Opinie o Mars Polska w Kożuszki-Parcel

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Mars Polska. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Mars Polska o rekrutacji.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Mars Polska w Kożuszki-Parcel

BlackDick

Ta sen o pracy w amerykańskiej korporacji już dawno się skończył. Firma sama to przyznała w wrześniu kiedy cały Sochaczew był obwieszony w plakatach, że szuka ludzi do pracy. Kiedyś do Marsa dostać się, był to wielki prestiż, a teraz tylko śmiech i rozpacz. Bezpieczeństwo już nie jest na pierwszym miejscu, teraz tylko liczy się norma, wynagrodzenia przeciętne jak w innych zakładach pracy,socjal jest jaki jest, ale kiedyś był lepszy, w sklepiku promocji brak, kiedyś to były promocje teraz tylko raz na rok coś się trafi w fajnej cenie,pani wydawająca ubrania robi czas problem o wydanie ubrań, na stołówce jedzenie co raz gorsze i coraz droższe , nie wiem czy to nadaje się do jedzenia dla ludzi,na fabryce większąć to ludzie którzy donoszą jeden drugiego, aby coś osiągnąć

Korona

Czlowieku, chodzisz do sklepów gdzie przewinie się w nim z 1000 osób dziennie, czemu nie wyjdziesz i nie zaczniesz krzyczeć żeby je zamknąć? Jak zamkną to będziesz zrec kamienie. Myślisz że jak zamkną fabrykę to dostaniesz jakąś zapomogę albo będą Ci pensje płacić? Wykorzystasz swój urlop który miałeś przeznaczyć na wakacje, albo pójdziesz na urlop bezpłatny i wtedy znowu przerzucisz się na kamienie. Już szkoda mi słów do waszej (usunięte przez administratora) Wstyd mi że muszę z wami pracować i pewnie przez was uważają mnie za (usunięte przez administratora). Parę osób psuje opinie firmie

oby86

Kto Ci taką bajkę opowiedział że rząd. zamyka zakłady pracy? To fake. Rząd zabrania zgromadzeń powyżej 50 osób. Zakład pracy nie zalicza się do zgromadzeń. Chcesz żeby zamknęli Marsa? I co dalej? Co zrobisz? Sytuacja na rynku pracy się odwróciła o 360 stopni. Zobaczysz jaka teraz bieda się zacznie.

Op

Czekam na Twoje propozycje zapobiegnięcia dostania sie koronawirusa do naszej firmy. Zarząd wprowadził bardzo dobre rozwiązania. Pytanie czy wszyscy przestrzegamy zasad. przekazanie zmiany jest dokładnie opisane. Ludzie którzy w ogóle nie przestrzegają tych zasad mają najwięcej do powiedzenia. W szatni są wyznaczone linie. Jest informacja że nie będziemy ponosili konsekwencji spóżnienia.

Oj

Z Tego wynika że te plociary rządzą cała zmianą zieloną, a mówiłam że na palarni ściany uszy mają, to nikt mnie nie słuchał. Osoby które nie palą, po co przychodzą na palarnie po wiadomości????

logo firmy Specjalista IT
logo firmy Technik w Centrum Napraw
Nadarzyn
Diebold Nixdorf
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Pierwsza praca w rekrutacji
HR Navigator
Zaniepokojony

Teraz sprawdzaja przed wejsciem do firmy sprawdzaja temp ciała, ale te ich termometry ciekawie wyskalowane są, prawie każdemu pokazuja temp od 34 deg c do 36.0 deg c, kazdy pracownik ma bardzo niska tem ciała a na hali widać ze ludzie są chorzy, nie wszyscy ale spora część. Kaszlą kichaja i smarcza. Liderzy i zarzad zmiany nawet nie przejdą sie po hali, fizol może paść a panowie uważają żeby sie nie zarazić i udają że ich nie ma. Oni martwią się o swoją rodzinę a fizol nie ma rodziny nie ma bliskich... Żenada... Sanepid powinien sprawdzić co się tam dzieje....

Ja mam pytanie. Czy są u was związki? Jeśli tak to czemu nic z tym nie robią? Czy są tak samo sprzedane jak reszta korposzczurow? Ile biorą? Maaja byx dla ludzi a są pośmiewiskiem.

Lukas
@Tomek

Związki tu działają, ale na korzyść pracodawcy ta sama liga. Nikt się tu za pracownikiem nie upomni, jaki pracodawca takie związki... tzn.. do.. d.. y, tyle w temacie.

Roman

Obiady na kantynie, nie dość że drogie to takie obrzydliwe, a po jedzeniu kibel gwarantowany. Wątpię że zmienią w końcu firmę zajmującą się gastronomią.

