Opinie o Fh Cotex-Bis s.c. w Iława

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Fh Cotex-Bis s.c.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Fh Cotex-Bis s.c. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja odzieży wierzchniej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Fh Cotex-Bis s.c. w Iława

J.W. Nowy wpis

Tragiczna firma więcej nic tam nie kupie . Towar po miesiącu użytkowania idzie do kosza bo reklamacje nie są uwzglęfniane. W ten sposób firma pracuje na swoją złą opinie.

Ola Nowy wpis

Czy ta firma obejmuje firmy Nike i Adidas? I jak tak to na jakie zniżki na produkty mogą liczyć pracownicy?

Marta Nowy wpis

„Adidas, Nike, Reebok”...w sumie COTEX-BIS a inaczej CTX Sport. Z przykrością muszę stwierdzić, że po przepracowaniu tam jakiegoś czasu nie mogę dać tej firmie pozytywnej opinii. Zaczynajac od szefowej...generalnie nie jest ona aż taka zła, owszem ma swoje humory,ale kto z nas ich nie ma? To co można jej zarzucić to fakt iż w ogóle nie odwiedza swoich sklepów (bynajmniej w naszym sklepie nie była widziana ani razu) wiec tak naprawdę nie ma do końca pojęcia co tam się dzieje, bo przez telefon czy skype dowie się tylko tyle ile chce jej przekazać dana osoba. Szefowa mimo to uważa, że wszystko wie najlepiej o sytuacji sklepu chociaż tak faktycznie nie ma bladego pojęcia o tym bo tak jak napisałem wyżej, wie tyle ile się dowie od „kierowniczki”. Wiele razy prosiło się ja o odsyłki zbędnego towaru bo cały sklep wręcz „tonął” w kartonach, ale nie...po co? Dosyłali nam jeszcze nie sprzedające się resztki z innych sklepów. Także duży minus dla szefowej za nie wsłuchiwanie się w potrzeby pracowników jak i klientów :) czasem warto odrzucić swoje ego na bok i posłuchać pracownika, który na codzień jest w sklepie i ma kontakt z klientami, więc wie jakie jest zapotrzebowanie sklepu i klientów, a na samym skype myśle że ciężko to ocenić. Kolejna sprawa...odpowiedzialna osoba na sklepie? Proszę Was...przynieś,podaj, pozamiataj szefowej, która autentycznie się jej boi, dlatego nawet nie zrobi nic od siebie na sklepie, czeka tylko na polecenia. Następna sprawa to braki na sklepie jak i na magazynie spowodowane kradzieżami bądź też błędami w wysiłkach, które zdarzają się regularnie. Oczywiście żadna z kradzieży nie została zgłoszona szefowej przez osoba dowodząca...dlaczego? Nie wiem, ale według mnie taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Powinni tez się dowiedzieć w tym sklepie co to inwentaryzacja, dużo by to dało ???? dlatego uważam, że szefowa powinna chociaż raz na jakiś czas pojawić się w sklepie, może wtedy by to lepiej prosperowało. Ogólnie powiem tak, jeśli ktoś na szybko potrzebuje pracy albo jest początkujący w handlu i potrzebuje nabrać trochę doświadczenia to zapraszam, ale uciekajcie stamtąd szybko bo nic dobrego Was tam nie czeka. + Ostrzegam nie lubią tam ludzi z własnym zdaniem, wiec jeśli nie chcesz się wychylać to siedź cicho...zresztą i tak każdy Twój pomysł zostanie olany także nie ma się co wysilać????

