Opinie o Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.) w Łódź

Jeśli tu jesteś, prawdopodobnie szukasz informacji o Naturze lub odpowiedzi na konkretne pytania. Jeśli zastanawiasz nad pracą w Naturze, zachęcamy Cię do sprawdzenia poszczególnych zakładek z informacjami o firmie. Jeśli jesteś Pracownikiem Natury, zachęcamy do zadawania pytań poprzez przygotowane w tym celu kanały wewnętrznej komunikacji. Komunikacja to ważny element funkcjonowania każdej organizacji. Liczymy, że wspólnie z użytkownikami gowork zadbamy o to, by każdy znalazł odpowiedź na swoje pytanie przy zachowaniu zasad dobrej komunikacji. Nie ma naszej zgody na obraźliwe komentarze oraz poważne oskarżenia niemające pokrycia w faktach! Takie komentarze będą usuwane. Jeśli chcesz zgłosić jakiekolwiek naruszenie ze strony Pracownika Drogerii Natury, prosimy o przesłanie informacji na adres sygnalista@drogerienatura.pl. Zgłoszenie przesłane na ten adres trafia bezpośrednio do kadry zarządzającej Drogerii Natura. Jednocześnie informujemy, że nie będziemy odpowiadać na wiadomości o innej tematyce niż przedstawiona powyżej. Zespół Drogerii Natura

Branże: Produkcja wyrobów kosmetycznych i toaletowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.) w Łódź

Bogus

Ja nadal tego nie rozumie Jak można tak O na telefon poinformować, o tym że ( NO OD wczoraj zamiast całego etatu, macie 3/4 ... lepsze to niż utrata pracy ...) jak można poinformować o czymś wstecz? Jak można poinformować I oznajmić mimo że nic nie podpisujesz, że otrzymasz już mniejsze pieniądze? Wytłumaczy mi to ktoś?? Ja jeszcze o takim czymś w rzadnej firmie nie slyszalem

K
@Bogus

A nam kierowniczka przekazała informację że zmiana etatu jest z całego na 0.8 i potrwa to 3 miesiące A wypłatę będziemy miały taką jaką miałyśmy do tej pory. Jak to w końcu jest?

EWelina wwa
@K

Hej, etat zmniejszony o 20% (nie liczac 0.5, wtedu nie jesy zmniejszany. Tak wiec z pelnego etatu pracujemy na 0,8 etatu, ale wynagrodzenie rowniez mamy zmniejszone o 20%.

Pracownik Śląsk
@Bogus

@Bogus Jeżeli Twój sklep został zamknięty to siedzisz w domu i masz postojowe płatne nie mniej niż najniższa krajowa. Jeżeli pracujesz i masz cały etat to teraz nasz o 20% mniej, czyli miałeś 100% płatne a teraz dostajesz zapłacone 80%. Jeśli ktoś miał 3/4 etatu to teraz ma o 20% obniżony etat. Analogicznie do tego co jest napisane wyżej. Jeżeli ktoś miał 1/2 etatu to nie ma nic zmniejszone czyli dostaje tak samo jak teraz. Mam nadzieje że już jest to zrozumiałe ?

@K

Etat zmniejszony o 20% czyli najniższa ( kwota brutto ) -20% = kwota nowej pensji brutto.

@Bogus

ahahah czy Ty nie rozumiesz że to nie jest wymysł Firmy tylko ustawa Rządu ! To jest ustawa a nie przepis czy wymysł Firmy- może poczytaj ustawe !

Grażyna
@Bogus

Bogus jak nie rozumiesz, to może po epidemii zapisz się do jakiejś szkoły, może wieczorowo coś uda się skończyć.

blabla
@Grażyna

najlepiej do tej co ty skończyłaś , tej co nie było zajęć z kultury osobistej ale za to lekcje (usunięte przez administratora) zaliczałaś wzorowo.

Wielkopolska
@Pracownik Śląsk

W związku z zaistniałą sytuacją zwróciłam sie do kancelarii prawnej o opinię i uzyskałam wyczerpującą informację. Jeżeli firma skorzystała z pomocy rządu to obniża nam etat o 20% ale wynagrodzenie nie może być nizsze niż najniższe wynagrodzenie krajowe tzn.2600. np. kierownik sklepu zarabia hipotetycznie 3500 brutto to jego wynagrodzenie wynosi 2800 brutto przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości godz.pracy, jeżeli sprzedawca zarabia 2600 brutto to ma zniejszone godz. pracy do 0.8 etatu i otrzymuje 2600 brutto. Jeżeli sklep jest zamkniety to obowiazuje przestój ekonomiczny i tez wynosi 2600 brutto. Pozdrawiam.

pzd

informuje nigdy nie pracujcie dla drogerii natura ! najgorsza firma drogeryjna z najgorszymi warunkami pracy dla pracowników pozdrawiam

Natura

Są rabaty dla pracowników na miesiąc kwiecień ? Dostałyście jakaś informacje ?

lbn
@Natura

a kto Z tego korzysta ? bo my nie. za dużo przy tym zachodu na 10 procent ...

