Opinie o PHU DAKO Sp. z o.o. w Gliwice

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy PHU DAKO Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie PHU DAKO Sp. z o.o. o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PHU DAKO Sp. z o.o. w Gliwice

Igii

Dostaliscie już zwrot podatku za rok 2018? Z Niemiec z dako? Czy nie wiadomo nic

Witam. Mam jechać do ORWO na drukarnie nie daleko Lipska. Jakieś opinie?

Mario
@Nowy

jest ok. praca nie jest ciężka. ja stoję przy maszynie i się nudzę. znajomy pakował ostatnio koszulki do wysyłki. jedynie to, że mamy mieszkanie 17 km od pracy i wstawać mi sie nie chce. zapytaj koordynatora ile będziesz miec dojazdu do pracy czy Ci pasi.

Stary
@Nowy

Nie polecam bez języka nikomu

Dorota

Witam czy ktoś się orientuje czy firma zwraca koszty przyjazdu do pracy?

monotypowy333
@Dorota

Hej. Zwracaja za przejazdy z mieszkania w Niemczech do miejsca pracy. Na wlasny koszt musisz dojechac do Niemiec

marta101

ja pracuje teraz w inwentaryzacji i jest ok. zawsze mozna sobie cos dorobic. praca latwa jak ktos umie obslugiwac skaner ale mieszkanie mogloby byc lepsze bo lazienke mamy na 3 dziewczyny i czasem ciezko sie wyrobic z czasem. ogolnie polecam

Pracownik Produkcji

Ja sobie przetłumaczyłem umowę Niemiecką, Jest tam opis wymogów prawnych, terminy umowy, adresy co do zatrudnienia, rodzaj pracy, podstawowe warunki pracy (o zakazach dyskryminacji), czas pracy, wynagrodzenie, dni wolne (na warunkach Polskich-bo jestem wynajmowany), o braku obecności, zachowanie tajemnicy, wtórne zatrudnienie, o danych osobowych, wyłączenia, ustanowienia końcowe... cóż, nie wiem jaką umowę dawali w 2017, ale teraz jest taka jak w Polsce, zakaz dyskryminacji, tajemnica handlowa i inne bzdety. Pracuję, żyję, płacą więc sobie kupuję, proste. Nie chcesz pracować to nie zarobisz. Państwo z Rybnika mili i kulturalni, jedynie "baba" z medycyny pracy była wredna (okres?). Poszło na szczęście w biurze szybko. Kolejka w przychodni jak to w Polsce... Pozdrawiam Pana Marka - Tomek!

Brak

Gliwice
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Gliwice
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Elektryk/Automatyk
Gliwice
Gustav Wolf Polska Sp. z o.o.
Nnnooowwwwyyyy

Witam. Jakieś opinie o drukarni ORWO koło Lipska?

Venus

Mam zamiar wyjechać niedługo do pracy do Berlina z tej agencji czy ktoś się może orientuje jak tam wygląda praca,na jakie warunki mianowicie kawiarnia ciastkarnia

Krasnoarmiejec

Witam. Zdecydowanie odradzam i ostrzegam przed współpracą z firma Dako. Jestem operatorem ciężkich maszyn, znam niemiecki i mam kilkanaście lat doświadczenia, przemiła pani zaoferowała mi, uwaga, umowe na PÓŁ ETATU i takie też zarobki na polskie konto, natomiast resztę z 11.5€ netto, pod stołem, na kartę pre paid. Prosze Państwa, z podobnym przekrętem nie spotkalem się nawet w Polsce, nie wspominając o Niemiczech. Moim skromnym zdaniem, jeżeli nie są Państwo desperatami sciganymi przez sąd/komornika/byłą żonę niepotrzebne skreślić, omijać z daleka.

Łucja
@Krasnoarmiejec

Rozumiem, że masz sporo doświadczenie w tego typu pracy, a także że znasz język niemiecki. Ale mogło być przecież tak, iż firma PHU DAKO nie mogła na chwilę obecną zaproponować Ci całego etatu - może za jakiś czas dostałbyś możliwość przejścia. A co z ubezpieczeniem zdrowotnym? Czy pracodawca zapewniłby Ci dostęp do bezpłatnej opieki lekarskiej?

@Łucja

Tyle, że firma PHU Dako zatrudnia na pół etatu, a pracuje się na pełen etat i co Pani Łucja mi na to powie? Np. chorobowe jest liczone od tej kwoty, co wpływa na konto osobiste (800zl) a zarabia się np 5500zl, tyle, że reszta ląduje na karcie przedplaconej Dako. I idąc na L4 dostaje się 40zl zamiast 190zl. Jak wytłumaczy mi teraz Pani tą sytuacje? Tak samo jak brak płatnych urlopów.

