Sonko

counter
2 605 168 5 1

Opinie o Sonko

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 1 godzinę.

Jakie godziny pracy przyjęte są w firmie Sonko?

Pytanie Nowy wpis

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w Sonko?

Jaskol Nowy wpis
@Pytanie

Nie, ludzi się tu zwalnia od ręki. Brak perspektyw na rozwój i wroga atmosfera. Nie polecam.

mk Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 234 dni.

A czy ktoś może się wypowiedzieć na temat pracy w dziale księgowości?

Dawny pracownik

Osobiście nie polecam, szkoda nerwów i zdrowia. Pieniądze żadne, i do tego 4 brygadówka w systemie 8h x 4dni i 1dzien wolnego, która wyklucza życie prywatne. Nie ma szans na podjęcie nauki w weekendy, bo współpracownicy się o to denerwują a brygadziście w niesmak. Kierownicy utrzymania ruchu i produkcji za namawianie i zmuszanie pracowników do wykonywania czynności bez odpowiednich badań i uprawnień udt czy sep (spawanie, używanie zwyżek, wózków i pracy przy urządzeniach elektrycznych) powinni dawno wylecieć na zbity łeb a firma ta powinna mieć regularne naloty z PIP. Kiedyś to była fajna firma i przyjemniej się pracowało, ale gdy dawny dyrektor zmarł, a z największych matołów zrobili liderów i rozpoczął się wyścig szczurów, zrobiła się równia pochyła i środowisko pracy było po prostu nieprzyjemne. Ponadto na nic nie było pieniędzy, nawet na części zamienne ani materiały eksploatacyjne. Ogółem to praca w sonko uczy zaradnosci i kombinatoryki, jak być większym cwaniakiem. Zarobki były i są słabe, poza tym bolączka polskich firm- premia jako zasadniczy składnik wynagrodzenia... Przepraszam, jałmużny. Oczywiście z racji, gdy jedna linia ma postój z powodu braku zamówień, można spokojnie tej premii nie przyznać. Szkoda czasu, zdrowia i nerwów na tą firmę w czasach, gdy pracy w tej okolicy nie brakuje.

jonny
@Dawny pracownik

Niedawno tam pracowałem.Obiecywano rodzinną atmosferę bo to mała rodzinna firma.Tylko zapomnieli dodać że to stypa.Kiedyś pani Renata z extrudera powiedziała że gdyby miała takiego syna jak ja to wyrzuciłaby go z domu. Dzięki Bogu nie mam takiej matki bo miałbym już dożywocie.Domyślcie się dlaczego? Pozdrawiam Renię z bryg.D

Tak1Nie4
@jonny

W tej pracy (usunięte przez administratora) a nie kawę pić i fajki palić i po (usunięte przez administratora) się drapać

były pracownik

nie polecam! ciężka praca a zarobki liche (ok. 2100 na rękę ze wszystkimi dodatkami)...do tego brak poszanowania przez kierowników..Ale ciśnienie można sobie podnieść;-)

@były pracownik

Jak najbardziej masz prawo do negatywnej opinii na temat pracy w Sonko, ale czy mógłbyś podać więcej szczegółów na temat zatrudnienia w tym miejscu? Piszesz o dodatkach do pensji - jakie dokładnie masz na myśli? Myślę, że warto to nieco uszczegółowić.

@Patrycja

Piszę wszystkie dodatki czyli za pracę w nocy i premię frekwencyjną i uznaniową za pracę. Stary pracownik produkcji, który jest obeznany we wszystkim i zastępuje operatora na linii gdy go nie ma dostaje niższą pensję niż nowo zatrudniony pracownik którego trzeba cały czas pilnować i uczyć. Coś tu nie gra...Można sobie żyły wypruć robić za 2 osoby a i tak jest źle , za mało i zero szacunku. Można spróbować ale na dłuższą mete można się tylko wykończyć fizycznie i psychicznie.

