Opinie o Contrain Poland Sp. z o.o. w Łódź

Contrain to Agencja Pracy. Mamy 5 oddziałów biur w Polsce i wielu pracowników terenowych w Niemczech i Holandii. Istniejemy od 1998 roku i od tego czasu już ponad 20 000 osób znalazło dzięki nam pracę! Rekrutujemy m. in. dla takich branż jak logistyka (magazyny), produkcja, ogrodnictwo, przetwórstwo, przemysł, rolnictwo i recykling.

Branże: Firmy rekrutacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Contrain Poland Sp. z o.o. w Łódź

Nnnn

Witam pisze tą opinie ku przestrodze żeby inni nie dali się nabrać na ich gadanie i obietnice jak to wszytko pięknie i fajnie. (usunięte przez administratora)Praca sama w sobie bardzo fajna miła lekka i przyjemna jak najbardziej na plus. Natomiast problemy zaczynają się gdzie indziej. Pani która nas rekrutowała mówiła że tyle będziemy zarabiać że kordynator dostępny 24h na dobę że praca bez języka bo jest kordynator który wszytko pomoże jak się okazało kordynator (usunięte przez administratora)był w pracy z nami jeden dzień i więcej go nie było widać. Dostępny też nie był 24h , nie był pomocny ani nic od naszego miejsca pracy i zakwaterowanie było 3h drogi żeby do niego dojechać oczywiście na własną rękę jak pojechałem na sor to kordynator powinien być razem z nami i tłumaczyć chyba za to ma płacone ale on wolał pogadać przez telefon z lekarzami co koniec końcem nic nie dało fakt umówił mnie i zabrał do swojego lekarza ale to po kilku dniach. Wiec nie polecam brak kordynatorow. Ale to nic w porównaniu co do wypłat nawet główna księgowa nie potrafiła nam powiedzieć ile zarabiamy netto na godz. Bo po naszych wyliczeniach wyszło że (usunięte przez administratora)euro netto a Contrain obiecywał że będziemy zarabiać taką kasę. (usunięte przez administratora)Ogólnie zarobki katastrofa pomoc kordynatorow i pracowników firmy katastrofa. Praca Oki ale najlepiej zatrudnić się bezpośrednio w Niemczech a nie przez AGENCJE (usunięte przez administratora) A co do miejsca kwarantanny to nawet nie warto się wypowiadać. Dobrze że chociaż docelowe zakwaterowaniem było super. A kwestia ubezpieczenia i innych spraw to nawet nie warto komentować. Nie polecam uciekajcie od nich

Ola

Witam. Opinia ta jest kierowana ku przestrodze przyszłych pracowników tej firmy. Zastanówcie się zanim zaczniecie pracę skąd tyle negatywnych opini. Jeżeli zapytacie o te opinie w biurze dowiecie się, że pisali je ludzie którzy nie jadą do pracy tylko imprezować i rozrabiać i Panie z biura powiedzą Wam, że te opinie to właśnie słaby punkt biura. Ja wyprowadzę Was z błędu większość z tych opinii niestety jest prawdziwa. Podałam swoje imię ponieważ nie mam nic do ukrycia. Pojechałam przez firmę na magazyn który zajmuje się częściami do maszyn rolniczych. Jeżeli chodzi o zakwaterowanie super sprawa natomiast jeżeli chodzi o projekt nie jest to napewno praca dla kobiet. Jeżeli wam powiedzą, że na komisjonowaniu nie ma dźwigania nie wierzcie w to, owszem to tylko śrubki jednak bierzcie pod uwagę, że tych śrubek do skrzynki wchodzi dużo plus do tego dochodzą inne rzeczy. Później taka pełną skrzynkę trzeba wrzucić na linie. Ale powiedzmy, że można to znieść. Jednak jeżeli chodzi o pracę na wózki na które ja trafiłam nigdy w życiu nie zgadzajcie się na to bo będziecie żałować. I nie słuchajcie tego, że są dwie zmiany. Zapewniam Was, że traficie na zmianę 2 czyli od 11 lub 12 do końca czyli do 21 lub 22 i nie ma innej możliwości ponieważ nikt Was nie pyta czy macie ochotę zostać na nadgodziny. Praca na wózku wygląda tak, że wózek służy Wam tylko i wyłącznie do tego by pobrać paletę, później na paletę wstawiacie rzeczy rękoma, rzeczy takie jak akumulatory, beczki które ważą 60kg,koła do traktorów czyli wszystko co najcięższe. Normy nawet dla mężczyzn przekroczone kilku krotnie. Praca fizycznie bardzo ciężka napewno nie dla kobiet. Jeżeli chodzi o przeniesienie na następny projekt związany z lampami. Z tego co się dowiedziałam praca super jednak gdy dojechałam na zakwaterowanie nawet nie podjęłam próby. W contrain mówią, że w domku mieszka góra 6 osób, góra 3 pokoje 2 osobowe. To jest następne kłamstwo ponieważ na zakwaterowaniu w tamtym miejscu może przebywać 18 osób, akurat w tamtym budynku były jeszcze 3 pokoje wolne czyli przebywało 12 osób. To był domek z 3 piętrami na każdym 3 pokoje 2 osobowe. Wspólny salon, wspólną kuchnia i łazienka na każdym piętrze. Jedna pralka i suszarka. Projekt oddalony od zakwaterowania 30 km. Jeżeli komuś to pasuje ok, mnie nie pasowało. Generalnie zostałam wywalona z projektu tego pierwszego bo powiedziałam, że nie mam siły dźwigać po 10 godzin tak ciężkich rzeczy i, że mam takie zakwasy, że nie jestem w stanie tego podnieść. Poprosiłam o przeniesienie na inne piętro lub inny wózek niestety nie znalazło się dla mnie miejsce. I jeżeli usłyszycie, że koordynatorzy są na miejscu i we wszystkim Wam pomogą to również jest nieprawda. Koordynator jest oddalony od każdego projektu o prawie 2h drogi.

