Opinie o Contrain Poland Sp. z o.o. w Łódź

Contrain to Agencja Pracy. Mamy 5 oddziałów biur w Polsce i wielu pracowników terenowych w Niemczech i Holandii. Istniejemy od 1998 roku i od tego czasu już ponad 20 000 osób znalazło dzięki nam pracę! Rekrutujemy m. in. dla takich branż jak logistyka (magazyny), produkcja, ogrodnictwo, przetwórstwo, przemysł, rolnictwo i recykling.

Branże: Firmy rekrutacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Contrain Poland Sp. z o.o. w Łódź

Wątpliwy

Byłem umówiony na podpisanie rozmowy ale na szczęście zrezygnowałem po tym co przeczytałem na pewnym forum. Firma daje do podpisu puste umowy. Przecież to śmierdzi na kilometr.

Maciek

Pracowałem na Lampach. Mieszkaliśmy na Klosterparku. Do pracy jezdziliśmy 2 godziny w jedną stronę. Wyjazd był o 3.00 w nocy. Przy 10 godzinach w pracy dawało to 14 godzin na dzien pracy. Ten sam kierowca nas zawoził i przywoził. Za 4 godziny dojazdu nam nie zapłacili. Organizacja pracy beznadziejna. Nie polecam

Paulina

Jak wyglada sytuacja ze zbiorem truskawek?

Nie zbiorom
@Paulina

Truskawki i inne zbioru to raczej średnia opcja. Praca bardzo niepewna a zwłaszcza w tej firmie niepewna. Polecam raczej jechać na własna rękę bo tutaj można zarobić grosze na zbiorach.

Paula

Jak wyglada sytuacja ze zbiorem truskawek?

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
Kołchoźnik

Tak was słucham i myślę o tych wszystkich miłośnikach ziołolecznictwa w Niderlandach.Bo po to głównie jedziecie,zarobek jest dla was tematem drugiej kategorii.Tylko ja się pytam jak Contrain rozwiązał podwójne opodatkowanie w Niderlandach?Czy wogóle rozwiązał ten problem,czy w Nowym Roku, otworzycie szeroko gębę i będziecie ścigani przez polski i niderlandzki urząd skarbowy?Dla mniej kumatych nie ma już takiego państwa jak Holandia są Niderlandy.

@Kołchoźnik

Nasze umowy i działania są zgodne z polskimi i holenderskimi przepisami, nie mamy wpływu na stanowienie prawa. Jednocześnie bardzo prosimy o nieobrażanie naszych pracowników.

Łamiecie prawo
@Contrain Poland Sp. z o.o.

Czy podpisywanie pustych umów jest zgodne z polskim prawem? Proszę o jednoznaczna odpowiedz bo podpisujecie polskie umowy. CZY DAWANIE PRACOWNIKOM DO PODPISU UMÓW IN BLANCO JEST ZGODNE Z PRAWEM?

@Łamiecie prawo

Też się nad tym zastanawiam...

Serio
@Kołchoźnik

Co Ty gościu za głupoty wygadujesz

@Contrain Poland Sp. z o.o.

No to dalej odpowiadajcie jak rozwiązaliście kwestie podwójnego opodatkowania. Wszyscy się chętnie dowiemy ;)

Piotrek

Witam serdecznie, Mam pytanie - dostałem propozycję pracy w Holandii przy załadunku pieczarek z wózkami widłowymi od najbliższego poniedziałku. Wszedłem na stronę, czytam wiele opinii. Czy ktoś z obecnych/byłych pracowników może mi nakreślić rzeczywistą sytuację odnośnie pracy poprzez tę agencję w Holandii?

Maro
@Piotrek

z tego co wiem agencja ma ponad 1000 ludzi za granica. A tutaj z 10 hejterow. Wsiadaj śmiało i przyjedzaj

@Maro

1000 ludzi? Tylu pewnie by ich było gdyby wszystkich dodać z kilku lat. Jak będziecie za granica to popytajcie dobie ludzi z innych agencji jak to było w Contrain i jak ich firma potraktowała ze zdecydowali się przejść do innej firmy. A panie z biura są ponownie proszone by nie pisać tu pod pseudonimami pozytywnych opinii.

