Opinie o Energo Mechanik Sp. z o.o. w Strzelce Opolskie

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Energo Mechanik Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Energo Mechanik Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Produkcja urządzeń techniki grzewczej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Energo Mechanik Sp. z o.o. w Strzelce Opolskie

Kontroler jakości Nowy wpis

Miałem okazję pracować w firmie Energo-Mechanik oddział Fablok w Chrzanowie , w dziale Kontroli Jakości jako kontroler jakości. Z wykształcenia jestem inżynierem mechanikiem , z 17 letnią praktyką w przemyśle. Ogłoszenie znalazłem w internecie , a ponieważ praca była blisko , to złożyłem podanie i bardzo szybko zostałem przyjęty. Praca polegała głównie na pomiarach , tak więc należy sobie wyczuć umiejętność mierzenie za pomocą takich narzędzi jak: średnicówka , mikrometr , suwmiarka , suwmiarka do profili obręczy. Mierzy się zestawy napędowe z kołami bosymi oraz ich osobne elementy jak: wały drążone , koła zębate, osie , pierścienie oporowe, pokrywy tylne, odkuwki osi , odkuwki kół zębatych , odkuwki kół zębatych po toczeniu zgrubnym , maźnice , sworznie. Większość mierzonych średnic elementów, musi się mieścić w tolerancjach , tak aby zachowane było odpowiednie ich pasowanie podczas montażu. Po toczeniu kompletnych zestawów kołowych mierzy się średnice obręczy, ich profile , symetryczność , odległość pomiędzy nimi , itp. Również wykonuje się czyszczenie ze smaru zębów w kołach zębatych , aby przygotować je do badań nieniszczących. Osobiście używałem ochronnych cienkich rękawiczek podczas pomiarów , aby zabezpieczyć się przed: opiłkami metali i wystającymi stalowymi zadziorami (np. przy kontroli toczonych zgrubnie odkuwek kół zębatych, pomiarach odkuwek osi i odkuwek kół zębatych , przy pomiarach starych kół bosych i starych kół zębatych , sworzni), oraz ogólnie dostępnego smaru z brudem na powierzchniach kontrolowanych elementów ( jak osie , koła zębate , koła bose , pierścienie oporowe , pokrywy tylne, maźnice). Rękawiczki również zabezpieczają przed niepotrzebnym nagrzewaniem się np. średnicówki w trakcie pomiarów. Przed pomiarami należy sobie oczyścić powierzchnie ze starego smaru i brudu , a dla nowych elementów , ze smaru konserwującego. Kierownikowi nie podobało się ,że wykonuje pomiary w rękawiczkach, oraz że pomiar jest zbyt długo wykonywany , co było wg niego uzasadnieniem ,że pomiar jest niewiarygodny , czego oczywiście mi nie udowodnił. Pracę należy wykonywać na bieżąco i przewidywać wcześniej co może być potrzebne dla produkcji, tak aby wyeliminować niepotrzebny przestój. Ponieważ tak jak w każdej innej pracy nie zawsze jest co robić w danej chwili, to należy dla swojego bezpieczeństwa , stwarzać pozory że jest się zajętym bieżącą kontrolą produkcji. Ironią jest że kierownik wymaga szybkości pomiaru, bardziej od dokładności pomiaru. Jedzenie posiłku tylko w ustalonych godzinach przerwy. Jeżeli jesteś głodny(a) i jest już po przerwie , a zjedzenie kanapki zajmie np. 2 minuty , to należy to robić tak aby kierownik tego nie widział. Na samym początku pracy zapytałem kierownika , na co zwracać uwagę , czego pilnować, z czasem okazało się że prawie wszystkiego dowiedziałem się od pracowników kontroli, a nie od kierownika. Polecenia kierownika bywają chaotyczne. Mierzyłem (wg polecenia kierownika) np. napędowe zestawy kołowe które równocześnie mierzył inny pracownik kontroli , w związku z czym kierownik słusznie wskazał , abym nie wykonywał już tych samych niepotrzebnie pomiarów. Niestety okazało się później , że pan kierownik miał do mnie zarzuty, iż nie uczestniczę aktywnie w wykonywaniu pomiarów zestawów kołowych , co było nieprawdą. Nie wykonywałem tych pomiarów na jego polecenie , wykonywałem inne pomiary . Niektóre wymagania kierownika są tylko jego nierealnymi marzeniami, chodzi o pomiary na czas np. zestawów z kołami bosymi albo osi. Również trzeba się przygotować na negatywne opinie kierownika , nie widzi co pracownik wykonuje na hali , bo sam większość czasu spędza w biurze , ale i tak może powiedzieć pracownikowi że jest nieaktywny. Ogólnie w firmie jest co mierzyć, często szybko mija czas w pracy, ważne jest aby również był czas na te wszystkie wykonywane pomiary, które powinny być pewne, choć wydaje się momentami że ważniejsza dla niektórych jest szybkość od dokładności pomiaru. Warunki pracy: latem temperatura na hali może wynieść nawet 33°C , niestety nie ma zamontowanego wentylatora dachowego, zimą hala nie jest ogrzewana , z tego co się dowiedziałem od pracowników to zdarzały się temperatury -5°C a nawet -9°C . Są za to ciepłe posiłki w okresie jesienno-zimowym.

admin

Wiesz coś na temat podróży służbowych w firmie Energo-Mechanik Spółkaz o.o. ? Napisz nam jak wygląda u nich praca, czekamy na opinię!

Zostaw merytoryczną opinię o Energo Mechanik Sp. z o.o. - Strzelce Opolskie

• OPERATOR CNC, Strzelce Opolskie - Styczeń 2023
  • SPECJALISTA DS. HANDLOWYCH, Strzelce Opolskie - Styczeń 2023
  • ŚLUSARZ-SPAWACZ , Chrzanów - Wrzesień 2022
  • KSIĘGOWA/ KSIĘGOWY, Strzelce Opolskie - Czerwiec 2022

Czy pracujesz w firmie Energo Mechanik Sp. z o.o. lub pracowałeś/aś? Zostaw raport z rozmowy rekrutacyjnej i powiedz jak Ci się pracuje .

Energo Mechanik Sp. z o.o.
  • Krakowska 73
    47-100 Strzelce Opolskie

Energo Mechanik Sp. z o.o.