Z dala od tej firmy
@Ola

18 osób na zakwaterowaniu. Niedostępny koordynator. Masa negatywnych opini nie tylko tutaj ale w całym internecie. Na domku ludzie z łapanki. Zupełnie inna praca niż to co obiecali na rekrutacji. Czy ktoś jeszcze ten firmie w cokolwiek uwierzy?

Ona
@Ola

Hej Ola, dasz mi swojego maila?

Ola
@Ona

Hej Ona. Ewentualnie możesz podać swojego ja napiszę do Ciebie.

Pracownika

Czytając te wszystkie opinie doszłam do wniosku że w końcu wyrażę swoje zdanie bo co nie których opinii nie da się czytać. Jeśli chodzi o projekty w Niemczech bo tu właśnie pracuje to nie jest tak tragicznie jak piszecie, owszem zakwaterowanie to nie jest 5-gwiazdkowy hotel ale wyjeżdżamy do pracy a nie na wczasy. Warunki nie uwłaczają godności jak to nie którzy twierdzą. Wystarczy sobie w pokoju fajnie urządzić i jest ok. Dojazd do pracy samochodem służbowym za który firma pokrywa koszty. Jeśli chodzi o umowę to stawka jest podana ,bez tego bym umowy nie podpisała. Osobiście znam ludzi którzy wracają do contrain lub pracują po kilka lat gdyby była to taka zła agencja to ludzie by nie wracali. Każdy pracodawca ma swoje wady i zalety również contrain ale uważam że można polecać tą agencje i ja polecam. Tyle ode mnie pozdrawiam.

dfff
@Pracownika

Ok posłuchaj ty jako kobieta masz lżej nic nie musicie nosić i wręcz nie wypada wymagać od was a od kolesi co przyjeżdżają drenuje się ich do upadłego wiec daruj sobie jak to masz fajnie nikt tutaj nie narzeka na zakwaterowanie tylko na te żałosne projekty (usunięte przez administratora) dotyczących tylko męskiej cześci bo wam się widzi równe wszystko a nic nie jest równe bo dostajecie tyle samo za 1/3 roboty przykład ja robie śrubki wy naklejacie na nie naklejki i dostajesz tyle samo nosic nie możecie bo kobieta.

Barbara
@dfff

"ty jako kobieta masz lżej nic nie musicie nosic..." Ja jako kobieta przy likwidacji szklarni biegałam po 8h z pełną taczką z metalowymi stopami (elementy prowadnic) tak jak inne kobiety w tej szklarni (meżczyźni mieli inne prace.) Brygadzista nie pozwalał nakładać sobie na taczkę mniej jak nie dawałyśmy rady po kilku h, poganiał nas bardzo, chociaż się nie obijałysmy. Nabawiłam się rwy kulszowej, teraz dzwignę cokolwiek i dokucza mi cały dzień. Więc zależy jak się trafi.

Ona
@Pracownika

A gdzie i na jakim projekcie pracujesz?

