Opinie o ROL-RYŻ w Gdynia

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie ROL-RYŻ. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w ROL-RYŻ o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Przemysł spożywczy - przemiał zbóż

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ROL-RYŻ w Gdynia

Dawny pracownik

To co się dzieje w tej firmie to totalna kpina. Nakładają coraz więcej obowiązków na każdego pracownika, a wynagrodzenie stoi i jak dla mnie to ochłapy którymi powinnyśmy się cieszyć iż mamy pracę. Przełożeni działają na ciebie psychicznie poprzez popędzania i wyżywaniu się na Tobie jeśli coś nie idzie po ich myśli. Niestety w oddziale kowale przełożeni mają swoich ulubieńców i im nienakładają tylu obowiązków, aż w końcu im się odbiło czkawką (brawa dla tego który to zrobił). Bhp w tej firmie leży nie wiem jak jest w Gdyni. Nowe regały, a magazynierzy nic nie widzą tak jak i pozostali pracownicy, częste przeprowadzanie oprysków chemicznych gdzie zdrowie na tym cierpimy, a ty musisz pracować bo norma goni i zlecenia. Wypadki unich to norma bo jak mają takiego bhpowca to jest skutek tego. Co do góry wyżej ustawionych nich kierownik to sam tak naprawdę nie wie co się dzieje i czemu ludzie odchodzą. To co wiem to jeden odszedł po wypadku (zatrucie chemią), drugi porzucił pracę a inni również będą odchodzić

Figo fago

Pracowalem tutaj przez chwile na magazynie,zarobki w tej firmie to jest poprostu jakis zart.Dziwi mnie to,ze jeszcze ktos pracuje za takie stawki.

@Obiektywny

Siemka, czyli znasz konkrety odnośnie stawek wszędzie by te zarobki jakoś porównać? Interesuje mnie konkret i czy prócz kasy da rade jeszcze inne aspekty zestawić? Jakieś dodatki? Ogólne warunki pracy na miejscu?

Rozsądek

Aby każdy utrzymał to poczucie misji jakie ma na początku... Doszło już do tego że kierownictwo nawet wylewa swoje frustrację na tym forum, czyli w bardzo dobrym kierunku wszystko zmierza. Szanujcie się, bo nikt was nie będzie szanował, to tylko pieniążki i to marne.... A reszty nie trzeba komentować, sama się zemści czekać i patrzeć.

@Tadekniejadek

Kazdy ma swoje potrzeby i moze realizowac swoj rozwoj poza miejscem pracy, a tak wogole to kto mowi ze jestem operatorem ;) po kilku dniach "ciagniecia was za jezyk" zebralem do kupy wiekszosc uwag ktore mam zamiar wrzucic do naszej skrzynki na pomysly, moze w takiej formie beda chcieli przyjrzec sie chetniej naszym potrzebom, jesli ktos chcialby cos jeszcze dodac to smialo, zadbajmy w koncu razem o siebie

Spoko jest

Nie słuchacie tych (usunięte przez administratora), ta firma ideałem nie jest ale nie jest tak źle, zajdą się głąby które psują atmosferę w pracy niektóre Panie które muszą wszystko wiedzieć i poobgadywać, pensja jest na poziomie takiej średniej rynkowej dużo dają premie i dodatkiem wtedy człowiek naprawdę fajnie wychodzi.(usunięte przez administratora)

@Spoko jest

Żeby fajnie na tych dodatkach lub premiach można było wyjść, trzeba dobrze znać ich zasady. z premiami jak to w końcu jest? ktoś pisał parę miesięcy temu ze trudno jest dostać. i co do dodatku to co takiego się na niego składa?

Hej, pokazała mi się oferta dla Specjalisty ds. zrównoważonego rozwoju, wstępnie się nią interesuje. zastanawiam się tylko w jaki sposób pracodawca na tym stanowisku motywuje pracowników do pracy? w opisie widzę, że wynagrodzenie to chyba sama podstawa

Mari Nowy wpis

Po przejrzeniu komentarzy widzę, że niedawno wznowili ofertę dla analityka danych w dziale zakupów. Ciekawi mnie jaka stawka jest proponowana jeśli wymaga się mimo wszystko 2 / 3 lat doświadczenia z (usunięte przez administratora) na podobnym stanowisku. ile osób tak mniej więcej jest na całym dziale? zastanawiam się czy to rotacja