@Haha

Na rynkach holenderskim, niemieckim i polskim zapewniamy zatrudnienie dla ponad 3500 osób rocznie. Wielu z naszych pracowników chwali sobie współpracę z nami i poleca naszą agencję kolejnym osobom. W tym roku znaleźliśmy się także w rankingu 300 najlepszych pracodawców w Polsce, opublikowanym przez magazyn Forbes.

@Piotrek

Tutaj chyba znajdziesz wszystkie odpowiedzi. Pewnie chciałbyś znaleźć jakieś bardziej pozytywne opinie by się uspokoić ale prawda jest taka a nie inna. Odradzam. Jako były przeciwnik wiem co mówię. Nie tylko nic się nie zmieniło ale jest coraz gorzej.

@Contrain Poland Sp. z o.o.

Dodajcie ze to miejsce w rankingu za który zapłaciliście haha

Franek

Pracowałem już w wielu agencjach pracy na terenie Niemiec. Contrain to zdecydowanie najlepsza agencja. Fakt troch dużo papierologii na początku, ale jak już się jest na miejscu to naprawdę fajnie. Praca fajna, pieniądze na czas, kwatera spoko. POLECAM CONTRAIN !

Franek
@Franek

Oczywiście dużo papierologii niezgodnej z prawem. I zakwaterowanie spoko jeżeli lubi sie dzielić mieszkanie z 15 osobami i życ w brudzie :)

Do Franka
@Franek

Nie ma szans by na projekcie w Niemczech kwatera była spoko. Niby która? Ta której zdjęcia ostatnio obiegły internet? Niemcy to najgorszy kierunek w Contrain. Ale żaden inny tez nie jest dobry. Nie z ta agencja.

Chcemy podziękować dla biura contrain za projekt na którym jesteśmy Andrzej i Agatka z Łodzi

Ciekawy życia

Czy ktoś pracował w Niemczech na pakowaniu książek?Jakie zarobki,jakie kwatery?.Który projekt w Niemczech byście polecili?

Szymoński

Jak czytam te negatywne komentarze to tak trochę smiechłem ???? to piszą jakieś lalusie i księżniczki. Ludzie bez żadnej specjalizacji i konkretnego zawodu jadą do najzwyklejszej roboty za najniższą krajową a wymagają 2000 ojro na rękę i jeszcze by chcieli 3pokojowe mieszkanie na 3 osoby. Zostańcie w kraju idźcie do biedry na kase, na życie wystarczy ???? tylko na życie

Luk

A więc tak. Najpierw zadzwoniła do mnie miła Pani z biura w Olsztynie. Omówiliśmy sobie przez kwadrans oferty pracy, jakie może mi zaproponować. Ja również przedstawiłem moje dość sprecyzowane warunki. W miłej atmosferze umówiliśmy się na kontakt zwrotny jak juz będzie jakaś interesująca oferta. Po dwóch tygodniach dzwoni do mnie Pani z biura Przemyśl. Zdziwiłem się mocno, bo rozmowa o warunkach rozpoczęła się na nowo. Nie chciałem ponownie mówić tego co pani z Olsztyna więc stwierdziłem, że już taką rozmowę miałem przeprowadzoną. Zadałem pytanie dlaczego nie mają wspólnego systemu, który ułatwi koordynację klientów. Później po kilku zdaniach ponownie zadałem to pytanie. Widocznie trafiłem, bo pani nagle zmieniła ton stwierdziła, że pracuje już 8 lat i wie, że niektórzy klienci w ostatniej chwili rezygnują i musi mieć pewność.... Może nie wiedziała, ale ja akurat nie rzucam słów na wiatr. Na pewno skorzystam z innego pośrednika. Plus dla Pani w Olsztynie.

Normalny

Wszystko tu już zostało napisane ale chętnie potwierdzę i dodam kilka słów od siebie. (usunięte przez administratora)euro zarobisz, ale brutto. Kierownik projektu na tym projekcie jest straszna i pracowników ma sobie za nic. Osoby w pokoju są(usunięte przez administratora) czasami były pokoje na 4 osoby. Praca nie jest jaka bardzo ciężka dla faceta ale jest zwyczajnie nie oplacalna

Ktoś

Zarobki (usunięte przez administratora) euro na rękę. 18 osób w domku w 9 pokojach 2 osobowych. Dojazd po stronie Contrain służbowym autem. Koordynator daleko od projektu jak na każdym innym projekcie.

Berliner

Jak żyć Panie były premierze Tusk,jak żyć za 900 euro w Wielkich Niemczech?