Ejssj
@Roman

Na kantynie max 50 osób tak jak prawo mówi. Na wecie 100 osob i prawo tam nie sięga. Oj zasado sanepid puka do twych drzwi

Hahaha

Czlowieku tu się pracuje dla,, przyjemności"a nie dla kasy. Będą ci wmawiać ze satysfakcja z pracy jest najważniejsza ???????????? mars to prestiż, mars to czołówka,(usunięte przez administratora)

mixx

Pracował ktoś na produkcji lub i może się podzielić opinią na temat zarobków i atmosfery.

Ola
@mixx

Zarobki słabe, a atmosfera porażka jeśli będziesz donosić kopać dołki, to będziesz miał ok. Możesz nic nie potrafić, abys dobrze kablowal

Julia
@Ola

A co Mars tak ma pełno ofert dla stażystów? Chętniej przyjmują młode osoby? Trudno się tam dostać na normalną umowę?

Aa

Wy naprawdę wierzycie w to co piszecie? Jakie manipulowanie? Zazdrość ludzka nie zna granic

Mj
@Aa

Prawdę piszą, a co ty o jakiej zazdrości piszesz.

Slodycze tradycyjnie od wielu lat dobre ( smakowo ). Teraz dodają do swoich produktów tanszy od cukru syrop glukozowy. Ponadto dodają jeczmienny ejstrakt slodowy - to tragiczny w skutkach środek dla osób z insuliboopornlścią i cukrzycą ( waga idzie dalej w górę). Na szczęście jest już wiele innych marek na wolbym rynku.

Dick

Do biura przyjmują ludzi po znajomości, nie ma szans się dostać człowiek z produkcji czy z zewnątrz (chyba, że jak kolega operator z zielonej zmiany, który dobrze donosił). Próbowałem kilka razy dostać się do biura. Cały czas ta sama gadka. Jest Pan super, poszło Panu super, lecz nie widzimy Pana na tym stanowisku. Oczywiście to nie tylko mój przypadek, ale paru innych pracowników z produkcji

Harry

Nie polecam... firma tragedia

Bronisław
@Harry

Masz prawo do takiej opinii, ale dobrze by było gdybyś podał argumenty na poparcie swojego zdania. Szczegóły dotyczące zatrudnienia są bardzo ważne i nawet jeśli nie byłeś z nich zadowolony, to takie informacje wiele wnoszą do wątku i pozwalają poznać realne warunki pracy, także zachęcam Cię do bardziej szczegółowej wypowiedzi.