@Natura

Ja dostałam informację że narazie nic nie wiadomo, ale pewnie nic z tego, poza tym teraz to jest 20% a nie 110.

Mmm

Ludzie ogarnięcie się! Nastały czasy takie jakie nastały i czas sobie to wreszcie wbić do głowy, że nie są one wynikiem działalności firmy. To jest czas ciężki dla niej tak samo jak i dla NAS. Z Twojego wpisu wnioskuje, że jednak nie managerowie są tępi jak tu co niektórzy się wypowiadają, ale Wy ( niektórzy ) sami. Sama jestem pracownikiem i rozumiem, że rabaty są kosztem w tej sytuacji dla pracodawcy. Prosta kalkulacja 270 drogerii x 3 pracowników to minimum bo w niektórych jest i 6. Co daje 810 i niech każdy zrobi zakupy na 100 x 2 daje to 40 zł z pojedynczego rabatu 16200. A w sklepiku internetowym 2x 200 robi się razem 160 rabatów razy 129600. Licząc samych pracowników drogerii, a gdzie jeszcze cod, administracja? Więc przestańcie płuc jadem bo tak jak firma napisała, że to jest sytuacja przejściowa, która potrwa 3 miesiące. Cieszcie sie, że wogole firma ma szansę chwycić się tarczy antykryzysowej o podejrzewam, że gdyby nie miała wszyscy bylibyśmy na bruku.

Opanuj się
@Mmm

Opanuj się .. konkurencja ma zawsze lepsze promocje . My NIGDY nie korzystamy z rabatów .

Jola
@Mmm

Co Ty piszesz rabat dla pracownika to nie jest duży koszt dla firmy oni ten towar kupują dużo taniej niż 10 procent czy 20. Wirus nie może być dla wszystkiego wymówką. I tak nie dostajemy żadnych premii to rabat powinien być bez szemrania a sklepy mamy czynne i utargi są.

@Jola

@Mmm to taka tuba zarządu :) aby gadać dużo ale czy mądrze to niekoniecznie . Wesołych świąt !

Pracownik Śląsk

Jak rozumiecie pismo od dyrekcji odnośnie postojowego ???

Klara
@Pracownik Śląsk

Ale jakie postojowe bo nic nie wiem ? Przecież nie ma żadnego postojowego chyba że o czym nie wiem ?

ZACH-POM
@Pracownik Śląsk

Ja rozumiem tak, ze dostaniemy najnizsza krajowa jaka obowiazuje do kazdego etatu. 50% wynagrodzenia ALE NIE MNIEJ NIZ najmniejsze wynagrodzenie.

LBn
@Pracownik Śląsk

A ja rozumiem to tak że ten kto ma cały etat będzie miał 3/4 etatu.

@LBn

Ale to chyba nie wszyscy? Tylko niektorzy. Przynajmniej tak mi sie wydaje.

@Klara

Dzisiaj przyszlo pismo z gory, skontaktuj sie z kierownikiem ze swojej drogeri

ABC
@Pracownik Śląsk

Czy możesz napisać coś więcej? Jestem na urlopie i nie bardzo wiem co się dzieje obecnie w Drogerii. Z góry dziękuję za odpowiedź

@Zach-pom

Wszyscy oprócz 0,5 etatu nawet kierownicy .

@ZACH-POM

Najmniejsze wynagrodzenie ale adekwatne do etatu. Jeśli zmniejsza Ci etat do.polowy tzn. otrzymasz 1300zl

A co z osobami które są w tej chwili na L4?

Zach-pom

L4 jest placone normalnie tj od Twojej normalnej pensji, przynajmniej w przypadku jesli drogeria jest nieczynna a Ty przebywasz na l4. Nie wiem jak jest w przypadku otwartej drogerii, bo ja jestem na l4 przy zamknietej dn i taka dostalam dzisiaj informacje.

@Zach-pom

A są do tych zmian jakieś aneksy?

@Pracownik Śląsk

Czyli w całej sieci będzie obcięcie etatów do 50 % ?

ZACH-pom

NIe, nigdzie nie ma ciecia etatow do 50%. Czytajcie ze zrozumieniem albo kontaktujcie sie ze swoimi przelozonymi. Osoby pracujace (otwarte dn)- obnizenie etatow o 20% (jednak nie mniek niz do 0,5) czyli jak pracujesz na 1 etatu to bedziesz miala 0,8 etatu a wynagrodzenie obnizone proporcjonalnie czyli dostaniesz 80% pensji. Postojowe(zamkniete drogerie)- obnizenie wynagrodzenia o 50% JEDNAK NIE MNIEJ NIZ minimalna krajowa (czyli dostaniesz najnizsza krajowa w zaleznosci od etatu)

@ZACH-pom

Zapytam bo nie wiem czy dobrze rozumiem, bedac na postojowym i mając caly etat mam postojowego zaplacona cala wyplate??? Czy 50% najniższej krajowej Nasz Mr i kierownik nie odbiera telefonów.

