Opinie o Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.) w Łódź

Jeśli tu jesteś, prawdopodobnie szukasz informacji o Naturze lub odpowiedzi na konkretne pytania. Jeśli zastanawiasz nad pracą w Naturze, zachęcamy Cię do sprawdzenia poszczególnych zakładek z informacjami o firmie. Jeśli jesteś Pracownikiem Natury, zachęcamy do zadawania pytań poprzez przygotowane w tym celu kanały wewnętrznej komunikacji. Komunikacja to ważny element funkcjonowania każdej organizacji. Liczymy, że wspólnie z użytkownikami gowork zadbamy o to, by każdy znalazł odpowiedź na swoje pytanie przy zachowaniu zasad dobrej komunikacji. Nie ma naszej zgody na obraźliwe komentarze oraz poważne oskarżenia niemające pokrycia w faktach! Takie komentarze będą usuwane. Jeśli chcesz zgłosić jakiekolwiek naruszenie ze strony Pracownika Drogerii Natury, prosimy o przesłanie informacji na adres sygnalista@drogerienatura.pl. Zgłoszenie przesłane na ten adres trafia bezpośrednio do kadry zarządzającej Drogerii Natura. Jednocześnie informujemy, że nie będziemy odpowiadać na wiadomości o innej tematyce niż przedstawiona powyżej. Zespół Drogerii Natura

Branże: Produkcja wyrobów kosmetycznych i toaletowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.) w Łódź

Drogi Kliencie, Bardzo przepraszamy za zaistniałą sytuacje. Faktycznie mamy chwilowo wydłużony czas realizacji zamówień oraz komunikacji o statusie zamówienia. Ta sytuacja wynika ze zmiany naszego sklepu internetowego w dniach 23/24 lutego na zupełnie nową platformę. Konsekwencją tej zmiany jest też konieczność przeprocesowania w systemie części zamówień ręcznie, a nie automatycznie jak to ma miejsce dla zamówień w nowej platformie. Przyznajemy, że skala kontaktów z BOK w tym czasie przerosła nasze możliwości operacyjne, stąd wydłużone terminy oczekiwania i informowania klientów o zmianach statusów. Jak słusznie Pani zauważyła zamówienia złożone w starym sklepie nie są aktualnie widoczne w historii zamówień natomiast w najbliższym czasie postaramy się przywrócić ich widoczność w panelu na nowej platformie. BOK, w trybie pilnym, przesłał do Pani informacji o statusie zamówienia. Liczymy, że przyjmie Pani nasze przeprosiny i da nam szansę na poprawienie swoich doświadczeń zakupowych już na nowej platformie. Zespół Natura

Ula68

Dziś mija 9-ty dzień od złożenia zamówienia. Ani towaru, ani zwrotu pieniędzy. I tu ciekawostka ...towar w sklepie internetowym jest OSTATNIE ZAKUPY

Ktos

Jak nowy pracownik to raczej w jeden dzień nie nabędzie wiedzy . Dwa nie ma szkoleń -nie mówię o jakimś e-lerningu który jest po to żeby odfajkowac ,że są jakieś szkolenia . Pracownicy często pracują pojedynczo bez możliwości skorzystania z toalety. Pracują również za najniższą stawkę i przy obniżonych etatach nie wspominając o systemie premiowym ,który jest tak skonstruowany żeby pracownik nigdy premii nie zobaczył . No cud miód tylko się do klienta uśmiechać. Ja już zmieniłam pracę ,bo na dłuższą metę można w tej firmie zwariować

Ola

Dzień dobry. Skomentuje pracę tutaj tak. Ta praca jest dobra dla młodych ludzi jako pierwsza praca. Uczy ona, że są na tym świecie nie uczciwi pracodawcy, którzy za Twoją ciężką pracę, wynagrodzą Cię paczką czekoladek. Jeżeli coś zgłaszane jest, to często można usłyszeć, że jak się nie podoba, to wynocha. Zero wsparcia w tej pracy, zero czegokolwiek, za to masa pracy, za podstawę, którą dostaniecie wszędzie. Także, naprawdę. Ta praca jest super, na pierwszy raz. By w przyszłości wiedzieć, gdzie nie iść, czego unikać.