Tak4Nie1
@były pracownik

Dziękuję za doprecyzowanie. Faktycznie niezbyt przyjemny jest ten fakt zarobków, o którym wspominasz, ale wydaje mi się, że każdy ma to, co sobie jest w stanie wynegocjować podczas rozmowy rekrutacyjnej, czy też na późniejszym etapie. Może po prostu warto zwrócić uwagę odpowiednim osobom w firmie na te rozbieżności?

gość
@Patrycja

Patrycja to że pracujesz w kadrach i starasz się odwracać kota ogonem to nie zmienia faktu że ludzie piszą tu prawdę i pracownikom jest źle. A negocjacja o której piszesz kończy się tekstem ,,jak komuś nie pasuje proszę się zwolnić- nikt nikogo na siłę nie trzyma ;-] za bramą stoi pełno ludzi na twoje miejsce" to jest Twoja negocjacja.

ktoś
@Patrycja

Odpowiedź kierownictwa na pytanie o podwyżki brzmiała "Tak, będą podwyżki prądu i gazu."

Tak3Nie
pit
@były pracownik

Dlaczego w tej pracy nowych pracowników traktuje się jak zło konieczne?

pit
@były pracownik

Praca jak praca.Nie po to idzie się do pracy żeby kawę pić. Ten kierownik to chyba już dawno kobiety nie miał

Tak2Nie
Eugen
Użytkownicy czekają na odpowiedź 311 dni.

Witam kilka lat temu trafiło mi się kupić Wasz produkt o nazwie Sucharki pełnoziarniste . Od roku zniknęły ze sklepów , Proszę o informację czy moje ulubione suchary zniknęły z produkcji ? Z poważaniem Eugen Ludwinski

TakNie1

Jak ze studentami w Sonko? Chętnie zatrudniają?

Stary
@Pytanie

Biorą wszystkich jak leci nie ważne czy 18 czy 60 byle byś chciał do nich przyjść

Stary

Wymagają wszystkiego. Od siebie nie dają nic. Jakby ktoś sprawdził uprawnienia pracowników, okazałoby się że nikt nie mógł by nic zrobić. Kierownik produkcji zamiast reagować na problem zgłaszany przez kierowników działów Tylko szyderczo się śmieje. Wielu ludzi pełni obowiązki nie związane w żaden sposób z ich stanowiskami a jedyne co za to dostają to obietnice bez pokrycia tłumaczone tym że firma przechodzi przekształcenia przez ostatnie 5 lat Unikajcie jak ognia chyba że chcecie stracić zdrowie

Tak2Nie
@Stary

Wszystko to mydlenie oczu pracownikom pracują w większości bez uprawnien bhp żadne brak kontroli. Najlepiej do wymiany Kierowcy bo to już elita .

Kandytat

Witam napisalem dnia dzisiejszego post dotyczący tej firmy. Opisałem częśc mojej rekrutacji w tej firmie. Dlaczego jest to usuwane z forum? Mają być tylko te dobre ? Których i tak nie ma. Ludzi w balona robią bo mają się odzywać człowiek czeka na pracę jeszcze mówią prosto w twarz że w razie czego dadzą znać jaki jest wynik rekrutacji. Może nie jest to nigdzie prawnie uregulowane zd musza dac znac ale jeśli rzucają słowa na wiatr to nie za dobrze to świadczy o podejściu do człowieka. To jest moja opinia nikogo tutaj w niej nie obrażam i nie chce aby był a ona skasowana z forun

Stefan
@Kandytat

Nie do końca się z Tobą zgodzę, bo tak się składa, że zdecydowana część tych wpisów jest właśnie negatywna, a nie sądzę, żeby ktokolwiek je usuwał. Jasne, że nie jest to miłe odczucie, kiedy firma się nie odezwała, mimo swoich zapewnień. A możesz powiedzieć ile jest etapów rekrutacji i o co Cię pytali? Będzie to bardzo pomocne. Dzięki.

