Opinie o Asseco Poland S.A. w Rzeszów

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Asseco Poland S.A.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Asseco Poland S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Asseco Poland S.A. w Rzeszów

AN

Jeden z gornoslaskich oddzialow Asseco. Firma niezła jeśli ktoś jest niekompetentnym ale bezczelnym i wygadanym. Wylacznie takie osoby maja szanse sie w tej firmie rozwijac i awansowac - trzeba "tylko" nieustannie podlizywac się menedzerom. W przeciwnym wypadku, chocbys miała swietne wyniki, wiedze i nastawienie do pracy - nie masz szans na awans, czy nawet rozwoj osobisty. Pracowalam tam kilka lat i takiego kolesiostwa fałszu i krycia swoich błędów to nigdzie wczesniej ani pozniej nie widziałam. Szczegolnie starsze pokolenie (~50 lat) szeregowych pracownikow - sfrustrowani swoim zyciem i zasiedzieli bo zadna inna firma ich nigdy nie przyjmie przez brak jakiejkolwiek pożądanej wiedzy. Jak ktos trafi do zespolu z takimi... od razu zobaczą zagrożenie i będą skarzyc, obgadywac, kopać dołki i manipulowac byle tylko ich calkowita niekompetencja nie wyszla na jaw. Jezeli ma sie choc troche ambicji i checi samorozwoju to dlugo w takiej atmosferze sie wytrzymac nie da.

Ex
@AN

Gliwice oczywiście :D Od razu wiadomo! Na szczęście to już za mną.

@Ex

Za tobą, bo zrezygnowałeś tam z pracy? Tobie tez nie odpowiadała atmosfera, bo nie dodałeś. Wiadomo, że jak relacje w pracy są kiepskie to nie chce się przychodzi do firmy. Płacili chociaż dobrze, czy pensja też ci nie pasowała?

Tomasz

Dzień dobry, chce się dowiedzieć na jaką pensję może liczyć u Państwa programista z 15 letnim doświadczeniem? Pozdrawiam.

Porannakawusia

Opuściłam tę firmę w tym miesiącu z powodu ciągłego niezadowolenia i stresu. Wynagrodzenie przeciętne, stres i presja ze strony wściekłego szefa, generalnie nie mogę polecić pracy w Asseco nikomu, kto ma w życiu inne rzeczy, np. rodzinę. Niezliczoną ilość razy musiałam pracować do późnych godzin wieczornych, nigdy nie będąc chwalonym za moje poświęcenie lub pracę po godzinach. Nie mogę też polecać pracy z osobami, które są w firmie od ponad 5 lat, ponieważ bywają wyjątkowo niegrzeczni, skupieni tylko na sobie i w żaden sposób nie pomagają nowym współpracownikom. Nie daj się zwieść propozycjom dobrego wynagrodzenia, ciekawych projektów czy możliwości indywidualnego rozwoju. Asseco to korporacja, która nie dba o osobę indywidualną, ale dba o koniec kwartału. Liczy się to, że pracujesz dla Asseco, zapominasz o samorozwoju, przyjmujesz polecenia od przełożonych, a jeśli nie jesteś zadowolony ze swojego obecnego stanu pracy, usłyszysz, że łatwo możesz zostać zastąpiony.

Wiele osób zainteresowałaby kwestia, związana z możliwością rozwoju w Asseco Poland S.A.. Czy taka w ogóle w niej istnieje?

Odpowiedź

Rozwój jest ale to chyba firmy, dla której się pracuje. Jak nie mają nic konkretnego do zaoferowania do rzucają hasła o: - możliwości rozwoju - pracy w młodym i dynamicznym zespole - atmosferze pracy (usunięte przez administratora)

Iza
@Odpowiedź

Czy jesteś pracownikiem Asseco? Twierdzisz, że firma nie oferuje możliwości rozwoju- czyli nie ma żadnych szkoleń/kursów dla pracowników?

logo firmy Pracownik Stoiska Mięsnego
Frac Detal Sp. z o.o.
logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
Rzeszów
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.
logo firmy Specjalista / Specjalistka ds. sprzedaży zagranicznej
Europak Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Likwidator szkód rolnych i majątkowych
Rzeszów
MWJ Rzeczoznawcy Sp. z o.o.
Iza

Pytanie do pracowników Asseco Poland: Czy waszym zdaniem odbywając staż w firmie, dużo się nauczę? Nie wiem jak traktowani są stażyści w Asseco i czy istnieje możliwość otrzymania zapłaty za taką formę współpracy.