Ona
@Ola

Jest to praca w sklepie , na pewno nie dla ludzi z ambicjami. Sama praca w sobie nie jest najgorsza ,ale sposób w jaki motywuje się pracowników jest do poprawy, bo w zasadzie w branży w której liczy się sprzedaż ważna jest motywacja . Firma się kręci chyba już tylko siłą rozpędu ... Lepiej się tu nie zatrzymywać na długo.

Zuzanna

Najgorsze miejsce pracy. Zero ścieżki kariery. Zero wsparcia góry. Jak są problemy, to nikt nic nie wie. Telefony nagle głuchną. Jak góra coś chce, to ma być tip top. Regionalna kierowniczka, to jakiś żart i to nie śmieszny. Hr nic nie wie. Sygnalista, to tylko przykrywka, że niby są narzędzia. Jakim cudem to jeszcze funkcjonuje? To jest ciekawe. Nie żałuję, że odeszłam. Też wam wszystkim polecam.

@Zuzanna

Przykro nam, że masz takie odczucia. Nie twierdzimy, że HR wie wszystko, ale zapewniamy, że Sygnalista działa i żadnej sprawy tam zgłoszonej nie zostawiliśmy bez odpowiedzi. Rozumiem, że już nie jesteś Pracownikiem Natury, ale jeśli zechcesz się podzielić informacją o tym czego nie wiedział HR i dlaczego Regionalna to nieśmieszny żart, bardzo prosimy o informację na Sygnalistę lub hr@drogerienatura.pl

Nie było.

logo firmy Kosmetyczka
Jarosławiec
Health Resort & Medical SPA Panorama Morska
Była wieloletnia pracownica

Odeszłam z drogerii po 9 latach pracy. Na początku było super była nas 5 na sklepie a później 3 osoby to jakiś dramat. Zero docenienia że strony pracodawca jako jedyna odezwałam się o podwyżkę bo jkausłyszałam że jedna kiero zarabia więcej o 1000zl i pracowała krócej byłam w szoku. Nie dostałam. W pewnym momencie była to trudna decyzja ale najlepsza jaka mogłam podjąć. Nie bójcie się odchodzić. Niestety nigdy o Was nie będą walczyć ani dawać kokosów.

Bylypracownik
@Była wieloletnia pracownica

I co dziewczyny były w Naturze podwyżki (prócz najniższej krajowej )? Niestety często nowy kierownik zarabia więcej dlatego się zwolniłam . Menagerka mówiła mi ,że tak jest wszędzie ..poszłam do nowej firmy i im dłuższy staż ,większa wiedzą tym większa wypłata . Da się ?

Jola lojalna
@Bylypracownik

Nie, żadnych podwyżek oprócz wzrostu najniższej krajowej. Ucięli tylko etaty, wiec teraz mamy sie cieszyć ze pracujemy na pełnym etacie. Ciekawe czy w zarządzie tez są ucięte etaty…

Po jakim czasie wypłacana jest premia za dobry wynik z inwentaryzacji?

Czekalam długo na czasy kiedy Natura zacznie doceniac lojalnych pracowników z długim stażem- nie doczekalam się. Znowu jest fala odejść i zwolnień. Kiedy dotrze coś do was?! Zacznijcie brać przykład z zachodnich firm, gdzie bardzo rzadko zmienia się pracę bo jest po prostu dobrze. Godziwe wynagrodzenie przede wszystkim, bo w tych czasach nikt nie będzie pracowal za "(usunięte przez administratora)" i to jeszcze na kilku stanowiskach jednocześnie. Dopóki nie zaczniecie doceniac pracujacych ludzi w firmie, nie będzie dobrze. Życzę wam mądrych decyzji i mądrych dyrektorów wokół!!

Anka

Czy Drogeria wysyła Pit do Urzędu Skarbowego ?

Cześć dziewczyny, czy każda dostała już pit ? Bo dziś 1 marzec a ja nadal nie mam.