Iwona

Masz zaplacona najnizsza krajowa. Tak jak ktos napisal wyzej.

Ona
@Iwona

Tylko osób które sa powyżej 1 mc na l4 nie obowiązuje ta ustawa. Nie bedzie aneksów takie prawo dal nasz kochany rząd , pensje wchodzą automatycznie nawet jak ktoś na l4 jest . Jestem kierownikiem jak mam odpowiadać za sklep skoro nie bedzie mnie w nim 50h ?

RT
@Ona

Jak ktos ma l4 to ma l4 placone od swojej pensji, tak informacje przekazala mi regionalna, a pytalam sie o to dokladnie bo sama na takim l4 przebywam.

@Pracownik Śląsk

Pracodawca daje do podpisu porozumienie o cięciu etatu itp. Nikt nie musi się na to zgadzać. Nie bójcie się tak.

Pracownik..
@Pracownik Śląsk

A co z osobami które są zatrudnione na pół etatu? Wiecie? Takiej osobie już niby nie mogą obniżyć etatu, to co do zwolnienia?

@Ewa

Gdy się nie zgodzisz na aneks to automatycznie leci twoje wypowiedzenie i przestajesz pracować w zależności od długości umowy ;) ... z tego co nam mówiła MR to nie ma aneksów bo tak zakłada ta ustawa i jest to rozwiązanie czasowe na 3mc.

@Pracownik..

Wszystko zostaje tak jak jest i etat i wynagrodzenie.

@Zach-pom

Nowy etat wchodzi od 3.04 ;) to raz a dwa ponoć wszystkim automatycznie wchodzi nowa pensja, więc masz płacone od pensji ale od tej niższej...

@ona

Wolę dostać wypowiedzenie i nie pracować w firmie która wykorzystuje pracowników.

Grażyna
@Ewa

Dostaniesz, dostaniesz, ale nową robotę będzie Ci ciężko znaleźć. Nie wrócą czasy sprzed epidemii.

@ZACH-POM

To źle rozumiesz. W związku z tarczą antykryzysowa każda osoba w firmie ma obniżone wynagrodzenie 20% i tym samym zmniejsza im się wymiar czasu pracy. Nawet najniższa krajowa. Nie łódźcie sie, że otrzymacie najniższa krajowa bo tak nie będzie. I od tej kwoty macie 60% postojowego czyli jeszcze mniej brutto. Przestańcie wylewać tu swoje żale bo to nie jest wymysł firmy tylko rządu. To chyba rząd stworzył tę ustawe, a nie Nasza firma!!! Jak nie jesteście pewni co i jak zadzwońcie do swoich przełożonych one Wam wyjaśnia ale i tak nie do końca bo była tarcza antykryzysowa 1.0 potem 1.1 a teraz 2.0 i wszystko się zmienia. A jak nie odsyłam do lektury ustawy zobaczymy czy tacy mądrzy będziecie po jej przeczytaniu jak nawet najlepsi prawnicy w Polsce mają problem z jej interpretacja.

ale nikt nie mówił że będą obcięte etaty o 50%

dokładnie tak- POTWIERDZAM!!!

@Ewa

nie ma żadnych porozumień.... ustawa zakłada automatyczne zmiany

@Grażyna

I co z tego. Na Naturze świat się nie kończy. Epidemia kiedyś się skończy i będę pamiętać ile firma mi pomogła.

Nie było.

Nie było żadnych pytań.

logo firmy Konsultant medyczny w sklepie medycznym
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Kosmetolog / Asystent Lekarza
Świętochłowice
Job Point Sp. z o.o.
Rzeszow

Ile czekacie zazwyczaj na zwrot za dojazd na delegacje? Dostajecie w przelewach tak jak premie czy pozniej?

Aga

@Bogus o zmniejszeniu etatu firma informuje telefonicznie?

Malopolska

Dziewczyny jak rozwiazalyscie sprawe zamknietej drogerii? Postawilyscie sie, ze nie bedziecie brac bezplatnych, wypoczynkowych i l4, bo zgodnie z prawem pracodawca ma Wam placic? Mi za chwile skonczy sie urlop, nie bede brac l4 skoro nic mi nie dolega.. Ale z drugiej strony boje sie, ze jak powiem o tym mr to bedzie problem, a ja strace prace. Jakim cudem mr namawia i mowi wprost zeby brac lewe zwolnienia.. Napiszcie prosze co zrobilyscie, bo ja jestem w stresie i nie wiem co robic.. Nie moge zostac bez pracy i pieniedzy.

Malopolska2
@Malopolska

Zadzwoń do odpowiednich służb A oni napewno tb pomogą rozwiązać sprawę

Renata
@Malopolska

Jeszcze masz wyjście jechać w delegację tak jak my miałyśmy bo u nas też zamknięta. Ale chyba nikt o zdrowych zmysłach nie pojedzie w czasie takiej pandemi jaka panuje .

