Opinie o comarch.pl - Comarch S.A. w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Comarch. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Comarch o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Comarch w Kraków

Socjolog

Ci co tutaj narzekają na zarobki po prostu za dużo jedzą, rezygnacja z mięsa zagwarantuje wam większe zyski i lepsze zdrowie.

Wegetarianin

Według prezesa profesora Janusza Filipiaka osoby bogatsze nie jedzą mięsa, natomiast my (pracownicy) miesa nie jemy z innego powodu - nie stać nas.

Wieprzowinek
@Wegetarianin

Nie, nie jemy, a żremy. I tu jest b. dużo do zrobienia.

allan

Miec comarch w cv to jak miec pizzerie w cv. niby fajnie bo czlowiek pracowal od mlodego, ale mimo to - straszna kicha.

Xxx

Podobno niedługo zamiast owocowych czwartków będą czwartki z tanią wieprzowiną.

Pig
@Xxx

Ludzie. Nie żryjcie tyle świń bo to gatunek prezesa.

Programista Baz Danych

Ostatnio miałem "przyjemność" uczestniczyć w rekrutacji na programistę baz danych. Zaczęło się standardowo - test umiejętności(z tego co wiem to każde stanowisko programistyczne zaczyna od tego testu), następnie dostałem telefon z krótkim wywiadem, w jakiej placówce chciałbym pracować, oczekiwania finansowe, od kiedy mogę zacząć - standardowe hrowe rozmowy. Podczas właśnie tego telefonu dowiedziałem się, że jeśli będą dalej zainteresowani moją osobą zaproszą mnie na dłuższą HR-OWĄ rozmowę, żebym opowiedział o doświadczeniu i poznał kierownika mojego zespołu. Jakie było moje zdziwienie jak tylko wszedłem na rozmowę, a bez żadnego wstępu zaczęto mnie pytać nie o moje doświadczenie, a o zagadnienia techniczne, nie wywodzące się z mojej dziedziny!! Przypominam aplikowałem na stanowisko programista baz danych, a zaczęto mi zadawać pytania z dziedzin sieci komputerowych, protokołów, komend na linuxie, jak i rejestrów w Windowsie. Kiedy przeszliśmy wreszcie do pytań z dziedziny SQL oraz pisania kodu, "wielcy" kierownicy zaczęli się czepiać o każde słowo. Mimo podania poprawnej definicji na początku, z którą się nie zgodzili, tak obchodzili temat żeby na koniec pouczyć mnie, że nic nie umiem i powiedzieć słowo w słowo to co ja odpowiedziałem jako pierwsze - takich sytuacji było dużo więcej, a musze zaznaczyć, że mam spore doświadczenie w bazach, więc takie pytania nie stanowią dla mnie problemu. Ogólnie cała "rozmowa kwalifikacyjna", jeśli można ją tak nazwać to był pokaz dwóch wielkich kierowników, którzy znęcali się nad kandydatem.

Protokoły TLS, HTTP, komendy na systemie Linux (te podstawowe jak i bardziej zaawansowane), rejestry i dziennik zdarzeń w Windowsie. Bazy danych: Kilka kwerend do napisania w SQL do wyświetlonej przez nich bazy, DELETE vs TRUNCATE, transakcje i jeszcze jakieś były (najlepiej wyszukać "SQL rozmowa kwalifikacyjna pytania" i większość powinna być)

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy .NET -Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card
Śmieszek

Po co podwyżki jak można mniej żreć wiadomo ekologia najważniejsza

świniopas

Pytanie do hr. Czy we czwartki zamiast owoców można liczyć na grillowane prosie bo lubię?

4800 brutto ~ 3500zł netto, praca na 3 zmiany głównie nocki, taka oferta dla początkujących ;P informatyków, wyzysk od team-leaderów, ciągła presja i wieczne pretensje o wszystko. Prezesik firmy chyba udaru dostał od tego słońca, że wygaduje takie rzeczy na temat klimatu i osób biedniejszych

Niko

A mięso jest dalej serwowane w opso ?