Kaśka

Dlaczego nie mam jeszcze Pit11 ? Nie jestem już pracownikiem w tej firmie . Pracowałam na umowę zlecenie. Czy Pity zostaną wysłane pocztą do domu ?

@Kaśka

Prosimy o kontakt pod adresem hr@drogerienatura.pl z podaniem imienia i nazwiska.

Magda

Dzień dobry Gdzie jest pit 11 ? Pracowałam na umowę zlecenie. Nie jestem już pracownikiem firmy.

@Magda

Dzień dobry, forum gowork na pewno nie jest miejscem to uzyskiwania odpowiedzi w sprawach indywidualnych. Prosimy o kontakt pod adresem hr@drogerienatura.pl i podanie imienia i nazwiska.

Dzień dobry. Gdzie jest mój PIT-11? Na platformie wofkflow nie ma .

Kaśka

Ja też nie mam Pit-u. Pracowałam na umowę zlecenie.

pracownik1

Mam pytanie do pracowników, kierowniczek. Czy zgadzała wam się wypłata 10.02.2023?

@pracownik1

Oczywiście że nie. 21 lutego doszła reszta wypłaty. Jak coś się nie zgadza najlepiej zadzwonić sobie do kadrowej

pracownik1

tak zadzwoniłam i niby się wszystko zgadza. Jak jest się osoba, która kompletnie się nie zna na tego typu sprawach to mogą powiedzieć ci nawet największa głupotę i ty w to uwierzysz.

KK

Zastanawia mnie jak będzie wyglądał okres urlopowy w tym roku, czy znowu zostaną pojedyncze osoby na zmianie po tydzień czasu, bo już kompletnie nie będzie osób do pracy ? A może i zaraz prawo do urlopów w tej firmie będzie przywilejem

Joanna
@KK

To miałeś/aś problem z urlopem, że tak piszesz, że prawo do urlopu może być przywilejem? Ciekawi mnie jak atmosfera w zespole? Ludzie pomocni? Z góry dziękuję!

@Joanna

Z udzieleniem urlopu problemu nie ma, ale problem pojawia się kiedy musisz zostać np. Przez tydzień sama na zmianie po 12 h, bo brak jest osób które mogły by przyjść i pomoc w okresie urlopowym, co do atmosfery to decydują o niej ludzie- u nas akurat jest ok.

Halina
@KK

No to brzmi słabo. Nie układają grafiku tak, aby każdy mógł na spokojnie pracować z drugą osobą na zmianie? Czy po prostu niedobór pracowników teraz jest trochę?

@Halina

Wynika to z braku osób do pracy.. szczególnie nasila się to właśnie w okresie urlopowym..

Assja

Sklep internetowy do bani. Zamawiasz coś i na stronie jest dostępne, nawet gdy dokonujesz płatności. Przesyłka nie doszła do mnie i zero odzewu, żadnej wiadomości. W momencie skontaktowania się z infolinią okazuje się że 1 produkt z zamówienia jest niedostępny.nawet nie napiszą e-maila ani żadnego smsa o zaistnialej sytuacji. A opłacone zamówienie dalej nie zostało wysłane. Nikt się do niczego nie poczuwa. Kontakt email tez słaby.

@Assja

Droga Assjo, nasze Biuro Obsługi Klienta na pewno poinformowało Cię o możliwości anulowania zamówienia i zwrotu wpłaconych środków. Powinnaś również dostać informacje o czasie oczekiwania w związku z niedostępnością produktu w naszym magazynie. Poczuwamy się do odpowiedzialności, dlatego prosimy Cię o ponowny kontakt, żebyśmy mogli ustalić jak rozwiązać zaistniałą sytuację zgodnie z Twoimi oczekiwaniami.

Assja
@Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.)

Nie, nie dostałam informacji kiedy otrzymam zamawiane produkty, nawet gdy napisałam e-mail z takim zapytaniem, to również bez odzewu. Uważam że komunikacja jest bardzo utrudniona a wszelkie propozycje z mojej strony żeby np zastąpić niedostępny produkt innym zostały nieprzyjęte. Produkty zamawiałam 10. 02, a dziś mamy 21.02 a przesyłka dalej niedostarczona do sklepu.