MAlopolska
@Renata

Nie maja nas gdzie wyslac, bo w regionie sporo drogerii zamknietych.. A poza tym dzial HR nie zgadza sie juz na delegacje, bo to sa dodatkowe koszty za dojazd oraz diete, a takich kosztow firma musi unikac.

T
@MAlopolska

To co robić ? Trzeba zarabiać .. A nie urlop bezpłatny ..

Renata
@MAlopolska

Sama jestem w kropce jak wiele z was ... nasza dn Już od paru tygodni zamknięta... mam ostanie dni urlopu platnego ... musiałam wziąść bo nie chciałam jechać na delegację... . A co będzie dalej nie wiem brak jakichkolwiek informacji ... . Sklep zamknięty to nich się nami nie interesuje a ty z dnia na dzień siedzisz w domu i myślisz czy będziesz mieć za co żyć...

Ola
@Malopolska

Dzwonienie do "odpowiednich służb" to ostateczność ...jeśli chcesz zostać w firmie... Najlepiej wziąć l4 teraz wystawiane są telefonicznie ,więc można "ściemnić"... najwyżej się nie uda i tyle...

Kaska
@Ola

Dziewczyny dlaczego godzimy się na l4 urlopy ... . Dlaczego tak jak inne firmy nie mamy płacone postojowego? Zamknęły się duże firmy które mają więcej pracowników niż natura i tam mają płacone postojowe bo nie wierzę że ponad 300 ludzi poszło na l4 ...

IWona wlkp
@Ola

To lepiej wg Ciebie dac sie wyzyskiwac pracodawcy? Ktory bezprawnie wysyla cie na urlop, karze KŁAMAĆ zeby dostac LEWE zwolnienie. Placenie postojowego to jest OBOWIĄZEK pracodawcy, jednak w obecnym czasie pracownicy sie poprostu boja o to upominac, bo wola skłamać lekarzowi i dostac 80% wynagrodzenia niz sie postawic i upomniec o swoje pieniadze a przy najblizszej okazji zostac zwolnionym.. A po okresie pandemii bezrobocie wzrosnie niemilosiernie i z praca bedzie ciezko. Przykre, ze pracodawca o swoich pracownikow nie dba. Dziewczyny przychodzimy do pracy bez zajakniecia, pracujemy bez zadnego zabezpoeczenia (rekawkczki owszem, ale jakas pleksa, wyznaczone linie na podlodze itp), a jak przyjdzie xo do czego to co mamy? Przymus brania urlopu. Mam nadzieje, ze to traktowanie kiedys sie obroci przeciwko kierownictwu. I mam nadzieje, ze pani z rossmana tutaj zaglada :-)

Sprzedawca
@Ola

Jeżeli wszystkie bez zajakniecia godzicie się i bierzecie l4 to przykre . Zaś się dziwić ie że firma nie da postojowego.. skoro widzą że wy jak takie gąski karza brać l4 to bierzemy . Karza brać urlopy to bierzemy.... do czego to doszło.... jestem załamana. Opanujcie się... kazać to można iść dziecku spać o 23 w nocy ... .

rewolucja
@Malopolska

Co też strach wyczynia z ludźmi ..... W strukturach Natury byłyście , jesteście i będziecie zawsze na samym dole , nic nie warte dziewuchy od zapier... i generowania utargu dla góry . Smutne ale prawdziwe ale jak czegoś nie zrobicie to będzie tak wiecznie . Może czas wreszcie się postawić co ?

Technologia
@rewolucja

Dział IT też wymaga rewolucji w rzeczywistości rozszerzonej bez tej technologi ani róż

Ola
@Sprzedawca

Jeśli chcecie wygrać "wojnę" to dzwońcie do Pipu ale raczej wasza MR sie domyśli kto zgłosił ;) piszę co bym zrobiła ,gdybym musiała dalej pracować. Pytanie było w stylu "jak myślicie jeśli podam moją MR do Pipu to mnie zwolni?".... Teraz będzie dużo bezrobotnych ,więc firma to wykorzystuje niestety ,ale pracownicy też wykorzystywali jak był rynek pracownika taki live... Zawsze możecie zamiast narzekać szukać innej pracy ;)

MR
@Ola

A co może mieć PIP do MR? Przecież MR to pionek który wykonuje polecenia góry. Zwolnienie pracownika który powiedział PIP jak wygląda rzeczywistość to samobójstwo dla firmy. Dziewczyny i tak nie zadzwonią bo się boją, na tym strachu firmy się rozwijają i robią co chcą.

@MR

Ja od swojej MR usłyszałam... JAK ZLOZYCIE WYPOWIEDZENIE TO NIKT WAS NIE ZATRZYMA... TERAZ PO TYM WIRUSIE BĘDZIE DUZO OSOB SZUKALO PRACY ..... Zrobi się nowy zespół

@Kasia

Nie zrobi się nowego zespołu bo nie będzie drogerii. Przy obecnej sytuacji upadek firmy to kwestia 1-2 miesięcy. Prosta ekonomia : nie ma zysku to nie ma czym pokryć ogromne koszty . Pelion wiecznie nie będzie dokładał do tego marnego interesu.

