Opinie o SMC Industrial Automation Sp.z o w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy SMC Industrial Automation Sp.z o. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie SMC Industrial Automation Sp.z o o rekrutacji.

Branże: Maszyny i części do maszyn - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SMC Industrial Automation Sp.z o w Warszawa

Ona

Może ktoś powie sławkowi od drewna by zaktualizował swoje cv na linkedinie bo jeszcze ktos pomysli ze nadal jest menadzerem a po co wprowadzac klientów w błąd? Zadna praca nie hańbi.

Weryfikator

Od 2018 do 2022 Festo zwiększyło sprzedaż o 32%, a SMC o 20%. Jak interpretować te wyniki?

qwe

To by pasowało, w latach 2001-2017 był dynamiczny wzrost, w 2017 odszedł MPI, potem przez rok siłą rozpędu się jescze toczyło, od 2018 tempo wzrostu maleje, a teraz tj w latach 2021-2023 jak jest ?

Pnumatics

A czy MPI prowadzi obecnie rekrutację? Ile osób już u niego pracuje?

Merci
@Pnumatics

Tez planuje przejscie Szkoda czasu na ta zabawe w handle z naszymi ekspertami

Handlowy

Witam, jestem pracownikiem jednego z dystrybutorów. Niestety wsparcie i szkolenia z państwa strony są na nie zadowalającym poziomie. Pan kierownik ds. Dystrybucji tylko się uśmiecha i kiwa głowa, widać iż brak mu pomyslu. A niestety nie przeszkolona kadra dystrybutora nie wiele wniesie w spolny biznes. Mam nadzieję iż ktoś przeczyt mój post i zadziała. Nie mogę napisać skargi w mailu bo to niezbyt dobrze by rokował na nasze biznesy.

@Handlowy

Skąd Pan jest? Może polecimy kogoś innego do obsługi? Nowy kierownik faktycznie nie daje rady i już szykujemy nowa kompetentna osobę na to stanowisko

Się widzę pozmieniało, jak jeszcze pracowałem to Marcin ogarniał dystrybucję, jakieś tam pomysły miał ale nie mógł się przebić z różnych przyczyn, potem słyszałem że przyszedł z zewnątrz kierownik za którego ten biznes dystrybucji się dobrze rozwinął ale teraz jak czytam to za nowej władzy chyba kompletna klapa, napiszcze pod tym postem co tam teraz w dziale dystrybucji się dzieje ???

MetalWork

Nic dobrego, wszyscy słodko (usunięte przez administratora)i się uśmiechają a słupki lecą w dół, klienci też narzekają na sposób obsługi i spychanie do dystrybucji przez co odchodzą do konkurencji, a konkurencja nie śpi. Nie mieli pomysłu na cisanego to tymczasowo go wsadzili na minę aby go pogrążyć i z czasem usunąć :) (usunięte przez administratora) i pinć metrów mułu.

Fiesto

Klapa... Marcin bez pomyslu na biznes Tylko slabe fotki na ln I stronie firmy Nic tylko zamknac firme

heh

A i MPIM z AirTac mocno się rozpycha na rynku pneumatyki i już jest liczącym się graczem, Pneumat również.

Majki
@heh

Tez to widze na moim ranks A my w dol.. Szkoda naszej pracy Leader slaby... Bes wizji

Horse_teeth
@Majki

Racja, tak samo z MetalWork, które zawsze był wyśmiewany że taki słaby a swoje miejsce na rynku ma

hehe
@Horse_teeth

Tak, każdy dostawca pneumatyki na rynku polskim w ostatnim czasie osiągnął mniejszy lub większy wzrost z wyjątkiem Norgren i SMC.

zażenowanie max

Globalna decyzja o rezygnacji z pracy hybrydowej od września 2023 to strzał w kolano. Już jest problem z dobrymi pracownikami, którzy nie chcą dojeżdżać na (usunięte przez administratora), a teraz tylko czekać na falę wypowiedzeń, czas start. Ostatni gasi światło.

doradca techniczny

Przedstawienie dostwiadczenia zawodowego i swojej osoby. Pytana techniczne.

Pytania dotyczące aspektów zwiazanych z aplikowanym stanowiskiem.