Jeśli ktoś przepracuje cały miesiąc to oczywiście, że może zarobić ponad 1400 euro na rękę. Stawka na tym projekcie to 10,45 euro brutto/h, nasz klient zapewnia 180-200 h miesięcznie. Podatek/składki to około 18-20%. Koszty zakwaterowania na tym projekcie to 9 euro za dobę.

@Contrain Poland Sp. z o.o.

Na tym projekcie nie ma Zeit konta i gwarantowanych 35 godzin tygodniowo a reszta na zeit konto i po przepracowaniu 70 godzin czyli jakieś 3 miesiące dopiero jest reszta wypłacana?? 1400 na rękę i odliczyć mieszkanie czyli 1100 tak?? Bo ja wiem, że więcej niż 900 euro się tam nie zarobi więc proszę nie wprowadzać ludzi w błąd. Pozdrawiam.

@Contrain Poland Sp. z o.o.

To biorę to pracę,jak na projekcie w Niemczech po odliczeniu miejsca do spania ma rękę dostanę 1400 euro netto.I tu napiszę,że mnie oszukaliście i zarobiłem taką sumę.Jednak,żeby nie było tak,że pojadę przepracuję cały miesiąc i po odliczeniu miejsca do spania na rękę zarobię 800-1000 euro.

SALUT

Jakieś pozytywne lub negatywne opinie na temat pracy? (Projekt lampy bodajże) Ile miesięcznie można zarobić? (Bez owijania w bawełnę nikomu tego nie zabiorę hahaha) 5 dni w tygodniu i sobota dla chętnych czy 6 dni i niedziela wolna ? Czekam na odpowiedź ✌

Luki
@SALUT

Zastanów się poważnie, czy chcesz jechać prze ta firmę do pracy ... Nie polecam . Istna tragedia.

Luki

LUDZIE NIE POLECAM agencji contranin . To jest jedno wielkie nieporozumienie . Za mieszkanie 4 nawet więcej osobowe każdy placi po 310 euro miesięcznie, gdzie warunki nie są za dobre .... Ludzi maja za nic ,kilkakrotnie nas zwalniano ponieważ nie było dla nas Polaków pracy co to za firma ????? Po drugie jezeli chodzi o platnosc masakra ... na czysto wychodzisz 900 euro... kpinaaa !!! Koordynatorowie tragedia ... P. Paulina ktora zajmuje się przydzieleniem do pracy jest bardzo chamska do pracowników. Strasznie się wywyższa (co to nie ona ) a nas ma za zwykle roboty . Kontakt z nią tragiczny ... Nie polecam ! Nie robbcie tego błędu co ja i moi znajomi ....

Byly pracownik

Ludzie jak juz macie wyjeżdżać to wyjeżdżajcie z niemiecka agencja pracy a nie polska! Jest niemieckie ubezpieczenie a nie jak przy polskiej agencji karta ekuz którą nic nie daje. Na zakwaterowanie ładują tyle osób ile się da, materace brudne nie odkażane strach się na tym kłaść nie polecam

@Byly pracownik

A czy niemiecka agencja opłaci kwaterę? Czy zapewni ci dojazd do pracy? Czy wiesz ze na niemieckiej umowie netto (na rękę) masz mniej? Po co ci niemieckie ubezpieczenie jak większość Polaków po wyjeździe już dostaje dwie lewe ręce i nie wie jak się nazywa a co dopiero ogarnąć niemiecka biurokracje. Owszem, jesteś ogarnięty, to sobie poradzisz w Niemczech. Niestety większość ludzi nie nadaje się do tego, aby zostać "bez opieki" w Niemczech. Zawsze jest szansa przejść na bezpośrednie zatrudnienie u klienta agencji, no ale z takim nastawieniem do pracy to jednak klient woli przerzucić ryzyko kuli u nogi na agencje. Niestety ludzie nie szanują pracy i wola siedzieć na (usunięte przez administratora)

@Byly pracownik

Tak myślałem 1400 brutto,to lepiej siedzieć i pracować w Polsce.Czy ja wymagam dużo , minimum 1400 euro netto?Z 200-300 euro miesięcznie jedzenie śmieciowe z niemieckiego marketu.Myślałem,że coś na lepsze się zmieniło.Byly czasy,że ludzie z nadgodzinami zarabiali kosztem zdrowia w Contrain 1500-1800 netto,w Niemczech i Holandii.To było kilka lat temu dziś mamy 2021 rok i wszystko podrożało,a pensja zmalała.W takim wypadku szkoda zdrowia sobie szarpać i nerwów, lepiej zarobić w Polsce 3000-4000 zł.

