Opinie o Adecco Consulting (Adecco Poland) w Warszawa

Światowy lider wśród firm świadczących kompleksowe usługi z zakresu zarządzania kapitałem ludzkim oraz doradztwa personalnego.

Branże: Pośrednictwa pracy tymczasowej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Adecco Poland w Warszawa

MG

Jako agencja pracy przyzwoita firma, jako wewnętrzny pracodawca Adecco/The Adecco Group w Polsce to dziś cień firmy, do której dołączałem. Firma, która z jednego z najlepszych pracodawców wg GPTW dziś nie kryje się z dyskryminacją i nierównym traktowaniem swoich pracowników, zmienia regulaminowe zasady premiowe w trakcie ich trwania, zmienia targety finansowe w trakcie roku na wyższe tylko dlatego, że ludzie zaczynają dostawać premie. W firmie też nie ma już działu HR, który został skutecznie zniszczony na przełomie 2021/2022 (z około 10 ekspertów nie ostał się właściwie nikt poza świeżo upieczoną HR managerką, reszta odeszła). Nie polecam nikomu, komu zależy na uczciwych zasadach współpracy.

Paulito

Witam.Szukam pracy dla par na magazynie w okolicach Rotterdamu. Zasięgłem języka u kilku osób na miejscu i wyrazili Dobra opinie odnośnie warunków pracy jak I mieszkaniowych tzn od pracowników innych agencji.Zastanawia mnie słaba opinia na tym forum. Proszę o info jak to wygląda na dzień dzisiejszy odnoście tego czego szukam. Dziekuje I pozdrawiam.

Salesperson

Do mojego poprzedniego wpisu dodaje: - do 20.03 powinna zostac wyplacona premia roczna (zatem w piatek 18.03 jako ostatni dzien roboczy). PREMIA NIE ZOSTALA WYPLACONA.

LiLi
@Salesperson

Witam ! ADECCO nic nie warte i (usunięte przez administratora) ! Zakończyli ze mną współpracę ... Z dnia na dzień bez żadnej informacji (oczywiście wciskają kit że był mail informacyjny -a nie było!) Do brzegu : zwolnili/wyrzucili na zbity pysk ... 30 marca ... Hmm oprócz wypłaty spodziewałam się dwóch premii za luty-400zl ,oraz za marzec-700zl ... Premię według regulaminu który mamy i czytam "premia wypłacana jest z 1-miesiecznym opóźnieniem ..." Czarno na białym ...wiecie co na to obsrana przełożona rzekła "premię są wypłacane z dwumiesiecznym opóźnieniem ,zawsze tak było " hahahahahaha , tylko wiecie ...ja nigdy nie otrzymałam premii a pracalam tylko parę miesięcy, ale tym sposobem wygadała się i doszłam do tego że należą mi się dwie premię .... I co ludzie ...jest maj dokładnie 3.05 godzina 21.24 ... A pieniążków nadal nic ,zero ...nulll! NIE WIEDZIALAM ZE TA FIRMA TO TAKIE (usunięte przez administratora) . Dodatkowo wymagają wiedzy ,wszystkiego a traktują Cię jak śmiecia nawet do toalety wyjść nie możesz ... Ani zjeść na spokojnie bo coś. ... Już nie wspomnę o tym jak zachorujesz i nie możesz przyjść (umowa zlecenie -ile przyjdziesz do pracy tyle zarobisz).. przełożona straszy .. że nie będzie premii , że trzeba znaleźć kogoś na zastępstwo bo ona punktu pustego zostawić nie może ... Dodatkowo ,w późniejszym czasie się mści ..w ten sposób że daje namniejsza liczbę godzin jaka się da ... Podczas ustalonego grafiku jeszcze bardziej skraca godziny pracy przez co człowiek raz że się denerwuje bo nic nie zarobi a dwa już nie wie kiedy i jak pracuje ,krótko mówiąc (usunięte przez administratora) i jeszcze raz (usunięte przez administratora) .... A jak się je wdepnie ...to co ? Śmierdzi tak ..śmierdzi ... Teraz trzeba walczyć o swoje ,bo wyrzucić z pracy to potrafią a pieniążki przez nas zarobione...już nie tak łatwo zdobyć . Jeśli najdzie potrzeba zgłoszę to wyżej i pójdzie to dalej .