Ktoś

Czy programistę pracującego w Comarch na stanowisku juniora stać jeszcze na kurczaka z grilla, czy HR z prezesem na czele już zaczęli działać w tej sprawie?

@Ktoś

Kurczak tylko z OPSO, żeby fundować 2 miliony miesięczne dla Janusza.

Jasio

Te ostatnie wypowiedzi prezesa to gwóźdź do trumny dla firmy. Jest mi bardzo wstyd ze w niej pracowałem. Nie mam już żadnego argumentu w branży by jej bronić. Co to zarobków mimo tego co tu piszą młodzi adepci sztuki IT (którzy nie znają swojej wartości), idzie wyciągnąć 20k dla seniora.

xoxo

Firma starego komucha i wieśniaka który prowadzi firme jak najgorszy zamordystyczny patoszef, z dyrektorami na jego podobieństwo. Osobiście wywaliłem z CV i LinkedIn tą firmę z historii bo po prostu wstyd się przyznać że człowiek tam był na stażu.

Allan z bmką

Słyszeli wywiad z profesorem właścicielem. Za dużo mięsa jecie i jeszcze samolotami na Kretę popitalacie.. Wstyd. To wolno tylko Filipiakom

@Allan z bmką

Wieśniak prędzej wybuchnie niż odmówi sobie ponarzekania że w jego kołchozie nikt nie chce robić za miskę (usunięte przez administratora), ot taki właściciel, taka firma.

mysl
@Allan z bmką

piekna odezwa do swoich pracownikow i polakow. Wiesz co jest najlepsze? Ludzie mimo ze jawnie sa stawianiu w pozycji smiecia vs pana lubia to uczucie i nic z tym nie zrobia - zawsze to przeciez powod do narzekania na zycie.

Jasio

Pracowałem długo w ComArch-u. Bardzo dobrze wspominam ten czas. Jednak z wiekiem inaczej się podchodzi do takich tekstów CEO. O ile zastąpienie studentów nie robiło na mnie wrażenia tak negatywnego, to tym razem JF tymi słowami pogrzebał swoją firmę. Tzn jest mi teraz wstyd, że tam pracowałem i wstyd powinien również być tym co teraz tam pracują. Szkoda, że jedna z nielicznych Polskich firm w zasadzie się już skończyła lub zaczyna się kończyć. Gdybym dziś tam pracował to po takich słowach szybciutko bym się zwolnił. WSTYD /SMUTEK/ZŁOŚĆ !

Krzysztof

Długo można by pisać, ale myślę, że dwa sowa najlepiej oddają co to za firma (usunięte przez administratora)" stworzony przez PZPRowca, gardzącego ludźmi.

Mięsożerny

Czy w Comarchu można jeść mięso?

bojkoter
@Mięsożerny

Zależy, jeśli jesteś prezesem to tak.

@Mięsożerny

Niestety w tym kwartale nam nie wyszlo bo nasz Business Unit a w ogóle to prezes zablokował mięso bo się nażreć nie może. Trzeba by (usunięte przez administratora) mu strajk i zobaczyłby.

mieso
@Mięsożerny

Można. Mięso z Wierzynka i Opso jest dobre, nie psuje planety i nabija kase wiadomo komu, natomiast mięso z innych miejsc jest złe bo się obżeracie się ludzie z niższych klas i niszczycie nasza cudowną planetę.

Mięsożerny

Prezes Comarchu chce zabraniać ludziom jedzenia mięsa, wiadomo najlepiej mówić innym co mają robić - proponuję natomiast zacząć od siebie i zamknąć restaurację Wierzynek i Opso. Nigdy to się nie stanie, bo populistyczne frazesy to jedno, a pieniądz jednak nie śmierdzi.