nowy
@Bronisław

Szkoleń już dawno nie ma, jak już są to tylko te wymagane przepisami. Dział finansowy, kadry i personalny zostały przeniesione do Poznania. W tej chwili każdy pracownik sam musi wszystkie sprawy załatwiac poprzez portale pracownicze, które co chwilę nie działają. A nie ma żadnego wsparcia przy obsłudze systemów komputerowych. Sklepik firowy to jest totalna porażka. Produktów dostępnych do sprzedaży w sklepiku jest cała masa i chętnych do kupowania też, ale w sklepiku wieczne pustki i niezadowolona pani. Premi kwartalnych nie ma już dawno, a te roczne to są tak małe, że szkoda gadac. W fabryce mokrej karmy kadra zarządzająca to tylko sami karierowicze, którzy martwią się jak utrzymac swoje stanowisko i liczą na to, że zwolnią może kogoś na wyższym stanowisku, to wtedy im uda się wskoczyc na stołek wyżej. Przykład z ostatnich dni, gdzie jeden taki niby kierowniczek, który całkowicie nie radzi sobie na swoim stanowisku, zwolnił dziewczynę dyscyplinarnie tylko dlatego, że zaspała na nocną zmianę i nie dotarła do pracy. Pomimo tego, że został poinformowany przez nią natychmiast o powodzie nieobecności, on wyparł się wszystkiego, powiedział że nie poinformowała go i po prostu zwolnił ją z dnia na dzień. Po prostu chciał udowodnic swojemu szefowi, że potrafi podejmowac trudne decyzje. Ale laluś nie potrafi podejmowac dobrych decyzji żeby integrowac załogę. Ale o czym tu gadac jak on nie potrafi z nikim normalnie porozmawiac. Właśnie ten system zmianowy jest bardzo męczący i czasem zdarzają się niektórym pracownikom z tego powodu wpadki, ale jak widac człowiek w tej firmie liczy się najmniej. Zwłaszcza ten na dole "łańcucha pokarmowego". Wśród pracowników produkcji atmosfera jest dużo gorsza niż kilkanaście lat temu, ale nie ma jakiejś dużej nienawiści, tylko po prostu na co dzień jest "obrabianie (usunięte przez administratora) innym i tyle. Tutaj to norma. Ale w tej chwili różnica w zarobkach pomiędzy operatorami a pracownikami początkującymi jest tak mała, że nie ma raczej kopania dołków pod współpracownikami. Najczęściej ludzie po prostu sami zwalniają się bo mają dosyc pracy w marsie, bo nie widzą tu swojej przyszłości. I w ostatnich latach jest to normalne zjawisko. A chętnych do pracy wcale nie ma. Całkowitą bzdurą jest to, że wymagane jest wykształcenie średnie techniczne żeby przyjęli do pracy. Znam ludzi po podstawówce, którzy pracują w marsie. Oczywiście ja nie dyskredytuję takich osób, bo niejednokrotnie one mają większe pojęcie o robocie od niejednego "studencika". A jeżeli chodzi o częśc kadry zarządzającej to wykształcenia nie mają żadnego związanego z kierowaniem ludźmi, o studiach nie wspomnę. A firma mars nie organizuje dla nich żadnych szkoleń z tego zakresu. Są tylko spotkania z szefem, który dokręca im śrubę i liczą się tylko wyniki, nie ludzie i atmosfera. Później taki karierowicz i trzęsidupa zwalnia ludzi, którzy pracują w ciężkich warunkach i nierzadko w kilku rejonach. Bo nigdy nie wiadomo gdzie będzie się pracowało następnego dnia. "Trzeba byc elastycznym" i nie wolno narzekac - tak tłumaczą nam ci koordynatorzy, bo jak sie nie podoba to nie musimy pracowac, bo przyjmą innych. Ale naprawdę nie ma chetnych do pracy za 2200 netto do 3800 netto na maksymalnej stawce przy gołych godzinach. Zarobic można więcej tylko poprzez łapanie nadgodzin. A nadgodziny są tylko dlatego, że brakuje ciągle pracowników na innych zmianach. Ale i tak trzeba się bardzo pilnowc, gdyż zwalniają ludzi bez mrugnięcia okiem. A jak pracuje się na nocki i często po 12 godzin to jak nie popełniac błędów. Niestety nie da się. Ale tutaj to nikogo nie interesuje. A jeżeli chodzi o dobrą opinię firmy mars na zewnątrz i wysoką pozycję w niektórych rankingach, to dobrym przykładem jest ankieta wewnętrzna galup. Ci którzy pracują w marsie to dobrze wiedzą jak pisane nieraz są te ankiety. Przełożeni nie raz sami wypełniają je, albo pracownik wypełnia ankietę przy przełożonym gdzie czuje się dosłownie oddech szefa na karku, bo ten patrzy co jest pisane w ankiecie. A na pytanie "dlaczego tu się pracuje" to myślę, że jest wiele odpowiedzi: bo ktoś spłaca kredyt, bo ktoś ma blisko do pracy, bo ma rodzinę, której nie chce zawieśc, bo przyzwyczaił się i liczy na to, że kiedyś będzie lepiej, bo jest operatorem i na początku nigdzie nie zarobi więcej, bo zostało komuś tylko kilka lat do emerytury itp. Ale to nie zmienia faktu, że w marsie jest dużo gorzej niż kiedyś. A MY PRACOWNICY CHCIELI BYŚMY ŻEBY NAS TRAKTOWANO GODNIE (mentalnie i finansowo)- w każdym słowa tego znaczeniu, bo każdy człowiek ma inne priorytety!!! Pozdrawiam

Zuzanna
@nowy

Super, że tak dokładnie opisałeś specyfikę pracy w Marsie. Wielu osobom Twoja opinia na pewno pomoże. Poruszyłeś naprawdę wiele kwestii - również tych, które są ściśle związane z warunkami zatrudnienia. Nie wspomniałeś jednak chyba nic o pakiecie socjalnym. Czy firma oferuje jakiś?

nowy
@Zuzanna

Jeżeli chodzi o socjal to po prostu przelewane są pieniądze na konto osobiste. Są to pieniądze rzędu 600-1200zł na rok. Większa kwota jest dla tych osób, które mają dzieci. Były do tej pory również organizowane wycieczki dla pracowników, teraz już nie ma tego. No i przeznaczone jest po 50zł na pracownika na rok na zorganizowanie imprez integracyjnych.

Zuzanna
@nowy

A ja dwa pytania - jaką dają umowę nowym pracownikom? Wspominasz też o nadgodzinach. Napiszesz jakie są zasady rozliczania tych godzin w firmie Mars?

Zenek

Bardzo celny opis pracy w marsie na produkcji potwierdzam w 100%

meg

Witam, Czy ktoś jest zatrudniony w Mars przez agencję Randstad?