Magda

Powiem tak, jeśli ktoś chce dorobić bez zobowiązań, jest odporny na stres i nie bierze do siebie przykrych często słów ze strony Pani właścicielki to jak najbardziej. W każdej chwili można się zwolnić jak i Ciebie mogą też z dnia na dzień zwolnić, zdarzało się tak, obowiązuje umowa zlecenie więc na pewno nie jest to praca dla osób które potrzebują stałej i stabilnej pracy. Nigdy nie wiadomo ile godzin przepracuje się danego miesiąca, jest to wielka niewiadoma, bardzo częste odwoływanie pracowników wieczór przed albo tego samego dnia jeśli ma się na późniejszą godzinę, dostaje się telefon żeby nie przychodzić bo jedna lub dwie w porywach osoby na zmianie wystarczą. Jeśli chodzi o obowiązki to na początku ma się ich niewiele, po pewnym jednak czasie każdy pracownik odpowiada za wszystko i nic, obsługa klienta na pierwszym miejscu gdzie trzeba zaznaczyć, że nie zdąży ktoś wejść musisz biec do klienta i pytać czy szuka czegoś konkretnego i jak mu możesz pomóc, w międzyczasie przyjmowanie dostaw, robienie przesyłek do innych sklepów ponieważ towar migruje między sklepami, porządkowanie sklepu, sprzątanie, wystawianie faktur, tax-free obcokrajowcom. Trochę tego jest i w sumie robisz to co kierownik. Właścicielka sklepów nigdy się właściwie w nich nie pojawia, jej nadzór polega na obserwowaniu pracownika na kamerach, rozmowach telefonicznych i pisaniu na skype. Często są to uporczywe próby "zarządzania" pracownikiem, które przynoszą tylko mnóstwo stresu i nieprzyjemnych konwersacji. Stawka oczywiście minimalna oraz premia od sprzedaży( która nie zawsze jest wypłacana, ponieważ właścicielka powie, że się nie należy za dany miesiąc bo była słaba sprzedaż i koniec). Podsumowując, nie polecam tej pracy, pracownik jest tylko tanią siłą roboczą która ma być maszynką do zarabiania dla firmy, nie jest jednak w żaden sposób doceniany za wysiłki. Bardzo ciężka fizycznie i psychicznie praca. Proszę sobie wziąć głęboko do siebie poprzednie opinie ponieważ są jak najbardziej szczere i zastanowić się nad podjęciem tam pracy.

Karol Pesta
@Magda

Cześć Magda, to, o czym piszesz jest charakterystyką pracy "na zlecenie" - to znaczy, że przedsiębiorca zleca zleceniodawcy wykonanie pracy. Stąd też ruchome godziny pracy. Wiadome jest, że nikt nie będzie zlecał wykonania pracy drugiej osobie, kiedy nie jest to potrzebne. Odnosząc się do obowiązków, jestem przekonany, że praca w jakimkolwiek sklepie wiąże się z: obsługą klienta (chociaż zwrot "musisz biec do klienta i pytać czy szuka czegoś konkretnego" - sam mówi za siebie), przyjmowaniem dostaw, wysyłaniem paczek, sprzątaniem i porządkowaniem ekspozycji, wystawianiem paragonów i faktur (jakby to było coś skomplikowanego) i tax-free (1-2 minuty pracy przy komputerze). Droga Magdo, rozumiem, że to może być dla Ciebie za wiele natomiast może powinnaś poszukać takiej pracy, gdzie będziesz mogła wykonywać codziennie przez 8 godzin, na 3 zmiany jedną czynność? Np. rozbierać mięso na taśmie albo przerzucać panele płytowe w fabryce. Gwarantuję Ci, że nawet kasjer w kinie ma więcej zadań niż Ty byś chciała udźwignąć. Jeśli zdecydowałaś się na pracę w sklepie to należałoby najpierw zasięgnąć opinii na czym taka praca polega - a praca w sklepie nawet Żabce, czy jakimś innym sklepie odzieżowym - to tak - to bardzo ciężka praca.

Krzysztof Nowy wpis
@Magda

Piszesz, ze pracujesz na umowie zleceniu gdzie nie przysługuje sporo udogodnień takich jak urlop lub dodatkowe benefity. Czy przy dłuższej współpracy jest możliwość zmiany kontraktu na bardziej korzystny na przykład na umowę na czas określony?

Rozmowa kwalifikacyjna to zwykle stresujące wydarzenie. Czy ta w Fh Cotex-Bis s.c. się do takich zaliczała? A może wręcz przeciwnie? Czekamy na Twoją opinię.
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
pracuś

Serdecznie nie polecam pracy u tych Państwa jak i robienia zakupów w ich sklepach.(usunięte przez administratora)stały monitoring, natomiast towar jest zleżały a co za tym idzie szybko traci swoje właściwości, przy czym żadne reklamacje nie są przyjmowane. Najlepiej omijać to miejsce.