Spartakus

Pracuje na projekcie w miejscowości Hörselgau. Praca nie jest ciężka spokojnie mogą jechać pary. Jeżeli chodzi o zarobki to można zarobić fajne pieniadze przy dobrym miesiacu jak wyrobimy 190-200h 2000€. Jak trafimy na słabszy miesiac nie trzeba sie martwic, bo sa gwarantowane godziny pracy czyli nikt źle nie wyjdzie. Warunki mieszkalne to pokoje dwuosobowe część z tych pokoji jest z łazienką i balkonem. Oczywiście to jak nam będzie się mieszkało zależy od ludzi na jakich trafimy. Na tym projekcie jest super koordynator Pan Marcin na którego zawsze można liczyć, jeżeli wyjeżdża się do pracy i człowiek jest pracowity nie robi jakiś problemów i chodzi do pracy nie w kratke to firma też z taką osobą chce współpracować, bo wie, że może na nią liczyć. Co innego jak ktoś przyjdzie i co chwile bierze urlop na żądanie gdy przyjedzie do pracy to się zwalnia to trzeba się zastanowić i zostać w Polsce niż robić dodatkową prace dla koordynatorów.

@Spartakus

A Zeit konto? Nie ma? To jedyny projekt na którym nie ma Zeit konta? Ile płacą na godzinę? Jakie koszty zakwaterowania?

Barbara
@Spartakus

Coś się tu nie zgadza z zarobkami. Pan za 190-200h dostał niby 2000e. Ja po kilku miesiącach dostałam za 220h 1550e. I to bez żadnych kar, potrąceń itd. Nie wprowadzajcie ludzi w błąd.

Zzzz
@Spartakus

200h miesięcznie???? To ile to dni pracy???? Bo przy 8 godzinach pracy dziennie wychodzi 25 dni pracy w miesiącu. A obliczając stawkę brutto przy tych niby 2000euro wychodzi 17 euro brutto za godzinę pracy. I na każdym projekcie płacą za 140h miesięcznie reszta na Zeit konto, po uzbieraniu 70 h na koncie wypłacają. Te 70 h możesz uzbierać w około 3 do 4 miesięcy, Ty uzbierasz to w zaledwie miesiąc. Gratuluję. Chyba coś tu jest nie tak?????

Bochnik
@Zzzz

No jasne ze jest nie tak. Byłem i pracowałem tam i nie miałem nawet połowy z tego. Ktoś tu coś zle liczy tak jak panie w biurze

Witam ???? Znalazłem ogłoszenie do pracy przy produkcji elementów plastikowych w Niemczech w Goslar Pracował ktoś już w tej firmie i napisze coś czekam na odp dziękuję

@Zainteresowany

Praca bardzo lekka polega głównie na tym że maszyna produkuje elementy plastikowe (waga od 500g do 2 kg) a pracownik pakuje te elementy do skrzynek bądź kartonów, do tego należy sprawdzić jakość wyprodukowanego elementu (czy nie jest np. uszkodzony). Poza tym należy zapakować określoną ilość tych elementów. Miejsce pracy bardzo czyste, ciepłe i przyjemne. Umowa niemiecka Polecam

Ups
@Artur

Ups czy to panie z biura chciały napisać jako Contrain a napisały jako Artur? Haha. W każdym razie dziękujemy za wyjaśnienie niezgodne z prawdą. Pracowałem tam. Odradzam. Co innego ci mówią w Polsce a co innego widzisz na miejscu. Wszyscy umywają później ręce. Kierownik projektu? Przemilczę. Naprawdę idźcie pracować gdzieś indziej w nie do Contrain.

@Ups

Nie, to nie Panie z rekrutacji pisały tylko Artur. Opisałem projekt zgodnie z prawdą. Tu nie ma nic do ukrycia.

Zawiedziony
@Ups

To samo chciałem napisać. Od dawna pojawia się tu lawina negatywnych i PRAWDZIWYCH opini o ten firmie. I tu nagle z dnia na dzień spontaniczne pytania i pozytywne oceny. Hahaha. Musicie być panie bardziej subtelne w swoich przekrętach :) No i pamiętajcie by się dobrze przelobował gdy piszecie opinie o firmie.

@Ups

Haha no tak każda pozytywna opinia to zaraz z biura ;) Co Ci mówili w Polsce, co zobaczyłeś i kto był kierownikiem? Opowiedz coś więcej, aż sam jestem ciekaw.

Oszuści
@Artur

W Polsce słyszysz o maksymalnie dwóch osobach w pokoju, przyjeżdżasz i jesteście w czterech w pokoju i 11 na domku. Słyszysz ze praca codziennie po X godzin, przyjeżdżasz i okazuje się se pracy dla ciebie nie ma. A agencja tłumaczy się ze to przecież taka specyfika pracy tymczasowej hahaha raz jest a raz nie ma. A kierownik projektu, pani E. (nazwiska nie mogę podać bo usuną a i tak jazdy wie o kogo chodzi) traktuje ludzi z poniżeniem gorzej niż zwierzęta. Odradzam

Oszuści
@Artur

A i jeszcze dodam ze byłem i w Niemczech i Holandi. I wszędzie było to samo, te same problemy i kłamstwa. Nie ma większej różnicy gdzie się trafi i na jęki projekt.