Gosia
@meg

Tak,ja

Rafal

Ja jestem chyba za stary żeby mnie przyjęli do pracy. Wysłałem CV i któregoś dnia zadzwoniła pani i zadała kilka pytań. Ostatnim pytaniem było ile mam lat. Odpowiedziałem że 43. Więcej pytań nie było. Nie było też więcej telefonów.

Rafał
@Rafal

O co wam chodzi z tymi buźkami? Mając ponad 40 lat może według nich człowiek już się nie kwalifikuje. Ostatnio pracowałem 15 lat na magazynie jeżdżąc wózkiem i pracowałem na skanerze. Widocznie kwalifikacje mam ale jestem za stary.

Zioom

Witam czy jeździ może ktoś do pracy do trgo Marsa z Żyrardowa bo poszedł bym tam pracować i mógłbym się z kimś dogadać w sprawie wspólnych dojazdów do pracy zawsze byłoby taniej no chyba że zakład zorganizował jakiś transport z Żyrardowa ?

Zioom

Człowieku wszędzie jest taki sam kibel w poprzedniej pracy Pracowałem tak samo opinie były to złe to dobre no ale faktycznie tutaj jest nieciekawie z tego co czytam to jest kibel i to totalny No ale pracować gdzieś kurła trzeba

Fifi
@Zioom

No cóż twój wybór, życzę powodzenia może tydzień wytrzymasz, co niektórzy tylko jeden dzień wytrzymali.

Rafał

Żałosna to jesteś Ty, czarownico... Każdy (usunięte przez administratora) zda test BHP, bo jest to test na logikę i nie trzeba nic zapamiętywać ani się uczyć. Swój poziom dodatkowo pokazujesz, twierdząc że zakład wybiera sobie pracowników. Owszem, wybiera. Takich którzy potrafią myśleć i zdać banalny test BHP! Zamiast jęczeć w internecie idź poszukać mózgu bo chyba Ci wypadł.

lilka

A to jest system 4 brygadowy czy 3 zmiany a weekendy wolne

Iwona

Dziwią mnie Wasze komentarze, bo przecież w wakacje firma MARS INCORPORATED ZOSTAŁA UHONOROWANA TYTUŁEM NAJLEPSZEGO MIĘDZYNARODOWEGO MIEJSCA PRACY W EUROPIE http://www.mars.com/poland/pl/press-center/press-list/news-releases.aspx?SiteId=81&Id=7622 Można się z tego dowiedzieć, że firma wspiera różnego rodzaju akcje charytatywne jak wolontariat w schroniskach czy szlachetna paczka. Też firma umożliwia swoim pracownikom przyprowadzanie zwierząt do biura. Czy nie uważacie, że to miło ze strony pracodawcy, że pozwala swoim pracownikom brać swoich przyjaciół do firmy? Np. często ludzie nie chcą adoptować zwierzaka ze względu, że często go nie ma w domu, a jak się pracuje w takiej firmie to nie ma się takich problemów.

@Iwona

Iwonko czytaj w europie, myślisz że w Polsce traktuję pracownika tak samo? A kłamstwo w tej firmie to codzienność!

konik
@Iwona

Tak , tylko gdy weszła ustawa odnośnie 18 msc , to wielu musiało odejść ( Pracownicy Agencyjni ) ,(usunięte przez administratora), nie przyjmował ich na stałe ( w większości ) .

Bronisław
@pracownik

Co więcej możesz powiedzieć na ten temat? Widzę, że znasz sprawy firmowe od środka, jednak Twój wpis nie zgadza się z tym co napisała Iwona... Twoim zdaniem pracownicy w Mars Polska nie są traktowani poprawnie? Co masz dokładnie na myśli? Ciekawi mnie ta sprawa, opinia kogoś bezpośrednio związanego z firmą jest zawsze czymś ważnym.

Diego
@Iwona

Na pewno miło. Ale ten przywilej dotyczy tylko biura w Warszawie. Do biura w Sochaczewie nie można przyprowadzać zwierzaków.

Czy w zakładzie jest organizowana wigilia?

sasik

zarobki . początkujący operator- około 3.5 tyś netto początkujący wozkowy - okolo 3200 zł pomocnik operatora - 3100 zł pozdrawiam

Bea
@sasik

Czy to są zarobki netto ?

Zostaw merytoryczną opinię o Mars Polska - Kożuszki-Parcel

• Jak się pracuje w Mars Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Mars Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 133.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mars Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 99, z czego 12 to opinie pozytywne, 47 to opinie negatywne, a 40 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Mars Polska?

Kandydaci do pracy w Mars Polska napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Mars Polska