@MR

Tak, ja nie zadzwonie, bo sie boje w tej sytuacji. Sytuacja sie zmienia i nie bedzie to juz rynek pracownika, a rynek pracodawcy. Wczesniej mozna bylo zwolnic sie i za chwile miec nowa prace.. a teraz jak bedzie? Rynek zaleje fala bezrobotnych. Warunki oferowane przez pracodawcow zapewne tez nie beda takie jak bysmy chcieli, wszyscy beda musieli minimalizowac koszty i mimo fantastycznego kandydata do pracy pracodawca nie bedzie mial warunkow, zeby go przekonac do firmy. W naturze jest wiele minusow, ale mam fajny zgrany zespol i chcialabym dalej pracowac. Mam nadzieje, ze postojowe stanie sie faktem, a nie tylko napisem na papierku. Nie obwiniam MR, ze to jej wina, ze musimy wspomagac sie L4 czy bezplatnymi urlopami, ale mam do niej zal, ze wiadomosci „z gory” nie sa nam przekazywane. Od czasu zamkniecia drogerii ma nas gdzies, nie odpisuje, nie informuje. Rozumiem, ze tez moze miec teraz duzo na glowie, ale powinna takze zrozumiec nas- to my mozemy nie miec za chwile za co kupic niezbednych rzeczy. Ona ma home office, ma prace. My jestesmy w kropce. Firma nie ma kasy, a zmienia MR na pracownikow z ross. Stawki pewnie tez maja z ross, a na szarych pracownikow bez ktorych nie byloby pieniedzy na wyplaty dla nich nie ma ani zlotowki dodatkowej.

Jan
@homeoffice

Niestety ale będzie dokładał. Pelion jest ślepy jak kret, zostawia i awansuje tych dyrektorów i prezesów którzy generują ogromne straty i zamiatają wszystko pod dywan. Sami sobie winni że niedługo znikną ze sceny, szkoda tylko potencjału i pracowników.

MR
@Zach-pom

Skąd pomysł że to będzie rynek pracodawcy? To tylko śpiewka firm dla naiwnych którzy w to uwierzą. @Zach-pom, prawda jest taka że albo weźmiesz sprawy w swoje ręce i sama zadbasz o siebie i o to gdzie chcesz pracować, albo złożysz swój los w ręce Natury która z robi z Tobą co będzie chciała.

@MR

Mam znajomych w innych firmach , po studiach i też się martwią czy niedługo nie zostaną bez pracy...dlatego będzie rynek pracodawcy. Dużo ludzi bezrobotnych chcących pracować gdziekolwiek nawet poniżej kwalifikacji ;) daje rynek pracodawcy....

Gdzie premia droga pani z Rossmanna dla teraz Twoich pracowników ??

Jaaa

Zamiast premie dac to jeszcze zabiorą z wynagrodzenia....????

Lulu
@Jaaa

Dokładnie tak. Jestem ciekawa czy wszystkim zostały obcięte te etaty. Mam na myśli Dyrektorów, Prezesów... Sami sobie też zabiorą? Bo skoro wszyscy to wszyscy solidarnie.

@Lulu

W maju są planowane coroczne podwyżki dla pracowników centrali.

Lulu
@homeoffice

Brawa dla ZARZĄDU. Siedzą w domach, rozmyślają popijając kawę i nie narażając swojego zdrowia wyjściem do pracy. Tylko niech pamiętają, aby te premie były wysokie, bo przecież im się należy.????‍♀️

Stary
@Lulu

Będą bardzo wysokie bo nie ma powodów żeby było inaczej. Pracowników można jeszcze dużo bardziej przydusić więc premie są niezagrożone.

Pracownik..
@Stary

A co z osobami na pół etatu? Nie wiecie jak to będzie rozwiązane? Im już nie można etatu obciąć to co wtedy?

@Pracownik..

0,5 zostaje tak jak jest ;)

Jaszczurka12

Dziś byłam w mieście i chciałam zrobić zakupy w sklepie natura. Nie chcieli mnie wpuścić bo od 10:00 do 12:00 mogą robić zakupy tylko seniorzy. Byłam 1 minutę po dziesiątej. To dyskryminacja osób młodych. Nigdy nie widziałam w tym sklepie seniorów. Nigdy. Jakbym na minutę góra dwie weszła nic by się nie stało. Sklep był pusty. Ja zawsze robie rano tam zakupy po po południu nie mam na to czasu. Nawet z osobą niepełnosprawna nie mogłam wejść. To dyskryminacja. Ludzie opanujcie się.