Panie z biura

O, odezwały się i panie z biura :) dziękujemy za wyjaśnienie ale piszcie pod kontem firmowym a nie anonimowo jak teraz. Nawet nie wiecie jak łatwo jest to sprawdzić :)

Contrain nie polecam. Tak Niemieckie biuro załatwi biurokrację i zapłaci za kwaterę. Jest wiele niemieckich pośredników w których pracują Polacy i bez problemu pomogą, są dużo większe zarobki i zeit konto działa na zupełnie innej zasadzie na takiej jak powinno działać. Masz uzbierać na przykład 35h na zeit koncie na tak zwaną czarna godzinę i dalej dostajesz co miesiąc pieniądze do ręki za tyle godzin ile przepracujesz możesz tylko trzymać na zeit koncie tylko te 35h nie ma żadnego zbierania godzin i wypłacania i płacenia tylko za 140 h miesięcznie. Hotele pracownicze dla pracowników. Wszystkie formalności po ich stronie. I zatrudnienie najczęściej bezpośrednio przez firmę. Jeżeli potraficie znaleźć contrain znajdziecie wiele pośrednictw Niemieckich. W wielu z firm do których wysyła Niemieckie biuro pracują Polacy i polscy koordynatorzy więc z tym też nie ma problemu. Contrain nie polecam.

Antek

Witajcie, dla mnie firma Contrain całkiem spoko. Rekrutacje przebiega sprawnie i klarownie. Organizują testy COVIDowe i transport do Niemiec. Praca jak praca, jeżeli wyjeżdżasz na wakacje to lepiej nie jedz, bo pracować trzeba. Warunki na kwaterze są ok, wszystko, co jest potrzebne jest na mieszkaniu. Koordynator niby jest na miejscu, ale w sumie nie korzystam z jego pomocy. Wszystko na miejscu już można sobie ogarnać samemu. Transport do miejsca pracy organizowany przez Contrain, wiec luz. Ja z mojej strony mogę polecić Contrain.

Natalia

Nie polecam firmy Contrain jeśli chodzi o warunki mieszkaniowe, współpracę z koordynatorami. To co było obiecywane podczas rekrutacji, mija się z prawdą. W ciągu 6 tyg zostałam przeprowadzona 4 razy, ich tłumaczenie że " nie mają gdzie ludzi wcisnąć" jak próbowałam protestować zostałam poinformowana że " jak mi nie pasuje mogę się zwolnić". Na jednym z pokoi materac na którym miałam spać był w takim stanie że lepiej na podłodze spać. Proszę się poważnie zastanowić przed podjęciem pracy w tej agencji

Arek
@Natalia

Contrain obiecuje i nic z tego nie jest dotrzymane. Noclego beznadziejne. Płaca kiepska. Kantuje na podatkach .Zatrudnienie niby oficjalne ale kręcą. Koordynator jedzie do lekarza z chorym ,żeby chory pracownik nie brał zwolnienia. Słaby kontakt z koordynatorką. Zawsze jej nie ma i nie odbiera telefonu. Bałagan i zła organizacja. NIE POlecam

Zakwaterowania w większości tragiczne, 65 m² na 13 osób w Niemczech, a stawka za pokój holenderska, pozdrawiam. Kontakt z koordynatorami? Niemożliwy, ciągle odrzucanie połączeń, mówienie, że oddzwoni się poniżej. Kasa? Coraz mniejsza, tną na kasie. Nie polecam

Arek
@Adam

Zakwaterowanie beznadziejne. Brud , smród .....poplmione (usunięte przez administratora) materace. Zadnej dezynfekcjo. NIE POLECAM

Aktualność
Bezpieczny wyjazd z Contrain

Zastanawiasz się, czy w obecnej sytuacji wyjazd do pracy za granicę jest możliwy? Czy taki wyjazd jest bezpieczny? Czy może być sposobem na podreperowanie domowego budżetu w czasie, gdy wiele branż w Polsce jest zamkniętych?

Sprawdź, w jaki sposób dbamy w Contrain o bezpieczeństwo naszych pracowników.