Nieee No skąd? :) To super prężnie rozwijająca się firma, zdobywająca rynek pneumatyki … bez działającej recepcji… jeśli wprowadzają oszczędności na pensji recepcjonistki, to na pensji członka zarządu??? …. Nawet bym o tym nie pomyślał ????

inż. Mamoń

SMC drastycznie traci udział w rynku, zainteresowanym polecam oficjalne raporty skarbowe, które pojawiły się ostatnio. Zwolnienie kolejnego pracownika jest tylko potwierdzeniem negatywnego trendu rozwoju biznesu, strategii która wiedzie do nikąd oraz potwierdzeniem konieczności redukcji kosztów. Zarząd nie przekazuje nam prawdziwych informacji.

Macko

Piotrze... Donoszę iż trzy osoby knują spisek KZ.. MP. Rs

Max
@Macko

Brawooo Niech boss zna prawdę... Spisek goni spisek,... A w trójkę się bronią wzajemnie Piotrze zrób porządek... Proszę pracownicy smc

Mackoo
@Macko

Wszyscy wiedzą jacy są... Grają zawsze na kogoś na wyniszczenie... Kto GSW wyeliminował... Pisma do Angela

Telemaniak

Nie chce siać plotek,ale podobno widziano w naszej firmie Patryka Vege. Paru dobrych aktorów grających od lat ekspertów od pneumatyki może zwerbować od razu na miejscu. Ba,jeden nawet ma doświadczenie aktorskie w reklamie....czekam zniecierpliwościa.

Alex

Racja... Że go kolega Świderek awansowal to myślał że jest kimś... A to zwykły technik do wycen i sapa... Mam nadzieję że szef też zauważy niekompetencję Kasi i też ja z degraduje. To jedna ekipa która knuje przeciwko Piotrowi i handlowemu...

taka prawda

We wsparciu jako technik też był słaby, więc go przesunęli do robienia jakiś nikomu niepotrzebnych analiz, zawsze więcej zamieszania wprowadzał niż pomagał.

Hehe
@taka prawda

Wsparcie techniczne w jego stylu sprowadzało się do odpowiedzi typu : "sprawdź sobie w katalogu" - czyli wsparcie raczej bezużyteczne, wtedy przenieśli go do wprowadzania zamówień dla klientów raczej marginalnych, za nowego dyrektora awans na 'kierownika' sztucznie stworzonego działu (dużo wolnego czasu na papierosek i ploteczki), niby reklamacje, jakieś analizy, trochę w dystrybucji - taki dział od wszystkiego i od niczego. - I nagle HIT !! zaskoczenie dla wszystkich - awans na Head of OEM - tak z niczego. Taki Nikodem Dyzma SMC, hehe.

Annna

No nie jest.. Dlatego jako kolejny szukam pracy.. I tak wielu nas...

Annna
@Hehe

Hhha dokładnie... Pięknie to ujoles Nic nie robił.. Kasę brał... Pojęcia (usunięte przez administratora).. Ale ambicje ogromne... I mass kolego

Toyoda
@Annna

Dajcie spokój z nim. Lepszy i tak jest ten kierownik co MJAł Superba, zmienili mu region i jest teraz kierownikiem Toyody Rav4 :) zmiany na plus

Byjjkk

A kasia to już 3 dyr się trzyma rękami nogami.. Ale piotr nie jest głupi i się już pokapował.... Bye bye

@Toyoda

Zmiany na plus? Miały miejsce w tym miesiącu jakieś jeszcze? Mimo wszystko masz chyba pozytywne podejście do tematu, jakie są więc dalsze perspektywy w odniesieniu do samych warunków pracy?

Grażyna

a tego to nie wiem czy tak jest, pewnie musisz szerzej wyjaśnić. mimo wszystko sam odczułeś jakieś zmiany? Z tego co widzę wciąż pracujesz a masz taka opinię o tych, którzy wciąż tu są... i praca w końcu jest tu ciężka czy lekka? skoro mieliby zostawać tylko tacy jak twierdzisz to jakby sobie mieliby tu radzić?

Dj
@Grażyna

Każdy jakoś sobie radzi... A ambitni szukają.. Co. Miesiąc ktoś wartościowy odchodzi... Sqtqrnardy pracy w smc legły... Niestety

@Dj

piszesz, że ktoś wartościowy odchodzi. co konkretnie rozumiesz poprzez "wartość" i w druga stronę jakie osoby uważasz za przeciwne w ujęciu tego wyrażenia? jak ostatecznie wpływa to na oferowane warunki zatrudnienia?