Manager

Nie polecam adecco jako pracodawcy. Zmiana regulaminu w trakcie jego obowiązywania to naprawdę drobiazg. Niewywiązywanie się z zapisów w umowach tez na porządku dziennym. Większość doświadczonych pracowników odeszła, kierując swoje pierwsze kroki do prawnika.

Barbara
@Manager

I bardzo dobrze. Ty też tak zrobiłeś? Jeśli się nie wywiązywali z umowy to mam nadzieję że chociaż nie chodzi o poziom zarobków?

Manager
@Barbara

Chodziło również o zarobki - wypłatę premii określonej w umowie itp. Bardzo nieprofesjonalne podejście do odejść pracowników/ redukcji stanowisk/ zwolnień.

Pracownik Produkcji

Bardzo miła obsługa, dostałam wybór działu na podejście przy rekrutacji nie mogę narzekać, zapomniano dodać że trzeba nosić pampersy i głodować 10 godzin bo liderka na dziale Buzek plastik nie puszcza wszystkich na przerwę nocną a gdy się upomnisz Adecco cię zwalnia z pracy!!! Tak jest w Nowym Dworze Mazowieckim woj.mazowieckie.

Czy wcześniej pracowałam na produkcji czy wiem co to za praca i z kąd się dowiedziałam o Adecco.

logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Doradca Techniczny z językiem włoskim lub francuskim
Ochmanów
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.

Addeco oferuje poor candidate experience. Myślałam, że w dzisiejszych czasach email z podziękowaniem za udział w rekrutacji to już nie jest łaska, a normalność. Nie oczekuję szczegółowego feedbacku, ale ghosting w stosunku do kandydata to wstyd. Pokazujecie brak szacunku do czasu kandydata. Minęło dokładnie 16 dni od rozmowy rekrutacyjnej. Słabo i zniechęciliście mnie właśnie do udziału w przyszłych procesach.

Wyplata

Miesiąc w miesiąc ten sam problem z wyplata. Nie masz L4, nie masz urlopu, żadnych pseudo benefitów nie bierzesz a wypłata z każdym miesiącem różna... nawet przed Polskim (nie)Ładem więc kiedy tym się tłumaczą to i tak ciężko uwierzyć. Trzymać się firmy jak najdalej!

dzień dobry

Pracował ktoś na stanowisku specjalista do spraw rozwoju biznesu? Warto się tym zainteresować?

IVEK
@dzień dobry

Firma kant nie polecam.

była pracowniczka

niekompetentne kierownictwo, zasady z kosmosu, pracowników ma się za nic. Polecam omijać szerokim łukiem „pracę” na stanowisku DKI i AM.

Pracownik HQ

2020 - najlepszy rok sprzedażowy w firmie. 2021 - to moment ogłoszenia najlepszego historycznego wyniku za rok 2020 - co robi każda normalna organizacja? A) Awanse B)Podwyżki C)Zwiększa zasoby co robi Adecco na czele z szefem EMENA? A)Blokuje awanse B)Blokuje podwyżki C)Wstrzymuje rekrutacje brawo. Ale to nie koniec, przez cały 2021 nie wypłacają należnych prowizji i bezprawnie zmieniają jej regulamin. Mało? Ludzie odchodzą, chaos, totalny brak motywacji. Co robi włoski szef EMENA - zatrudnia na zbawcę narodu swojego lokalnego kolegę, który uwaga po kilku miesiącach dostaje AWANS na CEO Adecco w Polsce - śmieszne prawda :) Pomijam już fakt totalnego braku kompetencji jak chociażby zdolności przywódcze czy jakakolwiek znajomość lokalnego rynku, no ale skoro trafia się tu właśnie przez znajomości, to po co się znać na rzeczy :- takie to włoskie kolesiostwo. Do marca 2022 praktycznie wyczyszczone struktury sprzedażowe (wszyscy odeszli z własnej woli) a tym którzy zostali nie przedstawiono planów budżetowych ani systemu bonusowego na rok 2022. Mam nadzieję, że Klienci szybko się połapią, że z włoskim managementem który nie szanuje ludzi i polskiego prawa nie ma sensu robić biznesu. Arrivederci!

Pako
@Pracownik HQ

Pełna zgoda i idealnie oddana sytuacja w firmie !