Y

Ba4dz długo tam pracuje i potwierdzam liczy się tylko donosicielsywo i ja/jego lubię

Adrian
@Y

Jakie są zarobki w Asseco Poland i czy ta firma to dobre miejsce do rozwoju zawodowego? Widzę że tam pracujesz, więc na pewno będziesz w stanie powiedzieć mi coś na ten temat.

Q
@Adrian

O jakie stanowisko konkretnie pytasz? Bo to w sumie wiele zmienia... :)

X
@Y

Pracuję już długo i potwierdzam, że jeśli nie masz kompetencji to zrzucasz wszystko na inne(wymyślone) czynniki zewnętrzne. pozdrawiam

Janek
@Y

niestety nie masz racji, a bawisz się w brzydki trolling

IT

Nie polecam, potwierdzam informacje, że ram aplikować nie warto. Awanse i podwyżki tylko jak jesteś za pan brat z przełożonym. Na decyzje o parę złotych podwyżki czeka się miesiącami, nie można doprosić się porządnego sprzętu komputerowego do stanowiska pracy. Zastraszanie pracowników pracuj po godzinach najlepiej 24 na dobę jest na porządku dziennym. Brak zainteresowania podwyższaniem kompetencji pracowników. Po przepracowaniu u nich dłuższego okresu czasu inne firmy nie chcą z tobą gadać bo wiedzą, że nikt nie inwestował w kompetencje. Klienci tej firmy również nie mają dobrego zdania ani o firmie ani o pracownikach. Jednym słowem nie warto.

szatan

Dyrektor Z. R byly minister 50 tyś ok a my 5 komu sie oplaca tam robic a raczej POpłaca

as

Nie dajcie się zwieść przy rekrutacji, że jest fajnie i atmosfera jest koleżeńska. Jak już cię złapią w swoje sidła to przekonasz się że tak nie jest, typowa kwadratowa korporacja, każdy patrzy tylko na swoje zadania i tyle go interesuje. Większość personelu pracuje tam X lat i są przesiąknięci tym klimatem, nawet nie ma z nimi jak rozmawiać. Jeżeli chodzi o projekty wyśrubowane tak aby jak najwięcej wycisnąć najmniejszym kosztem, a na końcu szeregowi programiści zostaną oskarżenie o opieszałość i nie dowiezienie projektu. Najgorsza jest jednak atmosfera, oczywiście każdy ci powie cześć na korytarzu i na tym się kończy, często w pokoju nawet przez kilka dni nikt się nie odezwie. Jeszcze gorsi są jednak kierownicy wybierani z klucza zasiedzeniowego i mimo że nie mają najmniejszych kompetencji do kierowania zespołem pchają się na takie stanowiska. Przed zatrudnieniem się byłem otwartą osobą myślącą pozytywnie z nastawieniem otwartym na innych ludzi, po kilku latach bardzo w negatywną stronę zmienił mnie klimat tej firmy, dlatego zrezygnowałem mimo to, że przy wypowiedzeniu chcieli dać podwyżkę, możliwość awansu itp. Zastanówcie się czy warto tam aplikować i tracić swój czas.

@as

W punkt. Dokładnie takie same mam odczucia.

Była pracownica
@as

Dokładnie takie same mam odczucia. Dodam również, ponieważ pojawiły się głosy w poniższych opiniach, że ludzie awansują ze względów koleżeńskich, aniżeli kompetencyjnych- zdecydowanie potwierdzam. Kiedyś w luźnej rozmowie- które się bardzo rzadko zdarzyły - dowiedziałam się, że połowa działu jest ze sobą w jakiś sposób powiązana. A to jakaś ciocia czyjaś, a to chrzestna czyjaś, a to żona. Otwierałam coraz szerzej oczy i już wtedy wiedziałam, że nic tu po mnie.