@Oszuści

No, to widzę że Pan/Pani jesteś świetnie poinformowany. Wnioskuję że skoro byłeś i w NL i w DE to aż tak źle nie mogło być haha ????. Uważam że Contrain bardzo dba o swoich pracowników a jeżeli pracownikowi zależy na dobrej współpracy to dziala to zawsze w dwie strony. Hejtowanie przez internet daje anonimowość i właśnie tacy jak ty to wykorzystują aby nie musieli pokazać twarzy a pozytywne opinie wiadomo że tylko pracodawcą może napisać sobie, bzdury piszesz. Ja w każdym razie polecam pracę w Contrain ludziom którzy maja chęci do pracy i cenią profesjonalizm. Sami się przekonajcie.

@Artur

Prawda, kiedyś nie było zle. I kiedyś tam można było pracować. Ale ta firma to dzisiaj coś zupełnie innego. Zero szacunku dla pracownika i dla jego pracy. I ta sama śpiewka znowu: jak się chce pracować to w Contrain jest dobrze... bla bla bla. Zmieńcie śpiewkę :) kierownik projektu odzywa się do pracownika: „jak się nie podoba to spadac do kraju” , narkomani na zakwaterowaniu, alkohol i bijatyki. Zero wsparcia ze strony firmy. Każdy może wejść na twoje zakwaterowanie i przeszukać pokój. I przy okazji okraść. Co na to Contrain? Umowa ręce i twierdzi ze przecież regulamin zakwaterować pozwala wchodzić w dowolnym momencie na kontrole nawet wtedy gdy nie ma lokatora na miejscu (tylko teraz nie wyjeżdzajcie ze śpiewka ze to se względów bezpieczeństwa). Wróciłem do kraju 4 miesiące temu. Nadal czekam aż firma ze mną kilometrówkę rozliczy. Cisza. Czekam aż panie z biura się tu odezwa i poproszą o kontakt mailowy. Hahaha. Typowo.

nowy
@Artur

contrain nie daje niemieckich umów

tak_trzymaj
@Ups

Ale mnie rozbawiłeś, jakbyś chociaż jeden dzień przepracował na tym projekcie to byś wiedział kto to @Artur i nie pisał być głupot że to Panie z biura. Hahaha Ale podoba mi się Twoja koncepcja. Mniej ludzi przyjedzie, większy wybór projektów dla nas. Tak trzymaj.

Umowy
@nowy

Contrain daje polskie umowy bo to im się opłaca a pracownicy są na tym stratni. I nie wierzcie w te brednie ze jest inaczej bo robią wszystko by na ludziach jak najwiecej zarobić.

Bart

Czy mógł by ktoś podać informacje jak wyglądała praca na szklarniach w sezonie? Jak wygląda wynagrodzenie ,ile godzin pracy ,w jakich miejscowościach ,jak wyglądały domki itp. Email bartek.udziela@wp.pl

dejmanq

Witam wszystkich czytających tą opinię. Firma Contrain moim skromnym zdaniem największy (usunięte przez administratora) do jakie człowiek może trafić. Wiem, wiem zaraz znajdą się osoby którzy moją opinię skrytykują że się nie znam ale podkreślam opisuje tutaj podejście "firmy" w stosunku do mojej osoby. Zwalniałem się razem z dziewczyną z innej agencji na początku stycznia , mieliśmy rozmowę z Panią Ja.... odnośnie lekarza oraz zakwaterowania we wtorek na początku stycznia , lekarza mieliśmy przez telefon w piątek i po decyzji jak to nam powiedziała "ta miła" Pani wszystko załatwimy.Zadzwonił lekarz wszystko poszło błyskawicznie , później zadzwoniła Pani J.... i powiedziała że przesyła nasze dane koordynatorowi i dostaniemy zaraz adres z zameldowaniem. Niestety adres załatwialiśmy sami poprzez znajomych którzy pracowali już wcześniej w tej agencji (czekaliśmy do wieczora do soboty , przypomnę że zrezygnowaliśmy z innej pracy więc nie mieliśmy noclegu) a koordynatorzy niestety nic nie wiedzieli o naszym przyjeździe ale koniec końców jakoś udało się w niedzielę dotrzeć na miejsce z pewnymi niewygodnościami ze strony "contrain" . Miejsce gdzie zostaliśmy umieszczeni to powinni zburzyć,zamknąć i przydzielić ludziom normalne warunki (miejsce Kloster ) . Podpisanie umowy to jakaś porażka.Dlaczego? Podpisujecie wypowiedzenie wraz z podpisaniem umowy dlatego żeby agencja mogła się Was pozbyć z dnia na dzień wielu tutaj zarzuci że trzeba było nie podpisywać , uwierzcie że gdybyśmy nie byli pod ścianą to zrezygnowalibyśmy z tego pięknego snu. Zarobki na projekcie (usunięte przez administratora)można sobie szybko obliczyć 1400 brutto - podatek więc na rękę wychodzi jakiś 1000-1100 w najlepszym wypadku ale od tego odejmijcie jeszcze mieszkanie i oczywiście płatne pralki o czym dowiecie się dopiero na miejscu. Moim skromnym zdaniem takie agencje powinny zniknąć a ludzi którzy traktują innych jak "śmieci" bo oni są na stanowisku to wyrzucić gdzieś na środek oceanu pełnego rekinów. Pozdrawiam normalnych i zdecydowanie odradzam mieć cokolwiek związanego z tą firmą , podkreślę jeszcze że są normalne miejsca pracy z umowami Niemieckimi albo innego agencję którzy inaczej podchodzą do pracowników.