Grażyna

Bajek? Opowiedz więc jakąś, bo teraz to już ciekawa jestem. O tej wiedzy technicznej też coś wspomnisz? Są może szkolenia z tego zakresu czy trzeba z nią przyjść albo na własną rękę się douczyć?

Zniesmaczona
@Grażyna

Kto by zatrudnił do pracy u lidera swiatowego rynku automatyki kogoś bez minimum wiedzy technicznej i handlowej.....teraz gdy nie ma już Świdra,który takimi ludźmi sie otaczał? Grażyna szkolenia???? A co to, studia podyplomowe tudzież pomaturalne???

@Zniesmaczona

podstawy jasne, że trzeba znać i reszta może zależy od interpretacji słowa szkolenia? bo wiadomo cykl studiów trudny byłby do przerobienia w trakcie pracy. czy wobec tego w jakichś inny sposób dba się o rozwój zatrudnionych osób? chyba, że stawia się jedynie na praktyczne doświadczenie?

Heh

Jajakobyły pracownik SMC chciałbym się zapytać Was koledzy jak obecnie sytuacja u klientów OEM ? Hehe gdy odchodziłem miał miejsce ciekawy eksperyment - tj. Head of OEM został 'wprowadzacz zamówień' hehe gość który nigdy nie był u klienta i nigdy nie miał nic do czynienia z klientem OEM, niezwykłe rozwiązanie - dla jednych był to szok i niedowierzanie, dla pozostałych był to MEGA MEGA MEGA szok i niedowierzanie, dużo ludzi odeszło przez tę decyzję, ale do rzeczy. Chciałbym się dowiedzieć czy sprzedaż u OEM w wyniku tego eksperymentu wzrosła czy dramatycznie spadła. Oczywiście nie mam nic do nikogo personalnie po prostu .. obecny szef w nowej pracy zapytał mnie dzisiaj czy mam pomysł na zwiększenie udziału w rynku OEM pomyślałem właśnie o tym eksperymencie jeśli mi napiszecie że eksperyment się udał powiem: "szefie - idź tą drogą, jeśli mi napiszecie że porażka .. to oczywiście nic nie powiem bo wiadomo będzie wstyd i pośmiewisko.

Marko

Po te nerwy... Koledzy Teraz jest kompetentna osoba.. Techniczną Ale faktycznie zamiast pana M. Powinien zostać ktoś kto ma pojęcie i pracuje z klientem oem. Za niedługo już nikogo nie będzie... A co robi nasz handlowy?? Śpi?? Coś mało aktywny

XYZ

Wpadłem po kilku miesiącach nieobecności w firmie zobaczyć co słychać. Przykro mi się zrobiło. Z każdy z kim rozmawiam, kto był trochę bardziej otwarty, pracował dłużej w firmie, myśli o zmianie pracy. Pozostaną tylko młode wilki (korposzczórki), zatrudnione z innych mniejszych firm. A to inne Tuzy z rynku na tym zyskują, zatrudniając byłych pracowników tej firmy. SMC chwali się, że jest najlepszym pracodawca wg Forbes. Globalnie może tak być, ale Forbes nie uwzględnił Polski. Moim zdaniem SMC Polska to już nie jest miejsce dla godnego miejsca pracy, poszanowania wartości szacunku do innych współpracowników, dla zarobków wartych zajmowanego stanowiska, zdobywania wiedzy i doświadczenia, a kiedyś takim pracodawcą była. Szkoda, że tak się dzieje. To moja opinia jako byłego pracownika tej naprawdę dobrej marki..., kiedyś dobrego pracodawcy.

Dorota
@XYZ

Jak myślisz, co się stało przez te kilka miesięcy że masz takie odczucia? Dlaczego firma zmienia się niby na gorsze?