Pracownica
@Była pracownica

Ja sie z tym nie zgodze. Pracuje od dluzszego czasu i na swojej drodze spotykam samych zyczliwych ludzi. Jak wszedzie trafiaja sie wyjatki, z ktorymi gorzej sie pracuje. Ale generalnie ja oceniam wspolprace na dobrym poziomie. Byc moze to zalezy od dzialu - nie wiem, ale moim zdaniem takie negatywne generalizowanie jest mylace, szczegolnie dla osob ubiegających sie o prace. Czytajac tu opinie przed pojsciem na rozmowe mocno sie zastanawialam, czy w ogole isc. Ale teraz nie zaluje. Warunki mam w miare ok, ludzie w porzadku. Nie znalam tam nikogo, dostalam sie poprzez rozmowe kwalifikacyjna, ktora dobrze wypadla. Zawsze ludzie, ktorzy odchodza sa sfrustrowani, to normalne. Ale to nie powod zeby wtedy wystawiac takie komentarze. Malo jest ludzi pracujacych, ktorzy pofatyguja sie zostawic rzetelny komentarz. Inna sprawa tez z tymi, ktorzy nie potrafia sobie wynwgocjowac warunkow, albo udaja ze pracuja. Ale to kazdy powinien sobie wtedy sam w duchu odpowiedziec, a nie wylewac swoje zale na firme.

Trubadur

Nie polecam

Ziemniak
@Trubadur

A ja tak.

Dramat

Całą prawdę na temat tej firmy możecie znaleźć w serwisie. Z całą stanowczością zapewniam Was że ani jeden epitet nie jest w żaden sposób przesadzony. Przepracowałem w tej firmie wiele lat takiego poziomu ignorancji i obłudy nie spotkacie nigdzie indziej. Nawet najbardziej negatywna opinia tu zamieszczona nie oddaje w połowie Asseco'wej rzeczywistości. Dziwi mnie jedynie brak działań ze strony zarządu. Szumne ubiegłoroczne badanie zaangażowania które nie przyniosło zupełnie nic nie licząc bełkotu który przychodzi w kolejnych firmowych newsletterach. Oczywiście brakło im odwagi żeby powtórzyć badanie w tym roku. Gorzka prawda po prostu ich przerosła. Stara ekipa pomału się wykrusza w tym tempie niedługo nie zostanie nikt. Ludzi szkoda tej firmy NIE

Pytek

czy ktoś z Pracowników może powiedzieć czy firma ma PPK czy PPE?

Someone
@Pytek

PPE

Julita

@TententBareja, może przy wyborze decydują także inne czynniki? Stanowiska Managerów to nie tylko wiedza dotycząca produktu, ale także kompetencje miękkie i umiejętność zarządzania zespołem. Aktualnie wiele firm poszukuje osób łączących skutecznie te dwie dziedziny. Czy próbowałeś popatrzeć na sytuację w firmie Asseco Poland z tej strony?

TententBareja
@Julita

@Julita Haha dawno się tak nie uśmiałem. Ale na poważnie, to @Julity wytlumaczenie jest z serii rozmywająco wygladzających . Dobrze wiem jakie czynniki personalne decydują, podobne gatunkowo jak np. obsadzanie pewnych stanowisk w spolkach skarbu panstwa. Znam to z autopsji.

TententBareja
@Julita

Haha dawno sie tak nie usmialem, post z serii rozmywająco tonujacych. Moge wymieniac setki przykladów z zycia spolki ktore przeczą w 100% myslom zawartym w zdaniach usera @Julita.

Alojzy
@Julita

Sytuacja od tej strony jest taka, że przez kilka ładnych lat nie spotkałem Managera z powołania, którzy naprawdę ma kompetencje miękkie do tworzenia i motywowania zespołu. Raczej mają talent do budowania permanentnego stresu i że wszystko robisz źle a później jak się żegnasz to mówią, że przecież wszystko było ok i mieliśmy plany na ciebie :). Kierownicy w większości to wieloletni pracownicy, którzy dostali stanowiska za wiele lat wysiedzenia w tej firmie a nie za kompetencję.

@Alojzy

W punkt.

Iwona
@Też była pracownica

Nasuwa mi się jedno pytanie. Jakie są szkolenia w Asseco? Są jakieś rozwijające te kompetencje miękkie?

