Opinie o Fortus Wotzka sp.k. w Katowice

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Fortus Wotzka sp.k.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Fortus Wotzka sp.k. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja metali i rud metali

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Fortus Wotzka sp.k. w Katowice

Dawid

Czyli to ze obcinają stawki nie jest prawdą?

s.o.s

Zna ktoś firmę FORTUS FORTUNE EUROPE czy warto przez nich pracować w Niemczech czy ktoś już pracował dla nich ? Proszę o jakieś informacje .

typ wie
@s.o.s

Ja ci powiem tak że chcą robić robotów a jeszcze z podatkiem lecą w (usunięte przez administratora) bo jest do końca lutego a dalej nie mam odzewu a gadalem z głównym kierownikiem z skarbówki z z województwa bo znam to mi mówił że to jest ich zakres z papierami nas robiło dużo osób i nie ważne w jakim kierunku tylko powiem wszystkim i tobi. Że zamiast 12€będzie 7-€ to kroją 5 z godziny to wybór wasz ale nie polecam

Siergiej
@s.o.s

Omijać tą firmę szerokim łukiem,(usunięte przez administratora),(usunięte przez administratora)na potęgę a wszystko pod okiem pana Lemańskiego ,Wotzka ,kradną godziny a potem się nimi dzielą ,np. Maślanka i cała reszta tych kurw z Weissense ,w kraju można zarobić trochę mniej, może ktoś w końcu się zainteresuje problemem narkotyków w tej firmie .

Ulubieniec
@Siergiej

Na każdym ich werku jest dość podobnie ;) dadzą jednak zarobić, tylko trzeba naprawdę się wykazać I często chodzić do budy i walczyć o swoje :) jak ktoś chce jechać i zarobić to zarobi. Masz doświadczenie i pojęcie o tym co robisz to zarobisz

Czy FORTUS FORTUNE EUROPE ma ściśle ustalone godziny pracy?

Hl

Tak po 12 godzin pracy dwie zmiany od 5 ranodo 17 i od 17 do 5rano.

Gd
@Hl

12 ale podpisujesz po 8 bo nie możesz oficjalnie tyle pracować i za nocne godziny powinien być dodatek.Ale nie ma i nigdy nie będzie.

Bożena
@Gd

Rzeczywiście - praca po 12 na jednej zmianie to zdecydowanie za dużo. Jeśli już, to dodatkowe godziny powinny być po prostu podwójnie płatne. Może warto byłoby porozmawiać na ten temat z Dyrektorem FORTUS FORTUNE. A czy przysługują Wam chociaż jakieś dodatki pozapłacowe?

Hi
@Bożena

Tak podwójne płatne :) Kto za te godziny zapłaci ....

Superbiglarz

Tak, głównie 6-18 / 18-6 oraz 5-17/ 17-5

W jaki sposób są u was w firmie rozwiązywane nadgodziny? są wypłacane?

Czy w trakcie Twojej rozmowy kwalifikacyjnej w Fortus Wotzka sp.k. rekruter przedstawił Ci możliwą kwotę wynagrodzenia? Jakie warunki zatrudnienia oferowane są na stanowisku Pracownik biurowy?

Czy w firmie często są nadgodziny?

Ten sam tekst napisałem odnośnie tej firmy tylko zapisana jest jako z o.o. Powtarzam to samo - Z przykrością piszę. Nie miałem pojęcia, że takie firmy istnieją. Mój ojciec pracował na stanowisku kierownika do spraw zbrojeń. Powtarzał, że takich złych ludzi nigdy nie spotkał, którzy krzywdę biednym potrafią zrobić a bogatych na piedestał wynieść. Nie tylko odprawy pośmiertnej nie mogę uzyskać ale po tacie żaden dokument nie pozostał. Dosłownie żaden. Przed śmiercią powiedział, że przekaże mi dowody na gigantyczne wyłudzenia firmy. Zginął tydzień później. Syn

Anonimka
@anonymous

Sama prawda ! Mój tato tam pracował i potwierdza to co wyzej jest napisane ! BANDA OSZUSTÓW !

Nk
@anonymous

Zginął czy zmarl na zawał .?Bo nie pamiętam nazwiska ale był z okolic Bolesławca jeden kierownik.