Już nie desperat.
@dejmanq

Przecież Contrain odpowie,że u nas nie zarabia się 800 euro nie ma takich,projektów bo nikt by tam nie pojechał????

Pracownik biura

To dla odmiany wypowiem się jako pracownik biurowy i napiszę, że w biurze wcale nie jest lepiej :) a na pewno nie z takim składem w zarządzie i doradcą zarządu. Czy ktoś zatrzyma w tej firmie karuzelę niekompetencji? Co decyzja to gorsza i śmieszniejsza :)

Odpowiedź jest prosta. Nikt normalny za taką stawkę nie wyjedzie z polskim agencja i jeszcze na polskiej umowie. Dlatego biorą byle kogo z lapanki

Pytanko

A ja mam pytanie. Dlaczego usuwacie opinie? Pod tym komentarzem byla jeszcze jedna opinia która teraz usuneliscie. DLACZEGO? Co prawda jest niewygodna???

@Pytanko

Z portalu mogą być usuwane opinie, które naruszają przepisy prawa lub regulamin forum np. treści obraźliwe, naruszające dobra osobiste.

Pytanko
@Contrain Poland Sp. z o.o.

Super ale tamta opinia taka nie była i dobrze o tym wiecie. Wszystkim którzy piszą tu opinie polecam zrobić screna jak opublikują opinie by mieć dowód jak firma usuwa NIEWYGODNE dla siebie opinie.

Basin

Szczerze polecam! Praca w Niemczech, dojazd do pracy sluzbowym samochodem, zakwaterowanie naprawdę ok, dwuosobowe ładne pokoje, no i świetna komunikacja pomiędzy pracownikiem, a koordynatorami

@Basin

Dziękujemy za miłe słowa i zapraszamy na nasze kolejne projekty.

Oki
@Basin

Możesz coś napisać więcej. Chcę tez wyjechać nie wiem tylko na którą ofertę się zdecydować

Abudabi

Jestem pracownikiem firmy Contrain i pracuje na projekcie (usunięte przez administratora) , mimo tych wszystkich negatywnych opinii ja nie mam złego zdania o Koordynatorach ponieważ zawsze są dostępni wcześniej czy później problemy zostaną rozwiązane , tak samo pan koordynator M. I pan koordynator N. Spełniają swoją role mimo tak wielu obowiązków jakie maja . Ogólnie polecam projekt (usunięte przez administratora) , ponieważ są stałe godzinny pracy i nawet nadgodziny wypłaty są na czas wszystko się zgadza , plus do tego dochodzą dodatki za nocki i inne premie . Jesli chodzi o zakwaterowanie to nie ma co narzekać gdyż jest to po prostu hotel pracowniczy wiec warunków nie ma najlepszych ale jak sobie urządzisz tak będziesz mieszkać, jesli się planuje zostać na dłuższy czas to możesz zrobić z pokojem cuda .

@Abudabi

Dziękujemy za miłe słowa i docenienie pracy naszego zespołu. Dziękujemy także za wskazanie obszarów do poprawy.

Firma godna polecenia. Nie polecam jedynie projektu u (usunięte przez administratora)w Huesden gem Asten. Pracodawca nie zapewnia godzin, pracuje się tam po 35 godzin w tyg a co tydzień przychodzą nowi pracownicy

Dziękujemy za opinię. Na tym projekcie faktycznie mamy stałą liczbę godzin (około 38-42 tygodniowo), o czym informujemy na etapie rekrutacji. Jeśli komuś zależy na większej liczbie godzin to proponujemy inne projekty. Niemniej wielu pracowników wyjeżdżających na ten projekt bardzo go sobie chwali wskazując m.in. na atmosferę pracy.