Rozsądek

bmw
@Rozsądek

SMIESZA MNIE TE WSZYSTKIE WPISY,JAKI TEN ZAKLAD JEST ZADBANY,CZYSTY,DZIEKI NASZEMU ,,ARCHITEKTOWI,, (usunięte przez administratora) BYL I JEST.MASZYNY PSUJA SIE CODZIENNIE . OBOWIAZKOW Z DNIA,NA DZIEN CORAZ WIECEJ.NIE DOSTALISY W TYM ROKU ZADNEJ PODWYZKI,POMIMO PANUJACEJ I W TYM ,JAK I ZESZLYM ROKU INFLACJI.PRACOWNICY NAGMINNIE CHODZA NA ZWOLNIENIENIA LEKARSKIE,BO I PO CO MECZYC SIE ZA JALMUZNE,JAK MOZNA ODPOCZAC,A ZAKLAD I TAK ZAPLACI.DOSZLO DO TEGO,ZE PLANOWANE SA ZWOLNIENIA LEKARSKIE PRZEZ PRACOWNIKOW. NIECH KTOS NAPISZE,CZY ABY NIE JEST TAK ??

@bmw

O tutaj ktos ma racje, maszynom mozna by sie przyjrzec, a ja bym poszedl jeszcze dalej, moim zdaniem pewnym osobom przydaloby sie jakies wewnetrzne szkolenie z dbania o stanowisko zeby kolega czy kolezanka nie musial zaczynac od samodzielnych napraw. Z tymi obowiazkami to bym polemizowal, napiszesz cos wiecej? Ja np pracuje tu z 10 lat na produkcji i codziennie robie dokladnie to samo, tylko zarobki mi rosna raz na jakis czas.

Tadekniejadek Nowy wpis
@Nadworny malarz

Czyli od 10 lat tak naprawdę tylko patrzysz jak jadą kartoniki z ryzem.Operatorzy na produkcji mają najwiekszy luz,bo napraw tak naprawde nie ogarniają a kaska leci.

Nadworny malarz Nowy wpis
@Tadekniejadek

Nadworny malarz

Ze zdrowym podejsciem praca tutaj jest jak kazda inna. Niektorzy tworza wokol tego miejsca taka aure jakby to bylo nie wiadomo jakie pieklo, dajcie spokoj. Dobrze wiecie ze kazdy zaklad pracy musi wykazywac tendencje wzrostowe lub conajmniej stałe, bo inaczej moze nie miec racji bytu z perspektywy wlascicieli, stad rosnace potrzeby wydajnosciowe. Jak kolwiek by to nie bylo uciązliwe to nie ma co sie na to obrażac. Im szybciej to zrozumiecie tym lepiej podejdziecie do calosci tematu i moze dzieki temu wpadniecie na cos co faktycznie bedzie mozna przedstawic w zarzadzie jako dobry pomysl na zmiane na waszym stanowisku. W kazdym innym wypadku nikt waszych narzekan nie wezmie na powaznie. Głowy do góry.

Nadworny malarz

Pracodawca bierze kazde uwagi i krytyke na poważnie, mam na mysli marudzenie dla samego marudzenia ktore niczemu nie sluzy tylko wlasnie pogorszaniu atmosfery wewnatrz, co niestety wspolpracownicy robia sobie sami :) co do wynagrodzenia jestem zdania ze kazdy swoje umowy podpisuje swiadomie sam. Uwazam ze jesli ktos godzi sie na prace ktorej nie chce wykonywac za pieniadze ktore mu nie odpowiadaja to jest sam sobie winien ;) z reszta coraz wiecej pracownikow wczesniej fizycznych przechodzi na operatorke i wieksze stawki, u nas rozwijac sie mozna, trzeba tylko chciec.

Nadworny malarz

Ciesze sie, na zdrowie :) chociaz specyfika stanowiskowa w tej firmie pozwala na to tylko do pewnego momentu i to glownie na hali produkcyjnej i nie jest typową drabinka po ktorej mozna sie piąc w góre to przykladow mamy wiele w ostatnich latach osob ktore przez nauke nowych rzeczy, maja dzis zupelnie inne obowiazki niz lata temu i to za lepsza stawke

Leszno
Spoko jest

@Spoko jest

Tez tak uwazam,firma jest w porzadku.Dodam jeszcze ze kierownictwo jest najlepsze jakie do tej pory mialem.Pozdrawiam.

Fajna sprawa

W końcu ta firma zaczyna jakoś wyglądać, bardzo fajnie że robicie te blaszane obicia i podłogę. Wszystko zaczyna wyglądać profesjonalnie i sterylnie oby tak dalej. Ja na waszym miejscu zastanowiłbym się żeby zrobić to na całych pomieszczeniach produkcyjnych na parterze i na 1 piętrze bo naprawdę fajnie by to wyglądało i na tych okrągłych filarach bo całyczas się obijają

Donos z najbliższym czasie? czy kiedykolwiek jakieś miały miejsce? Czytam te opinie i nie wiem, którego działu może dotyczyć. Jak teraz poszukują analityka danych w dziale zakupów to ten obszar czy może odrębna sprawa? Omówicie atmosferę w biurze?

