counter
2 102 148 5 1
Irena

Czy ktoś posiada informacje odnośnie aktualnej sytuacji w Endres Hauser Polska? Czy warunki pracy uległy poprawie? Jaka panuje tam atmosfera? Na jakie wynagrodzenie można liczyć? Czy pracodawca oprócz stałego wynagrodzenia docenia swojego pracownika różnymi dodatkami? Na przykład w postaci premii, benefitów, dofinansowania studiów podyplomowych?

Irena

aktualny pracownik
@Irena

Jest z pewnością lepiej niż było. Co do zarobków to pewnie jak wszędzie zależy od stanowiska, doświadczenia itp. Myślę, że generalnie nie ma co narzekać. Premie są roczne od kiedy pamiętam. Dodatkowo raz w roku są organizowane wyjazdy integracyjne, dzień dziecka i wigilia. Ostatnio doszły dofinansowania obiadów, elastyczny czas pracy, dofinansowania karty multisport i medicover.

Tak1Nie3
Również obecny
@aktualny pracownik

Nie wiem gdzie ktoś widzi tą zmianę na lepsze... To że dostaliśmy multisporta czy obiady? Chociaż wcześniej była pewna praca fakt że z prostym kierownictwem ale jak coś ktoś do Ciebie miał to Ci to powiedział... poczekaj do końca roku a zatęsknisz za hotelarzem :)

Tak5Nie1
Obecny pracownik
@Również obecny

Rozumiem, że jest to twoja osobista opinia. Ok masz prawo ją mieć. Ja mam inną i z tego co wiem nie tylko ja. Niektórzy cenią bardziej elastyczny czas pracy i to bardziej niż kartę multisport czy dopłatę do obiadów. Wierz mi z całą pewnością nie zatęsknię do tego co było wcześniej o ile ponownie się nie zmieni na grosze.

Tak3Nie4
@aktualnypraacownik
@Irena

Ja tez czuje się lepiej. Czas pracy jest elastyczny, a w czasie pandemii elastyczny do kwadratu. Przeszliśmy w tryb zadaniowy ! Komunikacja wewnętrzna się poprawiła i w zespołach i z kierownictwem. Zmiany są logiczne i jasno komunikowane. Straszenie końcem roku chyba nieuzasadnione - skończyły się czasy uznaniowości premii dziś jest jasne kto, za co i ile! W chwili obecnej jest nowa rekrutacja w dziale sprzedaży polecam !

Tak6Nie4
Ciekawy
@Obecny pracownik

Czy samochód służbowy może byc takze do uzytku prywatnego w waszej firmie? Pozdrawiam.

@Ciekawy

Jeśli z racji zajmowanego stanowiska przysługuje samochód służbowy to można z niego korzystać również w celach prywatnych.

Ciekawy
@ObecnyPracownik

Czyli handlowiec ma taką możliwość? Orientujesz sie na jakich zasadach, oplaty itp?

@Ciekawy

Przedstawiciel handlowy na pewno. Za korzystanie z samochodu służbowego w celach prywatnych odprowadzany jest podatek (gdyż jest to przychód dla pracownika). Wysokość miesięcznej opłaty jest uzależniona od pojemności samochodu. Jakby nie było to są to duże pieniądze. Co do zasady jeśli korzysta się do celów prywatnych należy tankować za swoje (typu wyjazd na urlop). Z samochodu nie mogą korzystać osoby trzecie (żona itp.), za wyjątkiem sytuacji wyjątkowych (zagrożenie zdrowia, życia).

@ObecnyPracownik

Miało być "Jakby nie było NIE są to duże pieniądze."

ObecnyPracownik Nowy wpis
@ObecnyPracownik

"Z samochodu nie mogą korzystać osoby trzecie (żona itp.), za wyjątkiem sytuacji wyjątkowych (zagrożenie zdrowia, życia)." Tak czytam i można to źle zrozumieć. Nie może korzystać pod pojęciem prowadzić samochodu bo jako pasażerowie oczywiście nie ma problemu.

Ciekawy Nowy wpis
@ObecnyPracownik

Dzięki za informację :) A jakie samochody sa u was w firmie? Czym taki handlowiec jezdzi?

@ObecnyPracownik Nowy wpis
@Ciekawy

Samochody są różne. Najczęściej Skody i Toyoty. Nowy pracownik z reguły otrzymuje używany samochód. Jak się sprawdzi to później otrzymuje się nowy.

