisz, że wyjaśnię kilka kwestii: - mieszkałem za granicą, nie zauważyłem, żeby przedmieścia miast zachodnich były tańsze od przedmieść Warszawy. Fakt, wynajem pokoju na pewno jest tańszy od wynajmu mieszkania :) u nas na pewno gorzej jest ze standardem - 2500€ po opuszczeniu Emersona potwierdza tylko, ze ludzie z doświadczeniem mogą liczyć na lepsze warunki niż ludzie świeżo po studiach :) zawsze łatwiej ruszyć, gdy ma się w CV renomowaną firmę - większość firm utrzymuje się ze sprzedaży projektów, których to dział projektów jest kluczowym elementem wykonawczym. Konsumuje on znaczna czesc kosztów, reszta firmy utrzymuje się z tego, co zostanie :) - tu tez są coroczne podwyżki - nieprawdą jest, że niemal wszyscy odeszli. Sporo zostało o awansowało, znam też wielu, którzy mają dobre wspomnienia a odeszli, bo chcieli rozwijać się w innym kierunku. - ile zajmowało tworzenie systemu w Emersonie? Co było tego przyczyną? Podpowiem-tworzenie aplikacji dla obiektów budowanych od zera zawsze trwa dłużej niż powinno. Poprzedzone jest zmianami po stronie technologicznej :) - jeśli chodzi o konsorcja to uważam, ze całość stwierdzenia jest dosyć zabawna. Widać, ze nie wiesz, co Emerson miał i ma (nie mówię o PWS) i jaki jest jego model biznesu. Fakt, nie oddajemy za darmo i nikt z naszych konkurentów tez tego nie robi :) mamy standardy zwłaszcza, w przypadku umów ramowych z dostarczycielami technologii :) dlatego jest możliwość rozwoju poprzez dodanie miejsc pracy w krajach typu Rumunia. One nie zastępują miejsc pracy tutaj. - miałem niezłych o kompetentnych managerów. Masz na myśli kierowników projektów? Pamiętaj, ze Emerson to nie tylko PWS a młodsi inżynierowie są zatrudnieni również w innych działach i dywizjach :) Nie próbuję nikomu wmówić, że jest nie wiadomo jak super. Po prostu jeśli krytyka to konstruktywna. Nie można patrzeć na firmę z perspektywy jednego stanowiska i dwóch skończonych projektów :)

@eng

@eng Nie wiem czym się zajmujesz w emersonie ale o takie głupoty nie podejrzewałbym nawet managerów z emersona. Wynajęcie mieszkania w Berlinie to prawie ten sam koszt co w Warszawie przy średnio 4-krotnych zarobkach. Mieszkanie nawet w przedmieściach Berlina nie stanowi problemu ze względu na bardzo dobrą komunikację miejską. Co do doświadczenia w emersonie to można się tam nauczyć jedynie przeklepywać logikę i tworzyć grafiki. Po opuszczeniu emersona moje CV wyglądało naprawdę mizernie i o to właśnie chodzi managerom, żadnych szkoleń zewnętrznych, językowych, certyfikatów. Co do podwyżek w Emersonie to nawet ich nie zauważyłem bo pracując w delegacji kurs euro się wahał na tyle, że nie byłem w stanie odróżnić podwyżki od różnić kursowych. MAX 300 brutto, czasami w ogóle. Odnośnie czasu jaki poświęca się na tworzenie aplikacji to jak byś w tej branży trochę popracował to wiedziałbyś, że firmy takie jak moja obecna oferują projekty turn-key i są dostawcą budowlanki, montażu, elektryki i automatyki. W takich projektach miejsca dla emersona juz nie ma. Poza tym emerson specjalizuje się głównie w węglówkach a to już powoli historia, przyszlość to bloki CCGT, zgazowanie węgla oraz farmy wiatrowe. Piszę to wszystko aby ostrzec młodych inżynierów aby nie dawali się wykorzystywać na początku swojej kariery tak jak ja i wiedzieli co ich czeka w emersonie dlatego to już ostatnia moja wypowiedź na tym forum i daruj sobie emersonowy PR bo nikt się na to nie nabierze. Ja swoją przygodę z emersonem wspominam naprawdę jako stracony czas i jeśli emerson nie poprawi warunków zatrudnenia to zostaje już tylko low-cost engineering z Rumuni i Indii.

eng
@były emerson

Popracowałem parę lat w inżynieringu, miałem okazje pracować przy gazówkach a to, ze w Europie się ich mało ostatnio buduje to naprawdę nie wina Emersona. Rozwiązania dla wiatrówek tez już powstały. To nie jest PR - mam po prostu zupełnie inne doświadczenia z tej samej pracy, chodziłem na szkolenia, kursy językowe współfinansowane przez pracodawcę, miałem więcej możliwości nauki niż tylko przeklepywanie grafik i logik. Myślę, że może po prostu trafiłem w lepszym momencie albo zwyczajnie bardziej się starałem. Pozdrawiam ;)

Gisela

Witam pytanie o zarobki na stanowisku inżyniera sprzedaży Możecie podać jakieś ramy ? Praca poza Warszawą

nie polecam
@Gisela

Na wiecej, jak 3000-4000 netto nie masz co liczyc, zwlaszcza jak to poza Warszawa. Tym Januszom sie wydaje, ze Warszawa jest naj-, naj-, naj-, a wszystko co poza nia i co przynosi pieniadze tej Warszawie jest beee.. spore rotacje sa w samej Warszawie, ale nie wiem, jak poza, bo w ogole zdziwony jestem, ze maja cos poza Warszawa.

@Gisela

Wystarczy zadzwonić na ogólny telefon 22 45 89 100 i poprosić o rozmowę z szefem działu sprzedaży do jakiego aplikujesz. Wtedy się może dowiesz :-). Jak ktoś chce być handlowcem w Emersonie i nie wie, jak pozyskać taką informację, to niech lepiej nie aplikuje. Tu mogą pracować tylko ludzie skuteczni. I tacy tylko pracują.

Sledczy
@nie polecam

Skad informacja o takich zarobkach? Wg mojej wiedzy pochodzacej ze sorawdzonego zrodla kwoty sa przynajmniej 2 razy wyzsze.

nie polecam 2
@Sledczy

Widzisz.. juz zdazyli usunac moj watek. Cenzura jednak nie spi, a prawda boli :)

Już nie Emerson
@Z Sosnowca

Lata skutecznych ludzi skończyły się z odejściem MS. Jeżeli długo pracujesz, to wiesz o kim piszę. Teraz szukamy młodych i gniewnych, którzy za niewielkie pieniądze zarobią na siebie, mamagera w Hiszpanii i Rumuna z engineeringu. A gdy się zorientują o braku podwyżek, awansu i założą rodziny - odchodzą gdzie indziej, bo rodzinę trzeba utzymać. Dwa lata klepania logiki kopiuj/wklej i słuchania o niskich kosztach w Rumunii swoje robi.

Zostaw merytoryczną opinię o Emerson Process Management Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Emerson Process Management Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Emerson Process Management Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Emerson Process Management Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Emerson Process Management Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Emerson Process Management Sp. z o.o.
1.9/5 Na podstawie 63 ocen.
  • Szturmowa 2A
    02-678 Warszawa
  • NIP: 5260205977 KRS: 0000085766

Emerson Process Management Sp. z o.o.