XYZ
@Dorota

Dorota, nie będę się wypowiadał co się zmieniło przez ostatnie miesiące, przez które w SMC nie pracuję, bo nie funkcjonuje już z w tym środowisku i to nie byłoby fair. Rozmawiam od czasu do czasu z ludźmi i słyszę, że nic się nie zmieniło od kiedy jeszcze pracowałem, więc swoją opinię opieram na tym jak wyglądała sytuacja pod koniec mojej współpracy, a nie wyglądało to najlepiej i nie zapowiadało się, że coś się poprawi. Wbrew większości opiniom na tym portalu, nie uważam, że źle się zaczęło dziać od zmian w 2021 roku. Wręcz przeciwnie uważam, czy też uważałem, bo teraz nie wiem jak dokładnie wygląda sytuacja, że te zmiany przyniosą korzyści biznesowe dla SMC, bo produkty są świetnej jakości, konkurencyjne na rynku i godne polecenia, ale nie dla pracowników, a na tym portalu wystawiamy opinie o firmach jako pracodawcy. Firmą zaczęły zarządzać osoby, dla których liczy się tylko wynik, a pracownik jest jedynie komórką w excelu, przynajmniej ci szeregowi, nie wiem jak jest wyżej w hierarchii. Metoda twardego HR stosownego w SMC prowadziła jedynie do konfliktów. Mimo, że minęło już kilka lat to nie zapomnę sytuacji związanej ze zmiana siedziby firmy i tego jak zostaliśmy potraktowani i nie mam zamiaru wchodzić w szczegóły, bo mi nerwy puszczą ;) Zabrakło miękkiego HR, który koncentruje się na rozwoju pracownika, wysokiej jasności i jakości komunikacji. Jego motywowaniu i angażowaniu. I to nie takim korporacyjnym, ale ludzkim. Nie znam powodów i przyczyn, ale szkoda, że w momencie kiedy opuszczałem firmę (ale też od kilku lat wcześniej) Jola nie miała większego wpływu no to, w którą stronę SMC Polska będzie się rozwijać. Myślę, że poszłoby to w lepsza stronę. Tak przynajmniej widziałem to ja. Moja opinia może podyktowana jest tym, że jestem zdania, że to człowiek jest najważniejszym elementem każdej organizacji i to on tworzy jej wizerunek na zewnątrz. Bardzo sobie cenię ludzi, których w SMC poznałem i tym bardziej mi jest przykro, że z SMC odchodzą, mając zbliżoną opinie do mojej. Jak już wspomniałem mam wyjątkowo bardzo dobrą opinię o produktach SMC, jednak korporacyjny sposób zarządzania ludźmi, gdzie nie liczy się człowiek, a wynik nie jest tym co mogę polecić innym, stąd moja taką, a nie inną opinia.

@XYZ

Potwierdzam... Pracuje kilka lat ale takiego (usunięte przez administratora) nie było nigdy!!!!! To co wprowadza piotr i luki to jakaś masakra... Ludzie odchodź a a ci co zostają szukają pracy. Jedynie Jolka się ostała ale wygląda jakby zawał miała.... Tragedi Forbes może globalnie ale nie Polska nie za tego zarządu!!!

Marceo
@Majk

Do roboty lenie ! Za gsw mieliscie tu eldorado i plażę a teraz do roboty ! Samo sie nie sprzeda chocby jak piękni i wyżelowani handlowcy sprzedawali. Wiedza,pokora,systematycznosc i rxetelnosc tylko moze was uratowac. A nie płakac mi tu.

@XYZ

Pawełku... Masz rację Skład ty, JLo i Świder.. Best ekipa Teraz tylko nerwy... Jeden nadaje na drugiego... Ludzie odchodźa... Koledzy rządzą piotr i Lukasem Tragedia Konkurencja się cieszy dobrym zmianom pana Angela. Szkoda że schuch nie miał nic do powiedzenia.. Ale Jolka też pójdzie w odstawkę.. Tj pozostali

Bożena
@Majk

Czytając, że ludzie odchodzą uznałam, że w takim razie poszukiwani są nowi, co w dobie kryzysu jest cenną informacją, przyznasz sam. Tymczasem nie ma żadnych ofert pracy u Was... Skąd ta sprzeczność. Odchodzą, ale zostają?

HR
@Bożena

Odchodzą zbędni ze sztucznie tworzonych kiedyś działów i stanowisk. Myślę,że 25 SAE dało by radę utrzymać obecny poziom i jakość sprzedazy .