Leszek
@Marcin

Sytuacja opisana przez Ciebie nie powinna mieć miejsca. Praca musi być legalna i jeżeli pracujesz na cały etat powinieneś mieć takie warunki umowy. Rozumiem, że finalnie nie zdecydowałeś się na zatrudnienie. Próbowałeś to wyjaśnić? Czy ktoś jeszcze współpracujący z tą agencją miał podobne doświadczenia?

Jaa
@Leszek

Tak, pół etatu i bezpłatny urlop bo podobno płatny nie przysługuje :)

Kura
@Jaa

W wala was robia ludzie. Należą wam się pieniądze za urlop. !!Od razu do adwokata i dako wam wszystko wypłaci. Jak będziecie się dawać robić w wala to kasy nie dostaniecie.

Adrian
@Jaa

Jak to bezpłatny urlop? A jaki macie rodzaj umowy? Przecież przy umowie u pracę każdemu należy się urlop. Jak to wygląda?

Kaśka
@Adrian

Hmmmm. Mam teraz pół etatu faktycznie, pracuje normalnie tam. W poprzedniej agencji miałam zlecenie... Czyli ani "L4" jak to piszecie, ani składki, ani połowy lat pracy = nic. :) Ja szukam agencji bo chcę jechać zarobić, a nie siedzieć w Polsce w markecie za 1633 zł . Super będę mieć L4 80 % od pełnego etatu i co ? Wyżyję za te L4? Ja jadę tam zarobić. Jestem teraz na lekkiej pracy w ORWO przy pakowaniu gadżetów. Będę szukać czegoś na dłuższą metę bo kończy się praca w styczniu. Są prace cięższe, gorsze, lepsze. Trzeba szukać, ale zadać sobie pytanie: jadę pracować czy siedzieć na urlopie lub L4? Z tego co rozmawiałam z dziewczynami to one za urlop dostały na konto kasę i faktycznie chodzą jak trzeba na bezpłatny. Mogę powiedzieć czy też dostanę kasę jak zjadę do Polski. Ja wolę kasę, tyle

Elżbieta

Dzień dobry. Czytałam dużo wpisów i nie wiem dlaczego tak źle piszecie o tej firmie. Nie wydaje mi się żebym była wyjątkiem i tylko mnie dobrze potraktowali. Informacje, które przekazała mi pani na rozmowie i podpisaniu umowy były zgodne z prawdą. Pieniędzy zawsze dostawałam tyle ile powinnam, a wiem to bo sama sobie też pisałam godziny i później to liczyłam. Także nie wiem czemu tylko wszystko jest niedobrze, a nic nie ma pozytywnego. Pozdrawiam wszystkich byłych i obecnych pracowników Dako.

Anti
@Elżbieta

A poinformował cię Pan o tym że urlop wpisujom kiedy im jest wygodnie To raz a dwa że za mieszkanie płacisz sama z swojej wypłaty a trzy brak pełnych rozliczeń z US Polska. Takie drobne nie domuwienia

mochito
@Anti

Mozesz temat rozwinąć Anti? Z mojego netto biorą za mieszkanie? Nie zauważyłem. Moe opłacają z WOŚP-u, hahaha. Nie mieszaj ludziom.

Kamila

Witam wyjeżdżamy z chłopakiem do pracy przy sortowaniu warzyw i owoców do firmy Bivano w mönchengladbach, czy macie jakieś opinie na temat tej firmy, z góry dziękuję za odpowiedź

Alo

Witam wyjeżdżamy z chłopakiem do sortowania bio warzyw i owoców firma Bivano do mönchengladbach, czy ma ktoś opinie o pracy w tej firmie bo nie wiemy czego mamy się spodziewać? Z góry dziekuje za informację

klaudia

podpisalismy z narzeczonym ostatnio umowy przez dako do pracy. a potem poczytalismy opinie i balismy sie jechac ale okazalo sie ze trafilismy jednak fajna robote i warunki na mieszkaniu tez sa ok. nastepnym razem sprobujemy inny projekt i zobaczymy pozdro

Małyxxx
@klaudia

Witam a mogę się zapytać gdzie robicie jaka firma i czym się zajmuje bo też szukamy roboty.????

Jony

A gdzie jesteście??

Ira
@Jony

A myslisz ze Ci odpisze bo.pewmie to pisała jakaś koordynatorka z biura aby chociaż 1 pozytywna opinia była na forum!!hahahahs

klaudia
@Małyxxx

to jest produkowanie salatek . na przyszly rok bedziemy szukac cos moze blizej granicy polecacie cos???