Ell WYJAZD 26.04.2021

Hejka! Wraz z narzeczonym i kumpelą jedziemy do Ell 26.04 na Kwiaty i mamy jedno wolne miejsce w aucie, któraś z dziewczyn chce się zabrać? Jedziemy ze Slupska.

Gośka

Firma godna polecenia

Stalingrad

Czy ktoś może napisać bez lukrowania,ściemniania,gdzie na projekcie w Niemczech po odliczeniu materaca do spania można,miesiąc w miesiąc zarobić minimum 1400 euro netto miesięcznie?Opisać warunki pracy i mieszkania???

Nie można
@Stalingrad

Nie opłaca się. Płacisz sam za dojazd i płacisz sam za domek. I do tego oczywiście musisz się utrzymać No a utrzymanie w Niemczech jest drozsze niż w polsce. Jest bardzo ciężko cos wiecej oszczędzić. No i sytuacja wciaz niepewna przez koronawirusa i nikt ci niezagwarantuje Że będzie praca dla ciebie na miejscu. Za duze ryzyko i za malo wiadomych

Zosia

Sami tylko narzekacze. Jak wam lepiej w Polsce i tyle samo zrobicie to po cholerę jedziecie za granicę. Umowa to podstawa. Nie masz umowy przed wyjazdem to nigdzie nie jedź. Jeśli mają być kwatery dla 2 os to dla 2. Jest więcej to nie zgadzaj się na takie warunki. Otwieraj gębę na miejscu a nie żal wylewasz na forum. Nic się nie zmieni jak nie będziemy odmawiać. Wiadomo pracować trzeba jak chce się zarobić. Ale umowa i godne warunki mieszkaniowe to podstawa.

Mądry w necie
@Zosia

Wszystko się łatwo pisze w necie jak się nie jest na miejscu. Ale jak jedziesz zagranice do pracy i ostatnie pieniądze dajesz na dojazd i bilety to jak przyjedziesz i widzisz 6 osób na pokoju i 12 na zakwaterowaniu to jesteś załamany ale nie wracasz od razu bo musisz zarobić na życie i musisz chociaż zarobić na powrót. Jak kogoś bieda przyciśnie to tak jest. Łatwo się pisze gdy się tego nie doświadczyło. Ja ze swojej perspektywy i po pewnym czasie już wiem ze nigdy poniżeniem bym z Contrain nie wyjechał i nie pomagał im na sobie żerować. Ale czasami trzeba samemu błąd popełnić by to zrozumieć. Rada odemnie dla innych potencjalnie zainteresowanych wyjazdem z ta firma: zastanówcie się sto razy zanim wyjedziecie i cokolwiek podpiszecie. Niewarci zaufania, potwierdza się ze co innego mówią na miejscu a inaczej jest po wyjeździe. Niewarto.

@Mądry w necie

Wszystko się łatwo pisze, gdy pisze się anonimowe opinie w Internecie. Prosimy o informację, na jakim zakwaterowaniu Pan był oraz w jakim terminie, ponieważ w naszej ofercie nie posiadamy zakwaterowań w pokojach 6-osobowych. Bardzo dbamy o standardy naszych zakwaterowań, zarówno w Niemczech, jak i w Holandii. W Holandii oferujemy naszym pracownikom domy zlokalizowane w pobliżu miejsca pracy, które oprócz sypialni (maksymalnie 3-osobowych) mają także części wspólne takie jak salon i kuchnia. Nasze zakwaterowania są certyfikowane przez SNF, co jest potwierdzeniem tego, że są bezpieczne i mają odpowiedni standard. W Niemczech posiadamy kilka większych domów/ośrodków – z pokojami 2-osobowymi. O tym, że warto z nami współpracować świadczyć może duże grono pracowników, którzy pracę w Contrain polecają kolejnym osobom, a także pozytywne opinie w mediach społecznościowych.

Antek
@Mądry w necie

Co ty za brednie piszesz?! Pracuje juz jakis czas przez Contrain i nie spotkalem sie ze zlymi warunkami szczegolnie w Holandii. Tam domy maja certyfikowane i w b.dobrym stanie. Wiele osob w pl tak mie mieszka! Ja mam dobre zdanie. Tak narzekaja na PL agencje, a oni np za dojazd nie pobieraja kasy tak jak NL agencje!