Xyz
@Bożena

A tak naprawdę Prezes robi wynik… ogranicza koszty, bo „ coś” musi pokazać …Wyrzucił sprzedaż do dystrybucji, wiec i obsada mniejsza jest potrzebna- na każdej płaszczyźnie ???? Zmieni się Prezes, zmieni się wizja… trzeba poczekać ???? ( teraz z osób zbędnych - to pracownik z magazynu dba o to by ludzie na terenie nie połamali nóg, wszak to normalne obowiązki magazyniera ) ????????????

Odchodza.. A nowych nie zatrudniają Spadki -oszczędności

@HR

Porównaj sprzedaz zeszła z pełna obsada vs obecnie. Czysta proporcja i ci wyjdzie poziom obsługi. Sztuczne stanowisko to generalny Pio..... Po co??? Nie szkoda firmie 70 koła miesięcznie??

Sztuczne stanowisko to OEM manager... Co on robi??? Out Pikul

subiektywny krytyk
@HR

Jeden SAE na wojewódzwtwo + 1 TEC na 2 województwa do wsparcia techniczego spokojnie dałoby radę utrzymać ten a nawet lepszy (przy odpowiednim doborze SAE i TEC) poziom sprzedaży. Sztuczne stanowiska typu "kierownik": End-User, OEM, Automotive, Food, Wood itp, były stworzone aby utrzymać swoich kolesi przy kasie + patologie typu SAE razem z TEC jadą do jednego klienta bo SAE jest MAX niekompetenty, na szczęście minęły choć jeszcze kilku się jakimś cudem się utrzymało.

@Xyz

Wywala go... Nie ma sprzedaży w dystrybucji Marcinek nic nie robi... Tylko udaje i te śmieszne raporciki...

Licky
@subiektywny krytyk

Połowę kierowników bym po zwalniał... Pracuje lata jako techniczny i nic nie robią Tylko raporty ect. Out miernoty...

Macius

Dlaczego (usunięte przez administratora) kasia podsyca atmosferę w pracy?? Ciągle kłótnie przez nią... Hmm Ma smaki zostać dyr... Tak słyszałem

zumba

Zdecydowanie na polecam pracy w tej firmie. Dużo ludzi jest fajnych, ale główny problem to kadra zarządzająca. Sama ilośc komentarzy już pokazuje co się dzieje w tej firmie, brak komunikacji, strach i przede wszystkim brak szacunku do ludzi

Bolo

To co się dzieje w firmie to wygląda jakby konkurencja rozwalała SMC. Naczelny z konkurencji i IMI rozwala nr 1-2 w Polsce. Kto się ze mną zgadza?

Wujek
@Bolo

Ja się zgadzam w 100$ ... Jak centrala na to. Pozwala... Ludzie z doświadczeniem odchodzą.. Na początku była retoryka pozbyć się GSW i Piotra a później reszta i dalej.. Dalej Kto zostanie??

Jlo
@Wujek

Nikt... Pozbędą się i rafcia Zobaczycie _ do pytajcie jak było w poprzednich firmach gdzie rządził piotr Upadek...

To ja jolka
@Bolo

Zgadzam się z wami, tyle lat pracuje indos takiego nie widziałam.

@To ja jolka

Jestem spoza waszego terenu to tak średnio łapie ten wątek ale chyba zadowoleni to nie jesteście z tego? Jak sytuacja się rozwija i czy byłaby szansa na jakieś szersze wyjaśnienie dla potencjalnego kandydata?

Mikołaj

Wszystkiego dobrego, i dla tych którzy delektują się każdą kropelką nektaru szczęścia i dla tych którzy piją z kufli nienawiści. Zyczę Wam wszystkim, byście zaczęli mówić ludzkim głosem, szacunku dla współpracowników, kontrahentów. Spełnienia marzeń, tych prawdziwie dobrych.

@Mikołaj

To już nie ta firma... Jeden drugiemu wrogiem

@Big

A konkretny powód tych wniosków przytoczysz? skoro to już nie “ta” firma, to jak tu było wcześniej i dla porównania jak jest teraz? Ile czasu musiało minąć, żeby doszło do jakiś zmian?