Rozczarowana
@Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.)

Zamawiałam(a raczej próbowałam) wielokrotnie ze sklepu internetowego, towar na stronie dostępny, po zapłaceniu w koszyku również pojawia się jako dostępny. Za każdym razem sama musiałam dzwonić na infolinię, bo po prawie 2 tygodniach brak zamówienia, a żaden mail ani SMS o brakach nie przychodził. Na infolinii(jeśli ktoś w końcu odebrał) dowiadywałam się, że brakuje po jednym produkcie, a w zamówieniu zero informacji. Powinniście popracować nad aplikacją /stroną i pomyśleć o oznaczeniach dostępności (również sprawdzania w sklepach stacjonarnych) aby nie prowadząc ludzi w błąd, bo przez takie traktowanie zrezygnowałam całkowicie z zakupów online i nie mam zamiaru wrócić.

@Rozczarowana

ROZCZAROWANA, słuchamy, analizujemy i wiemy o niedociągnięciach naszej strony internetowej, dlatego od marca uruchamiamy nową platformę, która znacząco poprawi doświadczenia zakupowe naszych klientów. Proszę odezwij się do nas podając w tytule maila gowork oraz numer zamówienia.

Kin

Nie rozsylaja. Przypomnij sobie, ze podpisywalas elektroniczny obieg dokumentow.

NN, PITy od 24 lutego będą dostępne na platformie workflow. Dla osób, które już z nami nie pracują, zostaną rozesłane drogą pocztową. Natomiast chętnie odpowiedzielibyśmy na te informację kanałem wewnętrznym :)

Jola

Hej, jakie są zarobki na stanowisku sprzedawcy - kasjera? Na rękę oczywiście.

@Jola

Oczywiście że najnisza krajowa-sprawdz w Googlach. Nic więcej nie dostaniesz, nawet za stanowisko wyżej niż sprzedawca obcięli

Iza

Witam, firma niedawno poszukiwała pracowników na stanowisko sprzedawca. Sama myślę nad podesłaniem swojego CV, spróbować nie zaszkodzi. Na jak warunki finansowe można liczyć? Wyjdzie msc 3,5 tyś na rękę? Umowa o pracę jest możliwa? Jak to wygląda w praktyce wszystko?

Kierownik zmiany
@Iza

Tyle nie dostaniesz nawet jako kierownik na rękę. Sprzedawca zarabia najniższą krajową, więc super jeżeli dostaniesz prace na etacie, bo teraz w każdym sklepie są zmniejszane etaty. Warto podkreślić, ze nie ma w tej firmie możliwości awansu.

Ola

Jako, że w tej firmie nawet osobiście nic nie można załatwić, rozmawiając z kierownikiem czy w szczególności z RMS, czuje, że muszę to tu napisać. Może to coś pomoże. Otóż moi drodzy. Nie będzie podwyżek, ponieważ nie ma pieniędzy. A nie ma pieniędzy, bo firmie lepiej pokryć koszty kradzieży i zniszczonych kosmetyków przez klientów. RMS powiedziała, że nie wolno nam zwracać uwagi klientom, kiedy zamiast testera używają oryginalnego produktu. Na nasze zgłoszenie, że to jest marnotrawstwo, usłyszałyśmy od RMS, że to starty producentów. Otóż proszę pani nie. Traci firma nie producent. W Superpharmie mają kartki, żeby nie używać oryginalnych produktów, tylko testerów. Kiedy zrobiłyśmy podobnie, RMS kazała nam je ściągnąć twierdząc, że są nieestetyczne, więc wychodzi na to, że rozwalone pół sklepu jest estetyczne. Podsumowując, pieniądze są na wszystko inne, ale nie na pracowników.