@pracuś

Obopólny szacunek pracodawcy i pracownika to już niejako podstawa. Dlatego też szkoda, że (według Ciebie) w Fh Cotex-Bis jest z tym problem. A powiedz mi, jak długo tam właściwie byłeś zatrudniony?

Natalia

Witam. Nie wiem jak to możliwe, ale w moim rodzinnym mieście w tym sklepie od kilku lat nie zmienia się nic oprócz obsługi. Gdy jestem u siebie w centrum handlowym to w tym sklepie co miesiąc są inni pracownicy :D to już chyba mówi samo za siebie o tym sklepie :) kolejny minus to duży problem z reklamacjami, albo w ogóle nie przyjmują a jak już się uda to i tak odrzucą. Śmiech na sali. Nie polecam robić tam zakupów. Lepiej wybrać się do innego konkurencyjnego sklepu????

@Natalia

Dzień dobry, rozumiem, że nie pracowałaś nigdy w Fh Cotex-Bis i są to jedynie Twoje przypuszczenia? Pytam, ponieważ miałabym pytanie do osób, które pracują bądź pracowały w tym miejscu. Mielibyście jakieś rady dla osób, które wybierają się na rozmowę rekrutacyjną do tego pracodawcy?

John

Powiem tak, wszystkie opinie które są tutaj wystawione trafiają w samo sendo sprawy. Zastanów sie dwa razy czy chcesz pracować w takiej atmosferze a po drugie czy warto kupować, bo rzeczy oryginalne ale zleżałe i co do reklamacji nie ma opcji żeby została uznana - NIE POLECAM W KAŻDYM ZNACZENIU TEGO SKLEPU !!!

Alka90

NIE NIE I JESZCZE RAZ NIE! Nikomu nie polecam pracy u tych ludzi. Po pierwsze to nie dbają o pracownika ani trochę, większość ludzi cały czas pracuje u nich na zleceniu, straszny problem w ogóle żeby się z nimi dogadać. Chcesz dobrze dla sklepu i firmy, oni i tak tego nie docenią, wola stać w miejscu. Moja kierowniczka żyła w ciągłym strachu przed Szanowna Panią szefowa, co nie powinno mieć miejsca...Maja Cię głęboko w (usunięte przez administratora) a jeszcze jak im budżet nie pozwoli to zwolnią Cię z dnia na dzień. Bardzo nie polecam!

Polecam omijać tą firmę szerokim łukiem. Na początku może wydawać się super i zdziwienie skąd takie negatywne opinie. Dopiero później człowiek zdaje sobie sprawę jakie cyrki dzieją się w tej firmie .(usunięte przez administratora) Wyprzedaże, promocje? W tej firmie nie isntsnie nic takiego. Mimo, ze wszystkie sklepy dookoła posiadają jakieś promocje. Ceny wszystkich rzeczy są zawyżone, a z jej strony wielkie zdziwienie dlaczego tak słaba efektywność w pracy i mało paragonów. Przecież to nie wina starych, drogich(usunięte przez administratora) Za tak słabe pieniądze pracujesz i robisz tyle jak nie jeden kierownik. Nie polecam pracy, a już na pewno kupna tam czegokolwiek, bo jeśli po jakimś czasie będzie chciało się złożyć reklamację to i tak zostanie odrzucona, a w opini zostanie napisane to co do każdego klienta.

Beti89

Nie polecam pracy, a tym bardziej kupna ubrań i obuwia w tej firmie. Na reklamację nie ma co liczyć, strata czasu i nerwów, a i tak zostanie odrzucona.

Feliks

@Tajemnicza A dlaczego ma się zamykać czy to znaczy, że zmieniają adres?

Aleh

Kupiłem buty Reebok od tej firmy w sklepie sportowym. Za 1,5 mies buty nadawali się do wrzucenia do kosza. Gwarancja 2 lata. Złożyłem 2 reklamacji. Opinia firmy: buty nie po rozmairu, bo stopa chodziła luźno (chyba uważją mnie za głupka, który kupuję buty nie swojego rozmiaru!), zniszczenie przyśpiezyło częste używanie (oczywiście jak wy kupujecie buty,to na nich można tylko patrzeć,a nie zakładać). Stanowczo odradzam kupowania czego kolwiek (usunięte przez administratora)

Qwerty123

Na miesiąc, dwa można iść zobaczyć jak to wygląda, żeby się przekonać że jest faktycznie tak jak inni piszą. Gdy ktoś szuka pracy na dłużej, zdecydowanie nie polecam!!!!!!