Zwolnilem się przed końcem roku w grudniu miałem przepracowane ponad 2tyg czy wypłaca mi te pieniądze czy bd coś kręcone. Tak w ogóle pracowałem od połowy sierpnia i co drogi miesiąc problem z mniejszymi wyplatami

Sylwek

Napewno wyplacą tylko możesz nie mieć wszystkiego wypłaconego urlopu i stawka jeszcze będzie mniejsza. A co tak źle już było że zwolniles się ???

kamil

(usunięte przez administratora)kierownicy podtykają ci papier zebyś podpisał a jak nie podpiszesz straszą zwolnieniem. Podpisujesz a kasy niema. Kasa z pewnością zabierają kierownicy (usunięte przez administratora)

kamil

Nie polecam tej firmy duzó pracy małe zarobki kierownicy to (usunięte przez administratora) jedna klika z rodziny. Jak nie nalezysz do klanu guliwerów i lemanów to niemasz czego tam szukać. Zarobki 7 euro to kpina gdyż kierownik dudkiewicz zarabia miesiecznie 20tys zlotych kradnie ze stawek ludziom którzy mu niepasują i daje sobie. Pozdrawiam heeee

,,Gumowych,,a nie gómowych...:)

Stan

Czy to ten sam Lemanski Bartek ktory juz tam pracował, chlał i notorycznie okradał z rodzinką firme

@Stan

karton rękawiczek gómowych to naprawde kradzież :) BRAWO PAJACU ????

JANEK.

Firma fortus z bytomia to porządny pracodawca,jeśli tylko masz chęć (usunięte przez administratora) po 12 godz.dziennie od pon.do sob.na pewno zostaniesz tam przyjęty.Ból pleców gwarantowany,a do tego nogi i ręce też dadzą Ci znać o sobie żebyś wiedział że je masz,nie martw się jeśli nie będziesz miał chęci do pracy dostaniesz w promocji pracowitego prowadzącego który sprawi że poczujesz że żyjesz jeszcze bardziej i bez tabletek przeciw bólowych się nie obejdzie szczególnie jeśli trafisz na słupy,,Kat,,z czarnego Merca,i maszyna śmierci o nazwie,,MEP,,Umili Ci życie jeszcze bardziej a do tego kultura tego Pana wyniesie Cię na szczyt chamstwa.Ale to jeszcze nic,pracując tam zapomnij o dietach,i wszelkich dodatkach,podpisywaniem dokumentow w jezyku niemieckim na kwoty w euro,spore kwoty rzedu twojego wynagrodzenia,pewnie chodzi o twoje delegacje i rozłonke rodzinną,moze i dodatki za paliwo i szef wie jeszcze za co?...tez lepiej sie nie interesuj,bo to nie twoja sprawa,ty masz to podpisywać jesli chcesz brac udział w czeskim filmie inaczej twoja rolę zastąpi ktoś z rodziny kierowników,uwazaj z kim gadasz i o czym bo żywy monitoring firmy rodzinnej lub pociotkow Lemanskiego inwigiluje wszystko i wszystkich na hali.Stawkę też musisz grzecznie wyprosić Kierownika inaczej czeka Cię i twoją rodzinę głodówka.Ubranie robocze przywiez swoje w przeciwnym razie te które dostaniesz od pracodawcy zostanie Ci potrącenie z wynagrodzenia,buty spawalnicze które dostałem kosztowały mnie 90 euro.Obcinanie stawki godzinowej o 20,30,50€centów trwa ciagle,za miesiac wrzesien okrojono wszystkich pracowników,godziny tez sie gubią ze ci pare brakuje wiec dniowka przerobiona za darmo jak policzysz na koniec miesiąca.Takie prawa masz niewolniku...Jednym słowem masz z(usunięte przez administratora),Póki jesteś grzeczny jest dobrze jeśli się postawisz czas od twojej niekompetencji do podpisania wypowiedzenia jest policzony i zależy tylko od Ciebie jak długo wytrzymasz,A i naprawdę twardych potrafią złamać.Ogolnie to nie polecam...przekrety i machloje,Janusz F.(janek)

Człowiek pręt

Nic dodać, nic ująć ;)

@JANEK.

Z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że pracowałeś dla FORTUS FORTUNE EUROPE za granicą. Jednak nie zawarłeś w niej informacji o zakwaterowaniu. Czy był on zapewniony przez pracodawcę, czy ponosiliście koszty ze swojej? Dodany wcześniej przez Ciebie wpis pomoże wielu osobom w wyciągnięciu różnych wniosków o firmie, ale zachęcam Ciebie do poruszenia także tej kwestii.