Ciekawy Nowy wpis
@@ObecnyPracownik

A jakie sa umowy po kolei? Jest okres probny? Czy handlowiec ewentualnie na tym okresie probnym ma do dyspozycji samochod czy dopiero pozniej?

Kandydat na promotora Marki
Kandydat

Czy Promotor Marki / Comercial Enginieur to praca dorywcza i sezonowa? czy można pracować popoudniami? W jakich centrach handlowych i miastach się Państwo promujecie? Jaka jest stawka za godzinę? Samochód trzeba mieć własny, czy może kordynator rozwozi promotorów po centrach swoim autem?

Xddd
@Kandydat na promotora Marki

O czym Ty piszesz jakie centra handlowe? To nie iqosy za 300zeta żeby to w galeriach sprzedawać. Dostajesz furę i latasz po orlenach, oczyszczalniach do dyrekcji...

Kandydat na promotora Marki
@Xddd

Naucz się czytać. Fura, laptop, komóra i karta lunchowa są w ogłoszeniu na Inżyniera sprzedaży do Szczecina. Oczekiwania i zakres obowiązków dla obu stanowisk są Ctr-C Ctr-V. Promotor to tania wersja inżyniera sprzedaży.

Tak2Nie

Jakie jest podejście do liderów z zewnątrz w firmie Endress Hauser Polska?

Obecny
@Pytanie

W Endressie średni staż pracy jest dość wysoki, więc niektórzy awansują - to chyba dobrze! Ostatnie rekrutacje są otwarte i biorą w nich udział zarówno kandydaci zewnętrzni jak i wewnętrzni. Kryteria są zdefiniowane, więc wygląda na to, że obie strony mają równe szanse. W firmie dużo mówi się o rozwoju, ale to nie wyklucza, ze ostatnie rekrutacje zakończyły się 50/50 czyli połowa jest z awansu połowa z zewnątrz !

Tak1Nie1

Wiecie czy w Endress Hauser Polska szukają chętnych na staż?

Marta Lenar Endress+Hauser, HR
@Pytanie

Tak, osoby, które zdobywają wykształcenie o profilu inżynierskim zapraszamy na staż do działu sprzedaży, marketingu lub serwisu. Na ten moment, w związku z trybem pracy zdalnej, staże są zawieszone.

Tak3Nie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Kalina123

Nie polecam procesu rekrutacyjnego we Wrocławiu. Dwie rozmowy( bardzo przyjemne), każda po godzinie. Odpowiedzi od firmy zero. Strata czasu i brak szacunku.

Były

Jak tam firma ma się po zmianach koledzy?

Szczur
@Były

Korpo korpo jeszcze bardziej korpo :)

Adam
@Szczur

Ale tak generalnie to polecasz pracę w Endress Hauser, czy niebardzo? Powiedz coś więcej o tym, jak się tam pracuje.

aktualny pracownik
@Adam

ja dajmy na to polecam. Szczególnie teraz po zmianie prezesa jest lepiej. Oczywiście każdy lubi co innego i zawsze może trafić się ktoś komu coś będzie wybitnie nie pasowało. Uważam jednak, iż można trafić znacznie gorzej niż do EH.

TakNie1

Jakie godziny pracy przyjęte są w firmie Endress Hauser Polska?

Januszex
@Pytanie

Można przyjść między 7:00 a 8:30, dzień pracy trwa 8:30 od poniedziałku do czwartku. W piątek jest to 7:15.

przepływomierz

Dzisiaj dobra atmosfera sięgnęła zenitu :) Umarł król, niech żyje król!

Tak19Nie
Zgadnij kto to
@przepływomierz

Tylko hieny cieszą się z czyjegoś nieszczęścia. Teraz będzie już tylko gorzej. Zobaczysz to nie za tydzień czy za miesiac tylko za kilka lat PS jak Ci się coś nie podoba to się zwolnij. Nikt na siłę nikogo nie trzyma.

Tak5Nie7
Pmc21
@Zgadnij kto to

Ehhh i to może by. Prawda chooy ale znany zawsze może z Się większa (usunięte przez administratora) trafić ????

Gniazdo os
@przepływomierz

Ciekawe kto będzie nowym Prezesem. Może chciałbyś jego przyboczny koleżka z tej samej miejscowości? Zdetronizowany Krul będzie mógł nim sterować.

Tak6Nie2
Nieistotne

(usunięte przez administratora)Zła karma zawsze wraca.

Bogdan
@Gniazdo os

Wybrano już może nowego prezesa firmy Endress Hauser Polska? Jeżeli podjęto już taką decyzję, to chciałbym dowiedzieć się, czy zmieniły się warunki zatrudnienia bądź innego rodzaju rzeczy odkąd stanowisko to objęła nowa osoba? Mam nadzieję, że ktoś z Was będzie miał informację na ten temat.