Obserwator

Tak tylko zapytam Ludzie z aktualnego SMC przechodzą do nowej firmy byłego prezesa SMC. Czy to SMC się tak pogorszyła czy też jednak były prezes nie był aż tak słaby? Przyznam,że jestem w lekkim szoku,bo kiedys praca w SMC to było chwycenie boga za nogi Myśle,ze moze byc bardzo ciekawie wkrótce na rynku

Łysy
@Obserwator

Tu jest tragedia za tej karnej władzy... Za Pietrzaka każdy wiedział co robił II teraz rozwija konkurencję zabierając dobrych pracowników... a tych obecnych i tak wywa....

@Obserwator

MPI najlepszym managerem w 22/23 letniej historii SMC PL był, miał niestety w szeregach 'kierowników ambitnych' - dybiących na stanowisko dyrektora/prezesa - zawarli wtenczas układ - a wiadomo na układy nie ma rady.

Bozyhanys
@kryty_k

No w smc moze próbował być menadzerem,ale rynek go zweryfikował i nigdzie posady nie znalazł jako menadzer. Taka jest prawda. Uczył się na zywej tkance smc wszystkich wyczytanych w poradnikach technik z róznym skutkiem.

Pomocny
@Bozyhanys

MPI był bardzo słabym managerem, GSW był jeszcze gorszy, a obecne kierownictwo wcale nie jest lepsze. SMC nie ma szczęścia do kadry kierowniczej. Gdyby nie świetny produkt to byłaby calkowita porażka.

Misio
@Pomocny

Czy był dobry czy słaby, ocena będzie bardzo indywidualna. Faktem jest że za jego czasów firma szybko rosła i nikt się z pracy nie zwalniał.

@Pomocny

Czyli MPI - jakim managerem by nie był - czy złym czy dobrym - ocena indywidualna jak Miso napisał - był najlepszy .. skoro późniejsi byli .. a i obecni są gorsi.

@Bozyhanys

No nie zgodzę się bo: po pierwsze to nie rynek go zweryfikował (starzy pracownicy wiedzą o co chodzi) - firma notowała wzrosty a i atmosfera wśród pracowników była najlepsza za MPI, po drugie to zaraz po SMC rozpoczął rozwijanie MPIM co idzie mu światnie do dziś. P.S. pamiętam tą panikę późniejszego dyrektora i ówczesnych jego "kierowników" (specjalnie w cudzysłowiu) jak dowiadywali się o działaniach MPIM - nawet w raportach miesięcznych nakazali handlowcom pisać jakie postępy poczynia MPIM. Hehe. Żenada jakich mało.

Hehe
@kryty_k

A ja na własne uszy słyszałem jak MPI na podsumowaniu chyba FY2016 stwierdził przy całym zebranym audytorium że: GSW jest lepszym dyrektorem niż ON sam był. W hotelu w Warszawie to było - wtedy ogłaszali nową - jedynie słuszną strukturę organizacyjną z nowo mianowanych "kierowników" ( kierowników w cudzysłowiu ;-) hehe) w miejsce zwolnionych starych dobrych kierowników.

Alan
@Hehe

Tak, najbardziej kontrowersyjny i dyskusyjny był wtedy wybór dla Warszawy, kierownikiem został wtedy gość który: nigdy wcześniej nie pracował jako kierownik, nigdy nie pracował na rynku warszawskim, pochodził z małego miasteczka oddalonego 300 km od Warszawy - szwindlem czuć było na kilometer, to wtedy chyba zaczął się początek końca -jaki znamy- itp, z tego co pamiętam to przenieśli go później na południe kosztem zwolnienia innego dobrego kierownika.

Klient

Mam taką prośbę . Jestem klientem SMC od kilkunastu lat. Przez wiele lat miałem jednego opiekuna od Was , z którym gdy była potrzeba byłem w kontakcie i bezpośrednio załatwiałem swoje zamówienia lub konsultowałem projekty. Człowiek ten znał moją fabrykę,sprzęt i pneumatykę jaką stosuję. Ogarniał tematy schematów pneumatycznych i zamienników. Przez ostatnie 2,3 lata przyjeżdza od Was już 3 czy 4 ty nowy handlowiec i od początku wypytuje mnie na nowo o maszyny,projekty,potencjał jakiś. Kolejny n ty raz pyta o to samo n ty Wasz pracownik. Ja naprawdę nie mam czasu na taką edukację Waszych ludzi. Zapisujcie może sobie na jakimś serwerze notatki z tych wizyt i gdy będzie kolejny 5,6 handlowiec przyjeżdać do mnie, to mniej więcej będzie wiedział czym się nasza firma zajmuje. Nie poruszam już nawet kompetencji technicznych i znajomości produktów przez Waszych ludzi, ale powiem jedno, drastycznie z każdym nowym człowiekiem spada. Życzę sobie i Wam owocnej współpracy w tych trudnych czasach.