Dev

Serio chcecie pracować dla gościa, co chce Wam zabronić latać na wakacje na Kretę w imię walki z emisją CO2, a sam jako milioner uważa, że on nie musi robić nic w tym kierunku i jeszcze lata prywatnym odrzutowcem wszędzie? Dla niewtajemniczonych: odsyłam do podcastu dla IBRiS :)

Moim zdaniem
@Dev

Moim zdaniem więcej szacunku do siebie będzie miał kierowca szambiarki niż ktoś kto pracuje dla takiego hipokryty i zwyczajnego debila który bez koneksji i picia wódy z odpowiednimi osobami na rynku by nie przetrwał (a nawet już się zaczyna robić trudno :) )

cj
@Moim zdaniem

nie obrazaj kierowcow szambiarek bo oni chociaz ciezko i ucziciwie pracuja a profesor zeruje na naiwnosci swoich podwladnych

@cj

Niestety zbyt mocno żeruje. Zarabia sam ponad 2 mln miesiecznie. Tymczasem większość jego pracowników ma stawke 4-5 tys. Tak więc zarabia ponad 500 razy tyle co jego pracownik. To stawia go na pierwszym miejscu wśród wyzyskujących w Polsce.

Dr
@Dev

I te jego bajki wywiadach że pracownicy zarabiają 25 000. Tutaj ludzie z doktoratami mieli 5000-6000 brutto.

Teresa
@Dev

Czyli co, podwójne standardy Twoim zdaniem? Ale w sumie jakie by to miało mieć znaczenie dla pracy?

KoszmarnyKarolek
@Teresa

Oczywiście, że to jakim jest człowiekiem JF ma znaczenie dla pracy w tej firmie. Nie chodzi też tylko o to, że w tej firmie wyzysk jest czymś systemowym i normalnym. A jest i widziałem tego wiele przykładów. Ja jest ktoś dobry w zespole ale sam się nie upomina o podwyżkę to firma go nie doceni - po co mu dawać skoro może popracować jeszcze trochę za mniej i JF zaoszczędzi? Po co kogoś uczciwie wynagrodzić? Tak samo na rekrutacjach. Jeśli pracownicy na danym stanowisku zarabiają x zł a trafi się na rekrutacji jeleń który jest dobry ale chce mniej to myślisz, że firma mu zaproponuje te stawkę co innym za te samą pracę? Nie - firma wykorzysta każdego - tutaj nie liczy się uczciwość i docenianie pracowników. Czytając artykuł o żarciu mięsa i wakacjach na Krecie zastanów się skąd w tej firmie jest taka polityka, taka marna atmosfera, pogarda dla pracowników? Uwierz mi, że są firmy które zarabiają większe krocie niż Comarch ale pracownik też jest lepiej doceniony i nie jest tam sprowadzany do pachołka który ma tylko pracować na 2 mln pensji prezesa.

palar
@KoszmarnyKarolek

Jak się robi dla zakompleksionego buraka który wyciskać ze specjalistów chce ostatnią krople wysiłku za stawkę głodową to można to poczuć na sobie.

OMG

Jak to możliwe, że tyle ludzi nadal chce pracować dla takiego wieśniaka?

@OMG

Bo bądź co bądź do Comarchu łopatą biorą hurtowo studentów więc w sam raz na pierwsze jakieś doświadczenie czy staż dla właśnie nowych/ studentów. Nikt z doświadczeniem kto tam nie pije wódy z jakimś dyrektorem czy menedżo nic nigdy nie zarobi więc na 40 studentów jest jeden senior deweloper co jest śmiechu warte jak w innych firmach jest 1 na 3-4 juniorów :) I od tak, taki przystanek zawodowy dla nowych programistów, na którym człowikek zarobi gorzej niż w McDonalds.

GESTOR

System kadrowo- płacowy . bardzo dobry. Zwłaszcza pakiet mobilności Gratuluję

Yeti

Przy tej inflacji bez podwyżki robicie co najmniej dwa miesiące w roku za darmoszkę. Pozdro xD

Janusz
@Yeti

A jak nie miałeś 3 lata podwyżki to już pracujesz półdarmo.

Zostaw merytoryczną opinię o Comarch - Kraków

• Jak się pracuje w Comarch?

Zobacz opinie na temat firmy Comarch tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 370.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Comarch?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 235, z czego 34 to opinie pozytywne, 123 to opinie negatywne, a 78 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Comarch?

Kandydaci do pracy w Comarch napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Comarch