Uczony w piśmie

Zawsze to poziom wyżej niż renomowane technikum hotelarskie...

@dociekliwszy

@Bogdan w bazie Polskiej Nauki są tylko osoby, które się tam zarejestrują lub pracownicy uczelni - poczytaj skąd mają dane. Może mały kredyt zaufania .... Skąd mamy dane osobowe w Bazie Wiedzy NAUKA POLSKA? W przypadku danych osobowych LUDZI NAUKI otrzymaliśmy je bezpośrednio od tych osób, podczas wypełniania formularzy aktualizacyjnych dostępnych za pośrednictwem portalu NAUKA POLSKA lub za pośrednictwem aplikacji SYNABA, jeżeli osoby te są użytkownikami platformy INVENTORUM, również od tych osób, za pośrednictwem dostępnych na platformie formularzy. Dane osobowe LUDZI NAUKI mogliśmy otrzymać również od jednostek naukowych, w których osoba ta jest zatrudniona w charakterze naukowca, nauczyciela akademickiego lub prowadzi działalność naukową w tej jednostce. W przypadku danych osobowych pracowników jednostek naukowych, ich dane pozyskaliśmy bezpośrednio od nich, podczas wypełniania formularzy aktualizacyjnych, w imieniu LUDZI NAUKI, dostępnych za pośrednictwem portalu NAUKA POLSKA lub za pośrednictwem aplikacji SYNABA.

Tak3Nie1
@@dociekliwszy

@dociekliwszy Nie bardzo rozumiem Twoją wypowiedź, gdyż odbiega ona zupełnie od tematu. Na forum http://Gowork.pl wypowiadamy się o warunkach zatrudnienia w Endress Hauser Polska. Czy w tej kwestii jesteś w stanie się wypowiedzieć? Jesteś pracownikiem tej firmy? Dziękuję za odpowiedź.

Narcyz
@Bogdan

Hej. Jest wybrany nowy prezes. Zaczyna jednak pracę w grudniu. Szwajcarzy wybrany byłego dyrektora rockwell. Póki co prezesuje prawa rękę byłego prezesa. Zmiany na lepsze już są i mam nadzieję że nowy prezes ich nie wycofa. Pojawił się socjal: karty Medicover, dofinansowanie obiadów, karty Multisport. Wprowadzono bardziej elastyczny czas pracy. Byle tak dalej.

@Narcyz

Czyli jak teraz wygląda czas pracy? Jest jakiś przedział czasowy w którym należy wyrobić swoje godziny? I na jakim stanowisku pracujesz w Endress, bo to dość istotne?

Narcyz
@Julia

Można zacząć pracę między 7 a 8.30. szybciej zaczynasz to szybciej kończysz. Są pewne ograniczenia jeśli np pracuje się w parach to trzeba dodać się z drugą osobą. Oprócz tego można zrobić sobie w ciągu pracy przerwę do 2h na załatwienie sprawy. Trzeba ją odrobić w tym samym dniu lub innym do końca miesiąca.

Adam
@Narcyz

Fajnie, że czas pracy jest elastyczny. Czy w związku z tym można pracować także na część etatu, żeby łączyć pracę z innymi obowiązkami na przykład nauką?

TakNie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 388 dni.

Opowiecie jak wygląda każdy etap rekrutacji w Endress Hauser Polska?

Dociekliwy

Jak się nazywa nowy prezes doktor nauk wszelakich? Nie można znaleźć go w bazie nauka polska.. (usunięte przez administratora)

Kaczor

Pięknie tylko Tuska jeszcze nam brakowało.

Tak1Nie2
@Kaczor

Nie wiem, o co Ci właściwie chodziło, ale z tego co się orientuje, to tutaj raczej nie podejmujemy dyskusji o polityce. Endress Hauser ma aktualnie wiele ciekawych ofert zatrudnienia. Wiesz może, czy od potencjalnych kandydatów wymagają tam dużego doświadczenia zawodowego?

TakNie1
Jack Sparrow
@Julia

Firma zatrudnia osoby z doświadczeniem oraz bez doświadczenia, dając jednym i drugim możliwość rozwoju...

Tak2Nie1
Weronika

@allah akbar czyli rozmowa nie należy do najłatwiejszych w firmie Endress Hauser Polska? Możesz dać jakieś konkretniejsze porady odnośnie całej rekrutacji? W jaki sposób firma troszczy się o pracownika? Jest pakiet benefitów?