@Ola

Widać ,że firmie brak klientów ..można zwrócić uwage kulturalnie. Odnośnie tej kwestii nigdy nie było oficjalnego stanowiska firmy -jest to raczej zdanie Mr. ( Klienci używają towar nawet gdy są testery) .Bardziej bym się się wkurzyła ,gdybym kupiła używany produkt niż ,gdybym nie mogła go wypróbować . Sama wolę z tego względu zamawiać przez internet ,bo jakbym chciała kupić używany produkt to poszła bym do lumpeksu ...

Kiero
@Ola

Jeżeli widzę, ze klient używa produkt pełnowartościowy i jest TESTER to zapraszam go z tym produktem do kasy, ponieważ większość produktów kk ma datę ważności od otwarcia.

@Kiero

Klienci najczęściej robią awantury i nie kupują tych produktów, gdyż odkładają je gdziekolwiek na drogerii i wychodzą. Jak miałyśmy te kartki, to jeszcze jakoś to respektowali. Teraz, to istna samowolka.

@Ola

Jest to sieciowka i nie można wieszać żadnych informacji bez odgórnej zgody - klienci wtedy uważają ,że to stanowisko firmy. Niemniej jednak pięć otwartych kredek w szafie i wymazane szminki nie prezentują się estetycznie . Ja bym zaczęła ściągnąć na pb wszystko ze sklepu co nie nadaje się do sprzedania - jak Mr zobaczy skalę problemu to moze zmieni zdanie ...

@Ola

Przypominamy, że jeśli chcesz zgłosić jakiś problem lub nieprawidłowości lub jeśli komunikacja z bezpośrednim przełożyć nie działa, możesz to zrobić poprzez wewnętrzne ogólnodostępne kanały komunikacji. Mamy też narzędzie do zgłaszania inicjatyw, gdzie chętnie przyjmujemy wszystkiego zgłoszenia, które mogą usprawnić pracę w sklepie i poprawić estetykę. Natura kładzie duży nacisk na bezpieczeństwo towaru w Drogeriach jak również na standardy ekspozycyjne, w tym ekspozycję testerów i kontrolę półki. Jeśli uważasz, że w Twoim sklepie jest inaczej, bardzo prosimy zgłoś to wewnętrznie, żebyśmy byli w stanie zareagować.

@Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.)

Nacisk na bezpieczeństwo towaru ale na bezpieczeństwo pracownika już nie. Czy uważacie że bezpieczna jest osoba która jest sama na zmianie ? Przecież wszystko może się zdarzyć. Tak dbacie o pracownika? To jest czysty wyzysk. Menagerowie przestali sprawdzać grafiki i teraz wyglądają tak że pracownik nie ma czasu na regenerację i odpoczynek jak jest cały tydzień w pracy po kilkanaście h. Poczekajcie aż zaczniemy się masowo zwalniać

Bylypracownik

Długi czas pracowałam w wysokoobrotowym sklepie w pojedynkę- 200 metrów . Nie ma się co męczyć ofert za taka stawkę jest sporo ,albo wyższa. Klienci nie rozumieją, że jesteś sama - wymagają pomocy nawet przy doborze henny lub mydła za 3 zł . Już nie wspominając o tym że mogłabyś dostać grypy jelitowej etc... Szkoda się męczyć dla takiej firmy orderu nie dostaniecie ..