Kandydat

Byłem na rozmowie mieli się odezwać tak lub nie. Zero odzewu. Ogólnie w całym tym Wrocławiu to jaja jak berety. Kwota 2200 netto czterobrygadowka jak ktoś tam napisał wyżej to smiech na sali niby miasto wysoko rozwinięte a ludzie zarabiają psi grosz. Na zadupiach można więcej zarobic

Joanna
@Kandydat

Przykro mi, że nie dostałaś informacji zwrotnej. Dosyć często się to niestety zdarza. A jak dokładnie wyglądała Twoja rozmowa o pracę w Sonko?

wodnik
@Joanna

NIE POWINNO SIE TO ZDAZAC NIGDY-PONIEWAZ JEST TO TOTALNY BRAK SZACUCUNKU DLA OSOBY KTORA APLIKUJE NA DANE STANOWISKO. NIE TLUMACZCIE SIE BRAKIEM CZASU, BO ODDZWONIENIE DO KANDYDATA BY MU POWIEDZIEC (Z GRZECZNOSCI)ZE SIE NIE ZALAPAL TRWA 10-15 SEKUND!!!! TO SAMO ODNOSI SIE DO ZASTRZEGANIA SOBIE KONTAKTU TYLKO Z YBRANYMI KANDYDATAMI. ... A POTEM SIE DZIWIA JEDNO Z DRUGIM ZE NIE MAJA LUDZI DO ROBOTY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nowy

Jak aktualnie wyglądają zarobki jako operator produkcji?

Roman
@Nowy

Czy Twoje pytanie związane jest, z tym że pracodawca poszukuje obecnie pracowników na to stanowisko? Na oficjalnej stronie internetowej znalazłem ofertę pracy właśnie na stanowisko operatora produkcji. Potencjalny kandydat powinien legitymować się doświadczeniem w pracy przy obsłudze maszyn. Czy takowe doświadczenie posiadasz?

Konrad

Taka macie dobrą pracę, że przestaliście korzystać z forum?

Tak2Nie1
Jadzia
@Konrad

A Dziwisz się? Wstyd jako młodszy operator na okresie próbnym dostałam na rękę 2087 zł wliczając dodatek za 4 brygadowke dodatek nocny i premie a miałam na głowie cała linie od wypieku po wywozenie palet.

franek kimono
@Jadzia

jak czytam 2000 z groszami netto na rękę za miesiąc pracy na 4 brygadówce to się zastanawiam, czy to w Polsce czy na Ukrainie. Ludzie szanujcie siebie i swoją pracę bo nikt inny za Was tego nie zrobi, a firmy które tak płacą powinny szukać pracowników w więzieniach lub wynieść się z produkcją z tego kraju !

Roman
@franek kimono

Podstawa pensji jeśli nie jest zbyt wysoka zawsze jest możliwość podwyższenia jej poprzez benefity. Jeżeli umówisz się na rozmowę rekrutacyjną dowiesz się, czy pracodawca zapewnia dodatki w postaci premii, płatnych nadgodzin lub pakietu socjalnego. Jak myślisz? Chętnie poznam Twoje zdanie.

TakNie5
franek kimono
@Roman

myślę, że szkoda mojego czasu na takie rozmowy, benefity i nadgodziny prosze sobie w buty wsadzić , poczuje sie Pan wyższy !

Tak3Nie
Janek

Jaką stawkę oferują na magazynie ?

Patrycja

@Kacper, a możesz napisać coś więcej na temat tego, jak przebiegała Twoja rozmowa rekrutacyjna w Sonko? Jestem ciekawa, jakie wymagania musi spełniać kandydat do pracy w tym miejscu. Koniecznie podziel się także na forum swoimi wrażeniami po przepracowanym pierwszym miesiącu w Sonko!