Lukasz
@Zosia

Dokładnie masz rację jak nie będziesz odmawiał tak zgadzam się ale jak zostaniesz (usunięte przez administratora) bo na miejscu będzie co innego niż było ustalane w biurze jak odmówisz to nara i tak właśnie zrobiłem ale straciłem na dojazd i powrót

Oby ludzie zmądrzeli
@Lukasz

Oby ludzie zmądrzeli i czytali te prawdziwe opinie tutaj. Wyjeżdżając z Contrain można tylko stracić. Nic z nimi nie jest pewne. Mi odwołali wyjazd na dzień przed moim wyjazdem z polski a bilety i wszystko miałem już opłacone. Mój znajomy miał jesCze gorzej bo on już zdążył wyjechać i dopiero na miejscu się okazało ze nie na niestety dla niego pracy. Mógł czekać nie wiadomo ile aż może praca będzie. I oczywiście na jego koszt. Niech każdy sobie to przemyśli.

Lukasz

Jeśli chodzi o mój przypadek to jechałem do Niemiec na nowy projekt K(usunięte przez administratora) na wózek widłowy taką umowę podpisałem i tak miało być ale oczywiście wszystko wyszło na miejscu czyli jedno wielkie rozczarowanie Polacy tam pracują na taśmie i na komisjonerce ja trafiłem na dział hehe że Niemiec czy (usunięte przez administratora) wie jakiego pochodzenia przywozi palety z akumulatorami czy wałami korbowymi trzeba to ściągać z tych palet i nosić po 30 metrów w lokalizację jaka jest przypisana do danej części praca w ogóle nie ma nic wspólnego z pracą na wózku widłowym teraz przerwy trzeba się prosić teraz jeśli chodzi o 2 zmianę przeważnie na 12 do której?tego nie wiesz totalny (usunięte przez administratora) bez przerwy i o której skończysz robota dla (usunięte przez administratora) nie znających języka moja rada jak do K(usunięte przez administratora) i na wózek i masz doświadczenie na wózkach to tutaj ty polak będziesz wózkiem widłowym totalna Porażka

rada od A.

oplaca sie jezdzic tylko do holandii w sezonie lub na pomidory i tam gdzie nie ma banku godzin. przejechalem sie na tym bo tyrasz a pieniedzy cos malo na biezace wydatki. standard mieszkan taki se. wyjatkiem jest wyp***dowo z kukurydza gdzie mozesz wyladowac w przyczepie kempimngowej. a w niemczech sa uklady i ukladziki - jak zyjesz dobrze z kordynatorem to przezyjesz za te 800 a jak nie to szybklo znajda ci wymowke do zwolnienia. ale prawda jest taka ze coraz wiecej pato tam jedzie i sa samep roblemy i negatywy bo nikt nie chce pracowac z pijakami i cpunami. rada ode mnie jedna: czytajcie dokladnie umowy, wlaczcie myslenie i kalkulator.

Już nie robol

W biurze obiecują Ci 1500 euro miesięcznie na rękę.A za granicą już Ci nic nie gwarantują,zapomnieli nie było rozmowy.Nieraz pracy 2 dni w tygodniu poprostu nie ma.Pokój z 4 narkomanami 280 euro na miesiąc.Zarobek,albo jałmużna za ciężką prace fizyczną 800-100 euro max.Do tego z 300 euro jedzenie.Lepiejvw chałupie zostać i z babą pod pierzyną spać niż pracować 1300 km od chałupy za marny ochłap.Tyle to się w kraju zarobi

Gigo
@Już nie robol

Ale przecież zanim wyjeżdżasz to widzisz na umowie ile wynosi stawka, to łatwo możesz sobie obliczyć ile zarobisz. I czy się oplaci pracować w Polsce czy za granica.

@Gigo

No właśnie nie widzisz na umowie bo Contrain daje ci do podpisania umowę bez dat i bez stawek. Wiec co innego możecie ustawiać a co innego wyjdzie w praniu. I takie obliczenia wtedy na nic.

Gigo

To szczerze, jak można taką umowę podpisać??? Przeciez słowo "umowa" to mowi samo za siebie, czyli coś umawiaz. A skoro nie znasz warunków to nie podpisuj, proste.

Już nie robol
@Gigo

Co sobie policzysz?Zamiast pracy 5 dni w tygodniu, pracuje,2,3 dni w tygodniu,to co zarobisz,do tej firmy dołożysz swoje pieniądze przywiezione z Polski.A oni mają to w (usunięte przez administratora)Traf ma taki projekt to zbankrutujesz odrazu.Na projekcie prawie codziennie uciekali ludzie.