Nie polecam

Stanowczo odradzam pracę przy projekcie IQOS. Ilość ludzi, która odeszła w ostatnim czasie mówi sama za siebie. Nepotyzm, nierealne cele i brak poszanowania dla pracownika także. Omijać szerokim łukiem, stawka (która kiedyś była kusząca) dziś jest niestety konkurencyjna. Polecam lepszą weryfikację kompetencji i umiejętności obecnego szanownego szefostwa (celowo z małej).

Barbara
@Nie polecam

A co jest nie tak z ich kompetencjami? Co oni, po znajomości zatrudniani ?? :D

szefostwo
@Nie polecam

Zgadzam się, w większości słyszy się o kierownictwie negatywne opinie, choć pojedyczne przypadki (z bogatym doświadczeniem i przepracowanymi latami) się zdarzają. Jednak ludzie młodzi, nieopierzeni i nieszanujący SWOICH pracowników szybko zostaną zweryfikowani. Tego im życzmy, nikomu w projekt IQOS pracy nie polecam.

Xyz

Ile zarabia się na stanowisku Młodszy specjalista ds rekrutacji?

Nomi

Jak tam iqos coachowie, tzn. Hostessy za samochodami?

@Nomi

3,5-4brutto, targety 30 iqosow/msc auto sluzbowe z wyliczonym paliwem, nieogarniecie w komunikacji maliowej, wysylkowej. Jesli ten projekt ruszy to tak samo szybko upadnie.

byłypracownik

Kiedyś Adecco to był dobry brand, fajni ludzie. Teraz, masakra! Rotacja dramatyczna, opinia na rynku wśród osób z branży fatala, klienci odchodzą. Adecco promuje wewnątrz organizacji miernoty, które w innych organizacjach nie przetrwałby okresu próbnego, a reszta to stażyści i praktykanci. To idealny przykład jak kilkoma decyzjami na wysokim szczeblu można zniszczyki tak potężny brand i marke dobrego pracodawcy.

@byłypracownik

Idealnie opisane, sama prawda!

Łucja
@byłypracownik

no ale z czego tak naprawdę ta rotacja ogromna wynika? Co się na przestrzeni lat zmieniło że aż takie to ma konsekwencje?

@Łucja

Brak możliwości rozwoju, brak działającego HRu, niechęć firmy do inwestowania w COKOLWIEK mogącego usprawnić pracę, ciągłe parcie na sprzedaż bez zastanawiania się kto będzie realizował podpisane umowy, mówienie o tym jak to pracownik jest istotny a w sumie to pracownik jest na ostatnim miejscu, miliony nadgodzin, których nigdy nie wybierzesz bo jak wrócisz z wolnego to jesteś zawalony robotą, zmiany systemów premiowych w marcu i informowanie, że pracujesz na nowy system już od stycznia ale no cóż nie powiedzieliśmy ci o tym, jeszcze więcej zwiększania sprzedaży, szefowa HRu po ogłoszeniu braku podwyżek mówiąca, że pracownicy mają się cieszyć, że nie było zwolnień, brak podwyżek, brak jasnego systemu podwyżek, brak możliwości przekazania bezpiecznie swojej opinii bez obawiania się zwolnienia, brak jakiegokolwiek rozwoju rekrutacyjnego, brak dobrego sprzętu do pracy - z reguły otrzymuje się sprzęt w stanie jaki działa chyba tylko cudem. A w związku z jeszcze ciągłą rotacją to firma ma problemy z podejmowaniem jakichkolwiek decyzji odpowiednich dla pracownika a to zwolnią szefa, a to zwolnią szefową HRu, a to kolejne pięć osób podejmie decyzję o rozwijaniu się poza strukturami firmy (czyta - zostały zwolnione). No i ostatnie - komunikacja a konkretnie jej brak a wręcz niechęć do informowania pracowników o działaniach firmy, o tematach, które interesują pracowników albo przynajmniej nie kłamanie jak już taka komunikacja jest publikowana. Mogłabym wypisać jeszcze kilka rzeczy ale na szczęście nie ma mnie już w tej firmie :)

Teraz już były pracownik
@byłypracownik

Potwierdzam i nie mogę przejść obok tej opinii obojętnie. Są takie biura gdzie opierają się tylko na stażystach, praktykantach i wolontariacie. Aby tylko budżet się zgodził. Nie ma już jakości w tej organizacji.