Bbbb

Nadszedl czas na ukrócenie nagannego zachowania pana M.H. Nie bedzie dluzej tolerowane czepialstwo, obrazanie, ublizanie oraz proby manipalacji. Prosze sie spodziewac (usunięte przez administratora) w najblizszym czasie

Premia.

Myśleliście że dostaniecie większe premie niż w zeszłym roku? Niestety nie starczyło, musicie zrozumieć ale 4 Volvo swoje kosztowały. No ale przecież zarabiacie bardzo dobrze to po co wam premie :)

@Premia.

A te premie były jakoś szczególnie przez kogoś zapowiadane / deklarowane, że tak właśnie o nich myśleliście? Jakie docelowo miały wpaść tak na oko a ile ich przyznano? Tyle samo co w roku ubiegłym?

Zor

Praca w tym miejscu jest mocno średnim wyborem. Ani dobrych zarobków, ani dobrej atmosfery. Nie docenia się pracowników, którzy są tam już wiele lat (chyba tylko przez zasiedzenie). Metody zarządzania bardziej wyglądają jak biznes prowadzony przez Janusza w latach 80 niż międzynarodowa firma. Nie polecam.

Krzysztof
@Zor

Możesz bardziej rozwinąć temat?Bo zastanawiam sie nad wysłanie aplikacji na stanowisko produkcyjne.

Boss
@Krzysztof

Jeśli lubisz nadmiar obowiązków i słabą kasę to próbuj;)

Zastanowiło mnie to, że zapisałeś to w cudzysłowach. W jaki konkretnie sposób te wigilie są organizowane? Raczej pracownicy wszystko sami ogarniają czy jednak Pracodawca?

Nie było żadnej wigili dla pracowników fizycznych tylko bardzo skromny podarunek. Co innego pracownicy biurowi. Kolacja w restauracji dla nich przewidziana.

Figo fago

Małgorzata
@Figo fago

A to jakie to zarobki? Bo tak czytam i czytam i nigdzie nie umiem znaleźć konkretnego info. Najniższa?

Byk
@Małgorzata

Nikt Ci tego nie powie bo w firmie panuję zasada, że o zarobkach się nie mówi. Na pewno nie zarobisz tyle ile obiecują. Zdarzały się przypadki, że przy podpisaniu umowy na papierze dostajesz inną stawkę niż była ustalana.

@Byk

Masz rację. Po wielkiej podwyżce;prac.fiz.26~27. owijacz.26~27.ukrainki 25. nowy ,,operator,, 29.Kochani,nie kłóćmy się ,to nie Dyrekcja,a Kierown{ictwo] NAS RÓŻNI.

@ja

jest coś gorszego w pracy Ukraińców tutaj, że mają mniej? To co one konkretnie robią, że tak to zostało wycenione?

Obiektywny
@Figo fago

Zgadzam się. Zarobki bardzo słabe w porównaniu do innych firm.

@Obiektywny

Pojawiło się ogłoszenie na laboranta, jak wyglada praca na tym stanowisku?

Bionek
@Zainteresowany

Podpinam się pod pytanie. Jak wyglądają warunki zatrudnienia? Jakie widełki płacowe ? W sumie to sporo odpowiedzialnych obowiązków jak na laboranta.. jest sporo negatywnych opinii o warunkach, na prawdę jest tak źle ? Nie chciałabym wpaść z deszczu pod rynnę

@Bionek

Ale teraz tez robisz jako laborant? Może łatwiej będzie to ze sobą zestawić jeśli opiszesz swoje warunki? to jakaś okoliczna firma? ja na przeładunek patrzyłem, oferta tez wisi, u was także taka praca jest wykonywana? Tu widzę, że na 4 wakaty ludzi potrzeba. Czemu tyle?

Prócz oferty dla laboranta, o której ktoś teraz pisał wyskoczyła także dla przeładunkowego. Myślę, czy by nie spróbować swoich sił, co sądzicie? Widzę, że dwie osoby teraz są potrzebne a praca ogólnie jest wykonywana na trzy zmiany. Ciężko byłoby się dogadać w miarę elastycznie co do nich? Narzeczona tez ma tryb zmianowy a mamy małe dzieci

Mir

Pensja nieadekwatna do obowiązków, przełożeni nie traktują jednakowo nas pracowników. Miejsce z potencjałem które zupełnie nie jest wykorzystane.