Mom
@Jaszczurka12

Nałożone są nowe restrykcje których należy przestrzegać jest bardzo dużo kontroli nakładane mandaty zarówno na klientów jak i pracowników za nie przestrzeganie godz oraz brak rękawiczek , nikogo nie interesuje że była 10:01. Dlatego opanujmy się!!!!!!!! ....

Kkk
@Jaszczurka12

Ale to nie sa „wymysly” natury tylko rzadu. Sa takie, wiec trzeba ich przestrzegac. JAkby kazdy tak jak ty byl taki roszczeniowy i „on tylko na chwile, trzeba mnie wpuscic” to te ograniczenia byly by nie potrzebne. Przykre, ze nie potrafisz zrozumiec, ze to dla dobra was i nas pracownikow. Nie widzialas straszych ludzi w naturze? Ja, jako sprzedawca, moge stwierdzic ze ponad 50% to osoby strasze, tym bardziej teraz. Zastanow sie o co masz pretensje, jest mi wstyd za takie osoby jak ty, bo przez to nie skonczy sie to nigdy.

Jaszczurka12
@Kkk

Dobrże. Przepraszam źe wyraziłam swoje zdanie na ten temat.

Jankes68

Słuchaj Jaszczurka12 . Faktycznie trochę zrobiłaś źle , ale to jest twoje zdanie i masz prawo je wyrażać. Nie przejmuj się tym co piszą. Mogli spokojniej ci odpowiedzieć a nie rzucać się na ciebie jakbyś popełniła niewiele co. Ja miałem to samo. Pojedziesz sobie na spokojnie jutro po 12:00 i zrobisz swoje zakupy. Pozdrawiam.

Paranoja
@Jaszczurka12

Była Pani minutę po 10 czyli w czasie kiedy zaczynają siw godziny dla seniorów. Co jest ciężkiego do zrozumienia w tym, ze we wszystkich sklepach jest teraz taka zasada. To narzucilo Państwo. Za łamanie takich zasad A duże kary. Trudno było przyjść nawet 10 MIN wcześniej. Sklep otwarty tyle czasu ale nie bo Pani wyznaje zasadę " Klient nasz Pan" , mi się należy itd. Tak samo jest pewnie Na wiczor wchodzi o 20 59 i " o ja tylko N chwilę, a przy okazji proszę pokazać mi tester od tych perfum i doradzić kolor szminki"

Podkarpackie

Co z premia dla pracowników?????

IWONA
@Podkarpackie

Z czym?

Szok

Wszystko co tutaj jest pisane, póki co zrobiłam sobie wszystkie zdjęcia. Kto was zmusza do l4 ? Jak to jest możliwe. Urlop , połowa może zarządzać pracodawcą A połowa pracownik. W czym tutaj jest problem, Jeśli pracodawca nie jest w stanie opłacić pracownika może zwolnić. To nie jest rzadna nowość.... Nie umiecie zadzwonić do swojego MR albo wyżej? Wszystko pewnie da się załatwić... Jeśli MR nie pomoże to zadzwoń wyżej I się dowiedz jak sprawa wygląda. Żalenie się tutaj naprawdę nic nie da Zrób pismo wyślij do odpowiednich osób, będziesz miała dowód że cokolwiek pytałaś, pisałaś I działalas!!! Tyle w temacie

Beata

W obecnej sytuacji zrobiłam zamówienie przez internet, 21 marca. Do tej pory nie mam ani towaru, ani żadnej informacji, ani zwrotu pieniędzy. Próbowałam się tam dodzwonić, bez rezultatu. Napisałam maile z prośbą o info co z moją przesyłką - bez odpowiedzi. Podejrzewam, że zostałam oszukana przez drogerię Natura. Już nigdy nie zrobię tam zakupów.

@Beata

To nie jest miejsce dla klientow, a dla pracownikow. Tutaj pani nie otrzyma pomocy.

To jest miejsce dla wszystkich :)

Julia
@Beata

Witam. Proszę napisać w wiadomości prywatnej na facebooku na stronie Drogerie Natura. Na pewno ktoś Pani odpisze. Proszę się uzbroić w cierpliwość opóźnienia są nie z naszej strony. Proszę pamiętać, że jest pandemii. Pozdrawiam.

Czytam wasze posty i jestem przerażony tym jak jesteście traktowane, w jakich warunkach musicie pracować i w jakiej nieświadomości co do przyszłości przyszło wam żyć . Cała ta wasza natura to jakiś jeden wielki szwindel z tymi nakazami pójścia na lewe L4 , z tymi zmuszaniem przejścia na urlop bezpłatny , z tymi przymusowymi delegacjami kilkadziesiąt km od domu . Czemu nie weźmiecie spraw w swoje ręce , czemu skazujecie się na niebezpieczeństwo w czasie pandemii narażając siebie, swoje rodziny , znajomych itp. Czemu ??? Dlaczego nie zgłaszacie wszystkich przypadków związanych z brakiem zabezpieczenia was w środki odkażające i ochrony osobistej do Sanepidu ? Czemu nie zgłaszacie tych nakazów urlopu , L4 itp do Państwowej Inspekcji Pracy ? Czy ta najniższa krajowa jest warta codziennego zeszmacania się ?? Sytuacja jest jaka jest , wiele firm pójdzie na (usunięte przez administratora) , natura też będzie pewnie jedną z nich więc dłuższej kariery tam nie zrobicie . Walczcie !