Ostatnio byla ogólnopolska konferencja i (usunięte przez administratora) chlopaka za to że powiedzial prawdę, na wypowiedzeniu pisząc mu, że nie odmawiają mu prawa do krytyki, ale jego krytyka powoduje destabilizację. Od kiedy jeden człowiek może zdestabilizować tak wielka firmę? Koleś opisał cala sprawę na linkedinie. Patrząc na to wygra z nimi w sądzie. Straszne jest to ze tak jeszcze można traktować ludzi

Miałam okazje zostać specjalista ds rekrutacji, natomiast przeraziły mnie obowiązki takie jak plakatowanie czy roznoszenie ulotek, jest to dosyć dziwne. Czy ktoś jest mi w stanie opowiedzieć jak to jest? Czy naprawdę osoba zajmująca się rekrutacją wykonuje także takie obowiązki? Jeśli tak to jak często? Ile osób zazwyczaj prscuje w jednym biurze? Zdarzyło się że zamknęli punkt z powodu zbyt niskiej rotacji?

Do Kandydata
@Kandydat

Roznoszenie ulotek będzie twoim najmniejszym zmartwieniem. Ściganie klientów za niezapłacone faktury i szukanie nowych klientów to dopiero będzie twoja zabawa. Nie zapominaj też o niezliczonej ilości nadgodzin, których nie będziesz mieć kiedy odebrać bo pracy będzie za dużo - może wtedy roznosi się ulotki?

@Do Kandydata

Czyli jednym słowem nie warto się w to pakować? Dzięki za informację;)

CEO1Month

Z firmy w poprzednim roku zwolniło się 25% pracowników. Patrząc na ten rok i na brak perspektyw czy to rozwojowych czy to finansowych w tym roku pewnie zwolni się więcej ludzi. Ale będziemy numerem jeden! Wystarczy więcej sprzedawać i jeszcze więcej i jeszcze więcej i jeszcze trochę bo zaraz zaraz lada dzień osiągniemy cel. No właśnie cel. Na początku roku damy ci cel ale pod koniec go zmienimy bo osiągnąłeś ten z początku roku - o i teraz możemy powiedzieć, że firma nie zarabia a pracownicy się nie starają więc co trzeba zrobić? Zwiększyć sprzedaż! A kto będzie realizował zlecenia? No jak to kto? Stażyści, nowi pracownicy bez doświadczenia i ewentualne (usunięte przez administratora) co dadzą sobie wcisnąć jeszcze więcej zadań. Ale co z tego, że firma "źle" przędzie, co z tego, że pracowników ma się gdzieś. Robimy konkurs dla młodych aby pokazać im jak to jest być CEO na jeden miesiąc! Ale to ciekawe od kogo będzie się uczył ten młody CEO kiedy zwolnili CEO... Jest jeden plus Adecco - pensję podstawową wypłacą w terminie. A i firma ma ciekawy system na podwyżki. Chcesz podwyżkę? A to nie ma, zwolniłeś się? Ojej twoimi zadaniami zajmą się 2/3 inne osoby, ojej nie radzą sobie... no dobra to może wrócisz za wyższą stawkę? Witamy znowu na pokładzie!

Random

Nie polecam, spam na telefon z ofertami pracy. Skąd macie mój numer telefonu, nigdy nie aplikowałem do was.

Januzzi
@Random

Random Jak to skąd mają Twoje dane osobowe (m.in. nr tel. wchodzi w skład ww. danych) ? Z tzw. 'handlu' danymi osobowymi z jakiejś hurtowej bazy danych osobowych choć powiedzą Ci, że z książki telefonicznej (właśnie mija 20 rocznica wydania ostatniej edycji PKT - 2002 rok). Żyjemy w czasach kompletnego braku prywatności (podsłuchy, wywiad korporacyjny, próba wprowadzenia w Polsce ACTA a obecnie PEGASUS). Przyzwyczajaj się.

Zainspirowany

Jesteś specjalistą ale chcesz zarabiać tyle co stażysta? Marzysz o awansie ale nie ważna jest dla Ciebie związana z tym podwyżka? Uwielbiasz natłok projektów? ZAPRASZAMY DO ADECCO POLAND! #liczyszsieTy.......

Bożena
@Zainspirowany

Ale przecież addeco rekrutuje do pracy , chyba ze mówisz o pracy bezpośrednio dla nich ? Jakie konkretnie zarobki oferują ? Bo coś się tu nie zgadza :p stażysta zarabia 600zl na miesiąc , a nie możliwie żeby ktoś normalnie pracował za taką stawkę

Januzzi
@Bożena

Stażysta pracuje obecnie raczej za 850 / 900 zł a nie 600. Wynika to z podwyżki płacy minimalnej (ach te 'działania' rządu PiS).