KAROLINA
@klaudia

Hej Klaudia, podasz do siebie jakiś kontakt? Mam kilka pytań :)

@KAROLINA

Wiecie może, czy osoby, które do tej pory nigdzie wcześniej nie pracowały również mogłyby znaleźć odpowiednią dla siebie ofertę pracy za pośrednictwem firmy PHU DAKO? Dajcie znać, bo chciałem ustalić, czy warto w ogóle zgłaszać się do pracodawcy.

Dobry kapuś

Ja tam nie narzekam bo się wszędzie odnajde

Paula

Przez takie narzucenie karty poniesiemy stratę ok 500 zł, mój chłopak nawet większe ponieważ jego wypłata była większa. Wychodzi więc na to, że jesteśmy stratni o jakiś tydzień naszej pracy jak nie więcej. Gdybyśmy wiedzieli, że tak będzie to wyglądać i że stracimy przez taką kartę tyle pieniędzy nie zgodzilibyśmy się na to. Mam nadzieję, że po przeczytaniu tej opinii osoby, które mają zamiar pojechać z tej firmy do pracy jeszcze raz przemyślą swoją decyzję a firma DAKO przemyśli swoje postępowanie i być może udoskonali swoją całą działalność aby takie sytuacje nie miały już miejsca.

Paula

NIE POLECAM FIRMY DAKO WIADOMOŚĆ JEST DŁUGA JEDNAK ZACHĘCAM DO JEJ PRZECZYTANIA - PISZĘ TĘ OPINIĘ ABY NIKOGO INNEGO NIE SPOTKAŁO TO CO NAS Zaczynając od początku - razem z moim chłopakiem wyjechaliśmy na ok. 2 miesiące do pracy do Niemiec z firmy DAKO. Była to praca na stanowisku pomocnika ogrodnika w szklarni. Od początku naszego wyjazdu spotykały nas same problemy. Na nasz wyjazd przydzielono nam dwóch koordynatorów, z którymi praktycznie nie było kontaktu. Nasza koordynatorka powiedziała nam jeszcze przed wyjazdem, że możemy przyjechać już w sobotę, ponieważ od tego dnia mamy już zarezerwowane mieszkanie. Tak też więc zrobiliśmy. Na miejscu byliśmy w sobotę wieczorem jednak jak się później okazało firma zarezerwowała nam mieszkanie dopiero od niedzieli. Już w tym momencie byliśmy bardzo zestresowani, ponieważ przejechaliśmy kawał drogi i nie wiedzieliśmy gdzie mamy się podziać. Na szczęście ten problem udało się rozwiązać i znaleziono nam mieszkanie na weekend jednak właściciel mieszkania u którego mieliśmy się zatrzymać na cały nasz pobyt zrezygnował i musieliśmy czekać na nowe mieszkanie. O całą sytuację oczywiście zostaliśmy oskarżeni my, ponieważ przyjechaliśmy dzień wcześniej. Poinformowano nas, że w poniedziałek po pracy mamy pojechać pod podany nam adres do nowego mieszkania. Pierwszego dnia w pracy również spotkały nas problemy. W biurze powiedziano nam, że nie potrzebujemy znajomości języka niemieckiego, tak też zaznaczyliśmy w ankiecie, którą wypełnialiśmy w biurze przed wyjazdem. Nie zgadzały się również nasze godziny pracy, ponieważ w biurze powiedziano nam, że zaczynamy o godzinie 7 , kończymy o 16 z możliwością pracy na drugą zmianę i możliwością pracy w sobotę. Pierwszego dnia czekaliśmy godzinę na pojawienie się pracodawcy oczywiście nasi koordynatorzy nie odbierali telefonu więc nie wiedzieliśmy co się dzieje. W końcu o godzinie 8 pojawiła się nasza pracodawczyni. Okazało się, że nasza praca zaczyna się o 8 a kończy o 18. Pracodawczyni była bardzo zdziwiona, że nie znamy języka niemieckiego a ona sama nie znała języka angielskiego więc nie mieliśmy się nawet jak z nią dogadać. Na szczęście w końcu oddzwonił nasz koordynator i dogadał się z pracodawczynią przez telefon. Powiedział nam, że pracodawczyni da nam szansę jednak musimy się postarać więc nie wiedzieliśmy nawet czy mamy pewną pracę. Po dniu pracy pojechaliśmy pod wcześniej wysłany nam adres naszego nowego zakwaterowania. Do naszego koordynatora mieliśmy zadzwonić gdy już będziemy dojeżdżać na miejsce. Oczywiście telefonu nie odbierał. Po przyjeździe okazało się, że nikt z obecnych w mieszkaniu nie wie, że mamy się tam zatrzymać a nawet, że nie ma tam dla nas miejsca. Nie wiedzieliśmy co robić wydzwanialiśmy na zmianę do jednego jak i do drugiego koordynatora jednak żaden z nich nie odbierał telefonu. Zdesperowani zadzwoniliśmy w końcu do kierownika i przedstawiliśmy jak sprawa wygląda. Po tym telefonie po jakiś pięciu minutach oddzwonił do nas nasz koordynator. Okazało się, że miejsce w mieszkaniu dla nas jest były jednak problemy ze znalezieniem klucza do pokoju. Warunki w mieszkaniu również nie były najlepsze cieszyliśmy się jednak, że w końcu mamy dach nad głową. Jednak to nie koniec problemów. W biurze przed wyjazdem powiedziano nam, że nie będziemy mieszkać sami co było dla nas oczywiste, że prawdopodobnie będziemy dzielić z kimś mieszkanie. Powiedziano nam jednak, że jeśli już to będzie to druga para. Jak okazało się na miejscu w mieszkaniu mieszkało 5 mężczyzn a ja byłam tam jedyną kobietą. Po rozmowie z naszym koordynatorem obiecano nam zmianę mieszkania jednak musieliśmy poczekać do końca miesiąca, ponieważ płatność za mieszkanie została już zaksięgowana. Później już zapewniono nam nowe mieszkanie, w którym warunki były bardzo dobre i wszystko zaczęło się jakoś układać. OSTATNIA KWESTIA - WYPŁATA Wypłatę w euro dostaliśmy na tak zwanych kartach przedpłaconych. Oznacza to, że na taką kartę firma, u której zostaliśmy zatrudnieni wysyła nam wynagrodzenie i my jako użytkownicy karty możemy wybrać z niej pieniądze lub płacić nią w walucie euro. O ile będąc w Niemczech nie było z tym problemu, ponieważ wybraliśmy pieniądze z karty w walucie euro a później zamieniliśmy na PLNy tak w Polsce jest już z tą kartą nie mały problem, ponieważ w Polsce nie znajdziemy bankomatu który wypłaciłby nam gotówkę w euro. Oznacza to, że możemy wybrać nasze pieniądze np. w bankomacie EURONET jednak nasze pieniądze zostaną od razu przewalutowane na złotówki z 2% prowizją i z dodatkowymi kosztami narzuconymi z banku . Konta w narzuconym nam przez firmę banku nie mamy więc nie mamy nawet możliwości przesłać pieniędzy na nasze dotychczasowe konto.