Kacper

Jestem początkującym pracownikiem w tej firmie... Rozmowa kwalifikacyjna w sumie w porządku. Ale jedno mi się nie podobało, jak pani zapytała się ile tak chcę zarabiać to powiedziałem, że 2100 albo 2200 netto, a pani na to, że no z 2100 netto bede mieć czyli jakieś 3000 brutto, a na umowie było co innego napisane, 2100 brutto, pytałem się pani, że jest chyba błąd, a ona że nie, więc to na minus, może jej chodziło o to że ze wszystkimi dostanę 3000 brutto, za nocki, za premie za coś jeszcze, to powinna o tym poinformować. (usunięte przez administratora)Oferują ubezpieczenie gdzie są różne warianty płatności, za pierwszy wariant pracodawca w 100% pokrywa koszty. A jako praca to spotkałem tam baardzo miłych ludzi którzy na początku pomagają, a to rzadkość. Praca jednak jest baardzo monotonna robi się cały czas to samo, składanie pudełek, pakowanie wafli, ja na razie miałem tylko robienie pudełek, inni pracownicy wymieniają się co pół godziny. Ale jednak myślę o rezygnacji z niej, firma się rozwija i ma się dalej rozwijać a takie wynagrodzenie... Ale zobaczę jak dalej będzie, ile dostane za pierwszy miesiąc. Jak coś będę wiedział więcej to będę pisać :D Pozdrawiam

Patrycja

@Pracownik Sonko, dziękuję! Myślę, że to będzie bardzo przydatne dla osób zainteresowanych podjęciem pracy w Sonko. Czy ktoś z Was aplikował ostatnio do pracy w Sonko? Może zechcielibyście podzielić się na forum informacją o tym, jak przebiegał Wasz proces rekrutacyjny w tej firmie? Chętnie dowiem się też, jaka atmosfera panowała na rozmowie kwalifikacyjnej oraz czy mieliście do wykonania jakieś szczególne zadania.

Patrycja

@Pracownik Sonko, dziękuję za Twoją odpowiedź! To, o czym piszesz, brzmi całkiem nieźle i myślę, że może zachęcić nowe osoby do aplikowania do pracy w tej firmie. Pozdrawiam serdecznie! Widzieliście aktualne oferty pracy dostępne na stronie internetowej firmy? Znajdziecie je tutaj: http://sonko.pl/o-nas/kariera/ . Polecacie aplikować?

@Patrycja

Dołączę się do pani posta tu macie jeszcze 3 inne oferty na które także możecie aplikować https://www.pracuj.pl/praca/Sonko%20Sp.%20z%20o.o.;en

Patrycja

@Pracownik Sonko, może Ty w takim razie podzielisz się z innymi użytkownikami forum swoją opinią na temat pracy w tym miejscu? Chętnie dowiem się, jaki rodzaj umowy oferuje ten pracodawca oraz czy jest jakiś socjal w firmie. @Piter, pytasz, bo jesteś zainteresowany pracą w Sonko? Wysyłałeś już swoje CV? Jeśli zostaniesz zaproszony na rozmowę - napisz nam proszę później swoje wrażenia.

@Patrycja

Pracodawca oferuje umowę o pracę na początek na 3 miesiące okresu próbnego. Socjalne (multisport, opieka medyczna medicover, ostatnio też zdarzają się bilety do kina po tańszej cenie. Były też bilety do zoo Wrocław więc można im za to przyznać +). Wszystko masz na stronie.

TakNie2

Piter

Czy firma normalnie funkcjonuje? Jest powód tej ciszy?

@Piter

Tak, firma normalnie funkcjonuje. Najwyraźniej wszystkim się dobrze pracuje skoro nic nie piszą.

TakNie2

Jeśli "Hanys" rezygnuje z pracy ,to trzeba uciekać !

Tak10Nie1

Zostaw merytoryczną opinię o Sonko - Bielany Wrocławskie