Asis

Pracodawca nie ma prawa zmusić Was do urlopu bezpłatnego. Jeżeli sklep jest zamknięty może Ci kazać iść do innego pracować w danym mieście. Jak nie ma drugiego sklepu otwartego to pracodawca musi zapłacić postojowe 100% wynagrodzenia. Nie dajcie się wykorzystywać.

Kaczor

Dziewczynki czy u was drogerie w GALERIACH prosperuja normalnie ??

Asia
@Kaczor

Pracujemy normalnie od 9 do 17 po 8 godzin.

@Asia

A ktos wie czy galkerie gdzies sa nie czynne??? Co wtedy dziewczyny, jestescie na L4 czy przymusowe urlopy? Nam MR mowi ze moga nas zamknąć.

Z.
@Beata

Niektóre sklepy zamknięte, gdzie nie ma obrotu. Dziewczyny chodzą po innych sklepach . Rozwiązania: Opieka na dziecko , urlop ,urlop bezpłatny no i zwolnienie .

@Beata

U nas zamknięta. Część na l4 lub urlop. Co dalej nie wiemy . Delegacja . Brak przeplywu info. Boimy się że mogą nas zwolnić i zamknąć dn .

@Monika

Strach sie bac, co bedzie dalej. Zaczna nam redukowac etaty albo zwalniać.

@Beata

U nas sklep w galerii zamknięty za niskie obroty. Jedna dojeżdża do innego sklepu, a reszta przymusowy urlop, L4( gdzie lekarze już nie chcą dawać więcej niż 2 tyg). MR jednej dziewczynie powiedział że może wsiąść urlop bezpłatny na cały kwiecień. I wspomniała też o płatnym tak jakby „postojowym” 1/4 pensji to jest ok 500zł za caly miesiąc. :( To świadczy o tym jak o nas dbają i jakie nam bezpieczeństwo zapewniają.

Dolnyslask
@Kaczor

U nas zamknieta niestety.. musimy brac l4, urlop bezplatny albo wypoczynkowy.. tragedia. To firma nas wyslala na przymusowe wolne, my chcemy pracowac, to firma powinna nam placic a nie my musimy sie martwic za co kupie chleb w nastepnym miesiacu. Urlopu platnego nie mam nieskonczonego, l4 tez nie bede mogla ciagnac nie wiadomo ile.. a firma nie kwapi sie do placenia nam jakis swiadczen z tego tytulu. Czuje sie oszukana i zdemotywowana taka postawa. Bylo trzeba to jezdzilam latac dziury w innych sklepach, inwentarki czy inne zastepstwa, a teraz jestem bez zadnej informacji (mr nie odbiera ode mnie telefonu, nie odpisuje na maile), nie wiem co mam robic. Z innego sklepu dowiedzialam sie, ze mamy bc zamkniete do polowy maja (!!!!), wiec do pracy w naturze chyba juz nie wroce, bo poprostu umre z glodu w lesie, bo nie bede moala za co kupic jedzenia i zaplacic za mieszkanie. Brawo natura!!! Pokazujecie jak NIE TRAKTOWAC swoich pracownikow!!

Nasza MR nam powiedziała że nie ma postojowego bo nasza firma daje nam pracę w innej drogeri więc jaki postój chcemy! A jak weźmiesz urlop bezpłatny to cie mogą zwolnić jako pierwsza!! Jestem zdesperowana każdy MR coś innego a ja myślałam że to wszystko jest odgórnie a nie zależy od woli MR.... co województwo to inne zasady .

Dolnyslask
@Kasia

U nas nie ma nas gdzie przeniesc, w drogeriach sa pelne obsady, bo godziny otwarcia sa krotsze plus tylko dwie osoby na zmianie. Ona nas sama wysyla na bezplatne, wypoczynkowe czy l4. W takiej sytuacji nalezy nam sie postojowe, platne w calosci (a nie 60%). Tylko teraz kwestia jest taka, zeby to wyciagnac od pracodawcy, zeby nie zrobili nas w ch... Nie chce posuwac sie do krokow takich jak np. prawnik, bo potrzebuje pracy. Ja jesyem w stosunku do pracodawcy zawsze lojalna, wiec oczekuje teraz tego samego-wyplacenia 100% postojowego, ktore zgodnie z kodeksem pracy mi sie nalezy. Rozmawialam z panem, ktory w tym siedzi i potwierdzil mi, ze tak wlasnie jest-100% wyplaty pracodawca musi wyplacic. My chetne do pracy-pracodawca aktualnie jej dla nas nie ma. Nikt do urlopow nie moze nas zmusic.