Xxx
@Weronika

Pewnie zależy od stanowiska aczkolwiek trzeba na rozmowę posiadać zasób wiedzy głównie z fizyki. Co do rekrutacji jest to firma w zasadzie handlowa więc podstawą jest się dobrze sprzedac

True story
@Weronika

Benefitów nie ma żadnych. Ani kart multisport, ani prywatnego ubezpieczenia, ani dopłat do kursów językowych, kształcenia indywidualnego. O jakichkolwiek dodatkach, takich jak premie świąteczne, dodatkowa kasa na wakacje nawet nie wspomnę. Premie roczne kiedyś były bardzo dobre, ale przy obecnych celach sprzedażowych przyzwoite kwoty premii są niemal nieosiągalne. Do tego totalny brak zaufania do bardzo dobrej załogi przez zarządzających. Firma na zewnątrz stara się uchodzić za wzór organizacyjny, ale mentalnie dalej głęboko tkwi w latach 90 jeśli chodzi o stosunek do pracowników.

Tak25Nie

True story
@True story

Najbardziej mi doskwierał brak związku zawodowego, rady pracowniczej, wczasów pod gruszą, dwóch godzin płatnej przerwy w trakcie dnia, wejściówek do kina, płatnego urlopu na podreperowanie zdrowia, bonów świątecznych, ubezpieczenia zdrowotnego dla żony, teściów i dzieci, bonów rabatowych do supermarketów, karnetów do SPA i salonów odnowy biologicznej i gwarantowanej emerytury pracowniczej od 55 roku życia. I dlatego odszedłem do konkurencji. W nowej firmie pracuję kiedy chcę i kiedy mam na to ochotę, a ponieważ płacą kiepsko, to dorabiam jako Troll Internetowy, siejąc hejt i publikując niepochlebne opinie o byłych pracodawcach.

Tak24Nie4
TrueStory2
@True story

Kogoś wyżej zabolało. Z tzw. dodatków można podkpiwać, ale takie rzeczy jak karty na basen, prywatne ubezpieczenie czy nawet rada pracownicza w firmach o takim mniemaniu o sobie jak E+H są standardem. Kierownictwo chyba dalej nie jest świadome, iż traktują firmę i pracowników jak folwark, gdzie jest zarządca, są karbowi, a reszta to fornale, których można traktować jak się chce. Mają orać i tyle, zamiast szacunku miska zupy (uczciwie nie taka zła), w miejsce dobrych wynagrodzeń podpieranie się światową renomą firmy, ekspresem do kawy czy ładnym firmowym budynkiem. A potem zdziwienie, że ludzie się wypalają, mając dosyć presji i toksycznych klimatów przechodzą do konkurencji i otwierają im się oczy, że gdzie indziej może być i przyzwoicie, i normalnie, i zwykle za wyższą pensję. Tak trzymać!

Tak16Nie1

TrueStory
@True story

Prezes miał w planach budowę basenu i sali fitness dla pracowników. Właściciele nie chcieli się na to zgodzić i go odwołali. Dobry był chłop.

Tak9Nie
przepływomierz

Zdecydowanie jedna z najgorszych firm w jakich pracowałem. Jak pojawiło się we wcześniejszych komentarzach: szefostwo, a najbardziej (usunięte przez administratora), mentalnie tkwią w latach 90. Wszystko musi byc tak jak on chce. Opinia pracownika czy pracowników się nie liczy. (usunięte przez administratora) Również jak we wczesniejszych komentarzach - kosmicznie wysoka rotacja na poziomie 30% w 2018. to mowi az zbyt wiele.

Tak24Nie3
Bogdan
@przepływomierz

Czy głównym powodem opisanych przez Ciebie rotacji są może warunki zatrudnienia, które oferuje pracodawca? Myślisz, że główny problem leży w zarządzaniu i organizacji pracy osób, które są za to odpowiedzialne? Ciekawi mnie, czy próbowaliście może wraz z pozostałymi pracownikami poruszyć tę kwestię z szefostwem firmy? Może warto by było na ten temat porozmawiać i przedstawić swoje pomysły. Istnieje szansa wypracowania wspólnej wizji lepszej współpracy?

zadowolony pracownik
@przepływomierz

Dlaczego pozytywne komentarze są usuwane z GoWork? Napisałem nowy, obiektywny komentarz dwukrotnie i dwukrotnie mój został usunięty (polityka administratora?)