Desperacja
@Gigo

Ludzie podpisywali i podpisują nadal takie umowy z desperacji. Ale mam nadzieje ze ludzie już mądrzeją, bo firma napewno nie i już nie będą podpisywać takich umów. Czy to jest wogole zgodne z prawem co jest w tej firmie praktykowane?

Oszukani
@Desperacja

Oczywiście se nie jest. Ale ta firma robi wiele rzeczy niezgodnie z prawem. Chcesz wiedzieć więcej to poczytaj inne grupy i fora. Przede wszystkim te gdzie nikt z Contrain nie ma dostępu i nie może ich moderować. Poczytajcie o umowach, o stawkach i odzieży roboczej to się dowiecie jaka UCZCIWA jest ta firma. Jak najdalej od nich.

Misku

Więc tak w biurze mówią głupoty i wprowadzają w błąd. Siedzę sobie dwie kobiety i nic nie wiedzą jak praca wygląda. Oferta na wuzek widłowy... Dostałem wuzek ept zenada 10 godzin stania. Miało być po Polsku, nic nie jest po Polsku w tej firmie (usunięte przez administratora)... Robisz 3 kursy z towarem niemiec robi jeden ,dostajesz (usunięte przez administratora) za to że się nie wyrobiles się z towarem ,a niemcowi nie zwróci uwagi, rasistowskie zachiwanie w pracy wszyscy mają być rowni...Warunki pracy straszne przeciagi, kurzu tam tyle że aż Siwo jest paczki ciezkie po około 40 kg nie licz na lzejsze pracę. Praca którą ma robić 3 osoby robi jedna tempo okropnie szybkie. Brak stałych godzin robisz tak długo aż team lider nie powie do domu. Czasem nawet po 11 godzin. Kordynatorzy to pomylka... (usunięte przez administratora) Oferta na którą idziesz może być tak że pójdziesz na inna pracę bez znaczenia jesteś nikim chamowa straszna. Lokacje ok w miarę. Ale przychodzi sprzątaczka pod twoją nie obecność gdzie nie ma prawa być w lokacji za którą płacisz takie jest prawo są wyjątki pozar itd , jak jesteś to wygrania cię z mieszkanka wchodzi bez pukania, zakreca zeberka, skręca lodówkę poziom mrozenia ,brak zamrazarki, dotyka twoich rzeczy ,na kilka mieszkan jedna pralka ,wylancza z gniazka wszystko, internet żenada, wywala korki co chwilę nie można nic ugotować.

@Misku

Dzień dobry Panie Michale, dziękujemy za komentarz. Chcielibyśmy odnieść się do przedstawionych przez Pana informacji. Bardzo dbamy o przestrzeganie prawa pracy. Zgodnie z prawem niemieckim żadnego dnia nie przepracował Pan więcej niż 10 godzin netto na dobę. Podczas pracy uwzględnione zostały także przerwy na odpoczynek. Co do ciężaru paczek – paczki były przeznaczone do przewożenia na paletach na wózkach, a nie do przenoszenia lub przepakowywania przez naszych pracowników. Nasz klient zadbał również o to, aby na każdej zmianie byli jego przedstawiciele posługujący się językiem polskim. Jeśli chodzi o zakwaterowanie to dziękujemy za uwagi. Wsłuchujemy się w potrzeby naszych pracowników, dlatego planujemy doposażyć w najbliższym czasie część mieszkań z tego projektu, m.in. o zamrażarki. Jeśli chodzi o serwis sprzątający – nie spotkaliśmy się wcześniej z sytuacją, żeby ktoś narzekał na to, że ma pomoc w zakresie dbania o porządek na zakwaterowaniu. Projekt, o którym Pan pisze, jest naszym nowym projektem, więc z tym większą uwagą przyglądamy się potrzebom i spostrzeżeniom naszych pracowników. Szkoda, że nie podzielił się Pan z nami swoimi uwagami w bezpośredniej rozmowie – moglibyśmy szybciej zareagować.

Iga_figa

Witam jakie agencje polecacie ?

Contrain odradzamy
@Iga_figa

Kilka mogę Ci polecić ale CONTRAIN ODRADZAM

Ava
@Contrain odradzamy

No ta poleć te kilka agencji.

tak_trzymaj
@Contrain odradzamy

skoro masz takie dobre agencje a Contrain odradzasz to czemu siedzisz na forum Contrain a nie w robocie u innej agencji

Zostaw merytoryczną opinię o Contrain Poland Sp. z o.o. - Łódź

• Jak się pracuje w Contrain Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Contrain Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 445.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Contrain Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 253, z czego 47 to opinie pozytywne, 142 to opinie negatywne, a 64 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Contrain Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Contrain Poland Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Contrain Poland Sp. z o.o.

Contrain Poland Sp. z o.o.