Beka

(usunięte przez administratora) nad gównami, Iqos coach od trzech lat. Dwa dyplomy za bycie w najlepszej 50 handlowców za półrocze. Aktualnie sytuacja wygląda tak: -brak perspektyw rozwojowych, -brak feedbacku co do pracy, -brak narzędzi do sprzedaży, -brak jakiegokolwiek wsparcia sprzedaży, -zabrane instrumenty do wykonywania praca, -przełożeni niekompetentni, jedynymi ich pomysłami na to żebyśmy sprzedawali to albo łapanie ludzi jak hostessa w sklepach albo 1000 raz dzwonienie po bazach swoich klientów w dodatku z gówniana oferta, gdyż w innych kanałach są one lepsze. Podsumowując nadszedł czas uciekac

Targówek P&G od XX Lat

(usunięte przez administratora) Praca w tymczasowej agencji pracy jest 3 zmianowa. Najwyższa stawka pracownika to 26.30 brutto. Jeśli przyjmiesz się tu do pracy nie licz że dostaniesz taką stwkę. W wakacje jest dużo nadgodzin i jeśli nie lubisz być w domu to ta praca jest dla Ciebie. W wakcjje wspierane były regały za które adecco wzięło ogromne pieniądze za wspieranie P&G. Obsługa była wzięta z pracowników którzy pracują kilka a nawet kilkanascie lat, obiecano im premie dodatkowe. Do dnia dzisiejszego żaden pracownik nie otrzymał premii im obiecanych. (usunięte przez administratora) Żadnych premii nie dostaniesz w tej agencji pracy tymczasowej. Na mikołajki dostali kubki porcelanowe. (usunięte przez administratora) Liczymy na to że adecco nie dostanie kontraktu na 2023. Nawet sodexo płacze za Seito. (usunięte przez administratora) Dużo by opowiedać choćby ciągłe pomyłki w rozliczeniach od 8 miesięcy. Ty jako operator zrobisz pomyłkę to zostaniesz ukarany pomniejszeniu premii. Dużo pisać by o tym co tu się dzieje. Moja opinia to wielki negatyw ale zaznaczam że firma pozytywnie nastawiona na zyski choćby z twoich pieniędzy socjalnych gdyż na święta poza kubkiem i malutka czekoladką nic nie dostaliśmy.

roni ferrarrrii
@Targówek P&G od XX Lat

Jak ci nie Pasują zarobki i zasady to się zwolnij.

Generalnie
@Targówek P&G od XX Lat

Może dokończę Twoja historię. Paczki dostaliśmy i to ładne i smaczne. Pieniędzy socjalnych nie ma bo duże agencje pracy nie mają funduszu socjalnego - taki wykształcony człowiek nie wie. Pani Gesler się odzywa bo jak idziesz do nich i (usunięte przez administratora) głupoty tak jak namkantynie to każdy by się odezwał. (Z tym średnim wiekiem to przesadziłeś) Proponuję wziąć kartkę i dlugopis złożyć wypowiedzenie umowy. UDT - masz pracę wszędzie znajdziesz. Ciekawe tylko czy za swoje zrobiles czy Adecco Ci za sponsorowało?

pracownik roku
@Generalnie

większość zrobiła za swoje - duża większość

Wesoły Romek
@Generalnie

Po Twojej wypowiedzi stwierdzam że zabolało! Nawet niepowstrzalaś się na niecenzurowane słowa co świadczy o Tobie! Co do Udt to jeśli nawet firma nam robiła to nie za Twoje! ???? Co do średniego wieku to jesli jesteś tak wykształcona to nie jest obraźliwe. Matematyka każe uważać, że wiek średni to mniej więcej dwie dekady ze środka statystycznej długości życia czyli mniej więcej wiek między 40-60 lat.prwda Pani geslerowa?

Zostaw merytoryczną opinię o Adecco Poland - Warszawa

• Jak się pracuje w Adecco Poland?

Zobacz opinie na temat firmy Adecco Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 157.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Adecco Poland?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 117, z czego 5 to opinie pozytywne, 92 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Adecco Poland?

Kandydaci do pracy w Adecco Poland napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Adecco Poland