Spasiony
@zadowolony pracownik

Bo opinie szefostwa nie jest obiektywna ;)

Tak4Nie1
Zgadnij kto to
@Spasiony

Ja jestem wieloletnim pracownikiem. I uważam że warunki pracy są dobre. Jeśli chodzi o samo zarządzanie to należy się skupić na merytorycznej dyskusji. Bo znam wiele przypadków kiedy rozmowa pomogła w naprawie relacji i zrozumienia problemu.

Weronika

@Igor, wiesz, że Endress Hauser Polska to dobry pracodawca lecz czy zechcesz podać parę przykładów to potwierdzających? Opisz proszę jaka panuje tam atmosfera oraz jaki stosunek do swoich pracowników prezentuje pracodawca firmy? Jak wygląda tam sytuacja związana z wynagrodzeniem pozapłacowym oraz czy istnieje droga do awansu?

ZmęczonyPracownik
@Weronika

Atmosfera panuje tak dobra, że już za bardzo nie ma kto tam pracować z doświadczeniem, bo przez 2 lata z działu technicznego zmyła się połowa osób, a nowi uciekają po okresie próbnym. W innych działach rotacja pracowników jest również ostatnio ponadprzeciętna. Wśród zarządzających panuje przekonanie w stylu nie ten, to następny. W regionach trochę spokojniej, bo są daleko od pomysłów szefostwa. Do rządzenia to tam jest mnóstwo osób, jeden mądrzejszy od drugiego, ale jak przychodzi co do czego, to parafrazując klasyka: "rządzić to by każdy chciał, a robić ni ma komu". Ciągłe ogłoszenia na pracuj.pl nie wynikają z rozwoju firmy, tylko ze zwolnień obecnych pracowników, ale jak ktoś chce się przekonać o tym wszystkim, niech aplikuje ;)

Tak19Nie2

Autentyczny
@Weronika

Pracodawca uważa się za kogoś ulepionego z innej gliny. Pan i wladca na krańcu świata. Jak postanowi tak bedzie. Wynagrodzenie pozapłacowe poza jedna premią w roku nie istnieje. Atmosfera sztuczna nadmuchana. Drogi do awansu brak. Jeśli chcesz w calości swoje życie podporzadkować pracy to jest to idealne miejsce dla Ciebie.

Tak10Nie2

@ZmęczonyPracownik

Bardzo dziękuję za Twoją odpowiedź dotyczącą pracy w Endress Hauser Polska. nawiązując jednak do Twojego ostatniego zdania, w którym napisałeś, że przyczyną nowych rekrutacji do firmy są zwolnienia poprzednich pracowników. Jak więc myślisz, co jest przyczyną tych zwolnień? Z jakiego konkretnie powodu pracownicy tracą swą pracę?

Młody Pracownik

Komentarz naprawdę zbędny i niskich lotow...

Tak10Nie1

Bez znaczenia

Twój żenujący komentarz najlepiej świadczy o tym miejscu pracy i ludziach którzy tam są zatrudnieni. Wystawileś laurke sam sobie :D

Tak6Nie

Don Vasyl

Firma z zewnatrz wyglada jak ładnie opakowana, szwajcarska czekoladka. Niestety po odpakowaniu okazuje się, ze w środku jest paskudne, cebulowe nadzienie.

Tak12Nie2

Weronika

@Kosmita, czy zechciałbyś wyjaśnić na forum dlaczego według Ciebie Endress Hauser Polska to najlepszy pracodawca na świecie? Co przyczyniło się do tego, iż posiadasz takie zdanie na temat tej firmy i jej pracodawcy?

Kosmita

Najlepszy pracodawca w tej części galaktyki.

Igor

Są różne zdania na temat firmy. Ja wiem, że to dobry pracodawca. Pewnie opinia zależy od tego jak się pracuje!

Byly

Byłem tam chwilę , jedno wielkie callcenter.

Tak10Nie3

Weronika

@Barabasz, dziękujemy za Twoją wnikliwą analizę firmy Endress Hauser Polska. tego typu komentarze na temat firmy są na wagę złota i z pewnością to cenna wskazówka dla tych, którzy wahają się nad angażem do firmy. Piszesz, że można wiele zarobić jeśli jest się zaangażowanym. A dla kogo poleciłbyś te pracę? Osobom z jakim doświadczeniem czy też cechami charakteru. @Konrad, czy w związku z tym odbyłeś już rozmowę rekrutacyjną?

Tak5Nie

Zostaw merytoryczną opinię o Endress Hauser Polska - Wrocław

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Endress Hauser Polska
2/5 Na podstawie 102 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Wołowska 11