@Dolnyslask

U nas w pobliżu też sklepy mają pełne obsady i jesteśmy wysyłane 200 km dalej ... . Dlaczego mam się tak narażać. Mało tego też jesteśmy wszystkie gotowe do otwarcia naszej dn .

Sprzedawca

Dziewczyny jak to jest z tym urlopem bezpłatnym? Ma któraś? Co z ubezpieczeniem w takim przypadku ,obowiązuje przez 30 dni ?

Ktos

Ta firma to porażka liczy się tylko kasa i kasa , nie szanujecie pracowników o kierownikach i kierownikach regionalnych już nie wspomnę , 0 premii 0 jakichkolwiek korzyści , oczywiście najniższa krajowa. W waszej drogerii pracownik musi zajmować się wszystkim , ma więcej obowiązków niż kierownik sklepu.. kpina. Nie zapewniacie nam bezpieczeństwa w tak ciężkim okresie , my musimy harować dzień w dzień a kierownicy siedzą sobie spokojnie w domach.Klienci wchodzą nam dosłownie na głowę żeby dobrać odpowiedni podkład , puder czy tez farbę , krem etc. Inne sklepy jakoś potrafią docenić pracownika , dostają nawet do 1000zl premi , a wy ? Grozicie nam zwolnieniami !!!

Halina
@Ktos

Ja już dawno przestałam się łudzić. Dziewczyny nie dajcie się. Podziękujmy firmie za delegację należy podkreślić ważna Rzecz z HOTELEM łał naprawdę?? Za to że pozwalają nam korzystać z całego URLOPU dobrowolnie łał . Podziękujmy za premie dla oddanych pracowników... podziękujmy MR za to że jak byłyśmy potrzebne to odbieraly każdy tel a teraz nas mają w du... . Podziękujmy za tak dobre traktowanie firmie . Mogła bym się rozpisać na temat wielu jeszcze rzeczy jak nas traktują i jak nas traktuje nasza MR ... . DZIĘKUJĘ......

Martyna
@Halina

Powiedz to na telekonferencji!!! Bo jak już dochodzi do to udajecie że wszystko jest pięknie i cudownie żadna nie ma odwagi!!!

Drodzy, jutro składamy grupowo L4 wrócimy jak będzie premia teraz nie ma się co ośmieszać dawać wykorzystywać i nie potrzebnie narażać na kontakt z klientami którzy przychodzą po szminkę

Pracownik DN

Ja się pytam gdzie premia za pracę teraz podczas pandemii podczas narażania się ciągłego kontaktu z klientami !!!!!!!

Pp
@Pracownik DN

W Rossmannie dostały premie a my ??

Tak
@Pp

750zl !!!!!

DN
@Pracownik DN

Premia ?? A co to takiego??!!:) Już dawno zapomniałam , że coś takiego istnieje:). A o premii za ten czas możemy pomarzyć!. Bo pewnie wg naszego zarządu , dla takiego wspaniałego personelu, to już to, że pracujemy w naturze to jest zaszczyt i premia :)

Mmx
@DN

No tak teraz mamy się swoich i tropić i sprzedawać nasze hity gazetkowe : D

DN
@Mmx

No wiadomo, bo teraz najważniejsze. Nie chodzi o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. To, że np. brak osłony przy kasie. Tylko to, żeby zarobić pieniądze. Pracownik na ostatnim miejscu.

Jadzia
@Pracownik DN

Oni nie dadzą premii bo mają nas gdzieś w dodatku etaty utną tam gdzie zysku nie ma sklep egoiści

Centrala
@Jadzia

Masz rację. Najpierw premie trzeba dać dyrektorom, a jak coś z tego zostanie to można resztki dać pracownikom.

Natxx

Kpina ze strony obsługi sklepu internetowego. Zamówienie złożone, opłacone i nagle po kilku dniach anulowane. Oczywiście na maile odpisują boty, Pani po moim telefonie chyba zablokowała mój numer. Nie odbierają, wiecznie wszyscy niby zajęci. Żenada zgłoszę to gdzieś dalej na pewno.

WW
@Natxx

To zglos i skoncz tu sie zalic,bo to forum do wymiany opinii o pracodawcy przez pracownikow.

Pasia

Witam czy ktoś posiada numer do działu kadr bo nie wysłali mi pieniędzy. Proszę o kontakt

@Pasia

Jeśli pracowałaś w natura, to powinnaś zadzwonić do swojego miejsca pracy i poprosić o numer. My nie jesteśmy zobowiązane przekazywać numery komukolwiek. Tym bardziej "obcym osobom" które o to się pytają na forum. Bo tak na prawdę, nie wiadomo kim jesteś.

Zostaw merytoryczną opinię o Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.) - Łódź

• Jak się pracuje w Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.)?

Zobacz opinie na temat firmy Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.) tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 386.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.)?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 357, z czego 15 to opinie pozytywne, 166 to opinie negatywne, a 176 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.)?

Kandydaci do pracy w Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.) napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.)