Halo Natura

Drogie Natura w skrócie * musisz mieć wysoki koszyk ALE nie dostaniesz towaru na półki, handluj tym co masz, przecież każdy klient do szczęścia potrzebuje jedynie naszych MW * przynajmniej 3 produkty w koszyku ALE to co najlepiej się poleca na kasie sprzedane w 2 dni od startu gazetki, bo w dostawie co kot napłakał, a realizacja zamówienia na poziomie kilku sztuk, jak nie zero * przyciągaj klientów ALE to już Twoja sprawa jak to zrobisz! Rozdaj balony, próbki, zrób event, idź robić z siebie glupa do salonów beauty z magazynami Natura. REKLAMA? no co Ty! Jeszcze ludzie się zejdą i co wtedy haha I każdy pracownik na regionie powie to samo jak wyżej napisane. W sklepach spada ilość klientów i to drastycznie. Każdy kierownik to widzi. I czy to nasza, pracowników wina? Bynajmniej. Brak towaru, półki puste, na regałach po 1, 2 produkty z każdego SKU, o kolorowce nie wspomnę.. Szafy, nawet po ukladaniu wyglądają jakby tajfun w nich przeszedł, takie pustki.. Na PM wychodzą koszmarne ilości zer, po 200, 300 a sklep nie za duży. A miny klientów, którzy po raz 5 od początku gazetki wchodzą po swoj ulubiony True Match i wciąż go nie ma - BEZCENNE.. Brak reklamy. Jedna reklama w roku w radio, albo kilka kampanii w social mediach, to nic w porównaniu do konkurencji nokautujących nas na każdym kanale TV swoimi reklamami. Mają chwytliwe piosenki "heaven..." albo Mega, mega! A u nas? Roznosić magazyny? Ulotki? I gdzie te tłumy?! No i obsługa, obsługa. Zaczęło się od tego roku. Wspaniałe. Oczywiście cały ciężar na nas, osobach na sklepie. Obsługuj, no bo masz czas, nie ma towaru, nie ma ludzi. Tylko pamiętaj o bezsensownych alokacjach, bo przecież ten towar za raz wróci w dostawie z CDN, o ankietach, o inwentaryzacjach zleconych, planogramach, o akcjach z dnia na dzień, które nie wchodzą na kasę, wkładaj i wyjmuj ceny i ten mail przepraszający musi Ci wystarczyć.. Gazetka raz na miesiąc, a wiecznie błędy, ceny niezgodne, metki z błędami , plakaty i woblery z błędami, towaru na ekspozycje gazetkowe brak. No i KN, który od tygodnia nie działa. zachęcamy klientów, żeby pobrali aplikacje na miejscu, a promocja nie wchodzi, proszę przyjść jutro, może się uda! Człowiek jest człowiekiem, można się pomylić, ale ilość błędów, które nie są winą pracowników sklepu, a tłumaczyć klientom musimy się my, a przede wszystkim ilość syzyfowej pracy jaką w tej firmie się wykonuje, jest przytłaczająca. Dajcie pracownikom poczucie, że ich praca nie idzie na marne, dajcie narzędzia do tej pracy w postaci towaru, zadbajcie o solidne przygotowanie do promocji, o marketing, a potem oczekujcie obsługi na najwyższym poziomie i zysków z tego tytułu, bo z takim wyglądem sklepów, jakby były zamykane, to najbardziej profesjonalna obsługa nic nie da.

Julka
@Halo Natura

Trafione w punkt. Zastanawiało mnie,czy mamy podjąć się taktyki, wciągania ludzi do drogerii, zamykania drzwi i wypuszczania, jeżeli paragon będzie wynosił co najmniej 40 zł i to nie z jednego produktu. W alokacjach z zamkniętych drogerii najczęściej dostajemy uszkodzone kosmetyki kolorowe ( wymazane przez klientki) i co mamy z tym robić? Prosimy się o naprawy szaf, bo się rozpadają. Piszemy maile, że komputery nam się psują, coś nie działa, odpowiedzi nie dostajemy. Jak mamy konkurować z Rossmannem czy Hebe, które mają wsparcie na wysokim poziomie ( mam znajome, które pracują w tych drogeriach i sobie chwalą). Człowiek chciałby pracować dłużej dla firmy, ale jak jest niedoceniany, wiecznie słyszy od klientów i z góry pretensje, to ma dość. Ciekawe jak długo to jeszcze będzie tak trwać, jak coraz więcej drogerii na Śląsku się zamyka.

Zuzka
@Halo Natura

Prawda zero reklamy ,marketing leży, a szkoda

Zostaw merytoryczną opinię o Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.) - Łódź

• Jak się pracuje w Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.)?

Zobacz opinie na temat firmy Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.) tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 385.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.)?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 356, z czego 15 to opinie pozytywne, 165 to opinie negatywne, a 176 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.)?

Kandydaci do pracy w Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.) napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.)