Była pracownica

Pracowałam tam ponad rok, aż w końcu uciekłam. Wina leży przede wszystkim w ludziach, z którymi się współpracuje. Jak pracujesz w jednym dziale, to znaczy, że kopiesz do jednej brami- niestety nie w każdym przypadku. Wieczne obgadywanie za plecami, wychodzenia na papieroska i bardzo długie rozmowy telefoniczne spowodowały, że nie został mi poświęcony czas wystarczający by odnaleźć się w podstawowych zasadach działania. Pytań z mojej strony była masa, upominanie się, nawet dzwonienie po innych działach, żeby wskazali właściwą drogę. Oczywiście, może i się nie nadaje do korpo, ale na prawdę chciała załapać jak powinna wyglądać praca i jakie są zasady po kolei. Chaos tam panujący niestety utrudniał wszystkie poczynione przeze mnie kroki. Dodatkowo - przełożeni, a właściwie jeden z nich, który wyznawał zasadę, że jak zastraszy pracownika, wezwie go na rozmowę pod tytułem "bądź bardziej pokorny", to uzyska w oczach pracownika uznanie i szacunek. Oczywiście powodowało to jeszcze większa złość i chęć jak najszybszej ucieczki z miejsca pracy. A jak już rzuciłam papierami, dowiedziałam się tylu pozytywnych rzeczy o mnie, jak się rozwinęłam, jakie mieli plany wobec mnie i nawet podwyżka na mnie czekała, ale ówczesny przełożony stwierdził, że "i tak Ci nie powiem, bo będzie Ci smutno"- żenada. Podsumowując, pracę w Asseco wspominam strasznie. Nie polecam. Łódź

@Była pracownica

Potwierdzam. Pracowałam w tej firmie bardzo, bardzo długo.

nie polecam tej firmy, brak podwyżek, brak awansów, po 10 latach pracy jako programista 6000zł brutto, ludzie powoli zaczynają odchodzić, a teraz w Łodzi od 2020r. zafundują nam open space, czas na odwrót. Nie dajcie się nabrać.

Benek

Niektórzy lubią tak narzekać i tyle. Dobrze jest dla tych osób, które dobrze pracują.

@Benek

nieprawda, niektórzy dobrze pracują i g.... z tego mają

Jak wygląda temat awansu w Asseco Poland S.A.? Jakie są możliwości w ramach jednego działu oraz w perspektywie całej firmy dla stanowiska Analityk?

Czech

Praktycznie żadne możliwości awansu jak też podwyżki. Podwyżkę otrzymasz, gdy robisz coś wartościowego i postanowisz odejść.

tak, potwierdzam, jak wszyscy by awansowali to kto by miał pracować, to usłyszeliśmy od swojego dyrektora, awans to podwyżka, a że nie ma podwyżek to i brak awansów

Samanta

Święta, weekendy są wolne od pracy? A jak nie to są wyżej płacone?

OMG
@Samanta

Muszą być wolne. Mądry Pan wie, że niewolnika się wykorzystuje a nie zamęcza.

Ulka

Wszyscy mówią jaka to zła firma ale zgłaszają się , może dobrze się tu zarabia i dlatego firma przyciąga?

Franek
@Ulka

A może rynek pracy jest tak płytki, że ludzie aby utrzymać rodziny, to nawet na prostytucję się zdecydują jak nie ma innej możliwości.

Witam

Witam, jestem lekarzem, na sukces pana górala ja pracuję, co roku podnosza stawki za wszystko o 100, 200 ,300 zł i wyżej Jak on sie pieknie wypowiada, jaki sukces odniosl,24000 zatrudnionych. Kto na to pracuje? Nie ty .Jest prawie monopol, nie ma konkurencji.

Mrówka
@Witam

A lekarze to pewnie nie zdzierają. 200pln za 5 minut rozmowy i wypisanie recepty. Trafił zdzierca na zdzierce.

Zostaw merytoryczną opinię o Asseco Poland S.A. - Rzeszów

• Jak się pracuje w Asseco Poland S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Asseco Poland S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 39.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Asseco Poland S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 27, z czego 5 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Asseco Poland S.A.?

Kandydaci do pracy w Asseco Poland S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Asseco Poland S.A.