1) Aktualnie przed wyjazdem każdy pracownik kierowany jest na test na Covid-19 – nawet jeśli przepisy kraju, do którego wyjeżdżasz, tego nie wymagają. Zależy nam, żebyś wyjeżdżając czuł się bezpiecznie i żebyś wiedział, że zaczynasz pracę z grupą zdrowych osób. Nie musisz się martwić o dodatkowe wydatki, koszty testów są po stronie naszej agencji.
2) Wiemy, że w gąszczu ciągle zmieniających się przepisów łatwo się pogubić, dlatego na bieżąco monitorujemy sytuację w poszczególnych krajach. Informacje o nowych obostrzeniach otrzymasz od nas za pośrednictwem Portalu Pracownika.
3) Współpracujące z nami firmy dbają o bezpieczeństwo i odpowiednie środki ochrony w miejscach pracy naszych pracowników.
4) O bezpieczeństwo dbamy także na naszych zakwaterowaniach. Opracowaliśmy procedury sanitarne i wszyscy stosujemy się do nich. Zapewniamy środki do dezynfekcji pomieszczeń i żele do dezynfekcji rąk.
5) Nie musisz znać języka obcego, żeby zacząć z nami pracę za granicą. Na miejscu, w Holandii i Niemczech, są polskojęzyczni Koordynatorzy Operacyjni, którzy pomogą Tobie np. w razie potrzeby umówienia wizyty lekarskiej.
6) Jeśli jest taka potrzeba – zapewniamy miejsce, w którym możesz odbyć kwarantannę.
7) Pracując na polskiej umowie o pracę tymczasową masz zapewnione ubezpieczenie zdrowotne, uprawniające Cię do korzystania z opieki medycznej w Holandii i w Niemczech. System opieki zdrowotnej jest w tych krajach na bardzo wysokim poziomie. Pamiętaj, żeby przed wyjazdem wyrobić kartę EKUZ.

Sprawdź nasze aktualne oferty pracy: https://contrain.pl/oferty-pracy/
Nnnn

Witam pisze tą opinie ku przestrodze żeby inni nie dali się nabrać na ich gadanie i obietnice jak to wszytko pięknie i fajnie. (usunięte przez administratora)Praca sama w sobie bardzo fajna miła lekka i przyjemna jak najbardziej na plus. Natomiast problemy zaczynają się gdzie indziej. Pani która nas rekrutowała mówiła że tyle będziemy zarabiać że kordynator dostępny 24h na dobę że praca bez języka bo jest kordynator który wszytko pomoże jak się okazało kordynator (usunięte przez administratora)był w pracy z nami jeden dzień i więcej go nie było widać. Dostępny też nie był 24h , nie był pomocny ani nic od naszego miejsca pracy i zakwaterowanie było 3h drogi żeby do niego dojechać oczywiście na własną rękę jak pojechałem na sor to kordynator powinien być razem z nami i tłumaczyć chyba za to ma płacone ale on wolał pogadać przez telefon z lekarzami co koniec końcem nic nie dało fakt umówił mnie i zabrał do swojego lekarza ale to po kilku dniach. Wiec nie polecam brak kordynatorow. Ale to nic w porównaniu co do wypłat nawet główna księgowa nie potrafiła nam powiedzieć ile zarabiamy netto na godz. Bo po naszych wyliczeniach wyszło że (usunięte przez administratora)euro netto a Contrain obiecywał że będziemy zarabiać taką kasę. (usunięte przez administratora)Ogólnie zarobki katastrofa pomoc kordynatorow i pracowników firmy katastrofa. Praca Oki ale najlepiej zatrudnić się bezpośrednio w Niemczech a nie przez AGENCJE (usunięte przez administratora) A co do miejsca kwarantanny to nawet nie warto się wypowiadać. Dobrze że chociaż docelowe zakwaterowaniem było super. A kwestia ubezpieczenia i innych spraw to nawet nie warto komentować. Nie polecam uciekajcie od nich

Zostaw merytoryczną opinię o Contrain Poland Sp. z o.o. - Łódź

• Jak się pracuje w Contrain Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Contrain Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 444.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Contrain Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 252, z czego 46 to opinie pozytywne, 142 to opinie negatywne, a 64 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Contrain Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Contrain Poland Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Contrain Poland Sp. z o.o.

Contrain Poland Sp. z o.o.