@Iwona

Zakwaterowanie po 3-4 w pokoju...warunki jakie sobie stworzycie takie będziecie mieć,czyli jak dbasz tak masz...środki czystości we własnym zakresie no wszystko na twojej głowie...No jest jak jest...płaci za spanie pracodawca no ale stawki godz.sa na poziomie od 8€ do 10€ jako spawacz no to chyba wielmozna szlachta ma z czego to nam płacić wspomne ze jest to ciężka praca na zbrojarni jako spawacz praca polega na spawanie stali zbrojeniowej dla budownictwa po 12 godz.dziennie w tym czasie 1 godz.przerwy.

@Iwona

Dojazdy opłacamy sami z Polski do Niemiec i spowrotem,mieszkania po 3,4 w pokoju środki czystości sami kupujemy no wszystko sami...hotel za darmo no ale zarabiający jako spawacze na zbrojarni od 8€ do 10€ na godz.no to chyba dość na nas szlachta z Bytomia zarabia jeszcze mieli by stroncać za hotel z wynagrodzenia?heh...ludzie ale z czego przecież to i tak są drobne za pracę po 11godz.dziennie przy stali,spawając zbrojenie na budowy Janek(J.F.)

@Janek

Co jest fajne to to że z czym nie poszli byście do kierownika P.Lemańskiego nigdy nie robi schodow i problemów i jak z nim ustalicie na początku tak jest,następnie fajne w firmie jest to że co 3tyg.czasem co 2tyg.jedzie się do domu na 1tydzien i to jest pewne później znów się wraca na 3tyg. Lub 2 tyg. I znowu jedzie się do Polski na 1tydz.i to jest fajne...No i ostatnie to to że firma jest wypłacalna,czasem brakuje godzin,czasem brakuje na stawce parę Euro ale między 10 a 15 każdego nastepnego miesiąca wypłata jest,to tyle jeśli chodzi o fortus napisałem już wszystko i to tylko takie sprostowanie żeby każdy wiedział na co się pisze.Pozdr.

Robolek

Hahaha pracuję tu 4czwarty rok.jest to moja 4ta firma i jak na razie wcale nie jest tak zle.jak ktos pierwsze poczatki sie pokazuje i zapiepsza to ma stawke a jak potem leniuchuje to i stawke ma obciętą co do Lemańskiego nigdy nie było problemu z ubraniami butami czy czym kolwiek a ze jest rygorystyczny to taki właśnie powinien byc kierownik. zjazdy jesli ktos chce moze pracowac 4 tyg jesli nie zjezdza normalnie po 3ch .ogólnie jeśli miałbym się przyjąć jeszcze raz to na pewno z tych 4ch wybrałbym Fortus. co do kasy nigdy nie zdazylo sie czekac .jest 10 ty i kasa na kącie.jedyne co to panie w biurze troche nie ogarniają czasem.Pozdro.

K
@Robolek

Cześć Robolek, nie ogarniasz chyba...ile razy dostałeś wypłatę pod stołem...bez ZUS , podatku, itp. Jesteś matołem. Nie pisze się "na kącie" (usunięte przez administratora) , bo w kącie to stałeś w podstawówce. W języku polskim pisze się " na koncie" Pracuj dalej... będziesz miał więcej lat...zrozumiesz , że trzeba płacić za pracownika wszystkie stawki... Nic dodać , nic ująć

Robol
@Robolek

Ty chyba nieewiesz co piszesz albo (usunięte przez administratora) lemana z Ciebie ! Nie ma problemu z ubraniami czy stawka buhahaha tam jest problem ze wszystkim nawet z woda w cieple dni .ubrania sa ale rtlko jak jest kontrola wtedy cos dostaniesz wez nie wypisuj bzdur tam jest wyzysk (usunięte przez administratora) i zlodziejstwo ....

@Robolek

Totalny matoł albo osobiście któryś z magistrów albo kierownik to pisał osobiście...prawda jest taka że jeśli pisał to pracownik to na pewno miał fiuta stopera w odbycie i jaja P.Lemańskiego w buzi :)

@JANEK.