Czeslaw
@Klient

Niestety kolejne kluczowe dla firmy osoby odchodzą. W firmie jest nawet dział bez pracowników, sam kierownik został na pokładzie. W jednym z oddziałów w przeciągu ostatnich 2lat odeszli wszyscy kluczowi KAM, czy to przypadek... Zarządzający firmą przez nietrafione decyzje, m. in awanse pewnych osób na stanowiska kierownicze dążą do samozagłady. Niepokojące jest to, że w czasie COVID pracownicy z duzym stażem odchodzą z firmy.

Lys
@Klient

Jak co chwile rotacja... Fachowcy odchodzą

Lys
@Czeslaw

Są kierownicy brygad jedno osobowych... Nic nie robili latami a teraz i tak nic nie będą robić bo po co i kim... A pracownicy odchodzą bo rynek nie śpi są premie... Podwyżki. A u nas od lat lipa...

Slavo
@Lys

Za ujawnienie tajemnicy spółka cie pozwie. Wystąpi o twoje ip.

Caddy
@Lys

Samochody zawsze bedą produkowane więc sie czepiasz. A sztucznie rozdmuchany np dział food? Po co tylu ludzi i struktur jeśli robią i sprzedają to samo co szeregowy handlowiec SMC??

Lusy
@Slavo

Ja sie prawde pisze ..to niech wystapi ...

Jlo
@Caddy

A co ci food szkodzi ??, taka jest strategia firmy. A skoro ktos tego nie potrafi zrozumiec to nie niech pisze co chce

Doctor
@Caddy

U nas nie ma szeregowych pracownikow ..samevexperty

Sae
@Klient

I jak, poprawiła się obsługa?

Toruń
@Klient

Potwierdzam. Doradztwo techniczne to tragedia. Ich handlowcy nawet nie wiedzą co ma ich firma w ofercie i cieszą się jak dzieci,gdy im palcem w ich katalogu to pokazuje. Wstyd trochę jak na lidera rynku

@Toruń

Tragedia .. To mało Oprócz kilku filmów oraz ln nic się nie dzieje Osoby doświadczone odchodzą z tego (usunięte przez administratora)

zar

Czy firma oferuje angielski dla pracowników? Czy jest dodatkowo płatny

Macko
@zar

Nic nie oferuje.... Zero

@Macko

To nie prawda, firma oferuje angielski i 100% pokrywa jego koszty. Angielski jest prowadzony przez jedną z najlepszych szkół Berlitz na kilku poziomach.

Employee

Tja, kurs za pincet złotych a lojalka na dwa lata, śmiech na sali

Rafo

Kto takie glupoty pisze hhhe

Rafo
@Employee

Boja sie podwyzke dac... To na lojalke trzymaja Kolega z centrali sie zwalnia ibtak po kolei fachowcy odchodza

Uncle_Family
@Rafo

Dokładnie, a ludzie i tak odchodzą. Zarząd ciągnie na (usunięte przez administratora)firmę.

Lysy
@Uncle_Family

Ciagnie w dol... Petr I jego kolega luki masakraaaaa Kolejna osoba poszla do konkurencji...

John_Deere
@Lysy

Dziwne, znikają wcześniejsze komentarze. Ktoś już pisał, że to nie są koledzy tylko family. Uncle & nephew.

@John_Deere

Dokładnie, dwóch amatorów... Niech ktoś poda przykład co lepiej funkcjonuje?? Teraz w firmie... Lub gdzie są wzrosty lub nowi klienci... (usunięte przez administratora).. Upadek firmy

Ex 2.0

Szkoda firmy i ludzi. Firma sobie poradzi, nie wiem jak oddział w Polsce. Kiedyś to było fajne miejsce pracy. Nie idealne, ale na poziomie. Obecnie (usunięte przez administratora) Połowa, jak nie 3/4 osób szuka nowego pracodawcy. O czym to świadczy?