Kamcio

Uwaga!!!ludzie!!nie jedzcie do pracy na rowery Cube na Bawarii sport bike!!Uwaga!lepsze NKD lub papryka!!uwagaaaaaa

Igor
@Kamcio

Również nie polecam tej pracy!!!

Magdalena
@Igor

Oczywiście, w pełni respektuję Twoje zdanie na temat pracy w PHU DAKO, ale jednak przydałoby nam się nieco więcej konkretów. Musisz mieć bowiem świadomość tego, iż na forum GoWork.pl wchodzą osoby, które chciałyby poznać jak najwięcej szczegółów, dotyczących tego pracodawcy. Co zatem sprawiło, iż tak niechętnie się o nim wypowiadasz? Miały na to wpływ zarobki czy coś innego?

Igor
@Magdalena

Wie Pani co ? Musiała by tam Pani pojechać to myślę że tydzień by tam Pani powiedziała i owinela kierunek Polska. Bp każdy kto tam jedzie (usunięte przez administratora) po tygodniu. Pewnie selekt ludzinjuz tam jest dobry. Panie z biura z tego projektu to są tylko po to aby abonament się zgadzał w Plusie bo zero pomocy. (usunięte przez administratora) Nie zostało mi nic innego wtedy jak szybkie wypowiedzenie.

@Igor

Z tego co piszesz nie miałeś wielkiej pomocy od koordynatorów, a szkoda bo to bardzo istotne na takim wyjeździe. Jak wyglądały warunki zakwaterowania i czy opłaty pokrywał pracodawca? Także jeśli chodzi o ubezpieczenie chciałbym się czegoś dowiedzieć. Możesz napisać więcej szczegółów.