Chciałabym Ciebie oraz pozostałych użytkowników poinformować, że na forum obowiązuje nas przestrzeganie regulaminu, który akceptuje się przed dodaniem komentarza. Zatem zachęcam do ponownego zapoznania się: https://www.gowork.pl/regulamin Pamiętajmy, że na wątku nie można obrażać innych, a wpisy nie zgodne z wyżej wymienionym regulaminem, mogą zostać usunięte.

Nie jesteśmy końmi

Jak nie jesteś z rodziny Lemańskich lub Dutkiewicza to w fortusoe lepiej pracy nie szukaj,zresztą i tak pewnie tam jej nie dostaniesz bez ich znajomości,A jeśli nawet to później tylko charuwa i(usunięte przez administratora),za centy bez delegacji,po 12 godz.nie polecam...czlowiek ze śląska.

Iwona

Czy ktoś na forum posiada informacje odnośnie nowych ofert pracy w FORTUS FORTUNE EUROPE w Będzinie? Na jakie stanowiska prowadzone są rekrutacje? W jaki sposób można zgłosić swoją kandydaturę? Mnie nie interesuje praca w firmie, ale myślę, że odpowiedzi na te pytania będą przydatne dla osób poszukujących zatrudnienia.

OSZUSCI I ZLODZIEJE! Pracowałem tam 3 lata w, ostatnim czasiw doliczylem sie zbyt malej wyplaty co do przepracowanych liczby godzin, po zapytaniu kierownika grafik momentalnie ulegl zmianie i zostalem przeniesiony na gietarke(najciezszy.dzial pracy wiek prawie 60lat) po to żeby zamknąć mi buzie. Zadowoleni tylko jak podpisało sie diete i rozłake, a pieniadze brali do siebie. . Podpisywanie niespodziewanych urlopów płatnych na których sie nie było , a i.sami wybrali jaki to był czas . Brak warunkow mieszkalnych i sprzetow kuchennych. Dowiedziałem sie o wyjazdach do Polski z dnia na dzień. Najniższa skladka ZUS, podstawianie umów w trakcie pracy, żeby tylko.podpisać, a nie przeczytać, a jak sie sprzeciwił ktoś to straszyli powrotem do Polski albo najciezszym stanowiskiem. Kolesiostwo i pociotki- oni co chcieli mieli, a starszym pracownikom nic nie należało tylko pracować . Nikomu nie polecam !

Podpowiedzcie jaką macie atmosferę w pracy? Warto aplikować?

Tomasz

Podpowiedzcie czy firma szuka pracowników?

Iwona

@Nick, nie używaj proszę obraźliwych słów - to niedopuszczalne na naszym forum (https://www.gowork.pl/regulamin ) oraz nazwisk wskazujących na konkretne osoby trzecie. Jest to miejsce, w którym ważna jest wymiana wartościowych informacji na temat pracodawcy. @pracownik, Ciebie również prosiłabym o to samo :) Na stronie nie widziałam FORTUS FORTUNE EUROPE nowych ofert pracy - może ostatnio ktoś brał udział w rekrutacji i może powiedzieć coś na temat tego, jak przebiegała?

ambrozy
@Iwona

Iwonka a gdzie pracujesz?miejsce pracy?

Chyba Ci się kolego coś w głowie powaliło.... bo rodzina Lemańskiego, tzn. 5 osób których imiona zapewne dobrze znasz... to zapiepszają tam jak woły na jednych z gorszych stanowisk i licz się ze słowami "piepszona" bo tylko wydaje Ci się, że jesteś anonimowy....co do firmy to jest jak jest, nikt nikogo na siłę nie trzyma, albo to akceptujesz, albo nie... wolna wola...dawno skończyły się czasy wyjazdów na przymus...co do godzin... to nikt nikomu nie broni zasuwać nawet i po 300 h w miesiącu więc nie siej fermentu... tam właśnie takich potrzeba...a jak dobrze wiesz( bo widzę że jesteś doinformowany) żaden z w/w nie siedzi tam tygodniami... dwa i do domu... (ja XI- 165h, XII- 159h)

@pracownik

Słyszałem to wszystko od znajomego ,który do niedawna tam pracował ,więc coś prawdy w tym jest skoro tak zabolało

Zostaw merytoryczną opinię o Fortus Wotzka sp.k. - Katowice

• Jak się pracuje w Fortus Wotzka sp.k.?

Zobacz opinie na temat firmy Fortus Wotzka sp.k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fortus Wotzka sp.k.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 6, z czego 3 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Fortus Wotzka sp.k.