Jaga
@Mir

Odniesiesz się szerzej do tematu poruszonych nierówności? W poprzedniej opinii widziałam stwierdzenie, że na każdego nakładana jest ta sama ilość obowiązków. W czym wiec ta wspomniana nierówność się przejawia? Ciekawi tez ten potencjał, o czym mowa?

@Jaga

Przełożeni wykorzystują to, że komuś zależy na pracy. Osoby zaradne, pracowite obciążane są większą ilością zadań. Natomiast osoby notorycznie się spóźniające czy takie które nie przykładają się do pracy generalnie mają lżej, traktowane są na zasadzie sztuka jest sztuka. System premiowania w praktycy nie istnieje. Premia kwartalna to śmiech na sali. Biegasz, starasz się przez 3 miesiące a na końcu i tak Ci obetną albo dostaniesz kilka procent więcej od osoby która często nie robi nawet minimum określonego w umowie. Ciągłe spóźnienia pomimo wdrożonego systemu, nie obecności w postaci bezpłatnych urlopów to norma. Później takie osoby śmieją się pozostałym w twarz bo zarabiają tyle samo co rzetelni pracownicy albo i więcej bo narobi nadgodzin. Nie można przymykać oczu na ciągłe przewinienia grupy pracowników bo odbija się to na morale całej kadry. Macie odpowiedź dlaczego nikt poważny nie zostanie na stałe w tej firmie. Sumienni pracownicy albo odchodzą bo mają dosyć coraz większej odpowiedzialności za te same pieniądze albo przechodzą na emeryturę. Problemy kadrowe są i to spore mimo tego co twierdzi góra. Nie widać szans na poprawę sytuacji, wręcz przeciwnie.

gigo frigo
@123456

Chociaż nie mam zbyt duzego stazu w ryżu ale z tego co widzę to wina kierownika który poprostu sie nie nadaje oraz nie ma kompetencji na taka funkcje.

Kinia
@gigo frigo

Nie wiem o jakie kompetencje teraz Ci chodzi, że stwierdzasz ich brak ale skoro uważasz, że powinno dojść do jakiejś podmianki to czy osoba z niższego stanowiska może po prostu awansować? ciekawa jestem po jakim ewentualnym czasie i jak wtedy stawki się zmieniają. Jaki zakres zadań ma taki kierownik?

Czy w ROL-RYŻ jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

On

Tak jak widać po komentarzach na tym forum. Frustracja sięga sufitu. Rozmów albo nie ma albo nic się w sprawie nie zmienia, a jak się zmienia to na chwilę. Ale to już tylko jak się robi jakaś głośniejsza sprawa z tego.

Dawny pracownik

Niepodam

Witam, jak wygląda praca na stanowisku Operator maszyn - mechanik ?

Leser

Jak tam panie i panowie? Przyzwyczajeni wszyscy do nowego systemu ewidencji czasu pracy? Kto się w ogóle orientuje jak to działa? Mały pro tip. Można się spóźniać tylko trzeba tego samego dnia odpowiedniu później wyjść. Albo można też o pełnej godzinie przychodząc się odbić i wrócić spokojnie czy to na szatnię czy na stołówkę posiedzieć. Jak to niektorzy robią. Pamiętajcie kazdy system da się obejść. A później i tak wszyscy jednakowo są traktowani przy rozdzielaniu premii. Sprawiedliwość rodem z RR!

@Leser

Rozwiniesz szerzej te sugestię? Na którym stanowisku miałaby być niby opcja na obejście systemu? W czym rzecz? Co do systemu szukają właśnie specjalisty od jakości. Co można powiedzieć o aktualnej perspektywie pracy na tym stanowisku? Z jakich przyczyn szukają? Rozwój czy rotacja?

Chyba

a w Kowalach też jest zakład? Jak tam jest?

Kolo
@Chyba

W kowalach jest też zaklad i jest zdecydowanie lepiej i spokojniej.Chociaz też trzeba się napracować zresztą jak wszędzie.

@Kolo

Skąd wiesz, że lepiej i spokojniej? Znasz relację z doniesień czy robiłeś w kilku i masz jakieś konkretne porównanie? Jeśli tak to przytoczysz?

Zostaw merytoryczną opinię o ROL-RYŻ - Gdynia

• Jak się pracuje w ROL-RYŻ?

Zobacz opinie na temat firmy ROL-RYŻ tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 43.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ROL-RYŻ?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 38, z czego 5 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 17 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ROL-RYŻ?

Kandydaci do pracy w ROL-RYŻ napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ROL-RYŻ