Ysysysydyydyd
@Marcin

No koment i tyle w tym temacie. Tak dako Ci szuka mieszkania ale Ty płacisz z własnej wypłaty. Pracowałem tam i już nigdy nie będę pracowal

@Ysysysydyydyd

Skoro pracownik sam z własnej wypłaty opłaca mieszkanie, które znajduje firma PHU DAKO to zastanawia mnie, czy jest możliwość, aby samemu znaleźć sobie inne zakwaterowanie, które będzie nam bardziej odpowiadać? Odpowiedz, czy wiesz coś na ten temat.

ANKA
@Marcin

MI ZWRACAJA A MAM SWOJE:)

Kaki
@Kamcio

@Kamcio czemu nie polecasz tej firmy z rowerami?

Kamcioo
@Kaki

Poczytaj sobie opinie!!Jak chcesz (usunięte przez administratora) jak osioł i być gnebionym że strony kierownictwa że nie wyrabiasz normy to proszę j3dz. Norma tam to świętość jak jej nie wyrabiasz to wypad. Normy są bardzo wysokie aż do nie zrobienia. Zmykaj stamtąd są lepsze pracy z Dako phu

Jaaa
@Kamcio

A dlaczego nie polecacie pracy przy rowerach?

Siwy
@Jaaa

Normy nie do wyrobienia!zwalniają.wiec szkoda kasy na podroz do ciuba

Anita

Wysłałam zgłoszenie do firmy i w rezultacie zadzwoń do mnie Pan, który proponował propozycje pracy przy pakowaniu kosmetyków w Niemczech. Niestety prosząc o wcześniejsze przesłanie umowy, żebym się z nią zapoznała Pan tłumaczył się, iż nie wysyła umów, bo to zablokowałoby serwery. Była to dla mnie niedorzeczna odpowiedz. Moja prośba była motywowana tym, że musiałabym 300 km jechać w celu podpisania umowy. Odradzam firmę, ponieważ już na starcie nie jest klarowna.

Onaa
@Anita

Praca przy kosmetykach to pewnie w Hessisch Lichtenau gdzie pracowałam dwa dni???????? także nie polecam warunki mieszkania nawet nie źle ale tylko 6 polek jak ma zapakować ponad 2 tysiące kremów,? Pracując bez klimatyzacji?wody? I przerwy przy 32 stopniach? Jl

BLABLA
@Anita

JAK MOŻESZ COKOLWIEK PISAĆ O FIRMIE JAK Z NIĄ NIE PRACOWAŁAŚ, COŚ Z TOBĄ JEST NIE TAK ŻE ŻĄDASZ OD PRACODAWCY UMOWY A ON NIE WIDZIAŁ CIĘ NA OCZY I NIE WIE CO SOBĄ REPREZENTUJESZ. JA TYLKO NA ROZMOWĘ JECHAŁAM, ZOBACZYŁAM NA WŁASNE OCZY LUDZI I DOKUMENTY. PRACUJĘ JUŻ 2 ROK Z NIMI.

Jony
@BLABLA

I co ? Nie krzycz ma niąkazdy ma prawo wyrażać swoje zdanie. Czytałaś chociaż umowę przez te śmieszne 2 lata współpracy??

XxX

Pakowanie kosmetyków w Kassel, ktoś był może? poszukują własnie pracowników i ciekaw jestem opinii czy warto

Katerina
@XxX

Szczerze byłam tam dwa dni reżim i nic więcej przyjeżdżasz okazuje się że po 30 sekundach musisz już wszystko umieć kwatera tera która jest blisko firmy to jakieś nie porozumienie lepiej chyba w barakach dla powodzian

@Katerina

To chyba dobrze, że zakwaterowanie jest blisko pracy. Czy warunki mieszkalne miały dobry standard, a koszty kwatery były odciągane od wynagrodzenia? Liczę na odpowiedź.

kajo

czy ktos wie jak jest na zdobieniu piernikow ?

Riko

Witam pracuje ktos na magazynie tchibo ? Jak z mieszkaniem ? Jak wyglada praca ? I czy moz a tam miec sporo godzin ?

Ciekawostka

Czytam i prawie nie wierze. A czy ktoś wie kto rzadzi tym tzw. biznesesem. Pracownicy bez kompetencji, ludzie pozostawieni na lodzie ….. probujacy dojść swoich praw …. Przejrzalem internet … czy to nie ten pan co chciał uszczesliwic Gliwice na przyszle dziesięciolecia???

Zostaw merytoryczną opinię o PHU DAKO Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w PHU DAKO Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy PHU DAKO Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 90.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PHU DAKO Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 77, z czego 14 to opinie pozytywne, 47 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PHU DAKO Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w PHU DAKO Sp. z o.o. napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PHU DAKO Sp. z o.o.