Lajk
@Ex 2.0

O tym ze za stereami dwoch kolegow amatorow... Kolejna osoba oposcila smc a I inni szukaja... Spadki sprzedazy...utracony rynek Tragedia

Deutz

Powinien być dopisek: *nie dotyczy polskiego oddziału :)

@Deutz

Jak nie dotyczy... Jak kolejna doświadczona osoba odchodzi widząc ta amatorkę... Budujesz firmę latami... Przychodzi partacz i burzy.... Typowe polskie

Witam, Jestem klientem firmy SMC, zajmuję się budową maszyn i muszę z przykrością stwierdzić, że jak mam złożyć zamówienie w SMC to jestem chory dlatego kupuję tylko to czego nie mogę dostać gdzieś indziej. Pomimo tego, że w mojej opinii produkty są naprawdę dobre i trochę tańsze niż u konkurencji to wolę zapłacić więcej i kupić w Festo. Dlaczego? Dlatego, że zanim handlowiec z SMC ogarnie się z zamówieniem, to ja już odbieram części od kuriera. Terminy dostaw jakie otrzymuję na ofercie nie zgadzają się z tymi na potwierdzeniu zamówienia, raz miałem sytuację, że moje zamówienie nie zostało w ogóle dostarczone, jak się upomniałem o części to otrzymałem nowe potwierdzenie zamówienia.. z terminem za 2 tygodnie, oczywiście bez żadnego wyjaśnienia czy choćby słowa przepraszamy. Ogólnie akcji z działem handlowym miałem więcej dlatego moja opinia jest zdecydowanie negatywna. Żeby nie było tak źle to miałem również kontakt z panami ze wsparcia technicznego i otrzymałem szybką i fachową poradę.

@Paweł

No a niestety obsługa smc legła.... Klienci odchodzą... Konkurencja zyskuje.... Może pan skargę napisać do smc Austria do pana Angela. Do smc pl szkoda pisać tu nie ma. Osób decyzyjnych

Dyson

Świder,pogódz sie wreszcie ze swoja porażką i tym,ze wyleciales z tąd na kopach.Zostawiłes za sobą taki bajzel ze jeszcze dlugo bedą nowi dyrektorzy po tobie sprzatac. Nie płacz tu na forum bo to juz mega zenujace jest, panie ex " dyrector sales"

@Dyson

Dobre... Pracowalem z Grzeskiem lata... Ale takiego sy .. Jak teraz jest nienwidzialem. Sprzatac to po was bedzie trxeba 10 lat... Wyniki 0 .. Ludzie odchodza konkurencji sie cieszy I przejmuje rynek

Bozyhanys
@Majk

Na rodzine przeciez nie bedziesz narzekac, a jego ekipa to chyba z 80% rodziny była

Haer

Jest pod ochroną.Nietykalny.

Kaisai
@Haer

Kto jest pod ochroną? Ciasny? On jest jak kameleon - zmienia kolory żeby dopasować się do otoczenia i nie zostać rozpoznanym :)

Barbara
@Kaisai

Kto to w ogóle i czemu mu tyle uwagi poświęcacie?

Customer no care
@Barbara

Bo on sam wypisuje tutaj komentarze w swojej obronie próbując się wybielać.

Byk
@Customer no care

Dokladnie, sprytny typ Co chwile ktos z zespolu odchodzi Bo nikt glypot sluchac nie moze

Grażyna

Nooo ok.. A w sumie skąd to wiecie? Jakiś znak czy co?

Uncle & Nephew

Znikają komentarze, czyżby Uncle i Nephew bali się krytyki?

Zostaw merytoryczną opinię o SMC Industrial Automation Sp.z o - Warszawa

• Jak się pracuje w SMC Industrial Automation Sp.z o?

Zobacz opinie na temat firmy SMC Industrial Automation Sp.z o tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 81.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SMC Industrial Automation Sp.z o?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 73, z czego 7 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 52 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SMC Industrial Automation Sp.z o?

Kandydaci do pracy w SMC Industrial Automation Sp.z o napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SMC Industrial Automation Sp.z o
3.2/5 Na podstawie 739 ocen.
  • Poloneza 89
    02-826 Warszawa