Adrian

@Koliber, a czy pracodawcy była zwraca uwaga na kwestię, o której wspominasz w swojej wypowiedzi? Może warto to zrobić? Szczera rozmowa często potrafi naprawdę pomóc. Długo pracowałeś w Cotex Bis Firma Handlowa Zenona Pesta Roman Pesta? Nie piszecie zbyt wiele na temat pracy w tej firmie - czym spowodowana jest Wasza mała aktywność na forum? Zachęcam do dodawania swoich opinii!

@Adrian

Pani prezes jest odporna na wszystkie argumenty. Tyle w temacie

@Piwniczanin

@Piwniczanin, rozumiem. Najważniejsze jednak, że próbowałeś/próbowaliście. Wygląda na to, że już od jakiegoś czasu nie pracujesz w Cotex Bis Firma Handlowa Zenona Pesta Roman Pesta. Czy doświadczenie zdobyte w pracy w tym miejscu pomogło Ci w innej firmie?

rozbawiona
@Anna

doświadczyć w tej firmie można jedynie bólu głowy :D i wizyty u psychologa

@rozbawiona

Rozumiem, że Ty też pracujesz lub pracowałaś w Cotex Bis Firma Handlowa Zenona Pesta Roman Pesta. Skoro tak jest, to może zechciałabyś napisać coś więcej o pracy w tym miejscu? Warto pisać konkretnie i popierać swoją wypowiedź argumentami. Dużo czasu spędziłaś w tej firmie?

Była pracownica
@Anna

Tak, pracowałam tam prawie 6 miesięcy. Jeśli chodzi o konkrety, "Niezależna" bardzo dobrze to opisała, zgadzam się w 100 %, tak samo z komentarzem "Koliber" i "Piwniczanin". Od siebie dodałabym, że szefowa tej firmy zatrzymała się w zarządzaniu w latach 80-tych. Szuka ludzi "pachołków", taniej siły roboczej, których będzie mogła ustawiać pod siebie tak jak jej się podoba. Człowiek przychodzi do pracy z dobrym nastawieniem, chce coś robić, daje od siebie wszystko, a i tak słyszy ciągłą krytykę. I jak zaczyna dzień z uśmiechem, tak kończy z bólem głowy :D. Firma wymaga abyś był w jednym czasie sprzedawcą, dekoratorem, magazynierem, sprzątaczem, i jeszcze łap złodziei bo jak nie to zostaniesz zwolniony z pracy :D. Napiszę jeszcze, że sklepy są dość duże(nie pamiętam ile m2) i na jednej zmianie są tylko dwie osoby, gdzie moim zdaniem powinny być 3 conajmniej, szczególnie w weekendy. A często nawet stoi jedna osoba rano lub pod wieczór od 18 do 21 (gdzie ruch jest największy) bo szefowa ucina pracownikom godziny, tłumacząc się tym, że siła wyższa i sprawy ekonomiczne. Tak samo jeśli np. dziś jest słabszy dzień słabszy utarg to nie wiesz czy jutro będziesz pracował bo o 20:50 napisze Ci, że jutro masz wolne. Lub zabierze godziny innym nic nie winnym pracownikom, którzy mają jutro zmianę. Zero stabilizacji. Podsumowując, jeśli ktoś ma szacunek do siebie i jakiekolwiek ambicje - omijać tą firmę szerokim łukiem. Mogłabym jeszcze długo tak pisać, ale szanuję swój czas. Mam nadzieję, że mój komentarz (i te poprzednie) uchroni ludzi przed podjęciem pracy w tej firmie bo naprawdę to co się tam dzieje,takiego cyrku oraz tak fałszywych ludzi nim zarządzających to już dawno nie widziałam ;)

@Była pracownica

Ciekawa wypowiedź, dziękuję, że zechciałaś podzielić się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniem z pracy w Cotex Bis Firma Handlowa Zenona Pesta Roman Pesta na forum! Jakie więc -Twoim zdaniem - zmiany mogłyby zostać wprowadzone przez tego pracodawcę, aby w firmie po prostu zaczęło dziać się lepiej, a pracownicy byli zadowoleni z pracy w Cotex Bis Firma Handlowa Zenona Pesta Roman Pesta?

Była pracownica
@Anna

Jakie zmiany? Najlepiej zmienić pracodawcę / firmę :D Temat rzeka.. ta kwestia poruszana była już wielokrotnie wewnątrz, ale kto to widział, aby PRACOWNIK uczył PRACODAWCĘ jak powinien firmą zarządzać, i jakie zmiany wprowadzić powinien. Walka z wiatrakami i rzucanie grochem o ścianę. Tyle w temacie. Lepiej nie będzie... a przynajmniej dopóki szefowa nie nauczy się SZACUNKU do pracowników i ludzi.

@Była pracownica

Racja, rozumiem, że takie próby podjęcia dialogu przez pracowników we wspólnym interesie i dla wspólnego dobra mogą być czasami nieco opacznie zrozumiane przez pracodawcę. Mam więc nadzieję i trzymam kciuki za to, aby mimo wszystko w firmie zaczęło dziać się lepiej! Czy ktoś z Was chciałby jeszcze coś dodać na temat współpracy z Cotex Bis Firma Handlowa Zenona Pesta Roman Pesta?

Ulka

Jeśli ktoś chce oczernić firmę to zawsze znajdzie powód. Najważniejsze żeby lubić co się robi a praca przyniesie satysfakcję.

@Ulka

Gorzej jak ktos nam w tym nieustannie przeszkadza prawda?

Piwniczanin

Badz ze soba szczera zacznij sie szanowac i nie wypisuj takich bzdur. Spójrz w lustro i sie zastanow nad swoja egzystencja, czas na głębsza refleksje. Nie ma nic gorszego niz zyc ze soba w zaklamaniu, ze niby wszystko jest GIT MAJONEZ droga internautko. Takie opinie nie biora sie z nikąd. Nie pozdrawiam

Koliber

Pracodawca zatrzymał się w czasie jeżeli chodzi o wynagrodzenie. Wymaga bardzo dużo ale od siebie nic oprócz niezadowolenia . Szuka taniej siły roboczej to nie te czasy proszę Pani prezes . Szkoda czasu i nerwów. Nie polecam

Niezależna

Po czym musisz wrócić do sklepu i szkolić innych pracowników. Oczywiście nie ma czegoś takiego jak zmiana stanowiska np. na akina (trener personalny sklepu bądź sieci sklepów, który wpływa na znajomość produktu oraz pomaga w przełamywaniu trudności związanych z sprzedażą.) TY jako sprzedawca musisz być trenerem, magazynierem, sprzedawca.... i tak można by dużo wymieniać. Należy podkreślić też stosunek właścicielki firmy do swoich pracowników (bądź jego brak), np. często używanym zwrotem przez Panią Z. jest zwrot "NIE MA LUDZI NIEZASTĄPIONYCH!!!". Droga Pani Z. z takim podejściem to daleko Pani nie zajedzie. Należy pamiętać, że dobrze traktowany pracownik będzie chętny do pracy, będzie dobrze obsługiwał klienta, będzie starał się żeby klient zrobił jak największe zakupy i co jest najważniejsze będzie miał szacunek do swojego pracodawcy. Pani takiego u swoich pracowników nie ma. Jeżeli chodzi o płacę to gdyby nie prawo stanowiące że minimalna stawka jaką trzeba zapłacić to 13 PLN to Pani Z. płaciła by max 5PLN/H. Szkoda, że tak porządna marka jak Adidas/Reebok traci przez takich franczyzobiorców. PS. Jeżeli liczysz na uznanie reklamacji w tym sklepie to jesteś w błędzie. Pracując tam mówie wam wprost 5% reklamacji zostaje uznanych - z czego 4% to wygrane sprawy na szczeblu rzecznika praw konsumenta. Pozdrawiam i życzę owocnych łowów jeżeli chodzi o prace, a tego pracodawcę omijajcie łukiem.

Anonimowa

Serdecznie nie polecam,(usunięte przez administratora)

Ja!

brak słów .....